Jan Lener

Nový rok na Slovensku s eurem

Slovenská republika dne 1. 1. 2009 zavedla jednotnou měnu euro. Na Silvestra si tak na Slovensku přáli Šťastný nový rok 2009 s eurem a startovací euro balíček se stal velmi populárním a praktickým vánočním dárkem. Jak přechod na novou měnu na Slovensku proběhl?

Na finance použijte rozum! aneb Jak k penězům přijít

Představte si malá housátka kolíbající se za husou. Když husa spadne do jámy, naskáčou všechny za ní. V „animáku“ veselá scénka. Chování žadatelů o hypoteční úvěry a drobných investorů na kapitálových trzích bez velké nadsázky scénku připomíná. Také slepě skáčou, kam nemají.

„Big bang“ na Slovensku

„Big Bang“ aneb Velký třesk znamená, že euro se na Slovensku zavádí najednou v hotovostním i bezhotovostním oběhu od 1. 1. 2009. Informaci o tom, že kurz eura se na Slovensku zastaví v červenci a nikdy se nezmění, vědělo dle průzkumů 31 % občanů. Směnný kurz byl určen ministrem financí v hodnotě 1 EUR = 30,1260 SKK a začal se používat od 9. 7. 2008.

Cena vzdělávání finančních poradců

„Vzdělávání finančního poradce má charakter investice. A investice má tu špatnou vlastnost, že se její hodnota nemusí vrátit,“ upozorňuje JAN LENER.

Doporučení

Na jedné straně máme … poradce přinášejícího užitkek, na druhé straně máme nevědomost klientů a z toho vyplývající nedostatek potřeby služby finančního poradce. Co s tím?, odpovídá JAN LENER.

Síla investičního životního pojištění

Co je investiční životní pojištění? Umí být levným produktem a špičkovým „spořením“. Ale je potřeba jej správně, ve správný čas použít., tvrdí JAN LENER ve svém článku.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Kdo je finančním poradcem

Kdo je finanční poradce? Jak vyřešit téměř věčný problém s definicí finančního poradce? Jak určit finančního poradce nikoliv v teoretické rovině, ale v rovině reality, v rovině dnešního stavu trhu? Píše JAN LENER.

Kam pro úvěr? K odborníkovi! aneb Nelítostný závod o přízeň klienta

Je výhodnější úvěr ze stavebního spoření, nebo hypotéka? To je otázka, kterou řeší většina klientů i jejich finanční poradci. Pohled na výhodnost jednotlivých variant nabízí JAN LENER ze společnosti Top Consultant. Je třeba nepočítat jak neandrtálec, ale se současnou hodnotou.

Editorial ze dne 8.10.2007

Válka billboardů! Když se člověk blíží v Praze po magistrále od BB centra směrem k Pankráci, praští ho tam do očí ohromný billboard AWD. Pohlédne-li doprava, spatří potetovaný dům logy OVB a větami o této firmě. Nedávno nezávisle na sobě obsadili okolí cest svými billboardy firmy Broker Consulting, jejichž billboardy jsou pěkně cílené na klienty, a Partners for Life Planning, jejichž rozšířené verze kolují po internetu. Broker jich má asi šedesát, ...

Editorial ze dne 24.9.2007

Je tomu pár dnů, co mi milý pan šéfredaktor navrhl, abych napsal editorial. Prý mám napsat něco, co rozdmýchá trochu diskuzi. Ani neumím spočítat kolik rozdmýchavých témat je nasnadě. Většinou se týkají Axy, pak zase Axy… ale takové věci se do tisku nepouští, že? Každopádně některá témata poskytla úžasnou mediální peřinu společnosti OVB. Útlum OVB diskuzí však vnímejme pozitivně.