Investice

Protiinflační dluhopisy

Dluhopisy republiky dávají smysl jedině jako protiinflační

foto: Shutterstock K výročí 100 let samostatného Československa začalo před pár lety Ministerstvo financí vydávat tzv. Dluhopisy republiky. Tedy státní dluhopisy určené pro fyzické osoby. Tyto dluhopisy jsou ze své podstaty konzervativní a stabilní investicí, která běžným občanům nabízí stejné výhody, jaké využívají na finančním trhu velké investiční skupiny.

Pozor na nového zloděje kryptoměn: BlueNoroff drancuje účty finančních startupů

Foto: Shutterstock Série útoků, při nichž došlo k velkým finančním ztrátám v kryptoměnách, nazvaná SnatchCrypto se zaměřuje na menší a středně velké společnosti, které podnikají v oblasti kryptoměn a chytrých kontraktů, decentralizovaných financí (DeFi), blockchainu a finančních technologií (FinTech). Jejich původce, aktéra pokročilých perzistentních hrozeb (APT) BlueNoroff, odhalili experti společnosti Kaspersky.

Občané nakoupili rekordní objem Dluhopisů Republiky, ministerstvo další emisi stoplo

Foto: Shutterstock V rámci 13. upisovacího období probíhajícího od 20. září 2021 do 23. prosince 2021 občané nakoupili Dluhopisy Republiky v celkové hodnotě přes 41 miliard Kč. Jedná se o naprosto rekordní výsledek úpisu od spuštění prodeje státních dluhopisů občanům. Ministerstvo financí vydání další plánované emise těchto dluhopisů prozatím zastavilo.

Index českého investora CII750: Průměrný český investor za rok 2021 zhodnotil své investice o více než 7 %

Foto: Shutterstock Poslední čtvrtletí roku 2021 se na finančních trzích nesl v duchu prudších změn. Přesto fondy vyrostly podle Indexu českého investora CII750, který sestavuje společnost Fincentrum & Swiss Life Select, o 1,5 %. V konečné bilanci tak fondy dosáhly podle tohoto indexu celoročního čistého kladného zisku přesahujícího 7 %.

Japonský akciový trh a jeho největší hráči

Foto: Shutterstok Japonský akciový trh se na první pohled může zdát nezajímavý. Většina investorů se soustředí na ten americký. Pokud se podívají do Asie, spíše hledí na čínské tituly. Avšak i na méně populárních trzích se dají najít skryté investiční příležitosti s přidanou hodnotou.

Vývoj na finančních trzích – prosinec 2021

Foto: Shutterstock Inflace nadále roste, ČNB zvedá sazby, úroky stoupají a koruna posiluje. Cena elektřiny vystřelila do stratosféry. Akciové indexy na nových maximech.

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Někteří investoři do tokenů společnosti XIXOIO už „objevili Ameriku“

Foto: Shutterstock Redakce Investujeme.cz čeká od 15. listopadu 2021 na to, až představenstvo a dozorčí rada společnosti XIXOIO schválí její požadavek na poskytnutí informací o svém hospodaření. A proč jsou tyto informace tak zásadní? Protože držitel digitálního tokenu XIX má právo na podíl ze zisku společnosti XIXOIO. Mezi tím si však někteří držitelé tokenů XIX […]

Rok 2021 na akciových trzích: Pražská burza podala výstavní výkon

Foto: Shutterstock Pražská burza měřená indexem PX předvedla minulý rok výkon, který tu nebyl 16 let. Od začátku roku se její cena katapultovala o vysokých +38,8 %. To je ale jen kapitálový zisk. Spolu s dividendami, tzv. celkový výnos (kapitálový + dividendový) je to dokonce +45,3 %.

Growing Way je v konkurzu. Co to znamená pro poškozené klienty?

Investice Veronika Hejná 28.12.2021 | 00:48 1 Komentář

Foto: Shutterstock Growing Way podnikatele Ondřeje Janaty je v konkurzu. Kriminalisté Janatu obviňují z vytvoření obřího letadla – více než čtyřem tisícům poškozených měl způsobit škodu ve výši přibližně 1,5 miliardy. S prohlášením konkurzu nyní věřitelům začala běžet lhůta na přihlašování pohledávek. Ačkoliv již tedy uplatnili své pohledávky v trestním řízení, musí je do insolvence znovu přihlásit.

Ekonomika v příštím roce poroste. Co může tento trend zvrátit?

Podle predikce Ministerstva financí (MF) česká ekonomika příští rok zrychlí na 4,1 procenta. Je to reálné?