CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

15. 07. 2008

3 komentáře

mBank nabídne podílové fondy bez vstupního poplatku

 


 

mBank připravuje a v nejbližší době spustí prodej podílových fondů bez vstupního poplatku. Obdobný model využívá např. v Polsku. Uvedl to na dnešním setkání s novináři generální ředitel mBank Jiří Báča.

Partnery, jejichž podílové fondy budou prostřednictvím mBank distribuovány, je 10 významných investičních společností, mezi nimiž lze jmenovat např. Pioneer Investments, AXA či IKS. Z velkých hráčů chybí podle informací mBank pouze ING.

Fondy většiny společností jsou distribuovány buď bankovními pobočkami nebo finančně poradenskými společnostmi. V obou případech je účtován vstupní poplatek dle rizikovosti a zaměření fondu ve výši až cca 5 %, který slouží na úhradu provize a distribučních nákladů. Ten mBank nebude účtovat. 

Loading

Vstoupit do diskuze 3 komentářeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Petr

  15 července, 2008

  To jako budou pracovat pracovníci mBank (v drtivé většině živnostníci) zadarmo, nebo bude i přes nulový poplatek vyplacena provize a IS dostane z klienta peníze jinak, nebo je spolupráce s mBank natolik společensky významná, že si IS sáhnou na vlastní peníze ?

  Odpovědět

 • pepa

  15 července, 2008

  bude to jen přes internet. investičky to určitě ze svého platit nebudou a ani nemohou. Jediná AXA dnes neúčtuje vstupní poplatky a vyplácí standardně provize za investice.

  ale v zahraničí je to běžné a kde na to vzít. říká se tomu management fee. 🙂

  Odpovědět

 • Anonym

  29 srpna, 2008

  Zajímalo by mě znění konkrétních smluv mezi mBank a těmi fondy, tedy co z toho bude mBank mít.

  Fondy vybírají na vstupních/výstupních poplatcích (tady nula) a pak dále na ročních poplatcích „za vedení“ 🙂 a ze zisku.

  Kolik tak asi může mBank dostat 15 procent z těchto poplatků?

  Odpovědět