Články autora Petr Fejtek
Fincentrum upravilo provize a láká další finanční poradce. Za hypotéku dává do sítě až 1,46 % z objemu a za životní pojištění vyplácí až 143 % ročního pojistného. Rovnou zálohově a bez dalších podmínek. „To jsou provizní podmínky, které nenabízí žádná z větších strukturálních společností na trhu a mohou směle konkurovat i poolovým slepencům,” říká […]
Jak se chce vyrovnat s turbulencemi na trhu pilot Fincentra Petr Stuchlík: Kudy se vyhnout problematickým oblastem a kam zaměřit stabilní poradenský byznys za tak rozkolísaných podmínek?
Začali se Češi konečně chovat ke svým úsporám „normálně“? Bankovní vklady u nás vždy vládly: zejména běžné a v poslední době jako tzv. spořicí. A vždy jsme se nakonec museli spokojit s vysvětlením „jsme zkrátka tradičně konzervativní“.
Nebudeme pitvat kočkopsa, protože to nemůže mít racionální výsledek. Hybrid je totiž prorostlý doslova geneticky. Než s lékařem srovnávejme s elektrikářem, který by místo práce předložil klientovi velkoobchodní katalog se slovy: „tak si vyberte“.
Nedá se sice říci, že by nějak zazářily, ale sentiment investorů se přece jen posouvá a bezmála miliarda nových peněz to alespoň naznačuje. Hlavní je však hlubší pohled, který ukazuje, že víc než půlmiliarda opět opustila produkty fix income, takže ostatní druhy fondů musely vlastně nahradit i tento odliv.
Praha je poradenské kolbiště sui generis, tedy elitní. Konkurence „na každém rohu“, navíc se snaží i stovky poboček všech bank. Boj o klienta není možná o tolik těžší než v regionech, ale co boj o spolupracovníky? Jak dosáhl Martin Kovář na pozici senior zemského ředitele ve společnosti Fincentrum?
Přesněji jde o spoření v bankách, nelze tedy vyloučit, že vinou nízkých úroků v nich své úspory směrují jinam. Ale aby na bankovní vklady včetně uložili méně než 20 miliard korun za první pololetí, to se stalo naposled před deseti lety. Ani jiné finanční produkty přitom ale nevykazují žádný citelnější růst, spíš naopak.
Zatím nikdo neprozradí konkrétní kroky, ale na strategii se pracuje. Investiční zdroje z kapitálu nových partnerů ale bude přísně „hlídat“ Lubor Žalman. Co si myslí o možnostech distribuce ve financích?
Vyvlastnění úspor nemusí probíhat „natvrdo“, jako na Kypru, má totiž i daleko jemnější formu, doslova s „lidskou tváří“, a jak se postupně vžívá z německého tisku – utajenou. K pláči je tak i většině Čechů, kteří tradičně milují a ke spoření užívají bankovní vklady.
Domácnosti šetří. Nejvíc peněz ale ukládají do dluhopisů – a to především do státních dluhopisů pro občany. Výnosnější investice přitom zůstávají stranou. A co doporučuje norský vládní fond? Akcie.
Ano podal jsem
Od chudých k bohatým ale přerozděluje i kapitalismus. :-) Chcete tedy tvrdit, že mezi kapitalismem a socialismem není rozdíl? Babiš na socialistických dotacích nebohatne. Bohatne na rozsahu toho, co "jeho" firma dělá a dotace pouze eliminují ztrátovost takového konání a ...
Mě je jedno, jestli mě a/nebo kohokoliv označíte za socialistu nebo keynesiánce. Důležité je, zda dané názory jsou ku prospěchu kapitalismu v Čechách. :-) A já vždy tvrdil, že trocha socialismu kapitalismu, který se ocitne v krizi, vždy může hodně pomoci. Nic víc. Jestli je to ...
"Od kdy socialismus přerozděluje bohatství od chudých k bohatým, jak si na to stěžujete?" Od tehdy, kdy si komunističtí papaláši stavěli paláce (a speciální nemocnice) zatímco lidi marně sháněli toaletní papír? A nyní? Babiš snad nebohatne na socialistických dotacích a ...
Ano, socialistka a keynesiánka koná v podstatě v souladu s tím, jak by podle socialisty a keynesiánce konat měla.