CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

Stanislav Dostál ml.: Díky, bývalí kolegové z OVB

 


 

Jak jste se dostal k povolání finančního poradce?   

Už na střední škole jsem přemýšlel, jaké povolání by se mi líbilo, a mezi oblíbené, patřilo např. bankéř nebo daňový poradce, auditor, zkrátka vše kolem financí a peněžních toků. Když pak otec přišel s myšlenkou vzít mě do svého nově vznikajícího týmu, byla to jasná volba.  

Jak dlouho pracujete pro společnost Fincentrum a na jakou pozici jste nastoupil? 

Ve Fincentru pracuji přesně 2 roky, od června 2009, a nastoupil jsem jako regionální ředitel.

Jak se vyvíjela vaše kariéra ve společnosti Fincentrum

Po nástupu do Fincentra jsem psal zhruba 70 000 BB a měl v týmu cca 25 spolupracovníku. Pochopil jsem, že pokud chci maximálně využít šance, kterou Fincentrum poskytuje, potřebuji vzdělávat svůj tým.

REKLAMA

Zároveň chci oslovovat lidi z jiných firem, kteří již v této branži pracují a nejde jim to, protože nemají dobré vztahy na pracovišti, nebo jim chybí vzdělání pro osobní růst, a zároveň pracují ve firmě, kde je jiná atmosféra. Práce pro Fincentrum byla pro mne osobně velká výzva.

Jaká byla hlavní motivace, která vás přivedla na pozici zemského ředitele

Když jsem v 19 letech začínal v branži, na různých seminářích se mě ptali, „proč tady jsem“ a „co bych chtěl“ a „jaké pozice bych chtěl dosáhnout“. Všichni kolem mě na stejných seminářích měli velké vize a vždy odpovídali, že přišli proto, aby se stali jedině zemským ředitelem. Já jsem odpovídal, že bych chtěl do 30 let mít vlastní tým lidí, být na manažerské pozici a mít vlastní pěkné auto.

Ale proč jsem hlavně přišel do finančního poradenství, je, že jsem ho chtěl změnit. Pochopil jsem, že změnit ho mohu jen tehdy, když vstoupím na finanční trh, budu dlouhodobě dobrý a budu mít velký počet lidí v týmu. Tehdy budu významný a budu mít vliv. A taky jsem chtěl dokázat svému tátovi, že jsem stejně dobrý jako on a že mě dobře vychoval.

Co pro vás znamená jmenování do této vysoké funkce a jaké charakterové vlastnosti by měl mít úspěšný zemský ředitel? 

Zemský ředitel je první pozice, která má vliv na to, jak se mění „pravidla hry“ na finančním trhu. Vnímám to tak, že jsem na začátku realizace jednoho ze svých motivů – zlepšit finanční poradenství zevnitř.

A charakterové vlastnosti? Podle mého zemský ředitel může být jen někdo, kdo je novodobý hrdina – bojovník, férový, pracovitý, zaměřený na dlouhodobost, sympatický, charismatický atd. A namísto bílého koně může jezdit třeba v bílém Porsche.

REKLAMA

Podle jakých kritérií vybíráte své spolupracovníky a jak je motivujete k vysokým výkonům? 

Mám hlavně jedno kritérium – musí hodně chtít. Chtít hodně pracovat, hodně vydělat, chtít pomoci klientům, sobě, rodině, chtít být jako já, jako můj otec, jako Warren Buffett… to je jedno. Motivace pochází právě z toho, že prostě chce. Protože pak je ta druhá možnost, a to, že nechce, a může být krásný, hodný, chytrý, ale když nechce, tak se mnou podnikat nemůže.

Co je podle vás nejdůležitější na práci finančního poradce? 

Nejdůležitější je poslouchat. Nejčastěji poslouchat klienta a hned na druhém místě je poslouchat svého nadřízeného. Jako poradce jsem udělal stovky smluv a mám desítky spokojených klientů proto, že jsem jim pomohl s tím, co chtěli. Poslechl jsem si je a připravil jsem pro ne řešení. Když dnes přijdu někam já jako klient, všímám si toho, že většinou mne nikdo neposlouchá, a tak tam obchod neudělám.

Co byste poradil začínajícím poradcům

Řeknu to jednoduše a možná tvrdě (už vidím kyselé obličeje některých,   co to čtou): Vyndej si na 6 měsíců mozek a nasaď si do hlavy manuál poradce. Poslouchej svého nadřízeného – to je tvůj trenér, kouč, manažer, tvoje máma a táta v téhle branži.

Uvedu svůj příklad: Začal jsem před čtyřmi měsíci hrát golf, chodím jednou týdne a udělám všechno tak, jak říká můj trenér, kterého platím za to, abych se lepšil. Aktuálně jsem jeho nejlepší žák a on žasne nad tím, jak to, že se tak rychle lepším, a já mu říkám: „Trenére, já dělám to, co mi řekneš. Pro mě je naopak divné, že si tě někdo platí, a pak nedělá to, co mu řekneš.“

REKLAMA

Ale to je o postoji lidí. Já moc chci být dobrý golfista. Chci víc než ostatní, a proto budu lepší než ostatní.

Určitě jste se vy nebo vaši podřízení setkali s negativním přístupem klienta k nabídce finančního poradenství, jak jste tyto situace řešil? 

Naopak – málokdy se setkám s pozitivním přístupem k poradenství. Víte proč? Protože je to v této zemi neregulovaná žumpa, volná živnost stejně jako uklízečka, a je tak málo dobrých poradců, že možná 10 % lidí potkalo kvalitního poradce. A těch 90 % lidí je zatím k dispozici. Proto v této branži podnikám – cítím tu určitý podnikatelský prostor.

Jak se vyrovnáváte se stresem a jak trávíte svůj volný čas? 

Aktuálně se vyrovnávám s novým stresem, a to že začínám mít volný čas. Jinak jsem poslední 4 roky neřešil problém s volným časem,   protože jsem skoro žádný neměl. Priorita jedna pro mne byla práce, řekl jsem to každé přítelkyni, kterou jsem měl, a věděli to všichni v mém okolí – rodiče, příbuzní, všichni. Kvůli tomu jsem neměl přátele, jediní kamarádi byli mí spolupracovníci na pracovišti.

Pokud nejste připraveni obětovat všechno, nikdy nebudete nejlepší. Dokud jsem nepotkal poradenství, nikdy jsem nebyl v ničem nejlepší. Vždycky jsem byl dobrý hokejista, basketbalista, v matematice, v angličtině, v běhání, ale nikdy jsem nebyl nejlepší. A tak jsem chtěl být nejlepší v poradenství!

Tuším, že poslední měsíce mám dobrou šňůru – jsem 13× nejlepší regionální ředitel v ČR i v SR. Teď skočím mezi „zemáky“ a hádejte, na čem budu další 1 – 2 roky pracovat?  

Máte nějaký sen, který byste si rád splnil?

Ano, můj sen byl být na titulní stránce finančního časopisu jako „mladý a úspěšný“ a inspirovat mladé lidi k práci. Být vzorem.

A taky mám ještě jeden sen: až budu povyšovaný na kongresu, tak chci standing ovations. Aby všichni lidé, kterých si vážím v naší firmě a kteří jsou pro mě dnes a denně vlastně konkurencí, díky nimž zvedám svůj líný zadek ze židle, abych šel pracovat, tak aby uznali, že jsem ten den nejlepší. Protože já to samé udělám, až to někdo z nich také dotáhne na zemského ředitele. A že je to neskutečná dřina.

A mohu ještě něco dodat? Chtěl bych na tomto místě poděkovat. Je důležité říkat díky – takže díky mami, tati a ségry za pomoc!   Díky, bývalí kolegové z OVB, co toto čtete, mohl jsem se od vás učit a jsem za to upřímně vděčný (díky hlavně Petru Havlovi a Tomáši Grecovi).

Děkuji svým spolupracovníkům – jmenovitě svým ředitelům Rendovi, Filipovi, Michalovi a Martinovi – a všem dalším spolupracovníkům, protože předvádíme skvělé výsledky a stále chceme růst!

Děkuji Petru Stuchlíkovi, že mi tenkrát zavolal, když jsem byl „modrý“, a otevřel mi oči, a dekuji Martinovi Nejedlému za to, že stále investuje peníze zpět do firmy (spolu s Petrem). Díky i celé centrále, v čele s Filipem Duchoněm, který je skvělým lodivodem! A na závěr děkuji svému zemskému řediteli – za to, že udělal úplně všechno proto, abych ho mohl zkopírovat a dostat se na stejnou pozici. Takového nadřízeného totiž nemá každý. Díky!

Děkuji za rozhovor.  

Loading

Vstoupit do diskuze 190 komentářů


Související články

Karel Šulc - Fincentrum

Karel Šulc: Ve strategiích ETF Constellation nabídneme aktivně řízené jednorázové i pravidelné investice

Divize Fincentrum bude rozvíjet investiční poradenství. V rámci této změny nabídne nejprve jednorázové, ale následně i pravidelné investice prostřednictvím strategií ETF Constellation, využívajících investiční signály BlackRock. Co změna přinese pro klienty i pro jejich poradce? Odpovídá Karel Šulc, místopředseda představenstva společnosti Fincentrum & Swiss Life Select a.s.

Text: Petr Zámečník

17. 09. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Maxell

  28 června, 2011

  A to je presne ono…zemsky reditel po dvou letech…to je pane rediteli ta nerugulovana zumpa a spolecnost, ktera koupi kus stavebni sporitelny a pak se chvasta jak roste…zkuste cistou hru od nuly…

  Odpovědět

 • Radek

  28 června, 2011

  Pozor, 2 roky ve Fincentru nejsou 2 roky v branži – začínal v OVB ;-).

  Odpovědět

 • 2 Maxell od Stanislav Dostál ml.

  28 června, 2011

  srandisto 🙂 v branži jsem 8.rok, začínal jsem v 18… samozřejmě že jsem začínal od nuly, jako ty
  mimochodem – jak jsi na tom ty ? co jsi za posledních 8 let provedl se svým životem ? 🙂

  Odpovědět

 • Maxell

  28 června, 2011

  Vazeny pane, na to jak jste zkuseny a vsem se tu snazite ukazat cestu a to jaky jste dric, ja o Vas neco malo vim…to za prve. Za druhe si s Vami netykam, jelikoz si tykam pouze s lidmi, kterych si vazim. Vase pozice je za vydrz a vsichni vime jak to bylo v ockach. A pokud nekdo zna lidi jako je pan Stuchlik a pod, kterym se za penize klanite az k zemi, musi mu byt z Vas opravdu smutno. Budme radi, ze nemuzete zasahovat do Afizu, ktereho jste se vzdali. Nedivim se Vam…s takovou spolecnosti bych tam taky nebyl. Vite ja jsem v branzi polovinu casu, mam team lidi, ale nejsem reditel jako vy. Funkci Vam nezavidim, prave naopak…Vase jmenovani je jakymsi symbolem kvality spolecnosti, kterou zastupujete a ja houfne rozesilam link na tento clanek klientum, meli by byt informovani a te zumpe jak rikate…ktere ted kralujete. Zkuste si neco nekdy nekoupit, ale vybudovat sami…kdyz se podivam do vaseho portalu na provizni listiny a nabidku je me opravdu smutno. Zadny vzdelavaci program pro novacky, jen motivace na prvnich par mesicu smesnym fixem. Bez vzdelavani to pane rediteli nepujde. Ale v takove zumpe skutecne neni treba. Preji vam krasny den a taky to aby Vase ovecky procitly…

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  28 června, 2011

  díky ti Maxelli, že rozpošleš tento link všem tvým klientům. pokud držíš slovo, očekávám jejich reakce 🙂 klidně mi můžeš vykat 🙂 já ti budu tykat (neznám pravidla společenské etikety na diskusích pod pseudonymem tedy s člověkem který se stydí napsat své jméno). přemýšlel jsem nad tím cos napsal teď asi 20minut, udělal jsem si k tomu kávu a beru si z tvé reakce několik dobrých věcí – podle slov jako „ovečky“ a „zkuste něco nekoupit“ a „vzdali jste se AFIZu“ pracuješ pro firmu Partners. Máš specifický způsob myšlení a mluvy o konkurenci a ostatních lidech, co také podnikají v multilevelu. Partners je špičková firma, která před pár lety zavelela svým příkladem ke změně…k velké ! velmi si vážím těchto příkladů a chtěl bych jednout zanechat podobný odkaz v historii finančního poradenství, Partners jsou pro mne inspirací. Všechno co mám jsem vybudoval od nuly, začínal jsem s holým zadkem 2 měsíce před 19.narozeninami (na ŽL mi půjčila máma). Za 2 roky budu končit svou druhou pětiletku jako podnikatel, a případně se můžeme potkat a dám Ti k náhledu můj účetní přehled. (samozřejmě z definice podnikání oba vykonáváme tuto činnost za účelem dlouhodobého zisku). Pokud jsi 4 roky v branži na HPP, a pracuješ v multilevelu, a nejsi ředitel, málo na sobě pracuješ. pokud nechceš být úspěšný v MLM, proč v něm pracuješ ? Pokud chceš pracovat ve vzdělávání poradců, založ si na to firmu a podnikej v tom a buď šťastný. Mám 5 semestrů VŠE, mám za sebou možná 80-100 kurzů a několikadenních školení, placeného vzdělání, koučinku, přečetl jsem cca 15knih z oblasti finanční branže o lidech jako je Buffet, Trump a další…a 8.rok praxe je samo o sobě nejlepší vzdělání. O jakém chybějícím vzdělání tedy mluvíš ?:) (pokud víš o čem mluvíš)… na závěr tě o něco poprosím – zavolej pár lidem mimo svou firmu, třeba z bank a pojišťoven a optej se na jméno „pan Dostál“ 😉 kdysi jsem totiž také urazil v podobné diskusi člověka, kterého jsem neznal. až následně jsem zjistil, že pan Hanzl je jeden z nejlepších poradců v České republice. i Tobě přeji pěkný den

  Odpovědět

 • Gekko

  28 června, 2011

  spolužáku můj??? Právě jsem prohledal všechny fakultní seznamy a na VŠE nikdo takový nestuduje, nestudoval ani neabsolvoval??? Kde se stala chyba kolego???

  Odpovědět

 • nečteš nevíš...

  28 června, 2011

  Knížky o Buffettovi asi nečteš moc pozorně, jinak by jsi věděl, jak se píše jeho jméno. Warren Buffett – dvě R, dvě F a dvě T. Procvič to, po neděli tě vyzkouším…

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  29 června, 2011

  aktuálně na mám nočním stolku leží: Sněhová koule a škola života. děkuji za pozornou korekturu jeho jména 😉

  Odpovědět

 • Gekko

  29 června, 2011

  Reagujete na všechny, jen na můj dotaz stran vašich 5 semestrů na VŠE jste mi nic nenapsal???

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  30 června, 2011

  nevím jak jste dokázal mne nenajít 🙂
  zároveň nevím, jaký bych měl poskytnout důkaz – pokorně Vám nabízím : můžete mne navštívit a ukážu Vám použité učebnice, zápisky a přípravy na bakalářské zkoušky.

  Odpovědět

 • Gekko

  2 července, 2011

  na hlavním webu VŠE je kompletní databáze – studenti, absolventi a dokonce i zaměstnanci či externisté. Najdete ji na http://isis.vse.cz/lide/. Pošlete nám všem prosím prolink, s Vaším nalezeným jménem (což se mi na mém počítači nedaří 🙂 aby jsme se ujistili, že jste poctivý a pravdomluvný student VŠE v Praze. Jinak jste všem právě ukázal, jak je to s poctivostí zemských ředitelů společnosti Fincentrum!!!

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  2 července, 2011

  Není absolvent ani student. Když to nedodělal, tak nikde vidět není.

 • Bogle

  3 července, 2011

  Vzdělání-formální vzdělání v FCT je katastrofa,stejně jako v dalších finančních mulťácích. Mí dva bývalí kolegové odešli do FCT a já s úsměvem po letech zjistil že ten mechanik Martin a kuchař Míra mají maturitu..
  Kolega ředitel Dostál by mohl alespoň naskenovat index a uploadnout ho např. na ulozto.cz. S jeho zdroji z oveček a tatíkovo vlivem by neměl být problém nějaký index sehnat..

  Odpovědět

 • kolemjdoucí

  29 června, 2011

  Dočetl jsem to až sem a musím konstatovat že jste obyčejný lhář. Pořekadlo: ryba smrdí od hlavy je k vám a FCT myslím si vcelku trefné. Nebojte nejste v tom sám, stačí se na další poradě vedení pořádně rozhlédnout. Pokusím se Vás uklidnit ještě jednou, ani FCT v tom není samo. Všeobecně považuji multi level marketing v oboru FP za téměř trestný čin.

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  15 července, 2011

  děkuji Vám za tento názor. budu rád, když se pod něj podepíšete hrdě svým jménem 😉

  Odpovědět

 • JH

  28 června, 2011

  Pane, špatně jste si ten článek přečetl.

  Odpovědět

 • Jůů

  28 června, 2011

  Haleluja, světlo v temnotách, ředitel zeměkoule je tu…

  Odpovědět

 • Josef

  28 června, 2011

  Měli by ty poradny už rozpustit a zakázat.
  Všechno to zastanou banky a pojišťovny.
  Neni třeba žádné finanční poradny a tlupy prodavačů pojištění.
  Tedy rozpustit a zakázat, ať se živí poctivou prací ti lidi z Partners, Fincentrum, OVB, AWD, MLP, DVAG, Broker Consulting.
  Když to lidi z parlamentu ví, jak to chodí s tim přesvědčovaním lidí pořídit si zbytečné pojištění, tedy jednoduše zakázat finanční poradny a zakázat finanční poradce.

  Odpovědět

 • Radek

  28 června, 2011

  Mno, multileveloví střelci pojištění nejsou sice nic extra, ale ve srovnání se střelcema přímo z pojišťoven a bank jsou kvalitativně o řád výš.

  Odpovědět

 • Radek

  28 června, 2011

  Mno, multileveloví střelci pojištění nejsou sice nic extra, ale ve srovnání se střelcema přímo z pojišťoven a bank jsou kvalitativně o řád výš.

  Odpovědět

 • prudič

  28 června, 2011

  Tak leda ve snu.

  Odpovědět

 • Radek

  28 června, 2011

  Zkuste zajít na pobočku banky. Co vám ta milá paní nabídne? IŽP. Bohužel.

  Odpovědět

 • lumír

  29 června, 2011

  Tak to se koukněte na Měšec.cz, udělali megatest finančních poradců a bank a světě div se banky vyhořely.

  Odpovědět

 • Gekko

  28 června, 2011

  když jsem četl slova tohoto mladého a ambiciózního prodavače či prodejce. Ten pán totiž není finančním poradcem, natož nejlepším. Pouze prodává a cpe klientům „sačky“, které upeče nějaká pojišťovna či investička. Je mi z toho vážně zle. V celém rozhovoru se stáčí jen na prodej a sběr bodíků a motivaci dalších zaslepenců pod ním. Ale o tom přeci není finanční poradenství. Kde je něco o spokojenosti lidí, kterým pomohl řešit problémy – né, že jim prodal nesmyslné IŽP nebo nějaký akciový fond, který měl zrovna akci na vstupním poplatku. To už mi pan Traxler, jakkoliv s ním mnohdy nesouhlasím, přijde alespoň jako člověk, který mne nepřišel stáhnout z kůže za živa…

  Odpovědět

 • Martin

  28 června, 2011

  Další co nečte, nebo čte jen co se hodí… pan Dostál uvádí, že nejdůležitější je poslouchat klienta – naslouchat jeho potřebám. Kdyby šlo „jen“ o prodej jak uvádíte, nezajímají ho potřeby a názory klienta.

  Odpovědět

 • Radek

  28 června, 2011

  Občas mi to tu v diskusi připadá jako v tom přísloví o psech a holích.

  Odpovědět

 • Fred

  28 června, 2011

  si dobrej blbínek 😀

  Odpovědět

 • Radek

  28 června, 2011

  Děkuji, vždycky jsem si přál získat diagnózu od odborníka, jakým bezpochyby jste ;-).

  Odpovědět

 • JH

  28 června, 2011

  Gratuluji mladíku v 26ti letech je to sakra kus práce. Na otázku ,,co jsi za posledních 8 let provedl se svým životem“ ti ty nahoře už neodpoví. :-)ale já vím co s ním provedli…
  Klobouk dolu a vy ostatní hlavy dolu!!!

  Odpovědět

 • Matěj

  28 června, 2011

  Tak to je hustý. Až doteď jsem si myslel, že Fincentrum (a Partners) jsou přece jenom o kousíček níž než ostatní poradci (= ne tak nízko), ale tohle mne vyvedlo z omylu. Vážně nechci svěřovat své peníze někomu, kdo radí svým poradcům „vyndat mozek“…

  Odpovědět

 • Martin

  28 června, 2011

  Asi nečtete vše, nebo jen co se vám hodí, nebo vám to nesecvaklo. Vyndat mozek v tomto kontextu se následným i předchozím textem je myšleno učit se od úspěšnějších a v oboru vzdělanějších a nestát si ZA KAŽDOU CENU na svém. Při samotném poradenství je mozek bez pochyby třeba. Stačí číst vše;-)

  Odpovědět

 • Fina

  28 června, 2011

  Rozumím Ti

  Odpovědět

 • Majk

  28 června, 2011

  Toto je smutný obrázek Fincentra. Ani jediná zmíňka o finančním poradenství, produktech atd. Pouze motivační plky. Styďte se.

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  28 června, 2011

  stydím se 🙂 o mohu dotaz Majku ? podle jakých kritérií se hodnotí co je smutný obrázek a co veselý ? 🙂
  8.rok pracuji v těžké branži, která se teprve formuje. udělal jsem spousty chyb, více chyb než ostatní a i proto jsem dál než ostatní…mně třeba může připadat smutný obrázek člověka, který chyby nedělá… protože to znamená, že nic nezmění (neboť nic nedělá)

  Odpovědět

 • kwinna

  28 června, 2011

  Moc by mě zajímalo, kdo za ty vaše chyby zaplatil. Pokud vy sám, pak je všechno v pořádku. Já mám ale zkušenosti, že za chyby poradců platí většinou jejich klientela, a ne zrovna malé částky, někdy na to padne většina úspor.

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  28 června, 2011

  píšeš že by tě zajímalo, kdo zaplatil za moje chyby – za špatné produkty které si pro sebe klient uzavřel zaplatí on. má totiž volbu si je neuzavřít.
  za moje chyby jsem zaplatil já- časem a penězi.
  morálně je však odpovědnost za výběr produktu také na zprostředkovateli, který mu dal doporučení.
  můj klient na mne má vždy telefon, a případně se mnou komunikuje. mám 100% klientů, kteří díky mně mají uspořené peníze v nějakých produktech. naštěstí jsem je přemluvil:) ať někam začnou odkládat, a všechno co vydělají ať neprojedí a nepropaří. to je můj hlavní přínos v dnešní době, kdy se každý zadlužuje – obracet to a nutit lidi spořit. a to kam spoří, je až druhotné…

  Odpovědět

 • Miki

  28 června, 2011

  „píšeš že by tě zajímalo, kdo zaplatil za moje chyby – za špatné produkty které si pro sebe klient uzavřel zaplatí on. má totiž volbu si je neuzavřít.“
  Myslím, že tohle nemá vůbec smysl komentovat a vydá to za veškeré odpovědi a kecy z článku.

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  29 června, 2011

  tak to prosím tě okomentuj…zajímá mne tvoje analýza 🙂 kdo tedy zaplatí za špatný produkt ? kdo zaplatí za to, že si klient nechá předělat smlouvu ižp na jinou protože v tom vidí pro sebe výhody ?
  vždycky má volbu to neudělat.
  co jsem na tom napsal podle Tebe divného ?
  Miki prober se…

  Odpovědět

 • Martin

  29 června, 2011

  Mám čerstvou zkušenost od svého klienta. Nechal se ukecat poradcem jisté společnosti a předělat si IŽP po 22 měsících. Miki, jsem já, nebo můj ředitel zodpovědní za to že to udělal? Asi těžko, že? Mám źa to platit já? Těžko. Zaplatí to klient! Udělal hloupost, protože se nechal obalamutit a minimálně mi nezavolal, i když mohl. A pak se divil. Měl klient volbu si to neuzavřít, nenechat si to změnit? Měl. Opravdu nevím, proč se tady do člověka z článku někdo naváží. Proto, že je ve svých letech na pozici ZŘ? Nebo říká věci jak jsou? Aspoň někdo je říká!

  Odpovědět

 • Miloslav Šimek

  29 června, 2011

  o něco výše je uvedeno:
  „můj produkt je číslo, např. nárůst obratu nebo čistého zisku. nebo např. spokojenost podřízených, která se měří počtem úsměvů u nás v kanceláři. já nejsem u klienta.“
  Nyní je uvedeno:
  „můj klient na mne má vždy telefon, a případně se mnou komunikuje. mám 100% klientů“
  Zdá se mi to nebo tu někdo lže?!

  Odpovědět

 • Stanislav Dostál ml

  30 června, 2011

  …Míloslave to se Vám opravdu jen zdá. Se vší pokorou odpovídám: první roky v MLM pracuje každy jako poradce , tedy i já mám historicky klienty. Aktuálně již pracuji pouze jako manažer a tedy mým produktem není práce u klienta. Je to takto srozumitelné?

  Odpovědět

 • lucky

  30 června, 2011

  a pre toto by som nechcel byť klientom manažéra alebo riaditeľa v MLM (ani tých, čo tam ešte nie sú, ale majú takéto ambície), lebo neviem, aký servis budú časom robiť svojim klientom

  Odpovědět

 • bedy

  28 června, 2011

  Osobně považuji posledních X let pana Dostála za promrhaný čas. Dvacet už mu nikdy nebude. Já jsem ve věku, kdy on budoval kariéru užíval života a tak nějak se všeobecně vzdělával. Cestování, holky, knížky, něco na povzbuzení …. :-). Hodně jsem zažil, naučil se, poznal různé lidi, myslím, že mám rozhled. Říct svojí holce ve dvaceti, že je až na druhým místě (možná) za prací – to je panečku romantik :-)!! Ten člověk je potom co se týká témat o kterých se ním dá bavit prostě omezený. On to ani neví – od koho by se to dozvěděl když nemá kamarády mimo branži? Poslouchat potom kecy takových lidí je k zblití. A ta jejich motivace! Dobře vykonaná práce? Ani náhodou! Auto – velký – bílý! Oblek – hodně drahý – aby to bylo poznat! Boty – do špičky jak klaun :-). Proti gustu …… Pana Dostála nijak neodsuzuju. Ale myslím si, že z lidí jako je on je normálnímu člověkovi zle a to co předvedl v článku je přesně to, proč lidi nemají poradce rádi – s takovou image se potom ta branže těžko předělává k lepšímu.

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  28 června, 2011

  díky bedy za tvou reakci… všechno o čem píšeš je pravda, i já si uvědomuji že jsem dal velkou daň za úspěch, a pro pozorné čtenáře je to ta část článku, která zní jako jakési „varování“. dvacet už mi nikdy nebude, a tohle období života mi bude vždycky chybět.i když i tak jsem si něco málo užil 😉 na druhou stranu jsem získal velké znalosti a zkušenosti, a vydělal i nějaké peníze. naučil jsem se pracovat s penězi, a myslím že jsem díky tomu získal dalších 50let mého života v relativní pohodě. a to že při své práci nosím oblek, a jezdím hezkým autem je proto, že to tak mám rád 🙂 boty do špičky nenosím. a pokud se mohu vyjádřit k posledním 3 řádkům tvé reakce – tady se pleteš. mluvíš o poradcích, které lidi nemají rádi pro jejich okázalý způsob života. já ale nejsem poradce. jsem manažer a ředitel – moje práce je výchova lidí a lidské zdroje. můj produkt je číslo, např. nárůst obratu nebo čistého zisku. nebo např. spokojenost podřízených, která se měří počtem úsměvů u nás v kanceláři. já nejsem u klienta. ty jsi možná poradce a tvůj produkt je finanční plán pro klienta. ty tedy ovlivňuješ to, co si o branži myslí klient. ty jsi u koncového zákazníka. já jsem jen člověk, který je úspěšný v multilevelmarketingu… a moje příjmy mi jakožto úspěšnému člověku dovolují jezdit hezkým autem. a to každý z mého okolí pochopí.

  Odpovědět

 • Ladislav Kučírek

  28 června, 2011

  Stando, nech si svoji hlavu. Závist je potvora 🙂
  Ještě jednou gratulace.
  Musíme vyrazit na ten golfík 🙂

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  28 června, 2011

  Laďo díky ! a tady o golfu nemluv, ještě se do nás někdo obuje za to, že sportujeme. ale proč zrovna golf, že ? to nemůžeme hrát něco méně okázalého, třebáá… házenou 🙂

  Odpovědět

 • Ladislav Kučírek

  28 června, 2011

  Mám v šuplíku nějaké kuličky, vyhrabu důlek a můžeme to před kancelářemi rozjet :-):-):-)

  Odpovědět

 • zvídavý

  28 června, 2011

  Pane Dostál, to by jste měl vědět, že golf není sport. Je to hra… A jen tak ze zvědavosti a ze závisti, jaký poršáček máte? Boxstera?

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  29 června, 2011

  děkuji za radu 🙂 jsem v golfu začátečník…porsche nemám, protože na něj ještě nemám 🙂 rozhodně 911…

  Odpovědět

 • bedy

  28 června, 2011

  “ můj produkt je číslo, např. nárůst obratu nebo čistého zisku. nebo např. spokojenost podřízených, která se měří počtem úsměvů u nás v kanceláři.“
  Ano tobě jde o jednotky/body/peníze. To jde každýmu, ale jaksi v druhým plánu. Tobě (a podobným) jde v prvním plánu o peníze. Co klient, o něm žádná zmínka. Proč ne, je to tvoje volba. Ale k čemu vychováváš své lidi? K tomu samému – body/jednotky/peníze. Taky může být. Vaši branži znám velice dobře (jsem v ní tak trošku taky) a debaty vedete v podstatě jen o penězích a jak vydělat. Osobnostní a profesní růst minimální, za růst se považuje víc peněz. Nezávidím, jsem za vodou :-), ale s takovým přístupem nemůžete moralizovat, to vám přece nikdo nemůže věřit:-). Vem si rozdíl mezi doktorem a váma. Představ si, že by doktor od rána do večera přemýšlel jenom o tom, jak a na čem vydělat, pacienta nějak odoperuju, hlavně kolik za to dostanu…. Vy to nevidíte, bavíte se jenom mezi sebou a berete to jako normu. Jenomže když vás slyší člověk mimo branži tak jenom kroutí hlavou. To, že tu máš pochvalné reakce je jenom protože to jsou zase lidi z tvojí branže a jde jim o to samý – vydrápat se nahoru, potom jsi pochopitelně jejich vzor.

  Odpovědět

 • Silva

  28 června, 2011

  …anální horolezectví se tomu říká :0)

  Odpovědět

 • Petr Marek

  28 června, 2011

  Pane Dostále, blahopřeji Vám k úspěchu. Ještě by mě zajímalo, jak vypadá Vaše struktura produkce, jaké produkty považujete z Vašeho portfolia za nejvhodnější a co si myslíte o IŽP a předplacených poplatcích u investic? Děkuji.

  Odpovědět

 • Petr Stuchlík, Fincentrum

  28 června, 2011

  Dobrý den,
  rád bych poblahopřál Standovi k jeho mimořádnému profesnímu růstu a přivítal jej mezi viditelnými osobami českého finančního poradenství. Což s sebou přináší také závist a pomluvy od těch méně pracovitých.
  Standa je úspěšný mladý manažer, který svou práci dělá s nadšením, ale zároveň zodpovědně. To je cesta k úspěchu, ne nabouchání IŽP od ČP. Proto je Standa ve Fincentru, proto je tak úspěšný.
  Nejlepším důkazem je struktura portfolia jeho ředitelství za prvních 5 měsíců 2011:
  23% majetková pojištění včetně CASCO, 15% přímé investice, 12% penzijní připojištění, 10% hypotéky – a pro všechny pomlouvače jen 9% IŽP!
  Než do této diskuse vložíte příspěvek, přečtěte si prosím CELÝ rozhovor. Všimnete si, že vedle některých expresivních vyjádření – která k mládí patří – najdete pouze zaměření na potřeby klienta i jistou velkorysost: Standa se nikdy nevyjadřoval negativně k firmě, v níž se seznámil s naší branží. Naopak.
  Stando, přeji Ti hodně úspěchů a nadhled :-).
  Petr Stuchlík,
  Fincentrum

  Odpovědět

 • Milan

  28 června, 2011

  Bože, tak dokonale vymytý mozek a zvrácené myšlení jsem už dlouho nezažil, jako bych četl nějakou reportáž z kongresu AMWAY. Používáte vůbec vlastní hlavu, máte vůbec své vlastní názory, nebo jen slepě přejímáte názory svých guru (manažerů, ředitelů nad Vámi) ? Smutný příklad amerického snu v české kotlině…

  Odpovědět

 • Marti zV.

  28 června, 2011

  Dobrý den Milane, mohl byste prosím rozvést vaši myšlenku? Zcela jsem nepochopil Vaši reakci. Děkuji.

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  28 června, 2011

  AMWAY vychoval největší počet milionářů v historii lidstva… tato firma každoročně navyšuje obrat, a je na světě od roku 1959. účastí se financemi na vzdělání, charitě, ekologii, zdravotnictví, vývoji,…
  a kdo jsi ty Milane ? 🙂
  radíš mi snad abych přebíral zkušenosti od neúspěšných lidí ? narodil jsem se bez dovedností, nic jsem neznal. stejně jako ty. čím více jsem si nechal poradit od úspěšnějších lidí, a čím více jsem se učil a četl knihy, tím lépe se mi daří. moje rada Tobě : občas vynech svůj názor, a pokorně si nech poradit a udělej to. možná že o Tobě jednou také budu číst článek ke tvému úspěchu, a spíš než chyby na Tvé osobě budu hledat radost z Tvého úspěchu 😉
  užij si pěkný slunečný den

  Odpovědět

 • Milan

  28 června, 2011

  Já jsem člověk, který nevěřícně kroutí hlavou nad IŽP pro matku s dítětem, samoživitelka, měsíční pojistné 2.800 Kč, sjednáno do 75-ti let bez jakékoliv pojistné ochrany. Kdo to doporučil a sjednal ? Poradce od Fincentra. Bylo to totiž výhodné spoření. Z důvodů tíživé ekonomické situace klientka ono výhodné spoření po necelých třech letech vypověděla a přišla si do pojišťovny pro naspořené peníze…nemusím to doufám dál rozvádět.

  Odpovědět

 • Miloslav Šimek

  29 června, 2011

  Jsou skutky, které by měly být trestně stíhatelné… co k tomu dodat.
  Vždyť – co nejhoršího se může poradci stát…?!!!

  Odpovědět

 • zatím své jméno nezvěřejním

  11 července, 2011

  Dobrý den, k vašemu názoru – pracuji pro nejmenovanou pojišťovnu jako manažer externí distribuce. Chápete snad, proč se nechci podepsat. Podobných případů řeší kompozitní pojišťovny stovky. Poradci všech silných poradenských síťových firem, které pojišťovná přináší nezanedbatelnou produkci, ano, především IŽP, sjednávají klientům nevýhodné smlouvy, krmí je tím, že po 2 letech se dá vše vybrat. Pojišťovny tyto případy zametou pod koberec, i když si klienti stěžují. Důvod? Kdo by si chtěl rozhádat majoritního obchodního partnera…

  Odpovědět

 • Tygr

  28 června, 2011

  A já jsem si myslel, že struktura produkce se skládá ze 100 %. Jsem asi naivní. Když to přece napíše majitel Fincentra, tak to může být i jen 79 %.
  Stuchlíku, Stuchlíku, ty jsi vážně fanatik.

  Odpovědět

 • kolja

  28 června, 2011

  Ať počítám jak počítám tak mi to vychází 69%:
  23% majetková pojištění
  15% přímé investice
  12% penzijní připojištění
  10% hypotéky
  9% IŽP
  Kde je těch zbylých 31%?

  Odpovědět

 • Petr Stuchlík, Fincentrum

  28 června, 2011

  Děkuji za připomínku a omlouvám se kolegovi z Partners, že jsem mu zamotal hlavu přílišným zjednodušením.
  Laskavý čtenář pochopí, že pro stručnost jsem uvedl jen ty největší produktové skupiny plus zdůraznil tolik diskutované IŽP.
  Samozřejmě v dopočtu do 100% jsou tam dále bankovní produkty, odpovědnost, flexina, rizikovky, stavebko, atd.
  Přeji Vám hezký letní podvečer,
  Petr Stuchlík,
  Fincentrum
  PS: Pokud nerozumíte něčemu dalšímu, neváhejte mne přímo kontaktovat na petr.stuchlik@fincentrum.com.
  Fincentrum rádo pomůže v profesním rozvoji každému poradci, i když s námi dosud nemá uzavřenou smlouvu.

  Odpovědět

 • Maxell

  28 června, 2011

  Pane Stuchlíku, nějak nerozumím tomu dopočtu…bankovní produkty neděláte, odpovědnost jste již zmiňoval a teď ji zmiňujete znovu, flexina je IŽP to jste taky zmiňoval…chápu, že nejste profík na finance, ale proč se tedy pouštíte do takových debat ? Nestydíte se malinko ? vždyť to můžou číst i Vaši lidé !!!

  Odpovědět

 • Max

  29 června, 2011

  :)) Elegantně, trefně a bez expresiv. Děkuji. Pane Stuchlíku, máte se pořád co učit.

  Odpovědět

 • Max

  29 června, 2011

  :)) Elegantně, trefně a bez expresiv. Děkuji. Pane Stuchlíku, máte se pořád co učit.

  Odpovědět

 • Max - Tomáš Prouza

  29 června, 2011

  Promiňte, zlobí mi tu na finmagu prohlížeč, nestihl jsem se podepsat.
  Tomáš Prouza, majitel Partners a náměstek za ČSSD. Jako nesouhlasím s tímto článkem.

  Odpovědět

 • Lotova žena

  29 června, 2011

  Ty ked si prouza, tak potom ach jaaaj, tak gramatika 😀

  Odpovědět

 • Max

  30 června, 2011

  Pane Zámečníku, máte tu jeden příspěvek hodný smazání.

  Odpovědět

 • [Autor zneužil cizí jméno]

  3 července, 2011

  test:
  pardon, zapomněl jsem se podepsat, ve skutečnosti se jmenuju [Autor zneužil cizí jméno], loupežník a obhájce jakýchkoli praktik za účelem dosažení obratu své firmy a poškození jména jiné

  Odpovědět

 • Max

  7 července, 2011

  Hele chytrolíne, takže tady jsi. Tři příspěvky vejš také někdo zneužil cizí jméno. Udělal jsem Ctrl+C a Ctrl+V a změnil jména. Jak to že to tam visí už týden a nic neděláš? Tak šup šup, ať je také uklizený…

  Odpovědět

 • Krásné lži

  29 června, 2011

  Co na to říci víc….
  Flexi je IŽP, jaké bankovní produkty máte na mysli? Jaké rizikovky máte na mysli?
  Sám si házíte klacky pod nohy.

  Odpovědět

 • haf haf

  29 června, 2011

  Zbytek jsou asi odpovědnosti od Generali 🙂

  Odpovědět

 • Artur Petržilka

  30 června, 2011

  Velký trapas.

  Odpovědět

 • STEPAN Průcha

  30 června, 2011

  Předpokládám, že ta procenta jsou dle kusové produkce …? Jinými slovy: IŽP+flexiny tvoří 84,5 % korunové produkce.

  Odpovědět

 • Gekko

  28 června, 2011

  píšete: „23% majetková pojištění včetně CASCO, 15% přímé investice, 12% penzijní připojištění, 10% hypotéky – a pro všechny pomlouvače jen 9% IŽP!“ – sečtuli to, tak na IŽP mu nezbývá 9%, ale 40% a tomuto číslu budu věřit více pane Stuchlík…

  Odpovědět

 • jarda

  28 června, 2011

  přečti si to pořádně

  Odpovědět

 • Miloslav Šimek

  29 června, 2011

  Procenta… ale jaká?
  Jde o počty smluv?
  O roční předepsané pojistné?
  O provize z jednotlivých produktů?
  Vámi uvedené údaje totiž pane Stuchlík o ničem VŮBEC nevypovydají…

  Odpovědět

 • kolja

  29 června, 2011

  Nenašel jsem aktuálnější informaci o struktuře produkce (možná jsem ale jen málo intenzivně hledal), ale podle článku z roku 2008 (http://www.investujeme.cz/clanky/struktura-produkce-naprosta-otevrenost-i-informacni-vakuum/) bylo IŽP a KŽP (včetně Flexi) zastoupeno v produkci Fincentra ze 36%. Zajímalo by mě zda se posunul se od té doby přístup v poradenství k nákladově optimálnějším variantám pro klienty a zda v tomto ohledu může být vzorem tým čerstvého ZŘ?

  Odpovědět

 • haf haf

  29 června, 2011

  Pane Stuchlíku. 23% majetek, 15% investice, 12% pp, 10% hú za 3 měs. 3 miliony BB, tzn. cca 35 milionů v provizích. Pěkný vtip, víc jsem se dlouho nenasmál. Snad jedině v počtu smluv a i o tom pochybuji.

  Odpovědět

 • Škodolibka domácí

  28 června, 2011

  Nestačím zírat – jako fór na pobavení je ten článek vynikající 🙂

  Odpovědět

 • viglib

  28 června, 2011

  kdyz ctete rozhovor s Mirkem Dusinem v realu 🙂 Ten pan jiste neco dokazal, ale pres vsechna ta slova o usmevech, tvrde drine atd. mi prijde trochu jako karikatura. Skoro mi prijde, ze nekdo, kdo chce by v jeho veku vzorem, k tomu ma vlastne jeste daleko. Vzorem se clovek stava svymi ciny, nikoliv zvasty. A ja ve svem okoli vzory mam, ale nikdo z nich o sobe jako svetle na konci tunelu nemluvi. To je asi duvod, proc se par lidem tady dela po docteni nevolno.

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  28 června, 2011

  rozhodl jsem se být jak píšeš „karikaturou“ a být hlavně pro mladé lidi inspirací, že sakra můžeš něco dokázat, i když je ti 20 nebo 25 a tvrdě makáš. a to se mi povedlo. že nemusíš být čecháček, který jen pomlouvá a všechno je špatně, nedostal jsi šanci, nic nejde, poradenství je žumpa, všichni jsou zloději, vláda je špatná a benzín je drahý.
  ok – běž a změň to !
  rád se s Tebou potkám osobně ať vidíš Mirka Dušína 2 😀

  Odpovědět

 • Michal Pokorný

  28 června, 2011

  Chlapče, Ty máš tak vylízanej mozek, to je neuvěřitelný. Všeho máš v míře vrchovaté, jen pokory a sebereflexe ani špetku. Přečti si, kolikrát jsi v článku užil slovní spojení, že tvrdě makáš…hlavu máš dokonale vymytou, opravdu smekám. Mám pocit, že to napsal nějaký Američan a ne Čech. Jak se Ti spí s vědomím, že vychováváš další a další generace bouchačů IŽP ? Jsi na TVRDĚ vydělané peníze za práci těchto lidí skutečně hrdý ? Předpokládám, že ano. Je mi Tě líto.

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  28 června, 2011

  pane Pokorný, spojení „vylízanej mozek“ na Vás myslím dost prozrazuje…z jakého titulu mne urážíte ?
  raději budu Američan, než stejný Čech jako Vy – závistivý človíček za klávesnicí, který píše „Je mi Tě líto chlapče“
  pokud podle Vás nemám pokoru a sebereflexi, jak mohu být úspěšný ? nedává mi to smysl…

  Odpovědět

 • viglib

  28 června, 2011

  Ja bych Vam to treba i veril, nakonec osobne Vas neznam, takze proc ne. Ale ta prezentace vyvolava spis kontroverzi, nez souhlas. Ostatne tato diskuze je toho dukazem, ikdyz odecteme fakt, ze v anonymnich diskuzich lide reknou i to, co by z oci do oci nikdy nerekli. Myslim, ze Vase reakce a zpusob prezentace odpovida Vasim zivotnim zkusenostem. Vite, znite jako \“mladej starej\“, proto je to spis iritujici, nez inspirujici. Nic ve zlem, za deset to asi uvidite jinak. Ale to si clovek musi projit sam, cizimu se tezko veri 🙂

  Odpovědět

 • Vašek

  28 června, 2011

  Podobný dokonalý borce s luxusníma brejličkama a nagelovanýma vláskama vyloženě miluju. Náborovat mě onen mladík…brrrr, ani nedomýšlet. Zkušenosti asi má, ale mě tento článek naprosto pozměnil můj dosavadní náhled na Fincentrum, bohužel k horšímu. Pokud tam na vrcholových vedoucích pozicích pracují podobní lidé s názory prezentovanými v článku, tak pak už nerozumím vážně ničemu a chápu, proč mají „finanční poradci“ druhou nejhorší pověst ve společnosti, hned vedle taxíkářů a autobazarníků…

  Odpovědět

 • JH

  28 června, 2011

  Vašek taxikář…:)

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  28 června, 2011

  děkuji Ti Vašku za Tvůj názor – jakési profesionální zhodnocení 🙂

  Odpovědět

 • Haf

  28 června, 2011

  Opravdu a ze srdce gratuluji panu Dostálovi ml. k povýšení v rámci Fincentra. Udělat post ZŘ, to je pěkný řádka „překopaných“ investiček, který původně sepsali v OVB 🙂 Úžasná kariéra plná vymytých hlav v brejličkách s nagelovanými kohuotky a přihlouple vážně se tvářícími spolupracovníky. Proč on a ZŘ – hlavním důvodem je úporná snaha jeho tatínka o tzv. „doživotní rentu“ za vychovaného nového ZŘ, že? Ty kecy jsou směšné, to s umytě vymytou havou dost pravdivé. Produkce je přes 50% investičního a flexibilního /tedy jinak investičního/ pojištění, jinak by ty body na tomhle portfoliu neudělal. To snad každý na tomto PR Fincentrum fóru ví každý.

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  28 června, 2011

  hrdina co se nepodepsal ? anonymní rýpal ? 🙂 po 2 letech mám storna v OVB cca 70.000Kč, pro představu je to tak 7 ižpček, která se zrušila…na to že jsem se svou strukturou historicky do OVB odevzdal 3000smluv je to dobré ne?
  kde jsou ty hromady přebouchaných smluv 🙂 snad abych si na ně vzal výdle ne ?
  a pokud mají klienti pojištěná auta a domy, ale nemají kvalitní úrazovky a životní pojistky, a zadlužují se tedy potřebují krytí, co bychom podle Vás měli psát pane ?

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  28 června, 2011

  pardon – ty „výdle“ jsem měl dát do uvozovek, někdo by to mohl nepochopit jako vtip a pranýřovat mne za gramatiku (spisovně samozřejmě vidle)

  Odpovědět

 • Radek

  28 června, 2011

  Rizikovky? 😉

  Odpovědět

 • haf haf

  29 června, 2011

  Upřesnění: 70% produkce ižp a opět ižp.

  Odpovědět

 • SOUHLAS

  28 července, 2011

  NAPROSTO PŘESNĚ A PRAVDIVĚ NAPSANÉ.
  A nepřejte si vědět, jaké produkty pan „zemský ředitel“ se svými kolegy v OVB a nyní i ve Fincentru, nutí klientům. Opravdu HNUS!

  Odpovědět

 • Jakub Pecha

  28 června, 2011

  Stando, gratuluji k úspěchu 🙂

  Odpovědět

 • retailový úředník

  28 června, 2011

  Tak a teď ještě „pogratulujte“ těm, kterým tak skvěle „poradil“.

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  28 června, 2011

  Už na tento web skoro nepíšu, protože mě už nebavilo polykat ty urážky od anonymů. V tomhle směru mladému pánovi z článku celkem rozumím. To, jak do něj šijí anonymní přispěvatelé, je ostudné.
  Ovšem mince má dvě strany. A tady zase přileju do ohně olej já. Pravda je ta, že ty tzv. „finančně poradenské společnosti“, mezi které Fincentrum samo sebe počítá , pomáhají chudým lidem ještě více chudnout sjednáváním nevýhodných a zbytečných finančních produktů, jejichž potenciál uchovatele hodnoty je z odborného pohledu, velice diplomaticky řečeno, velice diskutabilní. Ovšem o přínosech producentů a distributorů žádná pochybnost není.
  Co mě vadí, je fakt, že poradenské společnosti odmítají nést zodpovědnost za svou poradenskou práci. Ohánějí se zodpovědností lidí, kteří pro ně pracovali. Je tu mnoho nedořešených kauz. Helvag, Immofinanz nebo Mr Kubeš. Není mi známo, že by tyto klienty někdo odškodnil.
  K panu Dostálovi. Tomu, co dělá asi věří. Je happy, má fajn život. Asi věří, že dělá i dobrou práci. Že je přínosem pro koncové klienty. Já na tuto problematiku mám diametrálně odlišný názor (vycházím z té struktury zveřejněné P.S.). Finanční produkty pro retail jsou nástroje vytvořené za účelem přesunu bohatství z kapsy klienta do kapes finančníků (jejich přinosy jsou zandebatelné vedle škod, které způsobují). Kdyby mladý pan Dostál četl toho Buffeta pozorněji, tak se to dočte taky. Ovšem selektivní přístup k informacím asi máme všichni. Pár lidí, kteří padli z velké výšky na úplné dno, jsem už viděl. Není to hezký pohled. A po přečtení tohoto z neurologického hlediska velice zajímavého rozhovoru (tím nemyslím, že p. Dostál je blázen, jen má dost zajímavé posloupnosti myšlenek) to z mého pohledu vypadá na hodně nepříjemnou kocovinu. Nebude jediný. Takových adeptů je tu mraky a nejen z Fincentra. Někteří z těch vulgární anonymů v této diskusi k nim také patří.
  Fakt nic ve zlém. Nemám náladu na nějaký anonymy. Jen říkám svůj názor.

  Odpovědět

 • viglib

  28 června, 2011

  Tedy, neni to uplne k clanku…ale fascinuje me, jak jste fixovany na jmeno uvedene v zahlavi prispevku 🙂 Predstava, ze ‚Jan Novak‘ ci ‚Ondrej Zaruba‘ znamena na webu neco vic nez ‚Trhala Fialky Dynamitem‘ je znacne iluzorni. Pokud davate vetsi vahu prispevku s necim, co pripomina jmeno a prijmeni, tak zvazte, jestli je to opravdu to spravne kriterium kvality, pravdivosti a slusnosti. Dle meho nazoru je dulezity obsah a ne nick. Skoda, ze jste obsah toho sveho prispevku trochu nerozvedl misto soustredeni se na irelevantni marginalii.

  Odpovědět

 • Odřej Záruba

  28 června, 2011

  Já jsem existující osoba. Docela dost místních diskutérů se se mnou osobně mohlo potkat. Když chci sdělit názor, tak si za ním musím stát. To, že se nepodepíšu, je známka toho, že se za názor stydím nebo nejsem připraven ho hájit. Tím, že někoho urážíte anonymně, jen utíkáte odpovědnosti. Nehrozí Vám, že Vás obět vyhledá či provede nějakou formu odvety.
  Co mám napsat k tomu obsahu?

  Odpovědět

 • viglib

  29 června, 2011

  Take mam pocit, ze existuji 🙂 Samozrejme je asi rozdil, jestli anonymne prispivam nebo nekoho urazim. Myslim, ze v prvnim pripade by to nemelo nikomu vadit, v druhem pripade by to melo vadit kazdemu i v pripade, ze to anonymni nebude. Celkove my vychazi, ze problem neni v anonymite, ale v urazkach. No nic. To neni dulezite.
  Rad bych si precetl vic o \“Finanční produkty pro retail jsou nástroje vytvořené za účelem přesunu bohatství z kapsy klienta do kapes finančníků\“. S tim by s Vami asi vetsina populace souhlasila, jako bonmot by to zafungovalo. Realita ale asi nebude az tak cernobila. Samostatny clanek by si to mozna zaslouzilo…?

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  29 června, 2011

  Já na toto téma napsal už docela dost článků. Přečtěte si třeba poslední číslo FP. Není to jen populistický bonmot. Můžeme to tady rozebírat po finančně inženýrské stránce do kostičky.

  Odpovědět

 • retailový úředník

  28 června, 2011

  Máte naprostou pravdu.

  Odpovědět

 • David Dolníček

  29 června, 2011

  Immofinanz Ondřeji, bych z nedořešených kauz rozhodně vyřadil. Akcie sice drtivě propadla, následoval však přímo raketový vzestup. Já i 100% mých klientů jsme na tom slušně vydělali / povedlo se i 600% za rok !!! /.. Jde jen o přístup ke klientovi. Bohužel i já jsem viděl klienty kteří na tom prodělali kalhoty. Důvodem a viníkem byl poradce který jim obchod sjednal a po roce už nebyl poradcem nýbrž opět zedníkem, nebo jinak, může za to jeho servisní organizace / společnost pod níž pracoval /, ta by přeci měla důsledně dbát na servis stávajícího kmene.

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  29 června, 2011

  Já mám na mysli způsob distribuce, který byl skandální.

  Odpovědět

 • tomas

  29 června, 2011

  http://www.ifondy.cz/akcie/1000016/Immofinanz?event:e_id=E_SUBMIT_FORM&e_to=cForm_499&data_to=akciedetail_1000016&e_from=cForm_499&data_msg=E_GRAPH_COND
  Neřekl bych, že se cena vrátila na původní hodnotu

  Odpovědět

 • David Dolníček

  30 června, 2011

  To přeci vůbec nevadí. Pokud jsem v největším propadu nakoupil akcie např. za 50 000,- Kč, za rok z toho mohlo být až 500 000,- Kč. Případná předchozí třeba 200 000,- Kč ztráta byla více než smazána :-)..

  Odpovědět

 • Radek

  30 června, 2011

  Mno, jenže počítáte, že
  1/ máte dalších 50 tis. Kč na investice
  2/ jste ochoten zvýšit riziko jejich dalším vložením do rizikové investice
  Immo jsem sledoval, když bylo za 60 centů. A stejně jsem do něj nešel, protože nebylo zdaleka jisté (rozumějte: bylo vysoce pravděpodobné, že se tak nestane), že nezkrachuje.

  Odpovědět

 • Artur Petržilka

  30 června, 2011

  Naprostý souhlas!

  Odpovědět

 • Anonym

  28 června, 2011

  Milý pane kolego, srdečně vám blahopřeji k nové pozici. V článku i v diskusi pod ním jste však projevil mladickou nerozvážnost, když jste nejdřív dělal ramena jak moc makáte a pak jste si poněkud neobratně stíral z tváře jedovaté sliny. Ale to nic. Pracujte dále na zvýšení svého pracovního úspěchu a emoční odolnosti. Je třeba naučit mladé poradce, jak mají pracovat, s jakou myšlenkou mají pokračovat, jak se mají přiblížit ke klientovi a jak jej obsloužit. Samozřejmostí musí být etický autokorektiv našeho zprostředkování – mají tedy vznikat odborně i eticky obhajitelná řešení.

  Vzpomínám, jak jste mě zde na webu kdysi urazil. Vzpomínám také, jak jste se mi později osobně na kongresu naší firmy omluvil. Říkal jsem vám, že k úspěchu budete odsouzen, když půjdete etickou cestou a budete měnit klientovo myšlení. Vzpomínáte? Jste čestný muž a naše branže vás potřebuje. Klienti čekají na poradce z jiného levelu, než dosud zažili.

  Stanislave, nebuďte smutný. Na vrcholu fouká a úspěch se v české kotlině neodpouští. Potřebují vás kolegové poradci. Potřebují vzory. A klienti? Čekají na profesionály, co své práci věří a chtějí v ní dosáhnout společenského i odborného uznání.

  Netrapte se existencí kočkopsa IŽP, ani nařčením anonymů, že je to vaše modla, synonymum produkce. Bude na světě i bez nás dvou. Je to mnohdy jediné průchodné řešení.

  Navzdory hořkým úvahám kolegy Záruby musím vyjádřit názor, že v dané době, v daném místě Evropy je Fincentrum – navzdory všem zvenčí – respektovaná poradenská firma s viditelnými výsledky jak ve kvantitě, tak i v kvalitě. A vy jste jeden z těch nejúspěšnějších kolegů. Díky, že jste u nás!

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  29 června, 2011

  Děkuji pane Hanzle, velmi si od Vás cením těchto vět. Budu rád, když se budou mí poradci od Vás učit.

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  29 června, 2011

  Pane Hanzle,
  co znamená, když napíšete hořká úvaha? Já jen předložil data. Napsal jsem nějakou nepravdu?

  Odpovědět

 • Anonym

  29 června, 2011

  Dobré odpoledne, Ondřeji!
  Předložil jste pravdivá data. Vaše úvaha je hořká, protože máte pravdu. Asi jste si ale dosud nevšiml, že na pravdu v této končině světa zatím obecný klient připraven vůbec není. A my obsluhujeme obecné klienty. V tom je naše společenská úloha. Vy jste prostě jiný (ve své specializaci mnohem vyšší)level, než běžný poradce a teď tím myslím celý český trh. Jste velmi dobrý specialista na investice, skláním se před vámi a vždy budu. Ale obávám se, že nerozumíte všemu z našeho oboru. Nejsme jen investiční poradci. Ne – ne, není to jen o finančních produktech a jejich cenách. Je to o porozumění myšlení a celé situaci klienta a vyhovění jeho potřebám, mnohdy dráže, ale lépe než vůbec. Máte jiné a více finančně vyspělé klienty, než běžný poradce a nejen od nás. Jen my jich ale máme mnohem více… než celá Sophia Finance. A v tom to je také, jak upřímně myslím – zvláště pro vás – hořké.

  Tím vůbec neříkám, že máte být umlčen či odrazen publikovat zde, v důsledku nečistého textu nějakých sprostých anonymů. Je pro náš obor potřebné, aby někdo nahlas křičel pravdu, která mnohdy bolí. Jen vám hrozí osud slavných národních hrdinů, co pro pravdu ochotně zemřeli. Má to svou výhodu. Neupadnete v zapomění. Radím vám, držte se toho v čem jste dobrý a nechte nám to, co umíme dobře my. Mnoho našich klientů byste totiž obsluhovat nemohl či nechtěl….. Více než dvě třetiny populace v této zemi nedosahují ani na průměrnou mzdu, potřebují ochránit příjmy a investovat. Kočkopsi přežijí a budou se množit jejich mutace. Soukromě dodávám, že bohužel, ale já jen respektuji realitu a hlásám relativně etické finanční zprostředkování, nic víc a nic míň.

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  29 června, 2011

  Dobrý večer,
  jen poznamenám, že nejsem už součástí Sophia Finance, nýbrž mám vlastní firmu. Už mě nebavilo dělat kompromisy mezi kvalitní prací a tím, co je centrála schopna zprocesovat. Dneska jsem svobodný podnikatel, co nemá problém jít do jakékoliv zajímavé zakázky.
  K té Vaší úvaze. Ano, je pravda, že já klienty, kteří chtějí poradit s osobními financemi a mají běžné potřeby neobsluhuji. Proč? Protože nechci říkat něco jiného, než si myslím. Ale zase na druhou stranu ani ty chudé nevyháním. Když mají nějaký problém, který nebyl schopen nikdo vyřešit, tak tu zakázku obvykle beru na succes fee.
  Obsluhuji klienty, kteří startují podnikání, nebo podnikají. Pomáhám jim vydělávat více peněz. To jsou často úplně obyčejní lidé, kteří mají dobré nápady a chuť pracovat. To mě opravdu baví. Vedle toho se starám o ty, kteří už dost peněz vydělali, aby o ty peníze nepřišli.
  Průšvih zprostředkovatelského trhu je, že ty finanční instituce Vám i firmě, pro kterou pracujete, lžou a záměrně Vás mystifikují (aby manažeři dostali svůj bonus). Dokonce na to doplácejí i akcionáři těch finančních institucí. Informace od nich nikdo nemá tendenci ověřovat, jelikož jsou pokládány za seriozní. A klienti pak uzavírají něco, co je něco úplně jiného, než si myslíte Vy i oni. A to je příčina té realokace.

  Odpovědět

 • deny

  29 června, 2011

  Já myslím, že na služby, které poskytujete nemáte znalosti, rozhled, ani schopnosti. Máte dobrou zase jen tu jednu věc. Marketing a PR. Vylezl jste z vysoké školy, chvíli jste byl v OVB a Sophii, napsal jste pár studenstkých analýz akcií a myslíte si, že jste nejlepší ze všech. mistr světa, který ohýbá čísla pro užitek vlastního byznysu – viz článek ve finančním poradci…Schválně vysoká diskontní sazba atd…
  Je vidět, že co jste se v OVB naučil, to jste neztratil.

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  29 června, 2011

  4% není vysoká diskontní sazba. Ale to je jedno, vy jste mě chtěl jen urazit.

  Odpovědět

 • deny

  30 června, 2011

  Ne, otevřít oči vaší nabubřelosti. A také vám říci, že všechno má své meze i vaše kouzlení s čísly a fakty.

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  30 června, 2011

  Pojďte řešit ten diskont. Říkal jste, že je příliš velký. Použil jsem 4%. Běžně se pužívá 6% u hodnocení investičních projektů. Kolik jsem teda měl použít? Očekávám inflaci na této úrovni okolo 4%. To znamená, že jsem k tomu nedal žádnou rizikovou prémii a žádný nadinflační výnos alternativní investice. A proč očekávám inflaci minimálně 4% (ve skutečnosti očekávám víc, ale nechtěl jsem zase udělat model, který by nikdo nebral vážně)? Dlouhodobá inflace je v ČR přes 3% p.a., v poslední době však peněžní zásoba rostla výrazně rychleji než v minulosti a to je výrazný tlak na to, aby inflace byla vyšší. Sice je dle teorie relativní parity kupní síly důležité, jak se vyvíjí ostatní měny, z hlediska importované inflace, ovšem tam nějaký výrazný tlak na posílení koruny vůči zemím, které k nám exportují, neočekávám.
  Nabubřelost to není. Kdo mě zná, tak ví, že si na nic nehraju. V ČR jsou úplně jiní borci přes finance než já – Josef Jílek nebo Jan Dvořák např.

  Odpovědět

 • lumír

  30 června, 2011

  Ježišmarjá investiční projekt…jak bylo řečeno, vylezl jste z VŠE.
  To je právě to, vy očekáváte inflaci. Sorry, ale taková autorita, abyste něco očekával a podával to za relevantní informace nejste.
  Krom toho ideálnější by bylo asi použít růst mezd ne?
  Jak hodnotíte českého spotřebitele? Průměrného, normálního…vždyť jste dělal s klienty, víte jaká je realita…Co vás žene k tomu se vytahovat. Neuspěl jste jako dítě? Potřebujete exhibovat? Potřebujete balit ženské? Nenávidíte OVB, protože jste neuspěl? Je vám trapně, když vás klient odmítne a tak voláte do světa, já jsem ale lepší, já to myslím s vámi vážně?

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  30 června, 2011

  Moje dětství ani osobní názory nemají vliv na to, jestli je diskontní faktor 4% hodně nebo málo.
  Růst mezd je historicky vyšší číslo než inflace. A i do budoucna by mělo být vyšší, jelikož růst mezd je determinován faktorem vývoje CPI a růstem produktivity práce.
  Každá investice je investiční projekt. Nevím, co je na tom tak podivného. Jako mám to chápat tak, že na organizovaném kapitálovém trhu se investor nemusí trápit hodnocením investičního projektu? A podle čeho pak učiní rozhodnutí? To se rozhodne podle aktuální nálady nebo toho, jak se na něj prodejce takového projektu usměje?
  Lumíre nevím, kdo jsi, nebo co děláš. Každopádně mě tvá slova docela bolí. Sebereflexe mě totiž nutí brát všechno, co zde přečtu vážně. Možná, že máš i v něčem pravdu. V OVB jsem nebyl úspěšný. Ale už je to hodně dlouho, co tam nejsem, takže hořkost ve mě už není. Dneska vím, že to pro mě nebylo, zkušenost to však byla užitečná. Já nejsem nepřející člověk.
  Nejsem ten typ člověka, co umí své myšlenky formulovat diplomaticky. Možná proto Vás i ostatní, tak seru. Úmysl v tom však není:-)

 • chk

  30 června, 2011

  s tou inflaci vite vic nez CNB. vas je pro tuhle praci skoda!

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  30 června, 2011

  Ale no tak. ČNB predikuje své očekávání právě, aby vývoj korigovala. Když by napsali, co si doopravdy myslí, tak mají větší inflaci, než jakou jsou schopni korigovat monetární politikou. Subjekty v ekonomice se řídí očekáváními.
  Oni vědí moc dobře. Ty data o peněžní zásobě mám od nich. A když se zeptáte odborníků, kteří v ČNB pracují (viz zmiňovaný J.Jílek), tak Vám to řeknou taky. Ze své hlavy to nemám. Já jen dosazuju do rovnice, kterou vymyslel Irving Fisher (M*V=P*T).

 • chk

  30 června, 2011

  ano, cetl jsem vas clanek na vasich strankach. A taky jsem se tam dozvedel, ze mi muze inflace znehodnotit me penize behem osmi let o 148 %. Byt vami, tak tuhle hovadinu budto stahnu, nebo prepracuju. Znehodnoceni nemuze byt vyssi nez 100 %. Zrejme jste spatne formuloval myslenku. Kazdopadne si zijte dal v tech vasich inflacnich cislech. Dnes je to moderni a spousta lidi na to slysi…

 • Radek

  30 června, 2011

  Jakou míru inflace tedy očekáváte? Díky.

 • chk

  30 června, 2011

  tak zaprve. Nesnazim se byt chytrejsi nez CNB a nemyslim si, ze se CNB boji zverejnit ‚pravdu‘ o inflaci. To je totiz uplnej bullshit. A zadruhe. Inflacni cil CNB na pristi rok je 2 %, aktualni prognoza inflace k 06/11 je 1,7 %. Nevidim duvod proc by mela inflace v nasledujicich nekolika letech nejakym zvlastnim zpusobem rust. forwardova sazba 3M PRIBOR na rok 2014 je cca 3 %.

 • lumír

  30 června, 2011

  Přesně tak 1,7 nebo 2 %…toť názor autority. Ale pan Záruba to vidí jinak, protože jinak by mu ty haněcí tabulky nevyšly. Podívejte se, já například také nesnáším IŽP na spoření, ale navážet se do pravidelných investic? A napsat k tomu ať lidé investují do vzdělání? Ježiš, viděl jste běžného českého člověka? Vidím problém v tom, že nedokážete nebo nechcete uznat, že trh je segmentovaný. Teď to nemyslím špatně, ale pro 30 % je finanční poradce zbytečný, tam chodí paní s výhodnou půjčkou, 50 % potřebuje běžné poradce a nikdy samo lepšího nevyhledá, 18 % potřebuje výtečného poradce z těch normálně fungujích MLM, jak jim nesprávně říkáte a 2 % si rozdělí placení poradci a Vy s tím vaším kouzelnictvím a správou životního bohatství. Vzhledem k této segmentaci nechápu, proč musíte všem cpát ten svůj model a označovat jiné poradce za zločince. Vy jste také zločinec, protože klientům vyprávíte lži o inflaci, provozujete investiční inženýrství a jste možná blíže k obchodníkovi s teplou vodou než pořádný provizní poradce, který ušetří na majetku, udělá dobrou pojistku a inteligentní portfolio na spoření, popřípadě nějaké to bydlení přes hypotéku se super sazbou. A Ondřeji, je velmi důležité vaše dětství a emoce, protože na základě toho jednáte tak jak jednáte. Neberte to prosím jako útok na nějaké niterní věci. To je prosté konstatování psychologických faktů.

 • Vašík

  30 června, 2011

  Však se stačí kouknout na megatest na idnes…
  http://finance.idnes.cz/test-financnich-poradcu-v-cesku-nekteri-se-jako-experti-jen-tvari-pyk-/viteze.asp?c=A110629_095430_viteze_sov
  To jsou data.

 • Ondřej Záruba

  30 června, 2011

  Svůj model nikomu necpu. Napsal jsem názor a šéfredaktor se rozhodl ho otisknout. Dokonce jsem ho napsal na jeho žádost. Dokonce z toho, že napíšu nějaký takový článek nic nemám. Za to, že lidem poradím, aby částky v řádech několika tisíc měsíčně investovali zejména do rozvoje své kvalifikace a vztahů s lidmi, si pochopitelně ani o peníze říct nemůžu.
  Ty „haněcí tabulky“ by vyšly tristně i s menší inflací, než o které píšete. To už je jedno, jestli ČSH je 90% nebo 110%. Podstatný je, že klient prodělá nebo vydělá velice málo a že všichni ostatní si tu kapsu namastí slušně. Mě přijde, že vůbec nikdo nechápe, co tím chci říct. V tom modelu je několik naprosto zcestných předpokladů. Třeba to, že jsem použil 7% výnos. Dneska se vede mezi odborníky spor o tom, jestli vůbec akcie jsou schopny tohoto čísla dlouhodobě dosahovat. Existují empirické důkazy o tom, že průměrná výnosnost fondů je nižší, než benchmarkové indexy (většina má zápornou Alfu v CAPM modelu). Diskontní faktor 4% je velice vlídný. Když vezmete hodnotu inflace (klidně tu Vaší) a přidáte k ní očekávanou pravděpodobnost defaultu (vemte třeba z CDS) a nadinflační výnos třeba českého státního dluhopisu, tak musíte být přes 4%.
  Lumíre vy mě neustále urážíte, aniž byste mě osobně znal (vycházím z toho, že žádný Lumír v mém okolí není). Jak to proboha nemám brát jako útok, když mě neustále urážíte bez nejmenší znalosti toho, co dělám. Jsme malá firma (o dvou lidech) a máme řádově do 10 klientů měsíčně a minimum obchodních partnerů. Dá se říct, že jsem solitér a kromě společnice ve firmě a mých klientů mou práci pořádně nikdo nezná.
  Když jste takovej inkvizitor mé práce, tak přijďte za mnou do kanceláře. Já Vám tady ukážu svojí práci, pak můžete soudit, že jsem agent s teplou vodou, jak jste mě nazval. Hypoték a úvěrů jsem za roky 2010 nebo 2009 udělal mnohonásobně víc, než kolik činí zprostředkovatelský průměr ve všech firmách.
  Lži nevyprávím. Historii sděluji vždy pravdivou. To jsou fakta. Vše ostatní je pouze můj názor, ne lež či pravda. A buď si ho někdo koupí a nebo ne.
  Jste neuvěřitelnej hulvát.

 • lumír

  30 června, 2011

  Dyť Vás jen zlobím. A Vy se necháte. Každopádně stejně jste šarlatán s čísly. Jak si má podle Vás normální člověk ušetřit na důchod?

 • Ondřej Záruba

  30 června, 2011

  Na tuhle otázku není úplně jednoznančná odpověď. Na 10 000/ m 20 let, potřebujete okolo 2,3 milionu reálných úspor. Kde myslíte, že to naspoříte na kapitálovém trhu? Akcie dělají řekněme 6-7 %, dluhopisy dělají ještě míň, do toho máte měnové riziko, banky mají úrokový výnos z úvěrů ještě menší. Většina finančních produktů je složena z těchto podkladových aktiv. Výsledný výnos pak bývá ještě nižší.
  Já říkám, že ten, kdo si nemůže dovolit investovat do nějakého podnikání, by měl investovat mimo finanční trh. Třeba na trhu rozvoje kvalifikace, aby vydělával více peněz (ty už pak lze lépe umístit s nižšími transakčními náklady na finančním trhu i mimo finanční trh). Tzn. studium cizích jazyků, odborných kurzů, VŠ nebo jen odborných knih. Tyto investice přinášejí výnosy podstatně zajímavější, rychlejší i jistější než nějaké bankovní produkty, veřejně obchodovatelné akcie nebo příspěvky na SS či PP. Ani podílové fondy nejsou žádná spása. I jejich činnost je spojena s mnoha skandály, některé účtují naprosto nesmyslné poplatky. Ovšem z hlediska finančního zprostředkování bych je označil za nejmenší zlo v našich končinách. Čeští poradci/zprostředkovatelé dobrý fond vybrat neumí. Jinak by Zlatou korunu nevyhráli Rentier, Horizont a Zlatý f. od ČPI.
  Co se týče rezervy, tak ta pochopitelně by měla mít finanční charakter i u chudých lidí. Ovšem od rezervy se nečeká, že bude držet tempo s inflací. Ve finále klidně může být na BÚ.

 • Anonym

  30 června, 2011

  Ondřeji, měl byste si uvědomit, že mnoho čtenářů vás tu jen škádlí. Děsně je baví, jak se rozčilujete a vše berete smrtelně vážně. Připomínáte mi jistou postavu z románu Miguela Cervantese. Bojujete, avšak stále se proti vám řítí nová lopatka větrného mlýnu. Výsledek? Mlýn se točí dál a vy jste unaven a odcházíte psát jinam. To není moc chytré, to jen děláte radost těm, co vás chtějí otrávit, unavit ….. a odradit, obrátit na útěk. Nemůžete zvítězit, čistá logika ani matematika nákladů na duši českého klienta neplatí. Doufal jsem, že to dávno víte, ale bohužel máte vzdorovitou dětskou duši. Vyjádřil bych to tak, že zoufale voláte, že jedna a jedna jsou dvě a vždycky budou, ale trh chce slyšet že to jsou tři.

 • Ondřej Záruba

  1 července, 2011

  Evidentně Vás to taky baví. Jedna otázka. Co přineslo (ne co podle Vás přinese) klientům tohle 1 a 1 jsou tři? A co přineslo Vám? Nemusíte odpovídat. Jen se nad tím zamyslete. Klienti platí poplatky, realizují ztráty, drží investiční pozice, o kterých nemají nejmenší tušení, co znamenají. Drtivá většina těch českých klientů je především nervózní. Když se podíváte na jakoukoliv anketu, tak všude je evidentní, že čeští klienti si poradců absolutně neváží. A ten důvod je prostý. Nemají proč. Poradci totiž zatím užitečného nic nepředvedli. Jejich úspěchy pouze nárůst prodeje finanční produktů. To ovšem vůbec o tom, jestli to bylo pro klienty dobře, nic nevypovídá. Vzrostlo bohatství klientů? Vzrostly jejich reálné úspory? Já mám takový pocit, že ten český klient pouze čím dál více dohání v míře osobního zadlužení státy na západ od nás. Tím likvidujeme střední třídu. Stalo se to v USA, Británii i Německu. Teď se to děje u nás.

 • Ondřej Záruba

  1 července, 2011

  Evidentně Vás to taky baví. Jedna otázka. Co přineslo (ne co podle Vás přinese) klientům tohle 1 a 1 jsou tři? A co přineslo Vám? Nemusíte odpovídat. Jen se nad tím zamyslete. Klienti platí poplatky, realizují ztráty, drží investiční pozice, o kterých nemají nejmenší tušení, co znamenají. Drtivá většina těch českých klientů je především nervózní. Když se podíváte na jakoukoliv anketu, tak všude je evidentní, že čeští klienti si poradců absolutně neváží. A ten důvod je prostý. Nemají proč. Poradci totiž zatím užitečného nic nepředvedli. Jejich úspěchy pouze nárůst prodeje finanční produktů. To ovšem vůbec o tom, jestli to bylo pro klienty dobře, nic nevypovídá. Vzrostlo bohatství klientů? Vzrostly jejich reálné úspory? Já mám takový pocit, že ten český klient pouze čím dál více dohání v míře osobního zadlužení státy na západ od nás. Tím likvidujeme střední třídu. Stalo se to v USA, Británii i Německu. Teď se to děje u nás.

 • Compliance

  1 července, 2011

  Velmi trefně napsané! Přidal bych k tomu pár rozumných vět od pana Hanzla a mohlo by to sloužit jako velká tečka za všemi těmi zbytečnými pseudodiskusemi nad kvalitou finančního poradenství v Čechách a na Moravě. A kdyby současně nový pan zemský ředitel trošku ubral plynu při psaní svého textu, s vědomím, že \“papír\“ nesnese tolik nadšení jako podium při standing ovations…. To by bylo skvělé!

 • Ondřej Záruba

  30 června, 2011

  Ano o té chybě vím, už jsem zadal webmasterovi, aby jí smazal. Správné slovní spojení je, že penize se znehodnotí nárůstem peněžní hladiny o 148%. Samozřejmě jistě chápete, že takhle to bylo myšleno. A ne že klient bude dlužit.
  Tu samou chybu jsme řešili i na penize.cz, kde to vyšlo původně.
  Co se týče inflačního očekávání ČNB. Oni za prvé mají krátkodobé predikce inflace. Dlouhodobé predice se nedělají. 2% inflace odpovídá cca 7% nárůstu peněžní zásoby při snižování transakční rychlosti peněz na základě zkušeností z USA. A pokud to roste třeba 11%, tak 4% jsou reálné. Pokud se transakční rychlost peněz moc nesníží, tak to může být i víc.

 • Toník

  29 června, 2011

  A tohle jste viděli? http://www.mesec.cz/clanky/test-financnich-poradcu-a-poradce-rozbalil-dotaznik/

  Odpovědět

 • Jan Novotný

  30 června, 2011

  Na článku je vidět, že pan Dostál dosáhl nějaké pozice, k čemuž mu gratuluji, pokud to bylo férovým způsobem, ale osobnostně na ní ještě zdaleka nemá.

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  30 června, 2011

  Dobrý den pane Novotný,
  dovolím si s Vámi nesouhlasit. pokud použiju logiku -pokud někdo na něco nemá, tak se to nestane (např. pokud nemám na to zaběhnout 100m pod deset vteřin tak to pod 10 vteřin nezaběhnu).
  Souhlasím s tím, že můj kariérní růst byl natolik rychlý, že následující roky budu jaksi zrát v této pozici – teď jsem na této nejvyšší pozici nováček a vše si teprve osáhávám… ale to myslím každý pochopí.

  Odpovědět

 • Jan Novotný

  30 června, 2011

  Tímto svým příspěvkem jste nám to dokázal, že jste na to osobnostně nedozrál..

  Odpovědět

 • Fina

  30 června, 2011

  Je nejlepší, moulo 😀 …a jako závidět se nemá, přej a bude ti přáno, poroučím se

  Odpovědět

 • Pat

  2 července, 2011

  Hezký den, poznámka k tomu, co napsal pan Novotný. Standa Dostál naopak dokázal, že si přes svůj věk uvědomuje,že dosáhl pozice ve které musí ještě vyzrát. A jako jeden z mála o tom jen nežvaní a dělá na tom a ještě dlouho dělat bude. A ví to. Už dnes však má jednu vlastnost, kterou mnozí postrádají,když totiž něco řekne, tak to platí.

  Odpovědět

 • Pavel Kožíšek

  3 července, 2011

  Pane Dostále,
  prosím Vás, proberte se! Máte vliv na příliš mnoho nízkokapacitních mozečků, Vaše práce pak může silně napomáhat k finanční negramotnosti v této zemi…

  Odpovědět

 • Anonym

  3 července, 2011

  Vážený pane Kožíšku!
  Odkud znáte konkrétní práci pana kolegy Dostála, že jej tady urážíte? Probrat byste se měl vy. Nevím více než limitně blízko nuly o vašem mozku, zato vím o tom, že práce finančního poradce je velmi náročná a nemůže ji úspěšně a dlouho dělat každý. Pokud má kolega výsledky, tak jistě s lidmi co mají své cíle a pracují pro ně etickou cestou. Kolega Dostál chce dělat svou práci profesionálně a s udržitelným úspěchem, tedy s udržitelnou důvěrou klientů. Chce to také učit své podřízené.V takovém případě bude finanční negramotnost v této zemi potlačovat a své provize si zaslouží.

  Odpovědět

 • Compliance

  4 července, 2011

  Je to tady čím dál zajimavější:) Dva evidentně inteligentní a slušní lidé, dosahující nadprůměrné kvality ve svém oboru (každý trochu jinak) a jak jimi vášně cloumají :)! Mozečky, urážky. Jde o to, že: pan Hanzl je slávista (doufám umírněný) a pan Kožíšek hraje zásadně jenom sálovou kopanou! Pan Kožíšek nemůže vystát standing ovations a pan Hanzl praporky občas vyvěsí …

  Odpovědět

 • Pavel Kožíšek

  4 července, 2011

  Dobrý den, pane Hanzle!
  Prosím Vás, přečtěte si znovu můj příspěvek. Na p.Dostála nebyla směrována jediná urážka. Žádal jsem jej o ,,probrání“ protože ze své pozice ovlivňuje spousty lidí ( své multilevelové obchoďáky ), kteří poté působí na své klienty. Obě dvě skupiny nemají o financích ani šajnu. Vzniká nám tím začarovaný kruh z kterého nakonec vyplývá fin. negramotnost obou zmiňovaných. S tím pak souvisí vysoké nároky na provize = předraženost produktů, na které vždy doplatí spotřebitel. Takto bych asi i současně odpověděl na vaší otázku odkud znám práci p. Dostála. Osobně ho neznám, ale čím se liší od jiných ZŘ v jiných společnostech? Jde přeci o nábory a počty hlav, ne o nějaké fin. poradenství. Myslím, že zrovna Vám to celé nemusím vysvětlovat, máte v tom jasno a proto taky působíte sám. Vím, že jen nechcete bojovat s trhem a děláte to co Vás dobře živí. Doba je prostě taková…Jestli někdy z nebe uhodí a legislativa časem multilevely zlikviduje, vy se uživíte. A já Vám to přeji.

  Odpovědět

 • Compliance

  4 července, 2011

  A kdo pak bude obsluhovat ty negramotné klienty pane Kožíšku? Vy a pan Záruba :)? Tehdy, až z nebe uhodí, a nastane zlatý věk finančního poradenství a nejen jeho? Klienti budou finančně gramotní, čtouce po večerech místo TV seriálů odbornou literaturu, finanční instituce budou požadovat pouze „přiměřený“ zisk, jejich akcionáři se dají na filantropii, „bankéři“ na přepážkách budou klienty posílat ke konkurenci a zavládne celková harmonie. Dohlížet na ni budou hodní, spravedliví a všeho znalí úředníci z MF. A stačí k tomu tak málo ….Tomu se říká rozetnout začarovaný kruh, pane Kožíšku! Jak jsem už někde napsal, skvělá zábava!

  Odpovědět

 • Pavel Kožíšek

  4 července, 2011

  Nic jste nepochopil. Je vidět, že jste mimo mísu. Instituce ať mají zisk jaký si zaslouží, jen ty nesmyslné provize ať Vám sníží. To se jich nijak nedotkne. A pokud by všechny klienty obsluhoval třeba Ondra Záruba, tak mi věřte, že by bylo mnohem veseleji, než v případě Vaší pyramidy.

  Odpovědět

 • Compliance

  4 července, 2011

  To je mně líto. Ale já jsem pane Kožíšku opravdu „mimo mísu“! Hodně mě mě překvapujete svojí úporností. Až mě z toho trošku mrazí. Zrušení nesmyslných provizí má zachránit (poradenský) svět! Já si dělal legraci, ale Vy to zřejmě myslíte smrtelně vážně. Vím, že snížení provizí zprostředkovatelům se zisků finančních institucí nijak nedotkne, snad se jen na nějakou (dost malou) dobu zvýší :). Klientů se to ale bohužel nedotkne vůbec. Za Vašim textem trošku cítím chcípnutou kozu! A to je smutné.

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  15 července, 2011

  když jsem si zadal do googlu „Pavel Kožíšek“ vyběhlo mi „Škola kouzel a magií“…teď už vím z jakého titulu mne prosíte o probrání 🙂
  …tolik jen má vtipná část osobnosti 😀
  ale se vší pokorou Vám chci poděkovat za radu, každá rada je drahá, a snad se někdy potkáme osobně, abyste mi tuto radu mohl více okomentovat.

  Odpovědět

 • Fina

  1 července, 2011

  🙂

  Odpovědět

 • Petr Pytlík

  3 července, 2011

  Nikdy své peníze nesvěřím někomu, kdo nepozná rozdíl mezi ji/jí, vydle/vidle a podobně… Po setkání s poradci snad ze všech velkých firem v ČR mohu tvrdit, že nejde jen o znalost pravopisu a gramatiky, ale o celkový přístup k věci, který je v jejich případě tristní. Mám pocti, že dle jazykové správnosti lze velmi úspěšně poznat poradce, který za něco stojí od naprosté nuly.

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  3 července, 2011

  Tak se obraťte na učitele češtiny Fejka. Ten to umí s penězi vážně dobře:-)

  Odpovědět

 • Compliance

  4 července, 2011

  Se svými penězi určitě pane Zárubo :). Silně pochybuji, že by mu některý „neprovizně placený“ finanční poradce mohl nabídnout stejný výnos jako pan Žaluda. Omezení platů manažerů v státních firmách na 4000,- kč denně nám ale doufám nehrozí :).

  Odpovědět

 • cha chá

  3 července, 2011

  no, když máte takový „pocti“, tak to jste zřejmě známý pravopisec a věda je na Vás krátká. Že pravopis nemá vliv na intelekt ví nejlépe třeba dysgrafik Albert Einstein.
  Pište raději stejnou rychlostí jako myslíte.

  Odpovědět

 • Bogle

  4 července, 2011

  Tak sehnal jset/koupil/ už ten INDEX? Neodpověděl jste na : na hlavním webu VŠE je kompletní databáze – studenti, absolventi a dokonce i zaměstnanci či externisté. Najdete ji na http://isis.vse.cz/lide/. Pošlete nám všem prosím prolink, s Vaším nalezeným jménem (což se mi na mém počítači nedaří 🙂 aby jsme se ujistili, že jste poctivý a pravdomluvný student VŠE v Praze. Jinak jste všem právě ukázal, jak je to s poctivostí zemských ředitelů společnosti Fincentrum!!!
  Titulek: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: 2 roky v branzi
  Od: Ondřej Záruba
  Datum: 2.7.2011 23:16
  Reagovat | Zobrazit vlákno
  Není absolvent ani student. Když to nedodělal, tak nikde vidět není.
  Titulek: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: 2 roky v branzi
  Od: Bogle
  Datum: 3.7.2011 19:08
  Reagovat | Zobrazit vlákno
  Vzdělání-formální vzdělání v FCT je katastrofa,stejně jako v dalších finančních mulťácích. Mí dva bývalí kolegové odešli do FCT a já s úsměvem po letech zjistil že ten mechanik Martin a kuchař Míra mají maturitu..
  Kolega ředitel Dostál by mohl alespoň naskenovat index a uploadnout ho např. na ulozto.cz. S jeho zdroji z oveček a tatíkovo vlivem by neměl být problém nějaký index sehnat..

  Odpovědět

 • Chuděra křivá

  5 července, 2011

  Rozumím tomu správně, že zemský ředitel Dostál ml. neodpovídá na dotazy ohledně svého vzdělání už 4 lidem???
  TAK LŽE NEBO NELŽE FINCENTRUM A JEJICH ŘEDITEL о svém vzdělání ??????????????????????????????????

  Odpovědět

 • Radek

  7 července, 2011

  Mno, Standa Dostál psal, že byl studentem, absolvoval několik ročníků (semestrů) a připravoval se na bakalářské státnice. Nepsal, že státnice udělal (dělal). A v ISISu na VŠE je možné hledat ve studentech/absolventech – a jestli není již studentem a nedodělal bakaláře, pak je možné, že stránky ho nenajdou. Můj odhad.

  Odpovědět

 • Míra

  8 července, 2011

  jako že ho teda vyrazili,protože nezvládal náročnost studia na VŠE?

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  15 července, 2011

  ano, přesně tak – studoval jsem několik semestrů a nemám dokončené ani Bc.
  ano, „vyrazili mne“ – neboli tak jako stovky studentů přestanou studovat z důvodu ztráty motivace a změny priorit, tak jsem to měl i já. za těch 5 semestrů jsem se naučil mnoho souvislostí a hodně teorie. a pak už jsem chtěl svůj čas investovat jinak…
  v té době mne 1 den v praxi naučil tolik, jako týden teorie ve škole. a tak jsem začal otevírat pobočky poradenských center, věnoval se prostudovávání nájemních smluv, učil jsem pracovat s lidmi, time management a různé způsoby řízení – vše v praxi. u toho jsem studoval produkty, objednával návrhy smluv,vyplňoval produkci, vedl tým 13 poradců, a denně dojížděl 50km do Prahy… tzv. „náročnost studia na VŠE“ je mi dodnes k smíchu, protože ta škola je víceméně za docházku.

  Odpovědět

 • Fina

  4 srpna, 2011

  Thumb up

  Odpovědět

 • Bogle

  5 září, 2011

  Tak tohle PR o „borci, co ho vyhodili z VŠ ale on borec ji přece nepotřebuje, on jede svůj MLM v praxi“ mne fakt rozesmála }}}}}} Lhal, a až pod tíhou „propálení se jako ještě větší křivák než je“ se takhle pitomně přizná.. Ubohost hadr, MLM boreček co si umí přečíst nájemní smlouvu a švihnout investičko.. Mazec, poklona pane

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  15 července, 2011

  vážený, je vidět že tomu moc nerozumíte 😉 když člověk přeruší studium (tak jako to bylo u mne), tak index odevzdává na studijním oddělení v 1.patře – je to doklad o tom, že studujete, a pokud máte přerušeno nebo skončíte, tak ho odevzdáváte protože v tu chvíli nestudujete.
  ano, peníze mám 😉
  ano, můj otec má vliv.
  podle všeho – Vy nemáte ani jedno, a závidíte mi. nejsem Váš kolega.
  přeji usměvavý den 😉

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  4 července, 2011

  Buď mám ostré lokty a je mi jedno, že můj úspěch je zaplacen neštěstím či neúspěchem druhého. A nebo se snažím dosahovat úspěchu tím, že jsem ostatním členům společnosti prospěšný. Mě se líbí ta druhá varianta. Když někdo preferuje tu první, protože u svého ZŘ viděl, jak touhle metodou vydělal na Bentley a Ferrari, nechť je libo. Lidé v mém blízkém okolí, které jsem viděl používat první metodu, všichni do jednoho skončili špatně. Naopak ty druhé vnímám jako ty, co nemají problém s lidmi ani penězi.

  Odpovědět

 • Prolét

  4 července, 2011

  Pane Zárubo, vy si nemůžete vybírat, proto se utěšujete dětsky naivními řečmi o prospěchu společnosti. Nic ve zlém, ale trochu sebereflexe. Znáte někoho mladého s ostrými lokty, kdo si řekl ne, budu správňák co bude zachraňovat svět moralizováním na internetu?

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  5 července, 2011

  Proč bych měl těm lidem závidět? Já jsem z toho systému odešel dobrovolně, protože jsem se tam necítil dobře. A ikdybych se snažil sebevíc, tak bych v těch kariérních plánech stejně neuspěl. To není systém pro lidi jako jsem já. Vždycky jsem chtěl dělat s klienty a ne budovat tým.
  Tady nejde o to, kdo je správňák a kdo dobrák. To jsou dvě metody. Já nikoho nesoudím. Já jsem jen reprezentant té druhé metody.
  Nedělejte ze mě zase nějakýho inkvizitora. Vy se stejně povraždíte mezi sebou navzájem, protože ta míra nevraživosti, která panuje mezi manažery z FCT,OVB, PFLP, BC, AWD, je je daleko silnější než od lidí jako jsem já. Já jsem dokonce přesvědčen o tom, že většina zprostředkovatelů jsou slušní lidé. Pohrdání chovám jen k těm arogantním MLM baronům, kteří vůbec nic o poradenství neví a jen střídavě proplachují čelní laloky a amygdalu ostatním. Obyčejní zprostředkovatelé dělají špatnou práci, protože jim jejich firma i finanční instituce lžou o přínosech, které jejich práce má pro koncového zákazníka. Kdyby průměrný zprostředkovatel tušil, do čeho investovaly např. některé penzijní fondy, tak by je v životě svým známým nezprostředkoval.
  Před nějakým časem mi tyhle diskuse pomohly se probrat z totální iluze o tom, co dělám. Když by to, co píšu, pomohlo jednomu člověku z oboru se probrat z brainwashe, tak zase někomu pomůžu já. I za cenu, že mě tu 5x za den nějaký anonymní tupec bude urážet.

  Odpovědět

 • Compliance

  5 července, 2011

  Tupci za to nemohou, pane Zárubo, od toho jsou to tupci. Klidně pohrdejte MLM barony :), oni si to částečně i zaslouží. V systému prodeje finančních produktů mají ale svoje nezastupitelné místo. Umějí nadchnout lidi a zvednout jejich líné zadky ze židlí. Díky tomu je na trhu spoustu slušných a šikovných poradců. Nakonec i Vy jste jedním z nich, ne? MLM baroni to dělají kvůli svému osobnímu prospěchu a finanční gramotnost a podobné nesmysly jsou jim srdečně ukradené.To máte asi pravdu. Paradoxní ovšem je, že díky své dravosti, charismatu, konkurenci a hlavně díky naší lidské přirozenosti toho pro finační gramotnost dělají desetkrát více než od života odtržení státní úředníci, akademikové od klávesnice a soliterní poradci typu Ondřej Záruba. Podívejte se, kam se „retailové“ finanční poradenství posunulo od doby Vašeho působení v podzámčí! Chcete aby koncový zákazník byl zase jen v rukou „přepážkových“ bankéřů a podobných odborníků? Třeba těch co investují ve Vámi vzpomínaných penzijních fondech! Vědomě zjednodušuji a doufám, že mně to odpustíte. Přeji pěkný svátek!

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  5 července, 2011

  Vaše teorie stojí na dvou sporných předpokladech.
  1.Trh se kultivuje
  2.Externisté poskytují lepší služby než interní síť
  ad 1
  Zásadně nesouhlasím. Produkty se prodávají čím dál dražší a rizikovější. Jediné, co má pozitivní vývoj, je PR a obchodní jednání. Už nepotkáme pány ve žlutém saku a nejednáme po restauracích. Dám příklad z OVB. Staří „žemličkovci“ proti „zoubkovcům“. Jedna parta jsou relativně slušní lidé, kteří ale o financích neví vůbec nic. Ta druhá parta je vzdělaná a taky moc dobře ví, jak z toho vytřískat prachy. Kdo myslíte, že páchá větší škody?
  ad 2
  To je sporné. Třeba má zkušenost (Praha) s hypotečními úvěry je taková, že bankéři si dělají z externistů dělají srandu, že neznají LVčko. Tím neříkám, že je to naopak. Jen, že je to sporný předpoklad.

  Odpovědět

 • Compliance.

  5 července, 2011

  Omlouvám se, ale v jemných nuancích vašeho oboru se neorientuji. Vím co je to OVB, ale „žemličkovci“ versus „zoubkovci“ …. ? To je něco jako Montékové a Kapuleti?
  Moje teorie stojí na dvou nesporných předpokladech.
  1) Trh finančního poradenství a zprostředkování se kultivuje pomalu, ale jistě (tato kultivace mírně předbíhá kultivaci retailové klientely).
  2) Externisté poskytují férovější službu retailové klientele už tím, že jí dávají možnost výběru. Kvalita je v průměru na stejné úrovni, pomalu začíná převažovat plus na straně externistů (určitě ale ne všech. Dal bych šanci velké 5, u ZFP si nejsem jist. Malí hráči jsou pro naše teorie málo významní).
  ad1) Co je podle Vás důležitější pro dobrou službu u retailové klientely? Vzdělání nebo slušnost? Můj „bouchač“ je geodet se střední školou. Podle Vás odvedl slušnou práci. Znám několik týpků z VŠE a nesvěřil bych jim ani pětník. Může průměrně inteligentní geodet zvládnout postavit (po proškolení a nějaké praxi)slušné portfolio pro reailového klienta? Takže odpověď na Vaši otázku zní: Kapuleti s vysokoškolským vzděláním. Ale obě rodiny jsou potřebné :).
  ad2) Myslíte ty zaměstnance bank, kteří sedí na přepážce a když se jich zeptáte co dělají tak hrdě odvětí: „jsem bankéř/ka“? Už jste někdy zkusil získat dobrý úvěr (hypotéku) na pobočce banky v okresním městě? Tím neříkám, že to není naopak :).
  P.S. Kdypak pracujete? Můj „bouchač“ říká, že na investujeme nechodí neboť na to nemá čas :). To si prý dá raději v La Bodeguita mochito. Nějaká kultovní poradenská hospoda?

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  6 července, 2011

  1)Nenechte se zmást. Navenek ano. Ve skutečnosti vůbec. Pravda je ta, že v dobách, kdy se sjednávalo hlavně stavební spoření nebo majetkové pojištění, byli poradci daleko užitečnější klientům. Dneska se sjednávají spořicí pojistky, lifecycly jako všelék na všechny strasti klientovy duše. Provizní výtěžnost na klienta českých zprostředkovatelských společností rozhodně roste rychleji než příjmy klientů. Fakt si nemyslím, že by se trh kultivoval.
  2)Tak na VŠE chodí do ročníku asi 5000 studentů. Je jasný, že třeba národohospodář se specializací veřejné finance není optimální specializace. Já mám fakultu financí a účetnictví obor finance, kde nás bylo v ročníku asi 200 na bakaláři. V navazujícím ještě o něco míň. A řekl bych, že mi to dalo hodně. Když se to potká se zkušenostmi z praxe, tak to je efektivní. Většina spolužáků z oboru jde pracovat do bank na risk, kde schvalují úvěry nebo dělají audit. Geodet to taky může zvládnout, ale seznámit se s těmihle obory zabere dost času. V MLM nemá nejmenší šanci proniknout k tomu, jak ty věci fungují. Tam na to není čas.To je proces na 5 let minimálně.
  Jen říkám, že to je diskutabilní. V bance se obvykle nedělají takové prasárny, protože to nedostanou, tak dobře zaplaceno. Jo zkoušel. Bejvá to tragedie.Je to dáno tím, že se tam ty úvěry nedělají. Nedělám to ani, když mám klienta z regionu. Všechno nosím do Prahy, kde to funguje dobře.
  Má práce je můj koníček, takže tu trávím volný čas.Jsem svůj vlastní pán, takže si můžu dělat, co chci. Já zas nemám jinej žrout času facebook ani mě nebaví chodit na mochito.

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  6 července, 2011

  Jo a mám takovej pocit, že jsem se k tomu Vašemu poradci/ zprostředkovateli nevyjadřoval.

  Odpovědět

 • Compliance

  6 července, 2011

  Ale ano. Celkem pozitivně :).

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  6 července, 2011

  Ne, teď jsem se koukal. Nekomentoval jsem to. Bylo mi divné, že bych to hodnotil pozitivně:-)

  Odpovědět

 • Compliance

  6 července, 2011

  Chápu, v diskusích už máme zmatek :). Ale stalo se :). je Vám to spíše ke cti. Objektivita se cení.
  http://www.investujeme.cz/clanky/sefum-multilevelu-jde-o-krk/nazory/46234/vlakno/46234/

 • Ondřej Záruba

  7 července, 2011

  Pokud se touhle formou ptáte na můj názor:-)
  Pravidelné investice akcie a dluhopisy.
  1)Nevím do jakých.
  2)Nevím podle jaké strategie
  3)Nevím skrze co
  Takže nevím vůbec nic:-)
  Ty pojistky
  1)O ceně rizik to moc není. Důležitý je vědět, co to kryje. Koukal jste na výluky?
  2)Pojištění dětí je otázka. Pojistil bych je tak max na nějakou invaliditu.
  Ty stavebka
  Ty vysoký cílový částky mi přijdou vyhozený prachy. Je to opce na něco, co je k mání běžně, a ještě ani nemáte jistotu, že Vám ten úvěr schválí. Zabýval bych se úvěr teprv až to bude chtít koupit. Pak můžu jít do SS a banky a porovnat si ty nabídky.
  To penzijko
  No tak je asi i zbytečný, abych to komentoval:-)
  Akcie ČEZ a KB
  To je hra a ne investování. České akcie jsou strašně malinký trh, se kterým se dá snadno manipulovat. Ikdyž zrovna tyhle mají tady ty větší objemy obchodování. Nicméně, pokud je možné, aby Alan Svoboda tady prováděl ty svoje kousky, tak tu smysl investovat na pražské burze vůbec nemá. Americká SEC je v tomhle směru jinej kalibr, ikdyž i tam se jim dějou pěkný prasárny.

 • Compliance

  7 července, 2011

  To byl jiný Záruba? 🙂
  Máte a nemáte pravdu. Vy jste ovšem poradce (nebo se tak tváříte :)) pro 0,10 % občanstva. Já se v celé diskusi bavil o těch zbylých 99,9%. Možná by bylo třeba na tuto skutečnost vždy upozorňovat. Rozhodně ovšem ne ve stylu: …. Kartágo musí být zničeno. Vy totiž přes veškerou snahu nebudete schopen nahradit relativní přínos multilevelových baronů pro finanční gramotnost retailové klientely. Takže pod rouškou krásných ideí, kterým zřejmě i věříte, je v pozadí za celým multilevelovým problémem přece jenom ta sousedova chcípnutá koza. Tou to však většinou jen začíná. Předpokládám, že jste klasicky vzdělán a že mně rozumíte. Už neunavujme dál čtenářstvo. Mnoho štěstí.

 • Ondřej Záruba

  7 července, 2011

  1)Nevím jestli jiný. Já tam nikoho se jménem Záruba v té diskusi nevidím. Je tam Kožíšek, Kalvoda, Švorba a Tomeš, z těch, co se podepsali.
  2)Spíš tak 5% dle sociologických analýz. Já iluze o přínosu sebe ani jiných poradců pro klienta nemám. Neumím vydělávat stabilně x% ročně, odhalit všechna rizika ani proměňovat vodu ve víno. Ti namotivovaní multilevláci tady hážou pojmama jako stabilní výnos na kapitálovém trhu 8%, protože jim to řekl jejich baron. Oni s tím pak operujou, jako kdyby to byl axiom. Jakej pak to je přínos pro klienta milý pane? Jediné, co se jim daří, je klientům prodávat nějakou iluzi. Já se s těmi klienty potkávám taky. A furt poslouchám to samé. \“My jsme mysleli, že ten Horizont/B150 bude vydělávat tak 10% ročně. Poradce nám to říkal.\“
  3)S tou chcíplou kozou mi fakt křivdíte. Zeptám se jinak. Je závistivý ten, kdo poukazuje na to, jak nabyl majetek Dalík, Kožený nebo Standa Gross? Majetek těch MLM baronů je stvořen missellingem. Pro mě patří do stejné kategorie lumpů jako např. ti zmínění tři.Například Jardovi Jágrovi jeho stovky milionů přeju. Za jeho penězi je píle a užitek v podobě radosti fanoušků, kteří se podílí na jeho platu. Ale to nemá smysl dál vysvětlovat. Za vším, co píšu, je stejně jenom moje hořká závist a problémy z dětství, jak tu už někdo napsal. Už radši nic psát nebudu. Nemám náladu číst tyhle nařčení ze závisti místo věcné diskuse nad produkty, institucemi a klienty.

 • Compliance

  7 července, 2011

  1) Máte moji omluvu. Byl to pan Kalvoda.Už si Vás všechny pletu :).
  2) Můj „bouchač“ mně modeloval 4 až 5 procent. U akciových fondů, proč ne? Ale zdůrazňoval: MOŽNÁ!! A možná taky ne!
  3) Dobře, tak tu kozu beru zpět. Ale barony bych do stejné lajny s těmi vyjmenovanými pány nestavěl. Nebylo by to ani trochu spravdlivé. Myslím vůči těm baronům!

 • Tak to je

  8 července, 2011

  Tohle je přesné vyjádření a naprosto s Vámi souhlasím a proto je lepší nedělat ve velkých mlm, kde Vám gumují mozek. Divím se, že se vůbec na investujeme.cz objevují tyto stupidní články, které nemají s poradenstvím nic společného a slouží pouze jako reklama. Nejlepší je jak se výše uvedený mistr ředitel ohání férovostí, kvalitní práci a každý měsíc před uzávěrkou bude honit produkci a všechny motivovat dovolenýma atd. když ho dostanou na vyšší pozici :DDD Nezbývá nic než se smát..

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  15 července, 2011

  někoho honit před uzávěrkou nemá smysl, a na dovolené jsou ve Fincentru předem dané parametry a podmínky – jedou ti s kvalitní proplacennou produkcí, zároveň u nich vidíme i koláč produkce, a pak je vždy několik náhodně losovaných, kteří splní minimální limity produkce… o jakém gumování mozků mluvíte ? 🙂
  a pokud bych nebyl férový a nebyla za mnou kvalitní práce, jak bych mohl mít podřízených 100 poradců na hlavní pracovní poměr ? 🙂 to nejsou zaměstnanci, ale samostatní podnikatelé (OSVČ chcete-li) a nechají se řídit pouze od někoho, kdo jim dává přidanou hodnotu. jinak by odešli.
  usměvavý den přeji 😉

  Odpovědět

 • Kolemjdoucí

  16 července, 2011

  Pobavil jste mne, a věřím že nejen mne, těmi poradci na HPP kteří nejsou zaměstnanci. Domnívám se, že člověk ve Vašem postavení by měl používat správnou terminologii. Měl jste zřejmě na mysli poradce, pro něž je poradenství hlavní výdělečnou činností, že? 🙂 Jinak Vám upřímně přeji ať se i nadále daří.

  Odpovědět

 • Gekko

  12 července, 2011

  K tomuto silnému prohlášení mne vede to, že se ani jednou nevyjádřil ke svému údajnému studiu na VŠE o němž neexistují žádné záznamy na webu této školy. A to zde okomentoval prakticky vše. Z čeho se nelze vylhat, ponechal bez povšimnutí. Takovýto člověk se tedy stal zemským ředitelem společnosti Fincentrum. Gratuluji k oběma zmíněným nálepkám.

  Odpovědět

 • Stanislav Dostal ml

  15 července, 2011

  Dobrý den. Lhář nejsem, a rád Vám důkazy svého studia ukážu. navíc jsem se k tomu již vyjádřil.
  A nálepka od Vás je pro mne opravdu srandovní 🙂 dnes jsem měl skvělý úspěšný den, ráno jsem začal tenisem, pak jsem přejel na Vysočinu a přijal 2 nové poradce na HPP – jeden z Lišky a druhý z České spořitelny…tím jsem opět rozšířil svůj dobře fungující tým. a teď si čtu tenhle srandovní komentář.
  ať se Vám daří Gekko 😉

  Odpovědět

 • A co jako

  19 července, 2011

  Wow, frajer ráno hraje tenis, pokakejte se..A co jako? to má jako očistit ty lži? Já vstávám na squash také v cca 9, pak jedu vybrat nájmy, zkontrolovat makléře, pozítří do finska na meeting o nanotechnologií čistění vody, v sobotu na otočku do Dubaje podepsat předávací protokoly a i když mi pasiv hodí 300 a aktiva ani nepočítám, tak takovými plky o tenise nikoho neoblbnu. Druhý den mne mne rakouský klient „nosí na rukou“, že se nejen o něho dobře starám, ale řeším jeho reálné problémy i „silou,mocí,kontakty“ a ne jen žvásty „bouchněte ižpéčko“..Mého klienta chtěli odrbat o 3mio, řešil jsem jeho právní i fyzickou ochranu..Kdybys dostudoval a byl businessmanem, tak bys věděl, že za klienta se bojuje a hýčká se, ne že mu nasypes pytel průměrných produktů a umrkáš ho v brejličkáš,že jsi borec co má pod sebou stejné prodavače horké vody..

  Odpovědět

 • Fina

  4 srpna, 2011

  …nedá ti spát, viď 🙂 a v životě jde o víc, než o to, kolik má kdo titulů 😛

  Odpovědět

 • bella brutta

  16 září, 2011

  Dajte mi na seba kontakt 🙂 mame spoločne koničky 🙂

  Odpovědět

 • David Sluka

  4 září, 2011

  Dobrý den, pane Dostále. Na jakém postu jste začínal, když jste nastoupil do Fincentra?

  Odpovědět

 • Renny

  10 listopadu, 2011

  Na které pozici? Když jeho otec je ředitel tak on je povoláním syn… Tak na jaké pozici myslíte??

  Odpovědět

 • Oti

  12 září, 2011

  Fincentrum? nevyjadrujem sa!sedel som s vasim poradcom…vravel mi nieco za fond-nezaisteni!!!povedal som mu ze ja chcem nieco zaistene!nie nedal mi to,este som musel 5% zaplatit!ked som sa stretol s poradkynou z OVB ona chcela odomna za ten isty 4%…preto mate vacsie provizie?chodte dpc!!! radsej si priznajte ze ste to iste ako aj oartners aj OVB..tak sa tu nehrajte na zachrancou pred zivotnymi poisteniami!!

  Odpovědět

 • Honza

  21 září, 2011

  Mohl jste si pořídit spořící účet a nepotřeboval jste finančního poradce.

  Odpovědět

 • tencomáporadcezavymyté

  16 února, 2012

  Mozek odložil, by se naučil. A nechal ho odložený.

  Odpovědět

 • Michal

  8 listopadu, 2012

  Dobra propaganda 😀 Ste borci zasa 😀

  Odpovědět