CZK/€ 23.490 -0,26%

CZK/$ 21.598 -0,16%

CZK/£ 26.717 +0,02%

CZK/CHF 23.563 -0,31%

Text: redakce

23. 09. 2020

1 komentář

Portál FiLiP dává poradcům do ruky konkurenční výhodu a pomáhá klientům plnit finanční cíle a sny

 

Klientský portál FiLiP (Financial Life Planner) představuje revoluční změnu na českém trhu finančního poradenství. Fincentrum & Swiss Life Select je jedinou poradenskou firmou v České republice, která nabízí takový nástroj se širokým využitím, uživatelským komfortem a zabezpečením dat. 

Loading 

„Portál FiLiP představuje zcela nový způsob řešení osobních financí. Vychází z nové legislativy EU PSD2 a umožňuje klientovi přístup ke všem svým bankovním účtům vedených u různých bank z jednoho webového rozhraní. Na jednom místě klient on-line vyřeší své veškeré požadavky na řízení osobních a rodinných financí,“ říká Filip Duchoň, generální ředitel Fincentrum & Swiss Life Select.

Pro finanční poradce a jejich klienty je určitě důležité zapojení moderních technologií do finančního plánování. Banky, pojišťovny, fondy přicházejí s různými aplikacemi, portály. Jak je na tom finanční poradenství?

Musí držet krok nebo být spíš o krok napřed. Proto je Fincentrum & Swiss Life Select průkopníkem ve využívání moderních technologií ve finančním poradenství. Rychle jsme zareagovali na směrnici EU PSD2 a připravili pro naše klienty – ale i finanční poradce – portál FiLiP (Financial Life Planner). Jsme tak první nebankovní subjekt na českém trhu, který má klientský portál, kde mají klienti na jednom místě informace nejen o stavu a pohybech peněz na svých bankovních účtech, ale i okamžitý náhled aktuální hodnotu majetku ve svém investičním portfoliu.

V čem je výhoda proti klasickému internetovému bankovnictví?

REKLAMA

V běžném internetovém bankovnictví klienti nevidí informace o pojistných nebo investičních produktech od jiných zprostředkovatelů. U nás mají kompletní přehled všech finančních produktů v jedné aplikaci. Portál bude integrovat veškeré finanční služby, které klient využívá. To banky klientovi nenabídnou.

Klient prostřednictvím portálu FiLiP ovládá všechny své smlouvy. To znamená – všechny bankovní účty, úvěry či hypotéky, všechny platební povinnosti, které má, pojištění, stavební spoření – prostě veškeré domácí finance. Nemusí nikam chodit, nemusí nic hlídat – všechno řeší prostřednictvím FiLiPa. To je ale jen malá část výhod, které klient díky FiLiPovi získává. Do rodinných financí přináší další benefit – možnost dlouhodobého plánování a správy osobních financí expertním finančním poradcem, který do celého procesu vstupuje také on-line prostřednictvím rozhraní portálu. Právě v tom je FiLiP průkopníkem.

Jak to mění spolupráci mezi klientem a jeho finančním poradcem?

Klient má všechny své finanční povinnosti na jednom místě, jednoduše si je spravuje, ale navíc má k dispozici finančního poradce. Ten klienta v jeho finančních záležitostech on-line směřuje. Hlídá za něj termíny, upozorňuje ho na příležitosti a je garantem toho, že klient platí méně na nákladech a získává vyšší výnos. Jak klient, tak finanční poradce přitom spolupracují on-line, kdy na portálu mají k dispozici veškeré informace a nástroje pro společnou správu a plánování finančních potřeb klienta. Právě v tom je náš portál zcela inovativní.

REKLAMA

Základem každého odpovědného řízení osobních či rodinných financí by mělo být finanční plánování. Jakou roli v tom hraje váš klientský portál?

Jsme jediní na trhu, kdo přichází s nástrojem, do kterého vložíte informace o své finanční situaci, vložíte do něj doslova své sny a finanční poradce s vámi díky portálu FiLiP připraví dlouhodobý plán, který vám nejen hlídá každodenní finanční povinnosti, ale dovede Vás k naplnění vašich snů a cílů. Plán, který můžete upravovat, měnit, modelovat – a to vše on-line díky moderním technologiím a odbornému poradci, kterého máte de facto stále vedle sebe.

Jaká je v tomto případě role finančního poradce?

Rolí finančního poradce je citlivě pomáhat klientovi s naplňováním dlouhodobých životních cílů, s hledáním nejlepších cest, jak k těmto cílům dospět. Finanční poradce právě díky portálu FiLiP pomůže klientovi sestavit realistický finanční plán a často hraje i motivační roli, když klientovi otevře oči, jak dosáhnout na věci, které by sám klient ani nepovažoval za reálné.

Co portál FiLiP přináší finančním poradcům?

Klientům a našim poradcům jsme připravili nástroj, který je po všech stránkách aktuální špičkou na finančním trhu. Řečeno jednoduše – jedná se o revoluční nástroj – díky kterému poradci získají unikátní možnost správy svých financí a poradci nástroj, jak rychleji a přesněji reagovat na potřeby klientů. Věřím, že díky tomu máme jedinečnou konkurenční výhodu před ostatními poradenskými sítěmi.


S portálem FiLiP klient získává:

 • Přehled o veškerých svých smlouvách uložených na jednom místě on-line. Ať už se jedná o úvěry, hypotéky, všechny platební povinnosti, pojištění, stavební spoření či investice.
 • Souhrn svých příjmů a výdajů ze všech svých bankovních účtů.
 • Okamžitý přehled o aktuálním stavu všech svých účtů.
 • Zobrazení aktuální hodnoty majetku v investičním portfoliu.
 • Jistotu, že má naprostý pořádek ve všech svých finančních záležitostech.
 • Přístup ke svým financím 24 hodin denně 7 dní v týdnu.
 • Plánování, nastavování a sledování dlouhodobých finančních cílů a jejich naplňování.
 • Možnost elektronického podpisu dokumentů a postupně i smluv.
 • Snadnou on-line komunikaci se svým finančním poradcem.
 • Zabezpečená a šifrovaná data. Bez souhlasu klienta nikdo jiný jeho data neuvidí.

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Evropské realitní firmy výrazně propadly, duch nemovitostí obchází banky na Starém kontinentu

Od prosince 2021 se evropské realitní firmy propadly o 43 %. Vyšší úrokové sazby snižují hodnotu jejich aktiv a postupně rostoucí úrokové náklady jim ujídají z provozních peněžních toků. Celé odvětví má nízký P/B poměr 0,7x, a trh tedy nejspíš očekává, že si jejich aktiva i peněžní toky v budoucnu […]

Text: Redakce

31. 03. 2023

Mít či nemít „penzijko”? A pokud ano, tak to „staré“, nebo to „nové“?

Stále častěji se v mediálním prostoru objevují zprávy o nutnosti důchodové reformy. Nevíme, kdy přijde, ale nutnost změny penzijního systému je zřejmá. Selským rozumem pak můžeme dojít k závěru, že změna, která bude mít efekt na důchodový systém, musí řešit buďto prodloužení věku odchodu do důchodu nebo […]

Text: Redakce

Foto: Fincentrum & Swiss Life Select

24. 03. 2023

Analýza: Která ze světových platebních společností má zářivější budoucnost?

Často si člověk při vytváření akciové analýzy pokládá řečnickou otázku, zda je existence dané společnosti pro naši populaci podstatná a klíčová. Takového dojmu často nabudeme u firem, které se zabývají výrobou elektřiny, těžbou ropy či například vývojem léků. Může to znít překvapivě, ale své místo v této […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Anonym

  24 září, 2020

  A k čemu jim to je, když nemají poradce? 😀 😀 😀

  Odpovědět