Středa 22. září. Svátek má Darina.

Fincentrum: Ukončení spolupráce se zemským ředitelem Zdeňkem Kubešem

Podle informací Investujeme.cz ukončila dne 19. 5. 2008 společnost Fincentrum a.s. spolupráci se zemským ředitelem panem Zdeňkem Kubešem kvůli hrubému porušování principů práce manažera Fincentra. Vyhození manažera na nejvyšší úrovni je v poradenských společnostech poměrně vzácnou událostí. (Aktualizováno)

Martin Nejedlý, spoluzakladatel a akcionář Fincentra, má jasné vysvětlení: „Měříme všem stejně – ať jsi poradce či zemský ředitel, s nekorektními způsoby práce nemáš ve Fincentru co dělat. Zdeňkovi Kubešovi jsme dali prostor k nápravě, nevyužil jej, a proto musel skončit. Pro Fincentrum je kvalita práce jeho poradců a manažerů důležitá, nebudeme nekorektní „poradenství“ tolerovat, omlouvat či dokonce krýt. I když by to pro nás bylo krátkodobě možná výhodné.„

V interní informaci vedení Fincentra uvádí, že “pan Zdeněk Kubeš ve spolupráci s panem Antonínem Šanovcem v období od roku 2006 do října 2007 uzavíral – kromě běžné poradenské a manažerské práce – nestandardní pojistné smlouvy. Tyto smlouvy nesledovaly běžné zájmy klientů, ale sloužily k navýšení produkce a dalším zájmům pana Kubeše či pana Šanovce“.

Zemské ředitelství Zdeňka Kubeše patřilo i bez této „umělé“ produkce k nejlepším ředitelstvím Fincentra. Například v březnu 2008 jeho zemské ředitelství bylo nejlepším ze sedmi zemských ředitelství Fincentra, a to díky práci mnoha špičkových poradců a manažerů, které vedl či vychoval. Pochybné metody práce se týkaly pouze části produkce jeho a pana Šanovce, nikoliv jednotlivých regionálních ředitelství a desítek poctivých poradců v jejich strukturách.

Petr Stuchlík, spoluzakladatel a akcionář Fincentra, k tomu dodává: „Nevíme, proč takto nadaný člověk sáhnul k nestandardním metodám práce. Finanční poradenství je však založeno na důvěře. Pan Zdeněk Kubeš naši důvěru ztratil. Důležitou skutečností je, že díky včasnému zásahu Fincentra nedošlo nestandardním jednáním uvedených pánů k žádné újmě dotčených klientů. Koordinovaný postup s pojišťovnami na konci roku 2007 rovněž zabránil případným škodám na straně finančních institucí či poradců Fincentra. Zdeněk Kubeš patřil k našim blízkým spolupracovníkům, jeho dvojí život je pro nás proto hlubokým osobním zklamáním. Dlouhodobý důraz na kvalitu finančního poradenství Fincentra však neumožňuje jeho další spolupráci s naší společností.“ 


Aktualizace (18:50): Ukončení spolupráce se Zdeňkem Kubešem je jedním z kroků společnosti Fincentrum a.s. vůči tomuto bývalému manažerovi. Není to krok jediný. Protože Fincentrum Media s.r.o., vydavatel Investujeme.cz, je sesterskou společností Fincentrum a.s., na žádost právníků společnosti Fincentrum a.s. byla diskuse vypnuta tak, aby sesterská společnost nemohla být obviněna z ovlivňování v dané věci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.