CZK/€ 25.335 -0,12%

CZK/$ 23.337 -0,17%

CZK/£ 29.595 -0,23%

CZK/CHF 26.550 -0,08%

Nejlepší finančně poradenská společnost? OVB!

 


 

Výsledky anket samozřejmě nejsou příliš směrodatné, což pochopitelně platí i o anketní otázce na Investujeme.cz. Spíše než „nejlepší“ finančně poradenskou společnost nalezla otázka „Kterou z uvedených finančně poradenských společností považujete za nejlepší?“ odpověď na otázku, z které společnosti navštěvují stránky Investujeme.cz nejloajálnější finanční poradci. A ani toto není zcela jisté a výklady ankety mohou nabývat širokých interpretací.

Na druhou stranu nelze brát v potaz příliš ani výsledky nejrůznějších testů finančních poradců. V posledním z nich zvítězil Broker Consulting, v předchozích se vítězstvím honosili další – AWD (dokonce vícekrát), Fincentrum… a při detailnějším zkoumání by se našli zřejmě i další. Vždy záleží na způsobu hodnocení, na složení poroty, na výběru konkrétního poradce… a zlí jazykové by nepochybně přidali i „kdo test platí“.

Podívat se můžeme na hodnocení samotných poradců. Nikoli loajálních, setrvávajících celou svou kariéru v jedné společnosti. Bez nich by se sice poradenský trh ocitl ve velkých turbulencí, nemají ale ucelenou představu o konkurenci a mohou tak srovnávat jen obtížně. Zato poradci procházející více společnostmi mohou předat zajímavější obrázek.

„Jednal jsem o budoucí spolupráci po ukončení smlouvy o obchodním zastoupení s AWD se společností Maxis stejně, jak jsem jednal s Brokerem či shodou okolností s Fincentrem a případně dalšími firmami,“ uvádí v rozhovoru Jiří Tatýrek, který zvolil Broker Consulting. Ještě předtím ovšem vedl své lidi do nově vznikající společnosti Maxis

„V mém rozhodování to bylo také o lidech. Pro Fincentrum pracuje několik lidí, které znám z dřívějška a kterých si vážím. Obrovskou roli v mém rozhodování sehrál Petr Stuchlík a Martin Nejedlý. Tím nechci říci, že nemám rád třeba Radima Lukeše nebo Petra Borkovce, to vůbec ne. Velmi jsem si také padl do noty s Petrem Hrubým, majitelem Broker Consultingu, se kterým bych chtěl dál udržovat přátelské vztahy,“ uváděl v rozhovoru po přechodu do Fincentra Stanislav Dostál st.

REKLAMA

"K tomuto rozhodnutí nás vedly následující důvody: přístup OVB k aféře s investicemi do firmy Helvag, nekvalitní, přitom neadekvátně drahý servis centrály OVB, provizní systém, který snižoval motivaci spolupracovníků a finančních poradců a nezájem OVB zařazovat do nabídky moderní produkty s rozumnou poplatkovou strukturou," komentovali svůj odchod z OVB před nástupem do Partners Lukeš s Borkovcem.

Lze se pochopitelně podívat i na největší kauzy, které zamávaly finančně poradenským trhem nejen v Česku. Helvag a Immofinanz. Na druhou stranu „velké průšvihy“ může malá nevýznamná společnost způsobit jen výjimečně.

A nezapomínejme na nejdůležitější otázku: Proč vůbec hledat nejlepší společnost? Z pohledu poradce bude nejlepší společnost pravděpodobně jiná než z pohledu klienta. Poradce zajímá servis, šíře a kvalita produktů, provize a míra svobody tvorby plánu (někdo chce větší, aby mohl být přínosný pro klienta, jiný chce větší, aby mohl v klidu „střílet“ investička). A klienta v zásadě nejlepší společnost nezajímá. Chce jen nejlepšího poradce a zpravidla mu nezáleží na tom, pod jakými barvami vystupuje.

Jakou finančně poradenskou společnost považujete za nejlepší vy?


Poznámka: V době psaní editorialu hlasovalo v anketě 465 čtenářů a průběžné výsledky byly:

 • AWD – 14 %
 • Broker Consulting – 13 %
 • Fincentrum – 13 %
 • Partners – 7 %
 • OVB – 16 %
 • ZFP akademie – 6 %
 • Všechny jsou stejně dobré – 0 %
 • Všechny jsou stejně špatné – 28 %
 • Nevím, nedokážu posoudit – 3 %

Loading

Vstoupit do diskuze 44 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • haha

  8 srpna, 2011

  haha:-) teď budou rychle poradci Fincentra celé pondělí hlasovat… Nechápu jak se můžete takhle ztrapňovat. Kdyby to bylo hlasování na nezávislém portále, tak dopadnete daleko hůř!

  Odpovědět

 • bob

  8 srpna, 2011

  Trapný, trapný, trapný! Z ankety kde o vítězi rozhodují JEDNOTKY hlasů udělat celý článek s tak „revolučním“ nadpisem?
  Tento server sleduji dlouho, ale mezi občas odbornými články se míchají trapné „přestřelky“ mezi „poradenskými“ (rozuměj zlodějskými společnostmi.
  Jak může vypadat názor z druhé strany barikády se mrkněte třeba zde:
  http://www.mesec.cz/clanky/konec-investicka-v-cechach-i-na-morave/

  Odpovědět

 • teacher

  8 srpna, 2011

  tak na celé čáře vítězí názor ‚Všechny jsou stejně špatné‘. 😀

  Odpovědět

 • Milan, Brno

  8 srpna, 2011

  Jsem z OVB a jenom já sám jsem při každé návštěvě stránek ICZ kliknul na OVB, aby vyhrála v hlasování. Tipuju si, že jsem takto kliknul cca 50krát…takže tu nelze mluvit o jakékoliv objektivitě. Finanční poradenství v podání OVB je dinosaurus na trhu zprostředkování finančních produktů, který tu už minimálně několik let nemá místo…

  Odpovědět

 • Anonym

  8 srpna, 2011

  Skvělý postřeh – o tom je také celý editorial. Můžete mít ankety, soutěže, testy… a stejně vždy záleží na konkrétním poradci a jen málo na společnosti, kterou zastupuje. Jistě, jsou mezi společnostmi rozdíly, a ne malé. Většinu z nich pocítí spíš poradce než klient. A i pro poradce má každá své výhody i nevýhody. Říci jednoznačně, která je lepší, dle mého názoru nejde. Bylo by to podobné, jako dohadovat se, zda je lepší Porsche nebo Ferrari, Coca Cola nebo Pepsi, Windows nebo linux… 🙂

  Odpovědět

 • vasek

  9 srpna, 2011

  Ferrari, Coca-Cola! U třetího nevím. 🙂

  Odpovědět

 • Anonym

  9 srpna, 2011

  Vidíte, a řada lidí by řekla Porsche :-). Znám dost takových ;-).

  Odpovědět

 • Březina Jiří

  9 srpna, 2011

  Na OVB máme stejný názor Milane.
  Proto nechápu, proč tam ještě jste?

  Odpovědět

 • Milan

  9 srpna, 2011

  Víte proč ? Protože mám tým lidí, skupinu, která mi generuje každý měsíc odměny ve výši několika set tisíc korun. Jsem živý z rozdílových provizí. Vy byste opustil džob, který Vám takto každý měsíc posílá na Váš účet např. 300.000 Kč ? Ta práce Vás nemusí bavit, můžete na ni mít i jiný názor, negativní, ale když to tolik sype, tak by odcházel jen blázen. Už Vám to dává logiku ? Nebojte, já moc dobře vím, že průměrná životnost IŽP je do čtyř let, moc dobře vím, že se do jednoho roku udrží jen necelá 3% nově nastoupených lidí a druhý rok z těchto tří procent odpadne další půlka…jenomže zkuste odejít…příjde kdokoliv místo Vás a bude pobírat ony krásné peníze místo Vás. A za tu hrdost a pocit „správně dělaného poradenství“ to vážně nestojí.

  Odpovědět

 • Ing. Jan Hrdlička, RŘ FCTR

  11 srpna, 2011

  Milane, ano, chápu, ale přece si můžete celý ten tým odvést sebou do nové společnosti, čili o nic nepřicházíte, naopak získáváte ne? Také jsem přecházel z OVB jinam a také jsem před tím žil primárně z meziprovizí ve statisícových úrovních a žiji dál, a upřímně, je mi výrazně lépe. Jak já tak moji lidé. Nejen na provizích, ale hlavě se mi lépe dýchá a mým lidem také:). Pokud to myslíte vážně a jen potřebujete ukázat cestu, klidně se ozvěte někomu, kdo tyto kroky zvládnul… Určitě Vám rádi pomohou. A ještě jedna věc, tak efektivita nováčků se Vám se změnou systému taktéž výrazně zvedne… Atd atd…

  Odpovědět

 • Bc. Zdeněk Belza, OŘ FCTR

  11 srpna, 2011

  V plném rozsahu potvrzuju a podporuju tento názor. Všichni jsme se toho obávali, jestli se splní naše očekávání, jaké budou „odvetné“ kroky, apod. Naše očekávání se splnila beze zbytku, dokonce v některých věcech realita předčila naše očekávání.
  Myslím, že celkově se z toho dělá příliš velká „kovbojka“. V kterémkoliv jiném oboru není běžné, aby se spolupracovník (ať již v zaměstnaneckém poměru, nebo jiném) stal zajatcem své společnosti. Naopak většina rozumných firem dělá vše proto, aby si kvalitní spolupracovníky udržela „po dobrém“, aby jim vytvrořila odpovídající zázemí, apod. Pokud tomu tak není, obě strany se rozloučí bez toho, aniž by to někdo považoval za velezradu.
  Necítím se tudíž vinen, že jsem ten krok udělal. Naopak – jsem velmi rád, že jsem jej udělal, protože to bylo přínosem jak pro tým, tak pro klienty…

  Odpovědět

 • Milan

  11 srpna, 2011

  Dobrý večer pánové, děkuji za Vaši reakci. Kdybych dnes reálně zvažoval odchod se svým týmem lidí do jiné společnosti, již by to nebyla v žádném případě firma fungující na bázi MLM nebo strukturálního rozdělování meziprovizí. Nic proti přerozdělování provizí, ale výše, ve které je přerozdělována, je nemorální, demotivující, nebojím se užít termínu parazitická. Uvedu příklad: IŽP na 1.000 Kč/ měs., provize od pojišťovny centrále ve výši 195% ročního pojistného, provize nováčkovi ve struktuře cca 55% z ročního pojistného – tedy v globále cca 25-30% z toho, co poslala pojišťovna. Je pro mě potěšením, že jsou na trhu již broker poolové společnosti, které vyplácejí nováčkovi provizi cca 70-100% z ročního pojistného (u IŽP). Jestliže si za tutéž práci může nováček přijít na dvojnásobnou provizi, proč by měl zůstávat ve firmě, kde jej oškubou doslova jak spařené kuře ? Jaké jiné alternativy jsou k dispozici ? AWD ? Fincentrum ? Tyrkysoví překabátění OVB (Partners)? Broker Consulting ? ZFP ? Vždyť všechny fungují úplně stejně !!! O neexistenci následných provizí ani nemluvě…Člověk je v šoku, když si jako výkonný manažer obejde několik pojišťoven a následně zjistí, kolik by mu pojišťovna vyplatila, kdyby byl na přímo…doslova zalapáte po dechu. Teprve poté pochopíte, jak je možné, že si manažeři v MLM firmách vydělávají pravidelně každý měsíc půl milionové odměny, ti nad nimi milionové a ti ještě nad nimi několika milionové. Ne, skutečně věřte mi, není to o závisti. Dnes si může na pěkné peníze v našem oboru přijít každý, kdo se nebojí kvalitní, systematické a každodenní důsledné práce. Kladu však v plénum udejších diskutujících otázku: nebylo by moudřejší a dlouhodobě výhodnější odměnit poradce vyšší provizí, aby si skutečně vydělal a neměl důvody či myšlenky utíkat po půl roce z oboru nebo ke konkurenci, protože tam má za totéž o třetinu, polovinu nebo dokonce jedenkrát tolik vyšší ohodnocení ? Není to v konečném důsledku o zrůdnosti a doslovné nenažranosti MLM systému ve finančně – zprostředkovatelských firmách ? Je pro nováčka jeho nadřízený manažer skutečně taková opora, aby jej dotoval několikanásobky svojí vlastní provize ? Koho to zajímá ? Nikoho !!! Všichni jen povinně obvoláváme každý den svoje pěšáky s jednou jedinou větou: „Kolik máš dnes BJ ?“ Nic jiného nás totiž nezajímá. Možná proto máme úmrtnost nováčků do jednoho roku kolem 95%. Jede se na kvantitu, vždyť on nám někdo z těch schopnějších v sítu zůstane…do té doby, dokud nepotká kolegu z jiné firmy, který mu sdělí, že za tutéž práci pobírá zcela jinou, pochopitelně vyšší provizi. Kvalita poradenství, dlouhodobý vztah s klientem, serióznost a hlavně vize dělat tento obor s čistým štítem i za dalších 5, 10, 20 let jde úplně stranou – čest světlým vyjímkám. Jede se na kvantitu, počet bodových jednotek, incentivy, různé bonusy a podobně. Že se na krajských i regionálních kancelářích firmy potkáváte s železnou pravidelností každý kvartál se zcela novými lidmi, protože ti předchozí raději odešli, to nikoho nezajímá. Maximální zisk za cenu maximálního náboru, maximální nováčkovské úmrtnosti…to vše jen proto, že je téměř každý ze školení doslova poblblý vidinou manažera, který má pod sebou x poradců, ze kterých má co nejdříve každý měsíc rozdílové provize v řádu statisíců, aby si mohl co nejdříve vozit svůj manažerský zadek v eskovém mercedesu. Opravte mě v něčem, jestli se mýlím, ale toto je moje poznání po 4 letech fungování v MLM finančním zprostředkování. Lidé, kteří dělají největší (promiňte mi ten výraz) prasárny, jako např. pan Štork, jsou pravidelně poplácáváni po ramenou, jací jsou super výkonní a elitní poradci. Skuteční poradci, sjednávající místo „výhodného IŽP na spoření“ čisté rizikovky + volné prostředky do OPF, ETF apod. odcházejí dělat kvalitní práci jinam. Doufám, že se mi podařilo se vyjádřit dostatečně srozumitelně a jasně :0)

  Odpovědět

 • Stanislav Šafránek

  11 srpna, 2011

  Dobrý den, Milane.
  Palec nahoru. Lépe a výstižněji to ani popsat nešlo.

  Odpovědět

 • redakční insider

  12 srpna, 2011

  Škoda, že Milan a pan Šafránek píší z jedné rodiny IP adres (pro laiky: je to ze stejné firmy nebo jiné společné sítě). Že by INSIA spustila náborovou kampaň na neuspěšné poradce přes investujeme?

  Odpovědět

 • Milan

  12 srpna, 2011

  Vážený „redakční insidere“,
  s tou Insií jste mě vážně pobavil, tentokráte je Váš odhad chybný. Budete se divit, kolik je v současné době na trhu menších společností, ve kterých lze dělat kvalitní a dlouhodobé finanční poradenství včetně investic, popř. včetně sofistikovaného plánovacího softwaru. Na posledním setkání s nejmenovanou firmou z Mladé Boleslavi jsem pro svůj tým lidí dostal následující nabídku: komplexní portfólio od Conseq, Pioneer a dalších, pro kohokoliv z týmu provize za IŽP ve výši 125% ročního pojistného, občanský majetek 40%, auta 13%. Toto vše bez jakéhokoliv MLM systému, znechucování práce skrze bodové vzestupy a následné sestupy, napřímo. Úplný nováček i profesionál dostává ty samé provize bez jakéhokoliv plánu, co musí nebo nemusí udělat a donést za produkci, aby mu takto nastavené provize zůstaly zachovány. Sorry, ale tomuto já říkám férové jednání a férová hra. Jinými slovy, dostávali bychom 85% provize, která dojde na firmu. Někteří mí lidé by si tak polepšili né jednou, ale dvakrát tolik co se provizí týče. Můj tým lidí, to je pro mě moje profesní rodina, něco jako moje děti v pracovní oblasti mého života. Každý rodič (manažer) chce pro svoje děti jen to nejlepší. Nikomu se nelíbí, když téměř 75% vaší práce shrábne bez jakékoliv zásluhy nějaký parazit nad vámi jen proto, že on byl v MLM firmě dříve než vy. Kladu v plén otázku: a za co ? Za analytický tým ? Za Za manažerské vedení ? Za detailní rozbory situace na trhu a aktuálního dění ? Fajn, někdo to dělat musí a musí za to být i zaplacen, nicméně není oněch výše zmíněných 75% příliš ? To už nemá absolutně nic společného se spoluprací, podporou, zázemím, tady se zcela regulerně jedná dle mého soukromého názoru o parazitismus a vysávání za jakoukoliv cenu. Příjde Vám normální a lidsky přijatelné, aby za komplexní finanční plán dostal nováček cca 5.000 Kč a jeho nadřízený 15.000 Kč ? Nemělo by to být naopak ? Poradci oněch 15.000 Kč a manažerovi 5.000 Kč ? Jediné, co drtivá většina manažerů umí, je neustále obvolávat, a to i několikrát denně, kolik máte BJ. Nikdo se Vás nezeptá, co lze zlepšit, co by šlo dělat jinak a lépe, jaké podmínky by šlo vytvořit, aby se pracovalo ještě kvalitněji a hlavně s radostí. Stále jen BJ, BJ, BJ, BJ…Hádejte, kde předtím „pracovali“ stávající dva majitelé této firmy ? Taktéž v MLM firmě z jižních Čech….není to úsměvné ? Zdravím Vás a hlavu vzhůru :0)

 • Compliance

  14 srpna, 2011

  Vy jste také velmi zábavný, pane Milane. Máte to ovšem velmi těžké! Na jedné straně ty statisíce za „multilevelové ředitelování“ pod Špilberkem a na straně druhé Vaše profesní rodina. Složité rozhodování! Soudě podle Vašich textů, dávno jste si vybral. Jen to ještě moc dobře neumíte narafičit tak aby Vám to někdo spolknul. Čtěte pečlivě Investujeme.cz a časem se to také naučíte! Do té doby si najměte raději nějakého PR specialistu. Good Luck!

 • Rosťa

  14 srpna, 2011

  otázkou hlavně je pane Milane, jak dlouho ta nejmenovaná firmička z Mladé Boleslavi bude fungovat a jaký poskytuje servis, značku a zázemí. Velmi dobře se může stát, že na papíře dostanete vysoká %, ale za pár měsíců Vám to nebude mít, kdo vyplácet nebo nebude vědět jak nebo nebude mít funkční software nebo Vám poskytne tak bídné zázemí, že s Vámi nikdo nebude dělat a budete sám, protože to není jen o výši provizí, ale s no name looserama také nechce nikdo dělat a tak by se dalo pokračovat.
  jděte do toho a napište za 2 roky, kde jste, kam jste se vy sám posunul a kolik dostáváte a jestli ta společnost vůbec ustála legislativní smršť, která bude jen dále sílit a všechny tyhle firmičky bude postupně likvidovat.
  další otázkou je, zda nabízíte kariéru svým lidem, protože pokud ano, tak si jednou stejnou otázku, jako vy položí nějaký nováček, který Vás ani nebude znát a bude se ptát, proč ten parazit Milan ze mě má peníze a proč mám jen 35% celkové provize, proč musí živit broker pool, nějakou další „centrálu“, pana Milana a mé dva další manažery? a vlastně mám vzor – pana Milana. udělám to stejně … 🙂
  ať se Vám daří a začněte se dívat na věci trošku z jiného pohledu než jen kolik dnes dostanete %.
  také zní velmi inteligentně a dlouhodobě udržitelně tato věta:
  „Úplný nováček i profesionál dostává ty samé provize bez jakéhokoliv plánu, co musí nebo nemusí udělat a donést za produkci, aby mu takto nastavené provize zůstaly zachovány. Sorry, ale tomuto já říkám férové jednání a férová hra.“
  já být tím profesionálem, který dělá objem, tak mi to moc fér nepřijde. a vsadím se, že vy si už nevezmete žádnou rozdílovou provizi z lidí, které jste přivedl, vyškolil a zapracoval, protože jsou to už profíci. stejně jako si zaměstnavatel z dlouhodobých zaměstnanců nenechává již žádnou marži a násobí jim okamžitě plat. 🙂

 • Brokerpool lover

  15 srpna, 2011

  Přesně tak, výstižně napsáno 🙂 Ať pan Milan do té firmy jde! Všichni jeho poradci dostanou 125% za ŽP, 40% za majetek, 13% za auta a pan Milan to všechno bude koučovat „za dobrý pocit“ 🙂
  Nebo že by těch 300 litrů v OVB bylo zajímavějších? :)))

 • Robert Feuchtwager

  15 srpna, 2011

  Přesně jsi popsal proč se zasekl růst SMS z Frydku.Z Excelu se da vyplácet 50 poradcu ale 500 už ne.

 • Simona

  15 srpna, 2011

  No, myslím si, že pan Milan zůstane velmi rád v OVB nebo skončí v Partners. Tak vysoký provize jsou asi reálný, ale ne pro poradce. Zajímavý je, že sám sebe vnímá jako parazita, pak teda nechápu, proč ten tým lidí vůbec vede a koučuje.

 • Bc. Zdeněk Belza, OŘ FCTR

  12 srpna, 2011

  Dobrý večer i Vám,
  vyjádřil jste se zcela jasně, i když nevím, zda mi bylo vše srozumitelné. Na jednu stranu se bojíte odejít kvůli výši nashromážděných meziprovizí, an druhou stranu je ozančujete za nemravné. Na jednu stranu se bavíme o tom, že je třeba dát co nejvíce nováčkům, na druhou stranu o tom, že je třeba schopných manažerů (a ty je třeba zaplatit). Na jednu stranu se bavíme na kvalitě, na druhou stranu jako porovnávací kriterium použijete IŽP.
  Ať již je to jakkoliv, věřte mi, že při uvažování o odchodu z OVB i varianta broker-poolu přišla na „přetřes“, nicméně nebylo v ní kromě finanční stránky žádné jiné výhody.
  Chápu – zatím jste se pouze setkal s lidmi, manažery a firmami, které jen berou a nedávají (myšleno provize versus podpora).
  Moje zkušenosti jsou jiné, nemám nad sebou lidi, kteří by si svoje peníze nezasloužili. Mám podporu, kterou jsem vždycky chtěl a mám zázemí, které mi i mým lidem umožňuje dělat kvalitní práci.
  Mnoho štěstí a úspěchů …

  Odpovědět

 • Milan

  13 srpna, 2011

  Dobrý den,
  IŽP sjednáváme v mojí skupině pravidelně, osobně se snažím dbát na to, aby bylo vždy koncipováno jako rizikové životní pojištění, byť přiznávám, že např. u produktu FLEXI, Perspektiva 7BN nebo ČSOB Forte nelze mít toto pojištění nastavené jako zcela čistou rizikovku. V žádném případě však neužíváme jakékoliv IŽP jako „výhodné spoření“ a pokud tak klient požaduje, je běžně placené pojistné nastaveno jako rizikovka a do mimořádného pojistného si klient posílá finanční prostředky, které chce mít k dispozici, popř. příspěvek zaměstnavatele. Samozřejmostí je seznámení klienta s naprostou nevýhodností jakékoliv kumulace a tvorby kapitálu skrze běžně placené pojistné u IŽP a je mu vysvětlena a nabídnuta alternativa OPF, ETF, PF apod. Poslední dobou se nám začíná hodně líbit rizikové životní pojištění od UNIQA s dividendou, popř. bez dividendy. Celý můj tým je od počátku srozuměn s tím, že pojišťovny jsou tu od toho, aby kryly a zajišťovali rizika, od zhodnocování kapitálu a volných finančních prostředků jsou tu zcela jiné instituce a nástroje (produkty). Takže ano, IŽP sjednáváme, a hodně, ale výhradně a pouze za účelem krytí rizik. Nejsme poplácáváni po ramenou za fenomenální produkci na IŽP jako náš firemní produkční vzor pan Lukáš Štork, na druhou stranu máme klidné spaní, čisté svědomí a nemusíme se děsit každý rok telefonátů rozhořčených klientů, kteří otevřeli obálku s výpisem účtu na své IŽP super spořící pojistce. O šokujícím procitnutí po dvou, tří letech ani nemluvě. K nemravným meziprovizím: opakovaně a několikrát jsem na tuto asymetrii upozorňoval a sám jsem navrhoval opačný poměr, tzn. poradci oněch cca 70-80% a zbytek manažerovi. Vyjma jednoho nebo dvou kolegů mne nikdo nepodpořil, ba naopak, jsem černá ovce. Věty typu: „Jsi normální, co blbneš ? Dokud to jde, tak rejžuj, co se dá“ jsem v různé modifaci slyšel od spousty kolegů. Veřejně přiznávám, že se hluboce stydím za to, jak má společnost nastavený provizní systém a se svým týmem lidí intenzívně hledáme alternativu, jak působit dále v oboru, ale dělat svoji práci s čistým svědomím a za zasloužené a férové peníze. Obdobným způsobem přemýšlí nemálo dalších kolegů napříč celou OVB. Mrzí mne, že vedení společnosti chybí dle mého soukromého názoru jakákoliv sebereflexe, schopnost vidět aktuální podobu trhu. OVB zaspala a stále podřimuje. Jsme podle mě min. 5-7 let za konkurencí, setkávám se s tím, že už i běžná laická veřejnost ví o nedobré pověsti naší firmy, poslední velký test nezávislých finančních poradců ani nebudu komentovat, dostali jsme tuším známku 4…nejhorší výsledek, katastrofální prezentace, zjišťování potřeb, prostě všechno na kočku. Progresivní vizionáři, jako např. pan Borkovec nebo Lukeš včas pochopili, že se v této firmě nechce nic měnit, že status Q vedení vyhovuje. Vznik společnosti Partners byl tedy zcela logickým a nevyhnutelným důsledkem strkání hlavy do písku. Dnes před nimi hluboce smekám a těší mě, jakým způsobem se jim podařilo svoje vize o jiném fungování zrealizovat. To je celé. Mějte se fajn :0)

  Odpovědět

 • Franta se diví

  15 srpna, 2011

  Pan Borkovec, Lukeš vizionáři.

 • fuj

  8 srpna, 2011

  Od kdy dělá Petr Zámečník tiskového mluvčí Fincentra?

  Odpovědět

 • Anonym

  8 srpna, 2011

  Díky, ale ne. Dělat tiskového mluvčího by mě asi nebavilo. To bych si nemohl psát, co chci ;-).

  Odpovědět

 • kolemjdoucí

  8 srpna, 2011

  Kdesi a to celkem nedávno jsem se dočetl, že nej…nej…nejlepší finančně poradenská společnost je BC!(jejich návrhy finančního plánu: penze za kilo(za 100.-Kč/m), IŽP za litr(1.000.-Kč/m)s 8% zhodnocením a zbytek do pod.fondů s předplaceným poplatkem). Osobně jsem hlasoval pro 30% tj. všechny jsou stejně špatné.

  Odpovědět

 • Stanislav Šafránek

  8 srpna, 2011

  Všechny společnosti zahrnuté do ankety jsou stejné bahno. Bez vyjímky totiž fungují na principu MLM. Systém MLM zásadně negeneruje kvalitu, ale kvantita je žádoucí. A teď se multizelvové – hrdinové kariér do mě pusťte. Až se diskuse patřičně rozvine, to bude zase prča :))))).
  Při vzpomínce na některé bývalé kolegy z Fincentra a hlavně jejich odborné dovednosti můžu ještě dneska puknout smíchy..Také V MLM jsou lidé znalí, například dokaží okamžitě spočítat, že nejlepší pro jejich provize je IŽP na spoření. Tyto dva různé druhy jsou v tomto bahnitém rybníce nejčetnějšími populacemi.

  Odpovědět

 • Radek

  9 srpna, 2011

  Podle vašeho příspěvku jste i vy vzešel z MLM. Myslíte, že není víc takových, kteří ještě zůstávají?
  Kde jste nyní?

  Odpovědět

 • Stanislav Šafránek

  9 srpna, 2011

  Dobrý den, Radku.
  Máte pravdu, vzešel jsem z MLM. Odešel jsem ze společnosti Fincentrum oficiálně k 31.1.2011, moje rozhodnutí odejít pryč ale dozrálo již v říjnu 2010. Odešel jsem do společnosti INSIA, důvodem mého odchodu byla nespokojenost s Fincentrem a nechuť dál působit v MLM. Zejména mám na mysli neúměrné navyšování kariéry, nárůst vnitrofiremní byrokracie a buzerace, neochotu živit z meziprovizí zemského ředitele a přebujelou centrálu, pompézní snobské konference, nesmyslné projekty atd. Samozřejmě je víc lidí, kteří ještě zůstávají v MLM. Ale to je asi na dlouhosáhlou analýzu, i jednotlivých firem. Někteří asi nemohou, nechtějí, bojí se odejít. Nevím…Každopádně si myslím, hnací silou těchto společností ( MLM ) jsou linioví manažeři, řadoví poradci. Smetanu v podobě nepředstavitelných odměn ( provizí ), výhod a požitků všeho druhu získávají nejčastěji zemští ředitelé. Mnoho z nich ví o finančním poradenství úplný h.v.o, pouze vytvářejí tlak na liniové manažery a poradce pod sebou formou nesmyslných z dlouhodobého hlediska pro jednotlivce neudržitelných plánů produkce a majitelé MLM společností je v tom podporují svými zásahy do kariér apod. Potom se všichni diví, proč se střílí IŽP na počkání. Protože ti chudáci dole jsou k tomu nepřímo tlačeni, pokud chtějí obhájit tvrdě vydobité pozice, nic jiného jim častokrát ani nezbývá. Jelikož jsem se rozhodl dál nepodporovat MLM systém a obecně tuto sebranku, jsem z MLM ( Fincentra ) pryč.
  Ještě poznámka pro kolegy – úspěšné headhunters z MLM sítí, kteří mě určitě označí za zhrzence a pomalu trosku :)). Jsem spokojený a daří se mi.

  Odpovědět

 • Stanislav Šafránek

  9 srpna, 2011

  Omlouvám se diskutujícím za hrubku, poměrně spěchám. Samozřejmě je správně vydobyté pozice.

  Odpovědět

 • Petr Stuchlík, Fincentrum

  9 srpna, 2011

  Dobrý den,
  je mi líto, že pro Fincentrum po čtyřech letech práce nacházíte pouze nehezká slova.
  Znám Ivana Špirakuse a Petra Marka, jsou to pojišťovací odborníci, kterých si lidsky i profesně vážím. INSIA se nově snaží budovat obchod na jiné filosofii než například Fincentrum či Partners. Může být zdánlivou alternativou pro určitý typ poradců, ale jako každý obchodní model má svá pro i proti. Všude je chleba o dvou kůrkách, věřte mi.
  Z pohledu investičního bankovnictví nelogický prodej 15% akcií společnosti může například svědčit o finanční křehkosti obchodního modelu INSIA. Například – ale to je jen má spekulace kvůli nedostatku informací o celé transakci.
  Zaráží mne, s jakou záští i po půl roce po svém odchodu Fincentrum popisujete. Pokud jste se setkal s nějakým konkrétním problémech v posledních měsících svého působení ve Fincentru nebo při odchodu, neváhejte mne kontaktovat přímo mailem.
  Korektní chování vůči spolupracovníkům Fincentra je pro mne osobně důležité.
  Přeji Vám hodně štěstí,
  Petr Stuchlík,
  Fincentrum a.s.

  Odpovědět

 • Stanislav Šafránek

  10 srpna, 2011

  Dobrý den, pane Stuchlíku.
  Já žádnou zášť nepociťuji, upřímně mě Fincentrum posunulo dál, ale moje setrvání ve Fincentru nebylo pro mě osobně dále akceptovatelné, ani výhodné ( popisuji v mém předchozím příspěvku ).

  Odpovědět

 • Anonym

  9 srpna, 2011

  Nemohu mluvit za všechny MLM firmy, poznám detailně jen jednu. A v tomto případě jde zjevně o zločinecké řízení zjevně negramotnými promiskuitními sociopatickými individui, které se neštítí ničeho, a s klidem poštvou na vzdělané a gramotné spolupracovníky ty svoje chamtivé liblingy, a některé uštvou i k smrti. A to se ještě nacpou i do sponzorství veřejněprávního média – až tak jsou tupí. Úplatky – tak se tomu v kriminalistice říká, ne?

  Odpovědět

 • Stanislav Šafránek

  9 srpna, 2011

  Mně to moc směšný nepřipadá, co jste vyplodil. Zkuste to znovu a možná jinak.

  Odpovědět

 • Anonym

  10 srpna, 2011

  Napsal jsem to stručně a jasně. Nemohu bez konkrétních znalostí všech MLM firem ve zprostředkovávání finančních produktů mluvit o všech při konkrétních znalostí pouze o jedné, ve které jsem docílil pozici řiditele, a i tak mně evidentně negramotní a chamtiví majitelé se svými nohsledy podvedli a okradli. A nejen mně, ale i tisíce dalších spolupracovníků.
  Fincentrum ještě nebylo, OVB také neznám, a jejich reference na netě se zdají být dobré. Nemám důvod vyjadřovat se k nim. Je to na jejich spolupracovnících a klientech.
  V MLM ve financích je ale všeobecně velký problém – neodborné a nevýhodné smlouvy o obchodním zastoupení, neodbornost zástupců, neřešení chamtivosti a nátlakových metod některých z nich, přeregistrovávání a likvidace struktur /u té „mé“ to tak bylo a je/. Odbornost je vesměs individuální věcí, kterou nelze získat na sobotních seancích při fanatizaci zájemců a jejich oblbování /tam to tak stále je/.
  Pouze jsem dal najevo fakt, že se to dostalo už i do všeobecných kriminálních aktivit, které jsou řešeny, a že jsou i ztráty na životech /znalí to ví/. A že jsou potřebné zákonné změny pro zakládání a řízení školení ve finančním poradenství – zejména vysoké odborné finanční vzdělání /VŠE a letitá praxe v oboru/ a lidské charaktery zakladatelů, jakož i trvalá odborná starostlivost ze strany garantů včetně ministerstva financí a NBČR. A totéž třeba i v AFIZ, které zjevně selhalo.

  Odpovědět

 • Financni poradce

  13 srpna, 2011

  Panové kdo z Vás na svoji práci vzdělání ?

  Odpovědět

 • V. Mařáček

  15 srpna, 2011

  Odkdy je OVB (jejíž odnoží je Partners a na Moravě – zlínsku, vsetínsku, kroměřížsku) chce se „jistá zájmová skupina“ od Partners odtrhnout) nejlepší? To, že ryhcle zvedli telefon a něco přeblekotali o IŽP, penzijnek a podílových fondech??
  Partners „seká“ IŽP, ZFP zase razí názor vše zrušit a vše od znovu. AWD čelí žalobě v Německu za cca 20mld EUR za „nezávislě poradenství“ a FinCentrum podporuje podílové fondy s cca 10% p.a…. Kde to vzali, nejsou schopni sdělit ani vrcholoví manageři. Menší „nezávislé společnosti“ neberu v potaz.

  Odpovědět

 • Slávek

  15 srpna, 2011

  …a co Broker Consulting & Broker Expert ?

  Odpovědět

 • obchodní vedoucí

  15 srpna, 2011

  co to je za firmu?

  Odpovědět

 • V. Mařáček

  15 srpna, 2011

  Makat pro BE/BC je šibeniční. Viděl jsem smlouvu o obch. zastoupení – plná rozhodčích doložek. Min. 3 roky po odchodu z BE/BC nesmíš dělat stejnou či podobnou činnost pod pokutou od 500.000 Kč!!! V těchto spol. pracují snad jen automaty na pojistky aj. Nesmíš je ani ústně hanit – další pokuta a postihy, nesmíš to a ono. Stačí si přečíst od nějakého náhončího z BE/BC obch. podmínky o zastoupení a zdrháš daléko (teda, pokud máš zdraví rozum) …

  Odpovědět

 • Slávek

  15 srpna, 2011

  …si děláte srandu, ne ? Nesmět po odchodu pracovat 3 roky v oboru ? A ještě pod pokutou 500.000 Kč ? To takovou smlouvu dnes ještě někdo podepíše ? Tomu se mi nechce věřit…

  Odpovědět

 • V. Mařáček

  15 srpna, 2011

  Tak si Slávku najděte nějakého náhončího od BE a budete koukat jak já…. Já tam nechci (MLM ve finančnictví nesponzoruju), jen jsem si na pohovoru načechral sebevědomí 😉 Až jsem viděl smlouvu, sklaplo mě B)
  Jaké zkušenosti máš Ty Slávku a další čtenáři, milovníci a kritici „nezávislého poradenství“????

  Odpovědět

 • Plenta paletka

  15 srpna, 2011

  To jsou zase kidy 🙂

  Odpovědět

 • ugly man

  15 srpna, 2011

  No ono to bude zase desinformace jako vždycky. Nesmíte tady všemu věřit. :-)))

  Odpovědět