CZK/€ 25.265 -0,04%

CZK/$ 23.672 -0,38%

CZK/£ 29.357 +0,28%

CZK/CHF 25.977 -0,36%

Text: Redakce

24. 01. 2008

265 komentářů

Lukeš a Borkovec opouštějí OVB Allfinanz. Míří do Partners?

 


 

Nedávno jsme vás informovali o nově vznikající poradenské firmě Partners For Life Planning. Nejen zde na investujeme.cz probíhala místy až vášnivá diskuse. Někteří přejí úspěch a jiní skepticky kritizují "velké plány". V poradenských kuloárech proběhla zpráva, že pánové RADIM LUKEŠ a PETR BORKOVEC, kteří opouštějí struktury OVB Allfinanz, míří právě do Partners. Svůj důvod ke změně sami zdůvodňují takto:

"K tomuto rozhodnutí nás vedly následující důvody: přístup OVB k aféře s investicemi do firmy Helvag, nekvalitní, přitom neadekvátně drahý servis centrály OVB, provizní systém, který snižoval motivaci spolupracovníků a finančních poradců a nezájem OVB zařazovat do nabídky moderní produkty s rozumnou poplatkovou strukturou."

"Na naši snahu o řešení problémů a na následné úvahy o odchodu z OVB reagovala centrála zablokováním přístupu k informacím všem poradcům našeho ředitelství. Tím nám znemožnila pokračovat v práci pro klienty. Zároveň centrála odmítla vyplatit našemu ředitelství provize," uvádějí dále Lukeš a Borkovec

Jednání, která na centrále OVB proběhla, však byla neúspěšná. Obě strany se nebyly schopny dohodnout na adekvátní formě rozvázání spolupráce.

Kam nyní zamíří Lukeš s Borkovcem?

REKLAMA

Čtěte také:
Na český trh přicházejí Partners
Exodus jedniček nebude zadarmo

Na snímku Petr Borkovec.

Loading

Vstoupit do diskuze 265 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Vynutí si nakonec společná měna i politickou integraci?

Měnová reforma nahrazující korunu eurem byla na spadnutí. Česká národní banka už přestávala tisknout korunové bankovky. K očekávané a vcelku dost propagované měnové reformě nakonec nedošlo. Právě zachování si koruny jako vlastní měny a suverénní kurzový závazek ČNB na oslabení koruny ovlivnil tuzemskou zaměstnanost a inflaci. Letošní […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

16. 01. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Karel Polák

  6 června, 2007

  Jednání pana Gardavského a spol. a neochota k dohodě jen ukazuje stav „firemní kultury“ OVB a strach z precedensu, který by dal podnět k dalším odchodům poradců, alespoň těm, kterým vadí pojetí finančního poradenství ala „herbalife“.

  Odpovědět

 • Anonym

  9 června, 2007

  Je zřejmé, že nevíte vůbec nic o systému, jakým funguje OVB. Je to systém MLM, kterým pracuje např. téměř 40% amerických firem. Jde o to, že máte zájem, aby se Vašim lidem dařilo, protože za to máte manažerskou odměnu. S kvalitou poradenství to má pramálo co společného.
  Něco si o tom přečtěte, než budete psát takovéhle inteligentní příspěvky.

  Odpovědět

 • JA

  11 června, 2007

  No nejsem si jist ze vy vubec vite na jakem principu OVB funguje ale MLM to rozhodne neni. Zkuste si nastudovat neco o strukturalnich firmach. Je mezi tim hooodne velkej rozdil 😉

  Odpovědět

 • Vít Svoboda

  11 června, 2007

  Dobry den, mohl by jste uvest zakladni rozdily v bodech jaky je rozdil mezi MLM a strukturalni firmou? dekuji

  Odpovědět

 • martin

  11 června, 2007

  tak sem hoďte nějaký odkaz – v učebnici managementu ani v nauce o podniku jsem nic takového nenašel.

  Odpovědět

 • V.K.

  12 června, 2007

  Skoda, ze system nema schopnost kdy by „rozpoznal blba a odpojil ho“ 😉 na druhou stranu sem se alespon trochu pobavil Vasim prispevkem

  Odpovědět

 • Miroslav Hašpica

  12 června, 2007

  Zdravím, můj názor je takový a nevím jestli je to pravda, ale OVB si bere 40% produkce a vyplácí 60% poradcům a to ještě propadne systémem, což je dost nespravedlivé na to co centrála pro poradce dělá, kromě velkolepých cest pro ředitele, koncertů apod, které práci pro klienty nejspíš nezkvalitní. takže je to tak tak že reprezentanti dělají a ani se jim nedostane kvalitního servisu ze strany centrály, to je dost smutné, ale je to jenom můj názor, kdyžtak mi opravte, děkuji

  Odpovědět

 • Jenda

  12 června, 2007

  Miroslave,
  máte celkem pravdu. Jen malá poznámka k tomu. Všechny velkolepé akce neplatí centrála, ale partneři. V tzv. mimořádné provizi. Ale psssst, ať se to ty ovečky v OVB nedovědí, mohly by být zklamané….

  Odpovědět

 • Miroslav Hašpica

  14 června, 2007

  děkuji máte vlastně pravdu, na to jsem zapomněl, děkuji za doplnění

  Odpovědět

 • Petr Kořán

  6 června, 2007

  Velice fandím plánu pana Lukeše a Borkovce, vůbec se nedivím tomu, že jednají jak jednají. …..A lid povstal….

  Odpovědět

 • bývalý OVB

  6 června, 2007

  Provizní sytém OVB byl opravdu katastrofální. Jedinná cesta k přežití bylo bouchání KŽP a IŽP, aby se člověk vůbec uživil. OVB není žádná poradenská firma. Neustálá buzerace a výtky vedoucího, když člověk v dobré víře doporučil nějakou investici a tu a tam úrazovku. Určitě Radimovi Lukešovi rozumím a podporuju ho!!

  Odpovědět

 • Stávající OVBák, BL...

  7 června, 2007

  Vážení přátelé, bohužel kritizujete bouchání KŽP a IŽP, ale podíl IŽP na produkci LD Lukeše byl 92%… Kam házíte to kamení a koho kritizujete??? Nerozumím… V mé struktuře je rozdělení produkce rovnoměrné (15% IŽP, 20% Hypo, 30% Investice, 10% St. sp. vč. úvěrů, 10% PF, 15% RP včetně úrazu)… A to se OVB docela dobře živím a myslím si, že se nemám špatně a lidi v mé struktuře také ne… A to učím i své lidi a nejen já… Navíc mě nikdy nikdo nebuzeroval a vždy jsem měl volnou ruku ve využívání portfolia… Pravda, mám podíl VŠ jen 50%, takže podle vás neprofesionály… Kde je tedy pravda???

  Odpovědět

 • Stávající OVBák, BL...

  7 června, 2007

  Nicméně jim také držim palce… A to fakt myslím upřímně!

  Odpovědět

 • OVB, R2

  7 června, 2007

  Souhlasim:)) Nekolik mesicu jsem v OVB pracoval, diky cemuz jsem dostal jisty nadhled… Pan Lukes je velice dobry manazer, ale penize jsou u neho na prvnim miste. Pekny vecer

  Odpovědět

 • Stávající OVBák, BL...

  7 června, 2007

  Narovinu, nemám proti panu Lukešovi ani jeho lidem nic ani jim nic nezazlívám ani nevyčítám, ale myslím si, že práce v oblasti finančního poradenství je o něčem jiném ať už je člověk v OVB či AWD nebo jiných písmenkách či Fincentrech, Partnerech… Já stále ještě mám ty ideály o tom jak má vypadat finanční poradenství, a to se podle mého dá dělat pod jakoukoli firmou… Je to prostě o lidech, kteří tu práci dělají a o přístupu…

  Odpovědět

 • Adam Tomášek

  7 června, 2007

  To je sice mozne, ze je jedno pod jakou hlavickou, ale partners bych mezi ne zatim neradil. Nikdo o teto firme nic nevi, krome toho co si vycetl z argumentacniho letaku. A to, ze je to o lidech kteri to delaji a maji pouze omezene schopnosti napr. OVB tak je jine nez kdyz jsou produkty tvorene na zaklade potreb klientu. Takze bych se nechal od Partners spise prekvapit. Sice je to struktura OVB, ale taky zalezi na tom kdo je vede a kdo je majitel, ktery urcuje podminky.

  Odpovědět

 • Jan Bartoš

  7 června, 2007

  Vím z vlastní zkušenosti, že se jako OVBák dost dobře nemůžete podepsat, přesto si zasloužíte odpověď.

  Máte pouze 1000%- ní pravdu, že finannčí poradenství je o lidech. Viděl jsem 3 různé firmy a ve všech jsem byl považován za naivního snílka. Nicméně mé odhodlání měnit trh k lepšímu stále trvá.

  Nicméně v jednom se pletete. Servisní společnost, pro kterou děláte je základním stavebním prvkem Vašeho úspěchu. To nejdůležitější. co potřebujete pro kontinuální rozvoj vlastních schopností i teamu. Proto nedostatek podpory v zázemí se projeví zákonitě na kvalitě. Ale ještě více se projeví, když za Vaši práci nedostanete tolik, kolik si zaslouží. Těžko potom můžete motivovat své spolupracovníky na nízkonákladové produkty, když víte, že jim to nezaplatí ani kancelář, telefon etc..A s životkou to jde přeci tak snadno….

  Mám nakonec uvést reklamu, která že je ta nejlepší?:-))

  Odpovědět

 • Adam Tomášek

  7 června, 2007

  Ta reklama by mne zajimala 🙂

  Odpovědět

 • @

  7 června, 2007

  A těch 92% Vám nakukal kdo ?? 🙂

  Odpovědět

 • Stávající OVBák, BL...

  8 června, 2007

  Bohužel, nebo bohudík?, jsem se dostal náhodou ke statistikám LD… A viděl asi to co neměl… Včetně zprovizovanosti a storen… Pokud to tak není, klidně můžete zveřejnit jiné statistiky a všem pochybovačům dokázat Vaši pravdu… Pokud s tím máte problém, můžete mi zaslat ty statistiky mailem a já Vám slíbím, že se ven nedostanou:)), umím narozdíl od jiných totiž dodržovat slovo…

  Odpovědět

 • Adam Tomášek

  7 června, 2007

  Bohužel všichni kritizují IŽP, ale zatím nikdo nevyvrátil v čem je tak špatné. Neříkám, že je vhodné pro každého, ale když člověk reinvestuje daňovou úsporu, tak vychází v některých případech lépe nebo stejně jak rizikovka s investicema. Rizikovka samostatná je dražší než když je v IŽP. Ne, že bych teď podporoval 92% podíl, nikdy jsem žádnou statistiku neviděl.

  Odpovědět

 • Jan Bartoš

  7 června, 2007

  A kolik máte těch klientů, co reinvestují daňové přeplatky?
  Nebo máte samé mladé osvícené klienty, kteří právě na VŠ při hodině matematiky zapřemýšleli, co že jim to ten jejich poradce vykládal?

  Odpovědět

 • Mario

  7 června, 2007

  Investiční životní pojištění i kapitálové životní pojištění jsou kombinace dvou produktů, přičemž ve výsledku symbioza těchto dvou druhů kvůli jejich konstrukci prostě být nemůže. Daleko lepší práci by zastaly dva samostatné produkty. A víte proč to ty pojišťovny vymyslely? No přeci kvůli zisku! Inovace do pekla. Buď jedno nebo druhé. Ale nikdy ne spolu. Takže odpověď na Vaši nepřímou otázku:
  Kapitálové životní pojištění je špatné proto, že je de facto kombinací dvou samostatných produktů, které byly uměle spojeny pro vyšší zisk pojišťoven, nikoli klienta. A že si mohu v jednom případě vybrat jak moc chci „investovat“? To mi někdo říct, tak ho shodím ze schodů…

  Vím, že se tu najde z úst „poradců“ tisíc důvodů, přoč tyto produkty jsou super, ale to ať si nechají pro své ovečky… 🙂

  Odpovědět

 • Adam Tomášek

  7 června, 2007

  Zajimaly by mne konkretni cisla i s reinvesticema danovych odpoctu

  Odpovědět

 • Jirka

  7 června, 2007

  Vaše pravdy vůbec nejsou univerzální. Nejen že asi nemáte propočteny všechny varianty při srovnávání investiček a rizikovek, ale také si neuvědomujete, že klient stejně zaplatí. Jen je otázkou – komu. S růstem kvality poradců asi více peněz bude končit v jejich kapsách. Ovšem – pokud mají být jakékoli finanční instituce stabilní, tj. profitabilní, tak poplatky prostě musí být.

  Odpovědět

 • Adam Tomášek

  7 června, 2007

  muzete mi poslat konkretni cisla na mail?Berme 25% danovou skupinu a zajisteni na 500.000,- trvalky taky na 500.000 od 0,01% a 200,- na den od prvniho dne.

  Odpovědět

 • Tomáš Tyl

  7 června, 2007

  K tomu bych měl takový drobný dotaz. Jak dlouho si myslíte, že ještě bude 25% daňová sazba relevantní? Nebylo by férovější počítat 15%?

  Co se argumentů proti IŽP týče, tak pro mě je dost neskousnutelná nevýhoda omezeného výběru fondů. Většinou se jedná o fondy fondů (tedy vyšší poplatky) navíc nijak valné úrovně (jsou i výjimky jako Aegon nebo Skandia). Schválně si srovnejte třeba fondy z IŽP od ING s jejich vzorovými OPF. Takovou podvýkonost (znehodnocující se peněžní trh apod) jsem nečekal.
  Domnívám se, že s klasickým výběrem fondů, popřípadě jiných produktů (ETF, certifikátů) budu schopen udělat takovou dostatečnou nadvýkonnost nad IŽP, aby mě daňové odpočty nemusely lákat.

  Odpovědět

 • Adam Tomášek

  8 června, 2007

  Ok, budeme pocitat 15%. Jsem z kraje kde jsem rad ze mi nekdo rekne, ze chce sporit a zajistit se proti smrti a rekne, ze bude davat bokem 400,-.Co v takovem pripade?Rizikovku a penzijko na babicku?Rizikovku a stavebko?A pochybuji, ze nekdo bude drzet investice az do 60-ti aniz by neco vybral.

  Odpovědět

 • Petr Novák

  8 června, 2007

  Prosím někoho kompetentního, aby mi na meil zaslal propočet IŽP vs. KŽP + OPF. Velmi by mě to zajímalo..Děkuji
  PS: Nejsem konkurence, nejsem finanční poradce, ani klient, jen zvědavý člověk..

  Odpovědět

 • Tomáš Tyl

  8 června, 2007

  Pozor jedná se o RŽP + OPF – tedy rizikové životní pojištění (ne rezerovotvorné).
  KŽP + OPF by nedávalo smysl.

  Odpovědět

 • Petr Novák

  8 června, 2007

  Jasně, to byla moje chybka, vím o tom, že je to RŽP + OPF 🙂 Každopádně bych to rád viděl .-)

 • Anonym

  8 června, 2007

  Projděte si starší články – byl tu jeden na toto téma…

 • Jirka

  9 června, 2007

  Pokud chcete mít životní pojištění (což živitel rodiny by měl mít), je otázkou, jestli předem víte, na jakou výši by mělo být po 5, 10, 15, 25… letech. Navíc u IŽP je krásná věc – zproštění placení při plné invaliditě. Takže pro mladého a zdravého člověka bez rezerv je dobré využít tohoto stavu a uzavřít IŽP se slušnou pojistnou ochranou plus zproštění placení při plné invaliditě. Zatímco u rizikovek se platí stejná částka pocelou sjednanou dobu na jednu pojistnou částku, u IŹP se platí aktuální cena rizika. Pak si rizikovku sjednám třeba do 60, jenže co když ji nebudu potřebovat? Ztrácím, protože od začátku platím zbytečně hodně. Jakmile je vytvořena rezerva, člověk je starší, u IŽP se sníží pojistné (ve prospěch inv. do fondů), třeba se zruší už v té době dražší zproštění a popř. i pojistná částka. A podotýkám – zproštění placení při plné invaliditě je dobrá věc, pojišťovna pak sama platí do fondů a pojištěný jen mimořádně vybírá z pojistky.

  Odpovědět

 • Jan Gregar

  10 června, 2007

  Dobrý den. Zproštění od placení při trvalé invaliditě je super, ale na trhu jsou i IŽP, které to za a)neumožňují (neumějí) a za b) je u nich riziko dražší než u konkurence. Aby měl živitel rozumně vysokou částku, která by něco řešila, musel by do IŽP cpát měsíčně hodně moc peněz. To ať si radši pořídí za pár stovek dobrou úrazovku (statisticky je stejně pravděpodobnější, že se mu stane úraz než že umře jinak než úrazem) a zbytek případných prostředků ať dává do fondů. Mimochodem, programy s částečným uzamykáním zisků umí také zproštění od placení a asi je zbytečné se bavit, co je pro klienta výhodnější….

  Odpovědět

 • OVB konzultant

  8 června, 2007

  Souhlasím s Vámi, Mario.Řeknu na rovinu, že mi trvalo půl roku, než jsem opravdu pochopil, že IŽP je špatný produkt. Dnes existuje na trhu rizikovka s odkupní hodnotou od UNIQY, spousta solidních úrazovek (Generali, Kooperativa apod.) a pokud se to dobře nakombinuje a přidá se, řekněme Rentier Invest, dosáhnete v dostatečném horizontu daleko lepšího zhodnocení. Ty žvásty o daňových úlevách bych snad ještě bral i „bohatého“ zaměstnance, kdy mu zaměstnavatel vrátí po roce něco zpět. IŽP je vyrobený kombajn na poplatky pro pojišťovnu. Kdybych nemusel, tak ho nebudu klientům „bouchat“ vůbec.

  Odpovědět

 • Adam Tomášek

  8 června, 2007

  Kooperativa urazovka je dobra urazovka?Myslite 23 UO?Co kdyz si nekdo zlomi palec nebo prst na ruce?Setkal jste se nekdy s plnenim?Prosim Vas o zaslani tarifu u Uniqy s odkupni hodnotou.A zrovna, ze by byl rentier neco zavratneho 🙂 co se tyce vynosu, tomu se pousmejem asi oba dva ne? 😀 Nejsem zastancem IZP.Jen jsem naznacil, ze clovek ktery by vyuzival danove odpocty k reinvestici a byl vyssi danova skupina, chtel velke zajisteni, tak nam cisla vyjdou velmi podobne IZP vs RIKOVKA+OPF.Neni pravda?

  Odpovědět

 • Pavel Zachrdla

  8 června, 2007

  Jaká Vám vznikne finanční újma, pokud si zlomíte prst a on Vám opět sroste? Snad pouze, máte-li nadprůměrný příjem, tak ztráta na výdělku, ale od toho jsou zde jiné produkty. Pojišťovat malé úrazy, které nezanechávají následky, bych nedoporučoval.

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  8 června, 2007

  Ještě bych prosil tu o sněhurce…..
  Proberte se, vemte si tužku papír (notebook asi nebude že) a počítejte. Nesmíte si vzít tu nejhorší RŽP, kterou Vám cpou jako příklad nevhodného řešení. IŽP z principu nastavení produktu nemůže vyjít lépe než kombinace RŽP a OPF (jediné co to může zmírnit jsou odpočty, ale jak dlouho budou trvat) nebo si myslíte, že se ty násobně vyšší provize generují ze vzduchu? Nebo snad na úkor zisku pojišťovny? A to, že je krytí rizika v IŽP levnější to je teda pěkný blud, není to tak (pomineme-li podivnou konstrukci Aviva, kde to je ale také diskutabilní….)

  Odpovědět

 • Adam Tomášek

  8 června, 2007

  Vasi reakce si vazim, ale pokud jste cetl pozorne, psal jsem, ze kdyz se budou pouzivat danove odpocty k reinvestici u vyssi danove skupiny. Neberu reformu co ma prijit. Na papire to neni a buh vi jestli to bude schvalene. Urcite by mne zajimaly vase poznatky. Nejsem v oboru dlouho a zajimal mne i jiny nazor nez ten co mi nuti muj manager. Prosim o kontakt mailem. Zajimala by mne slozeni vasich portfolii pri ruznych situacich. A notebook mam 🙂 a vetsinu partnerskych kalkulacek a mozna i takovych kalkulacek o kterych nikdo nic nevi 🙂

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  8 června, 2007

  Promiňte, ale za vzdělávání „konkurence“ mě neplatí, takže tomu opravdu nebudu věnovat svůj čas……

  Odpovědět

 • Adam Tomáášek

  8 června, 2007

  A jak vite, ze jsem z konkurence? Odkud jste vy?

 • Pavel Zachrdla

  8 června, 2007

  Pan Valachovič je na tomto webu poměrně známou osobností. Pokud Vás zajímá odkud je, najděte si jej v příslušných registrech (na rozdíl od Vás tam totiž je uveden ;-).

 • Adam Tomášek

  8 června, 2007

  Prosim vas, kde se daji najit lide v registrech? Vim, ze se to da najit na CNB, ale tam chtějí zadání i města. Jestli máte jine stranky tak mi je prosim poslete do mailu nebo je zverejnete

 • Pavel Zachrdla

  8 června, 2007

  Nejprve by snad bylo slušné zde vysvětlit, proč Vy nejste v registrech, nemyslíte? Budete-li pak pro mne důvěryhodnou osobou, pošlu Vám večer mail ;-).

 • Adam Tomášek

  8 června, 2007

  Vystupuji pod pseudonymek, kvuli kritickemu obdobi v OVB. Nadale si muj vedouci nepreje, abych do takovych diskuzi vstupoval, ale i ja se chci nekdy vyjadrit, takze proto ten pseudonym. Staci tak?

 • Pavel Zachrdla

  8 června, 2007

  Lituji, s anonymi nekomunikuji. Mimochodem, pseudonym tvářící se jako skutečná osoba, je ještě mnohem zákeřnější než anonym :-(((.

 • Adam Tomášek

  8 června, 2007

  Lhat nemam zapotrebi.Kdyz se mne nekdo zepta tak mu odpovim tak jak to je.Bohuzel to jinak v teto dobre nejde, kvuli prestupu atd…….

 • Jan Valachovič

  8 června, 2007

  A jak víte že je tráva zelená? 🙂

 • Anonym

  8 června, 2007

  za hloupé kecy Vás taky neplatí a stejně tady pindáte

 • Jan Valachovič

  8 června, 2007

  Vrcholně inteligentí příspěvek kohosi, kdo se za něj stydí (nebo se neumí podepsat?)…..

 • Jan Gregar

  9 června, 2007

  A nebo by na poradě musel vysvětlovat před celou skupinu, jak je možné, že si bez dovolení vedoucího pustil počítač a přihlásil se na internet:-)))

 • Anonym

  9 června, 2007

  takhle to chodí ve fincentru?

 • Jan Gregar

  9 června, 2007

  Pravděpodobně jste si nevšiml při psaní příspěvku kolonky „Vaše jméno“ – tam se většinou píše jméno a příjmení, nejlépe Vaše skutečné. Další kolonka je „Váš e-mail“ – tam prosím uveďte mailové spojení na Vás. Po vyplnění těchto kolonek napište text a když to vše zvládnete, tak Vám odpovím na otázku.

 • Anonym

  9 června, 2007

  Nechci se vychloubat, ale kdybych chtěl, tak se zvládnu podepsat 🙂
  O Vaši odpověď ve vší úctě nestojím – neplýtvejme časem na takové hovadiny.
  Přeji klid a mír Vašemu mladému egu.

 • Jan Gregar

  10 června, 2007

  Beru na vědomí, vypínám počítač a jdu si srovnat hromádku na stole. Jak víte, že jsem mladý? My se známe? Ví to Jan Tleskač:-)?

 • Anonym

  11 června, 2007

  trochu jsem si Vás proklepl a poptal se sousedů 😮
  jsme dokonce stejně staří a asi i čteme stejný časopis..máte raději zeleného raula nebo hanu a hanu?

 • Jan Gregar

  11 června, 2007

  Zeleného raula!!!!

 • Anonym

  11 června, 2007

  vidíte, v tom se zásadně neshodneme, já raději Hanu a Hanu 😀

 • Jan Gregar

  12 června, 2007

  Co se dá dělat. A taková to byla pěkná diskuze.

 • OVB konzultant

  8 června, 2007

  Milý Adame, to co říká pan Valachovič jsou jasná a prokazatelná fakta. Já jsem se o Unice zmínil v tom smyslu, že se tam dá nastavit rizikové životní pojištění s odkupní hodnotou, pokud třeba po nějakém čase nechcete dál platit – zmizí důvody krytí ( např. předčasně splacená hypotéka nebo děti opustí rodinné hnízdo), vrátí Vám UNIQA ještě odkupné, což je spíš nevyčerpané krytí rizik, které si vlastně předplácíte. Navíc lze udělat tarif s klesající pojist. částkou, která vychází levněji a navíc ji platíte jen polovinu sjednané doby.Nezlobte se na mě, ale pokud mi na trhu najdete lepší řešení krytí rizika smrti, určitě Vám budu vděčný, když o tom napíšete. Pokud jde o úrazovku, dělám většinou od Generali U1, kde se v progresi dostanete až na 5 000 000 při trvalé invaliditě ( můžete mít od 0,001% poškození těla). Pokud Vám nevoní Rentiér, nic Vám nebrání zkusit „zaručeně výkonnější“ Konto života nebo Conseq dynamický. Připravte se ale na mastné poplatky-:).
  Adame, určitě věřte panu Valachovičovi. Je to zkušený poradce a já Vám opět říkám, že IŽP je celkově vzato nevhodný produkt (volím velmi jemná slova). Bohužel ho musíme všichni bouchat, abychom si mohli dovolit se této profesi vůbec věnovat. Těch 12 000 Kč daňové úspory je hodně slabý argument. Ještě taková zajímavost, kdesi jsem slyšel, že IŽP Vám nikdy pojišťovna nevypoví, kdežto úrazovku ano. Proto úrazovku jedinně přes investičko. To je tedy na ránu pěstí.

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  8 června, 2007

  Nemusím 🙂
  Jde to i bez IŽP, že to dá víc práce je věc jiná, já ale rád klidně spím……..

 • Josef Netušil

  8 června, 2007

  Cena rizika v IŽP je u kterékoli (zkoumal jsem 4) pojišťovny levnější než RŽP u téže pojišťovny. Zkuste mi to vyvrátit – a je jedno, jestli je cena rizika u IŽP dána pojistnými/obchodními podmínkami nebo se počítá pojistně-matematickými metodami.

  Odpovědět

 • Adam Tomášek

  8 června, 2007

  taky jsem nevidel rizikovku levnejsi nez kdyz je v IZP. IZP je sice vykoupeno vysokou nakladovosti, ale jak to bude u nizkonakladovych od Partners?

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  8 června, 2007

  Které 4? Ono pokud je dobré IŽP a tragická RŽP mohlo (a to z velkým důrazem) mohlo by to tak být. Jenže otázka je co porovnáváte – údaj ze sazebníku k IŽP? Pak Vám tam chybí pár poplatků, které jsou skryté v tom krásném zbytku („spoření“). Ono pokud mi někdo prodává automobil za 100 000 tak je sice dražší než stejný odvedle za 80 000, ale pokud k tomu za 80 000 musím vzít návěs kedluben za 500 000 není moc očem bádat………

  Odpovědět

 • Joska Netušil

  8 června, 2007

  Nejsem z těch, kdo dělají reklamu zadarmo 😉 Každopádně „řeč“ byla o sazbě za riziko, nikoli o poplatcích. Stále trvám na svém tvrzení, že IŽP může vyjít lépe než kombinace RŽP a PF, počítáme-li s daňovými úlevami.

 • Jan Valachovič

  8 června, 2007

  Důkaz místo slibů?…….

 • Tomáš Tyl

  8 června, 2007

  No já bych se zanedbáním těch poplatků nebyl tak hrrr. Pokud vezmeme opravdu jen sazby za (stejné) riziko – tak ty budou vycházet stejně . Domnívám se (jak to tu z textu vypadá srovnáváte sazby za riziko v IŽP vs sazby za riziko + náklady v RŽP.
  Naopak to co se musí srovnat jsou náklady v RŽP a náklady fondů vs náklady IŽP. Jak tu bylo podotknuto, některé náklady jsou skryté (například akciové fondy řady (ne všech) IŽP budou z principu tak o 0,5 – 2% za klasickými fodndy čistě proto že jsou to fondy fondů, nemluvě o malé možnosti výběru apod.)
  Jistě se shodneme, že v tomto srovnání dostává IŽP většiny (určitě podle počtu uzavřených smluv) pojišťoven na frak. Kromě toho je IŽP zatížena srážkovou daní ze zisku. Je jen otázka, jestli toto vykompenzuje daňová úleva (resp pro jak vysokou sabu daňe) a jak to s těmi daňemi vůbec bude (imho by bylo lepší zrušit srážkovou daň a daňové odpočty a nedeformovat tak trh).

 • Joska Netušil

  9 června, 2007

  Vážený pane Tyle, děkuji za konstruktivní odpověď. Máte samozřejmě pravdu – srovnával jsem de facto jabka s hruškama. Na druhou stranu existují IŽP, u kterých je naopak poplatek u určitých (a ne nezajímavých) fondů nižší, než pokud by se do nich investovalo napřímo. Udělal jsem si propočet – srovnání IŽP vs. RŽP+PF s těmito parametry: IŽP to „nej“, co znám, RŽP to z nejlevnějších nabízené k hypo u jedné nejmenované banky, u IŽP i PF jsem počítal při dynamičtější strategii 7%, vstupní poplatek u PF 2,5%, IŽP dle kalkulátoru pojišťovny. Klient muž, věk 30, srovnání v 60 letech, IŽP daněno srážkovou daní 15%, PF zproštěno od daně, daňová úleva (skupiny 19%,25% a 32%) reinvestována do PF. Pojistná částka 1.000.000,- Kč, pojistné na IŽP 1.191,- Kč, přičemž se tedy reinvestuje 190,-, 250,- resp. 320,- Kč měs. (samozřejmě *12 ročně), pojistné RŽP 250,- Kč, tj. do PF 941,- Kč. A výsledek? Při DS 19% – PF vyhrává o 2,1%; 25% – IŽP vyhrává o 3,99%, 32% – IŽP vyhrává o 11%!!!!! Pro rýpaly ještě „katastrofický scénář“ – počítám-li daňovou úlevu 15% (tj. po „reformě“) a zhodnocení IŽP jen 6%, vyhrává PF o 6,95% (tj. při milionové částce v 60 „ztráta“ 65.000,- Kč).

 • Petr Novák

  9 června, 2007

  Velmi zajímavý příspěvek. Můžu Vás poprosit o zaslání onoho výpočtu (srovnání) na meil? Moc by mě to zajímalo jak to vypadá v praxi, takové srovnání. Děkuji

 • Pavel Hanzl

  10 června, 2007

  Dobrý den, mám stejnou prosbu. Děkuji!

 • Jan Traxler

  10 června, 2007

  Zajimave… kdyz se srovnava IZP s primymi investicemi do OPF, pocita se u ubou variant zhodnoceni 7% p.a. … zatimco kdyz se „prodava“ IZP, nejdou propocty obvykle pod 8% p.a., spise se pohybuji v dvojcifernych cislech. (Tim nerikam, ze to tak delate Vy, Josko. Ale obecne.)
  Ono totiz pri 8% uz vyjdou jina cisla, pri 9% uz tusim vyjdou OPF vyhodnejsi i pro 32% danovou skupinu.
  Pravda, u IZP bych dlouhodobe s vice jak 7% p.a. radeji nepocital. Ale u primych investic jsou realna i vyssi cisla. A to je to, o cem tady psal Tomas Tyl. Daleko dulezitejsi nez nejake poplatky (a vubec jakekoliv srovnavani IZP a OPF v cislech) je to, jak bude sestaveno portfolio. A tady je kamen urazu veskerych IZP.

  Nemam cas ani chut to ted vice rozebirat. Pro obe varianty bychom nasli mnoho „prodejnich argumentu“ i v nekterych pripadech skutecne zajimavych vyhod. Ale prijde mi to, ze ve snaze obhajit svuj pristup, vetsina „prodejcu“ hleda jeden argument za druhym a pri tom zapomina na podstatnejsi fakta.

 • Josef Netušil

  10 června, 2007

  1) zhodnocení IŽP VŽDY počítám 6% resp. 7% v závislosti na dynamičnosti „portfolia“

  2) zkusil jsem při totožném zadání dát 9% zhodnocení OPF i IŽP a ejhle: DS 19% vychází nastejno a u 32% dokonce IŽP o 13,66% lepší!!!

  3) v druhém odstavci máte svatou pravdu – s čím exaktnějšími čísly se počítá, tím méně to odpovídá realitě. Jistě lze očekávat od OPF (díky většímu výběru) lepší zhodnocení, na druhou stranu tu jsou ty (dle Vás) prodejní argumenty, podle někoho jiného realita – IŽP učí spořit daleko lépe (ztížená dostupnost a eliminace rizika útěku klienta při korekci na trhu) a od toho tu pak je finanční poradce, aby dle profilu klienta navrhl jednu nebo druhou cestu.

  4) všem se omlouvám, ale propočty nebudu a dá se říci ani nemohu ventilovat, koneckonců proč si je neuděláte sami, to neznáte produkty, které prodáváte (poplatková struktura, daňové zákony atd.)?

 • Gabo

  10 června, 2007

  V tomhle příspěvku konečně zazněla jedna důležitá věc, kterou si pan Traxler nechce uvědomit. Může to pramenit z toho že je poradcem velmi bonitních klientů.

  Každopádně narážím na tu větu o IŽP, které naučí lidi spořit daleko lépe než OPF.

  Ruku na srdce kolegové, podívejte se kolem sebe a odhadněte své klienty. Kolik z nich by dokázalo spořit si na důchod skrze OPF, do kterých mohou kdykoli sáhnout, bez jakékoli překážky. Pokud to neudělají sami od sebe, tak jednoho pěkného dne se stane že jim to nějáký pojišťovák poradí, ať si to vyberou, že tam mají hodně vyděláno, a ať si na důchod začnou spořit jinak.

  Jsem přesvědčen že pro Čechy je OPF zatím stále vrchol komerčního portfolia a ne jedna z prvních součástí.

  Finanční poradce nemá sloužit jako kalkulačka na produkty, ale jako někdo kdo chápe zároveň psychologii klientů a dokáže klienta příjemnou cestou chránit před jím samým.

 • Pavel Hanzl

  10 června, 2007

  Děkuji Vám. Jsem rád, že jsem předchozí myšlenku nemusel napsat já. Zdá se, že rozumných poradců je daleko více. Klient je sám sobě velmi nebezpečný a poradce jej má nejdříve něco naučit, než jej pustí přímo na kapitálový trh.

 • Jan Traxler

  10 června, 2007

  Nerekl bych, ze jde o bonitu klientu, ale predevsim o zpusob jejich a meho mysleni…

  1) Pracuji pouze s lidmi, kteri skutecne stoji o to byt mymi klienty, s lidmi, kteri vedi, co chteji. Taky jsem jednou zacinal, takze vim, co to obnasi, byt zprostredkovatelem a shanet klientelu. A prave proto nechci venovat svuj cas lidem, kteri o to nestoji. A pak se s nimi dohadovat, proc tu smlouvu vypovedeli apod.

  2) Jelikoz pracuji za primou uplatu od klientu, je mi absolutne putna, jake provize ktere produkty maji. Mozna ze kdybych zil z provizi, ze bych taky musel „prodavat“ IZP a hledat neustale argumenty proc (jako treba chranit klienta pred sebou samym).

  3) Me klienty vetsinou nezajima duchod v 60, ale financni nezavislost za 10, 15 let.

  4) Vy povazujete podilove fondy za vrchol portfolia, zatimco treba ja uz od nich cim dal vic upoustim a prechazim ke strukturovanym produktum.

 • Jirka

  10 června, 2007

  Ono to bude asi takto – nejdříve byly kapitálovky a termínované vklady. Pak přišla investička a fondy. Dnes to směřuje ke kombinaci IŽP, rizikovek, fondů a dalších investičních instrumentů, dle aktuálních a strategických preferencí klienta.

 • Gabo

  10 června, 2007

  Díky za opravu, nicméně z toho vyplývá, že naše klientela je opravdu jiná. Můj klient bývá člověk s bežným příjmem s běžným zaměstnáním. Nestavím svou službu na tom že klient o mě musí stát. Je to samozřejmě výhodou, ovšem přišlo by mi laciné neumožnit využití mých služeb klientům, kteří ze mě nejsou momentálně naprosto ‚odvařený‘.

  Co se týče strukturovaných produktů, vaši odpověd v tomto smyslu jsem očekával. Právě proto jsem zdůraznil ono ‚komerční‘ portfolio pro standardního retailového klienta.

  Souhlasím, že za IŽP se opravdu můžeme schovávat, ovšem jsem stejně přsvědčen, že přímé investice jsou skutečně nástroj který má následovat až po kompletním zajištění všeobecně používanými nástroji, které klienti znají a jsou podporovány státem. Klidně jen proto, že k nim klienti mají větší důvěru. Pouze dodám že za kompletní vyčerpání v případě IŽP považuji pojistné 12000,-/rok.

 • Jan Traxler

  10 června, 2007

  Z nasich prispevku je krasne citit ten rozdil v mysleni, ze ktereho vyplyva i rozdil ve stylu prace – poradce versus zprostredkovatel. Tim nerikam, ze jeden styl je lepsi nez druhy. Je proste jiny. Kazdemu nam asi vyhovuje jiny zpusob mysleni, jiny styl prace. A kazdy budeme samozrejme obhajovat to sve.

  Pro zajimavost uvadim par formulaci „zprostredkovatele“, se kterymi bych se ja asi nemohl ztotoznit…

  – nestavím svou službu na tom že klient o mě musí stát
  – přišlo by mi laciné neumožnit využití mých služeb klientům, kteří ze mě nejsou momentálně naprosto ‚odvařený‘
  – ‚komerční‘ portfolio pro standardního retailového klienta
  – přímé investice jsou skutečně nástroj který má následovat až po kompletním zajištění všeobecně používanými nástroji

 • Adam Holý

  10 června, 2007

  „přímé investice jsou skutečně nástroj který má následovat až po kompletním zajištění všeobecně používanými nástroji“
  Neříkejte mi pane Traxler, že vy děláte přímé investice bez zajištění?!!

 • Jan Traxler

  10 června, 2007

  Staci mi to spojeni „delat prime investice“, abych vedel, ze nema smysl zde vice rozebirat, co jsem napsal. Ano, vyuzivame casto s klienty ruznych investicnich prilezitosti bez zajisteni ‚vseobecne pouzivanymi nastroji‘ (to je docela dulezity dovetek, ktery jste vypustil).

 • Adam Holý

  10 června, 2007

  Co myslíte tím všeobecně používanými nástroji?

 • Jan Traxler

  10 června, 2007

  Ne, co tim myslim ja… ale co tim mysli Gabo? 🙂

 • Karel

  13 července, 2007

  Konečně někdo, kdo mi mluví z duše v téhle diskusi. Naprosto souhlasím, že lidi (klienty) máme především naučit zajistit se. A u IŽP jsou k tomu tak trochu „přinuceni“. Prostě si nedovedu představit u valné většiny svých klientů platební morálku do OPF. Pokud máte chuť si vyměnit informace a zkušenosti, prosím na email.

 • Mario

  13 července, 2007

  Kde je problém? trvalý příkaz do IŽP jde stejně dobře nastavit jako do PF.

 • Pavel Hanzl

  15 července, 2007

  Mario, nevěřím, že jste tuto otázku položil bez legrace. Kolega se pokusil napsat cosi o kázni klienta pravidelně investovat a nevybírat na kdejakou spotřební volovinu, kterou zahlédne v reklamě. IŽP není ničím více, než investičním produktem s dozorem. A také ničím méně. Naštěstí.

  O cenách si můžeme psát tisíce vyčítavých slov, ale počítají se jen cíle a zda budou splněny. Co na tom, že poradce IŽP píše rád? Provize přijde zajímavá a ze slušné pojišťovny i se železnou pravidelností (pokud umí tento produkt správně prodávat). To se bohužel nedá říci o provizích z investičních společností. Ne že by to byla jejich vina. Je to klientem, který je – při vší úctě – nebezpečný sobě i poradci.

 • Jan Traxler

  10 června, 2007

  ad1) Ok, Vy mozna ano, ale jde o obecny pristup. Podivejte se na realitu vsednich dni u Vasich spolusoutezitelu.

  ad2) To je divne. Asi jsme kazdy pocitali s jinymi produkty a trochu jinymi parametry.

  ad3) Jen jedna poznamka – osobne preferuji jednoduchou dostupnost. 😉 Ale bylo by to na sirsi diskuzi o, jak by rekl Pavel Hanzl, klientove dusi.

  ad4) Tak tomu naprosto rozumim.

 • Jan Valachovič

  12 června, 2007

  Nemám teď moc času, ale věřte, že argumenty k vyvrácení Vašich mylných tezí jsou, prosím o strpení…..

 • Josef Netušil

  10 června, 2007

  K zamyšlení… nebo snad vysvětlení, proč IŽP není nutné zatracovat – výše v diskuzi jem uvedl porovnání, vrátím se tedy k němu – z 1.191,- Kč na IŽP jde např. desátý rok (kdy je klientovi 40) cca 200,- Kč na riziko smrti, po odečtení poplatků se zbytek investuje (a v případě 19% DS ještě 190,- Kč navíc), zatímco do OPF jde „jenom“ 918,- Kč (250,- Kč RŽP a cca 23,- Kč vstupní poplatek OPF). Chcete mi někdo tvrdit, že neznáte IŽP, kde poplatky „požerou“ méně než 22% klientova pojistného? Já třeba znám o pětinu levnější ;-). A to jsme u 19% DS!

 • Adam Tomášek

  8 června, 2007

  http://www.investujeme.cz/?object=toptema&sid=249&diskuse_highlight=10999#diskuse_10999 v tom pripade pak asi v Top Consultant delaji jen Avivu 🙂 kdyz to napise majitel spolecnosti. Leda ,ze by se prepocital 🙂

  Odpovědět

 • Anonym

  9 června, 2007

  Pokud vámi uvedený email existuje (byť je jméno nepravé), máte na něm podrobnější informace.

  Odpovědět

 • Jan Gregar

  9 června, 2007

  Dobrý den. 23 UO je jedna z úrazovek, kterou mám. Když jsem si loni popálil ruku (za 8 dní zcela zahojeno), dostal jsem od Kooperativy 2.000,- Kč. Což bylo fajn, protože jsem normálně pracoval a měl jsem zaplaceno skoro celé roční pojistné:-) Když tak koukám na diskuse na tomto serveru, je hezké, že zde můžu uvést své pravé jméno a svou mailovou adresu…..

  Odpovědět

 • Miroslav Piták

  9 června, 2007

  Ještě že jsem tady mluví o úrazovkách (děkuji), vzpomněl jsem si, že se taky musím podívat na tu svoji. Mám od Kooperativy 5 UO a končí mě už 18.2.2008. Doufám, že tento nebo obdobný produkt stále existuje, abych si ho mohl v příštím roce opět udělat. Líbí se mi, že jsem si ho postavil dost variabilně, nízké pojistné plněnív případě pracovní neschopnosti v důsledku úrazu, pojistné plnění v prípadě trvalých následků úrazu s progresivním plněním bylo možno nastavit na 3 x pojistné částky v případě smrti následkem úrazu. Pojištění trvalé invalidity v důsledku úrazu s progresivním plněním na vysokou částku bylo pro mě nejdůležitější.

  Zatím jsem nikdy v životě zaplaťpánbůh z úrazovky nečerpal a doufám, že nikdy k tomu ani nedojde. Myslím, že není o co stát. Raději budu „zbytečně“ platit pojištovně.

  S pozdravem M.P.

  Odpovědět

 • Jan Gregar

  9 června, 2007

  23UO pořád existuje a stojí pořád stejně. Taky zajímavé je Komplexní pojištění pro účastníky PF, to vychází ještě lépe…

  Odpovědět

 • Adam Holý

  9 června, 2007

  V úrazovém pojištění od KOOP jde sjednat pouze Trvalé následky úrazu s progresivním pleněním a né trvalá invalidita v důsledku úrazu s progresivním plněním!

  Odpovědět

 • Miroslav Piták

  9 června, 2007

  Děkuji za upozornění, omlouvám za chybu.

  S pozdravem M.P.

 • Josef Netušil

  8 června, 2007

  A vy musíte? 😉 opravdu nezávislé finanční poradenství. IŽP s rozumnou poplatkovou strukturou předčí kombinaci RŽP a podílový fond i u nižších daňových skupin. A proč nereinvestovat daňovou úlevu? A kdo zaručí, že bude klient vybírat zisk z podílového fondu až v 60 letech? Čtu tu jen spoustu výkřiků do prázdna, tak tady máte pár dalších 😉

  Odpovědět

 • OVB konzultant

  8 června, 2007

  pane Netušile, tak se mi zdá, že buď opravdu netušíte nebo z nějakého důvodu nechcete tušit. Nebo Vám Váš nadřízený „vymyl“ mozek??

  Odpovědět

 • Joska Netušil

  9 června, 2007

  anonyme, anonyme, nezacházej (omlouvám se za tykání) tak daleko – moc Vám to na kreditu nepřidává, když neuváděje svoje jméno zesměšňujete jako školák (nejen) jméno jiného diskutujícího. Mluví z Vás (osobní) zkušenost – ví o tom Váš vedoucí, co si o něm myslíte – o něm jeho hygienických – vymývacích – návysích? Zeptejte se ho… a taky se ho zeptejte, jak se mu líbí, že tu ventilujete jeho „know-how“ 😉 Trošku mě mrzí, že na ten váš příspěvek reaguji, ale když už jsme si s tím dal tu práci…

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  10 června, 2007

  Dobrý den, pane kolego! Mohl byste mi mailem uvést nějaké příklady? Zajímají mě Vámi preferovaná IŽP s „rozumnou“ poplatkovou strukturou. Není nutné psát to sem, pro některé lidi by to bylo jako červený hadr před očima. Díky 🙂

  Odpovědět

 • Josef Netušil

  10 června, 2007

  Ještě jednou omluva – příklady nepošlu, jisté instituce s pojišťovnami v čele by mě neměly rády 😉 a mailem bych Vám stejně jen poslal něco ve smyslu „IŽP je taková, jakou si ji domluvíte ;-)“. Výše v diskuzi ještě najdete jeden můj příspěvek k zamyšlení…

  Odpovědět

 • Jirka

  9 června, 2007

  Dokud budou úlevy na příspěvek od zaměstnavatele, tak IŽP není nejhorší produkt. Dále, kde jinde odložíte peníze, aby byly mimo dědické řízení a přitom dostupné? Notář si vezme své procentíčko ze všeho, jen na IŽP si nějak nedosáhne. Říkám, Vaše pravdy nejsou pro každého. Nebo jste zatím neřešil různé specialitky.

  Odpovědět

 • Milo

  9 června, 2007

  Jen tak na okraj: Na IŽP si nesahne ani exekutor…. na rozdíl od stavebních spořitelen…
  MH

  Odpovědět

 • Adam Holý

  10 června, 2007

  Hm, notář ani exekutor k penězům nemůže? Proč? A jak je to tedy u OPF, tam na ně může?

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  10 června, 2007

  Adame, je to trošku složitější. Obecně platí, že Vám exekutor ani soud, nebo jiný orgán nemůže sáhnout na tu část příjmu, která je rovna nebo nižší, než je životní minimum, počítaje v to všechny posuzované osoby Vaší rodiny, které jsou na Vás ekonomicky závislé.

  KŽP je v ohledu, na který se ptáte, ještě o něco bezpečnější produkt. Pojistné se ihned stává majetkem (zdanitelným výnosem) pojišťovny. Rezerva na pojistném není v žádném případě spořením, nebo investicí pojistníka, ve smyslu vlastnictví. Existuje pouze jeho (nebo jím určené obmyšlené osoby) právní nárok na plnění podle pojistné události, kterou je smrt, nebo dožití se konce pojistné doby. Pojišťovna sice exekutorovi sdělí, že tam máte smlouvu, sdělí i výši úložky a mohla by na jeho žádost zablokovat příjem mimořádného pojistného (jste-li např. v podezření jako nějaký tunelář), ale to je tak všechno. Zdvořile jej vyzve, ať vyčká konce pojistné doby a Vy si kapitál vyberete. Exekutor nemůže nařídit ukončení smlouvy s výplatou odkupného ve prospěch Vašich věřitelů. Kromě toho má na vyřízení exekuce max. 10 let a raději se poohlédne po jiných zdrojích. Životní pojištění má primárně chránit zájem Vaší rodiny a mezinárodní i národní právo k tomuto velmi přihlíží.

  IŽP je rovněž smlouva o plněních, která nastanou za určitých podmínek, nikoliv spoření či investice ve smyslu vlastnictví. Vaše pojistné se po odečtení poplatků a rizikového pojistného investuje podle Vámi zvolené strategie do podílových fondů, nejste však vlastníkem podílových listů, i když jde o otevřené podílové fondy, ale zprostředkovaně Vám pojišťovna eviduje podílové jednotky, které formálně JSOU Vaším vlastnictvím, ale disponovat s nimi můžete jen na vlastní popud, nebo při pojistné události, jakou je smrt či konec pojistné doby. Nikdo jiný než Vy smlouvou disponovat nemůže, tedy ani žádný věřitel či exekutor, ktarý by u vlastnictví – například přímé investice do OPF, násilně mohl vstoupit do Vašich práv. Kapitál se vyplácí jen při pojistné události, jakou je smrt či konec pojistné doby (neurčitost výše, protože se nedefinuje částka pro dožití, jako u KŽP), nebo na popud pojistníka odkupem části podílových jednotek. Opět by došlo ke kolizi zájmu věřitelů a právního stavu ke kapitálu evidovaném na IŽP ve Váš prospěch. Pojišťovna by nepřistoupila na nic jiného, než na zdvořilou, leč odmítavou konverzaci s exekutorem, a to i přesto, že rezerva na pojistném není jejím majetkem. Pojišťovny si nemohou dovolit ohrožení pověsti. Jsou to dokonalé stroje na tvorbu zisku a pláč odpůrců IŽP je nechává chladnými. Klient, který si uvědomuje uvedené souvislosti (poradce je povinen vše vysvětlit podle potřeb klienta), není hlupáček co z neznalosti financuje dražší, než nejlevnější produkt na trhu. Je to klient, který si uvědomuje, že bezpečí není zadarmo.

  Shrnuto: Banky ochotně spolupracují a účet Vám ihned zablokují či seberou z něj kapitál. Stavebko Vám seberou ihned a přijdete o státní podporu. Penzijko Vám zablokují, ale exekutor si na ně rovněž nesáhne do Vašich 60 let. Všechno Vám můžou vzít, jakoukoliv přímou investici na kapitálovém trhu, ano i střechu nad hlavou, ale nikdy KŽP a IŽP. To jistě není dobrá zpráva pro odpůrce těchto produktů. Nikdy totiž nevíte, kdy se na Vás někdo vyspí. Třeba konkurent, či nějaký úředník finančního úřadu? Fantazii se meze nekladou. Proto vždy zdůrazňuji, že finanční poradce má myslet na cíle klienta, i když to může být dražší cesta, než přes jiné produkty. Alespoň část kapitálu by měla jít přes výše vysvětlené IŽP, i když to není nízkonákladový produkt. Přeji pěkný den!

  Odpovědět

 • Milo

  10 června, 2007

  Dobrý den pane Hanzle!
  Jen jsem sem tak mezi praci nakouknul a… DĚKUJI! Lépe bych to asi ani nevysvětlil. A teď jdu opět pracovat. Hezký den!
  MH

 • Martin Drobný

  10 června, 2007

  Klobouk dolů, pane Hanzle – moc pěkně napsané a k věci. Po dlouhé době jsem si přečetl CELÝ Váš příspěvek 🙂

 • Milan

  11 června, 2007

  Pamatuji si, že před pěti lety mé skupině jeden školitel „prodával“ kapitálovku právě těmito argumenty. Před nováčky mi bylo poněkud stydno – finanční poradenství, aneb jak schovat peníze dlužníků před podvedenými věřiteli. Pane Hanzle, doufám že tohle nepoužíváte jako prodejní argument.

 • Pavel Hanzl

  12 června, 2007

  Milane, rozumím Vám. Jistě není bohulibé učit dlužníky, jak účinně ukrýt peníze před podvedenými věřiteli. Leč, Váš stud není na místě. Tento stát není hodný strýček a dlužníkem se snadno můžete stát i z chyby úředníka. Mohl bych vám vyprávět hotovou story o 15 let trvající a neodškodněné škodě ve výši 6,5 mil. CZK, ale to je už úplně jiný, vpravdě můj soukromý příběh. Jména, čísla, adresy… není nutno uvádět. Důležitá je zkušenost, kterou lze zobecnit. Proto je každý klient hoden informace, který produkt jej ochrání před potenciálními věřiteli.

 • Anonym

  12 června, 2007

  To je dost divný, ale asi máte klienty, co o takové informace stojí. Ode mne to nikdo nikdy nechtěl.

 • Josef Netušil

  10 června, 2007

  Jen dodatek ohledně OPF k vyčerpávající odpovědi pana Hanzla – pokud investujete do OPF s depozitářem v daňovém ráji, který nemá úmluvu s ČR nebo EU, pak Vám na tuto investici nepřijde žádná státní instituce, žádný orgán činný v trestním řízení, dokonce ani manželka 😉

  Odpovědět

 • Woody

  8 června, 2007

  No…opet lzete. Odkud mate tyto informace? Prestoze clovek ma pocit, ze tyto informace jsou snadno vyzjistitelne, tak nejsou. OVB tyto informace neposkytuje a i pro jednotliveho vedouciho je narocne si pro sebe takoveto statistiky o SVE skupine z portalu vydolovat. A uz vubec pro Vas neni mozne zjistit jaky podil ceho ma jiny LD, pokud vy jste BL.

  Jen odhaduji, ale 92 % to neni ani nahodou. Jednoproduktova portfolia jsou skutecne vyjimkou. Aniz bych se bavil o kvalite: Nejmene ze 75% pripadu je v portfoliu SS nebo PP nebo investice (netroufam si odhadovat pomer), a samozrejme casto i nekolika kombinace vyse uvedenych.

  A posledni, dam ruku do ohne za to, ze pokud jste z OVB, tak rozlozeni Vasi produkce neni takove jak pisete.

  Je vazne jednoduche zde placnout cisla, vypadajici jako pravdiva…pritom jsou zhola vymyslena.

  Jen ted ocekavam Vasi reakci, ze prave vy jste ten, ktery k temto informacim pristup ma a umi si je najit :-)))))

  Odpovědět

 • Anonym

  9 června, 2007

  Vážený pane, na portálu centrály se dá přehledně najít vše o svojí struktuře, podívat se na smlouvy, proplacenost ap.
  Pro informaci – těch 92% je opravdu pravdivá skutečnost, ale ještě lepší, a mnohem zásadnější, je proplacenost LD Lukeš – 58%.
  To jsou čísla od centrály. Pište a zpochybňujte to, ale jsou to fakta.
  Jak jsem se k těmto číslům dostal? Mám je ze setkání ředitelů OVB
  z poloviny tohoto týdne. Jsou skutečně pravdivá…

  Odpovědět

 • Pavel

  9 června, 2007

  Mám je ze setkání ředitelů OVB z poloviny tohoto týdne. Jsou skutečně pravdivá…

  To jsou čísla od centrály !!! Tak tomu fakt věřím …. bohužel sem neumím vložit aspoň 20 smějících se smajlíků

  Odpovědět

 • @

  9 června, 2007

  Proplacenost LD Lukeš 58%… a za jaképak období? Když máte ty „přesné“ informace ze setkání ředitelů… To Vám taky řekli ???

  Odpovědět

 • obeznámen se situací

  7 června, 2007

  Pravda je trošku někde jinde … Páni Borkovec a Lukeš lhali poslednich cca 6 měsíců kde mohli. Je smutné, že tito dva pánové, kteří sami sebe reprezentují jako vzdělané lidi, ani neví kde co a komu řekli. Co se týká porušování platných dohod o spolupráci, tak to bych nechal na starosti právníkům.

  Co se týká společnosti Partners for life, tak at prosím, z lidí, jako například mne, Vás co reagujete a jen házíte kanemím i z ostatních co věří takovýmhle „brakům“ , nedělali naprosté blbečky, že se jedná pouze o náhodu.

  Ostatně ono by stačilo si projít ostatní „zakladatele“ společnosti a sami zjistíte, že u valné většiny znich, je přebíhání, porušování dohod atd nějakým módním trendem.

  Však oni jim ty růžové brejličky jednou někdo srazí ….

  Odpovědět

 • Anonym

  7 června, 2007

  Musím Vás zklamat: Nejste obeznámen se situací ani s gramatikou našeho rodného jazyka.

  Odpovědět

 • Anonym

  7 června, 2007

  „Však oni jim ty růžové brejličky jednou někdo srazí ….“ Ale zatím se jim věci docela daří :-)))

  Odpovědět

 • RL

  8 června, 2007

  A dařit zcela jistě bude !!! pokud se budou držet v té super sestavě a toho co proklamují.

  Odpovědět

 • Dzegar

  10 června, 2007

  Dobry den dobry den.Proc je pojisteni pojistenim?Je-li pujcka pujckou!!!

  Odpovědět

 • Důvěrný pozorovatel

  10 června, 2007

  Kdo je ten špatný? Centrála OVB nebo pan Borkovec a pan Lukeš? Je hlavní příčina této situaci špatný postup a servis centrály OVB, nebo touha po absolutní moci, penězích a velkosti ega panů ředitelů, která je neunesitelná? Pláčí všichni nad jejich odchodem, nebo se všichni radují? Není v jednu chvíli spoustu náhod? Vznik Partners for life, otevření kauzy Helvag. Ideální chvíle pro argumenty a odchod?
  To ví jen pan Borkovec a Lukeš. A ostatní tápají a handrkují se v této diskuzi.

  Ale co víme všichni pan Borkovec a Lukeš LHALI a manipulovali kde se dalo a
  dejte si otázku – CHTĚLI BY JSTE S TAKOVÝM ČLOVĚKEM NĚCO MÍT?
  To má co dočinění s charakterem, lidstvým,důvěrou ale o tom asi tito pánové nic neví…..

  Odpovědět

 • @

  11 června, 2007

  Jak praví klasik: „Úspěch je neodpustitelný“. Těm ostatním zbývají pouze výkřiky do tmy podobné těmto… už jen poslední řádek vypovídá, jak je to s tím Vaším „lidstvím“, když to ani neumíte správně napsat 🙂

  Odpovědět

 • K.

  11 června, 2007

  Divím se, že OVB v tuhle chvíli prostě nedrží ústa a krok. Kdykoli se tady objeví pokus pošpinit Partners, dostane OVB takový záhlavec… Jako by to OVB nebyla schopna upřemýšlet :-))) Ochutnávka z projevu Frahnerta ovšem stojí za to!

  Odpovědět

 • BL

  11 června, 2007

  Je to k pousmání 🙂 Jsem si jist, že polovina OVB ví, kdo tohle napsal. A na centrále to vědí všichni. Stejné věty kolují po internetu v dopise, který nechala centrála napsat pro své struktury. A stejné věty slyšeli a četli poradci na Slovensku po odchodu pana Mullera. Je ještě někdo, ke komu nedoputovala do sloveštiny překládaná nahrávka Frahnerta vyhrožujícího partnerským společnostem, že v případě podpisu smlouvy s odpadlíky „okamžitě poletí z portfolia OVB“?

  Ještě postřeh – tři nejčtenější a zároveň nejdiskutovanější články na Investujeme.cz jsou o Partners.

  Odpovědět

 • Adam Tomášek

  11 června, 2007

  tak tu prelozenou nahravku bych prosil na mail 🙂

  Odpovědět

 • Anonym

  11 června, 2007

  Ke me jeste ne :o) Hodte to na edisk.cz, diky!

  Odpovědět

 • Anonym

  11 června, 2007

  http://www.edisk.cz/stahni/92650/ovb_sk.mp3_3.82MB.html

  Odpovědět

 • Anonym

  11 června, 2007

  No tak to je hodně slušný materiálek :-))))))) Ne, vážně: co na to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže? Nebo tohle vydírání může „jedničce na trhu“ projít?

  Odpovědět

 • Obeznámen se situací

  11 června, 2007

  Vážení, asi vám nic neříkají pojmy jako ochrana vlastních obchodních zájmů a především zájmů subjektů spolupracujících, v tomto případě finančních poradců OVB. Kdyby si chtěl pracovník vašeho autosalonu postavit stejný autosalon naproti přes ulici, asi byste také nejásali. Řekli byste svému dodavateli, že jeho vozy nebudete prodávat, pokud je bude on dodávat konkurenci, která se u vás vyučila. A budete se snažit, aby konkurence nedostala žádný z produktů který ve svém autosalonu nabízíte. Kdo nerozumí, ať se raději nepouští do podnikání. Takový je byznys.

  Odpovědět

 • Anonym

  11 června, 2007

  Vy umite pobavit. Ve stejne logice by se dalo napsat hodne usmevnych reakci, ale to prenecham ostatnim. Spis si myslim, ze ve vasem pripade by se mel majitel autosalonu zeptat sam sebe, proc platil toho zamestnance tak kralovsky, ze si mohl postavit vlastni autosalon a proc mu nechal kontakty na sve dodavatele a proc dodavatele nemaji problem spolupracovat s obema a mozna take proc vubec vzniklo slovo konkurence a neni tu jen monopol. Vite, vim, ze diskuze na tomto miste nemaji smysl, ale ta nahravka je skutecne jak ze spatne gangsterky. Proste zumpa.

  Odpovědět

 • Jitka

  11 června, 2007

  Žumpa je vážený pane, když někdo odejde z firmy a chce si založit svojí, i když ví že mu to smlouva nedovoluje nebo chce s know-how odejít do jiné firmy. Když se někdo takto chová ke své firmě, která ho vše naučila a umožnila mu kariéru, tak jak se asi chová ke svým klientům? Doufám že se tímto případem bude vážně zabývat AFIZ a že neumožní aby se podobné poškozování opakovalo.

  Odpovědět

 • Honza

  11 června, 2007

  Jitko,
  to jsou hrozné řeči co tu vedete. Máte všech 5 pohromadě? Nebo už jen modrý mozek??? Aneb vraťme se k nevolnictví. Jak jednou nastoupíte k OVB už nikdy nemůžete jinak!!????
  Jitko, proberte se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpovědět

 • eduard

  15 června, 2007

  Vážený pán Honza,
  odísť môžte, ale nie tak že ukradnete systém. Celé databázy klientov a spolupracovníkov. Takto hádam nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Skúste byť nejaký IT špičkový špecialista v DELL, či môžete robiť to isté v HP, ak Vás DELL vyškolí a zaučí a Vy sa rozhodnete bez vedomia DELL odísť do HP. Myslíte, že je to možné. Veď za prestupy sa „vonka“ platia obrovské milióny ak nie miliardy na naše peniaze. Odísť len tak a ešte nahovárať k prestupu iných. To si myslím, že nie je normálne.

 • Michal

  15 června, 2007

  Edo, vy jste si nechal nabulíkovat takové pitomé podobenství? :-))) Nevšiml jste si, že v OVB pracujete v poněkud jiném systému než je zaměstnanecký poměr v případě IT pracovníka DELL? Pokud by DELL měl síť OSVČ, kteří si sami vyhledávají klienty, spolupracovníky, ty si sami školí a sami jsou odpovědní za svoji práci, je to trochu jiné, co říkáte. Při odchodu z OVB nikdo nikdy „neukradl“ žádnou databázi klientů. Normálně začal využívat jinou servisní organizaci pro práci s klienty, kteří se vždy sami rozhodnou, kdo má být jejich poradcem.

 • insider

  11 června, 2007

  a to by mě zajímalo, jaké know how Vám dala centrála OVB nebo pan Frahnert, Gramlich, Gardavský? Nebo že by Vás školila osobně Martincová? Nebo jaké informace Vám tedy dávají, jaké metody učí, jaké zázemí poskytují? Co z toho Vám jako OSVČ pomáhá ve Vašem obchodu? Není to spíše naopak? Jméno nevydělává? Předražené produkty nevydělávají? Informace a ty tisíce analytiků na centrále, jak nás učili? Rychlost a chybovost tipování smluv? Rychlost vyplácení provizí? Co z toho Vám vydělává peníze? Co si ti Lukešovci tedy vlastně odnesli? Vzali si svoje know how a šli do firmy, kde mají pocit, že si jich budou vážit a dají jim možnost se realizovat.

  a smlouva nedovoluje? pokud vím, tak OVB nevyplatila provize a to nikomu a ještě to napsala do Eura a logicky se nemůže divit, že lidi dají výpověď a jdou vydělávat jinam. Dovedete si představit, že máte rodinu, nájmy, leasing a další závazky a najednou Vám nepřijde ani koruna, bez varování, netušíte nic a vy s tím počítáte. Toto bylo od OVB svinstvo, které odpovídá jedině jejich chování ke klientům poškozeným v Helvagu a ke svým nevolníkům tedy poradcům vůbec.

  Já jsem na tu nevolnickou smlouvu s OVB loni kašlal z vysoka. Konkureční doložka, ale hloupost. A nikdo mě nežaloval. a přál jsem si to. Když jsem ji uzavíral, tak jsem neměl ani tu nejmenší šanci vědět, která bije. TA SMLOUVA JE PROTI DOBRÝM MRAVŮM a jakákoliv žaloba by šla rozbít už na tomto nerovném vztahu vyplývajícím ze smlouvy, ale i z poskytovaných služeb centrálou a co si za to bere. Dříve nebo později zjistí i ostatní, že v OVB nejsou konkureceschopní, pokud chtějí dělat alespoň trochu kvalitní poradenství.

  Odpovědět

 • Anonym

  11 června, 2007

  Zase jeden ubožák – „najednou Vám nepřijde ani koruna, bez varování, atd.“ Peníze nepřišly jen těm, kteří se na odchodu podíleli a to plánovali už hodně, hodně dlouho (společnost byla podle obchodního rejstříku zapsána už v srpnu 2006). Nesnažte se tady teď navodit dojem, že je důvodem odchodu nevyplacení peněz. Ti, co o odchodu neměli potuchu (R-ka), tak podle dostupných zdrojů peníz dostali všechny.

 • Anonym

  11 června, 2007

  no tak tak to bohužel není. Já patřím mezi jedny R-kaře a peníze jsem nedostal, i když jsem nic neudělal…. a dost mě to namíchlo

 • Martin Drobný

  12 června, 2007

  ani náhodou, podle informací od lidí na pozici R1 – R3 v Lukešově LD, nikdo z nich peníze nedostal, zato všem přišlo od centrály psaníčko, jací že jsou hajzli, když chtějí utéct od hodné OVB…

 • Konkurent

  12 června, 2007

  Dle informací poskytnutých panem Gardavským – OVB nedalo lidem v ředitelství Radima Lukeše peníze a odstřihlo je od firemních mailů a databáze, bez níž nelze pokračovat v práci s klienty. Martin Gardavský zazmatkoval, udělal chybu. Možná k ní byl donucen německou centrálou. Možná se dokonce nechal chytit do pasti. Jeho postup byl ve skutečnosti tím nejhloupějším z možných. OVB ztratilo pozici, dalo lidem napůl rozhodnutým k odchodu záminku k čistému odchodu. Je to ještě o fous hloupější než vyhazov Jana Mullera na Slovensku. Je s podivem, že holding OVB není v době globální ekonomiky schopen analyzovat situaci na sousedních trzích. Skutečnost bude nejspíš taková, že ani v Německu nedisponuje OVB analytickým týmem, který by podobná rozhdnutí dokázal podložit argumenty.

 • Anonym

  12 června, 2007

  „analytickým týmem“ to jste mě pobavil…
  nejvíc mě štve, jak se vybarvil Gardavský. Vkládali jsme do něj všichni dost velké naděje – že by mohl něco změnit.. a prd.

 • Konkurent

  12 června, 2007

  Promiňte, ale v tom s vámi nesouhlasím. Martin Gardavský je na tom jako politici. Nemůžete se zlobit na Sobotku, že obhajuje ekonomické nesmysly. Gardavský je rozumný chlap, kteému Kolín hodil klacek pod nohy. Teď bude muset hloupé rozhodnutí obhajovat a navazovat na něj. Za to je placen. A změny? Jaké změny, kristova noho 🙂 Změny OVB neumí a nechce.

 • Anonym

  12 června, 2007

  Umřel bych smíchy, kdyby se teď ještě namíchnul Gardavský a odešel do Partners… :-))))

 • Anonym

  12 června, 2007

  Ve vší úctě k němu – co by tam jako dělal? 🙂

 • Anonym

  13 června, 2007

  Měl bys změnit dealera, málo ti to ředí.

 • Anonym

  12 června, 2007

  Sorry, ale žádné napůl. Ti lidé byli k odchodu rozhodnuti a dlouhodobě se k němu připravovali. Vše bylo jen hledáním ‚třetí cesty‘, samozřejmě velmi výhodné pro Partners.

 • Anonym

  12 června, 2007

  Mohu potvrdit, penize neprisly ani R1. Prisly jedne R2, ale pak se ukazalo ze to nebyly penize od OVB ale od financaku vratka dani. Castka byla podobna, tak se chvilku R2 zaradovala 🙂

 • Anonym

  13 června, 2007

  Zajímaly by mě ty dostupné zdroje…

 • Anonym

  13 června, 2007

  Zkuste se o tom osobně pobavit s kýmkoli z daného ředitelství. Přístup k informacím a provize byly zastaveny naráz a plošně. Centrála samozřejmě, jak jinak, svým lidem lže.

 • Adam OVB

  12 června, 2007

  Jitko k tomu jenom poznámku – ono to není jenom o tom že „někdo“ odešel s know-how založit si jinou firmu. Odchodu předcházela VELMI dlouhá doba a mnoho marných pokusů p. Lukeše, Borkovce, Muellera i dalších udělat v OVB ČR a SR nový a lepší systém (kontrola, způsob školení, noví partneři). Na všechny pokusy se OVB tvářila jakoby se nic nedělo. A protože pánům Lukešovi a Borkovcovi mozek tak úplně nezmodral (rozumějte-mají zájem na tom dělat opravdu dobře svoji práci) tak se rozhodli to udělat po svém. Žumpa je, když firma manipuluje vlastní lidi. Žumpa je když česká pobočka musí kvůli ničemu odvádět české peníze z provizí českých klientů do Německa aby z nich pak měla kulové. Žumpa je vydírat svoje lidit a vyhrožovat jim soudem, protože klient pro ně není jenom zdrojem provizí. Ano, to že na klientech těmhle poradcům záleží je asi zločin. A AFIZ místo postihování lidí co založí novou firmu bude spíš pátrat proč to vlastně udělali (protože něco je špatně v té staré firmě,ne ?) 🙂 HOWGH

  Odpovědět

 • Jitka

  12 června, 2007

  Tak teď jste si naběhl — chtěli změnit OVB? Haha. Oni chtěli jen víc a víc! Ptám se -kdo má takový přístup, jak pak asi přistupuje ke klientovi? Zamyslete se nad tím, vážení. Také by mi zajímalo jak jste se dostali k té nahrávce pana M. Franerta. Také podvodem, samozřejmě! Pan Frahnert na té nahrávce řekl velice dobře a jasně: Partnerské společnosti nejsou blázni, aby si kvůli pár dobrodruhům nechaly vypovědět smlouvu od nejúspěšnější firmy v celé Evropě! V následujících týdnech se uvidí, kdo se bude smát.

 • Jan Gregar

  12 června, 2007

  Nejen od nejúspěšnější firmy v celé Evropě, ale na celé zeměkouli a v celé galaxii!!! Nic proti OVB, rád na ni vzpomínám a mám tam spoustu kamarádů, kteří dělají kvalitní poradenství, ale Vaše klienty zajímáte Vy jako OSVČ a takové ty kecy, že je někdo nejlepší, slyší několikrát do roka od všech pojišťováků, kteří k nim chodí kromě nás. Protože všichni jsou v něčem nejlepší:-) Jen tak mimochodem, minimálně polovina klientů do půl roku stejně zapomene, z jaké jste firmy, ale pamatují si Vás jako svoji poradkyni, která jim dobře poradila.

 • Adam OVB

  12 června, 2007

  Kdyz se tak PTÁTE – neváhejte, napište na email podte si to zjistit sama 🙂 Domluvíme se kdy a kde si můžete přijít očíhnout jak to chodí. Uvidíme kdo obíral (obírá) klienta ve svůj prospěch a kdo zase ne. Ale automaticky předpokládám že „není čas na takové věci, plané řeči, tohle známe atp.“ Prostě zase někdo z těch co jenom kalí vodu a filtruje si vztek.

 • R3

  20 června, 2007

  Vážená paní,
  Vaše příspěvky pomalu hraničí s fanatizmem. Je to jako by jste měla před očima modrobílé logo OVB a nic jiného neviděla!
  OVB je možná nejúspěšnější v ČR, ale v Evropě nikoliv!!!
  Snažte se získávat informace také někde jinde než na centrále a možná pochopíte!

 • MM

  11 června, 2007

  Těm už prošly takové věci……Tak proč ne tohle…:)

  Odpovědět

 • Anonym

  11 června, 2007

  Vážený pane BL, z vašeho „podpisu“ vyvozuji, že jste donedávna byl v OVB. Buďte si jistý že jste jako finanční poradce právě skončil. S firmou, do které odcházíte podepíše smlouvu možná nějaká okrajová firmička, kterou OVB ani do nabídky nechtělo. V ČR je potvrzeno, že s vámi nepodepíše smlouvu např. Generali, Česká poj., SFM a další. A mám pro vás špatnou zprávu – až vám to dojde, zpátky vás už nikdo nevezme!

  Odpovědět

 • Anonym

  11 června, 2007

  No, vzhledem k tomu jake firmy uz Partners podepsane maji, tak nemam strach ze by slo o okrajove instituce. A valna vetsina z nich partnerem OVB je. Je mi lito, banky a pojistovny jsou velci hraci, a ac si to malokdo chce pripustit, OVB neni pro ne takovy obr, aby se kuli tomu nechali vydirat a celili riziku zaloby na ochranu hospodarske souteze.

  A co se tyce Generali, tak ta se ve sve domene IZP za posledni 3 roky zmohla na jedine, a to neustale zvysovat provize.

  Skutecne strach nemam…

  Odpovědět

 • @

  11 června, 2007

  Vtipálek…. Všichni touží po SFM, to rozhodně 🙂 Není nad to, když je mezi fondem, poradcem a klientem ještě jedna společnost, která si výrazně přirazí na poplatcích…

  A co se týká České pojišťovny, pokud se nemýlím, tak jediný produkt, který se v České pojišťovně za určitých podmínek dá psát je Profi Invest. A kdopak inicioval jeho vznik?? Nebyla to náhodou Lukešova struktura? Je pravda, že do jeho dealování se pustili především „dealeři“ (to nemá být pomluva, ale označení poradce centrálou:-)) od Petra Křena, kteří přes něj i investují…. Dřív to dělali rovnou do podílových fondů Conseq, teď jim to jejich investiční guruové vysvětlili jinak. Přes investičko je tam přece větší provize a když k tomu dají i vyšší pojistnou částku tak je to i s provizním bonusem:)

  A co se týče Generali, tak pokud se nemýlím, tím, kdo rozjel produkci Generali byla opět Lukešova struktura, která pak Tesařovi z Generali pomohla navázat kontakt s Mullerem a tak se Generali prosadila i na Slovensku.

  Chci opravdu vidět, jak si výše zmíněné společnosti budou dlouho šlapat po štěstí a přicházet dlouhodobě o obchody. Přátelství pana Frahnerta se zahraničními vedeními bude asi těžko odolávat prokazatelnému poklesu produkce… Už pan Smith tomu říkal neviditelná ruka trhu….

  Odpovědět

 • Martin Drobný

  11 června, 2007

  To je brutální. Neměl by někdo dát podnět ÚHOS?

  Odpovědět

 • @

  11 června, 2007

  A to jste neslyšel všechno. Výživný je i následný proslov pana Kempchena, kterého jsem vždy měl fakt za osobnost. Tak přicházejí poradci nejen OVB o iluze….

  Odpovědět

 • Anonym

  11 června, 2007

  aha, takže to po Frahnertovi je Kempchen? Jak tam říká, že už ho téma Muller nebaví, takže o něm nebude mluvit, a pak mluví půl hodiny o Mullerovi, jako před ním hodinu Frahnert :-))))))

  Odpovědět

 • Anonym

  13 června, 2007

  Veľmi rada by som si vypočula celú nahrávku, ak je to možné……
  Celkom by mi stačila len čistá nemecká verzia, no ak bude aj s prekladom – nepohrdnem.

  Odpovědět

 • Adam Tomášek

  11 června, 2007

  Takze pokud tu nahravku dobre chapu, tak zadna konkurencni firma nez je OVB nesmi mit v portfoliu firmu, kterou zastupuje OVB 😀 Se divim, ze vetsina spolecnosti ma kolikrat vice partneru nez OVB. Neda se toto nahodou regulovat antimonopolnim uradem?Tzn. ze partners nebudou mit zadne zastoupeni? To je trosku blbost ne? Kdyby vsechny ostatni firmy udelaly to stejne proti OVB, tak nevim jak dlouho by tady byla. Co ja jsem v OVB zazil, tak se psalo hlavne Generali. Ale diky za tu mp3, musim to poslechnout znovu

  Odpovědět

 • BL

  11 června, 2007

  Nechápete to. Pan Frahnert jen popisuje ofaubákům, jak OVB zatočí s každým, kdo by chtěl jít svou cestou. Co má taky v takové situaci říkat. Blafuje, samozřejmě. Ke mně se od slovenských kolegů dostala nahrávka podstatně obsáhlejší, asi hodina a půl na CD. Není o co stát, stále dokola to samé.

  Odpovědět

 • Anonym

  11 června, 2007

  no prijde mi to skutecne za hranici etiky a navic bych to tipoval minimalne na nekalou obchodni soutez. Tyhle praktiky se mi hnusi at uz jde o jakykoliv obor. Vydirani a vyhrozovani jsou praktiky luzy.

  Odpovědět

 • insider

  11 června, 2007

  a vždyť to je přesně to, co OVB dělá a umí – místo servisu a služeb spolupracovníkům, IT, místo informací, školení, místo kvalitnějších produktů, spravedlivějšího dělení plateb od partnerů (provizí, následných i těch bokem) – jen vyhrožování a chování se „k těm dealerům“ jako k otrokům. Pro Němce je Česko jen dojnou krávou. Jsem rád, že jsem dnes ve Fincentru, protože zde se chovají aspoň slušně a uvědomují si, že jde o rovnocenný vztah dvou samostatně podnikajících partnerů. Vždy jsem se ptal, co vlastně pro mě centrála OVB dělá? … odpověď je snadná. Nic a bere za to mnoho peněz a stejné to bylo s mým LD.

  a když se podívám na vlastníky Partners, tak myslím, že OVB tentokrát narazí. Nejde jen o nějaké síťaře, ale o lidi, kteří mají kontakty i zkušenosti a pokud k nim přejde jen polovina lidí od Lukeše, tak budou i dostatečně velcí. A upozornění úřadu či přímo žalobu soudům na jednání OVB či některých finančních institucí bych dal hned a doufám, že to Partners udělají, protože takto odporně se prostě nepodniká.

  Odpovědět

 • Michal

  12 června, 2007

  Zajímalo by mě, jaká firma má více partnerů než OVB?
  Díky Michal

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  12 června, 2007

  Prakticky všechny 🙂

  Odpovědět

 • Adam Holý

  12 června, 2007

  Jen tak mimochodem kolik partnerů má OVB? 30, 40, 50 (to už jsou téměř všechny).

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  12 června, 2007

  Hm tak začněte počítat, kolik máme SS – kolik jich má OVB, kolik máme PF – kolik jich má OVB, kolik máme pojišťoven……

  Odpovědět

 • Jan Gregar

  12 června, 2007

  30, 40, 50? Tak to mi za ty dva roky asi něco uniklo…… :-))))))))

  Odpovědět

 • Anonym

  12 června, 2007

  Proč? Kolik jich máte?

  Odpovědět

 • Anonym

  12 června, 2007

  http://www.ovb.cz/pick.asp?doc=F55593B5-022F-468A-9F0D-3BB262158B02

  Odpovědět

 • Gabo

  14 června, 2007

  Tak pocitejme:
  Banky:

  OVB:
  Raiffeisen Bank (alfa omega)
  Wuestenrot (nic moc obrat)
  Volksbank (obrat od OVB temer nulovy)
  HVB (obrat od OVB velmi maly)
  Hypotecni banka (mamut pro ktereho OVB pise jen zlomecek jeho obratu)

  Zbytek trhu:
  GE Money
  Zivnobanka
  Komercni banka
  Bawag
  CSOB (operuje HB, ale CSOB ma mnohem sirsi portfolio)

  Pojistovny:
  Generali
  Ceska Poj.
  Axa
  Kooperativa
  CSOB (skoro se nepise)
  CPP (obrat takrka nulovy)
  Allianz (skoro se nepise)
  ING (kupodivu-se skoro nepise)

  Zbytek trhu:
  pojistovna KB
  pojistovna CS
  Aviva
  …avsak Allianz, ING ani CPP nelze pocitat za realne partnery 🙂

  Stavebni sporitelny:
  CMSS
  Wuestenrot
  SS RB

  Zbytek trhu:
  Hypo SS
  SS KB
  SS CS

  Investicni spolecnosti ani nepocitam 🙂

  Pocital jsem to z hlavi, jestli neco chybi odpustte.

  Jen jsem chtel naznacit ze OVB ma maximalne 1/2 partneru z celkoveho poctu moznych…a to tak z polovinou z te poloviny (tedy 1/4) spolupracuje na bodu mrazu.

  Problem je v tom, ze OVB chce velke provize. Velke provize daji partneri za velky obrat. A velky obrat OVB napise pouze v uzkem aktivnim portfoliu (mysleno pro maly pocet spolecnosti kterym realne dela obrat). Kdyby aspon tech mega obratu pro Generali a CPoj vyuzila z poloviny ve prospech klientu…ale ne…hlavne zvysovat a zvysovat provize…Za 2 roky co jsem byl v OVB se provize napr. od Generali zvysily presne dvojnasobne…to je k fakt hnus velebnosti, jak uz tu nekdo napsal.

  Podivame-li se do portfolia ostatnich poradenskych firem, drtivou vetsinou najdeme vetsi sortiment 🙂

  OVB je jen nafouknuta bublina, ted to vim…ale dlouho jsem v ni lital.

  Odpovědět

 • Agent

  11 června, 2007

  Vážený Důvěrný pozorovateli. Ptáte se kdo je ten špatný. (Námitka! Sugestivní otázka!) Správně by měla otázka znít: Kdo je ten hloupý. OVB se teď staví do role ublíženého, obelhaného, dobrotivého Shreka. Ve skutečnosti OVB odmítla nabízenou pravačku, ve které odcházející nabízeli odstupné a dohodu o neútočení (čerpám jen a pouze z prohlášení pana Gardavského a paní Gellové, tvrzení druhé strany pro zachování objejktivity ignoruji). O tom, že je to hloupé jistě nepochybuje ani pan Gardavský. OVB v ČR to neprospěje. Ale vysvětlujte to v Německu, že. Lukešovi, Borkovcovi a firmě Partners tím OVB zajistila královskou publicitu. Veřejnost zná OVB skoro pouze v negativních souvislostech, takže jakákoli snaha o očernění se otočí ve prospěch Partners. Špatný není ten ani ten, oba hájí své zájmy jak umí. A kdo je ten hloupý?

  Odpovědět

 • Lukáš

  12 června, 2007

  Vy budete asi jeden ze zaslepených, slabých a nyní značně zakomplexovaných takypodnikatelů, který toho v OVB nikam nedosáhne. Kdyby jste znal tyto výše jmenované osobně, nemohl byste psát takové plivance na jejich adresu. Vraťte se ke svému koníčku v ZFP a vynechejte prosím příště diskuse, kterým nerozumíte. Good luck

  Odpovědět

 • Anonym

  12 června, 2007

  Vážení, tak tento odkaz stojí za to: http://www.edisk.cz/stahni/92650/ovb_sk.mp3_3.82MB.html
  Je to Gramlich nebo Frahnert?

  Odpovědět

 • Anonym

  12 června, 2007

  No to je neuvěřitelné. „My jsme partnerské společnosti postavili podle starého pravidla před rozhodnutí…“ Omlouvám se, ale napadá mne při poslechu toho záznamu jediné slovo: HNUS. Dobře, že to tady někdo provětrá.

  Odpovědět

 • Anonym

  12 června, 2007

  Jestli ve vás tento celkem neškodný úryvek (partnerské společnosti se ve skutečnosti vydírat nenechaly) vyvolal negativní emoce, měl byste slyšet celé vystoupení. Pasáž věnovaná Helvagu by vám určitě zvedla náladu.

  Odpovědět

 • Martin Drobný

  12 června, 2007

  je někde k dispozici celý záznam? slyšel jsem ten úryvek a byl jsem docela v šoku

  Odpovědět

 • Anonym

  12 června, 2007

  Ono je docela jedno, co zaznělo za horama na Slovensku. To co se děje v těchto dnech v ČR je mnohem silnější kafe než celý Frahnertův proslov. OVB si zadělává na skandál srovnatelný s Helvagem.

  Odpovědět

 • @

  13 června, 2007

  A co na to AFIZ. Pokud nemá svázené ruce případnými finančními příspěvky OVB, tak by měla reagovat, neboť ze strany OVB může jít o zjevné porušování zájmů ostatních členů AFIZu. A nejen těchto. V neposlední řadě vynucená exkluzivita ve prospěch OVB u některých významných hráčů finančního a pojišťovacího trhu by měla zajímat i jiné orgány, které mohou v případě potvrzení takovéhoto jednání ukládat sankce. Jak vidno, staré rozhodnutí ( nevím zda bylo uplatňováno od doby vstupu OVB na český a slovenský trh, nebo později ) výstižně dokresluje OVB jako celek.

  Odpovědět

 • Iva

  13 června, 2007

  Ač zde běži diskuse o něčem trošku jiném, chtěla bych se zeptat diskutujících OVBáků(ať současných, či bývalých). Co říkáte na kauzu Helvag a postoj vedení OVB a jejího právního zastoupení?Byli jste seznámeni s tím, jak se Vaše vedení zachovalo a chová k lidem, kteří mu dali důvěru?Je tu zmínka o nějaké nahrávce, kde se hovořilo o Helvagu. Mohl by mi,prosím, někdo sdělit, o čem se hovořilo?

  Odpovědět

 • xxx

  13 června, 2007

  ani to nechtějte vědět. strašný řeči, hlouposti a příklady, proč nemohou přiznat chybu a jen by Vás to rozzuřilo. tak nekažte si den.

  Odpovědět

 • Anonym

  13 června, 2007

  Jen pro představu – Frahnert vzpomíná, jak jednou přišel za poradcem v Německu Turek s kvérem a chtěl od něj náhradu za úložku do zkrachovalé banky nebo kam, kterou doporučila a zprostředkovala OVB. OVB povolily nervy a toho Turka odškodnilo. Následně tento příklad vyměknutí použili právníci poškozených klientů jako důkaz, že OVB nese spoluodpovědnost za zmizelé prachy. Takovou hloupost podruhé neuděláme, to je snad jasné, hřímá na nahrávce herr Frahnert…

  Odpovědět

 • BL

  13 června, 2007

  Zajímavá je pasáž o tom, jak zjistili, že se Muller chystá k odchodu – pletu se, nebo tam Frahnert opravdu říká, že čtou poradcům jejich maily?

  Odpovědět

 • Kyber Swat

  13 června, 2007

  Jen pro informaci, když vám nikomu nedá spát OVB…. Ztrácíte tady čas, Partners jsou vyřízení. Raifesenka, Česká spořitelna, Conseq a desítka dalších hlavních firem oznámila že s nimi nebude spolupracovat. Sami BEZ NÁTLAKU, o kterém tady bájíte, pochopili že OVB a Fincentrum jsou pro ně do budoucna nejdůležitější distribuční partneři. Velká bublina splaskla, vážení…

  Odpovědět

 • Anonym

  13 června, 2007

  No hurá. Špatná věc se podařila, hrubá síla zvítězila 🙂

  Nebude náhodou reálné odmítnutí spolupráce větším počtem partnerů tím posledním kouskem do skládačky, která naplní skutkovou podstatu toho, co nás při poslechu Frahnerta nejčastěji napadá?

  Odpovědět

 • Anonym

  13 června, 2007

  „OVB a Fincentrum“ říkáte? V tom případě by mě zajímalo jestli se česká a slovenská OVB po fúzi přejmenuje na Fincentrum (zbavili by se beďara jménem Helvag, ale je to nepravděpodobné řešení), nebo se Fincentrum zanoří do OVB (nejpravděpodobnější), nebo jestli bude Fincentrum jen dceřinkou (jednu takovou už mají).

 • Potok

  13 června, 2007

  Vážení, toto je dezinformace vypuštěná možná centrálou OVB, která se snaží vypadat silnější než je. Nebo možná Fincentrem, které mapuje situaci a čeká na nabídku. Nebo Partners, kteří si z obou dělají dobrý den.

  Bohužel fámě nahrálo nešťastné ohlášení článku o hypotetické fúzi OVB a Fincentra panem Traxlerem a ještě nešťastnější fakt, že ten článek na webu Fincentra nevyšel, ale berte to s rezervou.

 • Anonym

  13 června, 2007

  …anebo někým, koho jste nejmenoval – z jaké že jste firmy? A nebo to taky může být pravda, kterou teď kamuflujete. To je ale bordel 🙂

 • Martin Nejedlý, Fincentrum

  13 června, 2007

  To jsou ale blbosti. Fincentrum na žádné finanční instituce netlačí, nemáme to zapotřebí. Ještě větší blbost je, že je Fincentrum na prodej. Chápu, že se tato myšlenka konkurenci hodí do krámu, aby fanatizovala svoje poradce, ale zkrátka to není pravda. Bezhlavá propaganda holt občas padá na úrodnou půdu. Jestli tomu někdo věří, přijďte mi to říct do kanceláře – IBC, Pobřežní 3, Praha 8, vedle Hiltonu. Rád vás osobně vyvedu z omylu, nebo vám klidně slíbím, že dostanete 100 % prodejní ceny 🙂

 • BL

  14 června, 2007

  „Slíbím“? Sory, ale podepíšete mi to za přítomnosti notáře, pane Nejedlý? 🙂 V tom případě se s vámi rád znovu sejdu a o našem kontraktu budu informovat zde na webu.

 • Martin Nejedlý

  14 června, 2007

  Bez problému, přijďte.

 • Martin Bouček

  13 června, 2007

  Pane Potoku, závěr doušky pana Traxlera byl vtip. Už vidím ty freneticky rozsvícené oči, jak šíří svatou pravdu dál a dál – protože nepochopily legraci. 🙂 Neměl vyjít žádný další článek, bylo to naznačení dalšího dílu seriálu (v intencích autorova crazy nápadu) ze života finančních poradců! :-)))

 • Jan Traxler

  13 června, 2007

  Slo o posledni vetu, ktera mela za cil trochu odlehcit napjatou situaci v diskuzich o OVB a Partners. A kdyz se podivate, je tam tento smajlik ;-))) … z cehoz lze odvodit, ze to bylo opravdu pouze pro odlehceni. Jinak receno, zadny takovy clanek vyjit nemel. A i kdyby ano, tak o takove veci bych psal az po oficialnim zverejneni. 😉 Nejsem novinar, ale investicni poradce. :-))

 • Anonym

  13 června, 2007

  „a desítka dalších hlavních firem oznámila že s nimi nebude spolupracovat“: A kde jste prosím to oznámení slyšel? Že by někde na „školení“ od vašeho vedoucího?

  Odpovědět

 • Anonym

  13 června, 2007

  Kyber Swat? Vás už jsem tady viděl, člověče. Myslím, že jste právě propálil něco, co se vědět nemělo. Nebude z toho nějaký malér, Kyber Swate? Něco jako kartelová dohoda, znemožňující konkurenci svobodné podnikání? 🙂

  Odpovědět

 • Anonym

  13 června, 2007

  Pařez zůstane pařezem a vůl volem. Vy jste ještě nepochopil, že žádný strom neroste
  do nebe, tím spíš ne baskeťák, a že pojišťovny, banky a podobné nemají rádi změny?
  V OVB je jistota, co v Partners…?

 • Adam Tomášek

  13 června, 2007

  V OVB je jistota?Mozna Evropska, ale jestli zrovna v CR tim bych se moc neohanel, kolik lidi uz uteklo napr do fincentra nebo ted do partners?A partners ma urcite vetsi potencial nez OVB.Tod muj nazor.Partneri jsou zatim omezeni,ale to co vyjednali Partners za 2 tydny, OVB vyjednavalo roky.Je zajimave jak nejdrive vedlo OVB spor s fincentrem, ted s Partners, no velmi zajimave.Jsem sam zvedavy jak to dopadne,ale asi je brzo delat nejake zavery.

 • Anonym

  13 června, 2007

  Fincentrum se stále krčí při zemi a Partners ještě nic nepředvedli. Vy víte kolik těch lidí vlastně uteklo a jací? A jak to ovlivnilo obrat OVB (myslím netto). Řadu jich znám osobně a minimálně půlka propadla. Všude je chleba o dvou kůrkách. Na Fincentru se již projevilo a Partners to čeká, že je třeba silné kapitálové a technické zázemí aby fungovaly provize, jinak se jim na to vykašlou a půjdou dál. Na to budou potřebovat zaměstnance, OVB je nemá „srovnané“ dodneška, i když některým dochází kdo a co je živí a jsme u omílané sprovizovanosti. SW na kontrolu smluv a kvalitu poradenství je k smíchu stejně jako jeho patron J.M.

 • Anonym

  13 června, 2007

  Jo, k smíchu jsou i pánové R.L., P.B., P.K., T.P. a taky dáma K.P., viďte :-)))

  A vy víte, jak to ovlivnilo netto obrat OVB? To brzo. Do konce minulého měsíce odevzdávali všichni produkci do OVB. A jací? No to už budou mít možnost ukázat v Partners. Nehte je být a běžte pracovat 🙂

 • Anonym

  13 června, 2007

  …aneb retail si rozvracet nedáme 🙂

 • partner

  21 června, 2007

  Stejně jako je jistota zaměstnání, že?
  Navíc s kým komunikují partneři?Přesněji přes koho……..Přes nadutého Němce?Ani nápad, tomu sou Češi ukradený…….jestli budou mít nižší poplatky je vůbec nezajímá.Zajímá to čecha na úrovni s jistým cílem.A kdo má úspěch , má pravdu. Kdo povznese finanční poradenství na úroveň špičkového profesionálního jobu, tomu čest a sláva.

 • zítřek může přijít

  14 června, 2007

  Es kommt der tag, kdy udržení své vlastní pověsti a dodržování pravidel trhu převáží nad vidinou počtu prodaných produktů. Myslím, že by měl někdo oslovit hlavní firmy na trhu s otázkou, zda je tvrzení OVB pravdivé. Dále zda skutečně oznámily, že s některými konkretními subjekty spolupracovat nebudou, včetně důvodů nespolupráce.

  Odpovědět

 • patrner

  21 června, 2007

  hahááá, to je směšný . To je jako by se velký distributor automobilů zasekl …….. Ale my jsme řekli NE! Nechceme nadále zisk ze všech poboček které máme v každém městě, stačí nám zisk z každého druhého města……..
  Chlape proberte se, jste v kapitalizmu. Každý chce zisk, jen potřebuje mít ověřené výsledky. A vsaďte se, že po měsíci to uvidí,jak že ti Partners jedou. Mimochodem ze špiček jste vyzdvihl pouze tři partnery……….celkem slabota ,více jich neznáte? Nestačí jen číst noviny…………
  s RB se již spolupracuje, divné,že?

  Odpovědět

 • Iva

  13 června, 2007

  Díky za odpověď,
  moc bych si přála, aby v OVB zvítězil rozum a morálka.Je škoda, že veřejnost nebyla pořádně informována o tom, co se tady děje. Jak je možné v právním státě podnikat a podvádět.Jak je možné, že případ byl odložen a vyšetřovatal okamžitě po odložení opustil místo u policie?Jak je možné podat trestní oznámení na člověka, který pouze popíše jednání OVB s klienty bankovním institucím. Když OVB neudělalo nic špatného, proč toto trestní oznámení?…

  Odpovědět

 • BL

  12 června, 2007

  Je to Frahnert, na originálním záznamu je ještě Kempchen. Člověk by čekal , že budou opatrněji volit slova. Možná příště… nebo prošacujou před poradou ředitele, jestli někdo nemá diktafon 🙂

  Odpovědět

 • Adam OVB

  12 června, 2007

  Tak to je hnus velebnosti. Je nekde prepis celeho toho seminare? At je nam z toho jeste vic na bliti? HNUS

  Odpovědět

 • BL

  12 června, 2007

  Celý záznam mají údajně už měsíc příslušné úřady. Já to slyšel a problém bude v jedné zásadní věci – ono se to nedá poslouchat. Hodina a půl v tomhle stylu, o Helvagu, o tom, jak každý, kdo odešel z OVB a chtěl skusit vlastní byznys, skončil jako somrák u Balatonu…:-) Můžu zkusit dostat to z CD na web, ale prosím dobrodince, co tam dal první úryvek, jestli by mi dal nějaký návod…

  Odpovědět

 • Martin Drobný

  13 června, 2007

  na edisk.cz se vejde jen 250 MB, bude to stačit? jinak postup je jednoduchý, jen je třeba si vytovřit na http://www.edisk.cz účet (zdarma) a pak po přihlášení jednoduše nahrát soubor/y

  Odpovědět

 • Anonym

  13 června, 2007

  Je to zvláštní – Franhnert tímto jako by chtěl vystavit na odiv „sílu“ OVB, přitom jasně ukazuje, jak je firma najistá a slabá. Musí používat nemorální a nezákonné donucovací prostředky k udržení struktur ve firmě.

  Odpovědět

 • Fr. Toman

  15 června, 2007

  Vážený pane BL, mužete mi prosím poslat odkaz kde bych si mohl poslechnout větší část proslovu od PUPKÁČE z Kolína nad Rýnem. Děkuji za Vaši odpověď.

  Odpovědět

 • Helvag

  21 června, 2007

  Vážený pane BL, velmi bych prosila o zaslání kontaktu na Vás na helvag@seznam.cz, Potřebujeme informace o vystoupení Frahnerta, mohlo by nám to pomoci při usvědčování OVB z jejich praktik. Nebo to celé nějak zveřejněte, ať je to přístupné.
  Děkuji předem.

  Odpovědět

 • Anonym

  13 června, 2007

  Veľmi rada by som si vypočula celú tú nahrávku……
  Celkom by mi stačilo, ak by bola len v nemčine, no ak bude aj s prekladom – nepohrdnem. Vďaka.

  Odpovědět

 • john down

  15 června, 2007

  mohli by ste tu nahravku ulozit niekde na server este raz? dakujem je zmazana

  Odpovědět

 • upload

  15 června, 2007

  ale neni smazaná, musíte počkat pár sekund, až naběhne okenko, do něj vložit kod, co se vám tam zobrazuje a je to 🙂

  Odpovědět

 • helvag

  14 června, 2007

  Vážení, také se přimlouvám za zveřejnění celé nahrávky. Držitele CD prosím o zaslání svého kontaktu na helvag@seznam.cz, chceme Vás oslovit, jeho kopii rádi zaplatíme. Možná tím pomůžete mnoha lidem. Předem děkuji.

  Odpovědět

 • Eduard

  15 června, 2007

  Vážený pán Honza,
  odísť môžte, ale nie tak, že ukradnete systém. Celé databázy klientov a spolupracovníkov. Takto hádam nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Skúste byť nejaký IT špičkový špecialista v DELL, či môžete robiť to isté v HP, ak Vás DELL vyškolí a zaučí a Vy sa rozhodnete bez vedomia DELL odísť do HP. Myslíte, že je to možné? Veď za prestupy sa „vonka“ platia obrovské milióny ak nie miliardy na naše peniaze. Odísť len tak a ešte nahovárať k prestupu iných. To si myslím, že nie je normálne.

  Odpovědět

 • Michal

  15 června, 2007

  Edo, vy jste si nechal nabulíkovat takové pitomé podobenství? :-))) Nevšiml jste si, že v OVB pracujete v poněkud jiném systému než je zaměstnanecký poměr v případě IT pracovníka DELL? Pokud by DELL měl síť OSVČ, kteří si sami vyhledávají klienty, spolupracovníky, ty si sami školí a sami jsou odpovědní za svoji práci, je to trochu jiné, co říkáte. Při odchodu z OVB nikdo nikdy „neukradl“ žádnou databázi klientů. Normálně začal využívat jinou servisní organizaci pro práci s klienty, kteří se vždy sami rozhodnou, kdo má být jejich poradcem.

  PS: když opakovaně vkládáte totéž, měl byste třeba změnit začátek, tady žádnému Honzovi neodpovídáte:-)

  Odpovědět

 • Eduard

  15 června, 2007

  Michal, nikto mi nič „nebulíkal“ do hlavy. To prirovnanie ma napadlo v tej súvislosti Honza na Jitku. Máte pravdu, že môj príklad je „za vlasy pritiahnutý“. No s tou databázou je to pravda. Moji 2 klienti už boli kontaktovaný ľudmi od Mullera a jeden spolupracovník. Na Slovensku za tento prešlap boli prepustený 3 zamestnanci z toho jeden top manažér. Tých skúsenosti od iných štruktúr je veľké množstvo. Sám som bol svedkom rozhovoru na tému „prestupy“ dvoch devčiat v kaviarni, ktoré sedeli 1 a pol metra odomňa.

  Odpovědět

 • Michal

  15 června, 2007

  No vidíte, a mým klientům po mém odchodu z OVB telefonují druholigoví poradci z OVB a tvrdí jim, že jsem byl vyhozen pro podvody a že jsou teď v jejich péči, i když jim poslali dopis, že chtějí zůstat v mé púéči. Podle mého právníka by z toho šla vytřískat pořádná pokuta pro OVB.

  Vypadá to, že jste rozumný chlap, když uznáváte, že ten příklad nebyl úplně správný. Zkuste se tedy na věc podívat objektivně. Když odejdu a budu dál pracovat se svými klienty, je to přece ok, pokud s tím klienti souhlasí. K databázi klientů jiných poradců OVB přeci přístup nemám. Nikdo ho nemá, krom centrály. Taková databáze se ukradnout nedá.

  Za třetí, spolupracovníci. OVB je nevychovalo, nezískalo, nevyškolilo. Nemá právo dělat si „nárok“. Pokud dokázal řídící pracovník své lidi přivést do dirmy a pokud oni s ním chtějí jít jinam, je to zcela přirozené.

  Právě vámi popsaný pohled na věc mě nutí k závěru, že lidé z OVB pouze nemají dostatek informací, aby dokázali objektivně zhodnotit svoji situaci.

  Odpovědět

 • Michal

  15 června, 2007

  Ještě dodám, že já jsem opravdu odešel se svým řídícím pracovníkem v roce 2005. OVB náš odchod nikdy neřešilo, ale zvažuji, že to budu řešit já. Dva moji klienti si na mobil nahráli tvrzení poradce OVB. Prvnímu tvrdili, že jsem byl vyhozen pro ty podvody, druhému, že už nedělám poradce. Co byste dělal na mém místě?

  Odpovědět

 • BL

  15 června, 2007

  Opravdu si neumím představit, jak by chtěla OVB navazovat na práci s klienty poradců, co odcházejí. Představte si, že máte svého zubaře, s nímž jste spokojen. Ten přesídlí do ordinace ve vedlejší poliklinice, a ředitelství té první vám sdělí, že jste jejich klientem a máte chodit k jinému zubaři. Psaní dopisů klientům a tvrzení, že jejich poradce je darebák, ve výsledku poškodí hlavně OVB.

  Odpovědět

 • Eduard

  15 června, 2007

  Vôbec to nie je fé zo strany tých poradcov. Možno, že takú informáciu dostali.
  Že sa nedá zobrať databáza? Akoby nie. Keď Vám to uvolní top manažér centrály, tak to predsa ide, či nie? Toto som mal na mysli. To sa udialo na Slovensku.

  Odpovědět

 • Anonym

  15 června, 2007

  Ale to je blbost. Nikdo takovou databázi nepotřebuje a nechce. Klientů je všude kolem vás dost. Proč kvůli problematické databázi porušovat zákon. Pochopte, že centrály a nadřízení vám budou sdělovat takovéto informace, aby vás náhodou nenapadlo pomyslet na spolupráci s odpadlíky. V Česku například centrála avedoucí tvrdí, že OVB zablokovala maily a přístupová hesla do systému a zastavila provize „jen části spolupracovníků“, kteří aktivně připravovali odchod. Běžní poradci prý své peníze dostali. Přitom i ti nejvyšší do poslední chvíle jen uvažovali o možnost změny ve svém profesním životě. Peníze nemá nikdo, centrála posílá vyděračské dopisy, že provize vyplatí, pokud bývalý spolupracovník stáhne odstoupení od smlouvy a podepíše, že do roku 2008 zůstane v OVB. Bude z toho opět ostuda pro OVB. Taková, že bude každý, koho budete rekrutovat, jméno vaší firmy znát v souvislosti s těmito nekalými praktikami. Nesnažím se vám změnit názor, jen vám nabízím pohled na věc z druhé strany. Věřte, že pro mě je toto objektivní popis situace, říkám jen to co prožívám. Právě lži a nefér jednání k poradcům i klientům mne přiměly k odchodu z OVB. Na závěr se omlouvám, že se nepodepíšu, v tuto chvíli prostě nemohu.

  Odpovědět

 • Eduard

  15 června, 2007

  Toto naozaj nie je blbosť. To sa stalo. Nemám najmenší dôvod si vymýšlať.
  Čo sa týka tých dopisov. Neviem čo k tomu povedať. Ja odchádzať zo spolupráce s OVB nemám najmenší dôvod. OVB je partnerská firma. Táto firma priamo nesposkytuje poradenstvo. To je úlohou jej sprostredkovateľov. Teda ja ako sprostredkovateľ mám možnosť vyberať si z možností, ktoré OVB ponúka na výber (na Slovensku je to 2/3 najvýznamnejších finančných hráčov). Podľa partnerov OVB ČR sa mi javí, že aj český MA má dosť možností pre klienta vybrať tú najlepšiu kombináciu. OVB pre mňa znamená aj kariérový systém, ktorý má jasne definované pravidlá. V štruktúre nášho LD som nepočul, žeby niekto, kto splní kritéria by nebol povýšený.
  A riešiť či to, čo odchádza do Nemecka nie je moc? Neviem. Viem, že je to 60:40 v neprospech Nemecka. Navyše z tých 40% sa časť odkladá na firmený dôchodok, časť je vrátená do štruktúr cez bonusy, časť ide na rôzne motivačné akcie. No a zo zbytku ostáva nemeckým akcionárom. A tých 60%? Je predsa v štruktúre. Stať sa profesionálom, teda BL alebo GR? Je to otázka trpezlivosti. Priemerný BL zarobí 100.000 korún. To je málo? Lepší zarobí viac. Ja mám vyššie ambície a verím si. Mám aj ciele, na ktoré tie príjmy potrebujem a nebude to hýrenie.
  Nemám dôvod odchádzať. Na Slovensku OVB spolupracuje len s inšitúciami pod dozorom NBS (Národná banka Slovenska). U vás je to obdobne. Jediná škvrna je ten Helvag. Tam nebol dozor ČNB. Na druhú stranu to bolo 1200 zmlúv. Ak používam produkt, ktorý nie je pod kontrolou finančných úradov….. neviem. Ja by som to ako poradca nepoužíval.

  Odpovědět

 • Anonym

  15 června, 2007

  Tohle vám povedali? Traba o tech duchodech? Vidíte, to je přesně to, co i vám bude za pár let vadit. Že vám lhali. Boudu s důchody vám nebudu vysvětlovat, vy si na to přijdete sám.

  Odpovědět

 • Eduard

  15 června, 2007

  Tá renta je súčasťou dodatkovej zmluvy.
  Pokojne mi ju vysvetlite, myslím ten chyták, česky „boudu“. Rád sa nechám poučiť. Poprosím Vás byť ale maximálne konkrétny. To čo ste napísali, že mám prísť nato sám, počítam, že vy ste nato prišli na základe toho, že ste mali mať rentu a nedostali ste ju. Tak ? Ak ma chcete od niečoho ochrániť rád sa nechám poučiť. Nie som fanatik. Naozaj ale fakty nie fikcie. Ďakujem.

 • BL

  17 června, 2007

  Eduarde, k té penzi… Také jsem první tři roky v OVB vykládal novým spolupracovníkům o těch báječných sociálních výhodách. Jednoho dne mi kolega doporučil, abych si znovu přečetl, za jakých podmínek se „penze“ vyplácí. Udělejte to taky. Jde v podstatě o to, že penzi dostanete, pokud vmomentě, kdy o ni žádáte, vaše skupina dlouhodobě roste a pokud jste už v OVB deset let. Pro nováčka to může znít lákavě, ale kdo zná systém OVB, ví, že v takovém případě by se spolupracovník vzdával mnohem vyšších příjmů než jaké nabízí „penze“. Ukončení aktivního statutu by znamenalo, že se vzdáte mnohem větších příjmů. Logický nesmysl, který ovšem prokouknete až ve chvíli, kdy máte pod sebou x spolupracovníků a už se jen staráte o to, aby oni podobné lži odhalili teprve v momentě, kdy budou mít oni pod sebou dostatek spolupracovníků atd…

 • Eduard

  17 června, 2007

  Budem sa musieť nato pozrieť. Ďakujem za info.
  V každom prípade dôvody môjho zotrvania v spolupráci nie je renta po 57 roku života a 10 rokov spolupráce a minimálne od pozície BL, ale možnosť veľmi slušného zárobku a získania kapitálu pre ďalšie podnikanie. V krajnom prípade človek získa finančnú gramotnosť a má možnosť zo solidných príjmov aktívne odložiť a vybudovať si solídnu vlastnú rentu.
  Aj špičkový manažér pokiaľ pracuje ma solídny príjem a na druhý mesiac, keď je v penzii zďaleka tuž taký nemá. Neviem, ale myslím si, že je to normálne. Či nie?

 • BL

  17 června, 2007

  Ano, souhlasím. Ale všimněte si, hovoříte o tom, že chcete taky získat kapitál na podnikání. Jsou kolegové, kteří po pár letech v OVB chtějí dál podnikat – ovšem v oboru finančního poradenství. A tudíž si vyberou firmu, která je jim sympatická, nebo jdou podnikat sami na sebe, nebo jednoduše následují člověka, jemuž důvěřují – jako např. u vás na Slovensku Janka Mullera.

 • Anonym

  18 června, 2007

  no pre mna to co pises normalne nie je,,,ja som isiel do OVB pracovat ako fin.poradca s moznostou budovania timu a chcel som tuto pracu robit pokial to len bude mozne a nie sa nahrabat a po case cau a ideme niekde inde..je jasne ze vela ludi si poradenstvo myli s obohacovanim sa seba sameho na ukor klienta…

 • Patrik

  16 června, 2007

  pocuj edo, ja nic proti teba ale daj si konecne dole tie okuliara pozri sa na svet triezvym rozumom…ja som odisiel z OVB a nelutujem toho, ale dovody su proste tie ze som si s nikym kto okolo mna bol nedokazal nic povedat..a nikto ma nechcel pocuvat..a teraz mi zavola moj byvali veduci a vyhraza sa do tel ze ak este raz niekoho oslovim tak….pritom ti ludia to chceli sami odo mna a aj ma kontaktovali..toto je strach z toho co sa deje..ak sokm presvedceny ze ovb je tak super firma tak preco sa mam strachovat ze odidu moji ludia,? jednoducho mna ovb velmi sklamalo a stratil som uplne vsetku motivaciu spolupracovat s nimi..

  Odpovědět

 • Eduard

  16 června, 2007

  Patrik, prečo si myslíš, že mám okuliare? Pretože mám iný názor ako Ty? Ak si si nemal vôkol seba s nikým čo povedať, bol problém firmy OVB? OVB Ťa sklamala? To akože p.Franhert, nejaký člen predstavenstva OVB AG, p.Fronc, zamestnanec centrály? Nie? Bol to Tvoj vedúci alebo niekto nad? Potom to nebolo OVB čo Ťa sklamalo, ale ľudia lepšie povedané nejaká obchodná skupina spolupracujúca s OVB. Firma sú v prvom rade ľudia, či nie?

 • patrik

  17 června, 2007

  to je uplne jedno..proste som tam kde som a som spokojny..a musim povedat ze som nasiel co som 6r hladal…ale ako sa hovori kto hlada najde..a keby som v tom case mal vsetky pravdive info o OVB tak by som s OVB nikdy nespolupracoval…ale v tej chvili ani lepsia moznost nebola tak som nemal na vyber.ale teraz vyber je tak preco to nevyuzit..
  a mna nezaujima aka obchodna skupina ci co…mna uz proste nebavilo vidiet, ako moji „kolegovia“ robia poradenstvo….OVB nikdy nebude a ani nebola porad. firma…je to akysi sklad zmluv, prid a naber si..a poradenstvo si urob sa ako vies a chces…a to nie je pre mma..

 • Eduard

  17 června, 2007

  Patrik, ale veď presne o to ide. Robiť poradenstvo ako vieš a chceš. Veď ak Tvoje rady budú nanič. Ľudia Ťa prestanú tolerovať. Právnikovi alebo lekárovi niekto radí, ako postupovať? V tom sa títo špecialisti líšia a delia na schopných, menej schopných a neschopných.

  A kto si Ty, že sú dovolíš tvrdiť, že Ty to robíš super a ostatní nie? Navyše to po 6 rokoch v biznise potrebuješ stále radiť ako kvalitne poradiť? To si sa ešte nenaučil? Čo Ti bránilo na druhú stranu ak to vieš (myslím robiť poradenstvo), vytvoriť vlastný team a naučiť ho to? Asi nemáš tú schopnosť. Ak by si bol na úrovni dobrého BL (štruktúra stabilná a pripravujúca sa na BD), určite by si neodchádzal. Tvoj príjem by sa pohyboval niekde na úrovni 150.000 – 200.000 Sk. Ale to asi nie je tvoj prípad. Myslíš si, že v inej firme to bude inak? OVB je firma, ktorá umožňuje kariérne rásť. To si asi chcel, len sa Ti to nepodarilo a teraz hľadáš vinníka. Stačí sa pozrieť do zrkadla.

  Máš asi aj ďalší problém. Si egoista. Len Ty si najlepší. Ostatní kolegovia sú nanič. Oni to nevedia a Ty áno. Neviem, čo tak prevratné iná firma môže mať. Možno viac peňazí za sprostredkovanie. To ale nie je o poradenstve ale o peniazoch.

 • Anonym

  17 června, 2007

  Mohu se zeptat, stupeň BL, kolik musí mít lidí, jaký obrat, případně jaké jsou další podmínky pro dosažení tohoto stupně?

 • Eduard

  17 června, 2007

  Pozícii BL prináležia tieto min. podmienky:
  6 x R2 (2 kvartály aktívne) alebo 3 GST (á 3 x R2)
  4800 E.H. kvartálne skupinovo
  2400 E.H. vlastnej historickej produkcie.

  Príjem, ktorý som Patrikovy naznačoval hovorí asi o:
  4-7 GST resp. pripravujúcich sa na GST a každá bunka GST s kvartálnym skupinovým výkonom 1500 – 2000 E.H. teda sumárne skupina asi s 40 až 60 ľuďmi.
  Čo do 6 rokov činnosti by sa malo snáď pomaly podariť. Kariérový plán hovorí, že možne je to do 2 rokov. Je to skôr rarita, že sa tak podarí.

 • BL ČR

  18 června, 2007

  Ahoj, já si nemyslím, že je to rarita, jsem v OVB 3 roky a BL jsem již přes půl roku a pomalu začínám plnit kritéria na BD… Tzn, do roka jsem BD… Po 4 letech ve firmě… A pak, že to nejde…

 • ...

  18 června, 2007

  Aha, to vypadá na jednoho z těch Slezákovic mladých chlapců s průměrem na smlouvu kolem 60 BJ. jo, jo s takovou energii a bezohledností jde všechno. 🙂

 • Anonym

  19 června, 2007

  Bohužel Vás musím zklamat… Neznám Vás a Vy mě taky ne… Takže nesuďte… Průměr na smlouvu mám „bohužel“ jen 25 Bj… A už vůbec nejsem od LD Slezáková… Ale to neva… Nesuďte to o čem nemáte ani páru…

 • Eduard

  18 června, 2007

  Ahoj
  To je skvele, si naozaj šikovný človek!
  Ja som mal na mysli do tých dvoch rokov. A mal som na mysli priemerné štatistiky.
  Ja sa činnosti venujem naplno od jari 2006, kedy som započal skutočný vzdelávací systém. Lebo rok som sa ponieveral len tak a nevedel kam smerujem . Tak trochu „žnem“ to čom sa za ten rok aj čosi stihol „domrviť“. Momentálne sa pripravujem na pozíciu GST a mam okolo seba sedem ľudí. Je to málo, ale musím pridať aj do kvantity ale určite aj jej kvality. I keď to tu asi rozpúta diskusiu na tému „kvalita“.
  Právo vzdelávať sa má podľa mňa každý, ale nie každý musí aj z toho základného cyklu postúpiť do ďalšieho vzdelávania a právo uzatvárať obchody. Je vecou spôsobu realizácie systému, aký sa nastaví.

  Na margo ostatných diskutérov a kritikov systému OVB len toľko, že je jedno aký systém sa používa, hlavne aby bol spokojný klient a následne aj poradca. A aby tam bol pocit z dobre vykonanej práce, nie dobre vykonaného zbojníctva. A od toho neochráni žiadny systém či OVB, AWD, AFS, Fincentrum, Partners FLP, MFC, MLP a čo ja viem všetko, čo na trhu existuje.

 • Anonym

  17 června, 2007

  vies mas dve moznosti..pre mna su cas peniaze..mna uz nebavilo stale sa ucit na vlastnych chybach a stracat cas studovanim knih..radsej sa ucim od skusenych ludi a tych som vo svojom okoli nemal..v OVB je 3500 ludi (teda bolo) a z toho je 500 profi..co je to za poradenstvo??ty by si si dal opravit auto od krajcira ktory dopoludnia sije obleky a poobede opravuje auta??aky ma on prehlad?? a navyse vo svete fianancii sa veci turbulentne menia..som v novej firme, kde som sa za mesiac naucil to co za celych 6r..prepac ale mam schopnosti..ale nemam cas to skusat a objavovat to vo mne..a uz vobec nie objavovat veci davno objavene..vy OVB kukate len pred seba ale skus trosku otocit hlavu a zistis ze ten tvoj pohlad sa zmeni..a to co robim mi vyhovuje a nemienim to menit..nas firma robi v CR obrat o polovicu mensi ako OVB ale z 1/7 ludi..hmmmmm:)))
  a nezabudni bez podpory neprezijes dlhodobo..

 • Eduard

  18 června, 2007

  🙂
  To čo za elixír vám tam nalievajú do nápojov, že tu také horlivé veci píšeš o tej skvelej firme? A čo to je zač? Čo je v ČR aj SR? AWD či ZFP? Ten Partners asi nie. Tamtí asi také obraty nerobia.
  Nepoznám obraty týchto firiem. Akú prevratnú technológiu to majú? To asi nepovieš, to je jasné. Nevadí.
  Prajem Ti veľa úspechov v novej firme!

 • mmt

  18 června, 2007

  reverend ? 🙂
  neviem preco stracas cas obhajovanim OVB 🙂 nie je tazke pochopit, ze OVB nie je jedine a uz vobec nie jedinecne. Karieru vsak kazdy robi tam kde si vyberie 🙂

 • sprring

  19 června, 2007

  Edko, prečo sa necháš takto unášať?Kľud!Čas predsa ukáže aká je hodnota aj ľudí aj firiem….a my si len choďme svojou cestou….bože koľko už tu bolo hviezd typu superstar…..a dnes iba smrad a dym po nich! Vidíme sa v Zámkoch a kľud 🙂

 • Otino1

  28 června, 2007

  Jseš asi novéj, že jsi do toho tak zažranej.. Někdo se tak vysoko nedostane a z čeho on bude mít důchod, když se to odkládá.

  Odpovědět

 • K.

  17 června, 2007

  V diskusích o odchodu třetiny lidí z OVB do Partners jsem si přečetl mnoho spekulací, fám a patrně i úmyslných dezinformací. Na jadnu zásadní otázku mne upozornili minulý týden kolegové z Bratislavy. Prolétl jsem znovu zdejší diskuse a opravdu, nic takového zde nezaznělo – OVB totiž na konci května zrušila přístup k firemní databázi i k provizím všem zprostředkovatelům působícím pod zemským ředitelem Lukešem. Dala jim tak důvod k okamžitému odstoupení od smlouvy. Proč centrála udělala tento nelogický krok, který legitimoval „beztrestný“ odchod celé skupině?

  Podle slovenských kolegů šlo o úmyslné urychlení jednorázového odchodu CELÉ Lukešeovy struktury, která by jinak odcházela postupně – a zdaleka ne celá. Proč k tomuto krajnímu bezprecedentnímu opatření (blokování provizí a přístupu do systému OVB) došlo?

  Nikdo nepochybuje o tom, že Martin Gardavský je racionální, velmi schopný manažer. Zdánlivě zbrklý krok se zablokováním provizí vypadá na první pohled jako zásadní chyba, nad kterou většina z nás nad kroutí hlavou. Jenže zablokování provizí skutečně vedlo k zamýšlené akceleraci situace a přimělo německou centrálu rychle jednat. To, co z těchto indicií vyvozují slověnští kolegové zde již zaznělo (prosazení od loňského léta zvažovaného nákupu Fincentra nebo jiného subjektu v ČR a SR náhradou za již „ztracenou“ Lukešovu strukturu). K nákupu nespecifikovaného subjektu má dojít v první polovině roku 2008.

  Otázka zní, zda lidé zainteresovaní na fúzi (kromě vedení údajně i někteří zemští ředitelé) dostatečně domysleli „lidský faktor“. Fúze sice celek (superOVB) posílí, avšak jednotlivé subjekty mohou ztratit značnou část spolupracovníků. Na tuto situaci by se musely fúzující společnosti připravit zvýšenou mediální aktivitou a zvýšenou komunikací se sítí.

  Odpovědět

 • insider

  17 června, 2007

  to by byla ovšem velmi odvážná hra. a nemyslím, že je to hra Gardavskýho, protože ten toto celý profesně odnese, ale je možné, že některý LD ho dokázal k tomuto zmanipulovat. A pokud napěchoval pupek Martincové, tak je to jasný. Odchod LD Lukeš je samozřejmě pro ostatní struktury dobrou zprávou – budou znovu hvězdy, centrála snad pustí chlup, určitě neodešli všichni lidi, takže Žemlovi se rozšíří struktura. Trošku špíny na Lukeše, koupě nějaké firmy a všichni jsou šťastný až do smrti. 🙂

  Odpovědět

 • šílenec

  17 června, 2007

  to o zamezení přístupu do firemního webu tu zaznělo několikrát – ale není to tak hutné téma jako zadržení provizí, takže to tady nikdo moc nepitval.
  Jako zarytý zastánce konspiračních teorií jednu nabídnu: Gardavský vědom si toho, že jeho kariéra u OVB je odchodem třetiny lidí (a víc než třetiny příjmů) v čudu, udělal tajný deal s Lukešem – zastavil jim přístup do webu (nijak zásadního) a dal jim tím záminku k okamžitému odchodu (kdyby zastavení provizí nestačilo) – tím urychlil vznik Partners o 1 měsíc (což znamení zisk v řádech desítek milionů). Za tuto službičku dostane nějaké akcie Partners, časem třeba nějaký post ve společnosti 😀 😀

  Odpovědět

 • Real Insider (kdo mi ukradl identitu???:-)

  17 června, 2007

  Varianta 2, pravděpodobnější: Gardavský připravil půdu pro realizaci nákupu Fincentra za nejvyšší možnou cenu: VYTVOŘIL KRIZI A NABÍDL ŘEŠENÍ. A aby byla ta krize pořádně viditelná i z Kolína nad Rýnem, musela to být jednorázová ztráta podstatné části OVB. Dohoda s Nejedlým o odměně za tuto službičku už je čirou spekulací, v každém případě se o této variante vývoje mluvilo už loni v srpnu, když spolu Gardavský s Nejedlým uzavřely tajné dohody (nepřetahování lidí byla jen zástěrka, to už je dnes jasné).

  Jisté je to, že Gardavský o nespokojenosti Lukešovy struktury věděl dřív než kdo jiný, vždyť do OVB ho přivedl nespokojený LUkeš! Do poslední chvíle však možnost ztráty Lukeše popíral. Neudělal nic, naopak, nakonec odchodu podezřele průhledným způsobem pomohl k odchodu. Zajímalo by mě, jestli v tom jede i Gramlich a Knedla Martincová, nebo jestli si jen nechali Gardavského hru nějak vyargumentovat.

  Pánové, kdo už jiný než Mr. Gardavský by byl schopen takové akce kulový blesk?

  Odpovědět

 • outsider

  17 června, 2007

  hm, kdyby Nejedlý prodal Fincentrum (resp. zprostředkovatelskou část) tak by ho všichni ti bývalí ófaubáci roztrhají za živa..to mi nepřijde moc reálné.
  Uvidíme, jak budou Němci zvládat tlak ostatních akcionářů – koupě jiné velké firmy by byl asi příliš velký risk, navíc by si většina zprostředkovatelů z Fincentra finančně pohoršila.

  Odpovědět

 • Michal

  18 června, 2007

  Navíc – jestli se nemýlím, tak právě realizovanou rošádou Fincentrum dost ztratilo. Už se nemůže označovat za nejrychleji rostoucí firmu, už nemá nejvyšší provize a už ani nepatří mezi tzv. „velkou pětku“.

  Odpovědět

 • Anonym

  19 června, 2007

  Dal bych ruku do ohne, ze pokud OVB koupi Fincentrum, tak ho ponecha ve stavajici podobe…a to vcetne nazvu. Spolupracovniku se to tedy nedotkne a ani klienti a trh nebudou o matce nic vedet. Staci se podivat na efcon…na partnery ktere ma (odlisne od OVB).

  Navic Fincentrum, prestoze neni muj favorit, ma pomerne dobre a predevsim zname jmeno v oboru, takze jeho zanik bych rozhodne netipoval.

  Odpovědět

 • Michal

  19 června, 2007

  …a ja bych tipoval, že předchozí příspěvek sem dal někdo z vedení Fincentra 🙂

  Odpovědět

 • @

  18 června, 2007

  Vážení poškození investoři,
  níže připojuji výpis ze švýcarského handelsregistru. Helvag akciová společnost, do které byly přelity Vaše peníze, se dne 26.5.2006 vymazává z registru.

  26.05.2006 (6403)
  Helvag AG in Liquidation, Sitz: Zug, CH-170.3.020.759-9, Beteiligung an Unternehmen, die unter anderem im Bereich der Gastronomie tätig sind, Aktiengesellschaft (SHAB Nr. 41 vom 28.02.2006, S. 18, Id. 3264474).
  Löschung: von Amtes wegen in Anwendung von Art. 66 Abs. 2 HRegV.

  Odpovědět

 • Martin

  21 června, 2007

  Jsem bývalý OVBák, od Lukeše, dřív než odešel Nevyhovovala mi drezůra, kontrolování, psaní fiktivních smluv, aby jsme měli pokoj od jeho honění a potřebný výkon. Šuškalo se, že jsme měli proplacenost 50%. Tak nevím, který zemský ředitelství bylo nejlepší? Nebylo ani tajemstvím, že Gardavský se bavil jen s těma od BD a výš., ostatní pozice přehlížel, holedbal se, jak chce mít zpětnovu vazbu, ze zdola napravovat chyby. Ale měl to na háku. Neumí jednat s lidma, je jen teoretik. Každý, kdo se ozval, aby prospěl centrále, tak byl hned na to zapsanej na tzv. Blacklist.Místo, aby se tím někdo zabejval. Jestli pak jí zrušil, pro tom, co se kus OVB rozpadl? Nebo ještě půjde proti svejm lidem dál? Dělají to ostatní centrály taky tak a rozdávají puntíky? Nebo si svých loajálních lidí váží?

  Odpovědět

 • Anonym

  21 června, 2007

  Jinými slovy – pojďte do Fincentra, že 🙂

  Odpovědět

 • Anonym

  21 června, 2007

  Martine/Radku, a že neuhádneme, kam jste odešel a kde je vám teď dobře… Že by do Fincentra? To Nejedlý se Stuchlíkem nevymyslí chytřejší „partyzánskou“ PR?

  Odpovědět

 • Zdenda

  21 června, 2007

  Chcete mi říct, že naše centrála má nějakou černou listinu? !!! To prej bylo za totáče.Vždyt jsme OSVČ, oni nás potřebujou! Já Gardavskýho nepotřebuju!!! Všiml jsem si, že některý schopný lidi nepotkávám na akcích, nejsou v journalu. Věřím, že to centrála- Gardavský vysvětlí, čím si to zasloužili. V kariérovym plánu nic takovýho není. To fakt pak nemám důvod dál zůstávat a že už něco v OVB pamatuju. Vystavovat strukturu těmhle zvrácenostem, to snad ne!

  Odpovědět

 • Anonym

  21 června, 2007

  Proboha kdo dělá tohle tupé PR Fincentra? Identity „Martin“ a „Zdenda“ vykřikují, že je dobré odejít z OVB, přitom do předmětu komentáře vkládají stejné titulky a uvádějí zjevně neexistující maily. je jasné, že jde o jednu osobu, která se snaží manipulovat čtenáři, ale tak blbě, že to musí být opravdu pitomci. Vážený Zdendo, jestli jste z OVB, pak víte, že mail ve formátu zh@ovb.cz nemůže existovat. Ale to vy nemůžete vědět, že jo.

  Odpovědět

 • Anonym

  24 června, 2007

  No já bych to viděla asi tak, boží mlýny melou pomalu ale jsitě a ještě jsem neviděla bussines, který je honbou za pokladem aby vydržel. Uvidíme, jak to těm co kradou know how dlouho vydrží.

  Odpovědět

 • Anonym

  24 června, 2007

  šmankote…a od koho to know-how asi tak ukradli?
  jo a píše se to business xD

  Odpovědět

 • Anonym

  17 července, 2007

  Ty vado,to jsou kecy,aaaa bože,zabijme svšchny pojišťováky na světě!!!Ať pak nečtem takový kecy….

  Odpovědět

 • Anonym

  30 června, 2007

  ..se vzpamatuj, honby byli na čarodějinice

  Odpovědět

 • lerenard

  27 ledna, 2011

  Zdravím, koukám, že diskuse je zde poměrně ostrá:-) Takže jaký názor máte na produkt Konto života plus?.-)díky

  Odpovědět