Čtvrtek 16. července. Svátek má Luboš.

Fincentrum zvítězilo v testu finančních poradců ekonomického týdeníku Profit

Fincentrum zvítězilo v testu týdeníku Profit, jehož cílem bylo vyzkoušet služby předních finančně-poradenských společností na českém trhu v oblasti optimalizace zaměstnaneckých benefitů. Autoři testu ocenili nezávislost Fincentra, které jako jediná z oslovených firem nabízí komplexní řešení a „netlačí“ firmu ani její zaměstnance do jednoho konkrétního produktu. (Zdroj: Tisková zpráva společnosti Fincentrum)

V relativně krátké době jde již o druhé vítězství v testech finančních poradců, které Fincentrum získalo. Přibližně před rokem vybrali poradce Fincentra jako nejlepší na trhu v oblasti finančního poradenství pro spotřebitele redaktoři České televize (pořad Černé ovce vysílaný Českou televizí 10.3.2008).

„Fincentrum jako jediná z oslovených firem nabízí komplexní řešení podle individuálních potřeb zaměstnanců. Netlačí je všechny do jednoho produktu jediné finanční instituce,“ vyzdvihl Fincentrum v testu dnešního týdeníku Profit člen představenstva a externí konzultant Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců Petr Šafránek. 

V testu oslovil vydavatel týdeníku Profit, společnost Stanford, čtyři nejvýznamnější poradenské společnosti na českém trhu: Fincentrum, Partners, AWD Česká republika a OVB Allfinanz. Společnosti měly zadavateli nabídnout optimální a daňově výhodný balíček zaměstnaneckých benefitů, aniž by tušily, že jde o test. Zatímco Fincentrum reagovalo na poptávku klienta již třetí den po obdržení poptávky, některé testované firmy reagovaly takřka o dva měsíce později.

„Výsledek testu je jasným důsledkem osmileté specializace Fincentra na oblast zaměstnaneckých výhod a zkušeností získaných u stovek renomovaných zaměstnavatelů. Ostatní srovnávané firmy v oboru buď začínají, nebo jde o prodejní sítě zaměřené spíše na distribuci pojištění individuálním klientům,“ uvedl Pavel Hulák, ředitel divize Zaměstnaneckých výhod společnosti Fincentrum.

Celkové pořadí firem podle kvality poradenství v oblasti zaměstnaneckých benefitů je následující:

1. Fincentrum

2. Partners

3. AWD Česká republika

4. OVB Allfinanz

Fincentrum nejenže doručilo klientovi nejlepší nabídku, ale reagovalo na požadavek vydavatelství Stanford také nejrychleji: „E-mail s poptávkou či vyplněný formulář na webu poradců odešel 24. dubna. Už sama reakce oslovených společností byla velmi rozdílná. Jako první se téměř obratem ozvalo Fincentrum (27. dubna), o dva týdny později doručila nabídku firma OVB (11. května). Zbylé dvě oslovené firmy reagovaly daleko později, a to až po několika telefonických i e-mailových urgencích. AWD svou analýzu doručila 8. června, Partners pak až 14. června,“ uvádí v testu finančně-poradenských společností dnešní týdeník Profit.

16 komentářů: “Fincentrum zvítězilo v testu finančních poradců ekonomického týdeníku Profit”

 1. Petr Stuchlík, Fincentrum a.s. napsal:

  Dobrý den,

  svým způsobem mi lichotí, jak mé schopnosti ovlivňovat česká média hodnotí různé anonymní i neanonymní hlasy při každé pozitivní zmínce o Fincentru v médiích. Bohužel realita je prostá, i když – uznávám – méně zábavná než konspirační teorie.

  Nevím jak test probíhal, dopustil se však nejméně jedné drobné nepřesnosti. Porovnával a)společnosti, kde korporátní poradenství připravují výlučně poradci a jejich manažeři s b)Fincentrem, které na firemním finančním poradenství vyrostlo. Firmám radíme od roku 2001, klasické retail finanční poradenství Fincentrum začalo systematicky poskytovat o dva tři roky později.

  Fincentrum má jako jediné zvláštní divizi pro velké korporátní klienty, jsme jediní, kdo obsluhuje velké firmy typu Telefónica O2, RWE nebo AGC (dříve Glaverbel). Více viz http://www.fincentrum.com/zamestnanecke-vyhody/seznam-klientu.html … V tomto byl test ke konkurenci trošku nespravedlivý.

  Jsem rád, že kolegové z divize Zaměstnanecké výhody potvrdili svou výjimečnost. Nic jiného jsem ale nepředpokládal. 🙂 Profitu a panu Šafránkovi děkuji za to, že se nebojí poukázat na neetickou velkodistribuci pojistek pod hlavičkou německého finančního poradenství.

  Petr Stuchlík
  Fincentrum

 2. Petr Šafránek napsal:

  Nevím, jak by pan Louthan dokázal ovlivnit, aby nabídky AWD a OVB byly tak diametrálně horší…

  • jo jo napsal:

   to samozřejmě neuměl, ale uměl by snadno zajistit, aby Fincentrum o testu vědělo a dle toho se zachovalo. Nebo by jim uměl vyjít vstříc, když by chtěli jménem časopisu Profit podobný test udělat, aby měli marketingový nástroj. 🙂

   • Petr Šafránek napsal:

    I kdybychom tuto konspirační spekulaci připustili, co by bránilo ostatním firmám dát také kvalitní nabídku? Nebo snad chcete tvrdit, že kvalitní nabidku dá jen ten, kdo ví, že jde o test, a ostatní, kteří si myslí, že jde o opravdového zájemce, to odfláknou? To snad ne….

    • jo jo napsal:

     To samozřejmě nikoliv. Ostatní firmy to v každém případě neomlouvá a většinou se na to ani nespecializují.

     ostatně vy jste v tom nevinně a odvedl jste dobře svoji práci.

     Nic to nemění ovšem na věci, že Fincentrum o tom vědělo a tak mohlo zajistit, aby dopadli více než dobře. 🙂

     Dokonce si troufám říci, že to byl jejich vlastní nápad znovu si vytvořit marketingový nástroj. 🙂 Kolik takových testů Profit dosud provedl – i v jiných oborech? žádný! a proč zrovna v tomto oboru? a znovu je u toho pan Louthan – u testu v osobních financí nebyl a dle toho to dopadlo.

     • Radek napsal:

      🙂 to už je na mě moc konspirační teorie – test Osobních financí dělalo médium z Brna, a tak tam zvítězila brněnská finančně poradenská společnost 🙂

 3. jo jo napsal:

  A znovu za testem stojí pan Louthan – dnes šéfredaktor Profitu. Dříve bývalý spolupracovník Fincentra ještě z fincentrum.cz a kamarád Stuchlíka. Ten stejný Louthan, který organizoval test na finance.idnes.cz. Je to to stejné. Drobná informace – bude se to konat, pohlídejte si to. :)) nebo lépe řečeno, co kdybychom se zdarma trošku zviditelnili a udělali si testík – potřebujeme něco nového do materiálů. 🙂

 4. Ondřej Záruba napsal:

  Nic konkrétního ani na webu Profit.cz ,ať hledám,jak hledám, není.Takovýhle netransparentní test je ostuda zadavatele.My jsme se z něj nedozvěděli nic.To,že je tam pan Šafránek coby hodnotitel vůbec nic neznamená.Divím se mu,že se pod takový tajemný mediální šlendrián vůbec podepíše.Proti výsledkům nic nenamítám.Tipoval bych to kvalitou asi stejně na základě toho,jak se firmy prezentují.Ale bohužel celé je to naprosto netransparentní.Dokonce bych řekl,že se jedná o nejnetransparentnější test za hodně dlouhou dobu ve finančním poradenství u nás.

  A abych řekl konkrétně co mi chybí:

  1)Data o firmě:počet zaměstnanců,jednoduchá výsledovka,případně rozvaha,

  2)Zpracované nabídky s konkrétními produkty,doporučení,analýzy příležitostí atd.

  Pokud se někdo ohání know-how,tak takový test nemá vůbec dělat a napsat raději článek,že firmy na zaměstnanecké benefity nejčastěji využívají Fincentrum,Partners,AWD a OVB,a nemaskakovat to za pseudotestování.

  • Petr Šafránek napsal:

   Pod žádný mediální šlendrián jsem se nepodepisoval – obdržel jsem čtyři nabídky a ty jsem okomentoval. Za svým komentářem k nabídkám si stojím, jak jsou dále prezentovány, jde mimo mne.

   • Ondřej Záruba napsal:

    Nikdo neříká,že jste hodnotil špatně.Nikdo z čtenářů totiž tu hodnocenou práci neviděl,aby jí mohl také hodnotit.Jste pod tím podepsaný,protože jste v článku uveden jako hodnotitel.Když to jde mimo Vás,pak se nedivte,že to takhle dopadlo.Bez zveřejněné metodiky jde jen o marketingový nástroj,což sám jistě moc dobře víte.

    • Petr Šafránek napsal:

     Znovu opakuji, že nejsem podepsaný pod prezentací testu. Okomentoval jsem čtyři nabídky, moje komentáře jsou citovány přesně, nabídky mám zaarchivovány. Nepodílel jsem se na přípravě ani na prezentaci testu.

     • Ondřej Záruba napsal:

      Když něco hodnotím,tak by mi mělo záležet na tom,jak někdo mé hodnocení prezentuje.Přesná citace?Myslíte těch pár vět?To jste toho víc nedodal?Kdyby mě někdo oslovil jako nezávislého hodnotitele a respektovaného odborníka,tak bych si setsakramentsky ohlídal,jak jsou má slova prezentována a sám bych dodal veškerou metodiku hodnocení,abych předešel případným spekulacím.Váš případ v tomto testu je tak trochu mediální znásilnění Vaší osoby,jak se zdá,když jste nic nevěděl o přípravě,účelu a prezentaci testování.

      Nechci na Vás útočit,protože je mi jasné,že z vaší strany nešlo o žádný zlý úmysl.Jste jeden z prvních,který se v této republice snažil o proklientský přístup ve finančním poradenství, a tak si Vás vážím.Tím spíš mě mrzí,že propůjčujete své jméno takovýmhle „testům“.

      • Petr Šafránek napsal:

       Vy jste zkrátka nejchytřejší na světě, takže příště budu s testy odkazovat na Vás – alespoň ušetřím čas, ono je to totiž zadarmo…. A když pak člověk narazí na takové vševědy, jako jste Vy, tak si říká, že je lepší jít na koupaliště….

       • Ondřej Záruba napsal:

        Vševěd jen poukazuje netransparentnost.Běžte na koupaliště.Neztrácejte čas s otravou,který dává nepříjemné otázky.

 5. Mukosolvan napsal:

  Kdo tyhle blbosti píše?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.