CZK/€ 23.720 -0,53%

CZK/$ 21.998 -0,58%

CZK/£ 26.976 -0,40%

CZK/CHF 23.815 -0,44%

11. 12. 2008

8 komentářů

AWD nejlepší poradenskou firmou v oblasti správy privátních financí, v nezávislém průzkumu za sebou nechala poradenské společnosti i banky

 


 

Průzkum, který probíhal celkem sedm měsíců, a do kterého bylo zapojeno pět největších poradenských společností a pět největších bank v České republice, provedla společnost Ipsos Tambor, jedna z největších mezinárodních výzkumných společností. Výsledky průzkumu byly zveřejněny v prosincovém čísle časopisu Osobní finance.

V podobných průzkumech se AWD stala jedničkou v Německu, Rakousku a Švýcarsku a nyní prokázala své kvality také v České republice.

Z průzkumu, do kterého byly zapojeny společnosti AWD Česká republika, Broker Consulting, Fincentrum, OVB a Partners a z bank Citibank, Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka a UniCredit Bank, se AWD Česká republika umístila na prvním místě ve třech z pěti kapitol tzv. Indexu kvality a stala se také celkovým vítězem průzkumu s Indexem kvality 75,7 %. Zejména v analýze současného stavu a potřeb AWD nechala ostatní poradenské společnosti i banky jednoznačně za sebou.

Jako druhá se v celkovém pořadí umístila společnost Partners (75 %), následuje Broker Consulting (71 %) a OVB (67,9 %). Nejhůře si z poradenských společností vedla společnost Fincentrum (58,6 %) a teprve za ní se umístila první z vybraných bank Česká spořitelna (49,1 %).

Tento doposud největší nezávislý průzkum finančního poradenství jasně ukázal, že poradenské společnosti mají v tomto sektoru nenahraditelné postavení.

REKLAMA

Ing. Michal Pyšík, generální ředitel vítězné společnosti AWD Česká republika, říká: „Banky se primárně zaměřují na jiné služby, než je finanční poradenství, jsou vhodné spíše pro klienty, kteří do banky směřují cíleně ohledně konkrétního produktu, ale nedokážou nabídnout klientům individuální komplexní finanční plán. Tento průzkum prokázal, že náš model privátního finančního poradenství, který jsme si zvolili, je správnou cestou.“

Loading

Vstoupit do diskuze 8 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Privátní penzijní připojištění pod palbou kritiky

Lidé v Německu by si měli, dokonce musí privátně spořit na důchod. Je ovšem sporné, zda se jim vyplatí uzavírat Riester-smlouvu. Vláda slibuje větší transparentnost v množství nabídek. Odborníci se dohadují o smyslu soukromého připojištění. Sama transparentnost to ovšem nezachrání.

Text: Redakce

02. 10. 2012


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • ami

  11 prosince, 2008

  no me osobne se tato zprava moc nezda ze by AWD byla jednickou nejspis asi trochu PR clanek ne?

  Odpovědět

 • AJ

  11 prosince, 2008

  Tož si kup Osobní finance, tam OF rozebírá mystery shoping a metodiku hodnocení na několika stránkách.

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  11 prosince, 2008

  Mě by moc zajímalo,jaké řešení ti poradci připravili?
  Dá se to někde přečíst?

  Odpovědět

 • insider

  11 prosince, 2008

  Je směšné, že nejlepší je firma jejíž poradci téměř nedělají investice a prodávají především balíčky (kombíky a penze), které jim vyhazuje „evropský“ software. Je smutné, že je to firma, kde jsou poradci vychovávání prodávat pouze IŽP a to především bonitní klientele, aby pojistné nešla pod 5000 měsíčně. běžné je 10k i 20k měsíčně – mně samotnému to bylo nabídnuto.

  A co si asi říkají klienti v Česku, Rakousku, Slovensku i jinde, kteří investovali do skvělého „zajištěného fondu“ s garantovaným 7 %ním zhodnocením Immofinanz?

  důvod vítězství je jasný – stačí se podívat na reklamu a inzerci AWD v Osobních financích. bylo by hodně zvláštní, pokud by se takto silný inzerent nedozvěděl o prováděném testu a nedal si aspoň částečně pozor.

  Odpovědět

 • ctenar

  11 prosince, 2008

  bezte do pr**** (příspěvek byl upraven redakcí pro svou vulgaritu).

  Odpovědět

 • PB

  12 prosince, 2008

  Tak se hned nečerti,
  Insider je z Partners,
  takže žádné překvapení.

  Já myslím, že mu nevadí, co kdyby to bylo zaplacené, ho více prudí (rozuměj sere), že je to nenapadlo udělat to první, že pane? 🙂
  To víte, poradenství jinak. Jinak OVB.

  Odpovědět

 • Michal

  11 prosince, 2008

  Malé brněnské vydavatelství na pokraji krachu + bohatá firma se sídlem v Brně + z Rakouska se přelívající skandál AWD/Immofinanz = Vítězství AWD v testu časopisu Osobní finance

  Odpovědět

 • Ondřej Hrachový

  15 prosince, 2008

  Pěkný názor. Ještě bych k tomu přidal statistickou odchylku ( drtivé vítězství o 0,7% by uměl určitě kdejaký politik náležitě okomentovat) a budeme zase tam kde vždycky 🙂

  Odpovědět