Čtvrtek 09. prosince. Svátek má Vratislav.

AWD nejlepší poradenskou firmou v oblasti správy privátních financí, v nezávislém průzkumu za sebou nechala poradenské společnosti i banky

Společnost AWD Česká republika, evropská jednička v oblasti správy privátních financí, se stala celkovým vítězem doposud nejrozsáhlejšího exkluzivního nezávislého průzkumu finančního poradenství v České republice. (Tisková zpráva AWD)

Průzkum, který probíhal celkem sedm měsíců, a do kterého bylo zapojeno pět největších poradenských společností a pět největších bank v České republice, provedla společnost Ipsos Tambor, jedna z největších mezinárodních výzkumných společností. Výsledky průzkumu byly zveřejněny v prosincovém čísle časopisu Osobní finance.

V podobných průzkumech se AWD stala jedničkou v Německu, Rakousku a Švýcarsku a nyní prokázala své kvality také v České republice.

Z průzkumu, do kterého byly zapojeny společnosti AWD Česká republika, Broker Consulting, Fincentrum, OVB a Partners a z bank Citibank, Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka a UniCredit Bank, se AWD Česká republika umístila na prvním místě ve třech z pěti kapitol tzv. Indexu kvality a stala se také celkovým vítězem průzkumu s Indexem kvality 75,7 %. Zejména v analýze současného stavu a potřeb AWD nechala ostatní poradenské společnosti i banky jednoznačně za sebou.

Jako druhá se v celkovém pořadí umístila společnost Partners (75 %), následuje Broker Consulting (71 %) a OVB (67,9 %). Nejhůře si z poradenských společností vedla společnost Fincentrum (58,6 %) a teprve za ní se umístila první z vybraných bank Česká spořitelna (49,1 %).

Tento doposud největší nezávislý průzkum finančního poradenství jasně ukázal, že poradenské společnosti mají v tomto sektoru nenahraditelné postavení.

Ing. Michal Pyšík, generální ředitel vítězné společnosti AWD Česká republika, říká: „Banky se primárně zaměřují na jiné služby, než je finanční poradenství, jsou vhodné spíše pro klienty, kteří do banky směřují cíleně ohledně konkrétního produktu, ale nedokážou nabídnout klientům individuální komplexní finanční plán. Tento průzkum prokázal, že náš model privátního finančního poradenství, který jsme si zvolili, je správnou cestou.“

Tagy AWD

8 komentářů: “AWD nejlepší poradenskou firmou v oblasti správy privátních financí, v nezávislém průzkumu za sebou nechala poradenské společnosti i banky”

 1. Michal napsal:

  Malé brněnské vydavatelství na pokraji krachu + bohatá firma se sídlem v Brně + z Rakouska se přelívající skandál AWD/Immofinanz = Vítězství AWD v testu časopisu Osobní finance

  • Ondřej Hrachový napsal:

   Pěkný názor. Ještě bych k tomu přidal statistickou odchylku ( drtivé vítězství o 0,7% by uměl určitě kdejaký politik náležitě okomentovat) a budeme zase tam kde vždycky 🙂

 2. insider napsal:

  Je směšné, že nejlepší je firma jejíž poradci téměř nedělají investice a prodávají především balíčky (kombíky a penze), které jim vyhazuje „evropský“ software. Je smutné, že je to firma, kde jsou poradci vychovávání prodávat pouze IŽP a to především bonitní klientele, aby pojistné nešla pod 5000 měsíčně. běžné je 10k i 20k měsíčně – mně samotnému to bylo nabídnuto.

  A co si asi říkají klienti v Česku, Rakousku, Slovensku i jinde, kteří investovali do skvělého „zajištěného fondu“ s garantovaným 7 %ním zhodnocením Immofinanz?

  důvod vítězství je jasný – stačí se podívat na reklamu a inzerci AWD v Osobních financích. bylo by hodně zvláštní, pokud by se takto silný inzerent nedozvěděl o prováděném testu a nedal si aspoň částečně pozor.

  • ctenar napsal:

   bezte do pr**** (příspěvek byl upraven redakcí pro svou vulgaritu).

   • PB napsal:

    Tak se hned nečerti,
    Insider je z Partners,
    takže žádné překvapení.

    Já myslím, že mu nevadí, co kdyby to bylo zaplacené, ho více prudí (rozuměj sere), že je to nenapadlo udělat to první, že pane? 🙂
    To víte, poradenství jinak. Jinak OVB.

 3. Ondřej Záruba napsal:

  Mě by moc zajímalo,jaké řešení ti poradci připravili?
  Dá se to někde přečíst?

 4. ami napsal:

  no me osobne se tato zprava moc nezda ze by AWD byla jednickou nejspis asi trochu PR clanek ne?

  • AJ napsal:

   Tož si kup Osobní finance, tam OF rozebírá mystery shoping a metodiku hodnocení na několika stránkách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.