CZK/€ 24.745 +0,14%

CZK/$ 22.792 +0,00%

CZK/£ 28.930 +0,33%

CZK/CHF 25.049 -0,10%

Vlaďka Cisarzová: Hlavním lákadlem pro poradce je akciový program

 

Finančně poradenská společnost Sirius Finance chce do konce příštího roku mít 400 poradců. „Na trhu není firma, která by měla v rámci akciového programu připravené, že až 65 % firmy budou vlastnit lidi, kteří ji tvoří,“ říká k akciovému programu Vlaďka Cisarzová, generální ředitelka Sirius Finance.

Loading 

Odešli jste z Partners a založili jste si vlastní firmu, respektive přidali jste se k firmě Sirius. Co vás vedlo k odchodu z Partners? 

Důvodů bylo několik a u každého to bylo trošku jinak, ty stěžejní důvody však spočívaly v tom, že jsme další směřování firmy viděli poněkud jinak, než stávající majitelé firmy, takže jsme se rozhodli odejít. Chceme i nadále fungovat jako finančně poradenská společnost a ta musí být nezávislá na jakémkoliv poskytovateli finančních produktů, musí mít jasnou proklientskou filozofii a hodnoty, ze kterých jsme nechtěli ustoupit.

Novou filozofií původní firmy je budovat finanční instituci (vlastní investiční společnost, vlastní pojišťovna a další), což se neshoduje s tou naší. Takže přejeme hodně štěstí a úspěchů a vydáváme se vlastní cestou, na které se budeme věnovat tomu, co máme rádi a zůstáváme věrní našim hodnotám a profesi.

Jak dlouho připravujete vznik Siria? Řada z vás odešla již počátkem tohoto roku…

…počátkem roku ne…

REKLAMA

…Vít Mikolášek…

Jo, Víťa. Vítek ano, odešel v lednu, ale nikoliv do Siria. Fungoval a do teď funguje jako hlavní právník holdingu tibiQ. Nebylo to tak, že by skončil v Partners a vstoupil hned do Siria, to v žádném případě.

Jak dlouho jste tedy připravovali Sirius Finance?

My budeme na Sirius Finance teprve hodně pracovat, abychom z něj udělali respektovanou společnost na finančně poradenském trhu. Původní Sirius založili v roce 2016 jeho vlastníci a zároveň akcionáři Gepard Finance, ve vedení společnosti pak byli Adolf Červinka a Jan Kruntorád. Cílem bylo diverzifikovat svůj byznys, který byl zaměřen skoro výhradně na úvěry. Specializace na úvěrové produkty má samozřejmě svoje výhody, protože se soustředíte na jednu oblast, jste v ní dobří a dokážete dosáhnout výborných výsledků a kvality. Pokud však chcete svým klientům nabídnout komplexní službu a obsloužit veškeré požadavky v oblasti osobních financí, potřebujete jim nabídnout víc.

Každá firma v určitém stádiu vývoje potřebuje nějaký nový impulz nebo nějakou změnu a posunout na další příčku.

Sirius získal potřebná veřejnoprávní oprávnění u ČNB, distribuční smlouvy s obchodními partnery a informační systém pro poradce, aby mohl začít vykonávat svou činnost na bázi komplexní poradenské služby. To jim trvalo cca 2 roky.

Zvládli perfektně základní přípravu firmy, ale už v téhle startovací pozici, kde je potřeba rozjet firmu naplno a poskytovat finančně poradenskou službu, se kterou oni nemají zkušenost, protože oni jsou hypoteční borci, makléři, největší hypoteční firma zaměřena  úzce na konkrétní typ produktu. Oni tu naši službu jako takovou, což nejsou produkty, to je finanční plánování, oni neznají.

U nás se krásně potkaly dvě vidiny. Jednak obchodní symbióza s klientským kmenem Gepard Finance, protože tam si dokážeme představit a vidíme v tom i obchodní záměr, proč vznikl Sirius Finance. Sirius měl být původně servisní organizací pro Gepard, protože tam je obrovský klientský kmen, kterému chybělo právě komplexní finanční plánování. Druhou přidanou hodnotou této spolupráce je pro Sirius Finance využití silné pozice Gepardů v  úvěrové oblasti. Protože v tom, co dělají (úvěrové financování) jsou vážně odborníci.

Do společnosti Sirius odchází podle zpráv, které máme, několik poradenských větví z Partners, například pana Marouška nebo pana Oppla. Na druhou stranu Petr Borkovec před časem potvrdil, že má pouze 48 výpovědí. Jak to je?

Vždycky musí být někdo první a ukázat cestu.

Tedy 48 osob. A další lidé nepůjdou? Původně se spekulovalo o tom, že má odejít několik stovek lidí z Partners…

REKLAMA

Na poradenském trhu jsou přechody mezi společnostmi běžným jevem, ani Partners nevzniklo jinak. Vzhledem k tomu, co se na trhu děje, dokončené či plánované akvizice, regulatorní změny a s nimi související profesionalizace, je pro spoustu lidí impulsem k tomu udělat změnu. Mnoho těch, kteří chtěli udělat změnu, ale neměli alternativu k původní společnosti, protože jim z nějakého důvodu nevyhovovalo přejít do již existujících společností a nově vznikaly především poolové poradenské firmy. V Siriu můžou být u vzniku něčeho nového, co vychází z pozitiv jednotlivých forem distribuce a budou mít možnost to ovlivnit a spoluvytvářet. Podobná šance se už dlouho nebude opakovat.

Teď je v Siriu 80 lidí a po 1. 12. to bude 130.  Pro poradce, kteří chtějí svoji práci dělat fakt dobře, máme připravené neskutečné podmínky. A to napříč trhem.

Máme ambici, aby k nám v příštím roce přišlo cca 300 poradců. Myslíme si, že je to  reálné podle toho, co víme napříč trhem, kde jsou lidé nespokojeni.

Na druhou stranu se hovořilo až o stovkách poradců, kteří by měly odejít z Partners. Nakonec to vypadá, že to bude opravdu jenom pět desítek. Nebo čekáte, že se někteří ještě přidají?

Určitě nezůstane jen u padesáti lidí. Spoustu lidí v Partners se stále umí svobodně rozhodnout, kde vidí svojí budoucnost. Nechte se překvapit.

Jedna z věcí, která rozpoutala poměrně emoce, byl i váš název. Na Facebooku se poměrně hodně rozčiloval pan Burda ze Sirius Investments ve smyslu, že jste si mohli vybrat jiný název, když Sirius už používá on.

Sirius je název dvojhvězdy a obecné označení a subjektů na českém i evropském trhu, kteří používají toto označení je spoustu a Sirius Investments rozhodně není první. Když pánové stavěli Sirius, tak to dávalo naprosto smysl, a dneska to také dává krásnou spojitost s tím, jak v rámci dvojhvězdy ta firma funguje.

Není vyloučeno, že název upravíme, ale v tuto chvíli chceme těžit z toho, jak Sirius krásně zní, jaký to má dneska zvuk v rámci finančně poradenského trhu.

Sirius je dneska tak trošku znamením malé revoluce. A nám se to líbí.

Chcete získat v průběhu příštího roku zhruba 300 poradců. Co je vaším největším lákadlem pro tyto poradce? Na co chcete získat?

Stoprocentně mezi hlavní lákadla patří náš akciový program. Na trhu není firma, která by měla v rámci akciového programu připravené, že až 65 % firmy budou vlastnit lidi, kteří ji tvoří a kteří ji pomohli vybudovat, kteří mají přímý vliv na to, jak je úspěšná. Myslíme si, že si to zaslouží.

Je připravená desetiletá tranše, kde v jednotlivých letech budou upisované určité emise akcií přesně daným procentem, a ti, kteří zabojují v rámci roku, tak na to budou moci sáhnout napříč celou firmou.

Nabízíme také jiný způsob výplaty provizí, více férový, než je na trhu obvyklé.

Vzali jsme si to dobré ze všech forem distribuce, jsme tím pádem zajímaví pro manažery, kteří chtějí budovat svůj tým a mít konečně vlastní firmu, ale máme co nabídnout i všem profesionálům, kteří chtějí klientům poskytnout kvalitní službu a budovat si svůj vlastní kmen a osobní značku.

No a v neposlední řadě díky manufaktuře budou moci všichni dělat, co je baví a v čem jsou dobří.

Stále zůstáváte strukturální firmou, to znamená multilevel. Jakým způsobem chcete upravit provize, když o tom hovoříte?

Hodně nadstandardním způsobem budeme dělit 15:85. Centrála za všechno, co poskytuje,  získává 15 % a 85 % jde do sítě. A to nejenom získatelské provize, ale veškeré další benefity, které můžou být jako profit-share, následné provize… cokoliv, co do firmy přijde. To není standard. Většinou zůstávají tyto řekněme druhotné provize, které ovšem ale dělají ve velkých firmách velké objemy, na centrálách.

Na druhou stranu váš kariérní řád je poměrně hustý a máte nadprůměrné množství stupňů pozic. Neznamená to tedy, že poradce, který vykonává největší objem práce na nejnižších příčkách, nedosáhne na vyšší provize?

Nevykonává největší objem práce. Tohle popisuje trošku polský model, kde je hodně manažerů a na ně jeden člověk pracuje. Tohle ne. Naopak na všech pozicích jsou přesně dané kompetence. Neexistuje, že na nějaké pozici sedí manažer, „uf už jsem se tam dostal, sedím a teď už jenom budu čekat a na mě všichni pracují“.

Má přesný kompetenční model, co má odvádět za práci, jakým způsobem se ve stylu manufaktury začleňuje atd. Náš styl práce je unikátní v tom, že pracujeme v týmu. Nechceme, aby na jednotlivci byla celá řada z věcí, kdy nejenomže staví portfolia, vede tým, dělá servisy… je to nad limit a ubírá to na kvalitě a odbornosti. Když děláte všechno, tak neděláte pořádně nic.

Naším cílem je, aby se pracovalo v poradenských týmech a aby každý měl svou přesně danou kompetenci a odbornost.

Nicméně velké množství pozic znamená poměrně nízkou meziprovizi. Nebude to demotivovat lidi od toho, aby se věnovali řídící pozici, a místo toho budou tvořit vlastní produkci?

Díky manufaktuře bude tým psát vyšší výkony a tím i rozdílová provize bude vyšší. Rozlišujeme provize, a to tak, že za vedení lidí a pozice máte určitou rozdílovou provizi, ale pokud jde o osobní výkon, tak máte provizi úplně jinou, odpovídající vašemu historickému výkonu.

Výhoda velkých společností typu Partners, Fincentrum nebo Broker Consulting a dalších je především ve značce a v systému, který nabízí…

Dneska jsme se dostali do situace, kdy velká značka je fajn, ale bylo by zároveň strašně fajn, kdyby to mělo pozitivní konotace u lidí a pomáhalo to poradcům u klientů a ne naopak. Vysoká znalost značky je bohužel ve finančním poradenství mnohdy na škodu, pokud neudržíte kvalitu, což se ve velkém množství dělá špatně. V dnešní době zvyšujících se regulatorních požadavků, vyšší gramotností klientů, v množství produktů a variant se neobejdete se specializací, jinak kvalitu neudržíte. Jakmile se pak představíte jménem velké značky, často vás klient hodí do jednoho pytle, protože si vás spojí s nějakou negativní zkušeností, o které slyšel. Poradci pak vsázeli na budování spíše svého vlastního osobního brandu.

Na druhou stranu poradce, který je nespokojený se svojí značkou nebo se značkou své firmy, tak může odejít pod nějaký broker pool, kde může dělat práci tak kvalitně, jako on sám uzná za vhodné. Proč by měl jít zrovna k vám?

No, to je právě ono, tak kvalitně, jak on sám uzná za vhodné. Kdo má tolik sebereflexe a disciplíny a nebo si to jen namlouvá ve vlastním zájmu.

U nás dostane kvalitní zázemí a dostatečnou volnost, má možnost se učit od ostatních, sdílet s nimi své znalosti a zkušenosti.

Změna je vždycky spojena s určitou mírou rizika, zároveň vám dodává nový impuls. Odchod někdy může znamenat i finanční ztrátu.

Jakým způsobem to řešíte?

Snažíme se jim to kompenzovat.

Dneska jdou za cenu krátkodobé ztráty, kterou jsou ochotni přijmout, ale výměnou za to, že tam budou mladí lidi, že tam budou pracovat a budovat si tu firmu. Za tři roky jim to již vykompenzujeme daleko větší částkou.

Dneska lidi odcházejí za hodnotami, za svobodou a za podnikatelským nastavením, jakým způsobem se můžou podílet na té firmě, protože doteď třeba nemohli.

Jedna z věcí, která brání poradcům opustit jejich společnost, kromě zadržení provizí, jsou i konkurenční doložky. V Partners jsou nahrazeny „poplatky za vzdělávání“. Jak řešíte toto?

Je absurdní chtít poplatek za vzdělání po lidech, kteří to, co umí, získali dříve, než do firmy přišli, nebo jim ho poskytl jejich manažer a nikoliv centrála. Řada z těch, co přecházejí, toho rozhodně více odškolila, než jim kdo kdy dal.

Už proběhl nějaký soud o zaplacení „školného“?

Myslím, že řada, ale nevím, že by ten požadavek nějaký soud kdy přiznal.

Obdobný precedens zažili Partners, když odcházeli z OVB. Ty spory vyhráli.

Pro příští rok plánuje získat dalších 300 poradců, to znamená dosáhnout zhruba čtyř stovek poradců, a zveřejňovali jste, že chcete dosáhnout obratu téměř půl miliardy korun. Na druhou stranu jako začínající společnost musíte financovat IT vývoj další investice. Kdo celé toto financuje?

Hlavní prostředky plynou od majitelů firmy, což je samozřejmě ta správná cesta.

65 % firmy chcete rozdělit mezi poradce formou akciového programu. Na trhu se hovořilo zatím o dvou akciových programech. Jeden z nich byl ve společnosti Fincentrum při vstupu finančních investorů, kdy poradci měli vizi, že s prodejem finálnímu investorovi akcie prodají, což se ti stalo. Druhá byla společnost Partners, která slibovala vyplatit nebo umožnit zpeněžení opcí z akciového programu formou vstupu na burzu a možností prodeje. Jakým způsobem mohou zpeněžit v budoucnosti své akcie poradci Siria?

Ta motivace pro poradce je dvojí, mít možnost firmu vlastnit, spolurozhodovat o ni a podílet se na jejím zisku. Motivace prodat je spíš v rovině toho, zda budou chtít jednou prodat svou firmu, svůj klientský kmen, tak, jako to dělají třeba lékaři, a zpeněžit tak svou mnohdy životní snahu. Věřím, že to nikdo nedělá s cílem prodat akcie, ale právě je držet a podílet se tak na jejich úspěších.

Máte růstové plány, na druhou stranu na trhu se spíše teď hovoří o konsolidaci a o koncentraci finančně poradenských společností pod několik málo značek. Předpokládáte, že i v takovéto situaci za zpřísňující se legislativy má nová společnost šanci uspět na trhu?

Má.

Ano, regulace našeho sektoru je značná a je to správně. Pokud chcete tuhle práci dělat dobře, tak to musíte přijmout. Na jednu stranou někteří možná jako nutné zlo, ale já si myslím naopak, že je to řada pravidel, která musíte mít, abyste měli jistotu, že se pohybuje v sektoru, kde klient dostává dobrou službu. To by měl být základ.

Partners pro sledování kvality využívají jakéhosi „hlídacího psa“, který kontroloval, jestli poradci nesjednávají něco, co by sjednávat klientům neměli. Jakým způsobem chcete hlídat kvalitu produkce?

Nad produkcí v rámci IT máme nastavený hlídací mechanismus, kontrolní mechanismus, kdy podle parametrů, které nejsou dopředu známy, se hlídají limity, kde už jsme přesvědčeni, že nastavení produktu není správné. Doptáváme se poradců, chceme vědět, proč to tak nastavili, chceme znát bilanci, podklady a tak dále, abychom vše správně a spravedlivě posoudili

Děkuji za rozhovor.

Loading

Vstoupit do diskuze 18 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Co sledovat u investic do finančního sektoru v době klesajících úrokových sazeb

Tradiční názor tvrdí, že klesající úrokové sazby jsou pro finanční akcie negativní, protože snižují úrokový výnos. To je však přílišné zjednodušení, které se může ukázat jako nepravdivé. Finanční společnosti jsou různorodou skupinou, v níž banky tvoří pouze jednu část, a mezi jednotlivými společnostmi existují významné rozdíly, které ovlivňují […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

20. 05. 2024

Penzijní spoření od července 2024 – více peněz od státu, žádný příspěvek pro důchodce

Od 1. července 2024 vstoupí v platnost další změny v oblasti doplňkového penzijního spoření (DPS). Mezi nejdůležitější novinky patří zvýšení maximálního státního příspěvku na 340 Kč měsíčně a ukončení jeho poskytování klientům, kteří již pobírají starobní důchod. Změny se dotknou všech účastníků DPS bez ohledu na datum uzavření […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

16. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Honza

  21 listopadu, 2018

  no, já už slyšel, že peníze mají od jedné konkrétní pojišťovny, která v nich má získat podíl, takže to tolik nezávislé asi nebude.

  Odpovědět

 • Honza

  21 listopadu, 2018

  btw. v registru ČNB je u Siriusu 46 lidí s investiční i pojišťovací certifikací. zajímavé zaokrouhlování na 80.

  Odpovědět

 • JB

  21 listopadu, 2018

  Partners má investiční společnost 5 let. To se probrali brzo. :)) důvody budou asi jinde.

  Nikdo mě nenutí ji psát, ale fondy bez vstupních poplatku a některé zejména etf strategie se hodí.

  Jestli pojišťovna přinese podobné inovace v rizicích tak super.

  Odpovědět

 • Insider

  21 listopadu, 2018

  Tak jsem právě dočetl rozhovor s paní Cisarzovou a měl bych pár dotazů, neboť mnohé vnímavý čtenář vyčte tak říkajíc mezi řádky. Vypíchnu jen pár odpovědí, které mě okamžitě udeřily do očí:

  „Chceme i nadále fungovat jako finančně poradenská společnost a ta musí být nezávislá na jakémkoliv poskytovateli finančních produktů“ – takže chápu správně, že Partners není nezávislá na jakémkoliv poskytovateli ? Lze být konkrétní ? Aegon ? Metlife ? V budoucnu Simplea ?

  „Většinou zůstávají tyto řekněme druhotné provize, které ovšem ale dělají ve velkých firmách velké objemy, na centrálách“ – takže chápu správně, že tzv. následné (či pečovatelské) provize v Partners nedostává jejich poradce, ale celé zůstávají centrále ?

  „Jakmile se pak představíte jménem velké značky, často vás klient hodí do jednoho pytle, protože si vás spojí s nějakou negativní zkušeností, o které slyšel“ – takže chápu správně, že značka Partners neotvírá u klientů dveře, když dělají to „finanční poradenství jinak“ ? Klienti mají Partners spojenou s nějakou negativní zkušeností a proto házejí poradce Partners do jednoho pytle ? Poradci Partners se za název a logo svého chlebodárce (fy Partners) stydí, a proto vsázejí na budování spíše svého vlastního osobního brandu ?

  Omlouvám se, ale já to tak mezi řádky čtu, ale možná se mýlím a netvrdím, že mám pravdu. Jsem sám, kdo to takto čte a chápe ? Proč je to celé napsané tak strašně politicko-finančně-zprostředkovatelsky korektně, hlavně nikoho nejmenovat a nebýt zcela konkrétní, jen naznačovat ? Strach ? Pokud ano, pak z koho ?

  Odpovědět

 • Karel

  21 listopadu, 2018

  Asi uz jsem starej a moderni metody komunikace nechapu, ale mne to pripada jako snuska blabolu bez nejake vyznamnejsi informacni hodnoty.
  P.S. Nejsem priznivec Partners 🙂
  P.P.S. Zvlast vyzivny je napriklad odstavec na tema nazvu spolecnosti.

  Odpovědět

 • Jan

  21 listopadu, 2018

  Vnímám to úplně stejně. Žádná konkrétní vize odlišení či přidané hodnoty nebo konkurenční výhody. Jen slib nějakých akcií na nějaké společnosti během 10 let všem. 🙂

  Jediná informace je, že chtějí stahovat nespokojene od všech a takových už tu je hodně. 🙂

  Odpovědět

 • Anonym

  21 listopadu, 2018

  Přesně! 🙂 Myslím, že chybí jakékoliv věcné úderné sdělení. Co má ta firma tak „nadstandardního“? Poskytuje „konečně budování vlastní firmy“, nicméně implementuje vlastní kariérový řád,…
  A ano, to přehlížení jádra otázky ohledně názvu je evidentní.
  Jinak si myslím, že ta dáma si s*re do vlastních kalhot – stylem „bylo vše špatné až teď je to dobré“ si vlastní reputaci moc nezvyšuje. Společně s ostatními byla v managementu předchozí firmy a to ne týden…

  Odpovědět

 • Michal

  21 listopadu, 2018

  Když nic nadstandardního nemá, tak madam nemá, co říci. A Sirius nemá nabídku žádnou. Ani partnery, ani provize. Jen sliby a bezcenné akcie.

  Odpovědět

 • exParťák

  21 listopadu, 2018

  A vida, potrefená husa (Partners) se nám ozvala. Můžete prosím Michale tato svá tvrzení čímkoliv doložit ? Předpokládám, že nikoliv, takže opět jen negativní konkurenční hejt, že ?

  Odpovědět

 • Michal

  21 listopadu, 2018

  Ani ne. Mám jejich nabídku. Viděl jsem partnery, které mají nebo spíše nemají na webu. Znam provizni i produktovou nabídku.. Nechápu, čím chtějí konkurovat či někoho oslnit.

  Odpovědět

 • Vit

  23 listopadu, 2018

  Taky souhlasím, snůška nicneříkajících keců. A hodně se to podobá tomu, co říkal Borkovec před 10 lety… „Budeme jiní, lepší…“
  Aneb ovcím nafoukneme palice a hlavně ať z toho vydolujeme co nejvíc.

  Odpovědět

 • Insider

  24 listopadu, 2018

  Bude se i případě Sirius Finance opakovat údajně legendární výrok Petra Borkovce z Partners, totiž že“ poradci žijí z vizí, my žijeme z (jejich) provizí“ ?

  Odpovědět

 • Taky insider

  24 listopadu, 2018

  Ta nenávist z vás vyloženě sala. Partners vás asi musí hodně trápit, že? 🙂

  Já tam byl a překvapivě ten výrok zněl úplně jinak. Je to už hodně stará slovní hříčka z doby, kdy nikdo neměl moc peněz a vše se dávalo zpět do byznysu. A ten výrok zněl asi takto: žijeme z vizí a musíme maknout, abychom žili z provizí.

  A vzhledem k tomu, že Partners má aktuálně nejvyšší provizni příjem na poradce, tak se to daří.

  Odpovědět

 • B,

  21 listopadu, 2018

  15:85 je nadstandard?? Lol….tak ještěže můžu v klidu pracovat v tom „poolu“, kde je to naopak běžné (včetně 10:90). Jinak je tenhle článek sbírka keců o ničem…

  Odpovědět

 • Martin Felix

  3 prosince, 2018

  Zdravím všechny anonymy! Napíšu vám něco pod svým vlastním jménem. Já jsem jeden z těch 48, kteří podali v Partners výpověď (po 10 letech, které bych nazval úspěšnými). A ano, po skončení výpovědní doby 30.11.2018 plánuji pracovat pod Sirius Finance. Proč?
  1) Protože mě před 10 lety v Partners naučili pracovat tak, že udělám podrobnou analýzu situace klienta a pak si vezmu na sebe kůži klienta a udělám vše tak, jako bych to dělal PRO SEBE. Není moc firem, kde by to šlo takhle dělat, protože je k tomu potřeba opravdovou nezávislost a hlavně zarovnané provize na stejném typu produktu (bez ohledu na to, co udělá servisní firma s penězi navíc, které takto vzniknou). Proto nemůžu jít do Broker C, Fincentra, ani do žádného poolu.
  Jak mi v tomhle překáží Simplea, tedy vznikající životní pojišťovna patřící Partners? Narozdíl od vlastní investiční společnosti, vlastních bankovních služeb a třeba i vlastní penzijní společnosti VELMI. Protože životní pojistka nejsou pro klienta jenom ceny za rizika a dobré nastavení dalších poplatků, ale zejména POJISTNÉ PLNĚNÍ, KDYŽ SE NĚCO STANE. A tady už nemůžu být na straně klienta, protože jsem z principu postaven na stranu pojišťovny. Samozřejmě že můžu „nepsat“ pojistky od Simpley, ale co když budou mít pojistky Simpley nižší poplatky pro klienta? Jako že tedy zřejmě nejspíš budou, minimálně v oficiálních analýzách PFS.
  2) Osobně mám velkou důvěru v lidi, kteří dřív byli v Partners a teď převzali vedení Siriusu. Zejména v Karla Marouška, který mě v roce 2008 učil vytvářet klientovi rezervy při plánování hypotéky a Vlaďce Cisarzové, která mi opakovaně z pozice obchodní ředitelky Partners velmi profesionálně, účinně, rychle a ochotně pomohla u velkých obchodních případů, kde bych byl bez ní ztracený a ještě bych z toho měl ostudu. Jestliže se ona neshodla s vedením Partners a dnes je v Sirius Finance, já jdu za ní.
  Silná motivace, nemyslíte? I ve svých 52 letech jsem ochotný jít do toho rizika, že se to možná nepovede.
  3) Jsem živnostník, samostatně myslící podnikatel, ne zaměstnanec. A už vůbec ne pěšák velké armády. Pochopil jsem, že jako samostatně myslící bytost budu do budoucna v Partners spíše nepohodlný. Už teď to tak je a zhoršuje se to. Proto se mi v Partners už delší dobu hůře dýchá. Asi je to důvod, proč z Partners odešly desítky šikovných lidí do různých poolů. Ale já z výše uvedených důvodů do poolu přejít nechci a nemůžu. Proto jsem rád za to, co se teď formuje v Sirius Finance, i když tam k zarovnání provizí dojde až v prvním kvartálu 2019.
  4) Mám další desítky důvodů, které není vhodné sdělovat široké veřejnosti, ale výše uvedené tři by mohly vnést trochu světla do těch dohadů, které tady v diskusi vznikají.
  Pozn.: Sirius má dostatek smluvně zajištěných obchodních partnerů a proč nejsou na webu společnosti, má své pádné důvody. Zdravím přátele z Partners!

  Odpovědět

 • Parťák na odchodu

  4 prosince, 2018

  Tak Vy jste pochopil, že jako samostatně myslící bytost budete do budoucna v Partners spíše nepohodlný? Mohl byste to prosím rozvést detailněji?

  Odpovědět

 • Martin Felix

  4 prosince, 2018

  Pokud se mě na to zeptá někdo, na jehož názorech a postojích mi záleží, tak samozřejmě ano. Anonymům v diskusi pod články na internetu ne.

  Odpovědět

 • Insider

  18 prosince, 2018

  Tak se nám Petr Borkovec rozpovídal o odchodu poradců a manažerů z Partners, kde říká, že „odchod 48 poradců a manažerů ze sítě zamrzí a věřím, že někteří ještě prokouknou ty předkládané nesmysly. Zajímavý je i komentář směrem k Fincentru a jeho spojení se Swiss Life, kde konstatuje „na jedné straně řád a tvrdé řízení Swiss Life ČR, na druhé totální chaos, netransparentnost a spíše poolový model Fincentra.“

  Zdroj: http://www.jsmepartners.cz/o-partners/5853-petr-borkovec-mame-drajv-zustaneme-jednickou

  Odpovědět