CZK/€ 24.745 +0,14%

CZK/$ 22.792 +0,00%

CZK/£ 28.930 +0,33%

CZK/CHF 25.049 -0,10%

Jak ovlivní struktura multilevelu výši provizí

 


 

Výše provize finančního poradce závisí na mnoha faktorech. Prvním je výše provize, kterou jeho společnost získá od finanční instituce a která do značné míry závisí na velikosti finančně poradenské společnosti – čím je vyšší její produkce, tím je významnějším partnerem a tím lepší podmínky je schopna s finančními institucemi vyjednat.

V druhé řadě výše provizí poradce závisí na marži, jakou si společnost ponechává na svůj provoz a zisk. Čím více si společnost ponechává, tím méně zbývá na finanční poradce. Dnes si společnosti ponechávají řádově od 25 % do 40 %. Třetím faktorem je počet úrovní v rámci multilevelové struktury.

Čím více je multilevelová společnost strukturovaná a má více úrovní, tím menší nárůst provizí při postupu na vyšší úroveň finanční poradce získá a tím nižší meziprovize získá. Rozdíl přitom může být poměrně značný.

Tabulka 1: Rozdíl výše provize při 8 a 6 úrovních struktury MLM

8. úroveň

100%

100%

6. úroveň

7. úroveň

91%

88%

5. úroveň

6. úroveň

83%

76%

4. úroveň

5. úroveň

74%

4. úroveň

66%

64%

3. úroveň

3. úroveň

57%

52%

2. úroveň

2. úroveň

49%

40%

1. úroveň

1. úroveň

40%

Zdroj: Vlastní zpracování

Vezměme za příklad 6 a 8úrovňovou strukturu, u níž finanční poradce na nejnižší příčce získá 40 % provize rozdělené mezi poradenskou strukturu a poradce na nejvyšší příčce získá 100 % rozdělené provize za vlastní produkci. U osmiúrovňové struktury s postupem na každou vyšší úroveň poradce získá přibližně 8 – 9 % z celkové provize navíc, u šestiúrovňové si přilepší o 12 %.

Z pohledu vlastní produkce nelze jednoznačně říci, že by šestiúrovňová struktura byla pro poradce lepší než osmiúrovňová. Rozhodující jsou v tomto případě pravidla, za kterých poradci na vyšší úroveň postupují. Ta mohou být nastavena tak, že poradce u více strukturované společnosti postoupí rychleji než poradce u méně strukturované. Zásadní je počet úrovní u meziprovizí.

Meziprovize neboli rozdílové provize jsou vypláceny z produkce finančních poradců v dané struktuře na nižších úrovních. U více strukturované společnosti získá poradce meziprovizi ve výši 8 – 9 % z produkce lidí ve své struktuře, u méně strukturované společnosti získá 12 %, tedy až o polovinu více než u více strukturované.

Loading

Vstoupit do diskuze 149 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Co sledovat u investic do finančního sektoru v době klesajících úrokových sazeb

Tradiční názor tvrdí, že klesající úrokové sazby jsou pro finanční akcie negativní, protože snižují úrokový výnos. To je však přílišné zjednodušení, které se může ukázat jako nepravdivé. Finanční společnosti jsou různorodou skupinou, v níž banky tvoří pouze jednu část, a mezi jednotlivými společnostmi existují významné rozdíly, které ovlivňují […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

20. 05. 2024

Penzijní spoření od července 2024 – více peněz od státu, žádný příspěvek pro důchodce

Od 1. července 2024 vstoupí v platnost další změny v oblasti doplňkového penzijního spoření (DPS). Mezi nejdůležitější novinky patří zvýšení maximálního státního příspěvku na 340 Kč měsíčně a ukončení jeho poskytování klientům, kteří již pobírají starobní důchod. Změny se dotknou všech účastníků DPS bez ohledu na datum uzavření […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

16. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • eX MLM poradkyně

  26 srpna, 2013

  Dobrý den pane Zámečníku,

  děkuji za skvělý článek, který doufám opět otevře části poradenské obce oči a ta si uvědomí, jak je svými nadřízenými ve struktuře provizně „stříhána“, mnohdy za nic, bez jakéhokoliv úsilí. Já na to přišla až po třech letech, po procitnutí jsem odešla, dnes pracuji pod brokerpoolovou organizací. Rozdíl v provizích např. za životní pojištění nebo investice je v řádu násobků toho, co nám milostivě dávala předchozí MLM společnost. V článku mi chybí ještě jedna velmi podstatná a důležitá věc, a to neustálé obhajování již dosažených pozic. Toto v brokerpoolu neznám, provize mám stejné, ať už udělám za měsíc deset smluv nebo jen jednu. Druhou neméně důležitou věcí je výplata následných provizí u životního a zejména majetkového pojištění a investic, o tom se mi v MLM mohlo jen zdát. Za sebe mohu konstatovat jen jediné: za ty tři roky jsem pánům nade mnou vydělala (dobrovolně věnovala) téměř půldruhého milionu, stále marně přemýšlím, za co si to ti mladí hošíci zasloužili…Dnes už to vím, jen byli v MLM dříve než já, nic víc a nic míň. Co mě naopak těší je skutečnost, že lidí jako jsem já přibývá a z MLM firem odchází čím dál více lidí, inu dostávat za životní smlouvu 40% nebo 140% je podstatný rozdíl.

  Odpovědět

 • Podvedená klientka AWD

  26 srpna, 2013

  Za tři roky jste vydělala pánům nad sebou téměř půl druhého milionu! A teď si představte, o kolik jste připravila svoji klientelu. Protože ta to všechno zaplatila.

  Odpovědět

 • 26 srpna, 2013

  Že vás to pořád baví sem donekonečna psát, už jste tím ubohá, to je snad váš padesátý příspěvek na to samé téma…po padesáté už to není zajímavé, vážně ne.

  Odpovědět

 • 26 srpna, 2013

  Má pravdu a to tě štve ze všeho nejvíc.

  Odpovědět

 • eX MLM poradkyně

  26 srpna, 2013

  Vážená paní Podvedená klientko AWD,

  je mi líto, pokud jste byla podvedena poradcem či poradkyní společnosti AWD, stejně jako v každém jiném oboru i v tom našem jsou lidé poctiví i nepoctiví. Jsem zodpovědná výhradně a pouze za svoji práci a necítím ani špetku studu za to, že bych některého ze svých klientů okradla. Nikdy jsem nesjednala ani jednu jedinou „spořící“ smlouvu, vždy jsem sjednávala jen rizikové životní smlouvy. Klidně zde házejte všechny poradce do jednoho pytle, klidně nás nazývejte i zloději, je mi to jedno, znovu opakuji, že nesu zodpovědnost jen za svoji vlastní práci, nikoliv za práci kohokoliv jiného. To je to samé, jako byste házela všechny řidiče do jednoho pytle kvůli několika opilým, co sednou za volant a někoho pak zabijí. Současně ctím vaše právo si tu na poradcích coby poškozená klientka vylévat zlost, tato Vaše snaha mě však nechává zcela chladnou. Mě zajímá kvalita mojí vlastní práce, práci jiných poradců nejsem schopna (naštěstí) ovlivnit a ani nechci. Možná by bylo vhodnější si stěžovat na vedení AWD, nyní přejmenovanou na Swiss Life Select.

  Odpovědět

 • neporadce

  26 srpna, 2013

  Můj příběh je stejný. 2,5 roku v MLM (nyní působím v poolu) konečný součet odevzdaných peněz „manažérům“ za skoro nic 1.250.000 Kč. Žádné spořící pojistky, jen rizikovky, hypotéky, majetky. Takže milá Podvedená klientko, jediného koho jsme zde s exporadkyní výše Vám píšící okradli, je sami sebe.

  Odpovědět

 • 26 srpna, 2013

  Už jsem vás dlouho neprudil, vy jakože poradci, tak jdu na to.

  Ty seš, holka, neskutečně naivní. I to je důvodem, proč si myslíš, že jsi poradce, ačkoli podstatou tvojí profese je prodej – takže jsi prodejce, prodejce některých finančních produktů.

  K té naivitě. AWDéčku (prodanému) a jakékoli finanční společnosti je poškozený klient tááákhle u zadku. Klient sbalí smlouvy za 100 000 Kč a odtáhne. Agent-zloděj přivede 50 dalších klientů.

  Nesjednáváš spořicí smlouvy? No tak místo nich sjednáváš podílové fondy s poplatkem předplaceným na 30 let dopředu a s dynamickou strategií. Bohužel jsi bystrá jako většina naivních, sebe se obelhávajících atd. tzv. poradců, proto netušíš, že pro klienta mají ižp a podílové fondy úplně stejný přínos – vůbec žádný.

  Tzv. finanční poradce, ve skutečnosti prodejce vybraných finančních produktů (ještě si vtipne přidává přívlastek „nezávislý“ – ta nezávislost prý souvisí s tím, kolik firem a produktů prodáváte a že prý je všechny velmi dobře znáte a kdykoli, i o půlnoci, vás z nich můžu vyzkoušet) je přínosný tak pro 20 % jeho klientů. Ti ostatní žádnýho tzv. poradce nepotřebují, postačí, když nebudou líní jak vši a začnou se zabývat svými penězi sami.

  Odpovědět

 • eX MLM poradkyně

  27 srpna, 2013

  Pište si tu co chcete a napadejte koho chcete, je mi to úplně jedno. Klidně mě i nazývejte prodejcem finančních produktů, máte na to právo a je mi to jedno, koneckonců jde jen o pojmosloví. Mě moje práce baví, i kdyby jste tu na adresu poradců či prodejců psal sebevětší špínu a negativa. Fondy sjednávám taktéž a s předplacenými poplatky na 15, 20 nebo 25 let nemám sebemenší morální problém, pokud vy ano, je to vaše volba. Mějte se hezky :0)

  Odpovědět

 • yowie

  27 srpna, 2013

  Základní předpoklad úspěšného prodejce? Odhodit morálku stranou…

  Pro naprostou většinu klientů by byl daleko lepší spořící účet, ale za to jsou prd provize co?

  Je dobře, že jste to tady napsala na plnou hubu. „Šmejdi“ obírající u nás důchodce už jsou v koncích, teď by se Dymáková měla zaměřit na Vás. :-)

  Odpovědět

 • Jana

  27 srpna, 2013

  Yowie, dokážete uznat, že existují poradci a produkty, kteří klientům skutečně přinášejí užitek ? Několika mým klientům vyplavila voda jejich domovy a jak byly rádi, že Generali vše zaplatila. To samé havarijní škody na autech. Víte kolik mých klientů bylo rádo, že mají RŽP ? Někteří se stali po nemoci nebo úrazu invalidní, jiným zanechal úraz vážné celoživotní následky. Nechápu, jak by výše uvedeným lidem, které postihly tyto věci pomohl váš spořící účet. Připadne mi, že tu automaticky hážete všechny poradce nebo prodejce do jednoho pytle, zavání mi to až jakousi vaší zhrzeností či nenávistí k oboru, ale to si uvnitř sebe pořešte sám. Jen chci říct, že pojišťovnictví má svoje nezastupitelné místo a je zapotřebí, pokud slouží k účelu, ke kterému vzniklo.

  Odpovědět

 • yowie

  27 srpna, 2013

  Já reagoval na předplacené investice, které, jak jistě sama dobře víte, mnozí poradci prodávají s tím, že „to poroste o 7% ročně!“

  O pojištění v mém příspěvku nepadlo ani slovo…

  Na druhou stranu dokážete si představit poradce, který by dělal jen různá pojištění a bez investiční složky u IŽP?

  Asi by si moc nevydělal.

  Jinak máte ale pravdu, poradců jsem potkal několik a byť jejich návrhy byly z části zajímavé, vždy v tom plánu byla nějaká prasárna, kdy se dotyční snažili na mě vydělat tím, že mě poškodí.

  Byli to pánové z Partners, AWD, Gepard Finance…

  Bohužel jsem nepotkal zatím poradce, který by se zajímal jen o to, aby mi dobře nastavil pojištění, které již mám. Vždy mi chtěl nastavovat pojištění, které mi prostřelí s tím, že mi staré zruší a o to nemám zájem, protože už pojištění mám a nebudu kvůli mladému cucákovi rušit své IŽP z roku 2008, taková ovce ještě nejsem…

  A ještě k tomu pojištění aut. Kamarád kontaktoval několik poradců a poboček pojišťoven a pak si nejlevnější havarijko vyřídil v jednom autobazaru. Poradci se s cenou absolutně nechytali…

  Odpovědět

 • Jana

  27 srpna, 2013

  To Yowie: Na druhou stranu dokážete si představit poradce, který by dělal jen různá pojištění a bez investiční složky u IŽP? Odpovídám ano, sama to tak dělám už několik let. U rizikovek dnes máte plus mínus ty samé provize jako u rezervotvorných IŽP, popř. rezervotvorné IŽP dokážete nastavit z 95% jako RŽP s opravdu minimální spořící složkou, která je symbolická. Takže když udělám spořící Flexinu nebo rizikovou Dolce Vitu od Generali, provizně mám ty samé peníze a ručím u obou dvou 24 měsíců.

  Odpovědět

 • yowie

  27 srpna, 2013

  A děláte jen čistě pojištění? Investice ani hypotéky, nic takového?

  Já kolem sebe vídám spíš přesně opačné případy, kdy se poradci na pojištění vyprdnou a dělají nejčastěji jen hypotéky. Jeden takový kamarád se rozloučil s BC, neb ho stále otravovali s novými a novými školeními na pojistky a to, že dělá jen hypotéky se mu vrací na provizích, které se nerozpouští do struktury nad ním, ale zůstávají jemu. I díky tomu je schopen případně zabojovat a náročnému zákazníkovi slevit, což ti mlm kluci nemůžou, protože větší část jejich provize jde těm „pánům s helikoptérama“, kteří do letadla nastoupili dřív.

  Nejsmutnější pak je, když Vás MLMko otravuje se školeními a při vašem odchodu pak od vás ještě chce několik set tisíc za to úžasné vzdělání :-))

  Asi víte, na co narážím. Očekávám v brzké době soudní spory (nevěřím, že by všichni v Partners byli tak hloupí a při odchodu hodili na stůl třeba 600 000,–, proboha, kde by to většina z nich vzala) a docela se na to těším, to se teprve dočkáme pořádné špíny…

  Odpovědět

 • tralalacek

  27 srpna, 2013

  doprcic vy ste fakt exot, bylo vyvracene, proti cemu jste tak vyskakoval a prijdete s uplne jinym pribehem mimo misu, neda se napsat: „aha tak to jsem blbec, to jsem mel spatne informace, ale ted uz jsem v obraze, diky za to“ ? Ne radsi tu je dalsi offtopic prispevek o tom, jak vas otravuji mlm.. jestli takovi borci pracuji v bance, tak ten sektor neni o nic lepsi nez poradci, na ktere nadavate.

  Odpovědět

 • yowie

  27 srpna, 2013

  Narážíte na povýšení jednoho pána z Olomouce? Podívejte se na tu diskuzi ještě jednou prosím. Logicky jsem na základě mě dostupných informací usuzoval, že k něčemu došlo.

  Bohužel webmaster webu Partners asi není bůh ví jak pružný, když není schopen přihodit na web pár fotek nových členů vedení…

  Za svůj omyl jsem se tam omluvil a nemám s tím problém.

  A asi Vás potěším, v bance už nepracuji. Bylo to tam na mě moc málo internacionální, což vůbec nesvědčilo mé angličtině… :-)

 • traralacek

  28 srpna, 2013

  Od: Jana
  Datum: 27.08.2013 10:04
  Reagovat
  Zobrazit vlákno

  „To Yowie: Na druhou stranu dokážete si představit poradce, který by dělal jen různá pojištění a bez investiční složky u IŽP? Odpovídám ano, sama to tak dělám už několik let. U rizikovek dnes máte plus mínus ty samé provize jako u rezervotvor­ných IŽP.“

  Napsal jste, ze si tak poradce nic nevydela, bylo vyvraceno. Pak nastal totalni offtopic. Jde videt ze to tu komentujete jak kdybyste znal vsechno, ale mate zakladni neznalosti. A jeste nejste schopny udrzet kontext.

 • yowie

  28 srpna, 2013

  Jana: Odpovíte mi, jestli jste poradce, nebo pojišťovací agent některé z pojišťoven?

  tralalacek: Zamyslete se, mladý poradce projde školením, kde je mu řečeno, že bude mít ty miliony a jak je životko nebo investice úžasná věc s úžasným zhodnocením atd., pak se mu oznámí, že musí přinést minimálně tolik a tolik za čtvrtletí a pak ho vypustí do světa…

  Myslíte, že mi sám poradce řekne, že se do IŽP nespoří a předplacené investice jsou na nic? Promiňte, to jste ale opravdu optimista! :-))

  Nepotkal jsem zatím poradce, který by mi řekl: „jj, životko jednoznačně bez spořící složky za nějaké dvě stovky měsíčně, abyste měl komplet pojištění, ale neplatil mi zbytečně dva roky provize“

  Až takového potkám, dám mu klidně celý svůj tel. seznam a všude ho doporučím.

  Žel se zatím nepoštěstilo…

  A myslet si o mě můžete, co chcete.
  Jakoby na tom na anonymním fóru nějak záleželo…

 • Jana

  28 srpna, 2013

  Dobrý den Yowie, pracuji v menší makléřské firmě, která však sjednává produkty prostřednictvím brokerpoolové organizace BONNET. Ze životek dělám jen rizikovky a to Dolce Vitu od Generali, nový Rytmus RISK od Allianz, Rubikon od Kooperativy a Active Plus od AXA Pojišťovny (všechno jsou to opravdu čisté rizikovky, dokonce odmítám dělat spoření přes ŽP i u dětí, tam dělám rizikovky a případné spoření přes OPF). Spokojen ? Nikdo mi tu do toho nekecá a dělám jen to, co perfektně znám, čemu věřím a za co se můžu klientovi i za pět let podívat poctivě a zpříma do očí. V MLM mě neustále nutili dělat spořící IŽP, měsíční pojistné dva, tři nebo i pět tisíc korun nebylo žádnou vyjímkou, kolegy vždy jen zajímalo jedno jediné, a to ať to klient platí aspoň ty dva roky, pak už jim to bylo pochopitelně u zadku.

 • yowie

  28 srpna, 2013

  Jana: Děkuji za info. Takhle mi to dává smysl. Měl jsem upřesnit tu svou paušalizaci na MLM poradce.

  To co píšete o MLM je přesně to, co kritizuji. Jak jsem už psal, potkal jsem několik poradců z MLM a všichni to zkusili, většinou právě přes to IŽP.

  Můžu ještě poprosit o srovnání rozdílu vyplácené provize u MLM a poolu?

 • Jana

  28 srpna, 2013

  Já mám u poolu za RŽP cca 130% z ročního pojistného, pojišťovna od pojišťovny to má jinak (např. Allianz Rytmus Risk 110%, Generali Dolce Vita 130% atd.). Hypotéky mám za cca 1,4%. Majetkové pojištění: RD, BT a DOM za cca 40%RP, auta 12%.
  U MLM se to těžko píše, záleželo na tom, na kterém stupni člověk byl, pokusím se to napsat aspoň pocitově: jakékoliv ŽP cca 40–60% RP, hypotéky kolem 0,5–0,6%, majetek byl proplácen v řádu stokorun za smlouvu a bylo jedno, jestli to byl rodinný dům za dva miliony nebo deset milionů.
  Já si v poolu polepšila několikanásobně a hlavně mi chodí následné provize, které v MLM nebyly vůbec, tedy pro nás dole ne, pro parazity nad námi ano, za něco ve svých Audi A8 a Porsche Cayenne museli jezdit.

 • yowie

  28 srpna, 2013

  Díky. To je opravdu dramatický rozdíl a ani se nedivím té frenetické reakci Partners s těmi poplatky za školení.

  Jinak by tam asi dřív nebo později zůstali jen direktoři s Borkovcem…

  Raději vidím to, že v provizích pro Vás je 15 – 20% rozdíl, než někoho, kdo má sice všechno za stejno, ale je nucen nízkou provizí tlačit částky u většiny produktů až nesmyslně vysoko.

  Kdežto Vy nemáte potřebu tohle dělat, protože byste se po těch letech praxe víc poškodila, když třeba prodáte někomu dražší pojistku s výlukou na něco, co by se třeba zrovna klientovi hodilo mít pojištěné.

  Když si zpětně vzpomínám na ty schůzky s MLM poradci, ten tlak na co nejvyšší částku tam byl vždycky…

 • Jana

  28 srpna, 2013

  Rozdíl je to velký, a to se bavíme jen o provizích. To, co se zde popsat nedá je atmosféra a pohoda v práci, to s předchozí MLM firmou nelze vůbec, ale vůbec srovnávat. Někteří kolegové k nám už od MLM přešli, jiní potřebují dozrát, tak alespoň po domluvě s jinými kolegy nosí zajímavější životky, majetek a investice k nám (dáváme jim prostřednictvím brokerpoolu ty samé provize, co máme my sami), mnozí poradci si provizně polepšují o 100% i 150% oproti tomu, co jim vyplácí MLM. Jestli dovolíte, tak tímto bych zde debatu ukončila, vše podstatné už bylo několikrát řečeno. Vše je otázkou volby a tu má každý z nás, sám za sebe. Pokud někoho baví pracovat u MLM za třetinové provize a živit z rozdílu parazitické MLM struktury nad ním, tak budiž, je to jeho volba.

 • Porace

  28 srpna, 2013

  Jseš hloupá nána, kdybys byla dostatečně vytrvalá, tak uděláš v mlm kariéru jak nikde. Chybělo ti odhodlání, vůle dřít 16 hodin denně, pak by sis vozila zadech v podobné super káře a měla každej měsíc pasivní příjem aspoň půl míče…

  https://www.y­outube.com/wat­ch?v=7UFW5k_K17M

 • Dorota Máchalová

  28 srpna, 2013

  Jak typická reakce nějakého nagelovaného fracka z MLM, který si vozí svoji řiť v pořádné káře a má pocit, že je největší king. Opak chlapče, jsi úplné hovno, kterému ještě kape po bradě mléko. Předně se nauč chovat galantně k ženám, poté se nauč vykat a tykej až poté, co ti je tykání dámou nabídnuto. Úplně Tě v tom drahém autě vidím, arogantní nagelovaný smrad, mistr světa, co právě sežral Šalamounovo hovno. V MLM neučí slušnému chování, společenské etice, normálnímu lidskému vystupování ?

 • yowie

  28 srpna, 2013

  Já myslím, že se tyhle věci učí až od manažerských pozic. Kdysi mi nějaký manažer vyprávěl o školení etikety se Špačkem, ale řekl bych, že to pro pěšáky nebylo, nicméně je to dobré zmínit, aby pěšáci věděli, co vše se z jejich provizí také platí.

 • neporadce

  28 srpna, 2013

  Domnívám se, že by pan PORACE (nevím jestli to byl zámysl, ale spíš ne podle úrovně psaného projevu), měl snížit dávku drog, vytáhnout si hlavu ze zadku a trochu se zamyslet. Ale to bych asi chtěl moc.

 • vasek

  29 srpna, 2013

  tohle už zavání pohledem z dob nedávno minulých či závistí.
  V každé firmě, pokud má řídící pracovník nějaký výdaj, tak jej zaplatí z práce běžných pracovníků, kteří vytvářejí/prodávají produkty, služby.

 • yowie

  29 srpna, 2013

  vasek: Přesně naopak. MLM firma o 6–8 stupních řízení (viz. článek) připomíná doby minulé ze všeho nejvíc :-)

  Stejně, jako byli nespokojeni zaměstnanci socialistických molochů, kteří v duchu hesla: „kdo nekrade, okrádá rodinu“ si domů nosili cokoliv, co mělo nějakou hodnotu, protože ať makali sebevíc, přidali jim tak dvě stovky k výplatě, tak v případě poradenství se jedná o to samé.

  Je zanášení produkce něco jiného než to, že si dělník v 80tkách odnesl z fabriky kulatinu nerezu?

  Je to úplně to samé a je to přirozená reakce na neefektivní systém. Nic víc, nic míň…

 • vasek

  29 srpna, 2013

  tak schválně úrovně výrobního podniku:

  1)dělník u pásu


  2)vedoucí linky
  3)vedoucí dílny
  4)vedoucí provozu
  5)výrobní ředitel
  6)generální ředitel

  5 řídících úrovní…

  Btw, v předchozím příspěvku jsem reagoval spíše na „nicméně je to dobré zmínit, aby pěšáci věděli, co vše se z jejich provizí také platí“

 • Ondřej Záruba

  29 srpna, 2013

  Dělník vyrábí, šéf dílny organizuje směny, zaučuje práci, kontroluje kvalitu apod.Šéf provozu hlídá technologii, stará se o zásoby materiálu, řeší expedici apod.Výrobní ředitel řeší technickou povahu produktu s odběrateli, plánuje objem výroby,…Finanční ředitel řeší, za jaké peníze se postaví továrna, platební podmínky s odběrateli…A tak bychom mohli pokračovat.

  Každý z nich dělá něco úplně jiného.Zatímco v MLM mají všichni stejnou kvalifikaci a v podstatě i náplň práce. Je to hodně odlišný systém. Považuji za značně zavádějící to k výrobnímu podniku vůbec přirovnávat. Počet úrovní může být stejný, ovšem v reálu fungování takové firmy je úplně jiné. Navíc MLM jsou čistě distribuční společnosti. Oni nic nevyrábí ani neposkytují. Jsou pouze prostředníkem na cestě produktu od jeho producenta ke koncovému zákazníkovi. Samozřejmě v distribuci platí, že čím kratší řetězec distribuce, tím lepší pro poskytovatele služby i koncového zákazníka.

 • vasek

  29 srpna, 2013

  to přirovnání jsem dal jen jako příklad toho, že více stupňů (paušálně řečeno)se dá najít ve všech oblastech.
  A že v MLM mají všechny úrovně stejnou náplň práce? S tím si dovolím nesouhlasit.

 • yowie

  29 srpna, 2013

  Asi tuším, jak to myslel Ondřej. V MLM firmách, pomineme-li VIP konzultanty, je náplň práce v podstatě stejná od shora až dolů. Oč se jedná?

  Stěžejním pro fungování MLM je neustálý náhon nových lidí pod sebe. Jen pěšák dole nahání své kamarády, zatímco výše postavení se mnohdy snaží i o akvizice celých částí jiných společností. Ve finále se ale jedná o to samé.

 • yowie

  29 srpna, 2013

  Ale 5ti úrovňový systém řízení může být i dnes dokonale funkční, stejně jako 8 stupňový. Proč ne?

  Je to ale možné jen za předpokladu, že na dotyčném území nebo trhu se nenachází systém daleko efektivnější, tedy například pooly, které na svůj provoz potřebují jen zlomek toho, co si vezme MLM struktura.

  Jinak ještě k tomu Špačkovi. Tehdy jsem slyšel i kolik to jeho vystoupení stálo, bylo to prý 70 000,–.

  Ale opět, nic proti. Pokud poradci dokážete nahradit 2/3 provizí, které by mohl mít, třeba vizí pasivního příjmu a helikoptérama, tak je třeba takovou firmu pochválit za mimořádně dobře zmáknutou interní komunikaci a dotyčným poradcům nezbývá než popřát, aby se brzy probudili.

  Jo a docela rád bych se zeptal, kolik jich je s těma helikoptérama a pasivním příjmem? Kolik jich v jednotlivých MLM společnostech je?

  Přičemž pasivní příjem považuji za příjem, kdy nemusíte chodit do práce a vyžaduje od vás minimální aktivitu, třeba si jednou za dva roky najít nového nájemníka a ne 12 a víc hodin denně nahánět nové klienty, případně ovečky pod sebe do struktury.

 • vasek

  29 srpna, 2013

  Přesně tak, počet stupňů není ukazatelem funkčnosti.
  Co se týká efektivity – efektivní pro koho? Pokud se bavíme o přerozdělování provizí, to by, paušálně řečeno, mělo vyjadřovat „zásluhový“ podíl na celkové tržbě společnosti. Pokud mně jako člověku dole nevadí snížená provize, protože za to dostávám adekvátní podporu struktury nade mnou, není na tom přeci nic špatného. A platí to samozřejmě i obráceně. Je na každém aby zvážil, jestli chce větší provize s větší odpovědností/sa­mostatností či nižší ale s větší podporou.
  Jinak si nemyslím, že MLM struktura si vezme více než pooly. Koncová nákladovost(cena pro klienty) jejich produktů je podobná/stejná. A provize se vždy přerozdělí do více či méně úrovní…
  Btw, v čem spatřujete větší efektivitu u poolů? – přitom jde v podstatě o slepou vývojovou větev. Jakmile velké MLM společnosti „zdefenzivní“ svojí strategii a začnou se místo rozšiřování soustředit na obhájení svých vybudovaných pozic(např. udržení HR stavů formou změny přerozdělování provizí), podoba a struktura dnešních poolů nebude mít opodstatnění. Nikdo k nim nebude mít důvod přejít přičemž u nich jde o téměř výhradní způsob jejich růstu.

 • yowie

  29 srpna, 2013

  Efektivita pro mě, jako pro pěšáka dole je v tom, že nejvíc z toho, co vyprodukuji, dostanu já sám a ne dalších 7 úrovní nade mnou.

  Částečně s Vámi souhlasím ohledně těch poolů. Také jsem si říkal, že je to jakýsi parazitismus. Nicméně pod pooly je i spousta drobných poradenských firem a tam bych právě viděl tu budoucnost. Tedy, že příslušná procenta z mých provizí nepůjdou dalším 7 lidem nade mnou, přičemž těch 5–6 vyšších ani osobně neznám, snad jen z firemních tiskovin, jak se plácají po zádech a jezdí v drahých autech.

  A právě v těch malých firmách bych viděl budoucnost, protože budou také schopny školit lidi – předávat zkušenosti, ale zároveň tam nad tím pěšákem je jedna nebo dvě úrovně. To by myslím vedlo ke kultivaci finančního poradenství, protože ten, kdo dostane svou provizi skoro celou, opravdu není pod takovým tlakem na produkci a výši částek u jednotlivých produktů, což je, přiznejme si, velký problém MLM. Koneckonců je to tady popsáno v příspěvku od Jany ze včerejška.

  A jak jsem říkal, já bych raději ohledně pasivního příjmu věřil sám sobě, než tomu, že se stanu manažerem a vytvořím strukturu. Pamatuji si, jak na školení Partners zcela vážně jeden přednášející mluvil o tom, že 95% trhu je pole neorané a jaká je to úžasná šance…

  A ještě k té podpoře centrály. Někteří do poolů utíkají už po pár měsících v MLM firmách. Nepotřebují aby je někdo tahal soustavně za ručičku, prostě se rozkoukají a jedou…

 • PavelD

  29 srpna, 2013

  Kdyby po pár měsících od MLM firem utíkali poradci k poolům tak by měli pooly mnohem větší obrat, všechny dohromady mají obrat zhruba jako např. Partners, je to úplně jednoduché proč tomu tak není a to protože většina poradců potřebuje někoho kdo jim pomůže a ,,nakopne“ je ,ale velká většina těch co do poolů uteče za velkými provizemi tak dělá čím dál méně a pak je sestřelí jedno dvě storna a jdou stejně dělat do jiného oboru.

 • clo

  29 srpna, 2013

  vy ste normálně mongol :-D dělňasi kradli, protože měli naprd platy a nemohli se nikam posunout, připadne Vám, že pěšák z mlm s platem 35 tisíc je taky tak na dně, chudáček? – neřeším, že by měl v poolu 3× víc, jen ať náhodou zase přeskočíte jinam. Narozdíl od dělníka, který makal sebevíc, tak pokud bude tenhle borec dělat dvojnásobně, odnese si i přiměřeně tolik. A navíc rodíl v kariéře, pokud bude makat ještě o chlup víc a sežene lidi, bude na vyšší pozici. Teda to porovnání s mlm bylo ale mimo.

 • yowie

  29 srpna, 2013

  Pěšák s platem 35 tisíc měsíčně v průměru? Hmm, to je o dost víc, než měl podle dostupných informací v průměru pan manažer Švorba…

  Btw. myslíte, že šikovní lidé ve fabrikách nepostupují? Asi byste se měl do nějaké podívat.

  Mě se strašně líbí, jak si všichni vštěpujete, že stačí dřít, dřít a dřít. Na pozici konzultanta možná ano. U manažerů můžete dřít sebevíc a pokud se Vám stále dokola rozpadá struktura pod rukama, protože ovce procitnou, nic s tím nenaděláte, i když budete na koksu makat 24 hodin denně.

  Jinak doporučuji tento odkaz:

  http://granosa­lis.cz/ebooks/mlm­.htm

  Je to postarší, takže se nedivte, že se jedná spíš o Amway a Herbalife, ale pokud pomineme produkt, je to úplně stejné.

  A teď mi vysvětlete, proč, když je vše super, lidé si vydělají atd. proč někteří odcházejí, proč zanášejí, případně proč zanášejí a doufají, že budou brzy propuštění (to platí pro ty nešťastníky, co podepsali ty nové smlouvy s pokutami)

  Myslím, že pro toho, kdo se v tom oboru orientuje, je lepší dostávat místo těch 35000,– raději 100 000,– a během pár let si může třeba koupí nemovitostí a pronájmem vytvořit stabilní pasivní příjem, aniž by se musel po večerech modlit, aby se mu ta jeho struktura zase nerozsypala pod rukama.

 • tralalacek

  28 srpna, 2013

  ja se zblaznim, co tu do toho pletete zas mlm a jelita, co sjednavaji izp se sporici slozkou. To, ze chcete potkat poradce, ktery da pojisteni aniz by mel provizi nebo jste mu dal prachy na ruku prechazim.. chcete vlitnout do kramu a zarvat: dejte mi rohliky zadarmo. No nic.

  Napsal jste, ze se clovek sjednavajici izp bez sporeni neuzivi, jana napsala, ze za rizikovky ma v podstate to same, mate pocit, tedy uzivi.

  mel jste tedy pravdu?? priznejte to otevrene, chlap se muze splest, chlap to ale prizna.

 • yowie

  28 srpna, 2013

  tralalaček: Omyl. Chci potkat poradce, jehož primárním cílem nebude jeho zisk, ale můj prospěch.

  Koneckonců to o sobě všichni říkají ne?

  A pochopte už, že pokud poradce bude jednat v můj prospěch, tak odejde alespoň s vrabcem v hrsti a kontakty. Pokud to na mě bude zkoušet, jako všechna MLM jelita předtím, bude v čisté ztrátě, protože já mu nic nepodepíšu, o kontaktech ani nemluvě.

  Bohužel to, že to takhle ti lidé zkouší svědčí o tom, že jim to prostě u spousty klientů vyjde. Proto stejně jako lidé z ČNB volám po emancipaci klientů.

  Je tak těžké si na druhé schůzce vzít ten návrh a říct: „já si to prověřím a (ne)zavolám“?

  Není…

 • tralalacek

  28 srpna, 2013

  on ten chlap v obchode by taky jednal pro vas prospech, kdyby jste za to nemusel dat ani korunu. Proste chcete sluzby zadarmo, pak je jasne, ze neni problem se dostat na lepsi sazbu u hypo. Otvřeně řekněte, platil by jste za placené poradenství? to jen tak at si udelame predstavu co je klient ochoten za sluzbu dat.

  Jinak se nedrzite linie rozhovoru a pro me neni zajimave porad reagovat na nejaké odbihani od tematu, jdu delat uzitecnejsi veci :-)

 • yowie

  28 srpna, 2013

  Dobře, držme se rohlíku :-)

  Ten pekař napeče rohlíky a jde je prodat, aby vydělal.

  Ale je jeho zájmem udělat schválně rohlíky spálené? Ne, jeho zájmem je, aby byly co nejlepší a za trhem danou cenu, jen pak se bude mít dobře a vydělá si.

  Tady naopak jiný pekař prodává spálený rohlík, nicméně nepobral moc studu, a tak lidem napovídá, jaká je to specialita.

  Myslíte, že k němu lidé budou chodit, když je ve svůj prospěch obelhává a oni to jsou schopni poznat?

  A to je ten problém. Spousta obyvatel této země pozná spálený rohlík, ale nepoznají na první pohled ojeb od poradce, který je často předžvýkán propagandou tak, že tomu sám fakt věří!

  Jinak ano, já bych klidně za poradenství platil na ruku. V USA to snad ani jinak nejde a ta práce je podmíněna docela náročným vzděláním, tedy se nejedná o klasické Partners klišé IŽP a generaci X k tomu. Ten člověk je schopen radit i s daleko komplexnějšími záležitostmi.

  Když dám někomu s takovou odborností a referencemi 5000,– tak velmi pravděpodobně hodně ušetřím, protože mě určitě nenavede do fondů s předplaceným vysokým poplatkem atd. atd.

  Taky mám volbu ho kontaktovat, podle referencí a zkušeností s ním kdy chci a nebude se mi přes telefonáty snažit proplížit domů, aby mi tam dvě hodiny kreslil grafy, autíčka a domečky…

 • jirka

  28 srpna, 2013

  Hej yowie, neber to zle, ale pokud tak všechno víš a znáš, tak musíš být hodně úspěšný člověk. Pokud bys byl úspěšný, tak nebudeš mít chuť ani čas být neustále připojený na tyto stránky a psát „zhrzené“ anonymní komentáře. To nicméně děláš, tak mi z toho vyplývá, že nějaká hvězda nebudeš. Spíš neúspěšný „chytrák teoretik“, který se takto snaží aspoň částečně zvednout sebevědomí. Nechej toho a běž raději dělat něco smysluplného a užitečného :-)) Tyto tvoje příspěvky nemají ani smysl ani užitek ;-)

 • yowie

  28 srpna, 2013

  jirka: Chytrák teoretik :-)

  To jste vystihl dobře, nicméně už jsem některé své teorie i praktikoval, a tak mám na rozdíl od spousty zasněných poradců už určitý pasivní příjem vybudován…

  Zároveň jsem pragmatik, ale ne materialista, takže nějaké přízemní touhy po dopravních prostředcích a milionech mě nechávají chladným.

  To, co mám nejradši se stejně za peníze koupit nedá.

 • vasek

  27 srpna, 2013

  koukám akorát opět chytrácké keci.

  Na trhu existují RŽP, které jsou provizně zajímavější než IŽP…

  Odpovědět

 • yowie

  27 srpna, 2013

  Promiňte, ale nevím, co to jsou keci… Jsem čech.

  Je zajímavé, že zmiňujete vyšší provize u toho či onoho.

  Není náhodou typický MLM poradce „nezávislý“ hlavně proto, že za tu či onu pojistku v té samé výši dostane stejné provize a tedy je mu údajně jedno, co komu bouchne, protože za to má stejně?

  Odpovědět

 • občasný host

  26 srpna, 2013

  Omlouvám se za komentář k trochu jiné dimenzi MLM. Nemýlím-li se, nedávno tady proběhla diskuse nad vzděláváním v MLM (Partners, smlouva, konkurenční doložka atd.). Nějak se mi to vybavilo při čtení tohoto článku.
  http://www.re­flex.cz/clanek/in­fo-x/51586/trump-je-lump-pravi-zalobci-tahal-z-lidi-penize-na-bezcenna-skoleni.html

  Odpovědět

 • Stanislav Šafránek

  26 srpna, 2013

  Vážení, pokaždé když sem vlezu a přečtu si článek z rubriky finanční poradenství, královsky se bavím. Takovouhle úvahu o ničem může splodit snad jen chorej člověk :). Schopní lidé v MLM systémech by měli prozřít, MLM je postaveno na bezdůvodném živení strukturálních autorit. A nic na tom nemění, kolik stupínků má nějaká pseudokariéra. Jenom mě zajímá, co by chudáci zemští ředitelé dělali, pokud je jejich schopní manažeři v síti v kariérách dotáhnou? Naštěstí pro ně je ale nikdo nedožene, změní ( přitvrdí ) se kariéra, ovečkám se to nějak šikovně prodá a jede se dál..
  Dále prosím všechny diskutujicí, aby se nestyděli za svá jména a podepsali se, pokud možno uvedli své ctěné jméno a příjmení. Děkuji.

  Odpovědět

 • 27 srpna, 2013

  Ale pane kolego, copak Vy jste si toho ještě nevšiml ? Vždyť ono se to chlapcům z MLM už pomalu hroutí…koho dnes dostanete do MLM firmy ? Zkušeného letitého obchodníka ? Ani náhodou, ten vám za třetinovou provizi pracovat nebude a bez následných provizí taktéž ne. Na motivační a manipulační řečičky už vám dnes skočí jen ti nejmladší, oborem nepoznamenaní, bohužel současně i ti nejvíce naivní. Zkušení lidé odcházejí do poolů, kde mají dvakrát i třikrát vyšší provize než v MLM, dostávají i následné provize ze života, majetku a fondů a hlavně nejsou nuceni obhajovat jakékoliv pozice a nosit produkci za jakoukoliv cenu. Samozřejmě že i pool není pro každého, vyžaduje to samostatnost od poradce. Pokud však chce být vedený za ručičku, pak ať skončí v MLM, ale draze, velmi draze za to zaplatí, a to doslova. Dostat za životko 1.000 Kč nebo 3.000 Kč, to už je na vážné zamyšlení, nemyslíte ?

  Odpovědět

 • 27 srpna, 2013

  Takže když se podepíšu Stanislav Šafránek, tak je průkazné, že příspěvek napsal Stanislav Šafránek? Nenech se vysmát, člověče. Nebo nebuď tak naivní.

  Odpovědět

 • Stanislav Šafránek

  27 srpna, 2013

  Vážený já.

  Osobně Vás neznám a proto si ani nepamatuji, že bychom si kdy potykali.

  Odpovědět

 • Roman Scherks

  27 srpna, 2013

  Jsem už starý pes. Jak věkem, tak délkou působení ve finančním poradenství i když to už nějakých pár let prakticky nedělám, protože se věnuji jinému byznysu. Občas si pro bývalé klienty střihnu nějakou tu hypotéku a to je vše. Prošel jsem od roku 1998 několika firmami a pro úplnost ( pro šťouraly :-) ) dodávám, že naposledy jsem působil i v Partners, ale jako VIP Consultant a „expert“ pro hypotéky. Několik posledních let jsem dělal již jen výhradně hypotéky, protože mě přestalo pojištění a ty další věci bavit. A ruku na srdce, v hypotékách byly i lepší a jednodušeji vydělané peníze, to přiznávám. A klienti to chtěli, nemusel jsem nikoho „lámat“.
  Takže si dovolím tvrdit, že určité znalosti a dneska i nadhled mám, takže mi dovolte několik postřehů. Svůj příspěvek jsem chtěl napsat už od doby
  Občas si projedu různé servery okolo financí a hlavně diskuse a musím konstatovat, že se vůbec nic nezměnilo, možná je to ještě horší. Vzájemné napadání, osočování, kdo je větší prase – jestli firma XYZ nebo ZYX, resp. konkrétní lidi v ní. Jestli tento produkt je horší, lepší, okrádá klienta nebo … atd. Podle mě to k ničemu nevede a bohužel to vrhá stále horší světlo na tuhle branži.
  Samozřejmě, s časem a vývojem se poněkud změnila témata, ale to je jasné a pochipotelné. „Hitem“ našich tehdejších diskusí byly kombíky. Na ty jsem, zaplať ten nahoře, už dlouho nenarazil.
  Mám také pocit, že přibylo anonymů. Před lety jsme v jakékoliv diskusi používali svoje jména. Ne všichni samozřejmě, ale bylo nás hodně. Jednak jsme se za svoje názory nestyděli jmenovitě a myslím, že to i pomáhalo v tříbení názorů na jednolivé aspekty ( produkty ) naší práce. A bylo to i dobré k tomu, že jsme se více znali a mohli se i setkávat a dále diskutovat, případně se navzájem lanařit. A přeci jenom, jako anomym můžete napsat cokoliv, ale pod jménem si musíte svoje názory patřičně kdekoliv a hlavně kdykoliv i obhájit. Když to budu hodně parafrázovat, tak hůř se říká Vy vole než Ty vole.
  Moje názory na MLM byly, myslím, všeobecně známé. Vždycky jsem tvrdil, že se tento obchodní model pro finanční poradenství nehodí. Jenže i tenkrát MLM firmy měly kvanta lidí. Vždycky jsem hledal odpověď na otázku, proč se nám do firmy nedařil nábor lidí a všichni se hrnuli jen do MLM? Ano, byly to peníze až na prvním místě. Každý se nechal zblbnout možnou kariérou a hlavně miliony, které jim manažeři na náborech malovali. Proto mě baví, když nejen tady čtu, jak někdo po letech prozřel a vyčísluje o kolik peněz v MLM přišel. V první řadě si za to může každý sám, protože se nechal na počátku zblbnout „světlými zítřky a sociálními jistotami“, řečeno slovy klasika. Už před 10ti lety ( a možná i o fous dříve dříve ) existovaly pooly nebo firmy, které tolik neodíraly.
  Na druhou stranu uznávám, že nábor od MLM byl a je asi nejrozšířenější způsob, jak se o této činnosti vůbec dozvědět, resp. se do finančního poradenství zapojit.
  Dlužno ovšem dodat, že je dobře, že to prozření přišlo.
  Léta jsem tvrdil, např. v AFIZu nebo i osobně Tomášovi Prouzovi, když byl ještě náměstkem na MF, že by stát měl do této branže zavést pořádek, aby každý hejhula, který sedí v bance nebo pojišťovně za šaltrem, případně zvoní na zvonky s nabídkou stavebního spoření, neměl na vizitce „Finanční poradce“. Jakási zákonná řešení časem přišla, ale byla jako vždycky polovičatá. Zkoušky by zvládl i právě narozený opičák atd. I proto je názor veřejnosti na tuhle branži pomalu stejný, jak se ve středověku dívali na kata.
  Závěrem si dovolím nesouhlasit s názory, že finanční poradce je zbytečný. Není. Pokud svoji práci dělá poctivě a ne jen s výhledem rychlého a snadného zbohatnutí a snaží se klientovi doopravdy pomoci. Což ale právě v MLM firmách s neustálým tlakem na produkci, výsledky, uzávěrky, povyšování a ponižování, obhajobu pozic atd. jde velice těžko.
  Mějte se ať se daří.

  Odpovědět

 • 27 srpna, 2013

  Jak přesně mi může pomoct prodejce vybraných finančních produktů?

  V tom je základní omyl tzv. poradců. V tom, že prý pomáhají. Dále si většina poradců ani neuvědomuje, co vlastně dělá. Teda že prodávají některé finanční produkty. Hypotéku si bez tzv. poradce vyřídím levnější a lepší.

  Vůbec nejde o to, kdo je prase a kdo větší. Prasata jsou i v kostele, viz sexuální aféry v církvi. Naprostá většina tzv. poradců buď netuší, co je základem jejich podnikání, nebo obelhávají sami sebe (třeba že podílové fondy jsou prý lepší než ižp – ha ha hi hi ho ho). Proč? Jsou hloupí? Stydí se za to, že jsou prodejci? Proč se za to stydí? Protože český jouda uznává jako hodnotnou jen manuální práci?

  Poradci jsou jen vzorkem populace. A platí, že lidem chybí sebereflexe, jsou důvěřiví, vychcaní, hloupí, líní atd. takže tyhle vlastnosti najdeme i u tzv. poradců.

  Odpovědět

 • Roman Scherks

  27 srpna, 2013

  Souhlasím s tím, že i mezi poradci se najde stejná struktura, jako mezi ostatními lidmi, tak jak to popisujete.
  K jiným produktům než HÚ se nebudu vyjadřovat, protože jsem je i tenkrát nedělal, takže nemám informace.
  Nebudu ale souhlasit s tím, že třeba HÚ jsem mu nedokázal zařídit lepší, rychleji, s lepším úrokekm atd. Mě osobně se nikdy, opakuji nikdy, nestalo, že by mě klient následně „nadával“, že si to mohl zařídit sám levněji, tedy rozuměj za lepší úrok nebo rovnou přišel s lepší nabídkou. Je ale možné, že se doba změnila a banky blbnou a v rámci plnění plánu podrážejí trh, tedy každému kdo přijde z ulice nabídnou hned to nejlepší. Nechce se mi tomu ale moc věřit. Nerozporuji, že se najde člověk, který si to sám dokáže zařídit. Kolik jich ale je? Jeden z deseti? Nebo z dvaceti? Kdo na to má čas? A vyzná se takový člověk ve všech aspektech hypotéky? Ona není hypotéka jako hypotéka. Byly doby, kdy se jedna banka více hodila pro družstevní byty, další pro výstavbu, třetí …
  A to už vůbec nemluvím tom, že úrok není všechno.

  Pokud jste člověk, který tohle všechno zvládne levou zadní, tak gratuluji a navrhuji abyste popřemýšlel o změně profese nebo alespoň uvažoval o vedlejšáku. garantuji Vám, že Vám bude stát před dveřmi fronta.

  Odpovědět

 • yowie

  27 srpna, 2013

  Obávám se Romane, že to zas až taková výjimka není. Vy se v tom byznysu pohybujete dlouho, máte kontakty, zkušenosti atd.

  Myslíte, že mi 20 leté ucho po maturitě donese stejnou hypotéku, jako Vy?

  Já si nakonec také vyřídil nejlevnější hypotéku sám a to jsem do toho zapojil 3 poradce. Jeden byl zcela zcestný a poté, co jsem mu řekl, že ta sazba je nic moc a že by to chtělo trochu přitlačit se už ani neozval. Druhý nabízel akční sazbu s jednoletým fixem, ale jinak nic(já chtěl 5 letý fix). A třetí skutečně jednal. Šel jsem s ním dokonce na jednání do KB. Dostal se docela daleko, ale já chtěl ještě trochu přitlačit, protože nabídka od mé banky byla lepší. Šel jsem tedy s ním a nestačil se divit. Ředitelka pobočky KB mi tam řekla, že už níž jít nemůže, respektive, že by mohla, ale kdybych přišel bez poradce…

  Že prý je třeba brát v úvahu i tu provizi pro Partners a níž už to nejde.

  Věřím, že jsou poradci, kteří dokážou hodně a možná jsem, kdybych potkal Vás, mohl mít ještě o něco lepší sazbu atd., ale tohle byl zdrcující zážitek v přímém rozporu s tím, co o sobě ty společnosti vyprávějí v reklamních kampaních.

  Nemyslím si, že jsem jakkoliv geniální nebo nadprůměrný. Jen umím počítat a nebyl jsem líný se zastavit na pobočkách několika bank. Toť vše…

  Odpovědět

 • Roman Scherks

  27 srpna, 2013

  Ale já to zcela nerozporuji, píšu, že je to možné, i když se mi tomu chce málo věřit. Nicméně kolik skutečně takových lidí je, kteří to dokáží? Tím myslím přesně si porovnat parametry a ještě být tak „drzý“ a říct si slevu ze slevy? :-)
  Jestli jsem dobře četl Vaše příspěvky v jiných diskusích a správně je pochopil, tak jste z banky nebo nějaké finanční instituce. Mýlím se?
  Pokud se nemýlím, tak jste ale diametrálně někde jinde než běžný člověk. Samozřejmě při vší úctě k normálním lidem.
  Ti o hypotéce vědí akorát to, že dostanou peníze, musí splácet a mají zastavený barák.
  Věřte, že za ty roky jsem se setkal s lecčíms.
  A jedna perlička. Dělal jsem kdysi hypotéku jenomu vysoce postavenému manažerovi z jedné investiční společnosti, dcery jedné velké banky působíci v ČR. Jemu jako zaměstnanci banka nabídla nějakou sazbu. Já ji na pobočce dokázal snížit a ve finále jsme skončili u konkurenční banky.
  A jak jsem psal ono, to není jen o úrocích. Tedy u běžné koupě normálně zaměstnaného člověka ano, ale je spousta dalších případů. Třeba takový právník, který byl půl roku po zkoušce a vlastně byl na ŽL u velké právnické firmy a neměl daňové přiznání a příjmy jsme na výjimku dokládali přiznáními k DPH. Ne každá banka tohle uměla.
  Ano, je to o zkušenostech, kontaktech atd.
  Ale vadí mi, že se mnohdy zevšeobecňuje, že všichni poradci jsou dvacetiletí ušáci. Ano, asi jich bude hodně, ale i takovýto člověk může mít drajw.

  Odpovědět

 • yowie

  27 srpna, 2013

  Máte pravdu s tou bankou, nicméně tam jsem nastoupil až cca rok po vyřízení té hypotéky.

  Jinak nejsem nějak drzý, ale prostě vím, že o sazbě a dalších podmínkách se jedná, stejně jako o ceně jedná téměř každý, kdo kupuje byt nebo auto. Může se v součtu jednat o dost velké peníze.

  Jinak ten argument se speciálními podmínkami beru a sám bych za schopným poradcem třeba poslal člověka, který to má nahnuté s bonitou a na pobočce by se mu vysmáli. Tohle je typický příklad, kdy může poradce opravdu něco přinést.

  Podotýkám, že ten poradce, který odešel s nepořízenou s tou nabídkou KB byl M1 od Partners.

  Jinak kdysi jsem tam byl na jejich školení a všichni ti přednášející tam byli strašlivě sebejistí, jak jen poradci Partners dokážou přinést ty nejlepší a nejlevnější podmínky u hypotéky…

  Taky bych řekl, že v bankách budou na spoustu poradců docela alergičtí. Jeden kolega z jiné banky mi vyprávěl, jak třeba poradci Partners dostali pro klienta na 1 měsíc garantovanou sazbu, ale do toho měsíce nebyli schopni tu hypo vyřídit a donést vše potřebné.

  Ta konkrétní banka už s poradci nespolupracuje, respektive se žádnou MLM firmou, ale jen s jednotlivci ať už z té či oné společnosti nebo poolu, kteří dokáží klienta nejen přivést, ale i během přiměřené doby vše podstatné zařídit.

  Odpovědět

 • Roman Scherks

  27 srpna, 2013

  Jsem rád, že umím číst i mezi řádky. Nebo to tam bylo přímo napsané? Nevím už.
  Tu drzost jsem samozřejmě myslel v „“ a taky napsal. Ona je drzost a drzost.
  To, že jste do banky nastoupil rok po hypotéce nehraje roli. Sice Vás neznám, ale pokud tedy neděláte v té bance v kotelně nebo vrátného anebo není GŘ Vaším tatínkem, tak se mi nechce věřit, že by banky v současné době braly totální neschopy. Takže asi něco ve Vás bude.
  Já osobně jsem školení v MLM firmě nikdy neabsolvoval, i když jiná a jinde ano. Ale to bylo spíše o věci a ne vymývárna mozků.
  Na druhou stranu, a Partners prominou neb do ruky, která mě živila se ani po létech nemá kousat, jsem byl jednou na nějaké jejich výroční konferenci a to tleskání, plácání po ramenou a několikahodinové povyšování jsem rozdýchával docela dlouho.
  Nebudu tady tvrdit, že jsem nikdy nic nezazdil, ale 1 měsíc je na vyřízení HÚ krásná doba. I když se může něco semlít – nějaký zapomenutý problém na katastru a odhadce se kousne, že pokud to tam bude, tak bude cena poloviční a jste tam hned. Ale od toho mám hubu, abych to zkusil nějak domluvit.
  Ostatně i nám v rodině se něco podobného povedlo. Odhadce se zpozdil o týden a my mezitím o víkendu vlítli do bytu před rekonstrukcí a vybagrovali jsme parkety. A odhadce řekl sorry, ale je to neobyvatelné a cena je jen 30% normální ceny. A byli jsme v …

  Odpovědět

 • yowie

  27 srpna, 2013

  jj, to velikášství bylo, když se na to dívám zpětně, až neuvěřitelné.

  Nás školili ještě v budově u nádraží Holešovice, úplně nahoře v 6. patře. Dnes je to tam už celé vyklizené myslím.

  Přijel jsem tam výtahem, všude hromady kravaťáků hledajících tu či onu místnost. Hned mě to zarazilo. Říkal jsem si, mluví o milionech a nemají na recepční?

  A pak tam jeden školitel začal mluvit o Partners bance. Ani se mi tomu v kontrastu s chaotickým děním na chodbách a spartanským vybavením místností nechtělo věřit tehdy a pak, za pár měsíců jsem zjistil, že je to jen rebrandované UC konto… :-))

  Odpovědět

 • Roman Pokorný

  27 srpna, 2013

  Pozoruji Vás pane Yowie ve zdejších debatách již dlouho a přiznám se, že nevěřím ničemu z toho, co zde píšete. Všude jste byl, všechno znáte, nikoho nepotřebujete a vše si dokážete zařídit sám a dvakrát tak levněji a lépe. Bravo, možná jste se skutečně minul povoláním nebo jste jen obyčejná kecka. Myslím si, že nejste tím, za koho se tu vydáváte. Nevěřím vám ani slovo z toho, co jste tu napsal.

  Odpovědět

 • yowie

  27 srpna, 2013

  Věřit mi nemusíte, to je na Vás. Nedávno mi tu taky jeden klučík po první zaškolováku nevěřil, že ho ty milióny, parády a helikoptéry velmi pravděpodobně nečekají :-)

  Proč si myslíte, že to sem píšu?

  Já kdysi dávno taky propagandě jedné MLM společnosti naletěl a také jsem věřil. A pak začal zaškolovák a já se ptal a divil. Asi jsem byl naivní a myslel si, že budu lidem pomáhat. Místo odborných znalostí jsem slyšel jen prachy, prachy, prachy, důchodová reforma, to bude strašná vata. A pak ty prodejní dovednosti typu přeškrtat lidem nakreslený domeček !červenou! fixou, pokud nebudou chtít podepsat.

  Moje představa se se skutečným stavem opravdu diametrálně rozcházela. Pánové v oblecích pokřikující na sebe: Co klioši? Dobrý?

  Na tom, co jsem viděl, nebylo nic odborného, nic co by vyžadovalo nějaké extra nadání, vzdělání… Prostě obyčejný prachsprostý prodej, stejně jako kluk s tarifama, nebo kluk s elektřinou od Centropolu, případně šmejd s předraženým vysavačem…

  Proto mi třeba teď přijde směšné se za toto „vzdělání“ zavázat platit statisíce. To je naprosto absurdní a spíš to svědčí o neschopnosti Partners řešit zanášení produkce a odchody schopných nějakým jiným způsobem. Takové kroky nedělá management firmy, který je si svými lidmi jistý…

  Mým cílem je jednak upozornit na to, jak to v takovém MLMku chodí a také emancipovat klienty. Podle mě spousta lidí si poradí s financemi lépe a ti, kteří by opravdu potřebovali poradit (můžu vám dát i kontakt, pokud byste chtěl) jsou nezajímaví, protože člověk v osobním bankrotu si asi životko nevezme…

  Odpovědět

 • Milan

  27 srpna, 2013

  Já Vám naopak Yowie držím palce a jsem za Vaše příspěvky rád. Čím více jich bude, tím více lidí v MLM procitne.
  Myslím, že trend už je zde a je nezvratný, mám tím na mysli čím dál častější odchody jednotlivců i celých skupin do brokerpoolů. Nejlepší časy MLM jsou již dávno za námi a mnozí budou rádi vzpomínat, jak se tehdy snadno vydělávalo…

  Odpovědět

 • HUlík Petr

  27 srpna, 2013

  Nesouhlasím s vámi, byť se oháníte dlouhou praxí tak nemůžete generalizovat. Na trhu jak v ČR, tak v Evropě jsou společnosti, pracující na bázi MLM ve financích, kde ale není předepsaný obrat a nepadá se z pozic a není žádný tlak na vlastní produkci atd… Tolik jen pro informaci, když se tu vedou rádoby učené diskuze lidí, kteří jsou přesvědčeni, že ČR je pupek Evropy. Fakt to tak není…Mně naopak vadí rádoby „nezávislí“ poradci, kteří jsou ale paradoxně závislí nejvíc…A i různé pooly klientům prodávají pojistky za provize, takže o nějaké objektivitě můžete psát tak pouze do nedělní přílohy dívčího časopisu…

  Odpovědět

 • Roman Scherks

  27 srpna, 2013

  A můžete být konkrétní? Které MLM firmy? Stačí ty v ČR. Myslím, že to bude zajímat i ostatní.
  Jak jsem psal, tak jsem v MLM nikdy nepracoval, takže nemám z vlastní praxe, jak to kde přesně chodí. Vše mám z doslechu, takže s tím dlouhá praxe nemá co společného.
  Ale vím, že v řadě firem to tak prostě je.

  Odpovědět

 • ttt

  27 srpna, 2013

  Rad bych vedel, jak mi zarucite, ze clovek mimo mlm mi poradi dobre. Jo aha, nezarucite. Nebo-li kvalita nesouvisi se strukturou. Mohl jste si usetrit dlouhy text zalozeny na vadne premise. Ale nejste sam, komu se pro formu ztraci obsah. Jen tomu vetsina nevenuje takove litanie.

  Odpovědět

 • 27 srpna, 2013

  Jo a ještě jedna veledůležitá věc.

  Vy tzv. finanční poradci údajně vytváříte finanční plány. To je velmi nadnesené označení malůvek a poznámek v lesklých deskách (čím lesklejší, tím lepší, že).

  Zatím (a zůstane u toho, že) mi žádný rádoby poradce neřekl, že základem všech plánů jsou úspory. Úspory na mandatorních výdajích. Proč? Inu protože jste v podstatě stejní truhlíci jako vaši klienti. Taky jste ochotni/schopni obsáhnout jen část reality, taky vás mnoho důležitých záležitostí vůbec nezajímá, taky jste líní, hloupí, máte rodiny, osobní život atd.

  Takže blábolit mi o povinném ručení, že mi ho uděláte o 300 Kč levnější, na to by vás užilo. Protože prodáváte pojištění, hypotéky, podílové fondy, stavebko atd., tj. vybrané finanční produkty.

  Ale že byste mi vysvětlili, jak uspořit daleko vyšší částky na energiích, telefonu, benzínu/naftě atd., k tomu se nemáte. Důvod jsem popsal.

  Odpovědět

 • ttt

  27 srpna, 2013

  Pokud potrebujete poradit, jak usetrit na telefonu a palivu, pak pochybuji o tom, ze by vam kdokoliv byl schopny poradit v cemkoliv jinem.

  Odpovědět

 • Yersinia Pestis

  29 srpna, 2013

  Co to je za kec? Když mě bolí zub, tak taky nejdu za automechanikem, protože ve své podstatě podobně jako zubař opravuje.
  Když chci ušetřit na energiích či telefonu, tak se snad kontaktuji svého poskytovatele, nebo hledám na netu, jaké jsou možnosti jiné.

  Docela bych věřil tomu, že i kdyby vám tohle někdo z poradců dokázal obstarat, v dalším kole by jste si stěžoval na to, že vám poradce nedokáže podat detailní informace o tom, jaké jsou týdenní akce v marketech…

  Odpovědět

 • yowie

  27 srpna, 2013

  Trochu offtopic tady, ale jen chci upozornit, že dáma z ČNB v této reportáži doporučuje to samé, co já.

  http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/239690-financnim-zprostredkovatelum-neni-nic-svate-pokut-pribyva/

  Tedy pokud možno si sám zjistit, jaké produkty jsou mi nabízeny, jaké jsou tam výluky atd.

  A to je přesně to, o co usiluji já, emancipace klientů a snaha je přimět k tomu, aby přemýšleli nad tím, co podepisují, byť by jim to bylo doporučeno sebe víc okouzlujícím mladíkem.

  To je ta pravá finanční gramotnost, které se však stále nedostává…

  Odpovědět

 • XYZ

  28 srpna, 2013

  Ryba smrdí od hlavy a základní příčinou všeho zla v našem oboru je přítomnost MLM modelu. Připadne vám normální do oboru tahat kohokoliv (soustružníky, zedníky, maminky na mateřské), malovat jim stromečky a grafy s lidmi pod sebou a do toho ťukat do kalkulačky před sebou astronomické výdělky ? Náš trh není nafukovací, retence propojištěnosti stále stoupá, obyvatel nám moc každý rok nepřibývá, ale finančních poradců ano, jak toto může skončit ? Mladí lidé z MLM finančních firem jsou z těch motivačních seminářů úplně zblblí a vůbec nevidí realitu kolem sebe, nejsme přátelé v roce 2000, kdy to ještě šlo. Aby bylo jasno, finanční poradenství má smysl a svoje místo na trhu, ale ne ve stávající podobě a modelu. Prasárny se dějí pochopitelně všude, o tom žádná, ale ruku na srdce, v MLM se dějí nejvíc, protože lidé jsou už zoufalí z neustálého honění se za body, obhajování pozic a absence jakýchkoliv následných provizí za pojištění a investice. Všimněte si, jak náročné je dnes dostat do MLM zkušeného obchodníka a naopak jak snadné je do MLM dostat mladé dvacetilété ucho na vize luxusní budoucnosti, tryskáčů, limuzín, vil a excentrického života. Z MLM naopak lidé houfně odcházejí nebo v lepším případě zanášejí tam, kde za tutéž práci mají až o dvě třetiny vyšší provize. Jde to v MLM do kytek a pokud máte jinou zkušenost, tak sem s ní, já kolem sebe slyším přesný opak.

  Odpovědět

 • 28 srpna, 2013

  Vážený pane XYZ, jestliže Vám MLM model vadí, tak do něj nevstupujte, jak snadné. Mě naopak struktura v MLM vydělala neskutečné miliony, které bych já sám nikdy nedal. Stačilo dva roky pořádně makat a náborovat, školit, náborovat, školit, náboroat, školit, náborovat, školit, náborovat, školit, náborovat, školit…Za nějaký čas Vám na účet začnou chodit zajímavé rozdílové provize, nejdříve 50.000 Kč, potom 110.000 Kč, následně 160.000, 340.000 Kč a tak dál a tak dál. Že někdo z lidí pode mnou odejde nebo to neustojí ? No problem, znáboruji a dostatečně namotivuji dalšího. S čím máte problém ? Je to zcela legální model podnikání, kdyby legální nebyl, tak s tím asi ČNB něco udělá a např. ho zakáže, nemyslíte ? Jediné, co Vás podle mě štve je skutečnost, že Vy si nikdy tyto peníze nevyděláte a jen trapně závidíte, pomlouváte a hážete na MLM špínu. Já na MLM nedám dopustit, ukažte mi systém, který Vám dokáže za relativně krátkou dobu (co jsou to dva roky v životě člověka) vydělávat každý měsíc statisíce korun ? Já jsem tedy v MLM maximálně spokojen a neměnil bych. Brokerpooly mě nezajímají, i kdyby měly provize 500%, pro mě je podstatné, kolik mě vydělává struktura pode mnou a jak se rozšiřuje. Mějte se a začněte místo plivání špíny konečně něco smysluplného dělat, ať nemusíte po zbytek svého života těm úspěšnějším kolem sebe jen závidět. Máte tu samou možnost, ty samé šance, jen zvednout zadek a tvrdě makat.

  Odpovědět

 • yowie

  28 srpna, 2013

  Docela by mě zajímalo, kolik lidí jste znáboroval a kolik z nich pod vámi stále dělá. A ve „znáboroval“ myslím i ty, kteří přišli třeba jen na polovinu zaškolováku a pak se na to vyprdli, ne jen ty, kteří udělali zkoušky u ČNB.

  Mě by to strašně zajímalo. Kdesi jsem na webu Partners našel, že zaškolili 14 000 lidí, což předpokládám jsou jen ti, co mají za sebou i zkoušky ČNB. Vzhledem k tomu, jak účast na zaškolováku, který jsem navštívil já, řídla, tak bych tipl, že těch lidí mohlo celkově už být tak 30–40 000.

  Odpovědět

 • Dorota Máchalová

  28 srpna, 2013

  Dobrý den,

  na tyto stránky zavítám poslední dobou jen občas a pokaždé si myslím, že už tu nic nového nemůžu objevit či přečíst…a ouha, opět tu má někdo z MLM intelektuální poluce. Podle mě tak úspěšný jak píšete nejste, to byste se musel i po těch letech pěkně otáčet. Všeobecně rozšířený mýtus, zejména u velmi mladých lidí ze seminářů MLM firem je ten, že stačí vybudovat strukturu či pyramidu lidí pod sebou a pak už jen houpat nohama a sem tam si zkontrovolat na internetu svůj účet, kolik na něj opět přiteklo statisíců. Neuvěřitelně naivní představa. Dnes není problém do MLM někoho dostat, na to stačí jeden MLM motivačně – vymývací seminář. Problém je na opačné straně: udržet si schopného a samostatně přemýšlejícího člověka v MLM. Tito lidé totiž nejsou hloupí a po čase sami vidí, že deklarované představy a vize a poněkud liší od reality všedních dní. Z informací, kterými disponuji já mají v těchto dnech MLM manažeři zcela jiné starosti: jak zabránit, aby nám odcházeli další a další schopní lidé ? Proč si myslíte, že se v některých MLM firmách změkčují kritéria produkce a setrvání na stávajících pozicích ? Odpověď je velmi jednoduchá: ti lidé to prostě nedávají, k tomu jsou provizně odíráni. Jejich kolegové v poolech tyto starosti nemají, provize mají několikanásobně vyšší, požívají i těch následných (život + majetek + investice) a nemusí co kvartál obhajovat nesmyslné limity, aby si na další kvartál zajistili výplatu již tak nízkých provizí. Jejich kolegové v poolech se pravda o sebe musejí starat jinak (školení, informace, aktivní přístup), na druhou stranu je to vykoupeno full provizí, o které se poradci v MLM na střední úrovni ani nezdálo. Dnes totiž stačí, aby vám odešl jeden jediný schopný manažer včetně svého týmu pěti až deseti lidí a celé se vám to sesype jak domeček z karet…a kde že
  jsou ta léta té tvrdé dřiny. Myslím si, že obecně brokerpoolové firmy musejí MLM firmám ležet hluboko v žaludku, nabízejí jim totiž něco, co MLM firmy nenabídnou: důstojnou alternativu podnikání ve finančním poradenství a zprostředkování finančních produktů. Ono mít za hypotéku 0,9 nebo 1,4 je rozdíl, stejně tak jako za rizikovku 80% nebo 140%. Tato čísla již mnohým lidem stačí k vážnému zamyšlení, jen si stačí rozdíly vynásobit v měsících a letech působení v MLM. Vzdělání je tak zaplaceno několikanásobně a přesto nemají některé MLM firmy zábrany nechat poradcům podepisovat vysoké smluvní pokuty za poskytnuté pseudo know-how.
  Trend je víceméně jasný a je dle mého soudu nezvratný: čím více si MLM firmy budou zavazovat svoje poradce nesmyslnými astronomickými pokutami a jinými finančními postihy, tím více bude u poradců růst touha být svobodný, podnikat jinde a jinak, důstojně a za seriózní provize, bez živení parazitického MLM systému nad nimi. Thats all.

  Odpovědět

 • Lenka

  28 srpna, 2013

  Skvěle napsáno, pravdivě a srozumitelně. Zkusila jsem to v Partners, ale po třech měsících jsem na to už neměla žaludek, v oboru jsem stále, ale ve firmě, která netlačí na produkci za jakoukoliv cenu, provize mám pevně stanové (žádné přepočty na BJ) a žádné sestupy z pozic. Jsem velmi spokojená, za zkušenost s Partners moc děkuji, otevřelo mi to oči.

  Odpovědět

 • ČeskýMakléř.Cz

  4 září, 2013

  Souhlasím jak s Dorotou Máchalovou tak s XYZ. Také jsem se dost nasmál, když mi jedna kolegyně od konkurence malovala graf, na základě čeho budu za 5 let manažer s milionem meziprovize měsíčně a to bez práce :-) Držím palce všem obchodníkům, zvláště pak těm, co mají svědomí a chtějí klidně spát… Honza

  Odpovědět

 • exP

  28 srpna, 2013

  Aha. Klasický model, jak zblbnout a znechutit ještě více lidí. Docela by mne zajímalo, jestli je ve Vašem městě ještě někdo, kde nebyl na pohovoru nebo ho na pohovor někdo nezval. Co budete dělat, až dojdou zdroje oveček? Přesunete se do dalšího města o dům dál? Přesně tímhle způsobem se ve velkém kazí filozofie finančního poradenství a proto to takhle vypadá.

  Odpovědět

 • Angel

  29 srpna, 2013

  MLM je fajn distribuční systém na rozvíjejících se trzích, neboli jak dostat více či méně unikátní produkt mezi co nejvíce lidí. (Na distribuci drog ideální).

  Pokud je trh již trošku zcivilizovaný nastává problém.
  Mám na výběr – budovat x let kariéru a růst po karierním žebříčku (MLM) a nebo pracovat v systému Mistr – učedník (brokerpool apod.), kde je distribuční řetězec zkrácen na minimum.

  Odpovědět

 • yowie

  29 srpna, 2013

  Také si myslím, že zatím pooly odlákají méně lidí, než si MLM společnosti vzájemně „prohodí“ navzájem.

  Evoluce taky nebyla za den. :-)

  Některé pooly tu působí už deset let a já je zaregistroval teprve relativně nedávno. V době mého zaškolováku jsem o tom neměl ani ponětí, tzn. neexistovala alternativa, jinou MLM za alternativu nepovažuji.

  A dnes? Firmy se snaží chytit poradce pod krkem, aby jim případný odchod co nejvíce osladily. Asi to bude způsobeno kombinací obou faktorů. Tedy akvizicí jiných MLM a odchody do poolů.

  Pamatuji si, jak v roce 1990 vyrostlo okolo místa kde jsem bydlel, spousta živnostníků v garážích apod. kteří prodávali potraviny apod. S nástupem prvního supermarketu hned nezmizeli. Zmizeli cca v průběhu deseti let, kdy v okolí přibyly další dva supermarkety.

  Dejme tomu čas…

  Odpovědět

 • Milan

  29 srpna, 2013

  „Poradenství je jediná oblast podnikání, které nepotřebuje reklamační oddělení. Odpovědnost totiž přijímá vždy ten, komu se radí.“ Carl Icahn

  Odpovědět

 • yowie

  29 srpna, 2013

  Asi bych to nevystihl lépe. Není moc povolání, kde se ten, který radí, pohybuje za hranicí podvodu a nic mu nehrozí.

  „Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.“

  Přesto se nikdy nestalo, že by poradce skončil s podmínkou nebo v krimu, přestože by si to nejeden z nich zasloužil.

  Možná si příští mystery shopping, až se bude zase nějaký kamarád potřebovat zbavit otravného poradce, budu natáčet.

  Btw. není to vůbec špatný nápad, androidích aplikací, které toho jsou schopny, je spousta.

  U ČNB už jsem si stěžoval jednou a nic…

  Zajímalo by mě, co by řekli, když jim k podání pošlu i mp3ku…

  Odpovědět

 • trubka

  30 srpna, 2013

  Neřeknou nic, taková mp3 nemá žádnou právní sílu.

  Odpovědět

 • Partners

  4 září, 2013

  Seš blbeček, směj se jenom sám sobě, protožes to vůbec nepochopil, takovou příležitost jakou ti dává Partners dostaneš jednou za život. Tvoje chyba, aspoň budou úspěšnější jinačí, zdarec.

  Odpovědět

 • Partners

  4 září, 2013

  To patří k příspěvku od ČeskýMakléř.cz

  Odpovědět

 • exPartners

  4 září, 2013

  Z toho co píšete a jak to píšete předpokládám, že máte za sebou motivační seminář u Partners. Proč mám pokaždé pocit, že ty příspěvky od hochů a děvčat jsou jak přes kopírák na jedno brdo ? Zajímal by mě Váš věk, tipuji rozmezí 20 – 25 let…

  Odpovědět

 • yowie

  5 září, 2013

  To jste mě pobavil :-)

  Já už tu úžasnou možnost mohl od této společnosti využít třikrát. O nabídkách OVB a Absolut-in ani nemluvě…

  Ono je to především o soudnosti a rozhledu. Pokud jsem 20–25 letý barman, truhlář, zedník,atd., tak je prostě nesmysl, aby mi někdo dal úžasnou nabídku práce ve financích.

  Proč nejsou ty společnosti plné lidí z VŠE? Proč se lidé z VŠE masově uchází o místa v auditorských firmách a ne v MLM distribuci fin. produktů?

  Odpovědět

 • Jirka

  5 září, 2013

  Je mi jasné, že zase budete mít tisíc argumentů, ale to je jasné proč. Protože celé školství vychovává ovce, které hledají zaměstnání. To je stejné jako když bych řekl, proč ti z VŠE nepodnikají hned po škole, nemusí to být finance, proč obecně nezakládají vlastní firmy apod. Vše směřuje k tomu, že kariéra je v zaměstnání. Ti z VŠE by klidně šli do poradenských společností, ale jako zaměstnanci.

  Odpovědět

 • PavelD

  5 září, 2013

  Přesně tak ! Radši dělají tutéž práci na překážkách Čs , Kb a dalších za podprůměrnou mzdu ale mají ,,jistotu“ zaměstnáni :-) to že mají neuskutečnitelné plány a vědí kulový o potřebách klienta tak prodávají co se do klientů vejde

  “ Dobrý den, pane! Jak vám můžeme pomoci?„
  Klient: „Dobrý den! Dědil jsem a chtěl bych si vybrat peníze z
  dědictví, co přišly na můj účet“.
  Banka: „Jistě, samozřejmě, máte tam teda pěknou sumičku! A nechtěl
  byste si u nás, když už jste tady, založit termínovaný účtík nebo vstoupit
  do našich podílových fondíků a nebo Vám nabídneme nějaký jiný výhodný
  spořivý produktík…?“
  Klient: „Vy jste mi asi špatně rozuměl, já jsem říkal, že jsem dědil a
  ne, že jsem debil !“

  Odpovědět

 • PavelD

  5 září, 2013

  Pravda! Lepší bude pro pána Generace X, životko a k tomu Partners konto :-)

  Já v bance pracoval a když jsem věděl, že ten člověk může najít i něco jiného jinde a kvalitněji, poslal jsem ho tam. Někteří z toho byli opravdu vedle a nechtěli tomu ani věřit :-)

  Jste poradce? Už jste někomu řekl, že má vše ok a že mu nemůžete nabídnout nic lepšího? Asi ne, co?

  A to je ten rozdíl. Někdo vydělává s lidmi a někdo na lidech…

  Odpovědět

 • Jirka

  5 září, 2013

  O jakém podnikání mluvíte? Jo o tom ze zaškolováku asi co?

  Alespoň ty termíny používejme správně. Jedná se o švarc systém, respektive všechny atributy švarc systému jsou v Partners, ale i v jiných MLM naplněny, ale máte štěstí, teď už to není trestné jako v 90. letech :-))

  Ano, vzdělání může produkovat ovce, dokonce se hovoří o tom, že čím víc toho načtete z oficiálních knížek a zdrojů, tím víc jste dobře připraven přijmout oficiální propagandu. Vzpomeňme třeba Irák 2003, uvidíme, co se odehraje v Sýrii.

  Stejně, jako „správný“ Američan kouká na Fox News a určitě ne na Al-jazzeru nebo Russia Today, tak mi tu nedávno jeden začátečník z Partners tvrdil, že mu jeho manažer říkal, ať na některé weby raději nechodí a to včetně investujeme.cz.

  Já se ptám, před čím ho jeho manažer chránil, když nemá co skrývat?

  Zároveň mám možnost srovnat, jak probíhá VŠ vzdělání se zaškolovákem Partners a musím vám říct, že jako ovce jsem si připadal pouze v Partners. Absolutně nebyl prostor pro debatu byť pravda, ti lidé okolo, většinou z úřadu práce, se ani moc neptali.

  A pokud už byla položena nějaká jedovatá otázka, končilo to, jako u šmejdů, ne tím, že by důchodce nedostal oběd, ale sám jsem zažil, kdy mi jeden strejda manažer říkal, že mě by do týmu nechtěl, protože když zpochybňuji části jejich plánů, že bych asi moc peněz nepřinesl.

  A potom se ptám, je cílem kvalitně radit, nebo toho co nejvíc nabouchat a na „ovčanovi“, který se nechá, co nejvíce vydělat?

  Víte, jak poznám, že ze mě někdo chce udělat ovci? Tvrdí, že ovce jsou všichni okolo, jen ne on.

  Odpovědět

 • exPartners

  5 září, 2013

  V Partners jsem byl 4 měsíce, je to podle mého názoru téměř polovojenská organizace, kde se nepřipouští jakýkoliv jiný názor, hraničí to až s fanatismem. Co mají fakt zmáknutý na výbornou je motivace a předávání vizí nádherné budoucnosti. Ti lidé tomu fakt věřili, vystřihovali si z časopisů drahá auta, letadla, jachty a lepili si je pak doma na zdi, na záchod, na kuchyňskou linku, na ledničku, aby měli svůj vysněný cíl neustále na očích a byli tak dostatečně motivovaní. Kdo to nezažil, ten tomu neuvěří. A neustálé omílání pitomostí o tom, kdo určuje podobu finančního poradenství v ČR, kdo je skutečným lídrem trhu, kdo má nízkonákladové a exkluzivní produkty (pochopitelně marketingový kec) a jiné nesmysly. Bože, děkuji Ti za to, že jsem potkal poradce, který pracuje pod brokerpoolem INSIA, jsem maximálně spokojen !!!!

  Odpovědět

 • yowie

  5 září, 2013

  Četl jsem i statě o MLM, kde autor tvrdí, že MLM je určitou formou náboženství, které funguje především tam, kde se jiná náboženství nechytají. ČR je nejatejstičtější země na světě…

  Pamatuji si na jeden mystery shopping, který mi „dohodila“ jedna slečna, která se potřebovala zbavit dotírajícího poradce.

  Byl z Partners, ale byl strašně nasraný. Byl to, paradoxně, absolvent VŠE, ale možná ne tak paradoxně mu došlo, o kolik peněz ho připravují lidé nad ním. Nejdřív mě měl za obyč. klioše, když jsem ho z těch keců o domečku a autíčku vytáhl a došlo mu, že nic neprostřelí, tak z něj vypadlo, že s Partners končí a zakládá !opravdu! vlastní poradenskou firmu. Prý poslední kapkou bylo vyplňování jakýchsi Partners předtištěných formulářů, což jeho práci prý prodlužovalo.

  A to by mě opravdu zajímalo? Je podnikání o tom, že mi někdo něco neustále nařizuje a dává limity, nebo je opravdové podnikání to, že si dělám vše tak, jak chci já?

  Podnikání a švarc systém, to je docela velký rozdíl.

  Odpovědět

 • vasek

  5 září, 2013

  “ Je podnikání o tom, že mi někdo něco neustále nařizuje a dává limity, nebo je opravdové podnikání to, že si dělám vše tak, jak chci já?“

  • No třeba u takových franšíz je různých mantinelů více než dost.

  A přesto je to podnikání…

  Odpovědět

 • xyz

  6 září, 2013

  To nemá cenu rozebírat, místní diskutující všemu velmi rozumí, ale v reálu je to jen jejich pocit. Přesně jak píšete, osobně vlastním jednu franšízu (ne ve financích) a rozhodně si nemůžu ve všem dělat co chci a musím dodržovat určitá pravidla a kritéria, ale podnikání to považuji na 100%.

  Odpovědět

 • yowie

  6 září, 2013

  Oba máte jistě pravdu. Pokud si ale přečtete předchozí příspěvky, tak vám dojde, že jsme se nebavili o franšízách.

  Ano, pokud to vezmeme do důsledku, tak i když si založím sro. a budu chtít prodávat zbraně, nebo chemikálie, musím splnit spoustu státem daných podmínek.

  Nicméně jsme se tu bavili o tom, jestli je OSVČ ve švarc systému podnikatel nebo ne. Podle mě pouze formálně. Proto také ti vnímavější po čase odchází a zakládají opravdové vlastní firmy.

  Odpovědět

 • vasek

  6 září, 2013

  OSVČ v MLM může být v podstatě jak švarcsystém, tak frenšíza.

  Jasně, jsou jiné smlouvy o spolupráci apod., ale nyní narážím hlavně na to, jak spolupráci se servisní organizací/systémem vnímá např. dotyčný poradce

 • yowie

  6 září, 2013

  Chápu, jak to myslíte a že se to může zdát jako skoro to samé. Nicméně to samé to není ani náhodou.

  Krásně je ten rozdíl popsán tady, pokud vládnete angličtinou:

  http://blog.fran­net.com/franchi­ses/the-difference-between-franchising-and-multi-level-marketing.html

  A stačí se podívat právě na Partners. Pokud jste v MLM struktuře a uvěřil jste všem těm sladkým řečem o podnikání, tak stěžejní pro vás není dobře poradit klientovi, ale přivést lidi pod sebe. Pro MLM je daleko cennější ten, kdo se třeba s produkcí drží jakž takž na hraně, ale přivede dalších 20 lidí, než ten, který umí prodávat, ale strukturu nevytvoří.

  Zatímco když stojíte o franšízu Partners, tak je to úplně jiný vztah a vašim hlavním cílem rozhodně není vytvářet si v rámci nějaké obce další konkurenci :-)

  Zajímavý je rozhovor o franšízách s Borkovcem, kdy tvrdí, že chce, aby ti lidé byli v regionu vážení a důvěryhodní, třeba doktoři a místní podnikatelé, což, přiznejme si, není zrovna skupina lidí, která by se hnala na Partners zaškolovák s vizí úžasného podnikání ve švarcsystému.

  Jinak, jak se kdo cítí nebo necítí, to je samozřejmě jeho věc a dostáváme se právě k těm už zmiňovaným ovcím. Slyšel jsem různé manažery snad stokrát, když mluvili o vlastní firmě a o podnikání, že se jedná o švarcsystém neřekl nikdo ani jednou.

  Odborně se tomu říká „framing“ viz.:

  http://www.so­cioweb.cz/index­.php?disp=teo­rie&shw=385&ls­t=112

  jj, přesně takhle se vyrábějí ovce.

 • Angel

  6 září, 2013

  O švarc systém se nejedná.

  Pokud propustím zedníka a budu mu fakturovat práci pouze já je to jasné.

  V případě MLM

  • firma se o multilevelaka nepostará, hledá si zákazníky sam.
  • telefony a náklady si platí sám
  • Neplyne příjem z jednoho zdroje (část z Kooperativy, část z ČP, část z čmss atd.) Je vedlejší že pro zjednodušení přichází peníze pouze z partners.

  Ty vlastní firmy co si lidé zakládají fungujou na stejném principu jen jim nevyplácí peníze Partners, ale např. Insia

 • yowie

  6 září, 2013

  Angel: Tak nepochybně je ze strany Partners snaha, aby alespoň formálně některé prvky švarcsystému nebyly naplněny.

  Nicméně není pravda, že by OSVČ od Parters nic nedostal. Co ty hlavičkové papíry, vizitky, materiály pro klienty atd. atd. všude logo Partners. To si každý OSVČ tiskne sám? A co třeba email? jmeno.prijmeni@par­tners :-)

  Dále OSVČ by neměla být nějak omezována ve spolupráci s jinými subjekty. Letos se v Partners odehrál přesný opak. Můžete si jen tak říct, tak já teď něco bouchnu přes Insii? Leda tak pod jménem někoho, koho tam znáte.

  A ty telefony? O nějaké to forum vedle tu psal někdo z Partners, že mají výhodný tarif od Partners za 350,– na neomemezené volání, byť si to samozřejmě platí poradci.

  Více je to popsáno tady:

  http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/7-znaku-ktere-prokazuji-svarcsystem/

  A samozřejmě poradce nemůže splnit všechny podmínky jako třeba zedník, který dělá od-do, když poradce radí lidem na místě a v čase, který záleží na jejich domluvě.

  Každopádně podle mého názoru je velké množství prvků švarcsystému naplněno.

  Druhá věc je, že v tom, jestli jde nebo nejde o švarcsystém, nemá mnohdy jasno ani státní správa sama…

 • Honza

  6 září, 2013

  Dobrý den, dovolte mi podělit se o moji zkušenost s Partners. Do Partners jsem nastoupil před cca 4 lety a dnes, s odstupem času musím uznat, že mi Partners hodně dalo. Školení, analýzy, dlouhé debaty nad analýzami klientů a podobně. Lidí se jenom za mého působení v mé skupině vystřídalo několik desítek, možná by to byla i stovka či dvě. Nastoupili a za půl roku jsem se s drtivou většinou z nich už nikdy nesetkal. Zlom u mě nastal v momentě, kdy jsem začal doslova používat vlastní hlavu a začal jsem si zjišťovat, jak věci skutečně fungují, hlavně mimo hranic Partners. Když si nastudujete od Uniqy RŽP-D a srovnáte ji s tímtéž od Partners s názvem Logika, tak tam až zas tak velkých rozdílů není. Nikdy jsme neuvěřejňovali storna smluv, a že jich padalo a padá (všude, ne jen v Partners). Klíčový zlom u mě nastal v momentě, kdy se začalo kšeftovat s BJ a kdy k mému manažerovi došel jeho ředitel a nabídl mu peníze, když stáhne svoji výpověď (dal výpověď a měl již připravenou cestu včetně poloviny týmu do poolu). Najednou byl z mého vedoucího špatný člověk, neloajální, bez charakteru, prostě špína. Zajímavé je, že do podání výpovědi tomu bylo přesně naopak. Další moment byl, když se mi podařilo získat provize od Insie, Broker Trustu, Bonnetu a dalších dvou poolů. Nespal jsem z toho. To přece není možné, aby si v Partners nechávali u tak vysokých provizí i přes dvě třetiny. O tom Petr Borkovec nikdy nemluvil. Vždycky říkal, že máme nejvyšší provize na trhu, exkluzivní produkty s nízkou nákladovostí. Začal jsem počítat, kolik jsem v Partners nechal za ta léta provizí svým nadřízeným, včetně řediteli, co uplácel mého manažera v Brně. Když jsem se dopočítal ke druhému milionu a stále nebyl u konce, tak jsem propočet vzdal. Začal jsem si vybavovat, co všechno jsem za tyto peníze mohl mít. Partners mě mnohému naučila, o tom
  žádná, ale nechala si za to královsky a velmi luxusně zaplatit, plátcem jsem byl já sám. Nyní jsem rok a dva měsíce v poolu a a až teď začínám ochutnávat, co to jsou následné provize ze života, majetku a investic. U života mám provize o 200% vyšší než v Partners a nic nemusím pořád obhajovat. Od mého odchodu odešlo ke konkurenci již mnoho bývalých kolegů z Partners, někdo se vrátil k MLM, jiný k poolu, další si založili svoje vlastní firmy. Šikovní a samostatní lidé budou podle mě z Partners (a nejen z Partners) i nadále odcházet, protože zkušenému a samostatnému obchodníkovi již nemá tato firma co nabídnout vyjma případu, kdy chce být manažerem a má ambice budovat strukturu (hodně štěstí, nejsme v době před deseti lety). Hořce jsem se usmál nad článkem pana Švorby, protože dokonale vystihl moje myšlenkové pochody a smekám před ním za jeho odvahu vyjít s jeho zkušeností na veřejnost. Petru Borkovcovi a celé Partners tato osobní zpověď neudělala dobrou reklamu, ba naopak, ale vždyť ten člověk napsal pravdu a nic než pravdu !!! Tak to přátelé skutečně je, pan Borkovec dělá to, co sám před léty kritizoval u OVB a kvůli čemu nakonec s několika set lidmi odešel a založil Partners. Takováto byla tedy moje zkušenost, Partners mi mnoho dalo a já jsem jí za to skutečně vděčný, na druhou stránku jsem si vše velmi draze zaplatil cca 3 miliony korun na rozdílových provizích.

 • yowie

  6 září, 2013

  Honza: Asi není co dodat…

  A tu budoucnost MLM vidím úplně stejně jako Vy.

 • neporadce

  6 září, 2013

  Maximální souhlas, ale už vidím Honzo, jak Vám tady „vymytý mozky“ píšou, že jste neúspěšný, protože ti neúspěšní odcházejí do poolů, protože byli líní makat, protože kdyby jste nebyl líný a makal a pochopil o čem ten „byznys“ je, tak by jste dávno ty ztracený tři mega vydělal na rozdílovkách od Vašich poradců pod Vámi, a to klidně za půl roku, protože vo tom to je … Dělat manažéra a mít hodně ovcí … Fandím Vám, taky jsem skončil v Insii a ta neskutečná úleva od těch všech debilních keců, lží a nesmyslů se nedá ani popsat …

 • Honza

  6 září, 2013

  Ať si říká kdo chce co chce, je mi to jedno. V poolu mi stačí měsíčně 3 klienti, abych měl vyděláno podle svých představ, v Partners jsem jich musel mít deset díky žalostně nízkým provizím. No a k těm motivačním věcem: tomu už dnes může věřit jen absolutní tragéd a looser, proto k nám nastupovala taková kvanta velmi mladých lidí kolem osmnácti až dvaceti let, oni byly neskutečně naivní a do krve tomu všemu věřili, mnozí by byli schopni za tyto vize položit i život a dýchat za ně, tak neuvěřitelně byli naivní. Přeji jim, ať jim to dlouho vydrží, protože čím déle jim to vydrží, tím více si budou manažeři a ředitelé nad nimi mnout ruce, jak jim ti naivkové vydělávají na jejich sny, nikoliv na ty svoje. Taková je totiž pravda.

 • Honza

  6 září, 2013

  Ještě k vašemu příspěvku: ať chcete nebo nechcete, mezi poradci se vždy stočí debata na téma provizí, tzn. kdo za kolik dělá. Po roce jsem se setkal s bývalými kolegy z Partners no a co čert nechtěl, opět jsme skončili u provizí, prý je toho teď internet plný, jak je jinde tráva zelenější. Stačilo srovnat hojně sjednávanou Flexi, hypotéku na 2,0 mio a pravidelné investice 2.000 Kč/ měs. po dobu 20-ti let. Dali jsme na papír jejich provize a moje provize. Hádejte, co se stalo…nastalo hrobové ticho. Špendlík byste slyšeli cinknout o podlahu. První reakce byly takové, že to není možné, že si vymýšlím. Slíbil jsem a následně i poslal faktury, kde byly za tyto smlouvy provize vidět. Pak jsem jen dodal, že ještě neviděli to pěknější, a to následné provize za rok u života, majetku a hlavně investic. Podotkl jsem, že se stále bavíme o jednom jediném klientovi a ať si vynásobí tyto rozdíly v provizích počtem klientů za měsíc a potom za rok, potom za celou dobu, co jsou u Partners. Nelákal jsem je, nelanařil, nemám ambice budovat žádný tým, nemám na to osobnostně ani trpělivost. Ptali se na srovnání, tak jsem jim ho ukázal a spočítal. Ze společného piva odcházeli mnozí jak zaražení a bylo vidět, že intenzívně přemýšlejí. Skutečně podotýkám, že nebylo mojí ambicí je přetáhnout z Partners, beru to tak, že jsou dospělí, umějí používat svůj mozek, takže si dokáží vše řádně spočítat a hlavně zvážit, veškerá pro a proti. Cca do tří měsíců odešla do různých poolů dobrá polovina lidí ze setkání, další se chystají. Ani jeden nešel do poolu, kde nyní působím já, zjistili, že u jiných poolů jsou ještě o chloupek vyšší provize (cca o 5–13% oproti tomu, co mám v poolu já). Až začne jakýkoliv MLM včetně Partners vyplácet svým lidem zajímavé a důstojné provize včetně těch následných, tak jim přestanou ti nejschopnější a
  nejšikovnější lidé utíkat. To však popřou samotné principy MLM a pyramidové struktury, takže k tomu asi nedojde. Nikoho nepřesvědčuji, možností na trhu je taková nepřeberná spousta, že si může vybrat skutečně každý. Jen se pokaždé usmívám, když kývnu po náborovém telefonátu nějakému lovci poradců, který tak buduje svoji vysněnou strukturu. Maluje stromečky, panáčky, čísla, tisíce, statisíce, miliony, pasivní příjmy, dovolené, drahá auta, luxusní vily, společenskou prestiž a jiné nesmysly. No a pak mu položím otázku: Vážně tomu všemu, co jste mi tu namaloval věříte, nebo jen slepě a bezduše papouškujete to, čím vám na motivačním školení vymyli mozek ? Nastává nic nechápající pohled a dlouhé ticho…docházejí jakákoliv slova.

 • yowie

  6 září, 2013

  Opět velmi dobře napsáno. Mě by zajímalo, jestli si z Partners pamatujete někoho, kdo by si už opravdu zařídil ten pasivní příjem tak, že se na všechno mohl vykašlat a odjet si na Bahamy? Myslím si, že je to jako s Yettim, všichni o něm mluví, ale nikdo ho neviděl :-)

  Já si naopak myslím, že když Vy dostáváte téměř plné provize, tak že si pasivní příjem dříve nebo později zařídíte sám a žádnou úžasnou strukturu k tomu nepotřebujete. Ano, možná nebudete mít A8 4,2L a možná budete mít jen obyč. rodinný dům a ne statek ve stylu podnikatelského baroka, ale rozhodně to neskončí jen u těch snů…

 • Honza

  6 září, 2013

  Z Partners znám jenom dva lidi, kteří mají skutečně pasivní příjem: Lukeše a Borkovce. Ostatní si na něj jen hrají a vše, co mají (auta, vily, dovolené apod.) mají na leasing, hypotéky, půjčky, kontokorenty apod. Můj manažer si ke mně chodil občas sám půjčovat, když nebyly BJ a on tak neměl na vysokou splátku leasingu svého benzínového osmiválce. Vše to byla jen naleštěná bída, aby udělal na ostatní dojem a doslova svoje lidi doblbnul, že i oni si mohou vozit svoje pozadí ve stejně silných a luxusních vozech. Jen pár lidí kolem vědělo, že je to celé habaďůra na lidi ve struktuře pod manažerem. Můj manažer nosil na rukou hodinky Panerai, které rád ukazoval svým novým ovečkám, že prý ho stály 250.000 Kč. Kdybych neviděl, jak si je na jednom firemním zájezdě kupoval v Istanbulu na tržnici jako fejky za pár euro, tak bych mu to sežral taky. Bohužel, stejně jako s těmi hodinkami to tak bylo skoro se vším. Jen image luxusu, holá pravda však byla jiná, a to všechno na splátky a když se mi podaří dostat dostatečné velké množství lidí pod sebe, tak mi ty dluhy rychle zaplatí. Celé je to takové hraní si před lidmi na něco, čím člověk není a na co prostě finančně nemá.

 • yowie

  7 září, 2013

  A nejhorší je, že když někomu řeknete, že je to celé nesmysl, tak vám řekne, že mu závidíte a podobné kecy :-)

  A ještě bych se rád zeptal, jak to je v Partners s půjčováním BJů před uzávěrkou? Pár lidí z Partners mi tady tvrdilo, že je to nesmysl, byť jsem o tom od svých zdrojů párkrát slyšel. O fiktivních smlouvách ani nemluvě, pokud jde do tuhého a BJe jsou potřeba.

 • Honza

  7 září, 2013

  Dobrý večer Yowie,

  půjčování a kšeftování s BJ je naprosto běžná věc, jen se o ní veřejně nemluví. BJ se půjčují před obhajobou pozice nebo v případě, že máte málo vyděláno, popř. když vám chybí BJ k dosažení něčeho jiného (soutěž, zájezd apod.). Nebuďte naivní, přece zde nečekáte, že vám lidé z Partners tyto praktiky potvrdí, když se jedná o veřejné tajemství…
  Druhá strana mince je ta, že se občas některé BJ vytvoří smlouvou, která je po domluvě napsána na třetí osobu, smlouva pak po splnění svého účelu zaniká písemnou výpovědí do dvou měsíců, i tak se to vyplatí, dotyčného to obvykle stojí jednu až dvě měsíční splátky pojistného. Stejný mechanismus se děje v případě, kdy máte neúspěšný měsíc a nemáte nic moc vyděláno. Za takto sjednanou smlouvu si jednoduše od centrály půjčíte bezúročně peníze, které pak vrátíte formou pojistného od vzniku do zániku smlouvy. Já sám jsem ke konci svého působení asi půl roku před odchodem nosil celkem pravidelně od určité výše pojistného životní pojištění přes kolegu do brokerpoolu, kde jsem měl oproti Partners cca o 210% vyšší provize (poměřováno dle pozice v kariérovém stupni Partners). Stejné to bylo s investicemi, tam byl rozdíl skutečně markantní. Co mi dělalo velkou radost bylo občanské majetkové pojištění, nosil jsem ho do poolu a dostával v průměru 45% z ročního pojistného. U pojištění rodinného domu za 5.000 Kč ročně dostat necelé dva a půl tisíce byla tehdy pro mě nádhera, normálně bych v Partners dostal pár set korun. Hodně se zanášelo, někdo více a někdo méně, na druhou stranu pokud se na to přišlo, tak dotyčný okamžitě letěl z Partners. Zajímavé bylo, že se nikdy nikdo z nadřízených nezamyslel nad tím, proč tito lidé zanášeli ke konkurenci, brali to jako podlost a neloajalitu k myšlenkám a vizím v Partners. Dnes již pracuji v poolu a možná byste se divil, kolik kolegů, co zůstali v Partners, ke mně nosí životní smlouvy z důvodu několikanásobně vyšší provize (a nejsem sám, ke komu to poradci z Partners u nás v poolu nosí).

 • exPartners

  7 září, 2013

  Svatá pravda, jak mi jednou zcela nepokrytě a chladně řekl můj nadřízený manažer v Partners „Poradci žijí z vizí a my z jejich provizí“. Zaplať pán Bůh už jsem od nich pryč.

 • yowie

  8 září, 2013

  Honza: Počítal jsem s tím, že se to děje, už tu o tom někdo psal ve foru o panu Švorbovi.

  Je to neuvěřitelné, jak ta firma hnije zevnitř. Možná proto chtějí ty franšízy, spoléhat se na stabilní výkonnost poradců už asi nepůjde. Lépe už bylo :-)

 • Adam

  6 září, 2013

  Je zvláštní, jak všichni jdete v podstatě jen proti Partners (nepracuji ani v Partners ani FC), ale z mého pohledu jsou pořád lepší produkty Partners, které min. podle produktovelisty.cz vychází velmi dobře, než podnikání spolumajitele FC Martina Nejedlého, který má firmu, která poskytuje spotřebiteláky s rpsn klidně okolo 100%. A toto se tady vůbec neřeší, i když to pomalu hraničí s lichvou. To není moc proklientské poskytnout půjčku s takovým rpsn. A mimochodem, všiml jsem si, že někdo toto do diskuse napsal přímo s odkazem na danou firmu a ještě ten stejný den byl příspěvek smazaný. Že by cenzura?

  Odpovědět

 • Adam

  6 září, 2013

  To se mi stalo kdysi na Finmagu také :-)

  „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej“

  Jinak nákladovost produktu je jen jedním z ukazatelů a i nejlevnější produkt na trhu se dá pořádně zprasit.

  Tam, kde z prodaného produktu dostane poradce velmi málo, tam většinou roste tlak na výši měsíčního vkladu, aby poradce alespoň něco vydělal, když většina provizí jde do linií nad ním.

  Odpovědět

 • Broker Consulting

  9 září, 2013

  Zažili jste už někdy v kavárně debatu nad výší provizí? Možná byste tu debatu mohli uchopit za jiný konec. Víte, kolik si ve skutečnosti v té které irmě vydělá průměrný poradce nebo třeba regionální ředitel? V jedné firmě běžně i třikrát více než v jiné. Nevěříte? Trocha počtů a výsledek lze zjistit z tabulky, kterou uveřejnil březnový FP – Finanční poradce na straně 8.

  Řekněme si konečně otevřeně, že většině poradců jde na prvním místě o to, aby je práce slušně živila. Pro někoho to znamená 50 tisíc měsíčně před náklady a zdaněním, pro jiného 250 tisíc nebo milion. Někdo za to živí rodinu, jiný si plní své sny, někteří všechno vrací do rozvoje sebe a svého týmu, protože mají vize ještě mnohem dál. Celkově jde o zdravý podnikatelský přístup, poskytovat finanční služby jako charitu by nedávalo smysl. A právě proto se v oborových médiích a ještě častěji v kavárnách probírá výše provizí. Znáte to, dva konkurenční poradci se sejdou a začnou si tahat košile o to, komu mateřská společnost poskytuje větší blaho v podobě vyšších provizních sazeb za stejný produkt. Tento pohled je ale naprosto pošetilý. Proč? Protože v praxi jde o to, kdo si na konci měsíce odnese domů nejvíc v absolutní částce! Manželce totiž poradce odevzdává každý měsíc stejné kapesné, a tak jen když více vydělá, něco mu ještě zbude. Jak jsou na tom tedy lidé v jednotlivých firmách z hlediska průměrného měsíčního obratu na spolupracovníka? Jmenovat nebudu, o to tu nejde.

  Kdo chce, může si výpočty ověřit sám z tabulky na straně 8 v březnovém čísle časopisu FP-Finanční poradce. Postup je jednoduchý, stačí vydělit dosažený provizní obrat počtem poradců a výsledné číslo dále podělit dvanácti, abyste získali měsíční obrat na poradce. Pro reálnost výsledků je dobré mít na paměti, že mezi poradce a manažery se běžně rozděluje od 70 do 85 % této částky, zbytek slouží centrálám na provoz a zisk vlastníků. Podle zveřejněných údajů vytvoří průměrně spolupracovník (včetně marže centrály) obrat mezi 19 tisíci a 49 tisíci korun měsíčně (nejčastěji okolo 35 tisíc), není překvapením, že nejnižší číslo patří poradcům z poolové společnosti.

  Nepočítal jsem do toho naši společnost Broker Consulting, u které vychází nejvyšší obrat na poradce – 55 600 (pokud započítáme do původní tabulky i lidi v zapracování a poradce na Slovensku, což průměr snižuje). Při bližším pohledu to vypadá, že finanční poradenství někteří pojímají opravdu tak trochu jako charitu, protože i když mají poradenství jako svůj hlavní zdroj příjmů, z průměrného obratu 35 tisíc korun vidí po zdanění a nákladech tak 12 až 20 tisíc korun. To trhu neprospívá. Při letmém pohledu se zdá, že volnost, nízké nároky, absence silného středního managementu i produkčních limitů a nízká motivace kariérou jsou parádní cestou k chudobě poradců, nezdravým pracovním návykům a v konečném důsledku zřejmě i k nekvalitní službě klientům. Zkrátka a dobře, až budete zase v kavárně, uchopte debatu o provizích za správný konec.

  Odpovědět

 • Angel

  9 září, 2013

  Aneb nevěřím statistice, kterou jsem si sám nezfalšoval.
  Interní statistky OVB za měsíc červenec – 31000.-Kč průměr (celkový provizní obrat / počet lidí.

  • tato částka je ovlivněna mrtvými dušemi s výkonm 0BJ – cca 1500 lidí z celkem 4200.

  na nejvyší poradenské pozici má poradce za hypotéku na milion 5600.-Kč
  Management si dělí 10400.-Kč
  V BrokerPoolu není 5+ struktura managementu a ze stejné práce poradce uvidí něco okolo 15 tisíc.

  I kdyby měl BC výhodnější podmínky pro poradce, fakt je ten, že aby člověk vydělal konkrétní částku stačí mu polovina – třetina stejné produkce.

  Odpovědět

 • Jindřich Benda

  10 září, 2013

  Mám za sebou praxi jako VPA, pak PPZ ve Fincentru, ČMSS, dva brokerpooly, z toho jsem vybral jeden, se kterým cca 1 rok spolupracuji a když to porovnám s předchozí praxí, tak je to diametrálně odlišné.

  1. začal jsem se prací bavit
  2. dělám to co potřebuji, nebo chci udělat
  3. samozřejmě o 1/3 až 1/2 vyšší garantované provize
  4. klid mi také přinášejí následné provize (zatím jich není moc)
  5. školení si vybírám sám, co mě nezajímá vynechám
  6. i když pracuji samostatně, nejsem sám, naše skupina se rozšiřuje o zkušené poradce
  7. na SW, produktech, informací se nic nezměnilo, kvalita je stejná, v SW i vyšší

  Několik let jsem pod velkou firmou budouval kmen klientů, který, jak jsem zjistil při výpovědi, patří společnosti.

  Podnikám také proto, že buduji něco, co mi nikdo nesenbere a bude mě to život i když už nebudu pracovat (renta). Takže má strategie se neshoduje se strategií velkých firem.
  Nevím co by se muselo stát, abych šel zpět do nějaké velké firmy, asi bych se musel zbláznit :-) Je to jako, když se naučíte chodit a pak se vrátíte k lezení po čtyřech. Ten brokerpool pokládám za normální vývoj, kam se dopracuje každý schopný jedinec, ti méně schopní se nevyvíjí a co stagnuje odumírá – boří se. Buď boříš, nebo tvoříš, nic mezi tím!

  Odpovědět

 • :)

  14 září, 2013

  Kedze uz skoro druhy mesiac lezim doma so zlomenoou nohou, povedal som si, ze po dlhsom case navstivim stare dobre investujeme.cz… a zistil som, ze sa takmer nic nezmenilo 😀

  Vopred upozornujem, ze toto je moj prvy a snad aj posledny prispevok na forach. Nechcem a nebudem v nom velmi reagovat a komentovat na veci, o ktorych sa tak casto pise v clankoch, skor by som sa rad vyjadril k tomu, co sa nachadza v diskusiach…

  Vec cislo jedna – vzdy je nejaky „modny“ problem… asi v tomto poradi:

  1. Najprv (2006–2008) to bolo OVB a to ako vsetkym lezu na nervy a „valcuju“ konkurenciu…
  2. Potom (2007–2009) sa tu strasne diskutovalo o tom, ako Lukes, Borkovec a Muller odisli z OVB a „ukradli“ know-how, ako rychlo skoncia… a stale su tu :)
  3. Potom prisla velka tema IZP a ako je strasne nevyhodne… netvrdim ze nie je, ale najlepsie boli debaty ludi, co tomu najmenej rozumeli :)
  4. Ked skoncila tema IZP, prisli na rad predplatene poplatky pri pravidelnych investiciach. Zasa, 1–2 vyborne prispevky Jana Traxlera (cloveka z oboru!) boli nic v porovnani so stovkami prispevkov od ludi, co tomu hovno rozumeju… a zdoraznujem, ze ja NIE som zastanca predplatenych poplatkov na 20/30/40 rokov…
  5. Potom tu boli rozne reci o Fincentre, kde sa mnoho ludi hadalo o to, kto docika dalej… samozrejme, portal, ktory patri Fincentru asi nebude ladit clanky a otazky v rozhovoroch extremne objektivne. Ale na tom nie je nic zle, je to ok… ok ale nie su ludia, ktori si myslia, ze na tom velmi zalezi :)
  6. No a teraz je tu zasa velka tema „MLM“ vs. brokerpooly… a zasa sa k tomu vyjadruje kazdy debil… Pavel Hanzel, jeden z mala normalnych prispievatelov napisal na zaciatku clanok a odvtedy to straca uroven. Najcastejsi prispievatelia su „PeterB“ a „yowie“, ktori podla mnozstva prispevkov su pravdepodobne nezamestnani a velmi frustrovani, pretoze tolko prispevkov o jednej a tej istej veci nikto iny snad pisat nemoze (=nema cas). NEchcem hodnotit do detailov ci „MLM“ ano alebo nie, ci je brokerpool dobry alebo nie. Skor sa chcem zamysliet nad tym nezmyslami, co tu (specialne yowie) vypisuju.

  Jednou z casto opakovanych veci je, ze „MLM“ je dobre pre zaciatocnikov a brokerpool pre skusenych profikov… logiku to ma, akurat jeden detail – kazdy profik zacinal ako amater, takze ak by skoncili „MLM“, pool maju po chlebe, pretoze novych poradcov nebude mat kto vyskolit, trh kto „skultivovat“ a na statne/sukromne skolstvo sa spolahnut neda… nie, brokerpooly nie su buducnost (aspon podla mna…). Buducnostou je uprava a posilnenie VIP poradcov a nizsieho manazmentu na ukor riaditelov a centraly. Velke firmy ako Parners, FCTR, OVB sa budu musiet zmenit. Nie len kvoli poolom, tie tuto zmenu len urychluju…

  Dalsia vec, o ktorej genius „yowie“ neustale melie, je ako si presiel zaskolovakom, vsade su neschopni debily, poradcovia su na nic, vsetci by mu chceli dat dalsiu zivotku a Generace X mu vela „nevydelala“… to, ze Generace X je na 10 a viac rokov (ako takmer kazdy akciovy podielovy fond) mu zrejme unika… a to tento produkt vobec nemam rad 😉 akurat rozmyslam, co motivuje jedneho cloveka, aby vypisoval v diskusii pod kazdym clankom 100krat tie iste kecy… aj keby mal 100krat pravdu, normalny clovek toto nerobi. Jedine osoba, ktora ma problem sama so sebou a riesi si problemy/komplexy.

  A aby som vyjadril aj svoj nazor, nakolko si yowie nasiel cas aj na slovensku verziu investujeme.sk… poradca mam velky zmysel a moze znamenat obrovsku pridanu hodnotu pre svojich klientov. Vybavit co najnizsi urok je to najmenej… ano, zakomplexovany clovek s negativnymi skusenostami bude vypisaovat a tvrdit, ze poradestvo bude upadat a nastane koniec… nejaky neznami „genius“ bude do okola vypisovat, ze poradca musi vydiet poradit ako usetrit na plyne, elektrine, vode, telefone a dalsich, pricom som si isty, ze ak niekto vypisuje nieco podobne 10/20/100– krat, mal by brat prasky a podstupit liecbu… pretoze to fakt nie je zdrave a niecim vaznym trpi.

  Na zaver len kratke zhrnutie a vysvetlenie – vyssie napisne riadky su len slabym odrazom mojich pocitov po tom, ako som si cital vsetky tie diskusie za posledne mesiace a videl, ako sa tam neustale objavuju tie iste prispevky 3–5 ludi… dotycni by sa nad sebou mali zamysliet a mozno si najst lepsie hobby…

  Tesim sa na urazene komentare, kopu kecou o nicom a zpochybnovanie kazdeho slova ktore som vyssie napisal 

  Pekny den vsetkym.

  Odpovědět

 • yowie

  14 září, 2013

  Poradce že? :-)

  Nezaměstnaný zakomplexovaný ubožák? Myslete si co chcete, můžete to opakovat do nekonečna, mě je to úplně jedno.

  Když už, tak student s pasivním příjmem (nevěřil byste asi, ale lze mít pasivní příjem i bez Partners :-)).

  Zajímalo by mě, o jaké kultivaci to mluvíte? Svých zkušeností mám s poradci napříč trhem už dost. A jediné, co odlišuje Partners od ostatních je kvalitní marketing.

  Když ale hovno natřete na růžovo, nebo tyrkysovo, bohužel je to pořád stále hovno.

  Co je na poradenství úžasné, je to, že klientovi můžete nakecat oněch 7% ročně u Generace X, a ten, když se pak podivuje, že to vyrostlo o 5% za 3 roky, tak ho odpálkujete, že má počkat 30 let, přičemž ale kontakty za „kvalitní poradenství“ po něm chcete hned :-))

  Je to úžasné podnikání! Zisky bez jakékoliv odpovědnosti. Bravo!!!

  Opravdu si myslíte, že 20letý ušák je schopen mi získat lepší produkty než mám? Opět, několikrát jsem to popisoval, šanci jich dostalo několik a nechytali se, byť jsem si jistý, že sami pevně věří tomu, že nabízejí to nejlepší. Není to tak. Až budu za pár let refinancovat, tak to zkusím zase, třeba už jednou konečně objevím toho poradce, který dokáže zařídit lepší věci, než já sám. Zatím se tak nestalo, respektive poradci si nejsou schopni připustit, že „zákon zachování hmotnosti“ platí i pro ně, tedy když banka vyplácí za klasickou hypo provizi třeba 30 000,–, tak to prostě logicky levnější být nemůže, když je klient schopen základních počtů a vyjednávání.

  Nakonec ty diskuze jste četl, takže zajisté víte, že má slova tu mnohokrát potvrdili jiní poradci a klienti.

  A přesvědčovat tu další ucho ze zaškolováku, že voda opravdu do kopce sama neteče, nehodlám.

  Odpovědět

 • :)

  14 září, 2013

  Ci som poradca alebo nie je asi jedno, nie? 😉

  Ak by vam to naozaj bolo jedno, tak tu uz davno nepisete…

  Studenta s pasivnym prijmom by som chcel vidiet  a myslim to uprimne, pretoze to by musel by clovek s ktorym sa zrejme oplati hovorit a nieco sa naucit.

  Vy ale zrejme trpite komplexom, pretoze mate hned potrebu sa branit aj pred tym, co vam nikto nepovedal… ja si nemyslim, ze byt manazerom alebo riaditelom v Parners (ale ani v ziadnej dalsej spolocnosti) znamena mat pasivny prijem  to bola vasa teoria.

  Ohladne vasich skusenosti – Partners odlisuje viacero veci, nie len marketing. V dobrom i zlom, toto nie PR Partners, moj(e) prispevky s tym nemaju nic spolocne 😉

  Ohladne tej Generace X, snad naposledy, zelam vam aby ste to pochopili. Toto NIE je obhajoba Generace X, pretoze tie fondy nemam velmi rad, toto je snaha vysvetlit vam je sa mylite PRINCIPIALNE. Kalkulovat s DLHODOBYM vynosom 6–8%p.a. je naprosto v poriadku, poslednych 100–150 rokov to potvrdzuje. Ze vam dali nespravne fondy je ich chyba, smola, ale to ze vy nemate po 3 rokoch slubeny vynos v produkte na 10–20 rokov nie je problemom poradenstva, ale otazka vyberu fondov. Poznam ludi, ktori maju vynos za posledne tri roky 15%p.a. a to tiez NIE je spravne, pretoze po 10 rokoch sa to bude priblizovat k tym 6–8%p.a. Takto funguje pravidelne investovanie. To, ze vy ste spoznali ludi, co vam toto nie su schopni vysvetlit, je smutne, smola, len tu nevymyslajte hluposti a porovnania so spriacimi uctami. Vy mate nejaku skusenost s nie najlepsimi fondmi, minimalne chapanie kapitalovych trhov a na zaklade toho tu rozdavate rozumy, hodnotite, kritizujete, mudrujete… tragedia. A este raz, toto nie je otazka Partners/OVB/FCTR/BC, toto je otazka znalosti kapitalovych trhov, fondov a pravidelneho investovania.

  Odporucania su samostatna kapitola. Ja niektorych znamych (pravnikov, lekarov, zubarov) odporucam a to nemaju ani roky praxe ani nie su najlepsi v republike. Skratka znamym odporucam zvazenie MOZNOSTI vyuzit ich sluzby. S odporucaniami v poradenstve to zdaleka nie je idealne, ani zdaleka… ale pomaly sa to posuva dopredu. A ano, keby poradci mali viacej pravnej zodpovednosti, nebolo by to na skodu 

  Yowie, ujasnite si kto vlastne ste – student s pasivnym prijmom? OK, kolko mate rokov, ked „pohrdate“ 20letym „usakom“? Ze by poradci mali mat viacej rokov? Mozno ano, nehadam sa, je to vec nazoru… pravda je taka, ze malo mladych ludi ma na to, aby mohli radit. Ale par sa ich snad najde 😉

  Yowie, vy vsetko staviate na skusenosti s hypotekou. A este tam ste mali par pekne pomylenych myslienok… je mozne, ze ste si vybavili nieco lacne. Mozno najlacnejsie, nehadam sa. Ale doslova zamorit tu tym fora… aj tak sa da  uz vam to tu niekto napisal, spojte sa s „podvedena klientka AWD“ a ako parik budete uzasni 😉

  A neviem ako je to v CR, ale na Slovensku provizia neovplyvnuje nakladovost hypoteky. A silne pochybujem, ze v CR by to bolo inak, aj ked hadat sa nebudem, nezijem tam.

  Ano, diskusie som cital a mam pocit, ze by ste si mali najst bud piatelku alebo hobby, pretoze tu travite privela casu.

  „Ucho zo zaskolovaku“ nie som 😉 ale ako univerzalny argument a vyhovorka, ked sa neviete pohnut dalej je to dobre…

  Odpovědět

 • yowie

  14 září, 2013

  Napsal jste mi, že jsem blb, čekal jste snad, že Vám odepíšu: „Jo, máte pravdu?“ :-)

  Jsem poněkud starší student a právě díky pasivnímu příjmu se mohu věnovat studiu a nemusím se hnát za každou korunou a každou „úžasnou“ MLM příležitostí typu Partners, Amway, Nuskin…

  Těch zkušeností je víc, ale jak jste sám poznamenal, poněkud to tady zamořuji, tak s tím nechci místní neustále dokola otravovat. Snad jen řeknu, že když se někdo potřebuje zbavit dotírajícího poradce a zná mě, předá můj kontakt a já si občas zajdu na mystery shopping, abych zjistil, že je to pořád to samé a v tom plánu většinou nacházím docela solidní pasti na peníze, přičemž je úplně jedno o jakou se jedná společnost.

  Zkrátka poradce, který by řekl, vše je ok, běžte domů, jsem zatím nepoznal. Naopak jsem jich zažil mnoho, kteří chtěli přebouchávat nebo umrtvovat moje současné smlouvy. Jak já říkám, perpetum mobile na provize. Po dvou letech zrušit, založit znovu a tak pořád do kola.

  Samozřejmě vím, jak je to s investováním a tu investici jsem nezrušil a dál ji držím, jen si myslím, že s časem klesá pravděpodobnost toho, že to najednou vyskočí o 50% ročně, když teď to nevydělá ani 2% ročně.

  S doporučením máte pravdu, jenže je tam háček. Když zedník nebo zubař něco neudělá dobře, většinou je to vidět hned. To ale není případ fin. poradenství. Čili na základě čeho chcete doporučovat, když to v mnoha případech zjistíte až za desítky let?

  Vemte si, že jednání spousty z těch, které jsem zažil odpovídá podvodu:

  Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

  Ale nic se neděje, většinou je to slovo proti slovu a jede se dál.

  A ještě k té hypotéce. Také jsem věřil tomu, že i přes provizi může poradce stlačit hypo skoro kam se mu zachce.

  Z omylu mě vyvedla ředitelka pobočky KB, kde jsem jednal i s tím poradcem. Doslova řekla, že pokud by nebylo provize pro Partners, mohla mi ještě slevit a dostat se na konkurenční úroveň, ale s poradcem to kvůli jeho provizi už nešlo tlačit níž.

  Ale ono je to v podstatě logické, pokud se Vám řetěz od prodávajícího ke kupujícímu prodlužuje o překupníky, bude ve výsledku zboží dražší nebo levnější?

  Odpovědět

 • :)

  14 září, 2013

  No porovnavat Partners/FCTR/BC a firmy ako Amway, Nuskin mi pride ako miesanie jablk s hruskami… nuz, vec nazoru.

  Ak poradca povie, ze vsetko je ok, bezte domov, tak musi dostat odporucania aby to aj nadalej malo pre neho zmysel. Inak by musel uctovat XY€/hod, na co minimalne SR nie je pripravene, myslim, ze celkom ani CR…

  Nie yowie, vy zjavne investiciam nerozumiete vobec. Vyvoj v jednotlivych rokoch moze byt kludne napr. takyto: –20%,–10%,+5%,–30%+50%+170%-40%… napriklad :) to ze to dnes nerobi ani 2%p.a. s tym nema nic spolocne. Prave v poklese treba investovat dalej… skratka smola, ze ste sa este nestretli s niekym, kto by vam to vysvetlil. A smola, ze mate prave Gen. X, predsa len, su aj lepsie varianty…

  A ano, financne poradenstvo ma obrovsku soc. zodpovednost, pretoze vysledky castokrat vidno az po rokoch, v pripade poistenie niekedy nikdy…

  Yowie, miestami vyzerate, ze aj rozumom viete hybat… tak ho pouzite aj pri tej hypoteke :) co ine vam moze riaditelka AKEKOLKVEK banky povedat? To sa deje aj na Slovensku… je to len cesta ako vysachovat poradcov/broke­rov/maklerov… ci proviziu dostane paci v banke alebo poradca je jedno, provizia je tam zakalkulovana tak ci tak… neverte vsetkemu (skor nicomu…), co vam v banke povedia :)

  Odpovědět

 • Angel

  14 září, 2013

  Vy jste vážně blb. Scházíte se s 20 letejma začátečníkama, automechanikama co si přivydělávaj v Partners a divíte se, že Vám nedaj přidanou hodnotu. :-D.
  Taky kývnete na nabídku místního veterináře, že Vám ten slepák odoperuje nebo půjdete za někým kdo je profík?

  Pokud vyžadujete kvalitu, tak se sejděte s člověkem, který Vám své služby dá na fakturu a podepíšete smlouvu, kterou případně můžete reklamovat.

  Když už Vám ty prodejci lezou krkem, tak natočte dokument Šmejdi 2 nebo proti tomu něco dělejte. Sedě na fóru a kopírovat v obměnách tisíckrát to samé je možná ještě víc ubohý než prodávat lidem investička.

  Odpovědět

 • Angel

  14 září, 2013

  Reakce na Yowie.

  P.S Mimochodem, když jsem jen pro zajímavost pročítal vaše lehce monotematické příspěvky zkuste se seznámit s „Podvedená klientka AWD“. Dle mého by jste byl moc šťastný pár a velmi byste si rozuměli. :-D

  Odpovědět

 • yowie

  14 září, 2013

  Ten M1, který nebyl schopen u KB zatlačit víc, vážně není automechanik. V Partners je dodnes, pokud už nezanáší jinam a nechystá se na odchod za lepším.

  Ten prototyp mladého ucha bych ani nepustil přes práh. Nicméně ani ti starší bohužel nejsou žádná výhra, pokud tedy nejste naivní a věříte jim ty reklamní kecy, že jen přes ně získáte nejlepší a nejvýhodnější hypotéku.

  Btw. rozdíl mezi poradcem a kvalifikovaným lékařem je cca 10 let studia a atestací.

  Srovnáváte tedy nesrovnatelné…

  Odpovědět

 • Angel

  14 září, 2013

  Zase nějaký M1. Pokud chcete kvalitu musíte zaplatit. Platil jste mu něco?

  Pokud jste na takové úrovni, proč nekontaktujete někoho, kdo s Vámi sepíše smlouvu, kde je jasně napsáno jaké služby můžete čekat a za kolik.

  Velké sítě prostě nejsou pro VIP klientelu. Využíváte služeb pro plebs, které jsou pro klienta bezplatné a vydělává se na více či méně skrytých poplatcích a nadáváte na kvalitu.

  A nesrovnávám nesrovantelné. Jsou na trhu lidi, kteří mají vzdělání, atestace, praxi. Ale tyto lidi nepracují „bezplatně“ a za své služby ručí.

  Odpovědět

 • yowie

  14 září, 2013

  Nic jsem mu neplatil, naopak, když šlo do tuhého a poradce zjistil, že tahá za kratší konec provazu, proti bankéři, kde jsem jednal sám, nabídl mi ještě půlku své provize. Stejně to ale nestačilo. :-))

  Jinak nedávno jsem viděl stránky nějakého poradce, který za schůzku chce 1400,– a po doporučení produktů údajně vydělává jen pokud vydělává klient. Ale detaily neznám, tzn. netroufám si hodnotit, neb základem práce fin. poradce je tvrdit, že je nejlepší.

  Ale pokud to skutečně tak funguje, tak se mi to opravdu líbí.

  A ano, určitá promile poradců pravděpodobně má vzdělání a zkušenosti. Každopádně jste parafrázoval reklamu Partners, proto mi to přišlo absolutně zcestné, neb si práce lékařů vážím na tolik, že by mě nikdy nenapadlo jejich práci srovnávat s něčím, jako jsou fin. poradci z MLM.

  Když Vám někdo umře na stole, můžete jít do kriminálu, když někomu nacpete nesmyslné produkty, neodpovídáte za nic a můžete s klidem říct: „počkejte si 30 let“.

  Odpovědět

 • Poradce Partners

  14 září, 2013

  Klasika, opět tady píšete nesmysly a šíříte lži. V Partners máme v kariérním žebříčku možnost se stát VIP konzultanty a tito poradci mají od Partners schopnosti, možnosti a pravidelné vzdělání na to, aby mohli obsluhovat i tu nejbonitnější klientelu. Schválně, komu bude bonitní klient víc věřit ? Někomu ze společnosti, o které nikdy neslyšel nebo poradci, u kterého má název společnosti Partners díky TV spotům, reklamě a různým testům periodik zažitý jako vzor, lídra trhu, kterého se snaží konkurence okopírovat a protože to nejde, tak se snižuje k pomluvám, lžím, manipulacím apod. ? Přemýšlejte…

  Odpovědět

 • web

  14 září, 2013

  jasně že bude věřit, ale nesmí se před tím doslechnout nějakou negativní zkušenost.

  Nebo třeba i to, že tam vzali takovýho tupce yowieho

  Odpovědět

 • yowie

  14 září, 2013

  O té certifikaci samozřejmě vím. Nedávno jsem měl tu čest s jedním skoro directorem, který jej vlastní. Nicméně ti lidé s tím certifikátem jsou v Partners max. desítky a na vyšších pozicích většinou. Tohle kdyby vytáhli na nováčky na zaškolováku, tak to bude jako vytáhnout na ně lékařské učebnice v latině…

  web: Věřte nebo ne, v té třídě na zaškolováku tehdy byli dva VŠ. Já a jeden tělocvikář ze základní školy.

  Jinak pingl, tramvaják, obracečka hranolků od McDonalda a několik nezaměstnaných, zkrátka samý lepší :-))

  Odpovědět

 • Poradce Partners

  14 září, 2013

  Ještě k tomu vašemu nesmyslu: proč si myslíte, že máme kurzy na certifikaci EFPA ? Právě proto, aby poradci, co to dají (není to moc drahý, je to jen za 90.000 Kč) mohli obsluhovat tu nejbonitnější TOP VIP klientelu, takže jste opět vedle. Ten, kdo v současné době udává na trhu směr a trendy jsou Partners, ostatní jsou v závěsu a tiše závidí…nebo pomlouvají tady na Investujeme.cz.

  Odpovědět

 • exP

  15 září, 2013

  No on o EFPA kurz je minimální zájem na to, jak dlouho už je možné se do kurzu přihlásit a jaký se k tomu dělá marketing. Většina poradců prostě nemá na to, aby těch 90 tisíc zaplatila. A manažeři jim na to ze svých provizí určitě nedají :) Ale třeba Vám na to půjčí v Unicreditu na Prestopůjčku :)

  Odpovědět

 • yowie

  15 září, 2013

  Od roku 2010 se tímto certifikátem podle stránek Partners pyšní 31 poradců:

  http://efa.par­tners.cz/absol­venti.php?reg=11

  Co je zajímavé, tak jen na prvním přípravném kurzu v roce 2010 bylo přes 50 poradců Partners.

  Upřímně jsem nečekal, že úmrtnost je tak vysoká, když je třeba test splnit na 60%.

  Také bych čekal, že jich bude víc. 10 Poradců ročně je hodně málo…

  Odpovědět

 • exPartners

  15 září, 2013

  To Yowie: Certifikát EFPA je dle mého soudu zbytečný, nikdo jej téměř nezná, připadne mi to jako další zdroj příjmu pro Partners (tedy pokud z toho něco mají, lektoři, profesoři a přednášející přeci jen něco stojí). V mých očích má daleko větší váhu klasický, řádně vystudovaný člověk na VŠ (Ing., Mgr. apod.) než někdo, kdo má na vizitce jakýsi blábol o držení certifikátu EFPA. Navíc jsem tu v minulosti zaznamenal v nějakém vlákně debatu o tom, že lze snad i tento titul koupit (???) a tím u mě celá EFPA ztratila jakýkoliv kredit, přeci jen jsme v Čechách. Netvrdím, že je to pravda, ale tuto informaci (či domněnku) jsem někde zaregistroval. Jako doplněk k již existujícímu VŠ vzdělání je to fajn, ale kdo Vám dnes dá téměř sto tisíc za takovýto certifikát ?

  Odpovědět

 • yowie

  15 září, 2013

  Máte pravdu. Je to údajně 180 hodin studia za 90 000,–, tzn. hodina za 500,–.

  Za téměř stejné peníze můžete studovat dva roky na soukromých VŠ a stát se z bakaláře právě Mgr. nebo Ing.

  A jestli se dá koupit, tak je to ještě smutnější. Něco jako MBA pro poradce :-)

  Jinak ty součásti EFPA se vyučují na různých VŠ a řekl bych, že daleko víc do hloubky, třeba pojišťovací matematika a statistika. Předpokládám, že by do pojišťovny raději brali inženýra z matfyzu, než bývalého poradce s tímto certifikátem.

  Btw. zajímavý článek od Jana Majera o konkurenčních doložkách:

  http://www.in­vestujeme.cz/kon­kurencni-dolozky-past-nebo-nesmysl/

  Odpovědět

 • vasek

  15 září, 2013

  Když ze svým kritických příspěvků vypustíte fráze typu „řekl bych“ či „předpokládám“, bude to znít mnohem věrohodněji…
  Nicméně základ je takový, že když chci kritizovat, neměl bych předpokládat…

 • yowie

  15 září, 2013

  Řekl bych, že mnou udávaná čísla si můžete snadno ověřit. K nalezení na stránkách Partners.

  To, že několikaleté studium na matfyzu se nedá srovnávat se 180 hodinovým kurzem je snad celkem jasné, předpokládám.

  Mám známého s titulem z matfyzu, který se dnes zabývá změnami proudění vzduchu v ulicích vlivem dopravy a výfukových plynů. To už jsou jiné počty a nepředpokládám, že bych já, nebo kdokoliv tady, byl schopen vůbec pobrat, co se tam počítá a modeluje… :-))

 • poradce matematik

  15 září, 2013

  Vasku, nemate asi vzdelani ve vedeckych oborech. Vzdy musite predpokladat, abyste mohl vyvodit jasny zaver. Pamatujete si jeste ze stredni to matematicke „nechť“? To je ono!

  Je to casy omyl laiku, nedelete si z toho tezkou hlavu :-).

 • ...

  15 září, 2013

  proběhlo tu, že někdo nabízel za peníze studijní materiály k certifikatu, to jen ať se nezačnou šířit fámy.. nic to nemění na tom, že ten člověk, co to nabízel, se trochu pomátl

  Odpovědět

 • vasek

  15 září, 2013

  Myslím, že i vysokoškolská studia mají své mouchy. Vzpomínám si, jak jsme se kdysi v jedné firmě s kolegy smáli, když k nám do oddělení občas zamířil nějaký nováček v prsa se bijící s titulem z VŠE.

  Odpovědět

 • xyz

  15 září, 2013

  bodejť byste se nesmáli, v Partners se oslavuje maturita

 • yowie

  15 září, 2013

  Nechcete srovnávat „největší pražský gympl“ s matfyzem, že ne?

  Byť třeba na pány Tajovského a Štědroně vzpomínám rád.

 • web

  14 září, 2013

  On nemá schopnost rozlišit, že vyhádat si lepší sazbu je pro pár lidí s nadprůměrnou dávkou vlezlosti nebo vyjednávacíma schopnostma, to 99% klientů nemá. Pak z toho žije půlku života, jak prečural poradce světa, okej někdo si to umí vyjednat, já taky, ale jsem schopnej říct, že moc takových lidí není a nebásním o tom jak ventil :/

  Odpovědět

 • yowie

  14 září, 2013

  web: omg, z Vás by měli v bance radost :-)) Vy jako opravdu podepíšete první sazbu, která Vám přistane na stole?

  Jen si zkuste vypočítat, kolik dělá cca 0,5–0,6 procenta dole při 2 mil. hypo a pětiletém fixu…

  Stejně tak, nejednáte o ceně když kupujete byt nebo auto?

  Dejte mi na sebe kontakt, Vám něco prodat musí být opravdu radost :-))

  Odpovědět

 • web

  14 září, 2013

  dopíči snad jsem napsal dost jasně, že si to vyjednat umím, ale nejsem pablb, který tvrdí, že to umí každý, neumí, rozumíme si?

  Odpovědět

 • yowie

  14 září, 2013

  „99% klientů to nemá“

  Osobně si tedy ani náhodou nefandím tolik, že bych se považoval za horní 1%…

  Podle mě se finanční gramotnost postupně zvyšuje a byť se poradenské firmy snaží, aby to měli v rukou a finanční gramotnost spočívala v návštěvě fin. poradce, tak pro mě osobně je finanční gramotnost emancipace klienta od veškerých našeptávačů. Je to schopnost se svobodně a rozumně rozhodnout sám.

  Snad se to učí i na ZŠ a doufám, že pořádně, protože je to pro život daleko důležitější, než bezpečně rozeznat buk od javoru…

  Odpovědět

 • web

  14 září, 2013

  a co jako mělo být smyslem tohodle příspěvku?

  Odpovědět

 • yowie

  15 září, 2013

  Slušně Vám naznačit, že co tvrdíte je nesmysl. Tedy, že jen každý stý svéprávný jedinec je schopen říct v zájmu úspory svých peněz pár souvislých vět hypotečnímu bankéři.

  Pamatuji si, jaký vítr měli manažeři Partners z podnikatelů. Jen těch je u nás bohatě přes 1 milion (i s OSVČ). Koneckonců proto asi ta spolupráce s OK Group, protože, když Vám uteče schopné jádro, věřící začátečníci s IŽP a Gen. X to ani náhodou nezachrání, především právě u bohatých a tedy provizně lukrativních a je jedno, jestli se jedná o plány přímo pro ty podnikatele, nebo třeba plán penzijního spoření pro zaměstnance firmy, případně financování rozvoje firmy.

  Odpovědět

 • web

  15 září, 2013

  aha, já myslel, že omluva za to, že si neumíš přečíst dobře odpověď.. ale dobrý, to nic :)

  hele, byl jsi v partners, pracoval si v bance, chceš říct, že ti to nedalo nic ve vyjednávacích schopnostech? projdi se po ulici a udělej anketu, kdo si umí říct o slevu na hypo a jak to říct, proč by se pak na tebe obraceli známí s tím, že jim máš otestovat poradce? protože umí to samo co ty asi ne.. Prostě lidi se o prachy nezajímají a je jen hrstka těch, co jo a podle toho taky mluví s bankama. Prostě si připusť, že na to lidi ve velkým serou

  Odpovědět

 • yowie

  15 září, 2013

  Že na to lidi serou, to se shodneme. Jinak by něco jako MLM „poradenské“ firmy nikdy nemohlo dosáhnout na českém trhu tak masivních rozměrů.

  Ale že by jen 1% dospělé populace bylo schopno vyřídit si hypotéku odpovídající situaci na trhu? To si opravdu nemyslím.

  A já poradce nikomu nezkouším. Kamarádi předávají mé číslo, když poradce nekompromisně požaduje kontakty. Když se ho nemůžou zbavit, předají mě, aby dotyčnému udělali radost.

  Zkrátka někdy je lepší příliš netlačit…:-))

  Odpovědět

 • :)

  14 září, 2013

  No porovnavat Partners/FCTR/BC a firmy ako Amway, Nuskin mi pride ako miesanie jablk s hruskami… nuz, vec nazoru.

  Ak poradca povie, ze vsetko je ok, bezte domov, tak musi dostat odporucania aby to aj nadalej malo pre neho zmysel. Inak by musel uctovat XY€/hod, na co minimalne SR nie je pripravene, myslim, ze celkom ani CR…

  Nie yowie, vy zjavne investiciam nerozumiete vobec. Vyvoj v jednotlivych rokoch moze byt kludne napr. takyto: –20%,–10%,+5%,–30%+50%+170%-40%… napriklad :) to ze to dnes nerobi ani 2%p.a. s tym nema nic spolocne. Prave v poklese treba investovat dalej… skratka smola, ze ste sa este nestretli s niekym, kto by vam to vysvetlil. A smola, ze mate prave Gen. X, predsa len, su aj lepsie varianty…

  A ano, financne poradenstvo ma obrovsku soc. zodpovednost, pretoze vysledky castokrat vidno az po rokoch, v pripade poistenie niekedy nikdy…

  Yowie, miestami vyzerate, ze aj rozumom viete hybat… tak ho pouzite aj pri tej hypoteke :) co ine vam moze riaditelka AKEKOLKVEK banky povedat? To sa deje aj na Slovensku… je to len cesta ako vysachovat poradcov/broke­rov/maklerov… ci proviziu dostane paci v banke alebo poradca je jedno, provizia je tam zakalkulovana tak ci tak… neverte vsetkemu (skor nicomu…), co vam v banke povedia :)

  Odpovědět

 • yowie

  14 září, 2013

  Máte pravdu, firmy jako Amway a Nuskin rostou v posledních letech rychleji a mají nesrovnatelné obraty v porovnání s Partners, nemusejí s nikým fúzovat a „strategicky spolupracovat“… Špatné srovnání.

  No potom je u té hypo zajímavé, že poradce se vůbec neozval. Neřekl ani slovo, že by paní ředitelka lhala. Srazil botky a vzápětí mi nabídl půlku své provize.

  Ale chápu, že poradci to nechtějí slyšet :-)

  Opravdu netuším, jak se ta provize v bance dělí, ale silně pochybuji, že zaměstnanec na pobočce za tu hypotéku dostane to samé, co ta banka posílá do Partners.

  Zároveň to šílené přerozdělování v MLM, kdy tento M1 si šáhne maximálně na 50% celkové provize, mu vlastně kazí byznys. Kdyby ji dostal celou a mě dal cca 70%, tak jsem si s ním plácnul, protože pak už by to jakž takž vycházelo v jeho prospěch oproti konkurenční nabídce.

  Jinak já stále čekám až ty investice poletí nahoru. Původně jsme se tu o tom začali bavit, když někdo chtěl vědět, jak to roste, tak jsem mu po pravdě řekl, že kdyby měl spořák u Airbank, tak udělá líp, což je bohužel stále pravda a to opomíjíme ty předplacené poplatky cca 50 000 v mém případě. Takže já jsem zatím stále 48 000,– v mínusu…

  Odpovědět