CZK/€ 24.725 +0,32%

CZK/$ 22.775 +0,55%

CZK/£ 29.040 +0,24%

CZK/CHF 24.963 +0,32%

Michal Mička kupuje podíl v F&P Consulting

 

Po prodeji společnosti Fincentrum a Chytrého Honzy dochází k další transakci na finančně poradenském poli. Michal Mička se vrací do finančního poradenství a kupuje polovinu F&P Consulting.

Loading 

Michal Mička ještě před necelými třemi lety působil v investiční skupině DRFG, kam v roce 2014 začlenil svou finančně zprostředkovatelskou firmu FinFin. Ve skupině Davida Rusňáka působil na pozici místopředsedy představenstva a byl zodpovědný za finanční distribuci. Počátkem roku 2016 finanční skupinu opustil a začal stavět své vlastní investiční impérium.

„Svou misi jsem v DRFG splnil, proto hledám jinou výzvu. To ale nemění nic na tom, že skupině věřím, a proto v ní chci zůstat i nadále skrze svůj podíl zainteresován,“ uvedl tehdy Michal Mička k důvodům, proč si ponechal 10% podíl v DRFG, a dodal: „Budu se teď věnovat vlastním investicím, zvlášť mě zajímá oblast e-komerce.“

Dnes je Michal Mička hlavním akcionářem C2H, která za dva roky investovala již desítky milionů eur a vlastní podíly ve společnostech Pietro Filipi, Kara, Favorit, Liftago, Papíromat, Flatio, Expando, ShopSys a Apifier a realitní část připravuje aktuálně rezidenční projekt za 200 mil. Kč. Nyní C2H koupila podíl ve finančně poradenské společnosti F&P Consulting za desítky milionů korun.

“Plánujeme budovat silnou a konkurenceschopnou finančně-poradenskou síť se zaměřením na investiční produkty. V oblasti investic bychom rádi využili potenciálu na straně poradců i klientů,“ uvedl k aktuální transakci Michal Mička.

REKLAMA

Pod Českou národní bankou jsou registrovány dva subjekty s obdobným jménem a stejným odpovědným zástupcem.

F&P Consulting invest s.r.o. má jako investiční zprostředkovatel v registrech České národní banky (ČNB) ke dni 21. listopadu 2018 uvedeno 179 vázaných zástupců. Firma se nezabývá ani pojišťovacím zprostředkováním a ani nepůsobí v oblasti distribuce úvěrových produktů.

F & P Consulting a.s. má jako pojišťovací agent ke stejnému dni navázáno 241 podřízených pojišťovacích zprostředkovatelů a jako samostatný zprostředkovatel spotřebitelského úvěru 137 vázaných zástupců. Tato firma se naopak nezabývá investičním zprostředkováním a poradenstvím.

Michal Mička prostřednictvím společnosti C2H koupil 50% podíl v obou uvedených společnostech.

REKLAMA

Pohyby ve finančním poradenství

Obchodní transakce ve finančním poradenství v posledních letech zůstávaly ve vyčkávacím módu. První prolomila ledy společnost Fincentrum, která byla prodána finančními investory švýcarské pojišťovně Swiss Life. Jedná se tak již o druhou finančně poradenskou firmu vlastněnou touto pojišťovnou po předchozím nákupu AWD a jeho přejmenování na Swiss Life Select.

Další velkou transakcí byl prodej Chytrého Honzy do rukou jeho zakladatele Jiřího Patáka. Dva další akcionáři – holandský Aegon a Rockaway se stáhly a odprodali svůj podíl. Jiří Paták za podpory financování z DRFG se stal jediným majitelem firmy.

K zajímavému pohybu se mohlo schylovat též při přechodu významných představitelů Partners Financial Services, kteří přešli do Sirius Finance. Zatím se ale o průlom na finančně poradenském trhu nejedná a za svými leadery odešlo jen několik málo desítek finančních poradců. Až budoucnost tak ukáže, zda se na nebi rozzáří nová dvojhvězda, nebo zda vyhoří do červeného trpaslíka.

Nejnovější transakcí je prodej poloviny F&P Consulting do konsorcia Michala Mičky. Zda bude vstup tohoto investora novým impulsem pro společnost, jak očekávají její dosavadní vlastníci, nebo zda se jednalo o nákup distribučního kanálu s cílem zajištění financování skupiny C2H, také ukáže až čas.

Loading

Vstoupit do diskuze 14 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Akciovému trhu v USA se za poslední dekádu dařilo

Dlouhodobá investice do akcií může přinášet zajímavý výnos a v rámci DIP posloužit i jako zajištění na stáří. Nejběžnější akciová portfolia a fondy zhodnotily v posledním desetiletí investice dvojnásobně i víc. Vyplývá to z analýzy společnosti Freedom Financial Services, která porovnala často využívané fondy a portfolia.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • 22 listopadu, 2018

  Mička je pozer, který vytlouka klín klinem. Potřebuje prodat dluhopisy za miliardu, aby neztratil pozu a mohl poplatit osobní dluhy a směnky a první dluhopisy. A tak potřebuje poradce.

  Prostě vše stejně jako DRFG. Počítejme, že až prodá dluhopisy, tak někoho začne ještě sponzorovat.

  Za pár let tu máme tu máme minimálně dvě velké černé díry. Mička a DRFG.

  Odpovědět

 • Michal

  22 listopadu, 2018

  Co to píšeš za nesmysly ? Pan Mička a dluhy ? V tom případě si zjisti, s jakou sumou peněz odcházel z DRFG poté, co mu pan Rusňák při jeho odchodu vyplatil část podílu (zbylý podíl ponechal pan Mička stále v DRFG). Dále nechápu, o jakých černých dírách tu píšeš ? DRFG v tuto chvíli dostála všem svým závazkům a pokud je mi známo, tak všichni klienti (majitelé dluhopisů) dostali jak výnos (vyplácený na měsíční bázi), tak ke konci splatnosti i jmenovitou hodnotu dluhopisu. Kde je ta Tvoje černá díra ? Ukaž mi jednoho jediného klienta, který by u zakoupeného DRFG dluhopisu nedostal jak výnos, tak ke konci hodnotu dluhopisu ? Není ani jeden ! Až dokážeš alespoň 10% z toho, co dosáhl pan Mička, tak sem můžeš psát, ale předtím si ověř informace, ať zase nepíšeš nesmysly, bláboly a neověřené informace.

  Odpovědět

 • 22 listopadu, 2018

  ok, tak natykačku. Buď jsi úplně mimo nebo jsi sám Mička a potřebuješ podobné pochybnosti odstranit, aby si někdo koupil tvoje dluhopisy.

  Pokud někdo kupuje byznysy z peněz cizích lidí, pak potřebuje i jejich provoz financovat z peněz jiných lidí, má minimálně jednu osobní směnku (věřím, že víc) a pak přijde s tím, že chce miliardu v dluhopisech, tak je to pro mě předluženec, který vytlouká klín klínem nebo provozovatel ponziho schématu, i když to tak sám ještě nevnímá. a o všech těchto věcech mám dobré a osobní informace.

  a právě na toto potřebuje tu „finančně poradenskou“ společnost, aby prodala ty úžasné dluhopisy nic netušícímu retailu.

  DRFG je to samé. jen více nafouknuté. bylo by hezké vědět, kolik z těch nově vydávaných dluhopisů jde na splácení těch původních dluhopisů.

  a protože Mičkovi žádná z firem negeneruje cash nebo minimálně dostatečný cash na splácení dluhopisů a ještě úroků, tak je to jen otázka času. snaha půjčit si více. udržet to o chvíli déle, pak za předražené peníze koupit Karu, aby to spojil s Pietro, protože doufá v úspory z rozsahu, ale ono to tak nefunguje a protože nikdy nic pořádného neřídil, tak to neví.

  a v jeden okamžik – ekonomická krize či krize důvěry (nikdo jim už nepůjčí) – se Mička i DRFG a další rozpadnou jako domeček z karet a zbude po nich jen velká díra. dvě velké díry.

  a ano, zatím všichni dostali své peníze, ale tak to přece funguje vždy a dokud vydávají nové dluhopisy, tak ti staří budou dostávat peníze. otázkou je, kolik z nich by dostávalo své peníze, kdyby si přestali půjčovat? 🙂 WSM také nemělo jediného poškozeného než to prasklo a pak už to letí samo.

  Odpovědět

 • Michal

  24 listopadu, 2018

  Uvádíš, že „o všech těchto věcech (Michala Mičky) máš dobré a osobní informace“, tak to pak jo. Já tyto informace nemám.

  Odpovědět

 • Hazardér

  22 listopadu, 2018

  Položil bych si pár otázek:
  Má Mička nějaký podíl v DRFG? Nemá, exitoval ho.
  Dostal za něj hodně peněz? Ano, ale nebyla to taková raketa, jak si mnozí myslí.
  Má nějaké firmy? Ano, ale zatím nic neexitoval, žádné prachy nevydělal. Všechno je financováno kombinací dluhů.
  Proč kupuje F&P? Protože dluhopisy.
  Proč se o něm všude píše? Protože PR a dluhopisy..
  Kdo umí počítat, tenhle příklad má celkem jednoduchý výsledek..

  Odpovědět

 • 22 listopadu, 2018

  Zajímavá a věcná úvaha, navíc má i logiku a svoje opodstatnění. Uvidíme za pár let, ono otázkou už není, zda nějaká forma krize či recese přijde, ale pouze kdy. Díky za rozbor.

  Odpovědět

 • Pan P

  22 listopadu, 2018

  Mičkova investice do pietro filipi je velký průser, investice do kol Favorit průser, Kara ok, ale dotuje pietro filipi, Liftago se uvidí při nějaké formě exitu / dalšího kola financování. Zatímco DRFG se civilizuje už pár let, opakuje MM její chyby: krátkodobě pro malé investory ok, ale pro ty větší a zkušené nogo.

  Odpovědět

 • In

  3 prosince, 2018

  Musí se ale nechat, že PR Mička umí. A novináři mu to evidentne žerou. Viz. Naposledy rozhovor na ihned.cz. Kde mu věří, že to vše financuje tím, že prodal svůj podíl v DRFG a o shit dluhopisech ani slovo.

  Odpovědět

 • ja

  4 prosince, 2018

  Myslíte tento rozhovor s Mičkou? A shit dluhopisy máte na mysli které?

  https://byznys.ihned.cz/c1-66367190-mickova-investicni-skupina-chce-posilit-svuj-modni-byznys-do-ceska-laka-luxusni-znacky-ted-baker-maje-nebo-ba-sh

  Odpovědět

 • 4 května, 2021

  Nesmysly Michale? Pouze přečtené jasné makroekonomické ukazatele vedoucí k jasnému konci. Stačili tři roky… https://www.czechcrunch.cz/2021/04/michal-micka-poslal-sve-firmy-ze-skupiny-c2h-do-insolvence-dluzi-stovky-milionu-korun-a-navrhuje-rovnou-konkurz/

  Odpovědět

 • Tomáš

  21 května, 2021

  Koukám, předpověď se vyplnila do puntíku. A vskutku, podle IR měl Mička dluhy už k dubnu 2018.

  Odpovědět

 • Petr

  24 listopadu, 2018

  Vázený pane Já, mozná jste se připojil na internet diky společnosti, která je součástí DRFG, a diky ni jste mohl napsat Váš nepodlozený názor.Mozná práve o vokendu pujdete nakoupit do obchodního centra, ktery vlastni tato firma a dále jste si pořídil nebo si hodláte pořídit nějaký produkt ( finanční produkt nebo si koupite lék v lékárně, nebo…atd.) ani nebudete vědět, ze skupinu nevědomky podoporujete. Můžete stim nesouhlasit, můžete s …a to je vše co stim naděláte.:-)

  Odpovědět

 • In

  3 prosince, 2018

  Teď jste mě pobavil. Upřímně si to opravdu nemyslím. :)) jsou to všechno nicky sloužící jen na vytvoření iluze investiční firmy a nikoliv, že by ty firmy ve svých oborech něco reálné znamenaly či dokonce generovaly nějakou cash.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  5 května, 2021

  Zdravím všechny děvčata a chlapce anonymy! Těm ostatním bych chtěl vyslat tiché varování: Identity, jako pan Já, Insider, atp. mají VŽDY pravdu. Mají totiž informace zevnitř, osobního typu, tudíž mohou stavět logická schémata, proč a jak se vše odehrálo a co se má stát, opět se správnými odpověďmi na proč a jak.

  Jakékoliv pokusy o věcnou debatu s těmito lidmi skončí střetem – proto jsem tu dlouho nebyl. Hello, hanzl is back!

  Odpovědět