CZK/€ 24.680 -0,26%

CZK/$ 22.717 -0,33%

CZK/£ 28.888 -0,15%

CZK/CHF 24.969 -0,32%

Kdo stojí za společností Maxis? AXA!

 


 

Minulý čtvrtek jsme informovali o vzniku společnosti Maxis, kterou založili bývalí ředitelé AWD ČR a která oslovuje finanční poradce, především ze struktury Jiřího Tatýrka. Ten z AWD odchází nikoli v dobrém a od společnosti Maxis se distancoval.

Maxis Group je akciovou společností v čele s Václavem Matyášem, který dříve vedl administrativu AWD, Tomášem Kneblem, který dříve zastával post generálního ředitele Rentie, divize AWD specializující se na zabezpečení na stáří, a Aleš Hranoš, bývalý senior poradce AWD. Jiří Tatýrek ve společnosti (zatím?) oficiálně nefiguruje. Nemá dořešený vztah s AWD.

Přestože se vesměs jedná o lidi dříve vysoce postavené ve společnosti AWD ČR, založení nové společnosti vyžaduje nemalé finanční investice, které rozhodně přesahují splacený základní kapitál společnosti Maxis Group ve výši 2 mil. Kč. Kdo financuje vznik společnosti, která staví na lidech z AWD?

Ze spolehlivého zdroje obeznámeného se situací kolem Maxis Group a AWD ČR jsme získali potvrzenou informaci: Na vzniku Maxis Group se podílí nemalou měrou finanční skupina AXA. Své tvrzení náš zdroj doložil fotografií vrcholného vedení AXA a zakladatelů Maxis Group.

Zleva: Tomáš Knebl – bývalý ředitel divize RENTIA, Mojmír Boucník – CFO AXA, Václav Matyáš – bývalý šéf administrativy AWD, Dušan Doliak – generální ředitel AXA, Aleš Hranoš – bývalý senior poradce AWD a přímý podřízený pana Tatýrka, Rudolf Adam – obchodní ředitel AXA, pan Jiří Tatýrek

REKLAMA

Za pozornost na fotografii stojí především Jiří Tatýrek (1. zprava), který se k vedení společnosti nehlásí. Již v minulém týdnu nám sdělil, že je stále vázán smlouvou k AWD. Ke společnosti Maxis ani ke sporu s AWD se nechce zatím vyjadřovat, chce nejprve dořešit svůj vztah s AWD. Včera se nám ho nepodařilo kontaktovat.

Ze strany finanční skupiny AXA jsme obdrželi pouze krátké oficiální stanovisko, které finanční podporu vzniku Maxis Group nepotvrzuje, ani nevyvrací: „Oslovili nás jako nezávislý makléř za účelem navázání možné spolupráce. To je vše, co k tomu můžeme říci.“

Společnost Maxis ovšem nestaví pouze na pravděpodobné podpoře ze strany finanční skupiny pojišťovny. Podle společnosti AWD staví i na jejím know-how: „AWD získala důkazy o tom, že se [Jiří Tatýrek, pozn. red.] za jejími zády podílí na rozjezdu nové konkurenční firmy Maxis a to při zneužití veškerého know-how firmy. V této souvislosti podle nás došlo k porušení vzájemných dohod i zákonů ČR a proto AWD podala trestní oznámení na zneužití informací v obchodním styku na čtyři bývalé pracovníky a v této věci už bylo zahájeno vyšetřování.“

AWD bližší informace o obviněních vůči zakladatelům společnosti Maxis nesdělila. „V průběhu vyšetřování nemůžeme ke kauze poskytovat žádné další informace,“ uvádí stanovisko společnosti.

REKLAMA

Vstupuje AXA znovu do stejné řeky?

Finanční skupina AXA, která podle našeho zdroje podporuje vznik Maxis Group, se neúčastní vzniku finančně poradenské společnosti poprvé. Jejím prvním velkým podnikem byl před několika lety vznik společnosti Partners, který vyústil mimo jiné v rozvázání smlouvy mezi AXA a OVB. Vedle exklusivního produktu nabídla AXA i partnerský úvěr do začátku.

Před dvěmi lety skupina AXA majetkově vstoupila do kontroversní společnosti EF CZ. Společnost EF CZ ještě pod svým předchozím názvem EuroFinancial byla opakovaně obviňována z využívání agresivních až nekalých obchodních praktik vůči studentům. V poslední době se nové stížnosti na tuto společnost neobjevují… možná proto, že kompletní majetkovou účast k 9. srpnu 2010 získala AXA, která do té doby držela „jen“ 51% podíl.

A nyní by se měla podle našich informací AXA účastnit již třetího projektu externí distribuční sítě v České republice – druhého, u něhož by měla stát v pozadí bez majetkové účasti.

Loading

Vstoupit do diskuze 36 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Vlaďka Cisarzová - genreální ředitelka Sirius Finance

Vlaďka Cisarzová: Hlavním lákadlem pro poradce je akciový program

Finančně poradenská společnost Sirius Finance chce do konce příštího roku mít 400 poradců. „Na trhu není firma, která by měla v rámci akciového programu připravené, že až 65 % firmy budou vlastnit lidi, kteří ji tvoří,“ říká k akciovému programu Vlaďka Cisarzová, generální ředitelka Sirius Finance.

Text: Petr Zámečník

21. 11. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Aplaus

  6 dubna, 2011

  Pane Zámečník to je BOMBA!!! Klanim se Vam, predvadite opravdovou novinarinu. Ne jen nekonecne opisovani CTK. Muj obdiv k Vam.

  Odpovědět

 • Zbyněk Svěrkoš

  6 dubna, 2011

  Před nějakými 5-6 lety to byla střelba CleverInvestů a k tomu Immofinanz, které přece je stroj na peníze a je to akcie, co se vlastně nikdy nebude chovat jako akcie, protože pořád roste …
  Pan Tatýrek od té doby kompletně prozřel ? Snad ano. Pokud ne, potěš pánbůh…. Další poradenství jinak už by bylo asi frustrující ….

  Odpovědět

 • Klid

  6 dubna, 2011

  Zbyňku, žádné překvapení to nebude s AXOU za zády. Bude to o dost míň úspěšné Partners II.
  Zpočátku se na vše bouchne pojistka od AXA, protože nebudou jiní produktoví partneři. Pak se odváží i jiné pojišťovny a kmen se přebouchá na „výhodnější produkty pro klienta“.
  PS: Tomáš Knebl si to už vyzkoušel při rozjezdu Partners v roce 2007 na straně pojišťovny AXA. V roce 2010 parádně kuchnul AWD. Hnus, hnus, hnus.

  Odpovědět

 • Zbyněk Svěrkoš

  6 dubna, 2011

  Tak AXA anebo jiná vydatně podporující instituce by sama o sobě ani tak nevadila, jde spíš o to, slepě pak nehrnout lidem všechno z jejich smluv pryč bez rozmyslu, protože moje extra vytvořená smlouva je přece bombastická za všech okolností ….

  Odpovědět

 • klid

  7 dubna, 2011

  Hnus, hnus, hnus? Snad biz, biz, biz! Je to holt svět, kde se sítě tvoří a rozpadají. Běžte na ard.de nebo Spiegel a počtěte si o fine světě áwédé.

  Odpovědět

 • Shorty

  11 května, 2011

  Knebl už dozkoušel,má starosti se sám nažrat.Možná proto že byl tak nenažranej??

  Odpovědět

 • investor

  6 dubna, 2011

  Sláva,že se poradenství budoucnosti na českém trhu dostává pod křídla velkých institucí. Určitě jistější než v soukromých tuzemských společnostech. (kkonec one man show). Doufám, že další zahraniční pojištovny začnou tento trend následovat.Hodně úspěchů

  Odpovědět

 • LOL o)

  6 dubna, 2011

  Generali – Česká pojišťovna už začali loni založením Broker Expert. Tak to myslíte?

  Odpovědět

 • Radek

  6 dubna, 2011

  Myslíte společnost Broker Consultingu, kam utekli poradci z ČP? 🙂

  Odpovědět

 • Radek John

  6 dubna, 2011

  Asi mysli spolecnost Broker Consultingu, kde zivori pojistovaci z CP 🙂

  Odpovědět

 • Jousef

  6 dubna, 2011

  Poradci z ČP někde živoří? Podle mě musí v jakémkoli jiném provizním systému než v ČP chrochtat blahem…

  Odpovědět

 • JJJ

  6 dubna, 2011

  Možná by stálo za to si zjistit, kdo je majitelem AWD…opravdu to není malá tuzemská společnost…

  Odpovědět

 • P.Ř.

  6 dubna, 2011

  No a a? Šéf SwissLife zavolá šéfovi AXA a dohodnou se, že Tatýrka řešit nebudou? Jak je majitel AWD silný nebo slabý není vůbec v této věci důležité.

  Odpovědět

 • kwinna

  7 dubna, 2011

  To myslíte vážně s těmi zahraničními pojišťovnami? Vezměte si třeba ING a to jejich slavné pojištění Investor Plus. Nechápu, jak si mohou dovolit takový produkt vůbec nabízet. Člověk je pojištěný na mizerných 30 000, protože mu poradce nakecal, že takto to bude výhodné spoření, a pak zjistí, že mu strhávají stejné poplatky, jako kdyby byl pojištěný na 1000000 a žádné spoření to pochopitelně není. Dostane vývoj investice, podle kterého měl za 5 let zaplatit na poplatcích něco přes 3000, ale ve skutečnosti zaplatil více než 15000,-, a když si na ten podvod stěžuje, tak mu odpoví, že se údajně jedná o přibližný odhad!!! Zdá se, že pro tuto pojišťovnu jsou 3000 a 15000 přibližná čísla, nehledě k tomu, že poplatky lze vypočítat přesně. A člověk může být rád, že mu vůbec odpoví, většinou ho ignorují. Koncem ledna mi u tří smluv udělali úplně jiné portfolio, než bylo požadováno, a moji stížnost řeší dodnes. Jo, ale když 2x nezaplatím, tak to dokonce vyhrabou i moje telefonní číslo, aby ze mě ty peníz vytahali!
  Opravdu kvalita k pohledání!

  Odpovědět

 • axu určitě ne....

  7 dubna, 2011

  To určitě česká Axa … je jistě synonymum pro spolehlivou instituci, docela by nás zajímalo, jestli o těchto machinacích typu ef cz a pod. ví mateřská společnost…. Prostě Axa nikdy ….

  Odpovědět

 • Pleteš se

  7 dubna, 2011

  To není česká AXA, to jsou lupiči ze Slovenska. Slovensky management AXA (Doliak, Adam) bohuzel na trh ceskeho pojistovnictvi prinasi praktiky z Balkánu :-(((

  Odpovědět

 • Hm

  6 dubna, 2011

  Maxis, EF CZ, BTC Broker, Axa-representant.

  Odpovědět

 • Max

  6 dubna, 2011

  Při „náboru“ k výše zmíněné společnosti jsem se nestačil divit, můj „budoucí“ přímí nadřízený, mi při pohovoru zdělil, že v listopadu loňského roku přišel na to, že existuje něco jako finanční plán.
  A vykládá to způsobem jako kdyby přišly na perpetum mobile ve spolupráci s pojišťovnou AXA.(Raději ani nebudu psát jaký post v této společnosti zmíněný člověk zastává abych neodradil jejich budoucí „AXA bouchače“)
  Otázka typu: Kolik schválně berete za PF? My máme za PF u AXA PF (koho jiného že??)….raději to psát nebudu, ale dost, hold profíci a klient jak jinak, na prvním místě.
  Na této schůzce jsem se dozvěděl plno dalších perliček, které mě opravdu přesvědčily o jejich profesionalitě…..hlavně bouchat…
  Jejich loď ještě ani pořádně nevyrazila na plavbu a je tak prorezlá….
  Chce se mi z Vás zvracet…..

  Odpovědět

 • AAA

  6 dubna, 2011

  Nezajímám se až tak o poradenství, ale když si čtu Tvůj příspěvek a vidím ty hrubky hned v první větě v textu, tak koukám, budeš nejspíše pěknej inteligent s nedokončenou základkou. Takže sice nevím, co boucháš Ty, ale měl by jsi se především bouchnout pořádně do hlavy … o Tebe bude určitě všude obrovskej zájem, tak raději utíkej zpátky na pracák

  Odpovědět

 • Max

  6 dubna, 2011

  No no, chce to držet nervy na uzdě:)
  A to co jsi napsal/a má opravdu hloubku a jak se říká:
  „Potrefená husa se vždycky ozve“

  Odpovědět

 • Làďa (jo ten)

  6 dubna, 2011

  Děcka klíd, stejně dříve nebo později skončíte ve Fincentru :-))). Kolik je nás tu z AWD? Na Kongresu jsme to pocitali, z pritomnych 800 lidi asi 200. Maxi, ver mi ze maximalni spokojenost. Klid, nástroje k práci, normální šéfici – které muzes potkat velmi casto s normalne se s nimi bavit! Ne jako velkoknize Michal.
  Jirku chapu a drzim mu palce. Nebude to mit vubec lehke, bude to boj.

  Odpovědět

 • Max

  6 dubna, 2011

  Ne ne, žádný Fincentrum:)
  Já neříkám, že v každé struktuře (divizí) je přístup šéfů stejný, jsou dobří a i špatní. Každá z větších firem je má, já bohužel narazil na ty „druhé“ a tím pádem mám názor na Maxis takový jaký mám…

  Odpovědět

 • Karl von Bahnhof

  7 dubna, 2011

  Ad příspěvky navážející se do Axy či Maxis Group. Dejte jim šanci se ukázat. Knebl (šéf Rentia), Matyáš (šéf admin awd), Hranoš (top poradce awd, viz. jejich klientský magazín z ledna 2011, který jsem dostal) – asi ví, co chtějí a ve slovutném awd zřejmě neviděli prostor vedle vševědoucích veličin.

  Odpovědět

 • Ute

  7 dubna, 2011

  Hallo Karl! Souhlasim, jenomze kdo bude MG dodavat produkty krome axy? Pojistovny resi dilema AWD nebo MG, vite jestli se uz nekdo rozhodl pro Maxis?

  Odpovědět

 • inside

  7 dubna, 2011

  mam u MG kamose, dle jeho info maji komplet pojist. i invest.portfolio ready … ing, allianz, cp,cpp atd … neni to urco jen o axe

  Odpovědět

 • michal070m

  13 května, 2011

  hm…můžu směle říci že mám u MG taky kámoše )))…to Vaše atd je docela zavádějící..ono to atd není napřímo a tak za to atd mají menší provize – což v podstatě znamená že upřednostňují instituce které jim plati plnou sazbu,bez ohledu na zájem klienta – aneb – finanční poradenství jinak II

  Odpovědět

 • Radek

  7 dubna, 2011

  A nebo chtějí jen víc peněz… dělat pro někoho nebo pro vlastní firmu, to může být dost velký rozdíl.

  Odpovědět

 • Pošťák Ondra

  7 dubna, 2011

  Radku, zkoušel jsi to někdy? Já jo pod BT, má to cenu jenom když jsi sám nebo malá skupina třeba rodina. Pro větší struktury je výhodnější se pod někoho tak zvaně zavěsit. Láme se to kolem osmi až deseti lidí.

  Odpovědět

 • carlos

  8 dubna, 2011

  přesně, je potřeba je nechat to know -how z AWD rozjet ještě ve větším IŽP,Immofinanz apod. Už vidím ten dramatický rozdíl místo lékařů jsou teď námořníci…

  Odpovědět

 • deccra

  8 dubna, 2011

  AWD ma nejake know-how? Nerostou, klientum cpou IŽP a zapisují si denní aktivity do tabulky.

  Odpovědět

 • Spekulant

  7 dubna, 2011

  Tady je to zase sbirka demence. Tenhle server by se mel prejmenovat na „preprodavame“ investice fakt neni o placeni zevlaku co si rikaj investicni poradci a preprodavaj pojistky nebo zovotka. Jste k zbliti.

  Odpovědět

 • Kolegyně

  7 dubna, 2011

  Ahoj Jiří,co blbneš?Všem jsi nám poslal přesvědčívý komentář ke kauze „Tatýrek“ a pak se jako kluk necháš načapat na společném fotu.Už u jiné firmy,velmi spokojená a královsky se bavím Vašimi tanečky přes dvě pekla

  Odpovědět

 • Jiří Tatýrek lže

  10 dubna, 2011

  Blbne. Ve slavném mejlu několika lidem z AWD z 8. března píše následné.
  JIRKA TATÝREK:
  Je pravda, že jsem od září loňského roku jednal s několia poradenskými firmami o své budoucnosti,ale vždy pouze o takovém angažmá, které by
  nebylo v rozporu s mými závazky vůči AWD. I nadále dostávám nabídky,ale do dnešní doby jsem ještě nic s nikým nepodepsal. Zároveň jsem nikdy nikoho ze svých kolegů nepřesvědčoval, aby odešli z AWD.
  Naopak,kolegové z AWD mne sami kontaktují, aby se dozvěděli, co budu dělat dála jakou cestou se vydám.
  TA FOTKA VZNIKLA PRED DATEM ROZESLANI MEJLU!!!!!
  Jirko, proč tak hloupě? Na tomto AWD podle mojich kámošů právníků celý MaxiS rozbije. Chovají se jako prasata musíme se tak chovat taky?!!

  Odpovědět

 • Ještě v AWD nikdy MAXIS

  10 dubna, 2011

  Ježíši to je přeci jasnačka. U nás na pobočce pan Tatýrek sondoval už v létě 2010 aj keď patríme k Danovi.

  Odpovědět

 • investor

  15 dubna, 2011

  nelze jinak než souhlasit. To, že je někdo uveden jako hlavní majitel obzvlášt v této branži nic neznamená. Majitel chce své „fee“ a zbytek nechává na managementu firmy. Samozřejmě musí držet standard služby, ale víc neřeší. Pokud má AWD management problémy, tak si za to můžou sami. Považuji to za manažerská selhání statutarů. Ale ono když se daří, tak si to nikdo nepřipustí. Mnohdy je v tom ješitnost, která láma jedincům vaz. Mnoho medializace však vlastníkům v zahraničí ukáže se něco děje, koho se bude asi ptát…?

  Odpovědět

 • investor

  15 dubna, 2011

  to jsem již četl v jine diskuzi, resp.v tom prvním článku redaktora. Tam se i poradci z awd soudili, takže to v česku je nahodně podobné. Zakladatel firmy AWD v Německu po odchodu z OVB založil svoji firmu, kterou pak po 20-ti letech úspěšně prodal. No pro něho skvělý tah, pro kupujícího zrovna už asi ne. Holding se s AWD akciemi stahnul z burzy. Občas se nákupy prostě nepovedou.Majitel AWD si za prodej koupil lepší a jistější Swiss Life.

  Odpovědět