CZK/€ 24.680 -0,26%

CZK/$ 22.717 -0,33%

CZK/£ 28.888 -0,15%

CZK/CHF 24.969 -0,32%

Text: Redakce

24. 01. 2008

329 komentářů

Na český trh přicházejí Partners

 


 

Společnost Partners For Life Planning je první finančně-poradenskou společností, která klade důraz na špičkový analytický servis pro své finanční poradce. Zároveň zavádí plošnou kontrolu kvality poskytovaného poradenství.

"Rozhodli jsme se povýšit finanční poradenství v České republice na úroveň vyspělých zemí," říká výkonná ředitelka Kateřina Palková, která si přináší zkušenosti ze společnosti Pioneer Investments a z působení na Komisi pro cenné papíry. "Chceme dát finančnímu poradenství důstojnost, která mu náleží. Tým, který se sešel v Partners, je pro mne zárukou úspěchu."

Pro poradce bude na centrále pracovat silný analytický tým, v jehož čele stojí ekonom Pavel Kohout. Ten se před časem rozhodl ukončit své dlouholeté působení ve společnosti PPF. V nové firmě zastává funkci ředitele pro strategii. "Finanční poradenství je oborem s obrovskou budoucností. Český trh nabízí velký prostor pro růst kvality i kvantity,” vysvětluje přední český analytik.

"Slušné a férové poradenství má budoucnost a klient ocení, pokud je pro poradce rovnocenným partnerem," doplňuje Kohouta Tomáš Prouza. "Tvrdil jsem to jako ředitel finančního serveru Peníze.cz i jako náměstek ministra financí. Přišel čas ukázat v praxi, že je možné dělat finanční poradenství jinak," vysvětluje Prouza.

"Poradci zatím vždycky stáli před dilematem – buď klientovi nabídnout provizně výnosný produkt a nechat se za svoji práci dobře zapatit, nebo ušetřit peníze klientovi a spokojit se se symbolickou odměnou," říká Dušan Šídlo, pojistný analytik Partners. "Společně s partnerskými společnostmi jsme našli řešení výhodné pro klienta i poradce – už žádné kompromisy, už žádné předražené finanční produkty," dodává.

REKLAMA

Jeho slova potvrzuje Kateřina Palková. "V portfoliu máme exkluzivní finanční produkty s rozumnou poplatkovou strukturou. Velké finanční instituce nás chápou jako rovnocenné partnery. Líbí se jim naše filozofie, zaměřená na dlouhodobý vztah s klientem."

Společnost vytvořila také unikátní softwarové zázemí. Poctivý přístup ke klientovi nebude firma jen deklarovat, ale také kontrolovat a garantovat. "Kdyby poradce uzavřel pro klienta nevýhodnou smlouvu, kontrolní systém to odhalí a smlouvu vrátí zpět,” říká Prouza.

Databázový software ale podle něj umí mnohem víc než jen hlídat kvalitu poradenství. Především bude pomáhat poradcům v jejich náročné práci. Poradce do něj může kdykoli nahlédnout a podívat se na podrobnosti o svých klientech, realizovaných smlouvách, vyplacených provizích i o aktuálním stavu nově uzavřených smluv.

Poradcům nabízí společnost spravedlivé odměny. "Osmdesát procent z celkové odměny jde přímo k poradcům a vedoucím pracovníkům," prozrazuje Kateřina Palková. "Pro naše poradce ale budou podstatné jiné výhody než vysoké provize. K dispozici mají analytické oddělení srovnatelné se zázemím velkých finančních institucí," soudí ředitelka.

REKLAMA

Šéfem PR a komunikace je Jan Majer, tvůrce serveru Investujeme.cz, magazínů Pioneer Broker a OVB Journal a zakladatel Akademie finančních poradců. Poradcům i klientům bude centrála poskytovat nejaktuálnější informace o finančním trhu. "Tým našich analytiků bude s poradci i klienty komunikovat prostřednictvím vlastního finančního serveru a časopisu,” popisuje způsob komunikace Majer. "Vytvoříme silnou značku, která poradcům usnadní práci s klienty."

"Našim poradcům poskytneme komfortní školení, aby měli náležité zázemí ve finanční teorii,” dodává Pavel Kohout. "Znalosti jim poskytnou větší argumentační sílu a sebejistotu, klientům pak lepší kvalitu služeb. Náš analytický tým bude poradcům pomáhat udržovat si neustálý přehled o ekonomickém dění."

"Práce v Partners bude vyhovovat kolegům, kteří rozumí tomu, že kvalitní a poctivé poradenství je konkurenční výhoda. Chceme spolupracovat se vzdělanými, chytrými lidmi, s profesionály na plný úvazek," doplňuje Jan Majer. Své vize a cíle firma prezentuje na www.partnersgroup.cz.

Článek je tiskovou zprávou nové společnosti.

Loading

Vstoupit do diskuze 329 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Penzijní spoření od července 2024 – více peněz od státu, žádný příspěvek pro důchodce

Od 1. července 2024 vstoupí v platnost další změny v oblasti doplňkového penzijního spoření (DPS). Mezi nejdůležitější novinky patří zvýšení maximálního státního příspěvku na 340 Kč měsíčně a ukončení jeho poskytování klientům, kteří již pobírají starobní důchod. Změny se dotknou všech účastníků DPS bez ohledu na datum uzavření […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

16. 05. 2024

Rizika nového spoření DIP: Pozor na šmejdy, varují experti

Dlouhodobý investiční produkt (DIP) představuje od prvního ledna nový způsob zajištění na penzi. Rozšiřuje tak okruh možností spoření na stáří o produkty bankovního a investičního typu. Stát tedy nově umožňuje čerpat daňovou podporu celkem na čtyři produkty. Ke stávajícímu penzijnímu připojištění a životnímu pojištění přibyl DIP a […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

15. 05. 2024

Přehledně: Nejdůležitější změny v reformě penzí schválené vládou

Vláda pod vedením Petra Fialy přišla s „reformou“ penzí. Je postavená na šesti základních bodech – postupném zvyšování důchodového věku po roce 2030, jistém minimálním důchodu, snížení výpočtu nových důchodů, výchově dětí a péči o blízké, sdílení vyměřovacích základů manželů a vdovských a vdoveckých důchodech.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

14. 05. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Jan Lener

  30 května, 2007

  Gratuluji zakladatelům k jejich životnímu odvážnému kroku. Nechť si z tohoto napjatého a vzrušujícího období pamatují jen to dobré. Oficiální ohlášení zahájení činnosti vygradovali jak zkušená kapela příchod na scénu. Pokud budou dobří i v ostatní oblastech, posune se standard na trhu zase o něco výše.

  Odpovědět

 • Jan Pruda

  30 května, 2007

  Gratuluji, tak nám vznikla nová OVB….při čtení článku jsem si říkal, hm…to bude vítr, ale po té, co jsem shlédl ,,kariérový plán´´ ( jako bych už ho někde viděl:) se mi udělalo zle. Poradenská firma západního tipu? Začněte ZAMĚSTNÁVAT zkušené poradce a pak možná, čeští lidé jsou z MLM unaveni a znechuceni a OVB2 vám korýtka nezachrání. 80% jde do poradce???? A z čeho byste žili? Ovšem, já zapomněl, ono je snažší používat procenta než konkrétní čísla. OVB recruting povolen, sbalit kufry, jedeme dál ….

  Od profesně vyzrálích lidí jako vy jsem čekal více, sklamali jste mne.

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  30 května, 2007

  Tak ony nám hvězdy na nebi přece jen vytvořily hvězdokupu 🙁 a já myslel že zůstanou osaměle rozsety. Uvidíme, jak se jim podaří implementovat své zásady v praxi, uvidíme jak se ideje setkají s realitou a s převzatou strukturou poradců, kteří dosud pracovali s jinými principy, než zde prezentovanými.

  Odpovědět

 • Vladimír Kutálek

  30 května, 2007

  Jen faktická: špatně čtěte není tam „80% do poradce“, ale „80% poradcům a vedoucím pracovníkům“

  Odpovědět

 • Jan Marek

  30 května, 2007

  Je vidět, že závistivci nikdy nespí 🙂 Anonymně hodit nějakou špínu a jít vesele dál, bez argumentu a faktů. Ach jo…

  Odpovědět

 • Tomáš

  30 května, 2007

  Pane Prudo a vy pracujete kde?

  Odpovědět

 • Jan Pruda

  30 května, 2007

  Galactic insurence company, resime havarijni pojisteni pro kosmicke lode a veskerou problematiku v ramci mezigalakticke spoluprace.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  30 května, 2007

  Ale, pane Prudo, beletrie se tady moc neosvědčila. Co kdybyste toho nechal? Mně můžete věřit, poradci nesnášejí básníky, spisovatele, ani lingvisty. Kromě toho se píše insurance, Vy vtipálku 😉 Pokud máte rád vesmír, odkazuji na svou vánoční pohádku v historii editorialu tohoto webu. Všem svým kritikům přeju pěkný den, plný slunce a vůli komunikovat výhradně slušně!

  Odpovědět

 • Ujko Vtipkár

  30 května, 2007

  Tak jsem po přečtení několika Vaši příspěvků v diskusi konečně pochopil, odkud pramení to jméno (jak říká pan Bouček „podepsaný anonym“)…. Určitě je to od slova prudit, že? 🙂

  A zkontrolujte si po sobě tu gramatiku, když už jste ten vyzrálý jedinec…. Vaše interpretace slova „sklamali“ je opravdu excelentní….:)

  Odpovědět

 • Jan Pruda

  30 května, 2007

  Vite, o pul treti rano, me gramatika uz moc netizi. Avsak, omlouvam se Vam za tuto gramatickou ujmu.

  Odpovědět

 • Anonym

  2 června, 2007

  Nebo Průša !!!!!!!!!!!!!!!! to na něj pasuje lépe

  Odpovědět

 • Pavel Zachrdla

  30 května, 2007

  Zaměstnávat superhvězdy, poradcům dávat 80%, poskytovat bezplatné poradenství a upřednostňující zájmy klienta? Není někde chyba? 😉

  Odpovědět

 • Jirka M.

  30 května, 2007

  A není kouzlo třeba v tom, že se neodvádí 30 % centrále do Německa (alternativně si dosaďte i jiné země). Pokud znáte výše odvodů matkám u firem jako je OVB nebo AWD, tak víte, že u firem bez macešských centrál ten finanční prostor je a je to pouze rozhodnutí managementu. I když je pravda, že těch 80 % je strop, do kterého se dá jít, pokud má centrála produkovat nějakou přidanou hodnotu (a například Pavel Kohout je v tom velmi dobrý…).

  Odpovědět

 • Jan Majer

  30 května, 2007

  Pane Zachrdlo, firma superhvězdy nezaměstnává. Ona superhvězdám patří 🙂

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  30 května, 2007

  Pane Zachrdlo, já myslím, že každý kdo zná 1984 ví, že 1+1=3, jen se to musí člověk dlouho učit, než to pochopí.

  Odpovědět

 • Jan Lener

  30 května, 2007

  Je úplně jedno, zda se do struktury pouští 80, 70, 60, nebo 50%. Otázka je ke komu a kolika lidem a za co se peníze dostanou a jaké podmínky mají a kolik jim firma svým know-how umožní mít klientů a těmto klientů.

  Odpovědět

 • Jan Lener

  30 května, 2007

  „a těmto klientů“ tam zůstalo nedopatřením 🙂

  Odpovědět

 • @

  30 května, 2007

  Tak si po ránu čtu monitoring z Eura a co nevidím jako první zprávu….

  Zemští ředitelé distribučního řetězce OVB Allfinanz
  Radim Lukeš a Petr Borkovec, kteří dohromady tvoří
  30 % obratu české OVB Allfinanz, podali výpověď.
  „Bezprostředním důvodem bylo zadržení výplat provizí
  našim spolupracovníkům. Snažili jsme se s OVB dohodnout
  na odchodu z firmy tak, aby nebylo poškozeno image
  OVB, její akcionáři ani klienti. Bohužel, neměli o dohodu
  zájem,“ řekl E24 Petr Borkovec. „Odmítli jsme
  přistoupit na jejich pravidla hry. Rozesíláme spolupracovníkům
  pánů Borkovce a Lukeše dopisy. Věříme, že jim situaci
  vysvětlíme a zabráníme tomu, aby celé jejich struktury
  OVB opustily,“ sdělil E24 Martin Gardavský z OVB.
  „Provize jsme zadrželi jako zálohu za storna, budeme je
  vyplácet tak, jak bude pomíjet riziko stornování smluv
  uzavřených lidmi z ředitelství Lukeše a Borkovce,“ dodal.

  Že by souvislost ??

  Odpovědět

 • Jan Pruda

  30 května, 2007

  Samozrejme , neni prece tajemstvim, ze lukes a borkovec jsou v Partners, planovali to uz mesice dopredu.Co vim, tak uz i volaji na klienty jako Partners….takze p. Majere, kde je ta kvalita, kdyz prejimate struktury lidi z techto fin. mc donaldu? Nic proti p. borkovcovi, ale znam praci nekterych jejo lidi…a… hruza

  Takze se konkurence nebojim, jejich mlm nenasytnost je posle casem do propadliste dejin, ostatne jako OVB cz…

  Odpovědět

 • Jiří Vídenka

  30 května, 2007

  Pane Pruda, doporučuji, abyste si předtím, než vynesete soud, zjistil adekvátní informace. Právě proto, že OVB nevhtěla slyšet nic o změnách ve prospěch kvality služeb, muselo k odchodu dojít.

  Odpovědět

 • Jan Pruda

  1 června, 2007

  Vazeny pane Videnko,

  adekvatni a zjistene informace jsem znal pul roku pred ,,prasknutim´´ teto bubliny. Panum nevonilo, ze 30 procent jde do nemecka. Takze o kvalitu slo, ale ponekud jinou….

  A Vy p. Videnko, nez vyrknete soud, prosim, zjistete si adekvatni a zjistene informace.

  Sbohem

  Odpovědět

 • Pavel Hulák

  30 května, 2007

  Už v prvním odstavci lež jako věž. To hned vezme důvěru a chuť do dalšího čtení

  Odpovědět

 • Adam Tomášek

  30 května, 2007

  Zato vy se máte jakým chlubit 🙂 Ani jedno nemáte a nikdy mít nebudete.Nechápu, že soudíte něco o cem víte …..

  Odpovědět

 • Pavel Hulák

  30 května, 2007

  Ano, máme. Zajímalo by mě, co o divizi Zaměstnanecké výhody a našem analytickém přístupu, který přenášíme i na poradce, víte vy. Alespoň Dušan si mohl vzpomenout, když se tady vyučil:-) Být druhý je přece také hezké:-)

  Odpovědět

 • Adam Tomášek

  30 května, 2007

  🙂 tak proč lidé z fincentra odcházejí?Jaký máte vzdělávací systém poradců?Že by žádný a spoléháte na přetažené lidi z jiných firem?A kauza o vyšších provizích na chvíli než přetáhnete dost poradců mně má přesvědčit, že fincentrum je seriózní firma?

  Odpovědět

 • Pavel Hulák

  30 května, 2007

  Nebudu o kvalitách Fincentra přesvědčovat tady, ale u stovek našich firemních klientů jako dosud. Zrovna dnes jednoho velkého nového zaměstnavatele dotahujeme, takže už nebudu mít čas diskutovat. Přeji hezký den.

  Odpovědět

 • Adam Tomášek

  30 května, 2007

  Stovek klientů které jste získali od přetažených poradců?Zaškolených poradců? 😀 Tato diskuze je bezpředmětná…..Takových zaměstnavatelů se už dotáhlo dokonce.Nejste první ani poslední.Hezký den i Vám

  Odpovědět

 • Pavel Hulák

  30 května, 2007

  Nezlobte se, ale tímhle názorem jste ukázal, že o principu fungování divize Zaměstnanecké výhody nevíte zřejmě nic. Nebo věříte, že klienty jako RWE, Foxconn, Glaverbel, TelO2, R.Bosch, Kimberly Clark, Lego a další, za kterými jsou stovky hodin práce našich firemních specialistů, nám přinesli nějací „přetažení poradci“ v aktovce? 🙂 Souhlasím, že diskuze je bezpředmětná a taky rozumím, že jste asi míříl do trochu jiných oblastí.

  Odpovědět

 • Adam Tomášek

  30 května, 2007

  Ta část fincentra o které mluvíte, tak nevznikla s fincentrem, ale mnohem dříve jestli se nepletu. Zaměstnanecké výhody mně zajímají a neříkám, že v tomto směru jste špatní. Osobně bych tuto část fincentra pochválil. Prosím Vás, opravdu mně to zajímá, jestli se zabýváte jen příspěvky na PP a ŽP nebo i stravenky atd?

  Odpovědět

 • Jirka

  30 května, 2007

  A od kdy budou spuštěny ty weby a kdy začnete nabízet své produkty lidem?
  Jinak hodně štestí:)))

  Odpovědět

 • Jan Majer

  30 května, 2007

  Díky:-) Poradenství zahajujeme zároveň se startem Partners. Firemní web nahradí provizorní prezentaci na http://www.partnersgroup.cz 9. července. Finanční server bude spuštěn 20. srpna.

  Odpovědět

 • Mario

  30 května, 2007

  Držím palce. První vlaštovka, která může přežít zimu vládnoucí mezi poradenskými firmami.
  Jen abyste si nenatáhli dovnitř takovou verbež jaká je v ostatních firmách:-))

  Odpovědět

 • Anonym

  30 května, 2007

  Gratuluji k odvážnému kroku . Jít se svou kůží na trh s takto odkrytými kartami mi připadá velmi sympatické.

  Odpovědět

 • Jan Lener

  30 května, 2007

  Také bych měl, Honzo Majere, výhrady k tomu prvnímu odstavci. Analytické zázemí poskytuje už BT. Samozřejmě jde i o otázku hloubky. Nedávno jsem byl Tomášem Prouzou upozorněn, abych raději nepoužíval spojení jako první společnost která…a měl pravdu, je to laciné.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  30 května, 2007

  Je to tak. Vhodnější formulace by zněla, že „firma Partners klade důraz na špičkový analytický servis“. Chceme v tom směru jít podstatně dál než konkurence, ale to je samozřejmě jen prohlášení, které teprve naplníme. Díky za názor Honzo.

  Odpovědět

 • Martin Slapnička

  30 května, 2007

  I když jsem v tomto oboru velmi krátce a vlastně nemám moc společného přímo s finančním poradenstvím, musím říci, že mi bylo symaptické když odborníci p. Kohout, Majer a další kteří psali pro investujeme.cz byli spíše nezávislí. Věřím však, že i takto vzniklá nová skupina zůstane nadále našimi spolupracovníky přinášející své objektivní poznatky, názory a zkušenosti ostatním poradcům i dalším čtenářům serveru investujeme.cz .

  Odpovědět

 • Petr Šafránek

  30 května, 2007

  Tak se mi zdá, že se nám tu někdo snaží namluvit, že právě vymyslel perpetum mobile. Uznávám kvalitní personální obsazení vrcholového managementu, dovedu si i představit špičkové analytické zázemí. Dlouhotrvající smích u mně ovšem vyvolal software, který bude hlídat výhodnost smluv pro konkrétního klienta a nevýhodné vrátí! Prosil bych ještě tu o Perníkové chaloupce….
  Když si k tomu přidám provizní odměňování v systému MLM, je pro mne celá tisková zpráva naprosto nedůvěryhodná. Velmi bych této firmě fandil, kdyby představila jiný model odměňování. Třeba takový, kdy klient zaplatí firmě za poradenství za což pak obdrží zpět všechny provize z pro něho použitých produktů – tedy v podstatě nakoupí produkty oproštěné od provizí. To by bylo opravdu něco převratného.

  Odpovědět

 • @

  30 května, 2007

  Tak to mi ukažte kouzlo, jakým by jste potom z klientů dostával případná storna…. keep dreaming…

  Odpovědět

 • Petr Šafránek

  30 května, 2007

  Velmi jednoduše – klient by dostával zasloužené provize, nikoliv zálohy. Protože by ho to neživilo, tak by takové rozložení v čase bez problémů přežil a mimo jiné by ho to motivovalo k platební morálce.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  30 května, 2007

  Pane Šafránku, právě vámi navrhovaný model, kdyby fungoval, by se přeci blížil definici perpetuum mobile 🙂 S ničím převratným nepřicházíme. Pouze jsme se rozhodli praktikovat v rámci ověřeného modelu principy poctivého poradenství, kontrolu kvality a proklientský přístup založený na exkluzivních produktech a znalostech poradců. V tiskové zprávě jsme představili naše vize a nástroje, které máme k jejich naplňování připravené.

  Odpovědět

 • Petr Šafránek

  30 května, 2007

  Ale vůbec ne – firmě by přece zůstala celá platba klienta a ta by klidně mohla být srovnatelná se sazbami daňového poradce či advokáta. Nečekal bych, že lidé takového formátu, jací se u Vás ve firmě sešli, budou budovat další MLM… Hlavní vtip by byl právě v přístupu k bezprovizním produktům. Zaplatit dnes za finanční plán a pak ještě koupit produkty s provizemi je nesmysl.

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  30 května, 2007

  1+1=3

  Odpovědět

 • Fejtek

  30 května, 2007

  Někdy může klidně 1+1=4, ale o to nejde, problém je v tom, že provizní systém je kukaččí vejce. Má se tak k světu, že „převálcuje“ vše ostatní. Jde o to, kukačku uplacírovat někam do boudy na řetěz, jen nikdo ještě nevymyslel, jak pevný ten řetěz má být…

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  30 května, 2007

  Ano, pane Fejtku, bohužel s Vámi souhlasím a jsem na vážkách mezi (dle mého) těžko prodejným placeným poradenstvím, které je s to pochopit málo klientů a neplaceným, na které nikdo ten řetěz ještě nevymyslel…

  Odpovědět

 • Petr Šafránek

  30 května, 2007

  Jsem přesvědčen, že to placené poradenství je těžko prodejné právě proto, že po něm následuje nákup produktů s plnými poplatky (provizemi). Kdyby měl klient možnost po zaplacení za poradenství nakupovat produkty bez provizí, byla by situace jiná….

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  30 května, 2007

  …to by samozřejmě zvyšovalo prestiž placeného poradce ještě výše. Proč toto fee-only, pane Šafránku, ještě nefunguje???

  Odpovědět

 • Pavel Zachrdla

  30 května, 2007

  Ano, souhlas, to je cílový stav.

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  30 května, 2007

  Zkusim si sam odpovedet, proc: jak to vyjadril jeden muj vyznamnejsi klient, od ktereho jsem v tomto smeru uvedomelost ocekaval: „Ja budu radsi kdyz si tam ty poplatky nekde schovate. Co oci nevidi, srdce neboli.“ Obavam se, ze vetsina klientu neni ochotna si uvedomit, kolik vlastne financnim spolecnostem plati na poplatcich a proto plati radeji vice, ale skryte.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  30 května, 2007

  Slyšeli jsme hlubokou pravdu o české duši. Ani nevíte, jak Vás za tohle mám rád, pane kolego!!!

 • Pavel Zachrdla

  30 května, 2007

  Začínáte si rozumět s Vámi kritizovaným panem Hanzlem ;-).

 • Pavel Hanzl

  30 května, 2007

  Pane Zachrdlo, pan Kalvoda je přece inteligentní a vzdělaný kolega. Je mi to milé, snad bychom konečně mohli hledat důvody proč se hádáme, když je nepochybné, že všichni chceme uspět u klientů? Začnu třeba nápovědou: je to proto, že někteří poskytovatelé finančních produktů neumějí či nechtějí hledat optimální cesty k distribuci. Optimální i pro poradce. Začínám pracovat na článku s názvem Cesta do duše produktového manažera investiční společnosti.

 • Vit Kalvoda

  30 května, 2007

  Pane Zachrdlo, já tímto neříkám NE placenému poradenství, ale je faktem, že jsem na vážkách, zda je na tu naši / Vaši „Vinotéku“ český klient, připravený a zda menšina, která nepůjde na víno do „mekáče“ je schopná nás a Vás uživit.

 • Pavel Zachrdla

  30 května, 2007

  Nyní je to hodně těžké. Ale až to bude lukrativní a renomovaná profese, bude již většina vhodných klientů rozebrána. Být mezi prvními je vždy těžké, ale je to vykoupeno perspektivou budoucí konkurenční výhody.

 • Vit Kalvoda

  30 května, 2007

  Souhlasím, to je výhoda nás, kteří jdeme za vizí lepší budoucnosti. Otázkou je, zda je to vize nebo sen a zda jsme vizionáři či snílky.

 • Pavel Zachrdla

  30 května, 2007

  Podívejte se za hranice. Fee only je tam hrdá a prestižní vizitka. Ale i tam je to služba jen pro menší část populace. Exkluzivita je exkluzivitou proto, že se vždy týká jen menšiny, jinak by to byl standard. Ale standard také musí existovat, aby se exkluzivita mohla odlišit. Obě úrovně mají své místo na trhu a každý (občan i klient) si musí sám rozhodnout, co mu lépe vyhovuje.

 • Jan Lener

  30 května, 2007

  Pánové a nemalujeme si to jen? Myslím to zahraničí?

 • Vit Kalvoda

  30 května, 2007

  …tedy v TC ho vymyslime ale jeste neni dostatecne otestovany na to, abych o nem mohl neco prohlasit… Nekdo rika perpetuum mobile, nekdo retez, nekdo ze 1+1=3, ta Vase vize o tom, ze je to retez zni optimisticky, protoze retezy jsou veci realne 🙂

  Odpovědět

 • Anonym

  30 května, 2007

  …a nenapadlo vás, že lidi formátu Pavla Kohouta a spol. mají některé věci dobře promyšlené, když se pouští do takového byznysu?

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  30 května, 2007

  Děkuji za krásnou kvaziargumentaci. To, že je Pavel Kohout vynikající ekonom bohužel ještě nemusí znamenat, že se této firmě bude dařit REALIZOVAT kvalitní finanční poradenství. Přiznávám, že je to jistě lepší, než když i v čele firmy jsou diletanti a osobnostním složením snad nemůže být člověku PFLP (vypadá to jako nějaký penzijní fond, že?) nesympatická.
  Jak říkám, obávám se jediného: realizace.

  Odpovědět

 • Pavel Zachrdla

  30 května, 2007

  No, já bych se spíše obával, že dosud sympatičtí lidé se díky PFLP mohou stát nesympatickými. Já osobně např. nemohu překousnout, že pan Prouza zakládá MLM :-(.

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  30 května, 2007

  …zaklada? A ja myslel, ze pan Prouza tam bude jen zamestnany…
  Pane Zachrdlo, co jineho mohl p. Lukes s tim tucnym kmenem z OVB udelat, aby vsichni neutekli?

 • Pavel Zachrdla

  30 května, 2007

  Pan Lukeš (i celé OVB) je mi lhostejné. Pana Prouzy jsem si ale dosud vážil. Pamatuji na doby, kdy jsme společně na PCZ proti MLM brojili. Představa, že mu příjem v ČSOB nestačí a musí si nyní přilepšovat přes MLM mi trochu vzala dech.

 • Vit Kalvoda

  30 května, 2007

  No to jste tedy zvolil na Vás neobyčejně nekompromisní tón…

 • Anonym

  31 května, 2007

  Důstojný pan Zachrdla ztrácí nervy a začíná projevovat negativní emoce? Jestli to nové firmě nemůže fungovat jak se navzájem ujišťujete s panem Kalvodou, tak můžete být v klidu ne?

 • Pavel Zachrdla

  31 května, 2007

  Ano, ty emoce jsou opravdu negativní. Ztratil jsem zde hodně času diskusemi o etickém poradenství s lidmi, kteří tento pojem chápali jen jako marketingový nástroj. To zklamání opravdu hodně bolí.

 • Pavel Hanzl

  31 května, 2007

  Přeju Vám pěkný den, pane Zachrdlo! Rozumím Vám. Jak vidíte, vše je relativní a košile je bližší než kabát, právě jako touha zbohatnout je bližší než touha založit misii. Mnozí bojovníci proti nešvarům najednou vzbuzují pochybnosti, zda řeči o etice nebyly jen zástěrka pro získání kreditu. MLM struktury jsou nákladově zajímavé a Partners ze svého portfolia samozřejmě nevyřadí produkty, které mediálně označují za předražené. Za viníky samozřejmě označí nepružné investiční společnosti a pochválí kdejakou pojišťovnu za vstřícnou diskusi o poplatcích, takže vznikne množství variant finančních produktů na to samé, avšak s různými poplatky, což se bude vydávat za vrchol etičnosti. Protagonisté Partners začnou vypouštět nenápadné pokusné balónky, kde budou sdělovat překvapivé teze, že investiční životní pojištění má své pevné místo na trhu. Ale rovné řezy se hojí rychle a my si zvykneme, že propasti mezi poradci nejsou takové, jak se zdálo. A možná že je to celé jen nedorozumění.

  Pan Majer zabojuje, aby neztratil Tvář. Pan Kohout se bude stydět a domluví panu Prouzovi, takže model pana Šafránka zvítězí. Pan Prouza si vzpomene na své plamenné texty o etice a svou paní pošle do jiného zaměstnání. Pan Borkovec si oddechne, protože nebude muset dělat etické kompromisy a udrží si označení frajer. Klienti budou ochotně platit za superoptimalizovaná řešení, postavená na nízkonákladových produktech a účet za právníka či daňového poradce jim bude připadat směšný, pohlédnou-li na účet od Partners. Rodiny budou měnit své priority a návštěva poradce Partners bude svátkem, na který se upeče dort. Partners se smluvně zaváží vrátit jim zasloužené provize, až uplyne garanční doba finančním ústavům. Firmou PFLP bude procházet po zuby obrojený cenzor a bude trhat veškeré došlé rezervotvorné pojistky. Poradci nebudou spát již 5 dnů před výplatním termínem v obavě, zda jim firma z výchovných důvodů nezadrží provize. Úspěšný login do firemního webu a do pošty bude příznakem, že poradce ještě žije a nebude vyvržen do zbytku poradenské komunity, kde jej čeká jen podřadná klientela. Školení budou velmi náročná a interní zkoušky budou připomínat akademické peklo. Na post poradce juniora si nedovolí pomyslet nikdo, kdo nedisponuje státnicí z ekonomie. Vstupní pohovor zvládnou jen osoby, které dopodrobna znají publikační počiny majitelů Partners. Firma bude mít málo, zato však špičkových, elitních, prací zavalených superporadců. A ti budou obsluhovat zanedbatelnou, zato však superbohatou klientelu, takže budou i superbohatí, a to mi připomíná část mé vize. Poradci od Partners nebudou muset telefonovat novým, potenciálním klientům. Na internetu se budou objevovat články se zaměřením na to, jak se správně telefonuje superporadci, aby souhlasil se schůzkou. Reklama Partners bude zbytečná, protože VIP osoby si vše sdělují na golfu.

  A To bude pěkné. Krásná pohádka. Ale běžný občan si firmu Partners nebude moci dovolit a tak se my ostatní nemusíme bát o práci.

 • @

  31 května, 2007

  Kam vy na to pane Hanzle chodíte…..:-) Vy jste se fakt minul profesí… měl jste být dramatik…. a dle měřítek Jana Lenera jste dneska po ránu zase musel být „pod tlakem“ …. 🙂

  Největším problémem většiny lidí je, že si nedokážou představit, že by to někdo nedělal s primárním cílem ždímat a ždímat peníze…. Přijde mi opravdu směšná poznámka někde z diskuse, že p. Prouzovi byl málo plat z ČSOB, tak si založil MLM, to mě fakt pobavilo….. Ale je jasné, že představa, že by někdo něco na trhu udělal kvůli jeho zkvalitnění a posunutí dál a ne pro peníze, je pro většinu trhu neakceptovatelná… prostě jak praví klasik… Podle sebe, soudím tebe…

 • Pavel Hanzl

  31 května, 2007

  Každý z těch pánů, kdo jsou ve firmě PFLP chce vydělávat peníze. Hodně peněz. Více peněz než já. Prosím, nebuďte naivní, milý pane…

 • Radek

  31 května, 2007

  Pane Hanzle vy jste fakt vtipny. Na zaklade jake rovnice jste vyzjistil, kolik chteji tito lide vydelavat? A ze to je mene nez vy? Kazdemu realistovi je jasne,ze asi tusite ze budou vydelavat vice nez vy, tak to nemuzete prenest pres srdce?

  Myslim ze bud jsou lide, kteri chteji penize vydelavat, a pak takovi, ktery penize vydelavat nechteji. Hlupaci si mysli, ze kdyz penize nevydealji, tak necemu prospejou. Chytry clovek (coz vy ocividne nejste) chape, ze kdyz penize vydela, a vydela jich vic nez potrebuje, tak s nimi muze nalozit podle sveho nejlepsiho vedomi a svedomi. A to, kde je ci hranice vy rozhodne nevite. A i kdyby, tak to neni podstatne…podstatne je co clovek s vydelanymi penezi udela…pak muzete rikat, kdo je na penize a kdo ne…

 • Pavel Hanzl

  31 května, 2007

  A… pane Radku, máte i příjmení? Slyšel jste někdy o tom, že existuje elektronická pošta? To nazýváme pojmem e-mail, víte? Co kdybyste si to někde obstaral a pak se zase ozval?

  K Vašim námitkám: asi jsem se špatně vyjádřil. Já nezakládám MLM a nevedu žádné poradce, živím se tedy výhradně vlastní prací s klienty a tak to i zůstane. Meziprovize a podíly na zisku právnické osoby (dividendy) chtějí právě Ti, kdo mají MLM firmy v této oblasti podnikání. MLM sám o sobě špatný není. Ale souhlasím s názorem pana Fejtka i Šafránka, že jde o kukaččí vejce a zatím MLM vždy převálcoval všechny dobré, etické a kdovíjakými ještě přívlastky označené vize. Jistě na mě vystartujete s tvrzením, že Fincentrum je též MLM. Máte pravdu. Ale jsem realista a až budu šedivý dědoušek, snad nějaká generace klientů bude chtít masově platit za profesionální finanční, samozřejmě nezávislé finanční poradenství.

  Pokud MLM vlastní někdo rozumný a pochopil tento obchod s informacemi, přeju mu ty peníze. Pokud jde o mě, chci se věnovat charitě a sponzoringu sportu, až vydělám více než potřebuji. Nemusíte mi to věřit, dokonce nestojím o to, abyste si o mně myslel, že jsem chytrý. Děkuji za Váš čas.

 • Petr

  31 května, 2007

  Myslíte více než Vy? Tak to budou mít rozhodně těžší než Vy! Bouchnout za měsíc pár investiček a pak tlachat na ICZ je mnohem jednodušší.

 • Pavel Hanzl

  31 května, 2007

  Vám rodiče zapomněli dát příjmení? Jste poradce? To jste tedy hrdina, že jste mi to natřel! Vůbec nechápete, oč tady jde. Jakto, že jste zvládl najít písmena na klávesnici, když nemáte ani e-mail?

 • Pavel

  31 května, 2007

  Podle toho co tu vidím pane Zachrdlo spíš to jste vy, kdo je šílený z toho, že mu někdo sáhl na jeho monopol na etické poradenství a na jeho marketingový nástroj…. Vztekáte se jak hoch, co mu vzali hračku. Je poučné sledovat změnu vašeho vystupování..

 • Pavel

  31 května, 2007

  Přečetl jsem si vaše další komentáře nasál jsem atmosféru vašich příspěvků a rád bych se zeptal: kde berete tu drzost? Dokud si v diskusích děláte reklamu, že svůj způsob práce obhajujete jako jediný poctivý, tak je to v mezích. V této diskusi jste všechny meze překročil. Je to zklamání, ale bolet to myslím bude vás až procitnete z amoku.

 • Adam Tomášek

  30 května, 2007

  V čem Vám MLM (síťový marketing) tak vadí? Je to legální. Každý si buduje firmu s malými vstupními náklady. Má podporu společnosti (jak které 🙂 ). Jak je to v jiných firmách?Třeba ČEZ, O2…..Taky jsou ředitelé a mají peníze z toho, že umí řídít lidi. Je to legální způsob vydělávání peněz. Zřízení placeněho poradenství. Jak by to fungovalo? Každý poradce jako jedinec si nasmlouvá všechny partnery, nebo by za ním stála nějaká firma (či velkoobchod s fin. produkty) a té by platil měsíční paušál za analytický tým, nebo by firma shrábla provize za (doporučené) produkty? Teorie placeného poradenství a vrácením provizí zpět klientovi se snažilí prosadit ZFP :-D. Poradenství placené nemají, ale peníze se vrací klientovi když si sám uzavře smlouvy. Kapitálový životní program sice na vedoucýho jako díky, že mně přivedl na 8-hodinové školení za cca 2000,- a během dne ze mně udělali poradce :-). Trošku jsem odbočil, ale je to celé k zamyšlení.

 • Pavel Zachrdla

  30 května, 2007

  To by bylo na dlouhé povídání. Na http://www.triman.cz najdete odkazy na články, ve kterých rozebírám své názory podrobněji.

 • Jozef Šulík

  30 května, 2007

  ,,Kapitálový životní program sice na vedoucýho jako díky, že mně přivedl na 8-hodinové školení za cca 2000,- a během dne ze mně udělali poradce :-).,,
  Re: To není jen KŽP, ale někdy i Stavebko. A není to ,,díky,, za to, že někoho přivedl, ale skryté rozdělení dobře utajeného vstupního poplatku z povinně uzavřených vlastních smluv.

 • Adam Tomášek

  30 května, 2007

  Stavební spoření je samostatný program ze 4 programů. Zajímalo by mně jak moc teď využívají investice od Consequ 🙂

 • Jozef Šulík

  30 května, 2007

  Na tuto otázku by Vám mohl odpovědět pan Šafránek – ,,Kmotr,, projektu.

 • partner

  2 června, 2007

  Vážený pane Kalivodo, napíši vám několik detailů jakožto přeběhlík z OVB k Partners. Jelikož jste člověk nepodnikající ve struktuře pana Lukeše, nemůžete o tom mluvit nějak hezky. Jako poradce, který bude využívat hlavičky této firmy pro svůj prospěch, si dovolím tvrdit, že REALIZOVAT špičkové poradenství nebude potíž. Už jen pro to, že ve mě i můj tým důvěřuji a lepší služby budu poskytovat o to radši, když budu vědět, že bankovní partner nevyhodí 20 procent do Německa.
  S vaší krásnou zkratkou si můžete pogratulovat za krásný žertík. Ale vězte, že zkratka se používala u OVB,protože nikdo nedokázal vyslovit ten děsný název. Rád všem řeknu , že je to Partners for life planning. Klidně to rád i přeložím mému klientovi, aby tomu dobře rozuměl, přeci mu nebudu předhazovat zkratku, takových je. Jinak přeji vám úspěch ve Vašem životě, ať máte klid v duši i po rozvoji PARTNERS FOR LIFE PLANNING a můžete klidně spát. Hezký den

  Odpovědět

 • Jan Bartoš

  3 června, 2007

  Promiňte vážený partnere, já vám moc fandím, jsem napjatý, jestli dokážete zrealizovat aspoň čtvrtinu toho, co jste deklarovali. Bohužel jsem měl tu čest potkat pár zfanatizovaných nadšenců z výše zmiňovaných struktur a dokud budou poradci věřit ve své vedoucí jako v bohy (jejichž základem je prodej IŽP), mám vážnou obavu o naplnění základních premis ETICKÉHO poradenství.

 • partner

  3 června, 2007

  Děkuji vám pane Bartoši za podporu a zároveň vás ujišťuji, že zrealizovat se nám podaří 100%. O zfanatizovaných nadšencích vím, ale brzy se zrno oddělí od plev a na scéně budou jen nejlepší lídé,kteří budou dělat špičkovou službu pod hlavičkou partners. Věřím ,že až potkáte někoho s vizitkou Partners for life planning, budete spokojen. Hezký den

 • Jan Lener

  30 května, 2007

  Vážím si hodně Vás, pane Šafránku, za tu věc, že umíte kritizovat věc bez ohledu na to, koho a jakých zájmů se týká. Kontrolu kvality musí provádět člověk, který má rozsáhlé zkšenosti s finančním plánováním a data ukazující strukturu obchodů. Automat těžko, že?

  Odpovědět

 • Jan Majer

  31 května, 2007

  Honzo, odpoledne jsem se s panem Šafránkem o kontrolním systému bavil osobně, spolu to můžeme probrat zítra (vlastně už dneska:-). Kontrolní systém je samozřejmě vícestupňový (vedoucí pracovník, software při evidenci smluv, odpovědný pracovník na centrále). V jakých případech se ozve alarm netřeba vysvětlovat, děláte to ve firmě taky tak. V tiskové zprávě samozřejmě není prostor na komplexní popis všech procesů. Nedělejte prosím závěry na základě zmínky o jedné funkci software.

  Jinak se zdá, že se uvítací diskuse chýlí ke konci. Překvapily mě dneska dvě věci. Za prvé podrážděná, místy velmi nepřátelské reakce vyznavačů zásad poctivého poradenství. Za druhé skutečnost, že mě ty reakce nechávají úplně klidným.

  Honzovi Lenerovi a dalším obchodním přátelům, kteří nám napsali mailem nebo zavolali, děkujeme za upřímné přivítání na trhu.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  30 května, 2007

  Jména zakladatelů Partners jsou opravdu zvučná a jejich vize jsou smělé, až utopistické. Každý má právo na svou cestu a proto této firmě přeji úspěch. I když je velmi pravděpodobné, že ty samé osoby mě nemají rády. Bude-li jejich model práce životaschopný, bude uspokojovat schopné poradce a uživí je, bude-li i pro klienta dobrý, nelze mu nic zásadního vytknout firma si své místo na slunci po právu vybojuje. A pokud Partners dokáží přesvědčit investiční společnosti, aby poradce odměňovaly z úvěrů a ne jen ze vstupních poplatků, bude to průlom, který bude účinnější, než donekonečna odsuzované používání rezervotvorných životních pojištění za účelem investic For Live Planning. Best Regards!

  Odpovědět

 • Anonym

  30 května, 2007

  Kdyby zakladatelům nové firmy šlo skutečně o kvalitu jak se nám snaží namluvit tak v životě nepřistoupí na MLM navíc jasně okopírované z OVB. Panu Prouzovi (manželku posadil do dozorčí rady – viz IČ 27699781 na justice.cz) a spol. se holt zachtělo velkých peněz a moc dobře vědí že jim je nejsnadněji vygeneruje MLM. To všechno okolo jsou jen trapný kecy, kecy a zase jen kecy. Už se těším až někdo vymyslí ještě větší pozlátko a pánové Lukeš a Borkovec půjdou zase o dům dál.

  Odpovědět

 • Roman Scherks

  30 května, 2007

  Ráno jsem si otevřel investujeme.cz a v rychlosti přelétl tento článek a údivem jen otevřel více oči. Ostatně jsem to hodně potřeboval, protože jsem se nějak nemohl vzbudit.
  Teď jsem si ho, po návratu, v klidu znovu pročetl a taky diskusi a připojím se do diskuse.
  Počin zakladatelů bych hodnotil vcelku kladně kdyby:
  1) projekt nebyl založen na MLM bázi. Argumenty typu, že se jedná o strukturované řízení (nebo jak se občas MLM vysvětluje) mě moc neberou.
  2) nebyli tak masivně přetaženi lidé z jiné firmy, i když jejich odchod ze zaběhnuté firmy asi taky o něčem svědčí
  3) některé proklamace o připravovaných procesech řízení jsou hodně odvážné. Přál bych jim, aby se jim to povedlo, ale jsem trošku skeptik.
  4) výše slibovaných provizí jsou hodně, hodně odvážné. Snad se jim to podaří udržet.

  P.S. Pane Majere, jak je možné, že jste mě neoslovil, abych se projektu účastnil? :-)))
  Aha, Vy jste vlastně nevěděl, že jsem od pátku volný, jak ten pták.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  30 května, 2007

  Pane Scherksi, nějak vám nerozumím. Nicméně moji mailovou adresu zde uvádím, můžete se na možnost spolupráce informovat, jako to během dneška udělali jiní finanční poradci. Čeká vás pochopitelně standardní pohovor. Připravte si odpověď na záludnou poslední otázku: Řekněte mi dva dobré důvody, proč bychom vás měli do naší firmy přijmout :-)))

  Odpovědět

 • Pavel Zachrdla

  30 května, 2007

  Všechna čest, výběrové řízení v MLM, to tu ještě nebylo (navíc s cílem stát se v roce 2009 největší poradenskou firmou s obratem přes jednu mld. Kč ;-).
  Pane Majere, také už Vám nějak nerozumím. Škoda.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  30 května, 2007

  Pane Zachrdlo, „trojitý“ smajlík už na investujeme.cz neznamená vtip či nadsázku? Reagoval jsem na rýpnutí pana Scherckse, opatřené rovněž tímto symbolem :-))) Pokud mi nerozumíte, bude určitě chyba u mne, ne každý vtip je dobrý.

  Odpovědět

 • Pavel Zachrdla

  30 května, 2007

  Nikoli, celé je to dobrý vtip, moc se vám povedl 😉

  Odpovědět

 • Jan Lener

  30 května, 2007

  Pane Zachrdlo, tady možná příliš nevidíte do některých firem, které též fungují jako MLM. Dobrý výběr je opravdu velmi důležitý. Já si dokonce odvážím tvrdit, že důležitější než v ploché firmě. Příčinou neúspěchu struktur OVB je zejména masivní nábor. Ale musíte mít, co nabídnout, aby k Vám chodili dobří uchazeči. To znamená peníze a dobrou práci. To se nám daří a nejsme plošší. Proč? Sepíšu v pár dalších článcích snad.

  Odpovědět

 • Busch Kamil

  30 května, 2007

  To máte pravdu Jane Lenere. Vezmou kdejakého pičmucha. Ten můj interview s panem ředitelem Horákem byl opravdu kabaret k popukání. Myslel jsem si, že poradenství dělají vystudovaní ekonomové. To je tedy werbung, do pěruna gromskich!!

  Odpovědět

 • Jan Lener

  31 května, 2007

  V jednom se mýlíte. Pro finanční poradenství, obzvláště pokud nemáte zrovna klienty s mnoha miliony, nepotřebujete původní školní ekonomické vzdělání. I když samozřejmě makroekonomický kurz a nauka o finančních instrumentech se velmi hodí. Ve firmě ale musí být vše nastaveno tak, aby momentální neznalost v určité oblasti nezasáhla klienta. Nováčka (přirozeně inteligentního) je možné správným školícím systémem a trpělivou individuální prací vychovat v profesionála. Ve firmě k tomu musí ale být podmínky. Je to na delší povídání tedy.

  Odpovědět

 • Martin Bouček

  31 května, 2007

  Mohu si dovolit pouze naprosto souhlasit? Asi ano. Pane Lenere, naprosto s Vámi souhlasím!

  Odpovědět

 • Kamil Busch

  1 června, 2007

  Díky za odpověď, Jane Lenere. Svým způsobem s Vámi souhlasím, ale jelikož mám s náborem do OVB osobní zkušenost, rád bych Vám řekl toto:
  Už na info přednášce bylo vidět, že nepůjde o žádné fundované finanční plánování, ale prodej finančních produktů. Mám rád jednání na rovinu. Proč třeba OVB rovnou neinzeruje, že najímá obchodní zástupce. No ono je to jednoduché, jen tak by se nikdo nepřihlásil. Ale když se řekne“poradenský holding“ tak to hned vzbuzuje respekt. Vůbec se nedivím, že je OVB na pranýři, když vezme kohokoli
  z ulice. Formální přijímací hovor s personální asistentkou a pak “ tender“ se samotným oblastním ředitelem. Prostě pompézní! Raději bych důvěřoval společnosti, za kterou stojí takové kapacity v oboru jako je Pavel Kohout, než 3 písmenkovým poradenským holdingů, jejichž „zítřky už mohou přijít.“

  Odpovědět

 • Roman Sokola

  30 května, 2007

  Přesně tak, jak píše pan Lener. Pane Zachrdlo, napsal jste nejčastější argument proti MLM (berou každýho, šup na hodinu na školení a jdi bouchat pojistky). Někde to tak možná je, nicméně myslíte si, že by pan Borkovec byl tak úspěšný, kdyby to dělal takto?

  Možná byste byl velmi překvapen jak úspěšností (respektive neúspěšností) uchazečů u pohovorů, tak i úvodními školeními…

  Odpovědět

 • Anonym

  31 května, 2007

  Určitě mají fungující obchodní systém, bez toho by to nešlo. Zajímavá „episodka“ je Borkovec a Vš Brno. V inzerátech uvádí mimojiné
  – školitelé společnosti jsou vyučujícími na Masarykově Univerzitě.
  Masivní nábor svých studentů. Chceš zápočet, přijď na pohovor. Zkouška lépe dopadne, když budeš v mém týmu.
  Ano, jsem překvapen NAIVITOU poradců z jejich sítě. Pánové ředitelé jsou žraloci, které zajímá vlastní mamon. Mají dobře spočítáno, jak vydělat na svých lidech ještě víc. Např. to, že některým svým lidem občas zaplatí dovolenou, to je vypočítavost. Osobní manipulace a užívaní kultu peněz.
  A klasický „běžný“ poradce je manipulován a potom slepě následuje svého pána. A je připraven štěkat na světlo…

  Odpovědět

 • @

  1 června, 2007

  Pánové ředitelé jsou žraloci, které zajímá vlastní mamon….. Tak to je fakt dobrý. To je lepší jít k mírumilovným zaměstnavatelům, kteří v rámci svého sociálního cítění své zaměstnance rozmazlují zaměstnaneckými výhodami, služebními auty, telefony, notebooky a to vše jen proto že mají vyvinuté sociální cítění… Definice podnikání mimo jiné obsahuje: „….soustavná činnost za účelem dosažení zisku…“ Vy by jste se měl odstěhovat na Kubu, tam se stále bohatým bere a chudým dává 🙂

  Odpovědět

 • Anonym

  2 června, 2007

  Máte pravdu, ale pochopil jste to trochu jinak..
  Chtěl jsem tím říct, že to „kupování si svých lidí“ není z principu v podnikání špatné, ale funguje, dokuď Ti lidé vytvářejí dostatečnou hodnotu, tedy rozdílovku.
  Zajímalo by mě, když si chce ŠERMINÁTOR nechávat z obratu pouze „malá procenta“ jak tady někdo psal, aby poradci dostávali co největší provize, tak jak to pak udělá?
  To opravdu potom bude muset mít hodně sociálního ducha. Dokonce bych řekl, že už má nasysleno dost, a proto založil novou firmu, protože mu jde hlavně o dobro klientů a záchranu světa finančního poradenství. Nebo to tak není? :))

  Odpovědět

 • Busch Kamil

  30 května, 2007

  Rozumím Vám:) tuhletu maškarádu na téma „Výběrové řízení“ do OVB jsem zažil před rokem, když mě tam lanařil soused – zfanatizovaný OVBák. Svatá prostoto!!!!!!

  Odpovědět

 • Milan Schaffer

  3 června, 2007

  Vy jste se ucházel o zaměstnání na centrále OVB? V rámci objektivity příspěvku by nebylo od věci zmínit to, že jste absolvoval výběrové řízení do struktury některého ze spolupracovníků OVB. Jak již bylo v jednom z výše uvedených příspěvků uvedeno, OVB je pouze servisní organizace.

  Odpovědět

 • Anonym

  31 května, 2007

  Pokud by to někoho zajímalo, tak výběrové řízení do struktury MLM je běžné třeba v Broker Consulting. Docela šaškárna, když to pak vidíte za čas z druhé strany, ale když nevíte na začátku pozadí toho všeho, připadá Vám to velmi důstojné. No, bude zajímavé kdo se skutečně stane onou pomyslnou jedničkou na trhu neboť BC mají stejný cíl a víte jak to – první je jen jeden. Navíc, kampak se asi přidají AFIZ nebo USF?

  Odpovědět

 • Roman Scherks

  31 května, 2007

  A čemu, pane Majere, nerozumíte?

  Odpovědět

 • Jan Majer

  31 května, 2007

  Vaší zmínce, že jste od pátku volný, pane Schercksi. A vašemu dotazu, proč jsem vás neoslovil. Snažím se v této dikusi na otázky férově odpovídat. Tu vaši jsem vyhodnotil jako vtip, a tak jsem na ni zareagoval s nadsázkou. Rozumíme si už? Je to ok?

  Odpovědět

 • Roman Scherks

  31 května, 2007

  Jen na úvod: špatně mě píšete. Jsem Scherks, takže Scherksi. Vloudilo se Vám tam „c“ navíc. Ale to nic, za těch 43 let jsem si už docela zvykl. Byl jsem vším možným ( a vším jsem byl rád). Z těch nejzajímavějších vyjímám: Sekerka, Šerkézy, Sekeráš a poslední dobou jsem Shrek. Aspoň je sranda.
  No a teď vážně. Jsem od zítřka volný, protože dneškem končím v UFC jako ředitel i jako poradce. Důvody zde netřeba veřejně rozebírat. Budu tedy volný, jak ten pták, zatím asi na vlastní noze.
  A ta moje poznámka byl skutečně vtip, takže si s tím nelamte hlavu.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  31 května, 2007

  Omlouvám se za zkomolení jména, nevím, kde si mi tam to „c“ navíc vzalo. Hlavu si nelámu, nemějte obavy. Vy jste mi položil dva dotazy, dostal jste dvě stručné odpovědi.

  Odpovědět

 • Roman Scherks

  31 května, 2007

  V pohodě, ani se nemusíte omlouvat, jsem už asi 40 let nad věcí.
  Já to napsal jen tak na odlehčení, protože ty vážné diskuse mě už pěkně …
  Většina diskutujících by si měla jít dát studené pivo. Už se to vážně nedá číst.

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  31 května, 2007

  Tak teď si promažte e-mail bude Vám chodit spousta nabídek 🙂

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  31 května, 2007

  Pane kolego, co myslíte, který z hvězdného týmu Partners bude prosazovat Šafránkův model, tedy smluvní záruky, že firma klientovi vyplatí zasloužené provize? To by byla pecka, kdyby to udělali! Souhlasíte se mnou, že by se jim razantně zmenšila množina možných klientů? Jde totiž o to, že by zisk museli postavit na nesymbolické platbě za služby.

  Odpovědět

 • Roman Scherks

  31 května, 2007

  První mail už dorazil. :-))
  Kdože to tady psal, že historie bude znát jen vítěze?

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  31 května, 2007

  Jasně p. Lener píše rychle…..

  Odpovědět

 • Anonym

  31 května, 2007

  Houbelec, Zachrdla.

  Odpovědět

 • Anonym

  1 června, 2007

  měl by jste vědět, že nikdo nikoho nikam nerřetahuje. Každý dělá podle svého uvážení. Každý dobře ví, co je pro něho opravdo to lepší

  Odpovědět

 • Anonym

  30 května, 2007

  Případ stamilionových ztrát v případu Helvag opět ožívá. Poškození klienti, kteří z údajně bezpečných investic do nemovitostí ve Švýcarsku neviděli po léta ani korunu, chystají na čtvrtek protestní akci před pražským sídlem společnosti OVB Allfinanz. Tu viní nejen ze ztrát svých peněz, ale i z toho, že se na podvodné akci podílela. Na dnešní tiskové konferenci to řekl právní zástupce poškozených osob Jiří Kohlíček. OVB Allfinanz pochybení na dotaz ČTK popřela a oznámila, že na Kohlíčka podala trestní oznámení.

  Odpovědět

 • Anonym

  30 května, 2007

  Úplně náhodný souběh dvou významných událostí okolo OVB ve stejnou dobu, to je ale náhoda 😉

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  30 května, 2007

  Honzo, Dušane přeju ať se Vám v mezích neohrožování FCTR daří ;-), ale na to hlídání produkce jsem teda upřímně zvědav. A budou „hlídaní“ i rodinní příslušňíci zakladatelů? (Aby vám neskolaboval systém 😉

  Odpovědět

 • Anonym

  30 května, 2007

  Článek na http://www.euro.cz
  Bývalí ředitelé OVB Allfinanz získali Pavla Kohouta a Tomáše Prouzu
  Třetina OVB jde budovat firmu Partners
  ….Podle informací Euro OnLine se majoritními vlastníky společnosti v nejbližších týdnech stanou Petr Borkovec a Radim Lukeš, bývalí zemští ředitelé OVB Allfinanz. Lukeš a Borkovec společně tvořili třetinu obratu české části společnosti OVB Allfinanz. Jejich zemská ředitelství, která chtějí převést do nové firmy, měla dohromady v loňském roce tržby z provizí za zprostředkování prodeje finančních produktů blížící se třem stům milionů korun.

  Odpovědět

 • Euro

  30 května, 2007

  Část citované zprávy, která se týká p. Lukeše a p. Borkovce, byla ze zpravodajství Euro odstraněna jako neověřená spekulace.

  Odpovědět

 • dodoss

  30 května, 2007

  a proc myslite ze to neni pravda??? dnes jsme podepisovaly vypovedi takze OVB zaplace az jim prijde na stul 700 vypovedi vim to protoze jsem dnes podepisoval tez OVB timto krokem prijde o 30% produkce na ceskem trhu a vzhledem k povesti se ani nedivim takze p.lukesovi a p.borkovci drzim palce aby se ta nova firma udrzela lepe na trhu nez OVB

  Odpovědět

 • Adam Tomášek

  30 května, 2007

  Přijde o víc než jen 38%. Hlavně o nejlepší lidi v OVB. Konečne pan Lukeš a Borkovec sami s hvězdami 🙂 a v daleko lepším kabátě. Už tak byl dost velký odliv poradcků k fincentru kvůli provizím, ale časy jsou pryč 😀

  Odpovědět

 • Aleš z OVB

  30 května, 2007

  Píšete o nejlepší lidi… Možná dělali velký objem produkce, ale ta kvalita…
  Velmi nízká proplacenost… A styl práce? Nehráli férově. Je dobře, že odcházejí. Teď je z toho velký boom, ale po nějakém čase se ukáže, co jsou skutečně zač. Teď mají možná ideály, které má každý, když zakládá firmu, ale ti lidé se nezmění. Píšete o daleko lepším kabátě.. Obal se změní, obsah zůstává.

  Odpovědět

 • Anonym

  31 května, 2007

  Hmm, to je zajímavý – tyhle názory hodně často slyším z okruhu mimo strukturu Radima Lukeše. Od koho ty informace máte? Od vedoucího? Zkuste být konkrétní – jaká je proplacenost Lukeš vs. Vaše LD? Jak nehrají férově? Jaký mají špatný styl práce? Co je ještě špatně??

  Odpovědět

 • Aleš z OVB

  31 května, 2007

  Jeden příklad za všechny. Oni byli schopni při zjištění, že klient už má poradce z OVB ( a to je z dob, kdy Partners znal asi jen Miller:)) domluvit si schůzku, zrušit produkty a založit svoje další. Dokonce i mezi kancelářemi v rámci jednoho LD. Hlavně že „býdžeje“. Zažil jsem to několikrát, dělali to i R1, kteří to museli někde slyšet.
  Co se týče proplacenosti, to si zjistěte sám, ale dáte mi za pravdu:).
  A protože je konkurenční prostředí potřeba, přeji Vám hodně štěstí, hlavně na budoucí kolegy a super provize.

  Odpovědět

 • @

  31 května, 2007

  Teda jak to ten Žemla dělá, že má ty spolupracovníky tak „vytuňěný“… to je tunning jako prase, zkus si Alešku občas ověřit, co Ti tvůj big boss praví. Jinak kde jsem tyto argumenty už slyšel… no jasně… openiazoch.sk v diskusích o odchodu Janko Mullera…. propaganda pokračuje…
  A jestlipak Ti pan Žemlička taky řekl, že je to on, kdo společně s Martincovou dotáhl Helvag do ČR?? A kolik že za to od Helvagu dostal??? to se zeptej jeho…

  Odpovědět

 • Aleš

  31 května, 2007

  Mám rád inteligentní komunikaci, proto je to moje poslední reakce na Vás, pane propagando:) Mimochodem, jmenuji se Aleš.
  Na stránky, o kterých píšete se rád podívám. Ono je to opravdu velká náhoda, že skončí Miller a následující měsíc končí jeho velký kamarád Lukeš. Nebudu ani psát dál…Ti Vám slušně mazají med…
  Ve firmě jsem už dlouho a o Helvagu vím. To se Žemličkou atd. je pravda, byla to chyba. Proto taky žádný z mých klientů tento produkt nemá. Věřím tomu, že když jste ještě kopal za OVB, tak jste se zuřivě bránil jakékoliv zmínce o Helvagu, ( který Vaši vedoucí prodávali ) že to bylo vytunelováno, že OVB bylo podvedeno stejně jako klienti ap.; no a teď je to jeden z Vašich hlavních argumentů 🙂 jak přetáhnout klienta .
  Kam vítr, tam plášť, takové konkurence se nebojím, protože s podobnými lidmi bude muset nová firma potřebovat víc než jen štěstí… Vážím si kvalit pana Kohouta, s Katkou se znám z různých akcí, velmi sympatická
  a inteligentní dáma. Bohužel pro ně, je to stále o lidech a jsem víc a víc přesvědčen, že kvalita zůstává a slabé kusy odpadnou….

  Odpovědět

 • Anonym

  31 května, 2007

  Ano OVB a jejich agenti byli možná podvedeni, ale narozdíl od klientů jim zbyly velmi slušné provize, že. Nebylo by fér je vrátit?

 • OVBák

  4 června, 2007

  Myslíte si že provize za zprostředkování investic jsou nějaké závratné? Je to +/- 1% z investice… za životní pojistku je více… za penzijní připojištění také..

 • Anonym

  4 června, 2007

  To je pravda, ale za Helvag byly provize mnohonásobně vyšší…

 • OVBák

  4 června, 2007

  No, je fakt, že v tý době jsem nevěděl co je provizní listina, tak bych docela uvítal pravdivou (emocema nezkreslenou) odpověď, kolik BJ za investici 200 tis. Kč do Helvagu skutečně bylo…

 • Anonym

  31 května, 2007

  Dobrý den Aleši, vy tu souhlasíte, že Helvag byl chyba, a proto žádný z Vašich klientů tento produkt nemá. Tak o mě rozesmálo. Možná to je spíš z toho důvodu, že Vy když jste přišel do OVB, tak se již tento produkt vůbec nenabízel 😉 Jinak byste už musel být zemský ředitel 🙂 a to jistě nejste, víc jak na BL Vás netypuju. Dokonce v té době snad nebyl v OVB ani Radim Lukeš (tzn. nikdo z jeho struktury).
  Zkuste si Aleši zjistit nějaké informace o tom, jaké změny k lepšímu v OVB proběhly v posledních 2-3 letech (ať už jde o nové partnery, produkty, vylepšení těch stávajících, spolupráce s centrálou…) a kdo za tím vším stál. Zkuste si dělat čárky, co z toho bylo díky zemskému ředitelství pana Lukeše a co díky zbytku OVB a když získáte alespoň třetinu čárek, tak nad OVB lámat hůl nebudu.
  Také by bylo dobré se podívat, co pro Vaši strukturu (ne OVB) udělal v poslední době pan Žemlička a co pro své lidi pánové Borkovec a Lukeš!!!
  Myslím, že je víc než jasné, že kvalita nezůstává, ale právě odešla.

 • KyberSwat z OVB

  31 května, 2007

  Dobrý večer Aleši,
  musím říct, že Vás plně podporuji a velmi oceňuji Vaši inteligentní komunikaci. Píšete zde hodně pravdivých věcí a souhlasím s tím, že čas ukáže. Dnes jsem dostal informace takové, že doufám, že je nikdo z „Lukešovců-ex OVBáků “ neví, protože by se snad vrátili zpět !
  OVB o jejich přípravách vědělo několik týdnů a to, že oni se prezentují výpověďmi, je sice hezké, ale OVB jim poslalo výpovědi jako první. Po každém bude OVB vyžadovat dodržení smlouvy, tedy vrácení veškerých materiálů, a případná milionová pokuta za porušení pravidel (např. vyjednávání s partnerskými společnostmi za zády centrály).
  Podle mě je Partners For Life zatím jen pěkná tisková zpráva a jméno žádné…
  Pana Lukeše velmi obdivuji, podle mne je člověk, který bude úspěšný v jakémkoliv byznyse, ale chci vidět jeho „plácačky“, jak platí každý 1mil. pokutu – když nebudou mít několik měsíců ani na nájem kanceláří. A ono najít nové klienty není zas tak lehké, pokud už od teď nemohou používat dobrou referenci od klientů OVB…(což mají také ve smlouvě)

  Přeji jim hodně štěstí

 • Kyber Myš

  31 května, 2007

  Přátelé, přivítejme mezi diskutujícími nejdražšího mediálního poradce v ČR pana Michala Donatha. Jak na tomto serveru uvedla bývalá mediální poradkyně OVB, angažuje-li firma pana Donatha, přiznává tím, je je v koncích. Dodejme, že pan Donath je jako bývalý prominentní estébák expert na vytváření hrozeb a atmosféry ohrožení protivníka. V OVB tento týden řešil krizovou komunikaci v kauze Helvag, jedním vrzem připravil fakturu také na mediální útok proti odcházející struktuře. Výsledkem jeho poradenství v kauze Helvag je podání žaloby na zástupce poškozených klientů.

 • Zd.

  1 června, 2007

  Přesně tak na mě ten zastrašující komentář působí. Ve stejném duchu je i ten Frahnertův proslov, co koluje po internetu:-)

 • Anonym

  1 června, 2007

  To myslíte ten taneček, nebo ten do slovečiny tlumočený brainwashing z porady v Blavě? 🙂

 • AntiKyber :)

  1 června, 2007

  Pokud myslite zpravu od centaly, ze z provizi udelali storno rezervu, tak ano, prisla mi vypoved 🙂

 • Anonym

  1 června, 2007

  To jste tak hloupí, nebo jen zkoušíte? Porušíte snad všechny články v pracovní smlouvě a ještě se divíte?

 • @

  1 června, 2007

  A stal se zázrak…. 700 lidí zaráz porušilo všechny články pracovní smlouvy…. nevím, kdo je tady hloupej…

  Vy máte pracovní smlouvu?? já myslel že u OVB je to na základě smlouvy mandátní….. že by se nám do diskuse pouštěli zaměstnanci centrály??…

 • AntiKyber

  1 června, 2007

  To si delate legraci mozna tak Vy. Me nikdo nerekl, ze mam dat vypoved, ani me jednani NAPROSTO V NICEM neporusovalo nic proti ovb, dokonce se mi jeste minuly tyden velmi dobre komunikovalo s centralou a z NICEHO NIC mne (nam) zablokovali pristup na OVB stranky a tedi i stopili provize!!! Ja muzu rict, ze mam co se tyka OVB naprosto ciste svedomi a pokud nekdo neco porusil, tak to byla OVB.

 • zájemce

  31 května, 2007

  Jako vkladatele do Helvagu by mě vážně zajímalo, zda skutečně pan Žemlička s paní Martincovou dotáhl Helvag do ČR, kolik za tento skvělý a exkluzivní produkt pan Žemlička dostal a kde má tyto těžce vydělané peníze uloženy. Na okraj podotýkám, že smyslem dnešního shromáždění před sídlem OVB Allfinnaz není nic jiného, než tuto firmu veřejnou výzvou požádat o komunikaci s podvedenými investory. Ono totiž nereaguje na doporučené dopisy ani OVB v Německu ani OVB ČR. Skutečně seriozní a profesionální přístup OVB ke svým klientům. Vrcholem trapnosti a ubohosti OVB v celé situaci je trestní oznámení na právníka sdružení investorů do helvagu, jenom čekám, kdy podá další trestní oznámení také pro poškozování dobrého jména a pro nekalou soutěž na některé účastníky této diskuze. Tento přístup ke svému okolí je pro OVB příznačný.

  Odpovědět

 • BL

  31 května, 2007

  Pokud vím, Žemlička má nakoupeny hlavně pozemky v ČR, jeho pravá ruka Mucha údajně nakupoval pozemky a nemovitosti v Argentině a Jižní Africe. Asi cítil v souvislosti s Helvagem horkou půdu pod nohama.

 • Zdenek

  31 května, 2007

  Milí Aleši, nenechte se tahat na „vařenou nudli“, jsem ze struktury Borkovec a proplacenost mě a mé skupiny je dlouhodobě nad 85%. Vaši vedoucí vám záměrně lžou, aby vypadali lepší. Jsem moc rád, po tom co se děje poslední 2-3 měsíce, že přecházím k Partners a nemusím snášet další „vykořisťování“ ze strany OVB (OVB mi zadržuje téměř 50% peněz, které dostala od bankovních partnerů již dříve a které jsem měl tím pádem dostat už dávno. Bohužel jste na tom pravděpodobně stejně. Výmluvy, že peníze ještě nebyli proplaceny si můžete ověřit u bankovních partnerů a možná budete nemile překvapen). O posledním zadržení provizí ze 100% ani nebudu mluvit, to je totální podraz.

  Odpovědět

 • dodoss

  31 května, 2007

  mate pravdu ja jsem ze struktury radima lukese a nase proplacenost smluv je vice nez slusna ales si asi mysli ze snedl vsechnu moudrost ale faktem je ze nikdo v OVB nemel takovy vykon jako cele reditelstvi radima lukese ma stale stabilni vykon okolo statisic BJ a to jeste nejsou zadne reformy OVB si dela tezkeho nepritele uz jen proto ze AXA bude vypovezovat smlouvu o spolupraci s OVB a dalsi jeji v uvozovkach partneri pujdou tez za lukesem to ze nam OVB ted stopla provize to je vic nez svi…. ale takhle aspon vidime jak y ma OVB strach z konkurence kterou partners bude a jsem hrdy na to ze budu v takoveto firme!!!

  Odpovědět

 • @

  31 května, 2007

  Nic než souhlas. Ať se to týká speciálnich produktů, tarifů, akcí atd. kdo za tím vším byl.Lukeš.OVB bez Lukeše zůstane jak je a žádné nové věci mít nebude. Ztroskotá v blátě.

  Odpovědět

 • dodoss

  31 května, 2007

  zajimava vec je ze meli jednani o nasich provizich pred par dnema gardavsky by pristoupil na dohodu ale nemecka centrala rekla ne a dnes ma byt dalsi jednani nekdo mi rekl ze ma na tohle sesty smysl ze OVB nebude hazet klacky pod nohy a ze posle aspon R
  provize ale ne OVB s nicim nesouhlasi tak dnes se ukaze jak OVB nema strach!!! ale dle meho nazoru OVB se pomalinku rozpada a nebude to dlouho trvat a partners bude lepsi!!!
  je videt ze radimovy zalezi na jeho strukture protoze to on domlouva ty produkty a tarify ne OVB jak mi jednou nekdo rekl zastupujes jen sam sebe a nikoho jineho a ja mu davam za pravdu!!! jste borci radime a petre a jen tak dal !!!

  Odpovědět

 • Anonym

  31 května, 2007

  Radim a Petr jsou sice borci, ale vy jim svym vytrubovanim strategickych informacich priliz nepomuzete. Tak Vas prosim abyste zklapli, chovali se jako profesionalove a trumfy nevytrubovali na serveru teto urovne, ale nechali je v rukavu pro Radima a Petra.

  Tohle je neuveritelny. Nechapu co Vas vede k tomu, ze jen to abyste vypadali ze vsechno vite, tak poustite informace, ktere sem vubec nepatri.

  Rikam to ted, protoze ani nechci domyslet co tu jeste vyblejete…

 • dodoss

  31 května, 2007

  tim nebylo mysleno jednani s novou firmou ale jednani s OVB o provizich takze zadne strategicke cile radima a petra!!!

 • Anonym

  31 května, 2007

  Nikomu neni nic do toho, jak hodlame postupovat, co se chysta, jake mame umysly. Nemluve o informacich o AXE a jeji vypovedi smlouvy OVB, ktere jeste navic jsou neoverene.

 • hugoboss

  31 května, 2007

  A prý se chystá smlouva mezi Partners a Fincentrum. Stejný nepřítel = OVB.

 • Děd Vševěd

  3 června, 2007

  A ze všeho nejhorší jsou trpaslíci. Vlezou vám všude a strašně rychle se množej …

 • Honza

  31 května, 2007

  PRAVDA PRAVDOUCÍ!!!Snažíte se dokázat tady,že jste nad nimi.Radši mlčte a nedokazujte si,že jste snědli Šalamounovo h…

 • Anonym

  1 června, 2007

  konečně někdo správně reagoval

 • u.phone

  2 června, 2007

  a zaplatíš za to milion pokutu?

  Odpovědět

 • Kyber Myš

  2 června, 2007

  Ano ano, opět pan Donath se svými dovednostmi… Napsat idiotský odstavec bez interpunkce s cílem zesměšnit odcházející poradce, jako že jde o gumy… 🙂 Vážení, odcházející poradci zde nediskutují a diskutovat nebudou.

  Toto je práce nejdražšího českého mediálního poradce, kterého OVB platí z podílu na vašich provizích, vážení ofaubáci:

  „mate pravdu ja jsem ze struktury radima lukese a nase proplacenost smluv je vice nez slusna ales si asi mysli ze snedl vsechnu moudrost ale faktem je ze nikdo v OVB nemel takovy vykon jako cele reditelstvi radima lukese ma stale stabilni vykon okolo statisic BJ a to jeste nejsou zadne reformy OVB si dela tezkeho nepritele uz jen proto ze AXA bude vypovezovat smlouvu o spolupraci s OVB a dalsi jeji v uvozovkach partneri pujdou tez za lukesem to ze nam OVB ted stopla provize to je vic nez svi…. ale takhle aspon vidime jak y ma OVB strach z konkurence kterou partners bude a jsem hrdy na to ze budu v takoveto firme!!!“

  Odpovědět

 • Rudík

  2 června, 2007

  Dobrý den, já sice nepocházímz žádné OVB struktury, však zájem pracovat na perspektivním poli financí mě již delší dobu velmi vážně zajímá.S informací, které si cca.2 měsíce opatřuji nezbývá konstatovat nic jiného než velké rozčarování !! To, jak se vedení (pražské či německé)vyjadřuje ke svým, nazveme to „minulím přehmatům“ je i pro obyčejného laika velkým ponaučením, však v záporném slova smyslu!!! I tak jsem absolvoval nějaké ty pohovory, které mohou býti pro některé spojeny o pořekadlu: když ptáčka lapají atd. ně V Brně se ke mě vždy chovali na profesionální úrovni a mé otázky a to i někdy velmi všetečné mě byli snahou vedoucího pracovníka ke spokojenosti vysvětleny. I tak jsem již dříve cítil,po všech dostupných informacíc ( a nebylo jich málo) že musí přijít v OVB nějaký zásadní zlom. No a máme ho tady!!Proto tvrdím a to nezávisle: Jen houšť, hodně podobných pánů Lukešů, Borkovců, Kohoutů, a podobně. Vivat dobrému buzynesu!! děkuji.

  Odpovědět

 • Rudík

  2 června, 2007

  Dobrý den, já sice nepocházímz žádné OVB struktury, však zájem pracovat na perspektivním poli financí mě již delší dobu velmi vážně zajímá.S informací, které si cca.2 měsíce opatřuji nezbývá konstatovat nic jiného než velké rozčarování !! To, jak se vedení (pražské či německé)vyjadřuje ke svým, nazveme to „minulím přehmatům“ je i pro obyčejného laika velkým ponaučením, však v záporném slova smyslu!!! I tak jsem absolvoval nějaké ty pohovory, které mohou býti pro některé spojeny o pořekadlu: když ptáčka lapají atd. ně V Brně se ke mě vždy chovali na profesionální úrovni a mé otázky a to i někdy velmi všetečné mě byli snahou vedoucího pracovníka ke spokojenosti vysvětleny. I tak jsem již dříve cítil,po všech dostupných informacíc ( a nebylo jich málo) že musí přijít v OVB nějaký zásadní zlom. No a máme ho tady!!Proto tvrdím a to nezávisle: Jen houšť, hodně podobných pánů Lukešů, Borkovců, Kohoutů, a podobně. Vivat dobrému buzynesu!! děkuji.

  Odpovědět

 • Bukovčan J.

  31 května, 2007

  To je zaujímavé ,že ak niekto robí výsledky tak sa automaticky slepo poukazuje na kvalitu a preplatenosť. Pozrime sa ,ale na to zo strany aktivít, aj tie spôsobujú väčší objem produkcie, ale nato sa nikto nepozrie. Vidím v tom určitú závisť, ale môžem závidieť- ohovárať, hovoriť nepotvrdené bludy, alebo závidieť- a vyrovnať sa a to už je
  oveľa namáhavejšie a nie každý na to má a preto sa prikláňa k prvej možnosti. Podľa môjho pohľadu v súčastnosti prebieha v SR aj u Vás v ČR reforma finančného poradenstva a celá problematika výrazne speje k lepšiemu- proklientsky orientovanému poradenstvu od základu.

  Odpovědět

 • P. Fárek

  30 května, 2007

  Nechápu, kdo má zájem vkládat sem podobné dezinformace. Zpráva na http://www.euro.cz zní slovo od slova takto (zdroj je asi stejná tisková zpráva jako na Investujeme.cz):

  30/05/2007 16:15

  Na trhu vzniká nová finančně-poradenská firma
  Prouza s Kohoutem založili společnost Partners

  Bývalý analytik PPF Pavel Kohout, Kateřina Palková, která dříve pracovala v investiční společnosti Pioneer, publicista Jan Majer a ombudsman Poštovní spořitelny Tomáš Prouza, založili společnost Partners For Life Planning, která se bude věnovat distribuci finančních produktů. „Slušné a férové poradenství má budoucnost a klient ocení, pokud je pro poradce rovnocenným partnerem.Tvrdil jsem to jako ředitel finančního serveru Peníze.cz i jako náměstek ministra financí. Přišel čas ukázat v praxi, že je možné dělat finanční poradenství jinak,“ řekl serveru týdeníku Euro Tomáš Prouza.

  „Rozhodli jsme se povýšit finanční poradenství v ČR na úroveň vyspělých zemí,“ říká výkonná ředitelka společnosti Palková. Prozatím je nová společnost v obchodním rejstříku zaregistrovaná pod jménem Nostimo, a.s.

  Odpovědět

 • Martin Bouček

  31 května, 2007

  Poslední citovaný odstavec EURO online odstranilo.

  Odpovědět

 • @

  30 května, 2007

  a od OVB opět ticho po pěšině….. Alespoň zítra bude před centrálou OVB trochu hluku… pokud tedy „demonstranti“ nebudou pouze zapalovat svíčky a loučit se s pohřbenými penězi…. Ani samotná Martincová se nevyjadřuje, co že se to mezi, jak s oblibou říká, „dealery“ jejich sítě děje…. Co takhle pane Boučku požádat o vyjádření OVB k výpovědím pánů Lukeše a Borkovce ???

  Odpovědět

 • Martin Bouček

  31 května, 2007

  Milý anonyme, díky za nápovědu 😉

  Odpovědět

 • Taz

  1 června, 2007

  Myslim, ze OVB tak uplne nemlci. Bylsem nejakou dobu v OVB pod vedenim pana Borkovce (nemuzu proti nemu rict kriveho slova – jen tak mimochodem – kdyby me chtel nekdo narknout z pomluvy) a dostal jsem dnes doporuceny dopis z centraly OVB, ze vzhledem k tomu, ze patrim do Borkovcovy vetve a ta udelala vlastni spolecnost – predpoklada se ruseni starych smluv a budu muset zaplatit jistinu na storno poplatek. Takze myslim, ze o tom vsem uz nejakou dobu moc dobre vedi a tohle je jedna z jejich reakci – sice skryta…

  Odpovědět

 • Norbert

  31 května, 2007

  Vážení přátelé,
  zhruba pře měsícem jsem se ptal p. Borkovce a 73 dalších OVB (od R1 až LD struktura Lukeš), zda plánují odchod od OVB.
  Dostával jsem směšné odpovědi o provokacích atd.
  To by mě zajímalo, kdo si od Vás nechá radit kam s penězi, když nedokážete na rovinu říct, co máte naplánováno. A to jsem byl jenom zvědavý.“To je tá dobrá stránka Partners“? To jsou ony garance… ?
  Škoda řeči.
  Chápu, mládí a touhu po moci. Chápu i pohled lidí, kteří tuto práci dělají a vidí nedostatky a chyby. Vadí a jim hodně a již se nedokážou nod ně povznést. Chtějí to dělat po svém a lépe. To vše velmi dobře chápu.
  ¨No nechápu způsob!!!
  Tohle není způsob lepších.
  To je nehorázna zbabělost a podrazáctví.
  Vážení vedoucí, teď jste dali další návod vašim podžízeným, jak se zachovat, až nebudou nespokejeni.
  Přeji Vám úspěch.


  Norbert

  Odpovědět

 • Anonym

  31 května, 2007

  Vy asi nemate vsech pet pohromadi mily Norberte. Myslim ze ani ten nejvetsi odpurce nemuze p. Borkovcovi vycitat, ze informace tohoto typu tajil. Co se tyce tech zbylych 73 lidi, tak asi 90% nevedelo take nic. Nebo myslite ze by tomuto projektu pomohlo, kdyby o nem pred ctvrt rokem vsichni vedeli? Kdyby centrala OVB celemu reditelstvi zastavila provize uz pred 3 mesici?

  Je to asi tak jako kdyz skodovka pripravuje nove auto…a i kdyz to taji nejprisneji jak muze, tak kdyz se najde blbec, ktery necha udelat par fotek, tak cely projekt muze byt tezce ranen, stejne tak jako se to stalo panu Mullerovi na Slovensku.

  Odpovědět

 • Norbert

  31 května, 2007

  Vážení přátelé,
  zhruba pře měsícem jsem se ptal p. Borkovce a 73 dalších OVB (od R1 až LD struktura Lukeš), zda plánují odchod od OVB.
  Dostával jsem směšné odpovědi o provokacích atd.
  To by mě zajímalo, kdo si od Vás nechá radit kam s penězi, když nedokážete na rovinu říct, co máte naplánováno. A to jsem byl jenom zvědavý.“To je tá dobrá stránka Partners“? To jsou ony garance… ?
  Škoda řeči.
  Chápu, mládí a touhu po moci. Chápu i pohled lidí, kteří tuto práci dělají a vidí nedostatky a chyby. Vadí a jim hodně a již se nedokážou nod ně povznést. Chtějí to dělat po svém a lépe. To vše velmi dobře chápu.
  ¨No nechápu způsob!!!
  Tohle není způsob lepších.
  To je nehorázna zbabělost a podrazáctví.
  Vážení vedoucí, teď jste dali další návod vašim podžízeným, jak se zachovat, až nebudou nespokejeni.
  Přeji Vám úspěch.


  Norbert

  Odpovědět

 • Anonym

  31 května, 2007

  Ááááá, pan Nová Hospoda, kamarád pana Kičáka. Oba jste posílali identické maily s kouzelnými manipulačními dovětky „Zaslechl jsem že jste rovný. Pokud tato rovnost není „falešná a jednosměrná“, určitě mě odpovíte.“ Che! Máte pozoruhodné kontakty, když jste o 73 OVBácích slyšel, že jsou „rovní“. :o)))

  Odpovědět

 • @

  31 května, 2007

  Ten borec je neuvěřitelnej 🙂 Já ho žeru…

  Takže jste jim to všem v podstatě před měsícem poradil vy !!! 🙂 Dal jste jim brouka do hlavy a oni to udělali…. To bude mít pan Gardavský radost, že má konkrétního viníka…. 🙂

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  31 května, 2007

  …jak si to tak naštudovávám tuhle novou krásnou firmu, něco mi to trochu připomíná… jako by byla tak trošku (nebo více) TIP TOP, nemyslíte 😉 ?

  Odpovědět

 • I. Balon

  31 května, 2007

  Díky za nápovědu.:-) Tzn., že mě to připadá jako i např. TIP TOP FIN….zvlášně v 90 % textu tiskové zprávy. Z toho 40% z OVB a 60 % z Fincentra. Je obdivuhodné, kolik se pan Majer (a potažmo jeho příznivci) za tak krátkou dobu u Fincentra naučili. „Klobouk dolů“.:-)))

  Odpovědět

 • Anonym

  31 května, 2007

  To je jasné, Pavel Kohout, Tomáš Prouza a Honza Majer jsou jen vašimi skromnými učedníky, pánové 🙂

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  31 května, 2007

  …jak si to tak naštudovávám tuhle novou krásnou firmu, něco mi to trochu připomíná… jako by byla tak trošku (nebo více) TIP TOP, nemyslíte 😉 ?

  Odpovědět

 • dodoss

  31 května, 2007

  V české pobočce německé firmy OVB Allfinanz se na začátku června chystají razantní personální změny. Dobře informovaný zdroj našemu serveru sdělil, že kolem 700 spolupracovníků OVB Allfinanz rozváže pracovní poměr. Mediální zástupce OVB Allfinanz Michal Donath to nechtěl podrobněji komentovat, nicméně změny ve společnosti připustil.

  Spolupráci s OVB Allfinanz, která na českém trhu působí od listopadu 1992, tak ukončí více než třetina nynějšího počtu pracujících.

  Vedení firmy podle našich informací rozpustilo jednu část ředitelství v čele s Radimem Lukešem a Petrem Borkovcem. Důvodem nespokojenosti části lidí v OVB Allfinanz je podle zdroje to, že „firma na trhu nabízí produkty výhodné jenom pro ni, ne tak pro klienty“.

  Rebelujícím makléřům se také nelíbí, že jim podle jejich tvrzení nebyly vyplaceny provize. Podle dobře informovaného zdroje by celkově měly provize dosahovat přes deset milionů korun.

  Odpovědět

 • Fr. Toman

  31 května, 2007

  Pošli prosím odkaz!!

  Odpovědět

 • dodoss

  31 května, 2007

  http://www.nova.cz/zpravy/?83c=%7Eekon%7E&83e=DO13205&ex13205=ovb-allfinanz-ceka-vyrazna-personalni-zmena

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  31 května, 2007

  Taková tu byla hezká emailová reakce, samé podepsané příspěvky, a ona nám mizí…..

  Odpovědět

 • Jan Majer

  31 května, 2007

  Ano, Honzo, všimli jsme si. Na investujeme.cz padlo další tabu – zveřejnil jsi osobní korespondenci. To jsem tady ještě neviděl.

  Pobouřeným pánům Balonovi a Hanzlovi si dovolím potvrdit, že při osobní komunikaci s kamarády, i těmi bývalými, používám kompletní portfolio českých výrazů, včetně vulgarismů, je-li to na místě.

  Dále vás ujišťuji, že v korespondenci i při osobní komunikaci jsme s Martinem Nejedlým často používali i peprnější výrazy než je „posera“ a „blb“, nad nimiž jste se tak pohoršili. A věřte, že mám v archivu mailové korespondence velmi choulostivé kousky. Neumím si ale představit, že bych je zkopíroval a vložil do diskuse. Tam prostě nepatří.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  31 května, 2007

  Pane Majere, je mi moc líto, že si musím opravit své mínění o Vás. To si Vážně myslíte, že Martin Nejedlý bude osobnosti typu Valachovič něco nařizovat či zakazovat popsaným způsobem? Kdyby to mělo být v tomto podání, asi by mu brzy zbyli jen proradci, se kterými to nevyhraje. Víte, já jsem s ním mnohokrát mluvil a vím, že si uvědomuje, že FCTR může stát a růst jen na osobnostech s vlastním mozkem. Tím současně nevylučuji, že v zájmu celku s ním vždy mohu a chci konzultovat správný postup. Ale kdyby to mělo být tak jak píšete o p. Valachovičovi, byl bych v tu ránu na odchodu pryč.

  Odpovědět

 • Jan Majer

  31 května, 2007

  Pane Hanzle, pan Valachovič opakovaně v diskusích útočí na moji matku (nikoli na mne, proto v osobním mailu použití onoho synonyma pro zbabělce). Také včera naznačil, že „rodinní příslušníci zakladatelů“ neposkytují kvalitní službu klientům. Nekomentoval jsem to v diskusi, jen jsem v kratičkém mailu požádal Martina Nejedlého, aby panu Valachovičovi ukázal výpis produkce paní Majerové za období, kdy pracovala pro Fincentrum. Je nefér napsat naštvaný osobní mail bývalému kolegovi, s nímž si tykáte, nebo je nefér takový mail zkopírovat a vložit do diskuse, pane Hanzle? Velmi těžká otázka, viďte.

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  31 května, 2007

  Pokračuj, ale otevíráš si Pandořinu skříňku – o fér přístupu si můžeme psát dlouho. A na tebe doposud nebylo moc proč útočit – nic si mě osobně neprovedl.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  31 května, 2007

  Jene, nebuďte tragéd! Už jsem Vám mailem podrobně vysvětlil, že si nabíháte. Prosím, buďte nad věcí. Třeba netušíte, v jaké hře to hrajete a co je cílem hry. Ten čaj pro dva by Vám jistě prospěl – kdyže máte čas?

  Odpovědět

 • K.

  31 května, 2007

  Cílem hry pana Hanzla je nejspíš snaha vyvolat dojem, že je na úrovni pana Majera a že takovým lidem on poskytuje rady a pije s nimi čaj 🙂 Nebuďte zase trapný pane Hanzle.

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  31 května, 2007

  Pane K…. jak to slušně říct? Co víte o tom, že pan Majer a já máme mnoho shodných názorů? Pokud pozorně čtete mé starší vstupy v diskusích od září 1996, jistě najdete případy, kdy mě porazil na hlavu a já jsem to uznal. Pan Majer je jistě kvalitní investiční specialista a já uznávám, že v tomto je dál než já. To nic nemění na tom, že mohu mít / mám víc zkušeností s lidmi. Vaši poznámku o trapnosti jsem tedy raději přehlédl.

  Odpovědět

 • Martin Bouček

  31 května, 2007

  Pane Valachoviči, osobní korespondence se nezveřejňuje! Bez souhlasu autora (jakéhokoliv) textu nemůžete tento text uveřejňovat, soukromý dopis už vůbec ne. Tolik vysvětlení z mé strany.

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  31 května, 2007

  Chápu, a lživě urážet se smí?
  Jen takovou technickou, nemůžete trochu oříznout tu fotku v záhlaví (nemám rád krátké kravaty:-)

  Odpovědět

 • Martin Bouček

  31 května, 2007

  Kolego, nechte prosím toho šťouchání 🙂

  A teď bez úsměvu: štvavý příspěvek anonyma Marka jsem byl nucen odstaranit, s ním zmizelo pochopitelně i vlákno. Prosím všechny slušné čtenáře, aby nekomunikovali dále pod pouhé jméno (bez uvedeného funkčního emailu) a texty urážející nebo nedůstojné. Díky všem.

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  31 května, 2007

  Ale tu mojí reakci jste zachovat mohl, kdo mi to teď uvěří 🙂

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  31 května, 2007

  A propo co takhle mazat jen části textů jinak budete p. Guma…..

  Odpovědět

 • Anonym

  31 května, 2007

  Už těch Vašich nemístných příspěvků skutečně nechte!!!!

  Odpovědět

 • Jan Valachovič

  1 června, 2007

  Říká kdo????

  Odpovědět

 • zinfo

  31 května, 2007

  Tak máme OVB v novém kabátě. Jen nevím v čem jako klient bude pridaná hodnota známých tváří. Při sjednávání KŽP, IŽP, penzijek, stavebek bude asi analýza pánů spíše nevýhodou. Skuteně dojde k rušení smluv u nových KŽP/IŽP jako pro klienta nevýhodných, rušení PP u mladých lidí s tím, že exitují v jejich věku méně nevýhodné produkty? Dojde u stavebek ke snižování cílových částek na rozumnou míru, aby se zbytečně neškubal klient? Ale to se přijde o tučné provize!!! Skutečně v těchto případech najdou hvězdy parketu pro přidání nějaké nadhodnoty? Nebo se jedná o to, že OVB se potápí a tito pánové vycítili šanci prodávat stejné, mírně vylepšené zboží v novém obalu a profit nasměrovat k sobě? Jako zákazník mám rád jasno, v produktech i v prodejcích. 🙂

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  31 května, 2007

  Pane Zinfo, o peníze jde vždy v prvé řadě. Na tomto světě se sice potulují podivíni, kteří pracují za směšnou odměnu, ale ve financích je nehledejte. Pojďme se sjednotit v tom, že Partners – jako každý v oboru – chtějí vydělávat a všechny ostatní MLM FP firmy převálcovat do dvou let. Motorem zájmu o jejich služby mají být záruky kvality, tedy zabránění realizace okatě nevýhodného finančního obchodu pro klienta. Ale nenápadně se dá vycouvat ze všeho a jsem zvědav, zda valná hromada bude poslouchat jednoho snílka s 20% hlasovacích práv, sice s etickým myšlením, ale s váhou právě jen 20%, až se bude rozdělovat zdaněný hospodářský výsledek, či určovat obchodní strategie na následující účetní období.

  Samozřejmě, vše je nutno zabalit do krásných řečí o absolutním zájmu klienta a o kontrolních mechanismech. Nechme je růst, dejme jim 2 roky a 100 dnů. Pak uvidíme, kdo a kam bude divergovat, protože mu nejde hlavně o peníze – anebo obráceně, kdo zůstane. Ono je populární kritizovat schopné poradce, kteří jsou i úspěšnými obchodníky provizně zajímavých produktů (prodejce, bouchače, střelce, jak je libo) a kteří si nechávají své služby zaplatit. Teď mám na mysli osoby, které opravdu dodávají následnou službu, nikoliv jen piráty. Takové osoby jsou ale současně motorem zisku MLM. Jsem vážně zvědav. Lze také ignorovat typickou českou duši, ale to se přece musí nějak projevit.

  Myslím si, že Partners mají obrovský potenciál uspět, když zvládnou optimální distribuci finančních produktů (asi už to nebudou jen, či výhradně ty nízkonákladové). Přemýšlejte: investiční společnosti žijí hlavně z obhospodařovacího manažerského poplatku. Co jim brání pracovat s úvěry a motivovat poradce? Vstupní poplatky jen tak nevyrostou. A při velkých objemech se jim to sakra musí vyplatit. Sami Partners vědí, že v ČR je obrovský trh pro umístění investic – jsme dosud národem střádalů, nikoliv investorů. Uvidíme, co pan Kohout vymyslí a co hlavně prosadí ve firmě. Je to osoba, které si v ekonomii tohoto státu opravdu velmi vážím a budu následovat každý dobrý příklad, který funguje. Budu první, kdo se bude zajímat o převzetí takového modelu i v podmínkách Fincentra.

  Odpovědět

 • Adam

  31 května, 2007

  Nechápu, že někdo soudí novou firmu podle toho, že ještě nic za nových podmínek nevyprodukovala. A to, že to byla lepší část OVB se nikdo nekouká. Proč jsou teď asi profíci z fin. poradenství na centrále? Co když chtějí dosáhnout toho, že to bude opravdu kvalitně odvedená práce? ….Podle sebe soudím tebe. Tak to zatím v této diskuzi vypadá. Docela fraška a z diskuze je cítit závist toho, že jiná firma může být lepší než ta pro kterou pracuji a prinese přidanou hodnotu pro klienta i poradce.

  Odpovědět

 • Anonym

  31 května, 2007

  Stanovisko AFIZ ke kauze „Helvag“

  Představenstvo AFIZ se kauzou Helvag zabývalo již 17. srpna 2005 a přijalo usnesení, ve kterém konstatuje, že „AFIZ nemůže vyvozovat případnou disciplinární odpovědnost OVB Allfinanz, a.s., za zařazení investice Helvag do portfolia ani za způsob jeho nabídky klientům. V letech 1997 až 2001, kdy měla společnost OVB Allfinanz, a.s., tuto investici v nabídce, AFIZ neexistovala.“. Přesto představenstvo AFIZ vyslovilo doporučení společnosti OVB Allfinanz, aby v zájmu zachování důvěry veřejnosti k celému zprostředkovatelskému a poradenskému sektoru zvážila svůj postoj k morální odpovědnosti za zařazení neregulované a nedozorované formy investice do veřejné nabídky, byť tím neporušila žádný platný právní předpis a právní odpovědnost za ztrátu investovaných peněz nenese.

  Za podstatnou okolnost případu považujeme skutečnost, že příčinou ztráty investice byla trestná činnost třetích osob, kterou nelze nikdy předvídat.

  Investice „Helvag“ spočívala v účasti v zahraničním spolku resp. později v nákupu podílu v zahraničních komanditních společnostech. Zprostředkování takovéto investice nebylo a dodnes není regulováno žádným zvláštním právním předpisem. Zařazení takovéhoto produktu do portfolia produktů nabízených společností OVB Allfinanz, a.s. a jejími obchodními zástupci neodporovalo žádnému právnímu předpisu. Za důležitou skutečnost AFIZ považuje existenci upozornění na rizika spojená s investicí do Helvagu, která byla v dokumentaci předávané klientům výslovně zmíněna.

  AFIZ obdržela v lednu tohoto roku stížnost údajného občanského sdružení „Investoři Helvag“ o posouzení činnosti a vystupování OVB ve vztahu k produktu Helvag, na kterou odpovědělo právní oddělení AFIZ. Z etického hlediska spatřujeme možný problém v stěžovatelem namítané nedostatečné komunikaci s klienty. Etický výbor AFIZ je připraven se touto věcí zabývat, jakmile občanské sdružení doloží dokumentaci o své existenci, což se přes písemnou výzvu AFIZ doposud nestalo. Žádné občanské sdružení „Investoři Helvag“ není totiž v registru MV ČR doposud zapsáno a EV AFIZ nemůže zahájit řízení na základě podnětu neexistujícího subjektu.

  Odpovědět

 • Michael

  31 května, 2007

  Již včera se mi dostalo do mailu oficiální vyjádření kolínské centrály OVB ke kauze Helvag:

  http://www.carmex-kiss.de/index.php?meintanz=636170880723

  Odpovědět

 • Anonym

  31 května, 2007

  Tak to je maso! Kdo nezná vedení OVB, nepobaví se…

  Odpovědět

 • Karel Jaroš

  31 května, 2007

  Zajímalo by mě proč to tu všichni tak řešíte? To Vás opravdu tak zajímá, jak si konkurence povede? Nebo jí zavidíte? Co si o Vás klienti musí myslet, když se mezi sebou tady takhle hádáte? PARTNERS PŘICHÁZEJÍ, tak bych to nechal a uvidíme jestli se jim bude dařit. Dál bych to už neřešil…

  Odpovědět

 • Martin Jirák

  31 května, 2007

  Dobrý večer,
  po přečtení článku a některých názorů si myslím toto.
  Nově vznikající poradenské firmě přeji úspěch a doufám,že jejich jednání vůči klientům bude korektní a fér. Hlavně co se týče odpovědnosti umistování prostředků klientů. Kauza Helvag je dostatečním varováním.(dnes jsem na čt24 viděl rozhovor a OVB nabízela tento produkt i ,když se vědělo že jsou problémy být regulátorem tak dostanou pokutu a vedoucí pracovníci by dostaly stop) Fandím panu Kohoutovi je výborní analytik i spisovatel ve škole je oblíben tak snad ho nečeká žádní Helvag. Jinak vážení Finanční poradci či makléři to jak vedete diskuzi je někdy pěkná ostuda ,jste horší než politici uvědomte si,že tento web čtou možná vaši potenciální klienti a to co tady čtu osobní urážky atd. určitě nevylepší vaši serioznost. Mějte k sobě trochu víc úcty Pěkný večer

  Odpovědět

 • K.

  1 června, 2007

  „Programové prohlášení“ firmy Partners atd. je plné dobrých myšlenek. Realita bývá méně vznešená, ale přes všechny pochybnosti jsou na začátku dobré myšlenky a lidský potenciál v kombinaci, která tu nemá obdoby.

  To co je v diskusi pod článkem, je nejhorší žumpa. Takovou asi umí vytvořit jen česká závist, malost a zlost.

  Z intenzity smradu, jaký vypustila konkurence usuzuji že projekt Partners má víc než mnoho šancí na úspěch. V téhle malé zemi není lepší barometr úspěchu než míra nenávisti okolí.

  Držím Vám palce. Zatím působíte jako z jiného světa.

  Odpovědět

 • Richard Valášek

  2 června, 2007

  Vhodnější slova než vy dohromady nedám. Od zprávy v ČTK mne „mediální nit“ dovedla sem… Netušil jsem, že existuje něco jako Kotel pro pojišťováky. Neuvěřitelné, neopakovatelné, nepochopitelné. No-name finanční poradci vyjadřují své názory na kvality a cíle lidí, které profesně respektuji jako elity.

  Odpovědět

 • Aktuálně.cz

  1 června, 2007

  Prouza asi přijde kvůli PFLP o místo v ČSOB. Více informací zde: http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/domaci-ekonomika/clanek.phtml?id=436805

  Odpovědět

 • Anonym

  1 června, 2007

  Tak p. Prouza už prý bez Práce je.. rozhodnutí ČSOB dnes

  Odpovědět

 • Anonym

  1 června, 2007

  Když prodá pár IŽP měsíčně v PFLP tak na tom bude finančně líp než v ČSOB. A co teprve ty meziprovize ;-).

  Odpovědět

 • Jakub Wojčík

  1 června, 2007

  To o sobě tvrdíte, že jste profesionálové?? Když si pročtu toto forum , zustává mi rozum stát před některými příspěvky, děláte ostudu nejen svému jménu,ale také všem Vašim zaměstnavatelům. nedovedete si vážit a přivítat nové poznatky, zájmy, idee a raději je smetete bez udání faktů okamžitě ze stolu.. Nedovede odůvodnit ani jednu z Vašich destruktivních kritik. Nevím čím to, ale zavání mi to především Strachem z něčího možného úspěchu a závistí.

  Je mi upřímně líto lidí, kteří klesli až na takovou úroveň, že vytahují kdejakou špínu na zakladatele společnosti Partners jen proto, aby poukázali na svou osobu. Prosím Vás nejste tady od toho, aby ste soudili osobní životy lidí, nemáte na to právo. Tudiž Vás prosím, aby ste se zamysleli nad tím, než něco pustíte do éteru. Kopírovat zde své osobní emaily, cítit se dotčeni jejími obsahy, tohle tady nikoho nezajímá. Jde vidět, že právem zastáváme v očích západních zemích „stát beranů“ a dalších podobných výroků, díky jedincům, typům lidí , které ovšem nebudu jmenovat, pač nemám zapotřebí na někoho poukazovat. Zameťtě si prosím laskavě nejprve před vlastními prahem. Až dokážete založit, vybudovat něco sami a budete úspěšní, pak si můžete dovolit KONSTRUKTIVNĚ kritizovat jiné společnosti.

  Zřejmě nevidíte a nevážíte si práce lidí, kteří určitě do tohoto projektu dali vše!!
  Proto tyto lidi uznávám, ačkoliv ani jednoho z nich neznám osobně a přeji jim mnoho úspěchá jak v pracovním životě, tak v životě osobním a máte můj obdiv.

  Odpovědět

 • u.phone

  2 června, 2007

  Pan Lukeš by asi težko dokázal něco vybudovat, kdyby za ním v jeho začátcích nestála OVB!!! je to jako advokát, který těsně před odchodem z firmy zkopíruje údaje o klientech, které jsou výhradním majetkem společnosti… nebo výzkumný pracovník, zaměstnanec nějaké firmy, který díky této firmě něco vynalezne, pak si ale řekne, že když si to prodá sám, tak na tom vydělá víc, tak firmu opustí… přitom i v tomto případě je případný patent majetkem společnosti, pro kterou dotyčný v dané době pracoval!!!

  Odpovědět

 • Anonym

  2 června, 2007

  Patent? OVB má patent? Proč se to dozvídáme teprve uprostřed první červnové noci? Tak to je jiná :-)))

  Odpovědět

 • u

  2 června, 2007

  ja snad psal neco o tom, ze OVB ma patent?

  Odpovědět

 • Anonym

  2 června, 2007

  Chcete tvrdit, že ne?

  Odpovědět

 • u

  2 června, 2007

  ja chtel jen chytremu cloveku naznacit, ze takovy odchod lukese, ktery s sebou vzal dalsich 700 lidi, kteri nemaji smlouvu s lukesem, ale s ovb… a zalozeni nove firmy, postavene na techto prebehlicich, jejich zkusenostech a know how, ktere ziskali v OVB, jednotlive konkurenci dolozky konkretnich spolupracovniku, fakt, ze tato nova firma se snazi pretahnout spoustu dalsich lidi z jinych struktur, na ktere zahadne ziskala telefonni cisla, ze bude obhospodarovat klienty ziskane pod hlavickou OVB…. a spousta dalsich nepojmenovanych skutecnosti .. tak to vsechno taky muze mit pekne ostrou a hlavne dlouhou pravni dohru!!! a ta muze byt napriklad pro nove vznikajci firmu tak nakladna, ze by jeji fungovani take mohla ohrozit… jeste v momente, kdy si maji nechavat „jen“ 20% provizi a vyplacet 200.000? renty.. no, pane Lukesi, snad mate dost nasetreno…

  Odpovědět

 • Radek

  2 června, 2007

  Co to ma spolecneho s firmou? Ta ma nejaky pravní vztah s OVB? Neblázněte. Z poradců nic tahat nemůžete, už jsem to tady vysvětloval. A firma, když už existuje, tak zájemce o spolupráci odmítat nebude. Na tu žádné páky nemáte.

  Odpovědět

 • Milo

  2 června, 2007

  Pane „u“!
  Nedá mi, abych nereagoval na Váš příspěvek. Je určitě jisté, že těch 700 lidí má smlouvu s OVB a ne panem Lukešem. Ale kdyby nebylo pana Lukeše a dalších jeho níže postavených spolupracovníků, kteří přivedli těch skoro 700 lidí, OVB by tyto lidi neměla. Pan Lukeš se o rozvoj své struktury staral a „vyneslo“ mu to 700 lidí v síti. Že nová firma je postavená na těchto přeběhlicích je jev v tomto oboru docela běžný, neustále diskutovaný, propíraný odvoláváním se na morální zásady a ?“bla, bla, bla MTV“? Neustále se to tady na webu v diskusích řeší a jak vidíte, k ničemu to nevede. Vznikla nová firma a začíná pracovat s přeběhlíky. Panu Lukešovi a jeho nejbližším se asi něco na OVB nelíbilo a tak to šlo až do hloubky struktury. Prostě ty lidé zavětřili možnost vyvázat se „z nevolnictví“ (jak to tady kdesi bývali OVB-avák napsal) a tak tu možnost využili. Šli prostě za lepší vizi, možno vyššími provizemi, lepšími mezilidskými vztahy, co já vím, možná už měli toho v OVB plné zuby. Přetahování z jiných struktur?.? Kde vzali telefonní čísla? Myslíte si, že v jiných strukturách nejsou nespokojení lidé? Telefonní čísla na sebe spolupracovníci mají. Stačí kontaktovat pár lidí a divil by jste se, jak se rychlé všichni propojí. Knou-how, které získali u OVB? Ukažte mi v tomto oboru firmu, která nemá stejný nebo velice podobný postup práce a všechno co s knou-how souvisí. Napadá mne příklad, jako když ve městě existuje prodejna automobilu s kompletním servisem pro klienta a její nejlepší prodejce si na druhém konci otevře prodejnu s jinou značkou a zkušenosti z bývalého pracoviště využije ve své firmě. Vy by jste jej hnal za to k soudu? Osobně si myslím, že tady žádná právní dohra nebude a už vůbec ne ostrá. To jsou zkušenosti z praxe. A nebude to ani v případě, že poradci nově vzniklé firmy budou obhospodařovat klientelu získanou pod hlavičkou OVB. Průser ovšem bude, když těmto klientům budou nabízené nové produkty nové firmy a ty stávající budou rušeny. Průser pro koho? Pro klienta.
  MH

  Odpovědět

 • Anonym

  2 června, 2007

  ANO, PLNĚ S VÁMI SOUHLASÍM.
  MYSLÍM, ŽE MUSELI SVÝM LIDEM NAMAZAT HODNĚ MEDU, ABY SI ODŮVODNILI TAKOVÉ CHOVÁNÍ A NEZTRATILI PŘED SVÝMI LIDMI PUNC “ SPRÁVNÉHO A SCHOPNÉHO MANAŽERA “ 🙂

  Odpovědět

 • partner

  2 června, 2007

  vážený pane ufóne. Dovolím si vám sdělit ,že OVB není firma, je to servisní organizace vedená německými představiteli. Je to strukturovaná společnost založená na rozvoji svých zástupců. jako je pan Lukeš, Křen, Žemlička apod. . Každý z nich vybudoval odlišný systém školení , jinou měrou se podílel na spolupráci s partnery OVB. Pan Lukeš s partnery OVB vyjednával na nejvyšší možné úrovni. Klienty díky vypracovanému systému pro poradce nepřivedl do OVB,ale k bankovním partnerům. Nevidím tedy důvod, proč by lidé, kteří se o klienty starají nemohli konat totéž .Navíc když chce pro klienty zemský ředitel lepší podmínky a nikdo mu nevyhoví,protože je Němec,dělal byste rád takové společnosti zisk? Poslední věc: Klienti jako výhradní majetek společnosti?Příjde mi , že vy sám obchodujete s uprchlíky nebo s prostitutkami. Ani jeden z našich klientů si nezaslouží,abyste se o nich takto vyjadřoval. Hezký den

  Odpovědět

 • u.phone

  2 června, 2007

  Zdravim vsechny Lukesovce, a prevazne byvalych spolupracovniku na pozici R bych se rad zeptal, z jakych zdroju zaplatiti pripadnou milionovou pokutu za poruseni smlouvy o spolupraci….

  Odpovědět

 • Anonym

  2 června, 2007

  Já se tak těším!!! Ať OVB zkusí podat žalobu na jediného poradce, který ukončil spolupráci! Udělejte to konečně! Ať se veřejnost dozví, do jakého svinstva se zaplete každý, kdo podepíše mandátní smlouvu! Jakou kompenzaci nabídne OVB tomu, koho vyhodí? S odpuštěním… nic!

  Odpovědět

 • ex OVB

  2 června, 2007

  OVB dnes rozehrává hru, ze které vyjde jako nedůvěryhodná firma. Kdo do ní vstoupí, stává se nevolníkem. Okolo toho navíc vypluje spousta informací, které OVB dále oslabí. Neřešitelný problém s odváděním 40 procent provizí do Německa je ten nejmenší problém. Kdo zůstává v OVB a chce zde budovat svůj byznys, měl by pomalu pochopit, že sedí na palubě Titanicu. Kdo má všech pět pohromadě, přestoupí i s kufry a přáteli do Fincentra. Nejlepší provize, nejlepší servis.

  Odpovědět

 • Anonym

  2 června, 2007

  Zdá se mi to, nebo se tady někdo bojí, aby nespokojení poradci OVB náhodou nezamířili do Partners :-)))

  Odpovědět

 • ex OVB

  2 června, 2007

  Mýlíte se nemám nic proti nové firmě, ať klidně spolusoutěží. Jen se snažím pomoc bývalým kolegům a kamarádům. Nechci je lanařit, jen jim dávám informace. Jsem ve Fincentru naprosto spokojený a moje příjmy vzrostly ve srovnaní s minulostí na dvojnásobek. Navíc mi nikdo nevymývá mozek a nenutí mě prodávat nesmyslné produkty!!

  Odpovědět

 • Anonym

  2 června, 2007

  a co je tedy u vas tak skveleho a u OVB treba ne? Chci to vedet konkretne… at vim, do ceho bych eventuelne sel…

  Odpovědět

 • partner

  3 června, 2007

  Promiňte, vložím se vám do diskuze. Než si vzpomene pán z Fincentra, co tam je lepší proti ovb,tak ho předběhnu. Lepší tam všechno pro lidi bez páteře. Nemají naprosto žádný školící a vzdělávací systém,proto se nejdříve vyškolí v OVB a pak přejdou,protože si myslí, že už to umí. Druhá krásná výhoda je v tom, že dva čeští majitelé se kdykoliv sbalí, změní plán postupu, aby na tom prodělali řadoví pěšáci a pak odletí na Bahamy ala Viktor. Ale jinak je to super firma s velkými provizemi, protože je nemusí odvádět do ciziny,jako OVB do Německa.Takže tam jděte a dostaňte se co nejvýše, aby se vám změna kariérového plánu vyplatila ;o)

  Odpovědět

 • ex OVB

  3 června, 2007

  To jsou jen báchorky. Majitelé Fincentra nejsou žádní zlatokopové, kteří by chtěli jen vydělat. Nevěřte, že by svoji firmu jen pro peníze prodali, natož OVB. to je možná jen přání centrály OVB, té by se teď náhrada za pány Lukeše, Borkovce a Mullera hodila. Jestli že Fincentrum s OVB jedná, tak leda o tom jak zabránit, aby zlatokopové z PFLP nepřetahovali poradce Fincentra a OVB a nepoškozovali tak klienty.

  Odpovědět

 • Anonym

  3 června, 2007

  …jak zabránit, aby zlatokopové z PFLP nepřetahovali poradce Fincentra a OVB a nepoškozovali tak klienty…

  Vy mě bavíte… 🙂 Vždyť Fincentrum je na přetahování poradců založené! A teď se bude tvářit, že je na tom něco špatného?

  A zajímalo by mě, jak by mohl přechod poradce k jiné organizaci poškodit klienta. Zvláště, pokud se bude jednat o poradce, který chce pro klienta jen to nejlepší a hledá pro svoji práci ty nejlepší podmínky.

  Odpovědět

 • Mirek

  3 června, 2007

  znáte to: podle sebe soudím tebe 😉 ale jestli ovb koupí fincentrum tak to bude větší průvan než založení Partners. Inu následující týdny budou zřejmě z pohledu komunity poradců a zprostředkovatelů tuze zajímavé

 • @

  3 června, 2007

  „Nevěřte, že by svoji firmu prodali pro peníze…..“ Tady někdo nepochopil základní cíle podnikání tj. dosažení zisku. Pan Nejedlý s tím má bohaté zkušenosti. Po té co dal do kupy portál fincentrum.cz tak udělal posléze co??? Prodal jej iDnes.

  To snad dělal pro něčí modré očí?? Samozřejmě že to udělal pro peníze a pokud by to bylo výhodné, nevidím jediný důvod, proč by FincetrumFP neprodal. Zisk si myslím by byl velice zajímavý. Akorát bych chtěl vidět ty přeběhlé OVBáky, jak budou nasštvaně zpět v OVB, to by byla docela legrace.

  Odpovědět

 • ex OVB

  3 června, 2007

  A vy jste zase nepochopil, že pro někoho může být jeho vlastní firma něco jako rodina. Pan Nejedlý a pan Stuchlík rozvíjejí své podnikání dále za hranice, byli by blázny, kdyby chtěli takto nastartované podnikání pustit někomu jinému.

 • Anonym

  3 června, 2007

  Vážení, o tom, že loňský spor Fincentra a OVB může vyvrcholit fúzí obou firem se spekulovalo už v srpnu 2006. Dnes jsou to úplně stejné spekulace. S jediným rozdílem – tehdy byla cena Fincentra na minimu, protože firma byla v úzkých. Dnes je naopak na maximu. V úzkých je OVB po ztrátě třetiny MA v ČR a SR. Lepší příležitost pro prodej už nebude.

 • BL

  3 června, 2007

  Paní nebo pane ex ovb, za cca 100 mega by své podnikání pustili třeba Usámovi:-) Vzhledem k tomu že od začátku roku šíří Fincentrum přes tento server informace o záměru vybudovat vzdělávací systém, (který je ovšem jen naoko, školení je prý dobrovolné!), skoro to opravdu vypadá na vylepšování image před prodejem.

 • Martin Nejedlý, Fincentrum

  3 června, 2007

  Kolego, tehdy byla situace naprosto odlišná. Fincentrum.cz jsme rozjeli s relativně malým množstvím úspor a potřebovali jsme partnera, nejlépe strategického. Nejlepším partnerem se jednozančně jevil iDnes.cz. Bohužel jsme museli přistoupit na to, že MAFRA bude mít call opci na náš podíl, kterou mohou po určité době uplatnit. To se stalo a my museli, ač neradi, prodat. Pozitivní na tom bylo alespoň to, že jsme měli kapitál na rozjezd poradenství. Začátky byly opravdu těžké a stály hodně peněz.
  Dnešní Fincentrum není na prodej a p. Gardavský to ví. Příležitosti pro obchod jsou enormní, a to jak v ČR, tak i ve zbytku světa. Poradenství, respektive servis poradcům, je byznys, který umíme dělat a baví nás. Hodláme v tom pokračovat ještě minimálně několik desítek let.
  Fámy o prodeji Fincentra jsou úmyslně šířeny šéfy a řediteli konkurenčních firem, aby vystrašili své poradce a odradili je od přechodu za lepším. Kdo není schopný konkurovat servisem a provizemi, musí vymývat mozky.

 • K.

  3 června, 2007

  Pane Nejedlý, nemyslím si, že by se obchod chystal. Pouze chci upozornit čtenáře, že dotazy a odpovědi na toto téma jsou zcela zbytečné. Totiž – i kdyby se akvizice skutečně chystala, musel by pan Nejedlý do poslední chvíle co nejdůvěryhodněji zatloukat, zatloukat a ještě jednou zatloukat. V opačném případě by mu totiž na základě této informace začali opravdu prchat poradci, jak sám naznačuje, a cena by šla rapidně dolů.

 • Anonym

  4 června, 2007

  Tak na tuhle nit názorů bychom si měli vzpomenout za pár měsíců. Pan Nejedlý je nějak nervózní. A pak že investujeme.cz je jen žumpa a pojišťovácký Kotel :-)))

 • Prodrive

  6 června, 2007

  Apropos, kde je článek o fúzi OVB a Fincentra slíbený panem Traxlerem? To asi pan Nejedlý zasáhl… Nebo se dočkáme?

 • Martin Bouček

  6 června, 2007

  Milý anonyme, pletete pojmy a dojmy. Pan Traxler zcela jasně v diskusi vyjádřil, že šlo o legraci v intencích crazy nápadu vytvořit telenovelu o finančně poradenském prostředí, pan Nejedlý naproti tomu reagoval velmi jednoznačně tak, že to pochopil. Přeji dobrý den!

 • Prodrive

  6 června, 2007

  a ten rozbor vývoje akcie OVB z pera pana Traxlera byla taky jen crazy telenovela?

 • @

  3 června, 2007

  Je pravda, že odcházet z trhu před důchodovou reformou, to by udělal asi jen blázen, na druhou stranu všechno je otázka ceny. Podobu důchodovky ještě nikdo nezná a jistějších 100 mil. Kč teď než možná 300 mil. někdy v budoucnu. Myslím, že pokud se bude obor vyvíjet v duchu této diskuse níže, tj. zášť, házení špíny atd. bral bych i 90 🙂 Zatím se bavíme o prodeji, a co fůze nebo sloučení ?? Dostat za výměnu nějaké ty akcie OVB a pokračovat v businessu, není to pro Vás lákavé?

 • Anonym

  3 června, 2007

  a na hlavní stránce tohoto webu kouzlo nechtěného: Investorský magazín o fúzích a akvizicích :-))) Ta pravá ruka je jeden Martin, levá druhý Martin?

 • Martin Nejedlý

  4 června, 2007

  Není

 • @

  4 června, 2007

  Tak když to není Martin G. tak Martine N. řekněte Martinovi B. ať už nás nenapíná, ať tedy víme jak to všechno je… :-))) Je vidět že tu všichni čekáme na to stejné…

 • Martin Bouček

  4 června, 2007

  Pracuji ještě na konečné podobě grafické. 🙂

 • @

  4 června, 2007

  Grafická úprava je v pohodě, ale ty chybičky v úvodu článku bych spravil… Jinak se mi obzvlášť líbí ta část „Nádražák v mercedesu“ 🙂

 • @

  4 června, 2007

  Tak úvod bychom měli v pořádku, teď ještě tu hrubku v citaci paní Gellové v odstavci „Po dobrém to nepůjde“ 🙂

 • Martin Bouček

  4 června, 2007

  Díky za upozornění, opraveno. MB

 • BL

  4 června, 2007

  Dlouho jsem neviděl exemplárnější příklad vymytého mozku než je pan Hanzl. Pane Boučku, to nemažte. Váš šéf mluví o vymývání mozků v konkurenčních firmách, a já opravdu a upřímně říkám, že pan Hanzl je pod vlivem zdatného vymývače a že jsem nic takového ještě neviděl. Ale vážně. Docela by mi zajímalo jméno jeho nadřízeného, protože ten by měl přijít na obálku FP hned po panu Nejedlém.

 • Anonym

  4 června, 2007

  Drsné, ale je to tak. Zajímala by mně i metoda, které byl pan Hanzl vystaven. Pouze psychologie, nebo i drobný chirurgický zákrok? Také prosím nemazat, myslím to úplně vážně.

 • ex OVBák

  3 června, 2007

  „Partnere“, můžete mi vysvětlit, co je na školícím systému OVB tak jedinečné?To, co jsem se učil na začátku, byly psychologické žvásty o finančním doktorovi, pak kecy na téma, jak OVB dokáže nalézt ideální model řešení finančních cílů. V reálu to byly tak jako tak žvásty, neboť 2 banky v portfoliu OVB bylo spíše k smíchu. Školení produktů od partnerských společností bylo asi to jedinné, co by se dalo nazvat školením. To mají snad ale všechny konkurenční brokerské společnosti také, ne?
  Nedá se ale vůbec mluvit o jakémkoliv uceleném ekonomickém vzdělávání.

  Odpovědět

 • Milo

  2 června, 2007

  Proč zrovna do Fincentra? Nejlepší provize a nejlepší servis nejsou pro někoho to nejdůležitější. To přeci v minulosti měla i OVB. A co takhle „mezilidské“ vztahy?
  MH

  Odpovědět

 • to si děláte srandu?)

  2 června, 2007

  Do Fincentra? Směšné….

  Odpovědět

 • u

  2 června, 2007

  pokud ho vyhodi za hrube poruseni smlouvy, tak mu bude asi tezko davat nakou kompenzaci!!!

  Odpovědět

 • Anonym

  2 června, 2007

  pokud odejde kvůli hrubé nespokjenosti s centrálou a pověsti firmy, taky nezaplati zadnou kompenzaci 🙂 ale mel jsem na mysli vyhazov ez důvodu. To smlouva umoznuje, vite to? Budujete si „vlastni firmu“ – a bum, máte kulový. To se stalo Ivo Balonovi a i jiným, který dnes vede špičkové školení u konkurence.

  Odpovědět

 • Radek

  2 června, 2007

  OVB nikdy nemůže do sporu. Skončila by. Konec rekrutingu, milí ofaubáci… Nikdo by už chybně napsanou smlouvu s OVB nepodepsal.

  Odpovědět

 • u

  2 června, 2007

  budte konkretnejsi… co je na ni chybne?

  Odpovědět

 • Anonym

  2 června, 2007

  Zeptejte se právníka OVB. Aha, on vám to neřekne. Tak se ho zeptejte, kolikrát vymohl sankci milon korun. Aha, ani jednou 🙂 Chybný je nesoulad s právním řádem země, v které žijete a podnikáte.

  Odpovědět

 • u

  2 června, 2007

  no, viděl jsem i drsnější konkurenční doložky… nevím, proč by měla být tato v rozporu s právním řádem ČR.

  Odpovědět

 • Anonym

  2 června, 2007

  No á vám to vysvětlovat nebudu, to si musíte zaplatit svého právníka. Mě se o právní servis kompletně postaralo Fincentrum, když jsem z OVB odešla. žádný milion, nic. OVB nemá nárok. Jak mi řekl můj právník ve Fincentru – zkusit to můžou, ale jak to jednou udělají, bude venku holá pravda o tom, že žádné sankce vymáhat nemůžou!!! :-))

  Odpovědět

 • u

  2 června, 2007

  no neco jinyho ale je, kdyz odejde jeden clovek k fincetru, nez kdyz jich odejde 700, kteri zalozi novou firmu a zacnou rekrutovat z rad zustavajicich OVBaku, na ktere vzali telefonni cisla asi tak kde?

  Odpovědět

 • Anonym

  2 června, 2007

  nova firma nemaji šanci, nemnabídnou nikdy takové podmínky jako Fincentrum. Máme jen dva majitele, oni minim. čtyři. Umíte si spočítat, jak se asi přerozděluje zisk ne? Budu mít dvakrát větší náklady na provoz firmy tak jak by asi mohli dát provize stejné jako Fincentrum?

  Odpovědět

 • @

  2 června, 2007

  No i kdyby nejaka nova firma z lidi co odesli vznikla, tak uz v pocatku bude trikrat vetsi nez Fincentrum. Vase argumentace o prerozdeleni zisku mezi dva nebo ctyri majitele je opravdu k pousmani, co jste boha jeho studoval? Vite, ono se vzdy rozdeluje sto procent zisku a je uplne jedno mezi kolik majitelu…. A dovolim si tvrdit, ze co se tyka ekonomiky firmy, tak pan Kohout s panem Prouzou si to dovedou lepe spocitat nez pan Nejedly s p. Lanskym. nic ve zlem, nehlede na jejich reditelku, ktera vytahla za posledni roky obrovskym zpusobem spol. Pioneer v CR.

  Odpovědět

 • honza

  7 června, 2007

  dle obchodniho rejstriku pouze jeden majitel……

  Odpovědět

 • Anonym

  10 června, 2007

  Ano, Tomáš Prouza. Než si za nějaké ty dva tři roky převezmou majoritní kontrolu pánové Lukeš a Borkovec (ať už přímo nebo třeba přes Holandsko a Niz. Antily). Divím se, že v tak zásadní věci důvěřují slizounovi Prouzovi. Já vím, právnící jsou, ale vždy lze vše obejít (o což se ostatně L+B při odchodu z OVB a založení této firmy snaží :), takže důvěryhodný partner je klíčový.
  Kolegové, kdy myslíte, že se hvězdný tým rozhádá a minimálně jeden z nich odejde….Tipuju příští léto. + do roka, dvou je pryč i P. Kohout, protože zjistí, že se propůjčuje dalšímu drsnému MLM. Teda, jestli ho neudělají významným společníkem, čemuž bych se při Lukešově chamtivosti divil 🙂

 • Anonym

  2 června, 2007

  Neviděl jste drsnější konkurenční doložky.

  Odpovědět

 • u

  2 června, 2007

  no nejak nechapu vasi dedukci, ze chybne napsana smlouva, ktera znemozni vymahani pokut, zpusobi konec rekrutingu ….

  Odpovědět

 • Radek

  2 června, 2007

  No asi tady šlo o to, že kdyby OVB šla proti svým z nějakého důvodu bývalým spolupracovníkům, dostala by se do pasti. Je dnes pod takovým mediálním tlakem, že by se znemožnila i u neodborné veřejnosti. Jen si ten příběh představte: Poradce chtěl poctivě podnikat, ale podepsal smlouvu s firmou, která v minulosti prodávala podvodný Helvag, při podpisu smlouvy to netušil… Když pak chtěl odejít, firma po něm chtěla milion. Jo, vážně, ať už do toho OVB práskne 🙂

  Odpovědět

 • u

  2 června, 2007

  no jo no… zase ty media… dyt normalni clovek nevi, ze je nejakej rozdil mezi vysetrovanim, obvinenim, shledanim vinym, odsouzenim. hruuuuuuuuza!

  poctive podnikani ale neni to, co se ted deje…:(

  jinak s Vami souhlasim…

  Odpovědět

 • PhDr. Hradecký

  3 června, 2007

  Vážení bývalí spolupracovníci OVB, sankce by soud nepotvrdil. Je to jen typ tzv. „psychologické smlouvy“ k nátlaku na spolupracovníky, aby třeba náhodou nezjistili, že pracovat pro partnerské společnosti lze přímo. Zákaz na 2 roky odporuje dobrým mravům. Je spousta finančních poradců, kteří nemají v úmyslu vytvářet MLM struktury a raději se nechají pořádně zaplatit přímo od pojišťovny nebo investiční společnosti. Otázkou je, proč touží tolik fin. poradců zastřešení „poradenskou“ firmou.

  Odpovědět

 • ex

  10 června, 2007

  nejlepší je, že na infu OVB, kterého jsem se před cca 2 lety zúčastnil, tvrdil BL, který to vedl, že dnes už není možné jen tak z OVB odejít i s lidmi, jak tomu bylo v případě vzniku AWD v Německu. Možná by to skutečně nebylo tak jednoduché, kdyby centrála OVB neudělala tu zásadní chybu, že přestala s celou strukturou komunikovat a zadržela jim veškeré provize. Tím si zřejmě uřízla pod sebou větev a mediální mamlas Donath už to nespraví. Teď jen můžeme čekat, co předvedou v nové firmě – předpokládám, že budou pár měsíců pod drobnohledem konkurence, jestli neudělají nějakou botu – to by si pak na nich všichni včetně OVB smlsli.

 • Anonym

  2 června, 2007

  ZAPRVE OVB JE VŠECHNY LUKEŠOVCE VYHODILA A JE TO JEN DOBŘE, DĚLALY OSTUDU VŠEM SLUŠNÝM PORADCŮ, VYSOKÁ STORNA NEJVÝŠ V CELÉM OVB.

  Odpovědět

 • Anonym

  2 června, 2007

  Tak zaprvé, OVB Lukešovce nevyhodila, Lukešovci podali výpověď sami 29.5. A zadruhé, jak je možný, že na Masters clubu pan Gardavský oceňoval diplomama lidi z Lukešovy struktury za nejvyšší proplacenost v rámci OVB?? Trochu divný, ne??

  Odpovědět

 • Anonym

  2 června, 2007

  Samozřejmě nelze porovnávat jednotlivce v rámci celého LD. V parametrech zemských ředitelství ta proplacenost byla opravdu mizerná. Někdo tady psal, že je pod Borkovcem a má proplacenost 86% tuším. Dokonce tomu věřím, protože šlo jistě o vedoucího s menším týmem. Ale jak je možné, že celé LD Lukeš mělo u jedné finanční skupiny proplacenost něco málo přes 50%?
  S tím se nikdo nechlubí…
  Ano, jejich odchodem přijde OVB o část produkce. to je patrné, ale ta čísla nejsou rozhodně tak vysoká ( někdo psal až 20% :)) ) .
  Přijde mi až hloupé, jak zde někteří píšou o zadržení provizí, milionové pokutě…
  Proboha lidi, když založíte firmu, začnete prosperovat, a jednoho dne Vám jeden z ředitelů odvede část pryč a založí si vlastní firmu, která má dokonce konkurovat té Vaší a bude využívat i část know – how ( a to je bez debat ) , TAK BY SE BRÁNIL KAŽDÝ…..
  Tenhle zbytečný kolotoč bohužel nahrává ostatní, méně významné konkurenci, která se snaží přiživit, protože když se dva perou, třetí se smějí…

  Odpovědět

 • Woody

  2 června, 2007

  Odpovědět

 • Woody

  2 června, 2007

  Nezlobte se na me, ale tohle je opravdu lez. Zemske reditelstvi Radima Lukese melo v breznu proplacenost cca 2% nad prumerem cele OVB, tedy cca 77%. Ma proplacenost jako vsechna ostatni reditelsvi. Kdo tvrdi opak, lze.

  Jedine, kdy proplacenost mohla byt u jednoho partnera 50%, byla polovina minuleho roku, kdy se rozjizdelo IZP od Winterthuru…a kde diky centrale OVB bylo v srpnu, zari a rijnu nebyla dorucena v podstate jedina intervence (rekneme max 10% jich bylo doruceno), tudiz navrhy nasledne byly vypovezeny. A protoze v te dobe mel Winterthur velke problemy s prisnosti zajistovny, tak tech intervenci bylo skutecne hodne. A co byste cekali…ze centrala tento problem vyresi? Ani nahodou, dohoda musela probehnout mezi Radimem Lukesem a vedenim winterthuru…a od prosince vse bezelo bez problemu, za podpory softwaru na sledovani stavu smluv.

  Odpovědět

 • smůla

  2 června, 2007

  což je jim k ničemu, protože za březnové smlouvy už pravděpodobně žádné provize stejně nedostali. Jen odhadem z počtu jednotek na jejich výsledkových listinách za poslední měsíce OVB zadrželo všem spolupracovníkům Lukešova ředitelství aspoň 50 mil., možná i více. To je slušný odškodný. Myslím, že centrála OVB musí být sama se sebou spokojena. Ale ty lidi, kterým nepřišli žádné peníze, které k životu nutně potřebují a kteří to nečekali, tak musí být na ně strašně nasraný. Jestli jim takto centrála chtěla říct „neodcházejte“, tak to fungovalo asi spíše naopak. Také bych nezůstal ve společnosti, kde by mě přestali platit. a ještě to potvrdili v médiích. To budou žně nejen pro PFLP, ale i pro další společnosti.

  Ještě si pamatuju dobu, kdy AWD platilo za každého poradce velmi slušnou sumičku…..

  Odpovědět

 • tykadlo

  2 června, 2007

  … ako keby niekto okopíroval to, čo sa písalo pri odchode JM z OVB SK na openiazoch.sk. Ale nikto to doteraz nepreukázal, len samé husté reči. Ak by ste niečo mali, tak už dávno je to vonku aj s dôkazmi, aby sa oslabil ten mediálny tlak na OVB CZ.
  Alebo má niekto nejaký dôkaz ???

  Odpovědět

 • bývalý OVBák

  2 června, 2007

  Smlouva o spolupráci s OVB je opravdu dost tvrdá, ale je otázkou ,zda-li tam přece jenom nejsou pasáže, které by soud mohl označit v „rozporu s dobrými mravy“ a centrála by utřela. Dát výpověď spolupracovníkovi a pak mu zakázat pracovat v branži po dobu 2 let nemá žádné opodstatnění. To, že mám přístup ke software partnerské společnosti neznamená, že centrála poskytuje spolupracovníkovi nějaké extra know-how. O produktových školeních už ani nemluvě. To dělají stejně jen partnerské společnosti. Kvalitu finančního poradce tvoří pouze jeho snaha se v oboru zcela samostatně vzdělávat. To se divím, že všichni bývalí OVBáci, kteří utekli k Fincentru si s tou 2 letou povinnou pauzou moc velkou hlavu nedělali. Je možné, že tady byla asi centrála velkorysejší a nechala ovečky odplout.

  Odpovědět

 • Martin Drobný

  3 června, 2007

  Já bych se vás zase rád zeptal, jak jste přišel na to, že po nás vůbec něco takového mohou chtít. Kdybyste se zeptal v pár firmách, kam poradci z OVB přecházeli a přecházejí (z různých důvodů), všude byste zjistil, že s tím nemají nejmenší problém – a stejně to bude i u přechodů nyní – a je jedno jestli to bude k Partners nebo třeba Fincentru. Ta pokuta je právně nevymahatelná a centrála OVB to ví – proto ještě neproběhl a ani nikdy neproběhne kvůli téhle věci nějaký soudní spor, což se nedá říct o dlužných provizích, ale o tom zas jindy 😀

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  2 června, 2007

  Vážení kolegové, dovolím si jedno proroctví. Paní Palková s využitím vazeb na Pioneer Investments vymyslí (pokud se tak ještě nestalo) investiční produkt, který bude poradenskou síť Partners za zprostředkování pro PI odměňovat jak ze vstupních poplatků, tak i z cizích zdrojů, jakými jsou úvěry. Pokud tohle prosadí, vytáhne pan Kohout veřejně a patřičným vygradováním nejvyšší trumf: písemné záruky klientům, že jim Partners po uplynutí garancí vrátí zasloužené provize, pokud si zvolí placené poradenství. Objeví se dlouho očekávaný model, cesta k čistě placenému poradenství. Po nějakou přechodnou dobu půjde o hybrid, protože z něj nezmizí provize. Potom se všechny ty plané diskuse tady ukončí a v příspěvcích zavládne klientské nadšení a poradenské zděšení, protože Partners budou mít obrovskou konkurenční výhodu, která smete starý svět FP v ČR. Otázkou zdále zůstává, jak velký segment trhu bude ochoten platit za služby přímo poradcům. Tady je jediný kaz této vize. No ano, ještě je tady neochota investiční společnosti to risknout. Suma nových zisků totiž musí výrazně převýšit sumu nových nákladů. Když to ale zkusí, budu mít radost, protože případná exkluzivita pro PFLP nevydrží dlouho a chytré mozky nejsou jenom tam.

  Odpovědět

 • Martin Jirák

  3 června, 2007

  Pane Hanzale,
  zdá se mi.že máte strach z nové konkurence a lidí,kteří jsou na vedoucích místech.
  Kde je suveréní pan Hanzal,který zabodne prst do zlatých stránek a přesvědčí pány opatrné ke schůzce.

  Odpovědět

 • Honza

  2 června, 2007

  aneb prozření mladého muže během devíti měsíců :-))

  http://www.investujeme.cz/?object=toptema&sid=120

  Odpovědět

 • Anonym

  2 června, 2007

  Proč, vždyť hned na začátku pan Lukeš říká: „Hodně jsem se naučil od kolegů ze zahraničí. Brzy se ale možná budou někteří učit od nás.“

  Odpovědět

 • Richard

  3 června, 2007

  Díky za ten odkaz, četl jsem to už před těmi několika měsíci a teď pozorně znovu. Z toho článku jde poznat, v čem je jejich síla. Musím říct, že myšlenky ani forma vedení nejsou nijak diametrálně odlišné od toho co znám. O úspěchu rozhoduje hodně charisma šéfa a důslednost.

  Odpovědět

 • Petr

  3 června, 2007

  Vážení kolegové, nedá mi to. Z OVB neodcházím a ani v budoucnu se k tomu nechystám. Lituji, že naše firma krátkodobě oslabí odchod pana Borkovce, kterého jsem považoval a stále považuji za špičku v oboru. Nezpochybňuji, že je to škoda, i když od kolegů slyším a čtu jiné názory. OVB chystá kroky a ty upevní její pozici jedničky na českém i slovenském trhu.

  Zároveň však vyjadřuji politování nad tím, co zde proběhlo v diskusi. Tým, který představil svoji firmu, jsou lidé, které jako finanční poradci uznáme. Já sám jsem zažil přednášky pana Kahouta i pana Prouzy na setkání vedoucích pracovníků OVB. Všichni bychom byli rádi mít takové odborníky ve svých firmách. To co v této diskuzi zaznělo je hanebné a nevypovídá to o nás poradcích nic dobrého.

  Jako finanční poradce vítám, že naši profesi budou zastupovat jména jako Kohout, Prouza, Palková, Majer, Šídlo… Pověsti naší profese to prospěje!

  Bohužel, tito respektovaní odborníci jsou od této chvíle na straně konkurence. S tím se ale přátelelé musíme vyrovnat, všichni máme stejné možnosti. Nejsme ve válce. V očích veřejnosti jsme na jedné lodi. Mnozí se cítí ohroženi, proto se vztekají. Vypovídá to hlavně o jejich nejistotě.

  Pokud by finanční poradenství reprezentovali jen ti, co zde v uplynulých dnech dštili síru, styděl bych se že jsem finanční poradce. Naštěstí se věci mění každým dnem k lepšímu.

  Odpovědět

 • Vit Kalvoda

  3 června, 2007

  Nejsem příznivcem kritiky gramatiky, ale tentokrát nelze než zvolat: Ach ten czestin!

  Odpovědět

 • Martin Drobný

  3 června, 2007

  Upřímně, pane Kalvodo, byly tu už i horší, ne?

  Odpovědět

 • Petr

  3 června, 2007

  Pane Kalvodo, a když nebudeme řešit moji tupost na češtinu (VŠE jsem s tímto hendykepem zvládl), neměl byste k mému názoru nějaký konstruktivnější komentář? Myslel jsem samozřejmě i na vás. (čtu to po sobě popáté a žádnou chybu nevidím… ale ta nejistota, kruci 🙂

  Odpovědět

 • Pavel Hanzl

  4 června, 2007

  Blahoslaveni budiž nevědoucí, neb oni jsou šťastni.

  Odpovědět

 • I. Balon

  4 června, 2007

  Dobrý den Petře, být na Vašem místě, nedával bych svému klientovi, který má alespoň dokončené základní vzdělání, žádný písemný materiál, který bych sám napsal. Útěchou by mi mohlo být, že klientů v nižších kategoriích by se našlo taky dost, jen bych si vydělal nejspíš méně.:-)))

  Odpovědět

 • Anonym

  4 června, 2007

  To jsou tedy velmi konstruktivní komentáře. Kromě ironických komentářů Fincentrum v diskusích na svém serveru taky mnoho nepředvedlo. Co nám pánové z Fincentra poví k tomu, že jejich firmě společnost ING vypověděla smlouvy?

  Odpovědět

 • Petr Kořán

  6 června, 2007

  Pane Petře, nemáte tam, kromě dvou čárek, které by se i tak daly po stránce gramatické dlouze prodiskutovávat, jedinou pravopisnou chybu…. Věřte mi, jako češtinář bych Vám dal jedničku, jelikož i slovní vazba je kvalitně propracovaná.

  Další jedničku byste ode mne dostal za myšlenku, kterou jste ve Vašem příspěvku vyjádřil. Jen je škoda, že se hned našlo pár jedinců, kteří ji hned potvrdili.

  Odpovědět

 • učitel čj

  6 června, 2007

  Petře Kořáne,
  zopakovat si základní školu by prospělo i Vám. Text pana „Petra“ je bohužel plný chyb. A jestli je nevidíte, tak jste zaslepený, stejně jako Vaše myšlenky.

  Odpovědět

 • Jakub Pavelka

  6 června, 2007

  Ještě nikdy jsem nerozebíral diskusní příspěvek z jazykového hlediska, ale teď se neudržím. Předem se za to omlouvám, nedělal bych to, nebýt té navrhované jedničky a doufám že to není tím, že jsem nepochpil nějakou ironii (-:.
  Mimo těch čárek (nepřipadají mi diskutabilní, jen prostě chybí) jsem našel tyto perly:
  Citace:
  Lituji, že naše firma krátkodobě oslabí odchod pana…
  Všichni bychom byli rádi mít takové odborníky ve svých firmách.

  A pak několik povedených stylistických kotrmelců, které možná nejsou vyloženě gramatickými chybami, ale jedničku ze slohu bych za ně také určitě nečekal.
  Citace:
  OVB chystá kroky a ty upevní její pozici jedničky na českém i slovenském trhu.
  Tým, který představil svoji firmu, jsou lidé, které jako finanční poradci uznáme.
  Naštěstí se věci mění každým dnem k lepšímu.

  Odpovědět

 • tomáš

  7 června, 2007

  hm, tady nekomu chybí argumenty tak vymýšlí nesmysly. Pánové proberte se

  Odpovědět

 • Anonym

  12 června, 2007

  Chováte se jako děti… Neni vam trošku trapné řešit něčí pravopis????????

  Odpovědět

 • Anonym

  5 června, 2007

  Myslím že tent příspěvek velmi dobře hodnotí co zde proběhlo, díky..

  Odpovědět

 • vosous

  4 června, 2007

  Jestli já jsem tohle neviděl ještě někde jinde http://www.partnersgroup.cz/Argumentacni_letak.pdf.
  (plán kariéry)Akorát tam něco chybí…

  Odpovědět

 • Anonym

  4 června, 2007

  tak, povídej co ti tam chybí ?????

  Odpovědět

 • Anonym

  4 června, 2007

  Co tam chybí? Vždyť je to jen málo říkající letáček… spolupráce s 8 pojišťovnami… kterými … je jich tu cca 40, jsou mezi těmi 8-i všechny nej?… Je garance, že když z OVB, Fincentra, Brockeru… přešlý spolupravcovník, který přejde, protože není spokojen s přístupem bývalého „zastoupeného“, bude pokračovat v poradensvví PRO klienta, tzn. pokud je např. klient klientem Uniqa, bude vylepšovat jeho „Uniqa“ produkt zase v rámci Uniqa a nebude ho nevýhodně „přetahovat“ třeba k Aegonu (ty dvě pojišťovny jsem zvolil jen, tak, mohl jsem použít jména jiná…). Totéž se týká i servisu u stavbeního spoření…. Investic…
  To tam chybí…

  Odpovědět

 • Anonym

  4 června, 2007

  Jestli to nebude tím, sherlocku, že reklamní leták obvykle interpretuje silné stránky firmy a tisková zpráva informující o vizích firmy logicky činí totéž 🙂

  Odpovědět

 • josef trávníček

  5 června, 2007

  JE VELMI ZAJÍMAVE, ŽE ŽÁDNÁ SPOLEČNOST PARTNERS FOR LIFE PLANNING A.S. JAK INZERUJE SVŮJ NÁZEV NA SVÝCH STRÁNKÁCH PRÁVNĚ NEEXISTUJE. EXISTUJE VŠAK OD SRPNA 2006 ZAJÍMAVÁ SPOLEČNOST NOSTIMA A.S. JEJÍMŽ JEDINÝM AKCIONÁŘEM JE ING. PROUZA A ZAJÍMAVĚ SE NÁM TAM PŘED DVĚMA MĚSÍCI PROVEDLA ROŠÁDA LIDÍ, KDY SE VE SPOLEČNOSTI OBJEVIL PAN MAJER A SLEČNA PALKOVÁ…ZAJÍMAVÉ, CO VY NA TO PANE MAJER? A CO TI NASTRČENÍ LIDÉ CO TAM FIGUROVALI JEN PÁR MĚSÍCŮ…

  VIZ http://WWW.JUSTICE.CZ VYHLEDÁVÁNÍ V OR

  P.S. NEJSEM A NIKDY JSEM NEBYL FINANČNÍ PORADCE. TYTO STRÁNKY JSEM OBJEVIL POUZE JAKO ČTENÁŘ REFLEXU, KAM PAN MAJER PŘISPÍVÁ. A TAM SE MI JEHO ČLÁNKY VŽDY LÍBÍLY.

  Odpovědět

 • Anonym

  5 června, 2007

  Někdo si tu hraje na detektiva, že jo? Ad A) v několika příspěvcích se psalo, že se Nostimo přejmenuje na Partners. Ad B) koupě ready-made společností je ve světě celkem běžně využívaná věc – koupíte firmu, změníte jednatele, případně název a je to – viz. http://www.spolecnostionline.cz/?page=6_czd Tipuju, že takhle nějak to bylo… Takže žádní nastrčení hejhuláci, ani zelení mužíčkové. Bohužel.

  Odpovědět

 • Karel Janík

  5 června, 2007

  Když vidím, jaká nenávistná reakce se na lidi kolem Partners sesypala, tak mohu říct jediné – držím vám palce, protože je jasné, že jste trefili hřebíček na hlavičku. Jinak byste tolik nenávisti nevyvolali 🙂

  Odpovědět

 • Prodrive

  6 června, 2007

  Jak jsem pochopil do společnosti Partners míří poměrně velká skupina poradců, kteří pracovali pro jiné firmy, v jednom případě je zřejmě odchod je doprovázen zadržováním provizí. Díky tomu se zřejmě dost velká skupina klientů dočká nových skvělých doporučení na ukončení stávající životní pojistky a založení nové – lepší, přestup do jiných lepších podílových fondů apod. Upřímně řešeno mě z toho jímá hrůza, kolik klientů opět zaplatí vznik nové firmy z naprosto zbytečných provizí za „lepší“ produkty. AFIZ a ostatní finanční instituce by měli pomoct upravit pravidla ne až tak přechodu poradců, ale i klientů.

  Odpovědět

 • Richard Bešta

  6 června, 2007

  Ono to spíš po přečtení článku vypadá, že tady vznikla firma, která vahou respektovaných jmen garantuje slušné a kvalitní poradenství. Četl jste stejný článek jako já, pane anonyme? Nebo jen tak zpoza buku škodíte? 🙂

  Odpovědět

 • Martin Bouček

  6 června, 2007

  U tohoto anonyma bych se přikláněl k tomu škození 🙂

  Odpovědět

 • anonym

  6 června, 2007

  Ja jsem jednim z odpadliku OVB a neplanuji a ani nebudu zadne smlouvy rusit. Nevim proc bych to delal. Abych pak dostal doporuceni na lidi co chteji kazde 2 roky menit pojistku? Mozna jste takovy sam, ale v tom pripade ve firme jako je Partners nemate co delat. Dale by jste si mel precist clanek poradne.

  Odpovědět

 • prodrive

  6 června, 2007

  Můj názor vycházel z případů, kdy k takovýmto jednání došlo – např. při přestupech skupin poradců z OVB k Broker Consulting a k Fincentru. Velkou část provizí zkušeného poradce tvoří tzv. následné provize, které mimo jiné OVB odcházejícím zadržuje. Pokud bude struktura finančních institucí shodná, jsou zde možnosti převodu klienta s jeho souhlasem pod jinou firmu. Vzhledem k negativním reakcím na některé „provizně předražené“ produkty OVB tomu asi tak nebude. Na jednu stranu chápu, že možnosti jak takové jednání ze strany Partners zjistit jsou minimální. Mým úmyslem není škodit, ale rozpoutat debatu na toto téma. Toto téma ještě doplňuje úvaha nad prezentovaným vyrovnáním provizí napříč produkty – pro poradce z OVB to bude znamenat řádově více práce – doteď stačilo uzavřít několik životních pojistek za měsíc k dosažení slušného výdělku. To už pravděpodobně u Partners nebude stačit. Co vy na to?

  Odpovědět

 • Anonym

  6 června, 2007

  Afiz přijal dne 23.5. k takovýmto praktikám jasné stanovisko. Přímo se tam hovoří o přestupu poradců. Docela se divím, že to na tomto webu jěště nikdo nekomunikoval. Nevšiml jsem si…
  Jinak lze říct, že pravděpodobnost předělávání alespoň některých smluv se bude blížit jistitě. AFIZ by toto měl bedlivě sledovat a hlídat.
  Přikládám odkaz http://www.afiz.cz/page.php?reference_name=press&detail=434

  Odpovědět

 • Martin Drobný

  6 června, 2007

  300 příspěvků, to už tu dlouho nebylo 🙂 (jestli vůbec – pan Bouček napoví)
  Po periodě téměř mrtvolného ticha, kdy tu diskutovalo pár známých „kousků“, se objevilo spousta nových diskutujících a trochu to tu ožilo.
  Jen doufám, že v tom počtu nezapadne moje oblíbená oddechová četba: poštěkávání dvojice Lener/Valachovič 😀

  Odpovědět

 • rodger

  7 června, 2007

  Dovolte mi abych Vás pozdravil,

  při pročítání všech příspěvků v kauze odchodu pana Lukeše a pana Borkovce od OVB a vůbec všech diskusí ohledně handrkování kdo je lepší, jaké jsou kde výhody, nevýhody , perspektivy atd………mi není dobře.

  Myslím, že nám všem utíká hlavní smysl naší práce a to je sloužit našim klientům, kdysi řekl moudrý člověk: „služte svým klientům, jen tak budete schopni udělat úspěch“, otázkou je, co slovo úspěch znamená – pro každého je to něco jiného.

  Já tvrdím, že svou práci můžete kvalitně odvést v kterékoli poradenské firmě, je to jen o člověku, který tuto práci dělá, o tom jak ji chce dělat a jestli má dostatečnou disciplínu a morální mantinely nebo jinak řečeno, chcete-li – životní filosofii. Nejde tu totiž o ty „peníze“, peníze jsou jen prostředek, ale záleží na tom, jak je použijete a to platí i v práci pro klienty.

  Nenavštěvuji tyto diskuze příliš často, jen mi to tentokrát nedalo připomenout všem, jak by to asi mělo být.

  Odpovědět

 • nesympatizant

  10 června, 2007

  Ač je po „sezoně“ nedá mi, abych ještě nepřipojil doušku. Po nahlédnutí do propagačního letáku avizované společnosti jsem si zkazil poslední dobré mínění o hvězdném týmu:
  a) nedokázali vymyslet jiný termín než Žemličkovo blábol „bankovní jednotky“. Český i německý karierový plán OVB používá pouze jednotky (EH).
  b) v propagačním materiálu nedokážou ohlídat typy písma v nejdůležitějším dokumentu, t.j. karierovém plánu.
  To jsou ti dlouho očekávaní spasitelé?

  Odpovědět

 • @

  10 června, 2007

  Takže on v tom jede nakonec i Žemlička?? 🙂 tak to už je mazec….. Pokud hodnotíte kvality týmu podle výše zmíněných drobností, tak to bude docela dobrý, protože pokud nedokážete najít jiné chyby než typy písma a bankovní jednotky, tak asi budete mít vážnej problém…. 🙂

  Odpovědět

 • Anonym

  11 června, 2007

  Klikni…. a zmiz !! trumpeto

  Odpovědět

 • neutrální

  13 června, 2007

  Vážený pane, pokud jste se snížil až na takovou úroveň že sledujete drobné grafické závady výše uvedeného dokumentu tak je mi Vás opravdu líto ale něco to o Vás vypovídá.

  Odpovědět

 • Jindra

  15 června, 2007

  Dobrý den jsem poradce na stupni R3 společnosti OVB a prohlížel jsem si int. stánky Partners, velice se mi líbí kariérový plán a celkově všechny informace společnosti,
  zvláště to, že se smlouvy ohřejí na centrále maximálně 2 dny a vyšší provize. Asi bych přešel hned ale nevím žádné informace o tom kolik mají nasmlouvaných společností, jestli nepřijdu o stávající klienty atd. Kdo víte více, prosím odpovězte.

  Odpovědět

 • Jan W

  15 června, 2007

  Lukeš a Borkovec byly v OVB tak silnými hráči, že se knim přidají i ostatní ředitelství a OVB pomalu zanikne, co taky jiného když se pořád dokola vytahuje aféra Helvag, nakonec bude mít Partners přezdívku „převlečená OVB“ , ale lepší než ta dosavadní ne ? Ihned jak budu mít se svými lidmy lepší informace chystáme také odchod na LEPŠÍ , protože aby si centrála nechávala 40% vyplacených provizí a zbytek pak rozdělila to je prostě moc. I v našem ředitelství si kolegové stěžují na neúměrnou výši provize , kterou si za své pomalé služby bere centrála.
  Vyzívám tímto lidi z Partners aby nám nespokojeným OVBkům předali přesnější informace, protože do neznámé firmy bych nešel.

  Tak na to co nejrychleji šlápněte!

  S pozdravem Jan W

  Odpovědět

 • Partner

  15 června, 2007

  Vám jde hlavně o provize. V tom případě běžte do Fincentra. Tam je dostanete taky. Partners jsou o něčem jiném.

  Odpovědět

 • Martin Drobný

  15 června, 2007

  nebuďte tak hr, vemte si, že OVB trvalo skoro 40 let, než se dohrabalo tam, kde je teď (předpokládejme, že ještě není úplně v pr*), AWD to trvalo skoro 20 let, Fincentrum taky ještě není úplně konsolidované. „Partners“ zatím existují pár týdnů, tak s nimi mějme trpělivost 🙂

  Odpovědět

 • Anonym

  15 června, 2007

  Partners nebudou aktivne nabizet spolupraci stavajicim OVBkum, proto nevznikli. Reditelstvi pana Lukese to nemelo ani trochu jednoduche s odchodem. A ostatni na tom nebudou lip. Kdo bude chtit opustit OVB, nechte tak ucini. Po uplynuti vypovedni lhuty muze hledat dalsi pusobiste. Ale Partners tu nejsou od toho aby nekoho pretahovali. Na to uz mame Fincentrum 🙂

  Odpovědět

 • angel bratovanov

  23 července, 2007

  co to blábolíte ? :“Partners nebudou aktivne nabizet spolupraci stavajicim OVBkum, proto nevznikli. “ a proc tedy vznikly? proto na strankach bylo (mozna jeste je) tri predstavenych a jak budou nejvetsi na trhu a karier lan a kontaktni formular na poradce at se lidi pridaji ? to je fakt neco jineho

  Odpovědět

 • Anonym

  23 července, 2007

  Naucte se cesky a pak piste do diskuzi…

  Odpovědět

 • wustenrot

  22 srpna, 2009

  ma mezi partery partners i Wustenroot??

  Odpovědět