EULER HERMES

Euler Hermes: v roce 2020 bychom se měli vyhnout scénáři velké globální recese

I přes veškeré potíže, se kterými se globální ekonomika od začátku letošního roku potýkala, očekává Alexis Garatti, hlavní analytik a makroekonom společnosti Euler Hermes, že v příštím roce nedojde k plnohodnotné hospodářské recesi. A to především díky iniciativám v oblasti hospodářské politiky, které umožní pozitivní dopad fiskálních impulzů z USA, eurozóny a Číny.

Globální insolvence na vzestupu – očekávání expertů se naplnila

Previze analytiků společnosti Euler Hermes předpokládají, že v roce 2019 se u dvou ze tří zemí projeví zvýšení počtů případů platební neschopnosti v korporátní sféře. A téměř tři z pěti zemí zakončí rok 2019 s vyšším počtem insolvencí, než bylo původně meziročně odhadováno před krizí v letech 2008 – 2009. V následujícím roce 2020 proto […]

Falešní odběratelé o sobě znovu dávají vědět

Úvěrová pojišťovna Euler Hermes před rokem varovala před rozmáháním relativně nového způsobu podvodného jednání, kdy falešní odběratelé kontaktují nic netušícího výrobce nebo prodejce s požadavkem na odběr zboží, které si však pravý odběratel nikdy neobjednal. Přestože v minulosti k podobným případům docházelo spíše ojediněle, v poslední době není výskyt falešných odběratelů zdaleka žádnou výjimkou. Jen za poslední měsíc se na ...

Nové emisní normy pro redukci oxidu uhličitého mohou výrobcům automobilů zkomplikovat život více, než očekávali

Nikoli brexit nebo potenciální celní tarify Spojených států, ale nové emisní limity Evropské unie pro produkci oxidu uhličitého lze v současnosti považovat za největšího strašáka automobilové výroby nadcházejících let. Nové emisní cíle se tak staly jedním z nejambicióznějších závazků na mezinárodním poli.

Prognózy varují, že negativní vývoj německé ekonomiky by mohl být předzvěstí nadcházejícího vývoje světového obchodu

Negativní informace ze světových trhů se hromadí, analytici a ekonomové s nimi ve svých odhadech jen stěží drží krok. Nedávná studie Allianz a úvěrové pojišťovny Euler Hermes zkoumala vztah německé ekonomiky a globální obchodní sítě. Výsledek není pozitivní – pokud se nic nezmění, všichni se musí připravit na horší časy.

Průměrná doba splatnosti pohledávek se letos zkrátí o jeden den. Nejdelší lhůty pro platbu faktur má Čína

92 dnů, to je průměrná doba splatnosti faktury, která Číňanům opět zajistila prvenství v mezinárodním průzkumu mapujícím průměrné doby splatnosti pohledávek. Jedna ze čtyř čínských společností dokonce dostane zaplaceno až po 4 měsících.

Nejnovější komentáře
Kam investovat?