Podnikání

Covid III Invest

Covid III Invest: Úvěr na investice až do výše 90 milionů se stání zárukou

Foto: Shutterstock V předchozí verzi záručního programu Covid III mohli žadatelé získat provozní úvěr. V nové variantě Covid III Invest mohou nyní podnikatelé žádat také o investiční úvěry.

Bez pracovníků ze zahraničí se neobejdeme. Myslí si to 7 podnikatelů z 10

Foto: Pixabay Na českém pracovním trhu se objevuje jeden zásadní problém. Až 96 procent českých firem má komplikace se sháněním zaměstnanců. Podnikatelé mají také obavy z povinného pátého týdne dovolené či z růstu minimální mzdy.

Rozhovor: Exportéři nejsou připraveni na rychlé posilování koruny

Foto: ČSOB Česká koruna posiluje a bude posilovat dál. Tomu ale neodpovídá chování domácích exportních firem, které odpovídající zajištění v řadě případů podceňují. Proč tomu tak je a co těmto firmám hrozí, nám v rozhovoru prozradil Jan Poulík, obchodní ředitel Finančních trhů ČSOB.

ČBA: Konsolidace českého bankovního trhu nabírá obrátky

Foto: Shutterstock Na českém bankovním trhu letos dochází k velkému pohybu. Raiffeisenbank dostala v polovině května od ČNB souhlas s koupí Equa bank. Tím padla poslední regulatorní překážka k chystanému spojení. Následovat bude vypořádání dohodnutých kroků a příprava na fúzi, která by měla posílit pozici Raiffeisenbank. Tato současná pátá největší banka na trhu má nyní […]

Česko zaplaví datové schránky, neunikne ani část občanů

Foto: Shutterstock Čeká se již jen na podpis prezidenta, aby v České republice za rok a půl měla každá firma, každý živnostník a velká část občanů svoji vlastní státem zřízenou datovou schránku (pokud již schránku nemají v provozu či si ji v mezidobí nezřídí). Umožní to novela zákona č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů, […]

Budoucnost bankovnictví patří softwarovým robotům a RPA

Foto: Pixabay  Revoluce 4.0 pěkně kvaltuje a mění uvažování jednotlivců, firem, ale i finančních institucí. Digitální transformace se pro ně v posledních letech stala jedním z klíčových pojmů. Zavádění moderních IT technologií ve velkých společnostech, jako jsou banky, je důkazem toho, že digitalizace má silné postavení už i v subjektech s původně konzervativnějším prostředím. Rozhodnout […]

Kam investovat?
Nejnovější komentáře

Komentář: Ještě že středověk neznal motorovou pilu

Foto: Shutterstock Občas slýchávám, o kolik blíže měli naši předkové k přírodě, jak s ní žili v symbióze a především – jak tu přírodu NENIČILI. Obávám se, že jde o jeden z velkých romantizujících omylů, který utváří naše přemýšlení o světě.

Od letoška začnou platit nová pravidla crowdfundingu

Skupinové financování, tedy crowdfunding, doposud nebylo regulováno, a to ani na úrovni EU, ani českými zákony. Od letoška ale začnou platit nová pravidla crowdfundingu. S účinností od 10. listopadu 2021 je zakotvuje evropské nařízení.  

Petr Kellner: Chtěl bych vybudovat firmu, na kterou budou Češi pyšní

Foto: PPF „Chtěl bych vybudovat firmu, na kterou budou Češi pyšní,“ konstatuje v osmiminutovém vzpomínkovém videu Petr Kellner. Ten tragicky zahynul na konci letošního března při pádu vrtulníku na Aljašce.

Z daňových rájů letos odešlo dalších 88 firem

 Foto: Shutterstock Daňové ráje stále nenašly své pomyslné dno. Počet českých společností, které mají vlastníka v zemi považované za daňový ráj, kontinuálně klesá od roku 2015. Podle poradenské společnosti Dun & Bradstreet v prvním kvartálu odešlo z daňově zvýhodněných destinací celkem 88 českých společností. Aktuálně je tak z daňových rájů, často formálně, kontrolováno 11 295 našich firem.