CZK/€ 25.350 +0,12%

CZK/$ 23.394 +0,17%

CZK/£ 29.700 +0,45%

CZK/CHF 26.625 +0,25%

29. 05. 2019

0 komentářů

ČSSD se nechce vzdát bankovní daně

 

ČSSD chce i nadále prosazovat zavedení zvláštní bankovní daně. Premiér Andrej Babiš navrhuje místo sektorové daně zřízení Fondu národního rozvoje. ČSSD ale vadí princip dobrovolnosti a dohled bank nad projekty.

Loading 

„Když je něco dobrovolné, může to být nefunkční. Trváme na bankovní dani,“ řekl deníku E15 šéf poslanců sociální demokracie Jan Chvojka. „O investičních projektech by rozhodovaly hlavně banky, vláda by byla v jejich područí,“ tvrdí Václav Votava (ČSSD) ze sněmovního rozpočtového výboru. Přesnou podobu fondu ale zatím nezná ani samotné ministerstvo financí.

Česká bankovní asociace (ČBA) naopak dává přednost fondu před sektorovou daní. Podle analytika ČBA Miroslava Zámečníka by fond mohla částečně kontrolovat státní Českomoravská záruční a rozvojová banka. „Sloužil by například na kofinancování investičních projektů typu PPP, kdy spolupracují ministerstva se soukromým sektorem,“ uvedl.
Zdroj : E15.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Bankovní identita: Jak bude fungovat

Přes banku na úřad: Jak funguje bankovní identita?

Projekt bankovní identity jde do finále. Na začátku ledna spustily službu ČSOB a Česká spořitelna, v prvním kvartále má dle plánu zprovoznit celkem šest bank. V tom druhém se k nim připojí další tři. K čemu je bankovní identita dobrá a jak funguje?

Text: Veronika Hejná

06. 01. 2021

Vítězství - victory - ruka - voda - krize - investice - problém

Po nás potopa…

Ministerstvo financí v touze po záplatování stále děravějšího státního rozpočtu hledá peníze, kde může. Nyní se ve vládním balíčku daňových změn dostaly na přetřes pojišťovny. A mají během 2 let zaplatit přes 10 mld. Kč!

Text: Petr Zámečník

17. 06. 2019

Peníze - mince - věže

Národní rozvojový fond: Jiný název pro bankovní daň?

Sektorová bankovní daň je v poslední době skloňovaným tématem. Sociální demokracie ji chce zavést, aby mohla financovat výdaje na své předvolební sliby. Naposledy se k ní vyjádřil Andrej Babiš s tím, že „sektorová daň na banky by ohrozila ekonomiku a stabilitu bankovního sektoru“. Našel proto jiné řešení – Národní rozvojový […]

Text: Petr Zámečník

21. 05. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *