CZK/€ 24.380 +0,14%

CZK/$ 23.706 +0,67%

CZK/£ 28.780 -0,02%

CZK/CHF 25.162 +0,38%

03. 05. 2019

0 komentářů

Bankovní daň by podle ČSSD měla mít podobu odvodu z aktiv

 

Sociální demokraté se svého plánu na zavedení sektorové daně pro banky nevzdávají. Bankovní daň by měla podle ČSSD mít podobu odvodu z aktiv. Sazba daně by měla růst progresivně od 0,05 do 0,3 procenta. 

Státní rozpočet by tak podle předsedy ČSSD a vicepremiéra Jana Hamáčka získal dodatečný příjem až 14 miliard korun ročně. Premiér Andrej Babiš nejprve zavedení daně připustil, v pondělí se ale pro ČT vyjádřil, že zavádět sektorové daně pro banky a operátory nechce.

ČSSD se nebojí, že by banky přenesly náklady na klienty. „Říkáme, že máme zdroj. Kolegové z ANO si budou muset vybrat, jestli budou podporovat malé děti a rodiny s dětmi, nebo banky,“ uvedl Jan Hamáček.

Vybrané peníze by měly být dodatečným příjmem státního rozpočtu bez konkrétního účelu. Zřízení fondu, do kterého by banky přispívaly například na silnice či školky, považuje Jan Hamáček za nesystémový.

„Nemyslím si, že daňový systém by měl být postaven na bázi dobrovolnosti. Stát by měl říct jasně, jaké jsou daně a kdo je má platit, vytvářet nějaké speciální fondy mi nepřijde smysluplné,“ uvedl Jan Hamáček.
Zdroj : ČTK

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

ČBA varuje před mimořádným zdaněním bankovního sektoru

Situace, ve které se v současnosti nachází veřejné finance a státní rozpočet, je velmi komplikovaná. Energetická krize úzce související s konfliktem na Ukrajině vyvolává další citelný tlak na pomoc státu ekonomice. Politická reprezentace se snaží hledat nové finanční zdroje. Česká bankovní asociace (ČBA) varuje před zavedením bankovní […]

Text: Redakce

Foto: ČBA

26. 07. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.