CZK/€ 23.715 +0,08%

CZK/$ 22.076 -0,19%

CZK/£ 27.473 +0,64%

CZK/CHF 24.472 -0,01%

Text: Redakce

07. 09. 2018

0 komentářů

Policie na základě posudku ČNB obvinila tři bývalé členy představenstva WPB

 

Soud v polovině června rozhodl, že Česká národní banka (ČNB) odebrala v roce 2014 záložně WPB Capital licenci protiprávně.  ČNB to ale nezastavilo a s kampeličkou v červenci zahájila nové správní řízení.  Nyní se do věci vložila i policie, která na základě posudku ČNB obvinila tři bývalé členy představenstva WPB Capital.

Loading 

Obvinění čelí Petr Bodnár, Marek Špirka a Martin Línera. „Policie České republiky je 6. září na základě odborného posouzení ČNB obvinila z porušení povinností při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže,“ říká mediální zástupce představenstva WPB Capital Martin Jaroš a dodává: „Považují trestní stíhaní za účelové – ČNB se podle nich snaží odvrátit pozornost od vlastních chyb.“

V obvinění jde o spor mezi WPB a společností Trowmart Limited, která před čtyřmi lety vymáhala v rozhodčím řízení část portfolia úvěrových pohledávek kampeličky. „Bývalému představenstvu je v obvinění kladeno za vinu, že o rozhodčím řízení neinformovalo ČNB a že se v řízení nedostatečně bránilo,“ popisuje Martin Jaroš s tím, že bývalé představenstvo WPB v tomto sporu ihned podalo žalobu na zrušení rozhodčího nálezu a návrh na odklad vykonatelnosti, kterému soud vyhověl. „K žádné škodě tudíž nemohlo dojít,“ uvádí Martin Jaroš.

Obvinění jsou podle Martina Jaroše připraveni podat proti obviněním stížnost. „Celou situaci vnímají jako protiúder ze strany ČNB. Ta se podle nich snaží cestou diskreditace bývalých představitelů WPB Capital zakrýt své chyby ve správním řízení vedeném se spořitelním družstvem,“ míní Martin Jaroš. Trestní stíhání má podle něj odvést pozornost od pochybných aktivit současného likvidátora družstva.
Zdroj : Tisková zpráva WPB, E15.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Krocení inflace má dva soky – vládu a bilanci ČNB

Doby se mění. Už i v nejvyšších patrech ČNB se uvažuje o tom, že velká bilance centrální banky mění působení měnové politiky. ČNB jako instituce nese na svých bedrech důsledky někdejší nekonvenční politiky. Náklady na realizaci měnové politiky v době vyšších úrokových sazeb enormně vzrostly, stahování likvidity se […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *