Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

Novým náměstkem výkonného ředitele ČBA byl jmenován Filip Hanzlík

Česká bankovní asociace má od 1. října nového náměstka výkonného ředitele. Stal se jím Filip Hanzlík, dosavadní hlavní právník asociace. V nové pozici bude mít na starosti jednání s představiteli výkonné a zákonodárné moci v souvislosti s legislativními procesy týkajícími se bankovního sektoru.

„Nacházíme se v době, která je velmi náročná z hlediska implementací legislativy Evropské unie, zároveň sílí tlak na právní ukotvení ochrany spotřebitele. Posláním ČBA je v této situaci korektně, transparentně, ale zároveň sebevědomě hájit zájmy bankovního sektoru, který je jednou z největších konkurenčních výhod české ekonomiky. Svůj přínos v nové funkci vnímám ve znalosti právního prostředí a schopnostech vyjednávat,“ uvedl ke jmenování Filip Hanzlík. „Bankovní asociace získala na pozici nového náměstka kvalitního odborníka, který své znalosti a získané zkušenosti z bankovního sektoru dokáže aplikovat v rámci jednání s třetími stranami na české i evropské půdě,“ doplňuje výkonný ředitel ČBA Pavel Štěpánek.

Filip Hanzlík (43) působí v České bankovní asociaci od roku 2012 jako hlavní právník. Mezi jeho dřívější působiště patří právní kanceláře Dvořák & spol. a britská advokátní kancelář Lovells. Vystudoval politologii a práva na Univerzitě Karlově v Praze, své vzdělání pak doplnil o postgraduální studium Ann Arbor Law School na University of Michigan.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.