CZK/€ 23.660 -0,25%

CZK/$ 21.748 -1,15%

CZK/£ 26.728 -0,93%

CZK/CHF 23.735 -0,34%

05. 09. 2019

0 komentářů

Zákon proti neřízenému brexitu zamířil do Sněmovny lordů. Britský premiér trvá na předčasných volbách

 

Poslanci Dolní sněmovny britského parlamentu včera schválili návrh zákona proti neřízenému brexitu. Dle informací britské agentury PA nebude vláda návrh zákona ve Sněmovně lordů blokovat. Premiér Boris Johnson požaduje předčasné volby. Tvrdí, že zákon znamená ukončení vyjednávání s EU.

Loading 

 „Je to tedy návrh zákona, který v historii této budovy nemá obdoby. Jeho úmyslem je totiž donutit premiéra, aby s předem nadepsaným dopisem kapituloval v mezinárodních vyjednáváních,“ prohlásil Johnson.

Podle návrhu zákona by muselo být dohody s EU dosaženo do 19. října, pakliže že by k brexitu bez dohody nedal souhlas parlament. Nebude-li naplněna ani jedna z podmínek, musí Johnson požádat EU o odklad brexitu do konce ledna 2020.

Pro vypsání voleb potřebuje vláda podporu opozičních labouristů. Jejich vůdce Jeremy Corbyn trvá na tom, že nejprve musí být schválen zákon proti neřízenému brexitu. Po jeho schválení je možné, že vláda požádá o vypsání předčasných voleb znovu. „Země musí rozhodnout, jestli to bude vůdce opozice nebo já, kdo to pojede vyřešit do Bruselu,“ prohlásil Johnson.

„Premiér tvrdí, že má strategii. Nedokáže nám ale říci, jakou. Větším problémem ale je, že to nedokáže říct ani Evropské unii,“ reaguje Jeremy Corbyn.

REKLAMA

Zdroje: ČeskéNoviny.cz, E15.cz

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

brexit

Brexit: Never ending story

Zdroj: Pixabay.com Brexit přináší obtíže řadě mezinárodně působících firem, dopady můžeme pocítit i u nás. Smlouva je navíc stále předmětem sporů. Aktuálně jde opět o Severní Irsko.

Text: Karel Pučelík

26. 07. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *