CZK/€ 25.330 -0,12%

CZK/$ 23.428 +0,00%

CZK/£ 29.594 -0,04%

CZK/CHF 26.427 -0,66%

26. 08. 2019

0 komentářů

Brexit bez dohody: Podle EU by Británie měla plnit své závazky

 

Evropská unie očekává, že Spojené království uhradí svůj dluh vůči EU i v případě brexitu bez dohody. V reakci na nedělní prohlášení Borise Johnsona to uvedla mluvčí Evropské komise Mina Andreevová.

Loading 

Brexitová dohoda sice obsahuje pouze mechanismus výpočtu dluhu Spojeného království, nikoliv pevnou částku, nejčastěji se však hovoří o britském dluhu ve výši 39 miliard liber. Boris Johnson na summitu G7 v Biarritzu sdělil, že v případě brexitu bez dohody již Británie tuto částku z právního pohledu EU dlužit nebude.

Všechny závazky, které přijalo 28 členských zemí, by měly být ctěny. Toto platí obzvlášť pro případ brexitu bez dohody, kdy bychom od Spojeného království očekávali, že bude nadále ctít všechny závazky učiněné v době členství v EU,“ říká Andreevová.

Vyrovnání účtů je podle EU předpokladem pro pozitivní vztah s Británií v budoucnu. „Pokud Spojené království nezaplatí, co dluží, EU nebude vyjednávat o obchodní dohodě,“ napsal na twitteru koordinátor Evropského parlamentu pro brexit Guy Verhofstadt.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Představujeme nejlepší evropské akcie

I když je evropský akciový trh provázán s globální ekonomikou stejně jako všechny ostatní, nabízí investiční příležitosti, které jinde najdete jen těžko. A zatímco americké indexy se čím dál víc soustřeďují na technologické firmy, Evropa nabízí diverzifikovanější investiční prostředí. Abychom lépe ilustrovali možnosti evropského trhu, podíváme se na […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

14. 02. 2024

Evropské akcie jsou historicky rekordně levné vůči těm americkým

Evropské akcie jsou teď v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. Brány jsou přitom v potaz všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě (viz graf […]

Text: Redakce

Foto: Pixabay

02. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *