CZK/€ 23.645 -0,11%

CZK/$ 21.991 -0,15%

CZK/£ 27.241 -0,06%

CZK/CHF 24.364 +0,16%

26. 08. 2019

0 komentářů

Brexit bez dohody: Podle EU by Británie měla plnit své závazky

 

Evropská unie očekává, že Spojené království uhradí svůj dluh vůči EU i v případě brexitu bez dohody. V reakci na nedělní prohlášení Borise Johnsona to uvedla mluvčí Evropské komise Mina Andreevová.

Loading 

Brexitová dohoda sice obsahuje pouze mechanismus výpočtu dluhu Spojeného království, nikoliv pevnou částku, nejčastěji se však hovoří o britském dluhu ve výši 39 miliard liber. Boris Johnson na summitu G7 v Biarritzu sdělil, že v případě brexitu bez dohody již Británie tuto částku z právního pohledu EU dlužit nebude.

Všechny závazky, které přijalo 28 členských zemí, by měly být ctěny. Toto platí obzvlášť pro případ brexitu bez dohody, kdy bychom od Spojeného království očekávali, že bude nadále ctít všechny závazky učiněné v době členství v EU,“ říká Andreevová.

Vyrovnání účtů je podle EU předpokladem pro pozitivní vztah s Británií v budoucnu. „Pokud Spojené království nezaplatí, co dluží, EU nebude vyjednávat o obchodní dohodě,“ napsal na twitteru koordinátor Evropského parlamentu pro brexit Guy Verhofstadt.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nová unijní regulace kryptoaktiv favorizuje molochy na úkor inovátorů

Sociální sítě nyní baví vtípek stavějící na analýze vzájemného zápolení USA a Číny. Obsahuje totiž také graf zachycující segmenty, v nichž dominují Spojené státy a ve kterých naopak Čína. Čína vede například v 5G technologiích nebo ve výrobě komerčních dronů. Spojené státy mají navrch v kvantové výpočetní technice, ve fúzní […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *