Středa 24. února. Svátek má Matěj.

Johnson: Odejdeme 31. října, bez debat

Vývoj ekonomiky 03.09.2019 | 17:14 0 Komentářů

Ve svém pondělním projevu zopakoval britský premiér, že termín odchodu z EU k 31. říjnu platí. Na dnešním jednání se pokusil vypořádat také se skupinou konzervativních poslanců, kteří s vládní brexitovou strategií nesouhlasí a chtějí předložit návrh zákona proti brexitu bez dohody.

„Za několik posledních týdnů vzrostly šance na dohodu. Unie vidí, že chceme dohodu, že chceme mít jasně vymezené budoucí vztahy a jsme absolutně odhodláni a připraveni na odchod bez dohody,“ prohlásil Johnson.

Labouristé si přitom kladou za cíl zabránit brexitu bez dohody. Návrh zákona zveřejnil na twitteru labouristický poslanec Hilary Benn. Návrh počítá s tím, že pokud nebude dohody dosaženo do 19. října, musí britský premiér požádat EU o další odklad brexitu, a to do 31. ledna 2020.

„Chci, aby všichni věděli, že za žádných okolností nepožádám Brusel o odklad. Odejdeme 31. října, bez debat,“ upozornil znovu Johnson, který očekává, že dohody s EU se mu podaří dosáhnout na unijním summitu 17. října.

Ačkoliv britská vláda plánovala, že dnes zveřejní plány týkající se brexitu bez dohody, nakonec tak neučiní. Obává se znepokojení ze strany veřejnosti.

Zdroje: ČeskéNoviny.cz, Euro.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.