Pondělí 10. srpna. Svátek má Vavřinec.

Výrobce obuvi Prabos míří na burzu

Investice 20.04.2018 | 13:19 0 Komentářů

Pražská burza se otevírá malým a středním podnikům. Získat nový kapitál na akciovém trhu Start se chystá výrobce bezpolitních letadel Primoco, provozovatel sdílených kanceláří Hub Ventures či výrobce outdoorové obuvi Prabos.

Společnost Prabos se zaměřuje především na prodej bot vojákům, policistům či hasičům po celé Evropě. Jádrem byznysu Prabosu se tedy odvíjí především na úspěšnosti ve veřejných zakázkách. „Veřejné zakázky se na našich prodejích podílejí až z 45 procent. Podobný objem pak tvoří pracovní obuv pro naše standardní zákazníky, jako je ČEZ, Lesy ČR nebo Škoda Auto,“ uvedl Jaroslav Palát, spolumajitel společnosti Prabos.

Prodej volnočasové obuvi zatím tvoří zhruba desetinu prodejů. Do budoucna však firma plánuje rozvoj právě v této oblasti. Prabos již investoval do designu svých bot a prodejům má pomoci i nová aplikace, která pomocí chytrého telefonu změří zákazníkovi velikost nohy. “Jádro našich prodejů bude přes internet. To je pro nás naprosto klíčová věc,” řekl Jaroslav Palát.

Další rozvoj společnosti má zajistit nový kapitál, který hodlá společnost získat na akciovém trhu Start, kde v květnu nabídne investorům minoritní podíl svých akcií přibližně za 60 milionů korun.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.