Středa 23. června. Svátek má Zdeňka.

Vítkova CPI vsadila na dolar. Od investorů získala téměř osm miliard korun

12.03.2019 | 15:43 0 Komentářů

Realitní skupina CPI miliardáře Radovana Vítka prodala investorům na začátku března své dluhopisy za téměř osm miliard korun. Po emisi dluhopisů ve švýcarských francích či japonských jenech zvolila tentokrát CPI americký dolar.

„Jsme přesvědčení, že budování široké investorské základny prospívá našim dlouhodobým finančním plánům,“ říká finanční ředitel CPI David Greenbaum. Emise dluhopisů v amerických dolarech nám umožňuje těžit z opakované přízně našich stávajících investorů, a současně oslovit i investory nové,“ dodává David Greenbaum.

Investoři jsou podle CPI ochotni upsat dluhopisy společnosti až za 900 milionů dolarů, CPI přitom na začátku počítala pouze s třetinovým objemem emise.

Dluhopisy s pětiletou splatností v amerických dolarech nabízí CPI s poměrně vysokým úrokem, a to 4,75 procenta ročně. „CPI dostalo dolary, ale primárně chtějí eura, protože jejich byznys je v eurech. V rámci takzvaného swapu tedy najdou přes banku protistranu, která chce opak, tedy má eura a chce dolary, a měny si vymění,“ vysvětluje analytik J&T Banky Pavel Ryska. CPI tak nakonec ve skutečnosti zaplatí mnohem méně.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.