Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

O realitním investorovi CPI a investicích do Quadria

Vrana 10.10.2018 | 08:49 0 Komentářů

Nedávno jsem šla okolo komplexu Quadrio v Praze. Objekt mě tak zaujal, že jsem hledala více informací. Svět investic a investorů mě začal více zajímat a tak jsem se vydala hledat informace o investorech tohoto monumentálního komerčního objektu na Národní třídě.

Nejdražší investiční projekt Quadrio

Nejzajímavější asi je, že Quadrio je nejdražší investiční realitní projekt.

Multifunkční centrum Quadrio představuje soubor 6 objektů u stanice metra Národní třída v centru Prahy. V komplexu najdete komerční plochy k pronájmu a samostatný luxusní bytový dům.

Součástí komplexu je také řešení náměstí, na jehož ploše vznikla odpočinková zóna se zelení, lavičkami a zahradními restauracemi. Pro rezidenty a návštěvníky je k dispozici podzemní parkování pro 250 osobních automobilů. Kvůli stavbě bylo 2 roky uzavřeno metro. Dopravní podnik za rekonstrukci stanice metra zaplatil přes půl miliardy korun.

Investor CPI

Jediným investorem projektu Quadrio je realitní a investiční skupina CPI Property Group miliardáře Radovana Vítka, která v létě 2011 od Interco Holding GmbH koupila 50% podíl v developerské firmě Copa Centrum Národní, čímž se stala partnerem společnosti Pawlowski AG. Zbylý podíl švýcarského podnikatele Sebastiana Pawlowského koupila na začátku loňského roku za nezveřejněnou částku. Stavbu následně přejmenovala na Quadrio. Celkem do projektu skupina investovala více, jak 3 miliardy korun (asi nejblíže je 3,3 miliardy korun).

CPI Group působí na českém a slovenském realitním trhu od 90. let 20. století. Dnes patří mezi nejvýznamnější investory v regionu střední Evropy.

Financování projektu

Financování náročného projektu jsou německá Helaba a česká UniCredit Bank ČR. Celková výše úvěru činí 2,005 miliardy korun.

CPI ve svém portfoliu má mnohem více zajímavých objektů, od obchodů, kancelářských komplexů, až po průmyslové areály.

Mezi kancelářské nemovitosti patří kromě Quadrio také: