Sobota 11. července. Svátek má Olga.

Ve hře je další vážný zájemce o Fincentrum

O majoritní podíl ve finančně poradenské společnosti Fincentrum má po italském bance Intesa Sanpaolo zájem i švýcarská finanční skupina SwissLife. Podle informací E15 Premium je švýcarský holding v popředí soutěže.

Většinový podíl ve Fincentru prodává investiční skupina ARX Equity Partners (ARX) a Capital Dynamics. „Akviziční věci nemohu komentovat,“ uvedl k zájmu Swiss Life zakladatel a generální ředitel společnosti Fincentrum Petr Stuchlík. K akvizici se nechce vyjadřovat ani švýcarská finanční skupina.

Ziskovost SwissLife se v posledních letech propadla. Zatímco v roce 2015 dosáhl čistý zisk Swiss Life 4,9 milionu korun, v roce 2016 to bylo pouhých 706 tisíc korun. Koupí Fincentra by si tak společnost mohla zlepšit pozici na českém trhu. „Buď někoho koupí, nebo to zavřou,“ odhaduje další vývoj Swiss Life na českém trhu finančník, který si nepřál být jmenován.

Fincentrum se zdá být pro Swiss Life dobrou volbou. „Reálná ziskovost Fincentra je někde kolem sta milionů korun na českém i slovenském trhu, přičemž zhruba osmdesát procent profitu je z České republiky,“ uvedl v nedávném rozhovoru pro deník E15 spoluzakladatel Fincentra Martin Nejedlý. Podle něj však hodlá společnost rychle růst, proto zvýšila poradcům provize, což se krátkodobě podepíše na výsledcích hospodaření. „Je to hra na využití příležitosti na trhu a podstatného zvýšení tržního podílu tak, aby se nám to za dva tři roky vrátilo,“ dodal Martin Nejedlý.

Zdroj: E15.cz

2 komentáře: “Ve hře je další vážný zájemce o Fincentrum”

  1. anonym napsal:

    to zní jako skutečně „kompatibilní“ kultury. :)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.