Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Majoritní podíl ve Fincentru možná koupí Italové

Fond ARX Equity Partners a Capital Dynamics chtějí po pěti letech prodat majoritu ve finančně poradenské společnosti Fincentrum. Podle zdrojů deníku E15 má o kontrolní podíl zájem i italská banka Intesa Sanpaolo.  

„V blízké době, tedy během měsíce dvou, se určitě nic takového nenastane. V neformální rovině se ale zájemci, kterým by se taková investice hodila, objevují. Oficiálně ale žádný obchod zatím iniciován nebyl,“ uvádí zdroj blízký akcionářům, který si nepřál být jmenován.

O pětiletém investičním horizontu se hovořilo již v době, kdy fondy v roce 2013 podíly od zakladatelů společnosti Petra Stuchlíka a Martina Nejedlého koupily. „V horizontu nějakých pěti let budou investoři pravděpodobně řešit exit,“ uvedl v říjnu roku 2013 v rozhovoru pro deník E15 spolumajitel Fincentra Martin Nejedlý.

„Prodej majority by v současnosti dával smysl nejen z hlediska toho, jak strategicky fungují jeho současní majitelé, ale i protože trh prodejům těchto firem pohledem ocenění vysloveně přeje,“ říká akviziční poradce, který si nepřál být jmenován.

Strany se k případnému obchodu nechtěly vyjadřovat. „Zásadně nekomentujeme spekulace na trhu, které se týkají jakékoli společnosti z našeho portfolia,“ uvádí řídící partner fondu ARX Brian Wardrop. „Tržní spekulace nemůžeme komentovat,“ uvedl i mluvčí italské banky Intesa Sanpaolo Simone Blasi.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.