Neděle 01. srpna. Svátek má Oskar.

Sněmovna schválila větší ochranu pro klienty pojišťoven

Pojištění 23.05.2018 | 16:30 0 Komentářů

Klienti pojišťoven by měli být více chráněni při prodeji pojištění. Navíc by smlouvy pojišťoven měly být srozumitelnější. Ukládá to nový zákon o distribuci pojištění a zajištění, který dnes schválila sněmovna. Teď zákon musí ještě schválit Senát a podepsat prezident.

Po schválení zákona by se také zvýšily požadavky na profesionalitu zprostředkovatelů pojištění. Takové poradce čeká nová registrace a očekává se, že po účinnosti zákona jejich počty klesnou.

Nový zákon cílí hlavně na zvýšení ochrany klientů i důvěryhodnost celého pojišťovacího sektoru. Nejen že přebírá evropskou směrnici, ale také reaguje na některé specifické problémy tuzemského trhu, jako je kauza poškozování klientů při sjednávání životního pojištění. Nahrazuje také dosavadní zákon o pojišťovacích zprostředkovatelích a likvidátorech pojistných událostí, který reguloval činnost pouze těchto zprostředkovatelů.

Pojišťovny a zprostředkovatelé podle zákona budou mít výslovnou povinnost jednat kvalifikovaně, čestně, spravedlivě a v nejlepším zájmu zákazníka. Týká se to tedy všech osob, které si sjednávají pojištění.

Zprostředkovatelé a další prodejci pojištění, kteří nemají maturitu, budou mít ze zákona 42 měsíců na to, aby si ji dodělali. Případně budou muset skládat odbornou zkoušku a absolvovat následné další vzdělávání.

Zdroj: ČTK

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.