Pátek 06. prosince. Svátek má Mikuláš.

Požadavky na zprostředkovatele pojištění budou vyšší a pojistky srozumitelnější

Pravděpodobně vzrostou požadavky na profesionalitu zprostředkovatelů pojištění. Budou totiž muset získat nové licence. Souvisí to s návrhem nového zákona o distribuci pojištění a zajištění, který dnes v úvodním kole podpořila Sněmovna.

Klienti, kteří si od zprostředkovatelů pojištění kupují pojistky, by se měli dočkat vyšší srozumitelnosti a srovnatelnosti informací o jejich finančních produktech. Další fáze je projednávání v rozpočtovém výboru.

Pojišťovnám a zprostředkovatelům nový zákon klade výslovnou povinnost jednat kvalifikovaně, čestně, spravedlivě a v nejlepším zájmu zákazníka. Půjde tedy nejen o spotřebitele, ale o všechny osoby, které si sjednávají pojištění. Takže se to týká i finančních poradců.

Prodej a zprostředkování pojistek bude možné pouze tak, aby osoby vyjmenované v zákoně, trvale splňovaly podmínku odborné způsobilosti. K ní patří minimálně maturita a eventuálně doklad o vyšším vzdělání.

Zákon má vstoupit v účinnost 23. února 2018. Do té doby musí Česko převzít příslušnou evropskou směrnici. Sněmovna tak bude muset tuto účinnost odložit.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.