Neděle 13. června. Svátek má Antonín.

Šéf Monety viní Českou spořitelnu z přetahování zaměstnanců a krádeží telefonních seznamů

Banky 17.12.2018 | 16:26 0 Komentářů

Mezi šéfy Monety a České spořitelny to vře. Generální ředitel Monety Tomáš Spurný obvinil Českou spořitelnu z nekalého přetahování zaměstnanců a krádeže interních telefonních seznamů. Tento spor je dalším důkazem toho, že napětí na trhu práce dopadá i na banky, které mají zejména na pobočkách stále větší problém udržet pracovníky.

Generálního ředitele Monety Tomáše Spurného minulý měsíc rozzlobily výroky šéfa České spořitelny Tomáše Salomona, který v rozhovoru pro Hospodářské noviny upozornil na neobvyklost plánu na spojení Monety s byznysy skupiny PPF.

Spurný před nedávnem představil návrh, podle kterého by se Moneta mohla příští rok spojit s Air Bank a českým a slovenským Home Creditem. Moneta by tak PPF zaplatila skoro sedm miliard korun. Nové uskupení by neslo název Air Bank. Salomon ale uvedl, že navržená transakce by byla drahá a o její výhodnosti bude nutné nejdříve přesvědčit akcionáře i zákazníky.

Teď Spurný obvinil vedení České spořitelny z toho, že chce situace využít a Monetě systematicky přetahovat v dnešní době cenné zkušené specialisty. Podle něj k tomu spořitelna používá nekalé praktiky, včetně zneužití interních dat konkurenta.

Zdroj: iHNED.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.