Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Sazka kvůli zvýšení loterní daně podala stížnost Evropské komisi

Sázková společnost Sazka podala stížnost k Evropské komisi. Sněmovna totiž schválila novelu zákona o dani z hazardních her, kde zvyšuje sazbu pro loterie z 23 na 35 procent, zatímco u ostatních hazardních her ji ponechala na původní sazbě. Podle Sazky se jedná o nedovolenou veřejnou podporu.

„Loterie jako nejméně riziková hazardní hra se tak dostává na úroveň nejvíce společensky nebezpečných automatů (technických her). Přitom ostatní druhy hazardních her, které jsou podle odborníků mnohem návykovější, a dokonce jsou i ziskovější, mají být i nadále daněny sazbou 23 procent. Jde například o kurzové sazky nebo živou hru v kasinu,“ upozorňuje mluvčí Sazky Václav Friedmann.

V Poslanecké sněmovně byl prosazen návrh navýšení na 35 procent s argumentem, že loterie jsou vysoce ziskové, čemuž by mělo odpovídat též jejich zdanění. Sazka z důvodu možného růstu daní pozastavila reklamu u Mafra a omezila i reklamy v dalších médiích.

„Takové jednání naplňuje všechny znaky veřejné podpory podle Smlouvy o fungování EU, která je neslučitelná s vnitřním trhem EU, a proto zakázána. Obracím se proto na Evropskou komisi a žádáme, aby zahájila v této věci formální šetření a zakázala České republice poskytovat jakoukoliv nedovolenou veřejnou podporu ve formě daňového zvýhodnění některých provozovatelů hazardních her,“ dodal Friedmann.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.