CZK/€ 23.745 +0,13%

CZK/$ 22.219 +0,64%

CZK/£ 27.482 +0,03%

CZK/CHF 24.413 -0,24%

21. 10. 2019

0 komentářů

O dluhopisy Sazky je enormní zájem

 

Sázková společnost Sazka uvedla na burzu nové dluhopisy. A udělala dobře, neboť suverénně poráží i akcie.

Loading 

Dluhové emise u známých značek slaví na burze úspěch. Zatím poslední se k tomuto kroku odhodlala Sazka. Během prvního dne se zobchodovaly její dluhopisy za více než 71 milionů korun. Investoři dávají v současnosti přednost velkým emisím známých firem před akciemi.

Na domácím trhu se po relativně dlouhé době objevil dluhopis s poměrně solidním ratingem, což u titulů emitovaných v Česku nebývá zvykem,“ vysvětluje Lukáš Jakub, ekonom Patria Finance.

Poměrně vysoký úrok dluhopisů Sazky byl pro investory takovým lákadlem, že upozadili možná rizika, ať už z rostoucího zadlužení firmy, či silnější expozici Sazky vůči zranitelné řecké ekonomice“ doplňuje Lukáš Kovanda, ekonom Czech Fund.

Mimo Sazku najdeme na pražské burze bondy dalších známých českých firem. Za všechny uveďme alespoň RegioJet, Rohlík.cz nebo strojírenskou společnost Škoda Transportation.
Zdroj : E15

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Krocení inflace má dva soky – vládu a bilanci ČNB

Doby se mění. Už i v nejvyšších patrech ČNB se uvažuje o tom, že velká bilance centrální banky mění působení měnové politiky. ČNB jako instituce nese na svých bedrech důsledky někdejší nekonvenční politiky. Náklady na realizaci měnové politiky v době vyšších úrokových sazeb enormně vzrostly, stahování likvidity se […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 05. 2023

Zaostřeno na dluhopis – ShipEx 2024

Dluhopisy ShipEx 2024 jsou další z řady zajímavých investic, které se vezou na aktuálních trendech, tentokrát v oblasti logistiky. Nabízejí investiční příležitost s pevným výnosem, emise je v nabídce od letošního ledna v celkovém objemu 5 milionů Kč. Dluhopisy mají fixní úrokovou sazbu ve výši 12,5 % ročně, výplata probíhá čtyřikrát […]

Text: Milan Vodička

Foto: Pixabay

18. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *