CZK/€ 23.645 -0,11%

CZK/$ 21.991 -0,15%

CZK/£ 27.241 -0,06%

CZK/CHF 24.364 +0,16%

14. 02. 2019

0 komentářů

Přeshraniční platby v eurech od prosince zlevní

 

Evropská unie rozhodla, že skončí diskriminace uživatelů platebních služeb mimo eurozónu. V Česku, Polsku či Chorvatsku tak do konce roku zlevní přeshraniční platby v eurech.

Loading 

V rámci eurozóny jsou poplatky za vnitrostátní platby i na přeshraniční platby v eurech poměrně nízké. Lidé ze členských zemí EU mimo eurozónu ale platí za přeshraniční platby v eurech vysoké poplatky. Poslanci Evropského parlamentu ale dnes schválili nařízení, musí mít od poloviny prosince letošního roku všichni stejné podmínky.

„Když posíláte peníze třeba z Kypru do Drážďan v rámci eurozóny přes celou Evropu, tak jsou poplatky téměř nulové, ale když je posíláte z Teplic do Drážďan, tak zaplatíte v průměru podle studie zhruba 200 až 250 korun. To v Evropské unii, která má vnitřní trh, nedává smysl,“ uvedl v rozhovoru pro ČTK a ČRo český europoslanec Petr Ježek (za ANO).

Evropský parlament podle Ježka usiloval i o snížení poplatků u plateb z korunového účtu do eurozóny i přeshraničních plateb mezi dvěma zeměmi mimo eurozónu. „V tom nařízení je ale zabudovaná klauzule o jeho revizi za tři roky, takže pak se možná můžeme vydat i tímto směrem,“ dodal Petr Ježek.
Zdroj : ČTK

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Nová unijní regulace kryptoaktiv favorizuje molochy na úkor inovátorů

Sociální sítě nyní baví vtípek stavějící na analýze vzájemného zápolení USA a Číny. Obsahuje totiž také graf zachycující segmenty, v nichž dominují Spojené státy a ve kterých naopak Čína. Čína vede například v 5G technologiích nebo ve výrobě komerčních dronů. Spojené státy mají navrch v kvantové výpočetní technice, ve fúzní […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

24. 05. 2023

MMF má program financování pro Ukrajinu. Zadarmo to nebude…

Ocitli jste se v neuvěřitelně nákladné poznávací cestě, přicházíte na jiné myšlenky. Nakonec zjišťujete, že je vaše peněženka poloprázdná a není jisté, jak dlouho svou cestu finančně ustojíte. Existuje ale rozvážný průvodce, který vás upozorňuje na to, že byste se měli začít zajímat o to, jak účty […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

14. 04. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *