Pátek 17. září. Svátek má Naděžda.

Přeshraniční platby v eurech od prosince zlevní

Banky 14.02.2019 | 16:27 0 Komentářů

Evropská unie rozhodla, že skončí diskriminace uživatelů platebních služeb mimo eurozónu. V Česku, Polsku či Chorvatsku tak do konce roku zlevní přeshraniční platby v eurech.

V rámci eurozóny jsou poplatky za vnitrostátní platby i na přeshraniční platby v eurech poměrně nízké. Lidé ze členských zemí EU mimo eurozónu ale platí za přeshraniční platby v eurech vysoké poplatky. Poslanci Evropského parlamentu ale dnes schválili nařízení, musí mít od poloviny prosince letošního roku všichni stejné podmínky.

„Když posíláte peníze třeba z Kypru do Drážďan v rámci eurozóny přes celou Evropu, tak jsou poplatky téměř nulové, ale když je posíláte z Teplic do Drážďan, tak zaplatíte v průměru podle studie zhruba 200 až 250 korun. To v Evropské unii, která má vnitřní trh, nedává smysl,“ uvedl v rozhovoru pro ČTK a ČRo český europoslanec Petr Ježek (za ANO).

Evropský parlament podle Ježka usiloval i o snížení poplatků u plateb z korunového účtu do eurozóny i přeshraničních plateb mezi dvěma zeměmi mimo eurozónu. „V tom nařízení je ale zabudovaná klauzule o jeho revizi za tři roky, takže pak se možná můžeme vydat i tímto směrem,“ dodal Petr Ježek.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.