Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Ministryně financí Schillerová slibuje úlevy živnostníkům

Ministryně financí Alena Schillerová a ministr průmyslu Karel Havlíček slibují zjednodušení administrativy pro živnostníky. Změny by měly začít platit do dvou let.

„Malí podnikatelé s příjmy do jednoho milionu korun budou platit jen jednu částku, nebudou muset podávat žádná přiznání nebo hlášení a nebude jim hrozit žádná kontrola,“ uvádí Schillerová. „Připravujeme také rekodifikaci stavebního práva, která zavede systém, že živnostník podá stavební projekt a všechno za něj vyřídí stavební úřad,“ dodává Havlíček.

Někteří podnikatelé současnou vládu Andreje Babiše kritizují. Nelíbí se jim například fakt, že elektronická evidence tržeb (EET) se dotýká i řemeslníků. Kritice je podrobena i novela daňového řádu. Kritikům se nelíbí prodloužení lhůty z 30 dnů na 45 dnů pro navrácení nadměrného odpočtu DPH.

Schillerová si za zavedením EET nebo kontrolního hlášení k DPH stojí. „Nejvyšší státní zastupitelství i Nejvyšší kontrolní úřad se shodují, že obě opatření zlepšila výběr daní a snížila počet trestných činů souvisejících s karuselovými podvody,“ uvádí. Schillerová dále řekla, že nemá v plánu zrušit slevu na poplatníka nebo slevu na děti. „Ale jsou jiné oblasti, kde by výjimky měly být redukovány nebo zrušeny,“ dodala.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.