Pátek 04. prosince. Svátek má Barbora.

Konec stravenek? Schillerová plánuje odříznout poukázkové firmy kvůli odtékání zisků

Investice 08.08.2019 | 17:04 0 Komentářů

Ministerstvo financí plánuje zákon o daních z příjmů doplnit o „stravenkový paušál“. Díky tomuto paušálu by mohl zaměstnanec dostat od zaměstnavatele na jídlo místo stravenek peníze. Tento dodatek zákona by mohl vyvolat bouří ve světě českého stravenkového bysnysu. 

Ministerstvo financí plánuje dodatek k zákonu o daních z příjmů doplnit o takzvaný stravenkový paušál. Díky němuž by mohl zaměstnanec od zaměstnavatele dostávat místo stravenek peníze. „Zachováváme možnost dál beze změn používat dnešní režim stravenek. Nově pouze nabídneme zaměstnavatelům alternativu, jak se zbavit vysokých poplatků a zbytečné administrativy. Zaměstnancům budou moct na místo papírků přímo vyplácet peníze ve stejné hodnotě. Bude tak na svobodném rozhodnutí každého podnikatele, jestli námi připravovanou možnost využije, nebo zůstane u dnešního zajetého modelu,“ vysvětlila záměr ministryně financí Alena Schillerová.

Plány ministerstva financí ale mají své kritiky. „Příspěvek na stravování je podle legislativy určen na jedno jídlo denně během pracovní doby – ať již ve formě papírových poukázek, na elektronické kartě, nebo v podobě kantýny na pracovišti. Pokud by zaměstnanci dostávali peníze přímo na účet formou paušálu, s největší pravděpodobností by ho nevyužívali na stravování,“ vyjádřil se prezident firmy Sodexo ČR a SR Daniel Čapek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.