Pátek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

Méně známé kryptoměny jsou letos v kurzu, vydělávají i několikanásobek investované částky

Investice 23.04.2019 | 10:18 0 Komentářů

Méně známé kryptoměny letos investorům vydělávají. Hodnota měn jako dash nebo monero se od začátku roku zvýšila o více než polovinu, měna EOS svou hodnotu zdvojnásobila. Největší nárůst hodnoty za poslední čtyři měsíce ale zaznamenal binance coin, a to téměř na čtyřnásobek.

„Někdejší bujarou, až bezbřeze euforickou náladu kolem bitcoinu a spol, vystřídal loni hluboký pesimismus a potemnělá rezignovanost. Ani jeden z těchto pocitů ale nemá opodstatnění v realitě a trh může svojí rovnovážnou, objektivní cenu najít teprve tehdy, až nerealistické dojmy a očekávání čas odplaví,“ říká ekonom Czech Fund Lukáš Kovanda.

Na začátku letošního roku měl trh s kryptoměnami podle údajů serveru coinmarketcap hodnotu zhruba 125 miliard dolarů, dnes se přibližuje 180 miliardám dolarů. Trh se tak oproti začátku roku navýšil zhruba o 40 procent. Podobně rostl i bitcoin.

„Jsme ve fázi, kdy z trhu mizí hejlové, tedy ti, kteří kryptoměnám nikdy tak úplně nevěřili anebo nerozuměli, a vkládali do nich peníze víceméně hlavně proto, aby bezpracně vydělali na euforické vlně nebo aby se zbavili tísnivého pocitu, že jim cosi uniká,“ dodává Lukáš Kovanda.

Do budoucna může kryptoměnám pomoci například i rostoucí zájem o kryptoměny jako platební prostředek. „Rozšiřuje se obrovským způsobem povědomí o kryptoměnách a vnímám i to že lidé chtějí platit bitcoinem či litecoinem, popřípadě že chtějí za své služby dostat takto zaplaceno. Kdo má krypto, pro běžný provoz je prostě in, respektive bude, mainstreamová vlna se teprve zvedá,“ říká nezávislý expert na kryptoměny Radomír Eliáš.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.