Pátek 18. června. Svátek má Milan.

Kryptoměny opět pod tlakem. Reklamy na ně zakáže i Twitter

Investice 27.03.2018 | 16:37 0 Komentářů

Po sociální síti Facebook a vyhledávači Google zakláže reklamy na kryptoměny i sociální síť Twitter. Důvodem je vysoké riziko podvodů a značných ztrát případných investorů.

Zákaz reklam na kryptoměny na sociální síti Twitter se bude týkat nejen primární nabídky mincí (ICO) a crowdfunding využívající kryptoměny, ale také nabídek prodeje kryptoměn a služeb s nimi spojených, např. kryptopeněženek. Omezení se bude týkat též většiny burz obchodujících s kryptoměnami.

Facebook byl v zakazování reklam na kryptoměny nejrychlejší. Omezení na sociální síti platí již od února 2018. Google se přidal s tím, že zákaz začne platit v červnu 2018.

Před investicí do kryptoměn varují i evropské regulační úřady. Evropský bankovní úřad (EBA) varoval již v roce 2013„V EU teď neexistuje žádný specifický regulační systém, který by chránil spotřebitele před finančními ztrátami v případě selhání či ukončení aktivit platforem, které s virtuálními měnami obchodují.“

Trojice regulačních úřadů ESMA, EBA a EIOPA přidala varování v březnu 2018: „Pokud se rozhodnete koupit virtuální měny nebo finanční produkty s přímou expozicí vůči virtuálním měnám, měli byste plně chápat jejich charakteristiky a rizika, kterým se vystavujete.“

Zdroj: Lidovky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.