Pátek 23. dubna. Svátek má Vojtěch.

Majetek investovaný ve fondech poprvé překonal hranici půl bilionu korun

Investice 15.05.2019 | 16:44 0 Komentářů

Majetek ve fondech kolektivního investování vzrostl během prvního čtvrtletí o více než 38 miliard korun a poprvé překonal hranici půl bilionu korun. Největší nárůst zaznamenaly fondy dluhopisové (+ 28,6 %), akciové (+ 11,97 %) a fondy fondů (+ 10,52 %).

Podle údajů Asociace pro kapitálový trh (AKAT) rostly také aktiva nemovitostních a strukturovaných fondů. Pokles zaznamenaly fondy smíšené (- 1,31 %) a fondy peněžního trhu, a to sice o 53,6 %, v absolutním měřítku jde ale pouze o necelých šest miliard korun.

Ke konci prvního čtvrtletí dosáhly investice do domácích a zahraničních fondů kolektivního investování nabízených v České republice 511,1 miliardy korun.

Vývoj v prvním kvartále nadále potvrzuje postupné dlouhodobé navyšování podílu investic do podílových fondů na celkovém majetku domácností. Ačkoliv se světová ekonomika zjevně nachází již za vrcholem konjuktury, optimismus evidentně stále přetrvává, o čemž svědčí příliv investic do fondů a také pozitivní vývoj na kapitálových trzích. Potěšující je i přetrvávající trend nárůstu podílu pravidelných investic na nových prostředcích,“ prohlásil předseda AKAT Martin Řezáč.

Zdroj: Tisková zpráva AKAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.