Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Objem majetku v podílových fondech letos vzrostl o 15 miliard korun

Investice 26.11.2018 | 13:04 0 Komentářů

Objem majetku, který Češi vložili do podílových fondů, vzrostl v letošním roce o 15 miliard korun. Ke konci třetího čtvrtletí bylo ve fondech kolektivního investování celkem 498,5 miliardy korun. Vyplývá to z údajů Asociace pro kapitálový trh (AKAT).

„Ve třetím kvartálu tohoto roku byly favoritem investorů fondy akciové a nemovitostní, ale vzhledem k růstu úrokových sazeb také fondy peněžního trhu,“ uvedla Jana Brodani, výkonná ředitelka AKAT.

Největší část majetku v podílových fondech drží fyzické osoby, a to 83 procent. Ve smíšených fondech je uloženo celkem 196,5 miliard korun, v akciových fondech 112,4 miliardy korun a v dluhopisových 101,7 miliardy korun.

Vývoj ve třetím kvartále nadále potvrzuje roli podílových fondů jako primárního způsobu zhodnocování prostředků domácností a tvorby finančních rezerv. Děje se tak i navzdory méně příznivému tržnímu prostředí v posledních měsících. Stabilním tempem pak roste podíl pravidelných investic na nových prostředcích, což lze označit za logickou reakci na vyšší volatilitu,“ prohlásil předseda AKAT Martin Řezáč.

Zdroj: Tisková zpráva AKAT

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.