CZK/€ 24.945 +0,20%

CZK/$ 23.341 +0,50%

CZK/£ 29.515 +0,19%

CZK/CHF 26.153 +0,28%

19. 04. 2017

0 komentářů

ČNB uznala odborné investiční zkoušky VŠFS

 

Na základě zákona o podnikání na kapitálovém trhu schválila Česká národní banka (ČNB) zkoušku Vysoké školy finanční a správní (VŠFS) pro odbornou způsobilost v investicích. Zkouška není platná zpětně, ale až od vydání věštníku.

Loading 

Jedná se o zkoušku organizovanou VŠFS „investiční poradce, jehož činnost nezahrnuje deriváty“ podle vyhlášky č. 143/2009 Sb. o odbornosti osob, pomocí kterých provádí obchodník s cennými papíry své činnosti.

„Uznání se týká pouze odborných zkoušek vykonaných po nabytí účinnosti tohoto úředního sdělení. Pokud se změní právní předpisy související s odborností osob, pomocí kterých provádí obchodník s cennými papíry své činnosti, nebo podmínky odborné zkoušky, může Česká národní banka své uznání zrušit,“ uvádí v úředním sdělení ČNB.
Zdroj : ČNB

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

P. Budinský: Bude ČNB bránit dalšímu oslabování koruny?

Pro omezení volatility koruny by bylo žádoucí, aby bankovní rada snižovala úrokové sazby častěji a až na výjimky maximálně o 0,25 procentního bodu. To lze docílit zvýšením počtu  měnově politických jednání z osmi třeba na dvanáct, nebo ještě lépe na omezenou dobu vyhlásit každé zasedání bankovní rady jako měnově […]

Text: Petr Budinský

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *