CZK/€ 23.780 -0,21%

CZK/$ 22.152 -0,54%

CZK/£ 26.780 +0,39%

CZK/CHF 24.068 +0,06%

19. 04. 2017

0 komentářů

ČNB uznala odborné investiční zkoušky VŠFS

 

Na základě zákona o podnikání na kapitálovém trhu schválila Česká národní banka (ČNB) zkoušku Vysoké školy finanční a správní (VŠFS) pro odbornou způsobilost v investicích. Zkouška není platná zpětně, ale až od vydání věštníku. 

Jedná se o zkoušku organizovanou VŠFS „investiční poradce, jehož činnost nezahrnuje deriváty“ podle vyhlášky č. 143/2009 Sb. o odbornosti osob, pomocí kterých provádí obchodník s cennými papíry své činnosti.

„Uznání se týká pouze odborných zkoušek vykonaných po nabytí účinnosti tohoto úředního sdělení. Pokud se změní právní předpisy související s odborností osob, pomocí kterých provádí obchodník s cennými papíry své činnosti, nebo podmínky odborné zkoušky, může Česká národní banka své uznání zrušit,“ uvádí v úředním sdělení ČNB.
Zdroj : ČNB

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: ČNB a rozehraná partie ohrožující cenovou stabilitu

Vypadalo to na 300 miliard, bude to více než 400 miliard. Ne, nejde o deficit státního rozpočtu, ale o rekordní ztrátu hospodaření České národní banky. Se změnou prostředí se bilance této instituce stává neřízenou střelou. Z pohledu hospodaření české centrální banky je situace více než nepříznivá. V […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

13. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *