CZK/€ 23.860 +0,15%

CZK/$ 21.880 -0,22%

CZK/£ 27.118 +0,03%

CZK/CHF 23.754 -0,13%

Text: Redakce

14. 09. 2018

2 komentáře

Projekty do infrastruktury ThomasLloyd – efektivní trojice výnosů

 

Workshop Petra Sejkory – ředitele distribuce pro ČR ze společnosti ThomasLloyd. Co nabízí ThomasLloyd poradcům a investorům? Proč má smysl do infrastruktury investovat? Jak vypadají konkrétní projekty? (video) 

Představení (00:50)

Společnost ThomasLloyd je globální investiční a poradenská společnost, která investuje do projektů v Asii. Jsme předním hráčem na trhu v oblasti infrastruktury do čistých energií. ThomasLloyd má za sebou již více než 15 let existence. Ve správě máme 97 mld. Kč. Za sebou máme více než 100 infrastrukturálních projektů, nejenom v Asii, ale i v Severní Americe. Působili jsme také v oblasti poradenství v těchto oblastech.

Dělíme se na dvě části – obchodní bankovnictví a správa aktiv. V části obchodního bankovnictví poskytujeme poradenství různým společnostem, vládám a nadnárodním firmám, městům a obcím. V části správy aktiv vyvíjíme různé fondy a přímé investice. Našimi zákazníky jsou movití investoři a finanční zprostředkovatelé, se kterými v rámci ČR spolupracujeme. Působíme v osmi zemích, patnácti pobočkách. Nejdůležitějšími je asi Londýn, kde je finanční centrum společnosti. V Curychu je BackOffice. Jelikož realizujme projekty v Asii, tak máme samozřejmě zastoupení i tam.

V současné době všechny naše investice plynou na Filipíny. Je připravena Indie. Plánuje se Srí Lanka a Kambodža. Zde se budou stavět nové projekty většího charakteru, než máme na Filipínách. Asii jako takovou jsme vybrali také s ohledem na její počet obyvatel (6 lidí z 10 je z Asie) a hospodářskému růstu 6,1 % (rok 2017).

REKLAMA

Už v této chvíli je jasné, že bude potřeba investovat do infrastruktury 94 biliónů USD, které se musí proinvestovat do roku 2040 z důvodu udržení růstu ekonomiky.

Proč právě infrastruktura (4:55)

Infrastruktura není náchylná výkyvům na kapitálových trzích. Naše investice, které realizujeme, jsou do elektráren. Elektrárnu postavíme a následně prodáme.  Elektrárny neprovozujeme i důvodu obav investorů a následných rizik při provozu. Všechny projekty v rámci fotovoltaiky jsou prodané.

Proč investovat s námi (5:45)

V případě investic nejsou výnosem jenom ekonomické výnosy, ale také ekologické a sociální. V rámci výstaveb lidé dostávají práci a region jde hospodářsky nahoru.

Jak již bylo zmíněno – na trhu jsme 15 let. Za tuto dobu máme více než 50 000 investorů, kteří získali nadprůměrné výnosy. Opět zdůrazňuji nezávislost na kapitálových trzích. Tato investice může být stabilizující část portfolií klientů.

REKLAMA

Naše elektrárny ušetří ročně více než 260 000 tun CO2. K vykompenzování stejného množství emisí škodlivých pro klima by muselo být ročně vysázeno více než 26 milionů stromů.  Z hlediska světového klimatu není významné místo výstavby elektrárny.

V rámci sociální výnosů dali naše elektrárny práci více než 14 000 lidí.

Představení projektů (7:45)

Naše solární elektrárny zabírají více než 2,7 mil. m2 plochy a vygenerují 202 MW energie. Investice do elektráren přesahují 400 mil. USD a pro další projekty je potřeba získávání dalších financí.

Výstavba solární elektrárny v uvedených měřítkách trvá cca 12 měsíců, během kterých je investice, resp. výstavba, plně kryta pojištěním.

REKLAMA

Dalšími elektrárnami jsou elektrárny na biomasu. Ty v současné době generují 70 MW energie, při celkových investicích 300 mil. USD. Spotřebovávají 10 % z vyprodukované biomasy na Filipínách. Naším prvním projektem na Filipínách byla elektrárna San Carlos Bioenergy. Tento projekt do okolí přitáhl další investice ve výši 5 mld. USD.

Pořádáme cesty na Filipíny. V případě investic v Indii budou cesty také tam. Tyto cesty jsou určeny pro naše partnery, samozřejmě aktivní partnery. Je možné se zde setkat s představiteli státu, oblastí, měst, kteří projevují o tuto výstavbu zájem.

Naše produkty a investiční řešení (11:40)

V rámci spolupráce s poradci a poradenskými sítěmi poskytujeme servis poradcům v komplexním stupni. Pokud naši poradci např. nevědí, jak vysvětlit dané téma, tak pořádáme klientské prezentace, kde se klient dozví vše potřebné a jsou mu zodpovězeny případné dotazy.

Připravujeme vzdělávací akademii, která bude rozdělena do několika částí se zaměření na oblast infrastruktury. Přijedou lidé z Německa obeznámeni s financováním projektů. V dalších částech se půjde hlouběji k číslům, aby si každý potvrdil správnost své investice.

Co se týče nabídky portfolia dle potřeb klienta tak jsme schopni uspokojit každého klienta – dlouhodobého i krátkodobého investora, konzervativníhorizikovějšího investora.

V současné době nabízíme v ČR dva typy produktů. Jedná se o dluhopisy s pevným úrokovým výnosem v zaknihované podobě. Jeden produkt označujeme jak CTI 2 a druhý CTI 3. V rámci CTI 2 je úrok 5,8 %, který se připisuje a navyšuje výši dluhopisu. Minimální doba splatnosti jsou 2 roky. U CTI 3 je vyplácen úrok 7 % p.a. na čtvrtletní bázi. Minimální doba této investice jsou 3 roky.

Novinkou je uzavřený alternativní investiční fond. Což je v podstatě fond kvalifikovaných investorů. Fond děláme se spolupráci s J&T Bankou. Minimální investice u tohoto fondu bude 1 mil. Kč. Budou dva typy fondů. Jeden akumulační a jeden dividendový, tzn. s výplatou výnosů. Investice bude možná v korunách i v jiných zahraničních měnách.

V případě zájmu o spolupráci s námi a připojit se k hlavním trendům dneška, což je infrastruktura, Asie a udržitelnost, budeme velice rádi.

Záznam přednášky z konference FINfest Jaro 2018, jejímž je odborný server Investujeme.cz mediálním partnerem.

Vstoupit do diskuze 2 komentáře

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investorské chyby: Jak investovat a nepřijít na buben

Období zvýšené volatility vždy prověří psychickou odolnost investorů a poslední roky jsou toho ukázkovým příkladem. Při pohledu na klesající hodnotu svých investic byli mnozí investoři v pokušení nejen rychle prodávat, ale dokonce přehodnocovat své investiční strategie a horizonty. Ti poučenější vědí, že je třeba zachovat klid a… ideálně nedělat […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

31. 01. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Dušan

  14 září, 2018

  Děkuji a ať se vám vše daří.

  Odpovědět

 • Pavel

  23 září, 2018

  Myslím že investice do infrastruktury se společností ThomasLloyd , která má skvělé výsledky a dynamický růst je pro každého z investorů velice vhodná a skvěle diverzifikuje portfolio . Přednáška skvělá . Díky.

  Odpovědět