CZK/€ 25.280 -0,04%

CZK/$ 23.131 +0,03%

CZK/£ 30.035 -0,31%

CZK/CHF 26.155 +0,21%

Text: Petr Jermář

23. 02. 2010

85 komentářů

Milionářem snadno a rychle – zn. zaručeně!

 


 

Scénáře multi-level marketingového businessu jsou zpravidla vždy podobné. Web plný splněných snů; na obrázcích drahá auta, vily u moře, jachty a výlet do Las Vegas. K tomu se přidává fotomontáž se známými osobnostmi, které vždy konkrétní subjekt podporují, bohatá historie společnosti s mezinárodními kořeny, vyčtené úspěchy a na samotný závěr pečlivé vysvětlení, proč zrovna toto je fungující a výnosný MLM podnik a ne pyramida. Následují setkání a vaším verbířem, školení a nákup prvního zboží, které kdy stěží prodáte. Stále dokola a nahlas se opakuje pouze to, co lidé slyšet chtějí, tedy pohádky o penězích a rychlém zbohatnutí. Tyto pohádky jsou velmi často proloženy výklady z literatury, která je právě o bohatnutí, spoření a investování, což potvrzuje klamně obětem věrohodnost pasti, do které právě spadli.  

Nedávno se mi ozval jistý pan Karel S., údajný jednatel společnosti RCE, s velmi zajímavou pracovní nabídkou na pozici specialisty v internetové reklamě. Během hovoru jsem chválen za své mimořádné schopnosti a vynikající pracovní výsledky a hned je domluvena i velmi brzká schůzka, která nesnese odkladu. Hlavou se mi začínají honit pochybnosti. Headhounteři sice existují, ale rozhodně si s vámi nedomlouvají neodkladné schůzky v sobotu večer ve fastfoodu v nákupním centru na okraji Prahy. Nedá mi to a zkouším zjistit něco více pomocí vše-odhalujícího internetu.

Obchodní rejstřík nezná ani společnost RCE ani pana Karla, stejně tak živnostenský rejstřík. Sám web RCE je dosti tajuplný, neboť kromě úvodní strany s obrázkem (1.1) neposkytne více informací, neznáte-li heslo. Lákavá pracovní nabídka začíná pomalu ztrácet na atraktivitě. Po další krátké chvilce usilovného pátrání začíná být pomalu jasno – rodí se nám tu malá pyramida zakrývaná heslem „multi-level marketing“ pod značkou Amway. Vždycky mě zajímalo, jak lovci lákají svou kořist na podobné velmi průhledné triky, a proto příliš neváhám a schůzky se účastním.

Obrázek 1.1: Vaše budoucnost

Zdroj:
www.rce.cz  

REKLAMA

Pan Karel doráží s přijatelným zpožděním a omluvou, že se tu svým velkým a luxusním autem malinko ztratil. Usedáme k malého stolečku u Mc Donald’s, kde zjišťuji, že naše obchodní jednání bude v širším formátu, neboť kromě mě byl pozván ještě další potencionální budoucí spolupracovník. Na můj opětovný dotaz, kde že na mě pan Karel vzal kontakt, opět není odpovězeno, resp. následuje hra na kličkovanou, na jejímž konci moudřejší nejste, ale je vám nepříjemné se ptát na to samé stále dokola.

Začíná mistrovská hra s tužkou, papírem a upovídanými ústy, viz obrázek 1.2 a 1.3, kdy v následující půlhodině pan Karel povídá, kreslí, přesvědčuje, vysvětluje ale hlavně slibuje modré z nebe. Pohádka začíná na měsíčním příjmu 5 – 8 tisíc Kč a jakési tajemné práci v marketingu. Čím víc vypadáme nadšeně a přikyvujeme, tím bouřlivější má pohádka pokračování. Přes desetitisícové příjmy za prodej špičkové elektroniky a zboží světových značek se dostáváme až k heslům „milionářem za rok, max. za dva“. Je nám vykládáno o našich snech, možnostech, autech a diamantech. Zvláště ony diamanty jsou vždy doprovázeny poklepáním na sklíčka, která má pan Karel na košili i pásku. Je to neuvěřitelné, pečení holuby létající do úst nakonec přece jen existují a my máme obrovské štěstí, že si pan Karel vybral zrovna nás dva. Na naše občasné pochybující dotazy je vždy odpovězeno tak, že by to lépe nesvedl ani sir Humphrey Appelby (dlouhá a vyčerpávající odpověď se sdělovací hodnotou rovnou nule).

Pomalu se dostáváme k jádru věci, kdy je nám vysvětleno, co budeme dělat a jak se nám budou generovat peníze. Oproti všem předcházejícím slibům a očekáváním máme být podomními prodejci předraženého a neupotřebitelného drogistického zboží. Navíc máme verbovat do systému další kamarády a známé, jejichž život máme také otrávit touto lehce zapáchající záležitostí. Je zdůrazněno, že cílem je prodat nejenom co nejvíce zboží, ale zároveň zverbovat co nejvíce dalších lidí, z jejichž prodejů budeme mít provize a hlavní příjem. Hned následuje vysvětlení, že se nejedná o pyramidu, ale o pouhopouhý a nevinný multi-level marketing. Takové perpetum mobile na peníze. Naše kariéra bude odstartována zpoplatněným školením a koupí balíčku prvního zboží za několik tisíc korun, přičemž je údajně možné neprodané zboží vrátit a získat peníze zpět. Navíc je tu i nadstandardní záruka spokojenosti. I z 2/3 vypotřebovaný šampón je prý možno vrátit a získat zpět plnou kupní cenu. To jsou mimochodem lepší podmínky hry než má ČNB, neboť ta vám samozřejmě za 1/3 část bankovky její plný nominál nevrátí. Zde by přece jenom nějaké to perpetum mobile být mohlo.

Na závěr ještě získáváme instruktážní CD, vizitku a je domluvena další schůzka hned příští večer. CD se tváří na první pohled velmi noblesně, má na sobě i proti světlu viditelné ochranné samolepky. Škoda jen, že po otočení média na nás vykoukne modrá plocha nelisovaného doma vypáleného CD. A mimochodem, pan Karel neodjíždí svým luxusním vozem, nýbrž po chvíli čekání nasedá do metra a jede domů – dle adresy z vizitky panelák na kraji Prahy a dle náhledu do katastru nemovitostí není náš pan podnikatel-milionář ani vlastníkem své střechy nad hlavou.

REKLAMA

Budiž tento článek vaším ušetřeným časem, až vás bude někdo lákat na snadný a zaručený výdělek s požadovaným profilem kandidáta: vysoké sebevědomí a jinak nevadí ani nedostudovaná základní škola ani nulové pracovní zkušenosti.

Obrázek 1.2: Schéma pyramidy a provizního systému, str. 1

Zdroj: Karel S.

Obrázek 1.3: Schéma pyramidy a provizního systému, str. 2

Zdroj: Karel S.

Loading

Vstoupit do diskuze 85 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Slávek

  23 února, 2010

  Tleskám a děkuji za skvělý článek, mám podobnou zkušenost s jednou nejmenovanou MLM společností prodávající diamanty. Lidé jsou zkrátka nepoučitelní a lidská blbost skutečně nemá hranic.

  Odpovědět

 • FL

  23 února, 2010

  Muzete to rozepsat? docela by me toto zajimalo, sam s tim zkusenost mam, ale nelaletel jsem do toho, nastesti jsem si zachoval zdravy rozum, ale vim o co jde…

  Odpovědět

 • Milan

  24 února, 2010

  A proč ji nejmenujete?

  Odpovědět

 • FL

  24 února, 2010

  Ja myslim ze firem jez se zabyvaji prodejem diamantu moc neni, obzvlast tech tripismenkovych :)) kazdopadne tento jejich fenomen by stal za clanek, v pripade zajmu jeste mam mozna nekde kontakty na ty prodejce.

  Odpovědět

 • Milan

  24 února, 2010

  Ne každý je tak sběhlý… že by náznaky kvůli nedostatku osobní odvahy?

  Odpovědět

 • nic dic

  24 února, 2010

  Vy nevíte o DIC ? o čehunovi co vytuneloval GWC karty (dnes něco jako Lioness..) a tunel Avalanche, Ryhnoceros ?? Vy nevíte že čehuni ingenéry vyvezli do Nigerie v batůžku říční bagr a bagrují“ super kvalitní diamanty? Vy nevíte kolika mlm prodavačům DIC vzali v Riminy auta když ty střepy vyvezly? VY nevíte o ztraceném“ managerovi DIC v Petrohradu? Vy nevíte že se celá antverpská burza směje, když se jim jejich nejhorší střepy vracejí z Čech zpátky k odkupu za neuvěřitelné ceny na kterých Hum..lík a celá bandička prolhaných degešů rejžuje ohromné meziprovize-na naivních čehunech?

  Odpovědět

 • Milan

  26 března, 2010

  Ne, opravdu o nich nic nevím. Nabídku na prodej diamantů jsem dostal, ale vzhledem k tomu že prodej diamantů a zlata systémem MLM považuji za pochybný jsem se tím přestal zabývat. Stejně jako několika nabídkami firmy Escorp na prodej investičního zlata.

  Odpovědět

 • Karlos

  26 března, 2010

  Byl jsem na prezentaci mlm prodeje investičního zlata a působilo to na mě dost nedůvěryhodně.
  Vysoké provize a hodně stupňů kariéry se přece musí projevit na ceně za zprostředkování. Navíc klient dlouho to zlato ani neuvidí. Když začali mlet cosi o rafinérii v Dubaji tak už mě to tam vyloženě otravovalo. Jak slyším Dubaj, zvlášť na nějaké takové prezentaci tak se začínám smát.
  A to že tam kolem hopsají suveréni exotického vzhledu mě nijak nenadchává.
  Kdo chce investovat do zlata ( a není to vepřo knedlo zelo občan ) tak si jistě dokáže najít lepší způsob a serioznější než nějakého MLM Hejla co mu prodá zlato v trezoru někde kdoví kde.

  Odpovědět

 • Anonym

  26 března, 2010

  V souvislosti s touto problematikou jsou na netě informace o zahájení stíhání v souvislosti s DPH podvodmi, nechce se mi to hledat.

  Odpovědět

 • zlato

  26 září, 2010

  mlm systém je skvělý mám díky němu slušné živobytí a vlastní firmu

  Odpovědět

 • Radek

  26 září, 2010

  Vlastní firmu? Nepovídejte… 😉

  Odpovědět

 • Wotnel

  5 ledna, 2011

  Nevím proč ale stále se mi hlavou honí myšlenka: Opravdu by člověk co má slušné živobytí a vlastní firmu vyhledával na internetu takovéhle články? Myslím, že takový člověk (ten co má zmíněné slušné živobytí a vlastní firmu) by byl solidně nad věcí a vůbec by se k tomuto článku nevyjadřoval.
  Možná je to jen můj subjektivní názor, já vám to slušné živobytí a vlastní firmu přeji z celého srdce. A taky bych Vám přál vlastní mozek a rozum.

  Odpovědět

 • Johanka

  20 března, 2012

  fakt zajímavý příspěvek… opravdu ráda bych vědela, jak ale souvisí Rihnoceros s DIC a kde se dočíst info o Rimini a ztraceném managerovi v Petrohradu? Celkem by mně to zajímalo :)

  Odpovědět

 • ejcezet

  30 dubna, 2010

  To je pravda. Lidská blbost skutečně nezná hranice. Utvrzuji se v tom téměř každý den při kontaktování potenciálních klientů. Lidé jsou nejejn nepoučitelní, ale především neskutečně pohodlní cokoliv zjišťovat, cokoliv chtít poznat, cokoliv dělat. Stačí jen trochu víc nad celostátní mzdový průměr a už jsou přesvědčeni, že jsou králové a nic nemusejí. Obecně tato iluze krachuje v momentě, kdy se něco stane. Třeba se narodí potomek, nebo zaměstnavatel krachne. pak je najednou průšvich a onen občánek, tak hrdý na své zaměstnání, volá směrem k parlamentu, aby se NĚJAK postaral. Že by se měl starat on sám, to jej nikdy nenapadne.

  Odpovědět

 • Dulda

  23 února, 2010

  Vážený pane Jermáři,pobavil mě Váš článek,neboť jste vůbec nepochopil,co Vám bylo nabízeno.Neumíte si představit tu práci,pokud by jste se měl stát milionářem,nevíte co to je frustrace,kterou občas podnikatelé v MLM(v té legální,nikoli pyramidové práci)musí podstoupit,zvláště,když narazí na takové lidi jako jste Vy a mají takových schůzek víc,než těch s lidmi,co něco opravdu hledají a pracovat chtějí.Mimochodem tento konkrétní MLM je veden v České asociaci přímého prodeje,která je zcela v souladu se zákony ČR a patří k nejlepším na světě.Žádná pyramidová hra neexistovala 50 let,narozdíl od firmy Amway,kterou zde jmenujete.To,jak je solidní vůči klientům je vidět i ve Vámi zpochybňované záruce spokojenosti.Tato záruka není pouze na zboží,ale i na vrácení peněz za licenci,pokud by se Vám nedařilo podnikáníMáte tedy přílžitost až 6 ěsíců testovat,zda-li je to pro Vás to pravé a pokud ne,vrátí se Vám 100% Vaší investice.Zkuste chtít vrátit investici z pyramidové hry…Až to zkusíte na vlastní kůži a uvidíte pohled také z druhé strany,napište článek dle Vašich zkušeností a dojmů.To budou fakta.Ovšem dokud nic nezkusíte,budou od Vás odcházet pouze tyto dezinformace.Omlouvám se,jestli jsem si nebral žádné servítky,znám však i druhou stranu mince a vážím si té mravenčí práce lidí,kteří poctivě podnikají a zdaňují své těžce vydělané peníze právě v MLM a odkládají své odměny na hodně vzdálenou dobu.Nevidí často svojí rodinu,ani peníze,příbuzní se jim smějí a opravdu jich to vydrří celkem málo až do zdárného,ale o to sladšího konce.Teprve pak sklízí ovoce svého mnohdy i několikaletého úsilí.

  Odpovědět

 • Milan

  23 února, 2010

  Je možné že autor narazil na někoho kdo měl jen postoj nepodložený výsledky, na kecálka. Pak chápu jeho názor na danou věc. Ale mohl si zjistit více faktů a pak by např. věta … máme být podomními prodejci předraženého a neupotřebitelného drogistického zboží… nezazněla. Vážený autore, zkuste si vypočítat na kolik Vás vyjde konkrétní věc, když vydrží díky koncentraci půl roku. Článek má nulovou informační hodnotu, pouze jste se vypsal ze svých pocitů. Na závěr dodávám že nejsem účastníkem tohoto multilevelu, ale vím o něm víc než Vy po jedné schůzce.

  Odpovědět

 • Anonym

  23 února, 2010

  Předražené, to na Amway sedí. Která věc dodávaná pod hlavičkou Amway vydrží půl roku bych opravdu rád viděl.

  Odpovědět

 • Radek

  23 února, 2010

  Ale vždyť to nevadí, že nevydrží, aspoň si koupíte novou a dostanete provize ;-).

  Odpovědět

 • Milan

  24 února, 2010

  Dobrá… tak tedy vynechme časový úsek, je to zavádějící protože jednotlivci vydrží déle než čtyřčlenné rodině. Vemte si cenu, podíl jakým se řeší a porovnejte s výrobkem o stejném obsahu v průměrné ceně. Pokud ovšem znáte ceny výroblků Amway a ředící poměry. A to neberu v potaz kvalitu výrobku. To je co se týká běžných drogistických výrobků. U kosmetiky je situace jiná, ale je věcí každého co preferuje. Nejsem na Amway nijak zainteresovaný, takže bych nemusel ztrácet čas jejich obhajobou. Jen si vemte tužku a papír a počítejte, než něco plácnete.

  Odpovědět

 • Anonym

  24 února, 2010

  Můj názor pramení z praktické zkušenosti.

  Odpovědět

 • Milan

  24 února, 2010

  Můžete být konkrétnější?

  Odpovědět

 • .

  7 února, 2011

  Nemůže, protože ta osobní zkušenost je nulová. 🙂

  Odpovědět

 • VPA

  26 listopadu, 2011

  To se dalo čekat. Nejdřív tu pan Všeználek vykřikuje cosi o předraženosti a (prý) osobní zkušenosti a když po něm někdo chce, aby byl konkrétní, tak najednou neví. Ale já už teď mám aspoň jasno, kdo má pravdu. Já tu osobní zkušenost s výrobky už naštěstí udělal (narozdíl od křiklounů na Internetu). A musím říct, že byla a je pozitivní. 🙂

  Odpovědět

 • Milan

  26 března, 2010

  evidentně další co křičí a argumenty nemá…

  Odpovědět

 • VPA

  11 prosince, 2011

  A cos čekal jiného? Snad sis nemyslel, že pan Hek bude mít argumenty. Takoví tlachalové se jen potřebují někde vyžvanit, aby to vypadalo, jak všemu rozumějí. Na marketingovém plánu se nezmůžou na jedinou připomínku, protože tam by se hned přišlo na to, že nic nepochopili. Sedí tam jak pecky, bojí se na cokoli zeptat, a pak řeknou, že to celé chápou a že si to musí nechat projít hlavou (rozuměj: ničemu jsem nerozuměl, jen se děsně bojím, ale teď nemám jediný logický argument proti a tak se musím podívat na Internet a přečíst si názor někoho, kdo tomu taky nerozumí, abych věděl, na co se vymluvil on). A pak sednou a papouškují na Internetu názory, co si přečetli od podobně postižených lidí. A najednou tu máme tichou poštu a historky o tom, jak je zboží předražené (on to přeci musí vědět, protože Amway dělala prababička holiče, kam se chodí stříhat jeho kolega z práce a ta na tom prodělala sukni). 🙂
  Přátelé, mám pro vás jednu radu. Kupte si to zboží a zkuste si ho POUŽÍT. A pokud bude podle vás předražené, tak ho jednoduše vraťte a dostanete všechny peníze zpět! Je to tak těžké, pane Heku? Nebo jste snad zapomněl na záruku spokojenosti??? Co je to za argumentaci, že je zboží předražené, když VY jste ten, kdo určuje, jestli ho používání výrobku vyjde na X Kč (v případě, že si ho ponecháte) nebo na 0 Kč (čti NULA korun) v případě, že jej načatý vrátíte????? VY to máte ve svých rukou. Chápete?

  Odpovědět

 • Lucas

  25 února, 2010

  Předražené?Vždyť to vychází lejvěji než v obchodě;).

  Odpovědět

 • VPA

  26 listopadu, 2011

  Uhekaným odpůrcům je zbytečné cokoli vysvětlovat, dokud nevychodí ZŠ a nenaučí se počítat.
  Tady mají domácí úkol, schválně jak ho zvládnou:
  1/2 litru čistícího prostředku značky X na koupelny se ředí do láhve s rozprašovačem v poměru 1:3 (1 díl prostředku + 3 díly vody). Cena koncentrátu značky X je 165 Kč. Cena 0,5 litru prostředku Y, který se neředí, je 50,50Kč. Který prostředek je dražší na používání?
  165/(1+3) = 41,25Kč < 50,50Kč Závěr: prostředek Y je dražší. Úloha B. Pokud prostředek X (koncentrát) stojí pro registrovaného člena 128Kč a prostředek Y stojí stále 50,50Kč, který z nich vyjde při používání levněji? Výpočet: 128/4 = 32Kč < 50,50Kč Závěr: Prostředek X vyjde podstatně levněji než prostředek Y. Jenže vysvětlit to někomu, kdo má špunty v uších a na nose svářečské brýle, je někdy obtížné. 🙂

  Odpovědět

 • původní Kolemjdoucí

  27 listopadu, 2011

  a stejně bude tvrdit, že je to předražený, protože ředit to v tomto poměru je jen marketingový trik :-)))
  Že se na to nevykašlete, někteří to nepochopí, protože to pochpit nechtějí a trávit diskuzemi s nimi čas je házení perel sviním. Pro vztahovačné … neberte si to osobně, neznám vás a neurážím.

  Odpovědět

 • původní Kolemjdoucí

  27 listopadu, 2011

  a stejně bude tvrdit, že je to předražený, protože ředit to v tomto poměru je jen marketingový trik :-)))
  Že se na to nevykašlete, někteří to nepochopí, protože to pochpit nechtějí a trávit diskuzemi s nimi čas je házení perel sviním. Pro vztahovačné … neberte si to osobně, neznám vás a neurážím.

  Odpovědět

 • VPA

  11 prosince, 2011

  Máte pravdu, na tento „argument“ bych zapomněl. 🙂 Ale ono to souvisí s těmi svářečskými brýlemi na nose. Když někdo přes ta černá skla neumí přečíst, kolik procent aktivních látek obsahuje jeden výrobek a kolik jich obsahuje druhý, pak mu to může připadat jako marketingový trik. 🙂

  Odpovědět

 • ejcezet

  30 dubna, 2010

  Chceš celý seznam? Po letech používání cca 70-ti položek z katalogu v mé rodině mohu skutečně a odpovědně bilancovat. S Amway podnikám, to je pravda. Nicméně i kdybych nepodnikal, nedovedu si představit, že bych někdy kupoval ještě něco jiného, než produkty z nabídky Amway. Cenová výhodnost, efektivita, mimořádná kvalita, hospodárnost provozu a nákupu na tak rozsáhlou paletu nabídky jsem nikde jinde nezaznamenal a zcela jistě hned tak nezaznamenám. Názor o předraženosti Amway ve skutečnosti sedí na nekňuby, kteří o Amway, jejich produktech NIC NEVĚDÍ. ČILI NA VÁS.

  Odpovědět

 • Ajven

  23 února, 2010

  a s dovolením -na adminy, přidám odkaz na vlákno, které se zabývá jinou MLM, o které se tu také nedávno psalo. Zvláště příspěvek rsautodíly.cz stojí opravdu za to si přečíst. Myslím, že už je načase s podobnými praktikami a společnostmi něco udělat.
  http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php?f=312&t=1101745&p=7210940&sid=dbf44f34ea9d72ada6acdfcff05416e4#p7210940

  Odpovědět

 • Anonym

  23 února, 2010

  Dokladuji také, kde je absolutně nevhodné použít systém MLM – jde o finanční poradenství. Právě tam se projevují zjevné zločinecké charaktary, a zejména majitelů a zakladatelů. A nechápu, proč právě AFIZ bere tyto „zločince“ do představenstva a do komisí, podřezává si tak vlastní větev, protože organizace, která se zaštiťuje zjevnými podvodníky, nemá žádný důvod na existenci.
  http://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=231805&kateg=1&nove=0&orderbyide
  17.01.2010 15:36:21 Ahoj všichni, jak to tady pročítám, názory se různí, přidám vám svůj poznatek a zkušenosti. Firmu jsem opustil na pozici 5, prošel jsem si všechny certifikáty, měl jsem jít dokonce lektorovat. Bohužel až postupem času zjistíte, jak je firma zaměřená, jak je důležité využít nadšení jedinců ze základního semináře atd… Všichni to nažehlení a dobře vypadající pánové a dámy, které potkáte na seminářích, usedající na parkovištích do luxusních vozů na leasing mají za cíl rozšířit si skupinu, tým lidí na úkor kvality služeb a produktů. Provize se nedají srovnat s konkurencí, jsou min. o třetinu, polovinu nižší. Svoje růžové brýle jsem již sundal. Popravdě, měl jsem je sundat mnohem, mnohem dřív… Ještě teď pociťuji \“storna\ “ smluv a následné doplácení proplacených provizí.
  Takže, pokud vám mohu poradit – zapomeňte na snadné zbohatnutí, na bezproblémové vydělávání peněz. Co se týče smluv jen pro rodinu – je to třeba zvážit. Ve valné většině se ruší stávající smlouvy jen proto následnou provizi z nové, méně výhodné, či dražší smlouvy. Nechat si poradit od finančního poradce, který má za sebou pár školení a je podporován zkušenějším, mazanějším nadřízeným, který z něj a potažmo i z vás profituje je hazard.
   Clint
  http://openiazoch.zoznam.sk/produkty/pm/nazory.asp?TID=PMZFP
  #71882 16. 2. 2010 Lubo NOVÝ [nat-88-212-37-145.antik.sk]
  Oznám správcovi | Odpovedať
  Dobry den. Chcel by som sa podelit zo skusenostami s firmou ZFP. Vo finnancnictve som uz nejaky ten rocik presnejsie 8a to co som vcera zazil na stretnuti u klienta kde boli “ akoze poradcovia zfp “ dokonca dvaja tak to musim napisat. Moji klienti rodina xxx mali vytvoreny plan mescne cca 165€ 5000 sk.
  Otec 8 rocne kzp -kapitalku mesacne 16,92€ stavebko pss 30€ mesacne .
  Manzelka mala uzatvorene 6 rocne kzp mesacne 16,92 € v ktorom bola dohodnuta doba na 10 rokov, izp axa comfort plus 25 €mesacne uz treti rok.
  Dieta 1 urobene kžp koopky fj tjprodukt na veno a stipendium s tym ze rodic plati do 18 dietata a poistovna 7 rokov dodovrsenia 25 rokov dietata plus izp aegon na 17€ kzp12,28 € a izp axa 10 €
  Dieta 2 kžp koopka fj 15,66 a izp aegon 17€ a izp axa 10 €.
  A pre manzelku sa mal pripravit este navrh na stavebko od wuestenrotu na rodinne stavebne sporenie kde sa daju premiovo zvyhodnit tak ako manzelka tak aj deti a nepotrebuju platit samostatne poplatky ako v pss.
  Co urobili “ akoze poradcovia zo ZFP “ urobili kombinaciu vraj vyhodnejsie ako mali predtym. Zrusili uplne vsetko klient mal uz zaplatene poistne 6970 € tj cca 210000 sk o ktore pri storne prisiel.
  A co ma najviac zarazilo bolo ze urobili tie iste izp s tymi istymi parametrami ako mali urobene predtim mam namysli Aegony . Dokonca pozastavili aj stavebko a urobili nove csob a premiovo zvyhodnili manzela . A to je len zlomok toho co este tato skvela particka vyparati u klientov .
  Lubo

  Odpovědět

 • honza

  24 února, 2010

  ked ho niekto vycvicil v klamstve a predstierani, tak to tak duplikuje. amway ma uz dost negativnu povest a takyto nekvalitny ludia to este zhorsuju 🙁

  Odpovědět

 • VPA

  26 listopadu, 2011

  Honzo, nevyjadřuj se prosím k věcem (a lidem), o kterých nic nevíš. Názor na pana Karla sis vytvořil na základě jednoho zaujatého vyprávění z druhé ruky. A rovnou s tím jsi odsoudil i jeho „cvičitele“. Přitom ses vůbec nepozastavil nad tím, že článek je plný dezinformací, což právě z autora, nikoliv z pana Karla, dělá osobu krajně nedůvěryhodnou.
  Amway že má negativní pověst? A mezi kým, smím-li se ptát? Mezi lidmi, kteří o ní nic neví?
  Já naopak vím o lidech, kteří něco znamenají a jejich názor na Amway je pozitivní:
  http://www.dreamlife.cz/osobni-rozvoj/podnikani/fascinace-svet-sitoveho-marketingu-ocima-odborniku/article.html?id=603
  Tak, a teď by mě zajímalo, co dokázali ti lidé, mezi kterými má podle Tebe Amway dost negativní pověst. Předpokládám, že to budou odborníci na slovo vzatí. 🙂
  Nebo je ta „negativní pověst“ jen Tvůj pocit, který sis vytvořil na základě jednoho nebo dvou blogů na Internetu, kde si jejich autoři plácají, co se jim zlíbí a hromadí tam směsici překroucených faktů, polopravd a lží? No tak to bude určitě pravda, že? 🙂

  Odpovědět

 • Lucas

  25 února, 2010

  Jak se tak koukám,tak tady nikdo MLM nedělá.Okrádat,verbovat do toho lidi??:D Můžete to tak brát,ale ty lidi Vám zase budou vděční,když jim dáte vzdělání atd.,záleží na člověku…vždycky tu budou ti,co kritizují…s tím nic neuděláme…amway je dobrý…ale záleží na tom,kdo vám to ukazuje:o…

  Odpovědět

 • ejcezet

  30 dubna, 2010

  Tak na tom samozřejmě nezáleží vůbec. Jediné, co je podstatné, jestli „posluchač“ něco hledá a chce něco pro sebe vybudovat. Na ničem jiném nezáleží. Např. u Amway nepotřebujete talent, znalosti, investiční náklady, zaměstnance, budovy, nic. Jediné co je potřeba k tomu, abyste si trh vybudovali, je odhodlání a vytrvalost TO VYBUDOVAT. Všechno ostatní Vás naučí systém a Amway poskytne špičkový servis a zázemí světového lídra. Ještě bych rád dodal důležitou informaci. Uvedené vlastnosti jsou důležité v každém lidském počínání. Pokud odhodlání „dokázat to“ chybí, nebudete úspěšní v čemkoliv co děláte. Amway neAmway. A naopak. A to je základní myšlenka, kterou autor tohohle „článku“ vůbec nepochopil. Ono je to tak pokaždé. Jakmile někdo tluče pantem o pyramidách, je zcela zřejmé, že to prostě vůbec NEPOCHOPIL. protože Amway nikdy nebyl, není a nebude o klobásách rostoucích na stromech, jak píše ten chytrák na „přitažlivém“ portálu nějakého nýmanda s názvem INVESTUJEME, ale o velmi tvrdé práci den co den. Velmi tvrdé. Ale ta úspěšným lidem běžně nevadí. Protože vědí, že úspěch se vždy rodí jen z tvrdé a dlouhodobé práce. Jediné co je potřeba, aby ta práce k vytouženému finančnímu cíli vedla. A to v klasickém zaměstnání, prosím, nehledejte. Není to tam. V klasickém zaměstnání pracujete na vytoužených finančních cílech majitelů.

  Odpovědět

 • Daniel Read Glos

  5 března, 2010

   Více než 56 milionů lidí je zapojeno do tohoto odvětví na celém světě.
   Více než 100 bilionů $ tržby za poslední rok.
   Možnost podnikaní ve více než 100 zemích.
   Odvětví, které vzrostlo o 90% za posledních 10 let.
  (MLM) konečně dosáhl respektu. Vyhrál Nobelovou cenu za rozvoj ekonomiky. Vyučuje se na Harvardské obchodní univerzitě a Stanfordský výzkum jako i žurnál Wall Streetu vyhlásili, že 50 až 65% všeho zboží a služeb bude již v brzké době prodáváno prostřednictvím MLM. Tohle je Multi-bilionový dolarový průmysl a z 500.000 tisíc Amerických milionářů celých 20% to je (100.000) získalo své bohatství za posledních pár let, a to díky MLM. A co více! Statistiky ukazují, že 45 lidí se denně stává milionáři právě díky MLM. Naskutečné, že???
  MLM: je legální, můžete to dělat při zaměstnání, nejsou potřeba velké investice ani zaměstnanci. Nemůžete nic ztratit, můžete hodně zbohatnout.
  Nevýhody: není to bezpracné a často se plete s pyramidovými a peněžními hrami, které patří mezi nelegální podvody. Více o MLM na webu http://cz-vydelek.cz

  Odpovědět

 • rektor

  26 března, 2010

  Co to meleš o Nobelově ceně? Lžeš, není to pravda. Jenom ukázka manipulace.
  jinak proti MLM nic nemám.

  Odpovědět

 • rektor

  31 května, 2010

  Jde vidět že asi nic o MLM nevíš… Tak co to meleš ty!!! Přečti si to třeba na internetu nebo ho asi jen používáš na hraní her, co?

  Odpovědět

 • Hraesvelgr

  28 října, 2010

  V kterém to podle tebe bylo roce??

  Odpovědět

 • Anonym

  27 března, 2010

  Pane Petře Jermáři, měl bych na Vás několik dotazů:
  1) ve svém příspěvku se zmiňujete o fotomontáži se známými osobnostmi, které Amway podporují. Budiž, ale jak vysvětlíte tu audionahrávku pana Radka Johna, video s Prof. Jiřím Jindrou a nahrávky amerických prezidentů, kteří mluví pochvalně o firmě Amway? Koneckonců i zde si můžete přečíst názory odborníků:
  http://www.dreamlife.cz/osobni-rozvoj/podnikani/fascinace-svet-sitoveho-marketingu-ocima-odborniku/article.html?id=603
  2) pobavila mě Vaše poznámka o nevylisovaném CD. Nějak si nedovedu představit, v čem by byl ten obchod lepší, kdyby to CD bylo vylisované. Vy ano?
  3) píšete, že jste se měl stát podomním prodejcem předraženého a neupotřebitelného drogistického zboží. Mám hned 2 otázky: vím, že firma Amway nedoporučuje pro prodej svého zboží podomní prodej. Opravdu Vám byl nabízen? A dále: loni činil obrat 8,4 miliardy USD. Pokud je to jen předražené a neupotřebitelné zboží, jak píšete Vy, čekal bych, že obrat bude o hodně menší. Zjišťoval jsem si další skutečnosti a zarazilo mě, že Amway je na trhu už přes 50 let a celou tu dobu poskytuje záruku spokojenosti (zboží můžete vrátit i když je načaté a firma Vám vrátí všechny peníze). Jak je podle Vás možné, že se udržela na trhu, když je to zboží podle Vás předražené? Mně se to nějak nezdá.

  Odpovědět

 • Matrix

  30 dubna, 2010

  To, co popsal ten nýmand v tom článku, je udivený pocit pacienta, který šel poprvé do nemocnice s bolavým břichem, domníval se, že dostane kouzelnou pilulku a bolest rázem pomine, tato iluze však vzala za své a tak se pacient jal rozezlen informovat veřejnost o neutěšených praktikách současné moderní chirurgie. Chirurgům je takový postup samozřejmě k smíchu. Jak může nýmand, který nepozná slepé střevo ani kdyby leželo na stole, hovořit o chirurgii. To dá rozum i malému dítěti. Ale obyčejné občanstvo je nadšeno. Konečně to chirurgům NĚKDO NANDAL. Oni tomu alespoň bláhově věří. Jenže kdo je tu ve skutečnosti za blbce, je předem jasné 🙂 Že, pane Jermáři? 🙂

  Odpovědět

 • Viktor

  5 srpna, 2010

  V OR existuje firma RCE Czech. Jinak majitelem domény rce.cz je pan Roman Čížek, IČ 49544268.

  Odpovědět

 • Radim Tondl

  20 srpna, 2010

  Chtě nechtě všichni jsme přinuceni pracovat. Někdo prodává potraviny v Kauflandu, někdo třeba v E-onu energii jiný služby. Také jsou takový, kteří prodávají své vzdělání, zkušenosti a nápady nějakému zaměstnavateli. Autor článku zřejmě je zaměstnancem ve státní sféře a tváří se jako odborník na vše co se týká podnikání, investic a marketingu (marketing = budování značky \“mark\“). Nikdy nikoho nezaměstnával (možná 1-2 lidi), nikdy nebyl nucen pracovat více jak 8 hodin denně a má týden dovolené navíc jako firemní benefit (firma \“ČR\“ je bohatá). Tak takový člověk tu chce ventilovat svůj názor na marketing. V marketingu pracuji již několik let (vlastním reklamní agenturu a pár dalších firem). Firmu Amway znám a myslím, že názor pána viz. výše nestojí ani za to reagovat. Ale pro případ, že by někdo inteligentní četl můj názor – jedná se o obchod. Má charakteristické specifika, ale je to obchod se všemi zákonitostmi. Viz studijní materiál VŠE –
  Obchodní podnikání
  Autor: Prof. Ing. Lenka Pražská, CSc., Prof. Ing. Jiří Jindra, CSc. & kol.
  Vydal: Management Press, 1997
  ISBN: 80-85943-48-4.

  PRO DOTVOŘENÍ NÁZORU hledejte ne v blozích, ale v odborných článcích – HN, Ekonom, Kapitál, Energy news, Lidové noviny atd….

  Někdo z obchodu profituje, někdo ne. Znám dopravní firmu, která nemá práci – končí. Znamená to, že už nikdo nebude nic nikam přepravovat? Nebo že pan majitel zvolil špatnou obchodní strategii?
  Jestli vám někdo slibuje rychlé zbohatnutí bez práce – pozor na to. Buď lže (ten co to nabízí – firma za kterou se schovává s tím nemusí mít nic společného), nebo nabízí něco nelegálního či neetického. Od Amway jsem nikdy neslyšel \“milionářem snadno a rychle\“. A pokud jde o produkty a záruky – kupte si tu nejlacinější věc a zkuste si jí vrátit :)). Vrátí vám peníze? Budete mít zkušenost nanejvýš za 100,- a pak si udělejte názor.
  K autorovi článku – doporučuji přečíst další komentáře k jiným tématům a na Aresu si přečíst v jakém oboru podniká (jestli podniká a není opravdu státní úředník).
  A pro p. Jermáře – člověče jdi radši něco dělat a nepouštěj se do témat o kterých nic nevíš.
  Hezký večer a lidi, neblbněte.

  Odpovědět

 • trapne anonym

  27 ledna, 2011

  No..jen že slovo „marketing“ pochází ze slova Market – trh. Ono „mark“ je sice značka, ovšem v případě označení, „zanechání otisku“ pro obchodní značku se používá slovo „brand“.
  Marketing je ale u nás považován za propagaci a budování značky, a ne jako již původně – sledování, průzkum trhu a související aktivity.
  🙂 nejsem sice znalec anglické slovotvorby ale..mark/ing a mark/et/ing…opravdu tam asi bude jiný kořen.
  To jsem pouze chtěl dodat.
  A pro předejití případných invektiv vůči mé osobě nepracuji ve státní správě, ani na „teplém místečku“ . Díky a přeji Vám všem hezký den

  Odpovědět

 • Juhu

  4 února, 2011

  Aha. Vám taky. 😀

  Odpovědět

 • František

  5 října, 2010

  Ani jsem neměl chuť to dočíst, obvykle na diskuse nechodím, ale teď jsem si řekl, že alespoň na tento článek zareaguji, i když krátce a stručně.Zabývám se psychologií přes 20 let, a bohužel musím říci , že tento zoufalý, nesebevědomý a životem sklamaný člověk by mohl být sám velice úspěšný pokud by sám měl pro co žít. Přeji mu mnoho uvědomění si své osobnosti a svého místa na této zemi. Dr. Fr.Kováč

  Odpovědět

 • M.Š.

  11 října, 2010

  Bože to je ale idiot! Bohužel takových zabedněnců u nás běhá ještě spousty!!!

  Odpovědět

 • Tesca

  14 října, 2010

  Dobrý den, jsem studentem a s organizací RCE mám skvělé zkušenosti. Díky spolupráci s Amway mám k dispozici skvělý sortiment, se kterým se dobře obchoduje – jen je potřeba vědět jak na to. Navíc už jsem „zlanařil“ pár lidí, kteří si díky mě vydělali nějaké peníze. Neřekl bych tedy, že jsem svým kamarádům provedl něco špatného. Postupně zvyšujeme obrat, díky čemuž vyděláváme více (ne jak si někteří mylně myslí, že máme provize ze vstupů). Díky Amway mám na studenta maturitního ročníku slušný příjem již po pár měsících. Neříkám, že to bylo bez práce. Ale oproti jakékoli brigádě je to skvělý poměr stráveného času a vydělaných peněz. Doporučuji pouze lidem s trpělivostí – za první měsíc intenzivní práce jsem vydělal málo. To může pro mnohé lidi demotivující. Pokud ale vydržíte, budete překvapeni, kolik si vyděláte třetí měsíc.
  P.S. Opravdu má cenu jít na druhou schůzku 🙂

  Odpovědět

 • anazuzy

  26 října, 2010

  Jít na druhou schůzku???? To snad ani ne… není to na ni o nic lepčí nežli na té první…
  S politováním musím napsat, že zbohatnout se na tom opravdu dá ale musela bych být úplně nahoře maximálně ještě o řadu níž ale pak ty ovce co jsou níž a níž se až tak dobře nemají, že?
  Možná kdyby si každý z nás založil takto skvělí obchodní řetězec, pak by celá ČR byla plná multimilionářů… Jak úsměvné leč nereálné :-)))

  Odpovědět

 • Tesca

  23 ledna, 2011

  Vydělat se dá, i když jste úplně dole. Znám třeba lidi, co rádi prodávají, a tak si na rozdílu velkoobchodní a maloobchodní ceny vydělají více, než co si z provizí vydělají lidé několik pater nad nimi.
  Pokud jde o to, kde jste v pyramidě, tak v obyčejném obchodě (třeba když jdete nakoupit do Alberta) jste vždy úplně dole a nevyděláte si nic…
  Jestli hledáte něco, co udělá z každého multimilionáře, doporučuji přečíst si nějakou pohádku a hledat tam 🙂

  Odpovědět

 • aj

  26 ledna, 2011

  jo to je presne

  Odpovědět

 • aj

  26 ledna, 2011

  a ty ovecko chodis do prace ?
  a pracujes na majitele nebo na koho ?

  Odpovědět

 • VPA

  26 listopadu, 2011

  Když už jsme u toho, jak se asi ti, co jsou „nahoře“, dostali „nahoru“? Vždyť přeci, když vstupovali, byli – jak Vy píšete – ty ovce úplně „dole“, ne? Myslíte, že Vy už se „nahoru“ nemůžete dostat? Omyl! Stačí, když budete pracovat, a uvidíte, že za několik let tu bude zase pár lidí psát, že pro Vás to je výhodné, protože jste ta „nahoře“. V ČR je zaregistrováno necelých 30000 lidí, čili prostoru pro růst Vaší organizace tu je habakuk. Je to jen na Vás.

  Odpovědět

 • Karel

  19 července, 2020

  Ti nahoře byli první distributoři v ČR ty troubo. A jsou tam dodnes. Amway tu už je skoro 30 let a zatím ty nahoře nikdo nepředběhl. Takže že by se někdo „vypracoval“ a předběhl je, se u nás jaksi ještě nikdy nestalo.
  Zajímavé, před 10 lety bylo zaregistrováno 30000 lidí a teď podle posledních čísel z Amway je to jen 25000. Takže za použití vaší logiky je tu ještě více prostoru než před 10 lety!!!
  Opak je pravdou, ti lidé verbují do padnutí aby vůbec nahradili ty, kteří odcházejí. Amwayem u nás už protekly desítky a desítky tisíc lidí. Myslíte, že se někdo z nich vrátí? Možná by to chtělo se zase přejmenovat, jako jste to kvůli špatnému jménu firmy Amway zkoušeli před 20 lety. Stará lež v novém kabátě vždycky táhne o něco lépe, než stará lež ve starém kabátě…

  Odpovědět

 • TakyVPA

  28 července, 2020

  Malíčku, tvoje představa o Amway je skutečně naivní a tvůj výklad přejmenování taky.
  Zaprvé, na světě je tuna důkazů, že svého sponzora můžeš předběhnout. I v ČR se to stalo x-krát. Ovšem dá rozum, že 20letou Hassmannovu aktivitu asi za 1 rok nedoženeš, no. Tolik zdravý selský rozum, jestli ti ten pojem něco říká. Já vím, děsná nespravedlnost, ty bys chtěl, aby Hassmanna někdo sesadit nejlíp tak za 14 dní. Smůla. Fór je v tom, že můžeš být za dalších 20 let tam, kde je Hassmann dneska. To ti ušlo? Nejde tady přece o žádný závod. Prostě každý dostane odměnu za práci, kterou odvádí. Hassmann jí doteď odvedl víc než ty, tak má víc než ty. Když Hassmann zastaví, máš šanci ho třeba za 25 let dohonit, když pojedeš stejně rychle jako on. Tak co? Jak se ti to zamlouvá? Nebo si netroufáš? No tak to ho asi nedohoníš, no. Ale to je tvůj problém. Jiní to třeba zkusí a třeba se jim to podaří.

  Odpovědět

 • TakyVPA

  28 července, 2020

  Oslovení mělo být Karlíčku, ne Malíčku. Ta autokorekce …. 🙂

  Odpovědět

 • Jana K.

  16 prosince, 2010

  Ahoj. Zkušenosti s Amway mám jen špatné. Na internetu jsem našla pěknou stránku o Amway 🙂 http://amway-business.cz/

  Odpovědět

 • VPA

  7 února, 2011

  Můžeš mi Bestmene vysvětlit, proč neustále spamuješ na všech diskuzích a pod ženskými jmény vkládáš odkazy na své stránky, kde člověk najde jen snůšku lží a pomluv? Případné návštěvníky, kteří by tam snad chtěli ztratit čas a třeba i něčím přispět jen upozorňuji, že takzvané „diskuze“, které tam Bestmen provozuje, jsou zmanipulované. Bestmen (tedy admin) si tam sám přispívá pod více nicky. S oblibou používá ženská jména, aby působil důvěryhodněji – samozDřejmě 🙂 ho ale bohužÉÉÉÉÉl 🙂 usvědčuje jeho pravopis. A aby toho nebylo málo, soustavně promazává příspěvky Amwayáků, ze kterých by se čtenář mohl dozvědět pravdu. Každý rozumný člověk si dokáže odpovědět na otázku, proč to Bestmen dělá. Proč se snižuje k pomluvám a manipulacím? Že by jeho argumenty byly tak chatrné, že je Amwayáci snadno vyvrátí, takže nezbývá, než jim promazávat příspěvky? 🙂 Číst jeho stránky je jen zbytečná ztráta času.

  Odpovědět

 • Vor v zakoně

  25 června, 2011

  Takto vypadá příspěvek fanatického stoupence amway: všichni jsou hloupí a neznalí a spikli se proti amway… :-))

  Odpovědět

 • VPA

  19 listopadu, 2011

  Víte, co se mi nejvíc líbí? Jak neumíte číst. Já jsem přeci nikde nepsal o tom, že se VŠICHNI spikli, ale o tom, že se jedná o aktivitu JEDINÉHO člověka, který se skrývá za různými identitami. A je to jasné z naprosto stejné stylistiky a pravopisných chyb, které pod různými nicky nasekal Beastmen na svých vlastních diskuzích. Pokud chcete příklady, zde jsou skeny jeho příspěvků z jeho serverů (název firmy, kterou se snaží zdiskreditovat, je pochopitelně vymazán):
  Bestmen kupříkladu neví, že slovíčko samozřejmě se nepíše s „d“ mezi „z“ a „ř“:
  http://bestmenova-manipulace.nazory.cz/blblog_samozdrejme_josefpako.jpg
  http://bestmenova-manipulace.nazory.cz/blblog_samozdrejme_bestmen.jpg
  http://bestmenova-manipulace.nazory.cz/blblog_samozdrejme_marianj.jpg
  Bestmenovi taktéž na ZŠ uniklo, že slovíčko „bohužel“ se píše s krátkým „e“, nikoliv s „é“:
  http://bestmenova-manipulace.nazory.cz/blblog_bohuzeeel_sindy.jpg
  http://bestmenova-manipulace.nazory.cz/blblog_bohuzeeel_shakira.jpg
  http://bestmenova-manipulace.nazory.cz/blblog_bohuzeeel_dvojka.jpg
  http://bestmenova-manipulace.nazory.cz/blblog_bohuzeeel_horova.jpg
  Já jsem sice mladý, ale nenarodil jsem se včera. Chápu, že mi teď budete vysvětlovat, že to psalo více lidí – Vám jako fanatickému odpůrci totiž nic jiného totiž nezbývá. Jenže lidé nejsou hlupáci, aby uvěřili těm pitomostem, kterými se je snaží nakrmit nějaký fanatický vir v záchodě. Poroučím se.

  Odpovědět

 • VPA

  19 listopadu, 2011

  Hehehe, teď jsem se namátkou koukal na bestmenovy stránky a slovíčko bohužél už je opravené. Předpokládám, že podobné to bude i u ostatních příspěvků. Nechce se mi prohrabovat se tím smetištěm, takže jsem neověřil všechny.
  Jenže Bestmen zapomněl, že existuje archive.org, kde je původní verze, takže si každý může ověřit, jaký je bestmen manipulátor a že ty skeny, co jsem uváděl, jsou pravé:
  http://web.archive.org/web/20101011091515/http://czblog.cz/amway-penezni-system-amway-monetary-system/
  (příspěvek z 23.9. – Josef Pako, slovíčko „samozdřejmě“)
  http://web.archive.org/web/20100814182505/http://czblog.cz/kdo-je-amway-solidni-firma-podvodnici-nebo-sekta/comment-page-3/
  (příspěvek z 15.7. – Marián J., slovíčko „samozdřejmě“)
  http://web.archive.org/web/20100815024611/http://czblog.cz/kdo-je-amway-solidni-firma-podvodnici-nebo-sekta/comment-page-5/
  (úplně dole v diskuzi, druhý příspěvek zdola je od dvojky – najdete v něm slovíčko bohužél)
  atd. atd.
  Kdo jiný než Bestmen by mohl mít zájem na tom, zametat za sebou stopy tím, že opravuje příspěvky, ze kterých je patrné, že je psal on?
  BohužÉÉÉÉÉÉÉL pro Tebe, Bestmene, archive.org tě poměrně snadno usvědčil. 🙂 Teď snad všichni vidí, co jsi zač! :-)))

  Odpovědět

 • VPA

  19 listopadu, 2011

  Málem bych zapomněl zmínit, jaká je Bestmenova motivace pomlouvat Amway (všimněte si, že MLM jako takový Bestmen nepomlouvá – opírá se jen do Amway). Jaká je tedy jeho motivace?
  Vysvětlení je jednoduché a naleznete ho v příspěvku jistého Boba (sken je zde, pro případ, že jej Bestmen zase opraví):
  http://bestmenova-manipulace.nazory.cz/blblog_samozdrejme_bob.jpg
  Už chápete? Pokud jste nepřehlédli bestmenovo oblíbené slovíčko „samozdřejmě“ (a já věřím, že nepřehlédli), pak je Vám to už jasné. Bob alias Bestmen se jednoduše věnuje jinému MLM a pomlouvání Amway využívá jako nástroj pro odrazení lidí od Amway a jejich následné nalákání do svého projektu. Amway si vybral proto, protože je největší. Jednoduché a prosté. Jenže Bestmen zapomněl na jedno rčení: „Nezapomínejte, že když do Vás zezadu kopají, znamená to, že jste vpředu.“
  Máš ještě co dohánět, Bestmene. :-))) Pomlouvání jiných ještě nikdy nikomu nic dobrého nepřineslo. Kdybys stejnou energii, kterou vynakládáš proti Amway, věnoval budování svého konkurenčního MLM podnikání, byl bys v něm úplně někde jinde než jsi. Pamatuj si, že kdo s čím zachází, tím také schází. To je jen dobře míněná rada, i když nepředpokládám, že padne na úrodnou půdu. Ale jak se říká, naděje umírá poslední. 🙂

  Odpovědět

 • v

  6 května, 2013

  S tím promazáváním souhlasím. Když jsem nedávno po něm chtěl důkazy na jednu z jeho pomluv, tak jí smazal a poté mi zablokoval přístup. Myslíte, že se takhle chová normální člověk? :)

  Odpovědět

 • Nina

  30 ledna, 2011

  Amway ničí rodiny! Kvůli Amway se se mnou manžel rozvedl 🙁 Byl večně pryč (hned po práci), na seminářích a mítincích, až si tam našel jinou 🙁

  Odpovědět

 • Kolemjdoucí

  31 ledna, 2011

  A bylo to Amway opravdovou příčinou?

  Odpovědět

 • urnalista

  4 února, 2011

  Přesně tak, nějak mi nejde do hlavy, jak je Amway rozvedl.Nechci spekulovat, ale to jako chlap začal chtít bejt úspěšnej a ona mu v tom chtěla zabránit? Já fakt nevím. Amway za to podle mě nemůže. A to amway neznám a nehodnotím.

  Odpovědět

 • VPA

  7 února, 2011

  Řekl bych, že chyba byla někde jinde. Kdyby si Váš manžel našel novou partnerku v zaměstnání, budete vinit z rozpadu Vašeho manželství firmu, ve které pracuje? Asi ne, že? Proč tedy viníte Amway? Zamyslete se nad tím.
  P.S.: Osobně znám spoustu ženatých chlapů, kteří chodí na semináře a meetingy sami, protože jejich manželka je doma s dětmi, ale nikomu z nich se manželství nerozpadlo.

  Odpovědět

 • královna

  1 května, 2011

  Amway je sekta,rozišli sme sa,našiel si inu a zarabaju,nemaju nič ani strechu nad hlavou

  Odpovědět

 • VPA

  19 listopadu, 2011

  No to bude určitě nezaujatý názor, že? Dal mi košem, tak za to může Amway. Ach jo. Co kdybyste se zamyslela nad tím, jestli třeba nebyla chyba ve vás dvou? Ne, já zapomněl. Ve vás chyba být nemůže, že?

  Odpovědět

 • v

  6 května, 2013

  A ty máš asi velký ego, když se nazýváš královnou :)

  Odpovědět

 • Petr

  25 února, 2011

  To nevím jestli amway ničí rodiny, ale kamarádství určitě!!

  Odpovědět

 • Eliška

  4 března, 2011

  Tak tohohle jsem si tedy nevšimla. Nemám registraci, nepoužívám zboží, několik mých kamarádů registraci má, doma mají zboží, budují i nebudují si ty svoje skupiny a ani jedno přátelství to nezničilo. Tohle nebude ve firmě Amway, ale v lidech. Trochu se zamyslete, než něco napíšete.

  Odpovědět

 • VPA

  26 listopadu, 2011

  Já Vám vysvětlím, jak to s tímto mýtem je. Amway je podnikatelská příležitost a jako taková vyžaduje, aby člověk byl ochoten udělat něco víc, než co je obvyklé v zaměstnání.
  Pokud Vaši kamarádi zjistí, kteří nemají nic jiného na práci, než chodit z hospody do práce a zpět a nadávat na to, jak je vláda špatná, šéf špatný apod., najednou zjistí, že začínáte vynechávat to, co je pro ně nejdůležitější na světě (rozuměj hospodu), tak je jasné, že to kamarádství neutuží. Vy se musíte rozhodnout, zda se těchto „kamarádů“ chcete dál držet a skončit jako oni nebo jestli uděláte něco navíc. Když se pustíte do Amway, někteří (ti, co nejsou líní a chtěli by od života víc) se k vám přidají a jiní (násoskové a hospodští povaleči) se od Vás odvrátí. Otázkou zůstává, zda to, co se právě „rozbilo“, bylo kamarádství. Já jsem přesvědčen, že ne.

  Odpovědět

 • VPA

  8 března, 2011

  Prosim tebe ty jsi chytrej jako vydra fakt žejo. Kdyby vy dementi co to odsuzujete a máte pouze názor se spojily a šli do toho tak je ze všech dementů 1000 platin 300 smaragdů a 100 diamantů protože vás je tolik že to neni pěkný. Je zajímavý že nekritizujete jiné firmy jako je Kaufland, Tesko, a dalši maloobchodní řetezce! Jedinej názor můj je že máte pouze názor my informace!!!

  Odpovědět

 • Meve

  12 října, 2011

  A jak prosim vás niči? Same keci do větru,ale dukazy nevidim 😀

  Odpovědět

 • Vito

  6 července, 2011

  http://vitek.jakuspetvmlm.com

  Odpovědět

 • Lubo Pářa

  19 listopadu, 2011

  Je toho plný internet a stále toho přibývá, jako by to byla tradice. Mnoho lidí slyší na \“chtěli byste si vydělat dobrý peníze?\“ ale vždy se najde pouze menšina těch, kteří jsou ochotni pro to něco udělat.
  Takže internet je plný příležitostí jako klikačky na reklamy nebo MLM prodeje na internetu typu NWA, na které reagují především ti, kteří si myslí, že mohou vydělat dobré peníze bez potřeby naučit se něco, co jim zvýší konkurenceschopnost. Naštěstí je fér, že se tak lidé naučí alespoň to, že bez konkurenčních výhod to nelze dotáhnout daleko.
  Lidi sakra snažte se http://www.amway.4fan.cz http://www.amway.4fan.cz My Amwayáci díky tomu, že si zakládáme na osobním přístupu, tak přinejhorším tak můžeme prodat alespoň sami sebe, náš charakter, naše schopnosti prostě cokoli na čem sami na sobě pracujeme.

  Odpovědět

 • Časová schránka

  18 července, 2020

  Kdepak je ti asi konec, človíčku?
  Web dávno nefunkční, Amway dávno neděláš… A to jsi byl tak přesvědčený, že je to nejlepší byznys na světě.

  Odpovědět

 • František

  19 července, 2020

  Jo, Lubo Pářa, ten ve své době zaplevelil spoustu diskuzních fór. Kdysi jsem si ho hledal a má myslím v Praze vrakáč a co jsem před pár lety viděl na jeho facebooku, to bylo v době, kdy už nebyl aktivní na fórech, tak řídil traktor při chmelové brigádě, nebo tak něco.
  Ale rozhodně bych se mu neposmíval, je to oběť. Jednodušší člověk, který vidí ty pantáty na podiu, tleská a po té akci je přesvědčen, že bude milionářem, tak s tím všude spamuje. Pak ochladne trochu, ale to už jede na další seminář, kde se zase jásá a tleská a pak zase vypisuje na fóra své nadšení, pak ochladne, pak zase další seminář a takhle to s nimi jde, až dokud toho nenechají.
  Kdyby tenkrát jen tušil chudák, že nejvýdělečnější část Amwaye jsou právě ty semináře, za které si draze platil. Jenže aby na tom člověk vydělal, musí stát na podiu a hodiny povídat motivační žvásty, a ne si kupovat si lístky na ty akce a tleskat těm nesmyslům.
  Tak snad už se mu alespoň finančně daří líp, rozhodně mu to přeju.

  Odpovědět

 • Lubo Pářa

  19 listopadu, 2011

  http://www.amway.4fan.cz a to i nefanouškům

  Odpovědět

 • King

  4 dubna, 2014

  http://www.amway-fakta.cz/

  Odpovědět

 • Ostrostřelec

  18 května, 2014

  Tak určitě…

  http://amwey-business.cz/amway-business-v-cr-jak-nakopnout-recruiting/#com­ments

  Odpovědět

 • Časová schránka

  18 července, 2020

  Tyhle staré články a diskuze jsou skvělá časová schránka.
  Uplynulo deset let a všichni ti přesvědčení amwayáci to už dávno zabalili, nebo se dál plácají v práci a ve volném čase mrhají peníze Amway “byznysem” a za předražené výrobky.
  Guru Čížek a Hassmann stále nejsou miliardáři, druhý zmiňovaný dokonce ve své realitce okradl desitky lidí o celoživotní úspory a musel přepsat firmu na bílého koně. Amway klesají každým rokem obraty, Slovenská pobočka musela být sloučena s tou českou.
  Ale noví naivní lidé se bohužel stále objevují a na pár měsíců nebo let se vrhají do amwayáckého nesmyslu…

  Odpovědět