Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Chcete 3,6 mil. USD nebo pomoci křesťanské církvi?

Peníze se válejí všude. Stačí je jen zvednout. Tak to alespoň vypadá, pročítáte-li si poštu, kterou jste si nevyžádali. Nabídkami získání 20 % z 18 mil. USD a podobnými se jen hemží. Ovšem nebudete lákáni jen na svůj vlastní přivýdělek – v kurzu je také charita.

Přáli byste si rychle zbohatnout? Pak si na chvilku vypněte antispamový filtr a začtěte se do nevyžádané pošty. Vedle nabídek na dočasnou či trvalou úpravu jistých ústrojí nepochybně naleznete starý evergreen – rychlé zbohatnutí. A je to tak snadné!

Vždy se najde nějaký ropný šejk nebo africký princ, který má shodou náhod zablokované účty a potřebuje nezbytně vaši pomoc. Za tu je ochoten královsky zaplatit. Chcete víc informací? Stačí odpovědět na příslušný e-mail.

Poslední nabídku jsem obdržel od vdovy po bývalém filipínském kandidátu na prezidenta a herci Fanerndo Poe Jr. (ano, skutečně ho na Wikipedii naleznete a základní údaje odpovídají – to pro větší důvěryhodnost). Mohu získat 20 % z 18 mil. USD deponovaných v jakési zahraniční bezpečnostní společnosti. Jak? To se dozvím, odpovím-li na patřičný e-mail. Kouzelné je, že byť mám odpovídat na e-mail založený na yahoo.com, původní zprávu jsem obdržel z e-mailu na centrum.cz.

Pokud vás osobní prospěch nezajímá, ale raději byste prospěli křesťanské církvi, můžete využít nabídky další vdovy, tentokráte Esther Ezekiel z Kuvajtu. Její manžel, dlouholetý pracovník kuvajtské ambasády v africkém Pobřeží slonoviny, chce po své smrti věnovat 2,6 mil. USD křesťanské církvi. Ovšem, má to háček. Peníze jsou deponovány v bance v Abidjanu (Pobřeží slonoviny). Jak můžete pomoci? Odpovězte na e-mail (odeslaný z adresy na rocketmail.com s odpovědí na centrum.sk) a dozvíte se více.

A co se dozvíte?

Standardní scénář

Po odpovědi na e-mail se dozvíte, že potřebujete běžný účet u libovolné banky. Ten samozřejmě máte. Peníze by vám na něj měli převést a vy je (bez příslušné provize, kterou si necháte) máte převést jinam či vyzvednout v hotovosti a odevzdat. I kdyby se scénář takto vyplnil, jedná se o nebezpečnou a s největší pravděpodobností nezákonnou hru.

Pak nastanou komplikace. Je potřeba provést určitou (drobnou) platbu, kterou ale nemůže provést nikdo jiný než vy – vždyť účet s miliony je zablokovaný. Samozřejmě, jakmile platbu uskutečníte, peníze se uvolní a vše vám vrátí i s úroky. Jenže komplikací (a plateb) přibývá… a účet ne a ne vydat své bohatství.

Napálených není málo…

Jak někdo může na podobný podvod skočit? Podle příběhů obětí, které prošly i médii, to není tak těžké. Člověka zaslepí vidina rychlého a snadného zbohatnutí, navíc pár schůzek s protistranou, která dokládá (falešné) výpisy ze zahraničních účtů s pohádkovými sumami, dokáže zlomit kde koho…

O úspěšnosti podvodníků svědčí i to, že podobné spamové akce probíhají již roky.

Láká vás vidina snadného zbohatnutí za převod peněz?

Nahrávání ... Nahrávání ...

10 komentářů: “Chcete 3,6 mil. USD nebo pomoci křesťanské církvi?”

 1. lop456 napsal:

  Dear Winner,

  Your e-mail address was selected as winner of the Spanish Email Lottery International, Spain.
  You have won the sum of 615,810.00Euros (Six hundred and fifteen thousand, eight hundred and ten euros only)
  credited to lucky reference number EGL/417331247/03

  To file for your claim, contact Carlos Hurtado of MUTUAL TRUST S.A,onTel:+34 679 872 265,Fax:+34 911 817 562
  Or Email: carlosmtsc@yahoo.de or carlosmtsc@ozu.es
  Congratulations once again from all our staff.

  Yours Sincerely,
  Mrs.Angela Lopez.
  Secretary.

  CONGRATULATION YOUR EMAIL ADDRESS HAVE WON!!!

 2. ??? napsal:

  PILÁT PONSTSKÝ BYL ,,SOUDCEM,, A NAVÍC BYL ŘÍMAN

 3. martin napsal:

  katolici sou podvodnici uz od doby kdy neopravnene usmrtili Jezise, tak proc chtit rychle zbohatnout s takovouhle partou bezpozniku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.