CZK/€ 23.490 -0,26%

CZK/$ 21.598 -0,16%

CZK/£ 26.717 +0,02%

CZK/CHF 23.563 -0,31%

Fincentrum bylo prodáno!

 


 

Pozor! Aprílové vydání!

O možném prodeji Fincentra se spekulovalo již dlouho. Martin Nejedlý i Petr Stuchlík, majitelé společnosti, ovšem prodej neustále odmítali. „Mohu prohlásit, že Fincentrum není na prodej. Ani Martin Nejedlý ani já ho prodat nechceme,“ uvedl ještě před necelým měsícem Petr Stuchlík, generální ředitel společnosti Fincentrum, v rozhovoru pro server Investujeme.cz.

Nabídky na koupi společnosti Fincentrum obdrželo. A nebylo jich málo: „Musím přiznat, že Fincentrum dostává nabídky na prodej,“ potvrdil v březnovém rozhovoru Petr Stuchlík a dodal: „I když nás šéfové konkurence před svými lidmi pomlouvají, tak nám často za zády posílají finančně velmi zajímavé nabídky.“

Finální nabídka byla zřejmě ještě lákavější, neboť k prodeji skutečně došlo. Cena sice nebyla zveřejněna, ale spekuluje se o částce v řádu stovek milionů až miliard korun. „Blíže pravdě je horní hranice rozmezí,“ uvedl insider, jehož interní informace bývají až překvapivě přesné a který svou identitu (nebo přesněji identity) úzkostlivě skrývá.

„Není na prodej? Proč to, pane Stuchlíku neustále vytahujete? Že by šlo o to, ať zvýší nabídku?“ padl dotaz jednoho z čtenářů Investujeme.cz, který pravděpodobně celou hru s prodejem prohlédl.

REKLAMA

Martin Nejedlý potvrdil, že obdrželi nabídky od tří subjektů. Dva z nich se nacházejí mezi společnostmi Broker Consulting, AWD, OVB, Partners a Salve Group. „AWD, OVB či kdokoli jiný si bude muset koupit Broker, Partners nebo jiný podobný mulťák,“ doplnil v zápětí Martin Nejedlý.

„Je to subjekt ze západní Evropy, který hodlá vstoupit na náš trh,“ odmítl spekulace, že by se mohlo jednat o pojišťovnu UNIQA, Martin Nejedlý. Ten se po odmítnutí ze strany společníků měl ohlížet po jiných alternativách. Jednou z nich mohlo být právě navýšení ceny. Zda je to ale právě on, kdo Fincentrum koupil, zatím není zřejmé.

„Dohodli jsme se, že jméno kupce zveřejníme až zítra v dopoledních hodinách. Je to sice trochu nestandardní postup, ale vzhledem k výši kupní ceny jsme i v tomto ohledu kupci vyšli vstříc,“ sdělil k identitě kupující strany Martin Nejedlý, dnes již bývalý majoritní akcionář Fincentra.

O jakých kupcích se spekuluje?

Žhavým kandidátem na kupce společnosti Fincentrum je zahraniční subjekt vstupující na český trh. Koupí rostoucí prosperující společnosti by svůj nástup urychlil.

REKLAMA

Zájemci se mohou najít ale i na domácí scéně. Snad ze všech větších finančně poradenských společností do Fincentra přecházejí poradci. Koupí Fincentra by je původní společnost získala zpět. „Například z AWD do Fincentra přešla spousta schopných manažerů a poradců, jsou jich desítky v České republice i na Slovensku, opačným směrem nepřešel nikdo, ani jeden,“ uvedl Petr Stuchlík.

Zájem by ale mohla mít jedna z jedniček na českém trhu – OVB. Celé Fincentrum by nahradilo jednu strukturu, která před několika lety ze společnosti odešla při hromadném úprku do tehdy založené společnosti Partners.

Dříve se hovořilo i o Martinu Gardavském. Ten od počátku letošního roku provádí audit ve Fincentru, což tyto spekulace podporuje.

Kdo ale nakonec Fincentrum koupil se dozvíme až zítra.

REKLAMA

A co na to říká Petr Stuchlík, generální ředitel Fincentra?

Petr Stuchlík ještě před měsícem odmítal jakoukoli možnost prodeje Fincentra. Proč změnil názor?

„Obdrželi jsme nabídku, která se neodmítá. Bližší informace vám bohužel sdělit nemohu,“ odpověděl Petr Stuchlík.

Čemu se budete jako bývalí majitelé společnosti dále věnovat?

„Zatím zůstávám do konce dubna ve vedení Fincentra. Pak se budu soustředit na práci ve Fincentrum Media, která není součástí smlouvy o prodeji. Martin Nejedlý bude nadále zemským ředitelem s jasným cílem – postoupit v kariéře dál a stát se nadzemským ředitelem.“

Jaké máte plány s mediální a eventovou společností?

„Ty plány jsou již dávno dané. Chceme pořádat MasterCard Banku roku a Zaměstnavatele roku v zemích střední a východní Evropy, kam postupně expandujeme. Regionální expanze je naším cílem i u vydavatelství. Po Slovensku, kam jsme expandovali v minulém roce, nás čeká ještě pěkná řádka zemí. Svůj význam chceme ale i nadále posilovat i v České republice.“

Všechny čtenáře upozorňujeme, že dnes je 1. dubna.

Všetkých čitateľov upozorňujeme, že dnes je 1. apríla.

Loading

Vstoupit do diskuze 10 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • hadi , dostali jste mne !!!!!

  1 dubna, 2009

  sem se tady tetelil jak se to tu zase popere kdo z mulťáku je koupil a von je to apríl…hele vy redaktoři děte radči spát! 🙂 máte bod hadi..

  Odpovědět

 • Anonym

  1 dubna, 2009

  chtipné

  Odpovědět

 • Jan Bartoš

  1 dubna, 2009

  Akorát ten závěr vám již příliš ujel a drtí předchozí věrohodnost:-)

  Odpovědět

 • členka teamu Petra Jarůňka

  1 dubna, 2009

  málem jsem po přečtení článku skončila na JIP

  Odpovědět

 • Martina G.

  1 dubna, 2009

  Jste úžasní, jsem tak ráda že s Vámi spolupracuju, nejen že máte smysl pro poctivou práci, ale také ještě k tomu báječný smysl pro humor ! 🙂
  Díky za to ! 🙂
  MG

  Odpovědět

 • Lojza

  1 dubna, 2009

  tak tenhle je také dobrý. 🙂

  Odpovědět

 • Outsider

  1 dubna, 2009

  No jo dámy a pánové, tak jsme Vás znovu nachytali. Zpráva byla tak nesmyslná, že jsme v našem kolektivu napochybovali, že ji budete pokládat za apríl. A vy jste nám na to skočili. Fincentrum je prodáno!

  Odpovědět

 • Romana

  1 dubna, 2009

  Vláďo, už to nezachraňuj 🙂

  Odpovědět

 • Adam

  2 dubna, 2009

  Outsider je outsider… Jedno písmenko a kolik prozradí, že? 🙂

  Odpovědět

 • Jirka

  4 dubna, 2009

  No april to sice byl, ale kdo čte články do konce?? Někomu stačí přečíst titulky a je vymalováno.A text pana Stuchlika-,,taková nabídka se neodmítá“. Natož když opravdu přišla nabídka od OVB. Myslim si, že takové články by se psát neměli.

  Odpovědět