CZK/€ 24.740 +0,16%

CZK/$ 23.154 +1,09%

CZK/£ 29.386 +0,51%

CZK/CHF 25.959 +1,59%

Text: Petr Zámečník

31. 10. 2008

0 komentářů

Martin Gardavský: Vystoupení OVB z AFIZu vnímám velmi negativně

 


 

Událostí měsíce finančně poradenského trhu je podmínečné vyloučení OVB z AFIZu a následné vystoupení OVB z profesní organizace jako reakce. Jak vnímáte tyto události? OVB podpořila vznik AFIZu díky Vašemu vlivu – a bez společnost OVB a jejich peněz by AFIZ nevznikl.

Události kolem vystoupení OVB z AFIZu vnímám samozřejmě velmi negativně. Jak bych taky mohl jinak, bez OVB by AFIZ vzniknul až o několik let později, pokud vůbec! "V mé době" byla aktivní účast OVB na tvorbě samoregulačního prostředí  pro tuto firmu prioritou a potřebou. Priority a potřeby se však mění a na bývalých zásluhách se nedá stavět při žádné činnosti. Také se tomu říká padni komu padni! Vyberte si jak chcete.

OVB nepodpořila vznik AFIZu kvůli mému vlivu, to je obrovský omyl. Podpora měla zcela racionální základ.

Stejně tak se vám přikládá velký podíl na snížení dopadu kauzy Helvag na OVB, kvůli které jste údajně z AFIZu "vypudil" Michala Pyšíka (AWD) a Petra Hrubého (Broker Consulting), kteří už tehdy chtěli OVB z AFIZu vyloučit…

Michala Pyšíka a Petra Hrubého jsem z AFIZu nevypudil. Odešli sami. Přiznávám, že jsem tehdy cítil velkou úlevu. Dnes si říkám, že to byla velká chyba. Měl jsem udělat vše, aby zůstali. Tehdy jsem na to nebyl připraven. Dnes ano, ale zase to už asi není moc platné.

REKLAMA

Jak hodnotíte své působení v OVB? Podle některých jste za dva roky odvedl spoustu práce, vedl OVB k vynikajícím výsledkům. Podle některých našich čtenářů jste se "pokoušel vtisknout OVB lidskou tvář, něco jako reformní bolševici v roce 68". Podle jiných jste byl odvolán z podnětu zemských ředitelů, kteří prosili p. Frahnerta o vaše odvolání… na druhou stranu jste byl považován za pravděpodobného nástupce pana Gramlicha. Co bylo skutečnou příčinou vašeho odchodu z OVB?

K svému působení v OVB se vyjadřovat nebudu. Je to pro mě uzavřená kapitola a navíc mám určité časově ohraničené závazky. Až skončí, zvážím to. K některým věcem se ale nebudu vyjadřovat nikdy. Rok a devět měsíců jsem tvrdě pracoval a vzpomínám na to období velmi rád. V OVB je mnoho skvělých lidí a dobrých finančních odborníků.

Nebyl příčinou vašeho odchodu odchod zemského ředitele Radima Lukeše s třetinou obchodní sítě OVB?

Radima Lukeše považuji za svého přítele, jsme v mnohém stejná krevní skupina. V jedné konkrétní kauze jsme stáli každý na jiné straně. Škoda. S tím se už nedá nic dělat.

REKLAMA

Co říkáte na stále aktuální "kauzu Štork", která pravděpodobně v nových případech poškození klientů byla důvodem podmíněného vyloučení OVB a kterou jste podle důvěryhodných zdrojů dlouho "zametal pod koberec"? Ostatně, vy sám jste za svého působení v OVB pana Štorka vyhlašoval na FKT za nejlepšího poradce…

Ke kauzám typu Štork, Hanzl apod. necítím potřebu se v této chvíli vyjadřovat konkrétně. Lidé, na kterých mně záleží, mé názory znají, a pak samoregulace není o léčbě selhání jednotlivců, ale o léčbě celého systému. A ta naše poradensko zprostředkovatelská branže není zase až tak moc nemocná, jak by se snad z diskusí na Investujeme.cz mohlo zdát. Bude to dobré!

Vy píšete, že se server Investujeme.cz do kampaně proti OVB nezapojuje a já osobně vám to i věřím. Dovolím si ale tvrdit, že velká většina čtenářů vám to věřit nebude. Sklízíte ovoce špatné pověsti vašich majitelů.

Martinu Nejedlému a Petru Stuchlíkovi se podařilo vybudovat moderní dynamickou poradenskou firmu, jejíž růst v posledních letech vyráží dech. Navíc to ještě vypadá tak, že pochopili v českých poradenských kruzích donedávna neuchopitelné: spolupracovník není jenom mašinka na peníze. Pokud se toho budou ve Fincentru držet, tak konkurenty čeká brzy velké překvapení. To ale jen tehdy pokud přestane hra na "vykradače hrobek". Cíleně nepoužívám trefnější "lovce lebek". Žádnou pořádnou lebku totiž nejde ulovit. Něco o tom vím, u jednoho lovu jsem se náhodně ochomýtnul a dobrá nálada mně vydržela až dodnes!

Schopní lidé v dobré firmě rozhodně nemají zapotřebí si vytvářet takhle pochybný image. Je to ovšem důvod, proč vám většina lidí nebude věřit, že cíleně nepodporujete pana Hanzla v jeho křižáckém tažení.

Děkuji vám za vaše odpovědi.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

 Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *