Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Gardavský provede audit etiky a kvality Fincentra

Martin Gardavský, předseda Etického výboru Asociace finančních poradců a zprostředkovatelů ČR (AFIZ) a jeden z jejích zakladatelů, přijal nabídku na provedení podrobného auditu podmínek práce finančních poradců ve společnosti Fincentrum. Audit se poprvé v ČR pokusí veřejně rozkrýt práci finančních poradců ve velké poradenské firmě a zvýšit tak její transparentnost před veřejností. (Tisková zpráva Fincentrum)

Martin Gardavský je známou postavou českého finančního poradenství, zejména jako neoblomný kritik všech jeho nešvarů. Své zkušenosti získal v Komisi pro cenné papíry, jako zakladatel a generální sekretář AFIZ a v letech 2006 – 2007 jako člen představenstva společnosti OVB Allfinanz.

„Pan Gardavský veřejně označoval služby Fincentra za marketing, který má daleko k realitě,“ říká Petr Stuchlík, předseda představenstva Fincentrum a.s. „Proto jsme mu společnost zcela otevřeli a vyzvali jej, aby jednotlivé procesy analyzoval a zhodnotil. Jde na trhu o bezprecedentní krok, jsme však přesvědčeni, že Fincentrum obstojí i pod přísným hodnocením Martina Gardavského,“ dodává Stuchlík.

„Nabídka Fincentra mne skutečně překvapila, jde o velmi netradiční přístup,“ komentuje spolupráci Martin Gardavský. „Přistoupil jsem na nabídku po jasném příslibu, že výsledky mé práce budou zveřejněny v každém případě – ať už budou pro Fincentrum a pány Nejedlého a Stuchlíka jakékoliv,“ doplňuje Martin Gardavský.

Zpráva o auditu bude veřejně publikována v létě 2009.

4 komentáře: “Gardavský provede audit etiky a kvality Fincentra”

  1. Pamětník napsal:

    Tak nevím, ale nějak jsem finále této aktivity propásl.

  2. MHMO napsal:

    Tak to Vám p. Gardavský přeji hodně zdaru. Jen aby to nedopadlo jako před lety, když jste s AFIZem hodnotil a posuzoval Helvag v OVB…. Aby nás po pozitivním hodnocení za půl roku nepřekvapila tisková zpráva „Martin Gardavský do vedení Fincentra“ 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.