Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Věřitelé C2H nemusí z insolvence skupiny vyjít bez koruny

InvesticePůjčky 16.06.2021 | 12:27 0 Komentářů

Miliardový krach investiční skupiny C2H a jejího majitele Michala Mičky je často srovnáván s krachem skupiny Arca, ovšem s dvěma rozdíly. Na jedné straně jde co do objemu pohledávek o řádově menší pád, kdy jen dluhy Arca Investments – ohlášené samotným dlužníkem v rámci insolvenčního řízení v České republice – mají dosahovat 18,6 miliardy korun. Na druhé straně se ale obecně předpokládalo, že zatímco v Arce přece jen zůstal nějaký majetek a aktiva generující zisk (jakkoliv stále nevíme, v jaké výši), tak ve skupině C2H, která nakupovala mimo jiné oděvní firmy, nezůstalo prakticky nic. Ukazuje se ale, že to nemusí být pravda.

„Obecně jsem byl u vymahatelnosti pohledávek C2H skeptičtější než u skupiny Arca. S nadsázkou se v zákulisí a kuloárech říkalo, že v C2H zůstalo možná pár obleků. Naše dosavadní pátrání a analýza situace pro naše klienty, kteří jsou věřiteli firem z této skupiny, ale naznačuje, že by vymáhání zmařených investic nemuselo být úplně bezzubé,“ říká JUDr. Jan Langmeier, jehož advokátní kancelář Langmeier & Co. zastupuje věřitele C2H a Michala Mičky, na kterého dokonce podala trestní oznámení pro spáchání podvodu.

Jan Langmeier zatím nechce být příliš konkrétní, ale naznačuje, kudy se budou ubírat snahy jeho osobně, ale především insolvenčního správce v případu C2H: „Zjišťujeme, že v rámci skupiny probíhaly v posledním roce finanční transakce, u kterých není jasné, kde nakonec peníze skončily. Je proto potřeba tyto věci prověřit a zjistit, jestli C2H přece jen nedisponovala buď majetkem, který může být vrácen do majetkové podstaty a následně zpeněžen, nebo přímo financemi, které mohou být vymoženy a následně použity na umoření dluhů v insolvenci. Osobně jsem nyní optimističtější a věřím, že věřitelé mohou dostat část svých investic zpět.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.